FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
AM pitkä matka, Keski-Pohjanmaa
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Löfbacka Sami VetU 58.29 0.00.00 75.03
2 Hongell Timo KoS 1.00.51 0.02.22 70.91
3 Kivelä Marko VetU 1.05.03 0.06.34 65.20
4 Saarela Ville KoS 1.05.07 0.06.38 64.01
5 Rantala Paavo KoS 1.07.33 0.09.04 60.63
6 Isokoski Teppo YlivKu 1.09.35 0.11.06 57.80
7 Rantala Petteri KoS 1.11.05 0.12.36 55.55
8 Finnilä Sami VetU 1.15.00 0.16.31 51.68
9 Hyyppä Tuomas KoS 1.15.47 0.17.18 50.18
10 Hongell Tuomas KoS 1.15.54 0.17.25 49.14

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kalliokoski Jari HalTo 55.29 0.00.00 40.99
2 Taarna Terho KoS 55.31 0.00.02 39.74
3 Harju Jorma YlivKu 1.05.47 0.10.18 32.50
4 Leppäniemi Jani VetU 1.07.10 0.11.41 30.81
5 Santapakka Pasi HimU 1.08.36 0.13.07 29.17
6 Rättyä Atte YlivKu 1.12.06 0.16.37 26.81

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Viitasaari Tommi KoS 48.51 0.00.00 63.51
2 Leppäniemi Esa VetU 58.30 0.09.39 51.45
3 Nivala Jarmo YlivKu 58.45 0.09.54 49.64
4 Kupsala Esko KannUra 1.02.25 0.13.34 45.24
5 Rättyä Mikko YlivKu 1.03.06 0.14.15 43.27
6 Koirikivi Vesa RasTiimi 1.14.02 0.25.11 35.62

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kalliokoski Arto PerhKi 51.12 0.00.00 46.09
2 Jylhä Seppo KäTa 51.30 0.00.18 44.44
3 Jylhä Taisto LohtVe 51.56 0.00.44 42.71
4 Koskela Ilkka PerhKi 1.06.38 0.15.26 32.23
5 Rantala Pekka KoS 1.07.02 0.15.50 30.98
6 Koivumäki Kari KoS 1.23.01 0.31.49 24.16

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Junkala Eero KannUra 47.51 0.00.00 46.45
2 Mattila Timo KPV 59.21 0.11.30 36.33
3 Jaakola Juhani YlivKu 1.09.27 0.21.36 30.08
Saarenpää Matti SievSi KES -
Hietala Petri LohtVe HYL -
Polso Jukka KoS HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koirikivi Jorma RasTiimi 55.16 0.00.00 48.38
2 Jylkkä Markku YlivKu 56.24 0.01.08 45.99
3 Saarela Esa KoS 58.47 0.03.31 42.76
4 Jylhä Kauko KäTa 1.00.25 0.05.09 40.27
5 Joki Sauli VetU 1.01.39 0.06.23 38.17
Korpijärvi Asko KannUra HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Juola Eero KoS 57.04 0.00.00 45.40
2 Koivukangas Erkki KäTa 1.01.53 0.04.49 41.08
3 Hongell Harri KoS 1.02.03 0.04.59 40.19
4 Hautamäki Jouko RasTiimi 1.03.49 0.06.45 38.31
5 Nygård Eelis VetU 1.04.30 0.07.26 37.15
6 Niskanen Erkki SievSi 1.06.03 0.08.59 35.55
7 Törmälä Samuli YlivKu 1.06.35 0.09.31 34.53
8 Finnilä Mauri VetU 1.08.14 0.11.10 32.98
Kattilakoski Eero KPV KES -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kattilakoski Matti KPV 49.05 0.00.00 40.38
2 Viitasaari Jussi HimU 58.00 0.08.55 33.53
3 Halkosaari Severi HimU 1.04.07 0.15.02 29.75
4 Kujala Asko KoS 1.11.02 0.21.57 26.33
5 Korva Pauli KoS 1.12.14 0.23.09 25.38
6 Oja Jorma HimU 1.12.51 0.23.46 24.66
7 Korhonen Eero RasTiimi 1.14.06 0.25.01 23.74
8 Jokikuona Toivo RasTiimi 1.25.15 0.36.10 20.20
9 Isokääntä Timo YlivKu 1.50.57 1.01.52 15.18

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Fränti Eero KoS 1.08.33 0.00.00 33.54
2 Kumara Pentti SievSi 1.14.01 0.05.28 30.13
3 Vistiaho Erkki KoS 1.16.04 0.07.31 28.41
4 Isokoski Tapani YlivKu 1.27.17 0.18.44 23.97
5 Puusaari Kalevi KaJu 1.30.32 0.21.59 22.35
6 Känsäkoski Pentti KPV 1.41.55 0.33.22 19.17

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Patana Tapio VetU 1.09.54 0.00.00
2 Leppävuori Jaakko VetU 1.42.53 0.32.59

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Viitasaari Toni-Antti KoS 56.09 0.00.00
2 Koivumäki Jaakko KoS 1.16.30 0.20.21

