FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
AM -pitkä matka, FSO
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 35
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Penttinen Topi Orient 1.18.54 0.00.00 84.85
2 Mansner Victor SV 1.20.21 0.01.27 82.95
3 Huttunen Esa Orient 1.22.19 0.03.25 80.61
4 Fröberg Robin PIF 1.22.25 0.03.31 80.15
5 Kankaanpää Vesa OK77 1.22.39 0.03.45 79.57
6 Donner Mikael OK77 1.23.48 0.04.54 78.12
7 Ahlqvist Lars-Johan Orient 1.25.32 0.06.38 76.20
8 Järn Staffan Brahe 1.30.23 0.11.29 71.78
9 Aaltonen Vesa Brahe 1.32.38 0.13.44 69.72
10 Peeters Ken SV 1.36.35 0.17.41 66.56
11 Ståhl Markus SV 1.37.23 0.18.29 65.71
12 Sundblom Sören SV 1.40.04 0.21.10 63.65
13 Åbacka Tommy Botnia 1.42.00 0.23.06 62.16
14 Smeds Christoffer NOK 1.42.59 0.24.05 61.28
15 Backlund Pontus NOK 1.44.36 0.25.42 60.05
16 Åbacka Andreas Botnia 1.45.35 0.26.41 59.21
17 Ena Leif Brahe 1.46.39 0.27.45 58.34
18 Genar Jeremy SV 1.48.40 0.29.46 56.99
19 Söderström Peter Raseborg 1.48.56 0.30.02 56.57
20 Blomster Daniel SV 1.50.00 0.31.06 55.76
21 Hartvik Toni SV 1.51.09 0.32.15 54.91
22 Majors Jon Brahe 1.53.24 0.34.30 53.56
23 Johansson Emil AOK 1.54.15 0.35.21 52.91
24 Lassila Kenneth Botnia 1.54.28 0.35.34 52.55
25 Smeds Kenneth NOK 1.56.56 0.38.02 51.19
26 Glasberg Tomas Malax 1.58.32 0.39.38 50.25
27 Enegren Marcus Solf 2.00.21 0.41.27 49.24
28 Lövsund Johan Botnia 2.04.32 0.45.38 47.35
29 Björklund Anders Brahe 2.18.22 0.59.28 42.41
30 Ruokolainen Mikko OK77 2.20.15 1.01.21 41.63
31 Östman Henrik Brahe 2.23.47 1.04.53 40.40
32 Mikander Christopher Orient 2.24.27 1.05.33 40.01
33 Lindell Joakim Brahe 2.30.12 1.11.18 38.28
Wikman Jesper Brahe KES -
Skog Patrik Terjärv HYL -

Sarja H21B
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sipilä Teemu PelPo 44.32 0.00.00 55.26
2 Ekonoja Antti PelPo 49.34 0.05.02 48.90
3 Forsström Benny Raseborg 51.27 0.06.55 46.39
4 Meriheinä Sebastian Orient 54.37 0.10.05 43.03
5 Snickars Kasper Orient 54.48 0.10.16 42.21
6 Björklund Sebastian Falken 1.00.37 0.16.05 37.55
7 Gripenberg Mattias Brahe 1.01.02 0.16.30 36.69
8 Nilsson Svante Orient 1.02.38 0.18.06 35.16
9 Skog Mattias Terjärv 1.10.56 0.26.24 30.53
10 Lindroos Magnus Raseborg 1.36.02 0.51.30 22.17
11 Ekwik Tero PIF 1.43.35 0.59.03 20.19

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lindell Niklas Brahe 1.07.14 0.00.00 60.14
2 Grankull Kenneth Kronan 1.11.44 0.04.30 55.72
3 Liitiäinen Pasi Orient 1.22.54 0.15.40 47.65
4 Isoherranen Sami OK77 1.25.42 0.18.28 45.55
5 Söderström Henrik Åland 1.25.45 0.18.31 44.98
6 Böling Niklas Åland 1.26.20 0.19.06 44.14
7 Backlund Patrik NOK 1.26.52 0.19.38 43.33
8 Nyman Patrik Brahe 1.29.30 0.22.16 41.53
9 Rehn Thomas Raseborg 1.32.19 0.25.05 39.76
10 Slotte Martin Kronan 1.52.05 0.44.51 32.33
11 Ekholm Thomas Orient 2.07.04 0.59.50 28.15
12 Spets Dan-Olav Kronan 2.11.21 1.04.07 26.88
13 Isoniemi Vesa AOK 2.24.00 1.16.46 24.19
Hansen Joakim Botnia HYL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Cederberg Kenneth PIF 52.04 0.00.00 75.59
2 Nymalm Sören PIF 52.32 0.00.28 74.45
3 Salo Mikael Orient 53.11 0.01.07 73.08
4 Söderström Marcus Åland 1.01.00 0.08.56 63.31
5 Haglund Tommy Brahe 1.01.49 0.09.45 62.08
6 Lagerroos Tony PIF 1.03.52 0.11.48 59.70
7 Arén Ove PIF 1.07.48 0.15.44 55.88
8 Arrakoski Jori OK77 1.08.59 0.16.55 54.56
9 Essen von Kristian OK77 1.09.48 0.17.44 53.57
10 Hästö Roland Botnia 1.14.22 0.22.18 49.95
11 Brink Anders PIF 1.14.25 0.22.21 49.58
12 Ahlsved Mikael Terjärv 1.15.01 0.22.57 48.86
13 Lindfors Max SV 1.15.25 0.23.21 48.27
14 Johansson Peter Brahe 1.15.36 0.23.32 47.83
15 Grön Kaj Brahe 1.16.26 0.24.22 46.99
16 Strandvall Mats Kronan 1.17.57 0.25.53 45.76
17 Tallberg Peter AOK 1.24.11 0.32.07 42.08
18 Svenlin Sören Kronan 1.24.32 0.32.28 41.61
19 Forsman Kristian Brahe 1.25.37 0.33.33 40.80
20 Mårtenson Rasmus OK77 1.25.56 0.33.52 40.36
21 Åman Thomas Botnia 1.29.34 0.37.30 38.45
22 Hällström af Anders OK77 1.31.26 0.39.22 37.40
23 Hyvönen Jari Solf 1.32.08 0.40.04 36.85
24 Linde Michael Åland 2.19.25 1.27.21 24.17
Wikblom Tomas Minken HYL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 32
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Donner Jan OK77 48.46 0.00.00 73.67
2 Ray Tomas OK77 52.02 0.03.16 68.71
3 Lindholm Jari OK77 54.47 0.06.01 64.94
4 Haajanen Leif Raseborg 54.56 0.06.10 64.45
5 Nyholm Thomas Orient 56.08 0.07.22 62.76
6 Nyman Jörgen Raseborg 56.36 0.07.50 61.94
7 Biström Jan OK77 57.03 0.08.17 61.14
8 Virtala Markku PIF 58.14 0.09.28 59.60
9 Stenlund Tom Brahe 58.21 0.09.35 59.19
10 Alden Jan AOK 59.14 0.10.28 58.01
11 Stenlund Dan Brahe 1.00.25 0.11.39 56.59
12 Hoffman Linus PIF 1.01.38 0.12.52 55.19
13 Frilander Heikki SV 1.01.52 0.13.06 54.70
14 Simosas Ove Orient 1.02.38 0.13.52 53.75
15 Höstman Stefan Malax 1.05.38 0.16.52 51.03
16 Wiklund Torbjörn Falken 1.07.21 0.18.35 49.47
17 Lindahl Anders AOK 1.08.53 0.20.07 48.12
18 Pahlman Svante PIF 1.09.36 0.20.50 47.37
19 Eklund Mikael Brahe 1.12.17 0.23.31 45.37
20 Räbb Rainer PIF 1.12.50 0.24.04 44.79
21 Kenttä Santeri OK77 1.12.54 0.24.08 44.51
22 Sund Bo-Göran NOK 1.14.00 0.25.14 43.62
23 Lönnfeldt Erik OK77 1.15.26 0.26.40 42.56
24 Kankkunen Jarmo OK77 1.18.00 0.29.14 40.93
25 Bäck Guy Kronan 1.28.35 0.39.49 35.85
26 Kettunen Risto SV 1.32.13 0.43.27 34.25
27 Ehnvall Jan Brahe 1.40.49 0.52.03 31.15
28 Smeds Clas-Göran Solf 1.45.53 0.57.07 29.50