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kivelä Joonatan PerhKi 1.01.01 0.00.00 36.17
2 Kalliokoski Jooseppi RasTiimi 1.10.27 0.09.26 28.98
3 Lerssi Henri KPV 1.34.53 0.33.52 19.77

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mattila Markus KPV 46.33 0.00.00
2 Laine Valtteri KoS 48.42 0.02.09
3 Hietala Joonas LohtVe 50.42 0.04.09

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koivumäki Lauri KoS 25.53 0.00.00
2 Pajukangas Mikko KPV 28.34 0.02.41
3 Lakanen Juho PerhKi 42.15 0.16.22
Nivala Kari YlivKu HYL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rantala Peetu KoS 19.20 0.00.00
2 Kanala Miika HalTo 21.17 0.01.57
3 Jussinmäki Akseli HalTo 22.49 0.03.29
4 Poutanen Mikko KoS 33.06 0.13.46

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tiitto Kalle RasTiimi 21.14 0.00.00
2 Immonen Arttu YlivKu 21.54 0.00.40
3 Koirikivi Riku RasTiimi 24.16 0.03.02

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lakanen Eetu PerhKi 11.55 0.00.00
2 Koivumäki Olli KoS 12.14 0.00.19
3 Koskela Eetu RasTiimi 13.30 0.01.35
4 Koirikivi Tommi RasTiimi 14.52 0.02.57
5 Kanala Aatu HalTo 14.54 0.02.59
6 Alasaari Konsta NivU 15.55 0.04.00

Sarja H8RR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rajaniemi Miika KaJu 16.42 0.00.00
2 Jussinmäki Pietari HalTo 20.11 0.03.29

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hongell Mia-Riitta KoS 1.08.39 0.00.00 55.98
2 Junnikkala Linda KaJu 1.11.45 0.03.06 52.42
3 Penttilä Marja KoS 1.13.57 0.05.18 49.74
4 Koskela Tiina RasTiimi 1.18.02 0.09.23 46.08
5 Kivelä Mervi PerhKi 1.21.55 0.13.16 42.89
6 Simpanen Hanna-Mari HalTo 1.23.01 0.14.22 41.33
7 Tiitto Johanna RasTiimi 1.38.50 0.30.11 33.89
8 Aho Anu PerhKi 1.48.28 0.39.49 30.12

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kurikkala Sirkku KaJu 1.34.53 0.00.00
2 Halla-aho Johanna HimU 1.34.56 0.00.03

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyvönen Jaana RasTiimi 1.33.06 0.00.00

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tilvis Aija KaJu 1.01.58 0.00.00 39.77
2 Lassila Päivi RasTiimi 1.07.56 0.05.58 34.46
3 Ukskoski Marianne PerhKi 1.57.45 0.55.47 18.84
Virkkala Marjut KoS KES -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kalliokoski Katriina Perhki 1.23.01 0.00.00
2 Mattila Airi KPV 1.47.49 0.24.48

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karstunen Rauni YlivKu 1.21.55 0.00.00

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Stoor Anne KoS 1.11.11 0.00.00 25.80
2 Finnilä Katariina VetU 1.33.30 0.22.19 18.17
3 Kumara Elli SievSi 1.37.13 0.26.02 16.06

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lassila Roosa RasTiimi 1.13.19 0.00.00
2 Koikkalainen Melina RasTiimi 1.16.26 0.03.07

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saarela Ruska KoS 1.08.04 0.00.00

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Virkkala Henna KoS 58.44 0.00.00 36.86
2 Nivala Jenna-Maria YlivKu 1.01.19 0.02.35 33.98
3 Jylhä Henna KoS 1.02.12 0.03.28 32.19
4 Kaustinen Emilia HimU 1.12.28 0.13.44 26.51
5 Saarela Venla KoS 1.57.24 0.58.40 15.67

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kaustinen Erika HimU 52.44 0.00.00
2 Orjala Jenni LohtVe 54.56 0.02.12
3 Pihlajamaa Susanna YlivKu 1.40.23 0.47.39

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Halla-aho Emma HimU 38.48 0.00.00
2 Pihlajamaa Riikka YlivKu 41.18 0.02.30

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kurikkala Eeva KaJu 27.56 0.00.00
2 Kalliokoski Loviisa PerhKi 33.10 0.05.14

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hietala Jenna LohtVe 31.09 0.00.00
2 Finnilä Elisa RasTiimi 36.01 0.04.52
3 Santapakka Ella HimU 39.13 0.08.04

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ylikangas Pinja HimU 13.35 0.00.00
2 Kurikkala Anna KaJu 13.47 0.00.12
3 Karsikas Henna RasTiimi 17.09 0.03.34
4 Hyyppä Milja KoS 20.48 0.07.13
5 Paakki Emma NivU 21.08 0.07.33
6 Jussinmäki Tuulia HalTo 24.22 0.10.47

Sarja D8RR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koskela Iina RasTiimi 16.12 0.00.00
2 Huntus Veera KPV 16.21 0.00.09
3 Lakanen Inka PerhKi 19.08 0.02.56
4 Hyyppä Liina KoS 28.54 0.12.42
5 Viitasaari Liina KoS 29.54 0.13.42