29 Holm Mikael Minken 1.49.18 1.00.32 28.42
30 Melin Martin Falken 2.05.20 1.16.34 24.64
Kauhanen Ari OK77 HYL -
Holmgren Hans SV KES -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vuorinen Pekka Orient 43.11 0.00.00 61.50
2 von Schoultz Roald Raseborg 44.05 0.00.54 59.77
3 Löfroth Tommy Malax 45.17 0.02.06 57.72
4 Wickholm Björn-Erik Raseborg 56.56 0.13.45 45.54
5 Meriheinä Ulf SV 58.16 0.15.05 44.14
6 Stenbäck Peter AOK 59.41 0.16.30 42.74
7 von Frenckell Otto Raseborg 1.00.39 0.17.28 41.72
8 Lillandt Stefan OKKristi 1.06.14 0.23.03 37.88
9 Åbacka Stefan Kronan 1.06.18 0.23.07 37.53
10 Storvall Stefan Kronan 1.07.34 0.24.23 36.51
11 Lundgren Rune Orient 1.08.34 0.25.23 35.68
12 Snåre Ove Kronan 1.16.23 0.33.12 31.75
13 Aurén Dan Botnia 1.19.42 0.36.31 30.17
14 Skogvik Göran Kronan 1.21.31 0.38.20 29.24
15 Nyberg Kjell OK77 1.24.40 0.41.29 27.90
16 Williams Robert Åland 1.28.15 0.45.04 26.53
17 Enegren Jan Solf 1.34.52 0.51.41 24.46
18 Bärdèn Bror-Gustav NOK 1.42.11 0.59.00 22.50
19 Forsell Kristian Raseborg 1.43.38 1.00.27 21.99
20 Nygård Kenneth Solf 2.38.42 1.55.31 14.22

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ena Henrik Falken 46.45 0.00.00 54.17
2 Janlöv Lars Åland 47.06 0.00.21 53.34
3 Nyberg Henry Orient 48.30 0.01.45 51.39
4 Helenius Roger AOK 49.54 0.03.09 49.55
5 Dahlvik Frey Terjärv 51.36 0.04.51 47.53
6 Blomster Tor-Olof Åland 51.46 0.05.01 46.99
7 Svedström Mats NOK 53.21 0.06.36 45.22
8 Grannabba Johan Terjärv 53.50 0.07.05 44.44
9 Nylund Sven-Olof Botnia 55.52 0.09.07 42.47
10 Kronholm Peter Brahe 56.32 0.09.47 41.61
11 Österbacka Bo Minken 57.04 0.10.19 40.87
12 Hattar Allan Falken 1.05.56 0.19.11 35.07
13 Harju Alf Brahe 1.05.59 0.19.14 34.74
14 Wickholm Martin SV 1.08.11 0.21.26 33.33
15 Lindgren Kaj-Olof SV 1.15.52 0.29.07 29.69
16 Lindell Kaj Brahe 1.20.11 0.33.26 27.84
17 Rinne Matti OKKristi 1.22.18 0.35.33 26.88
18 Ölander Ralf PIF 1.27.19 0.40.34 25.11
Talja Keijo OK77 KES -
Högnäs Tore Brahe KES -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 27
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Björklund Håkan Falken 38.06 0.00.00 53.08
2 Lövsund Bengt Botnia 38.51 0.00.45 51.75
3 Kanste Pekka Raseborg 41.22 0.03.16 48.32
4 Nynäs Henning Brahe 42.25 0.04.19 46.85
5 Eklundh Harry OK77 42.59 0.04.53 45.96
6 Eklund Sven NOK 43.43 0.05.37 44.93
7 Rauma Håkan Botnia 44.19 0.06.13 44.05
8 Blomster Bjarne Åland 45.33 0.07.27 42.61
9 Åkerblom Måns GIF 46.06 0.08.00 41.84
10 Slotte Harald Botnia 46.17 0.08.11 41.43
11 Holmberg Boris Åland 47.21 0.09.15 40.25
12 Nylund Henrik Falken 49.08 0.11.02 38.55
13 Harald Hilding Falken 50.06 0.12.00 37.57
14 Hertsbacka Karl-Gustav NOK 52.29 0.14.23 35.64
15 Norrgrann Karl Gustav NOK 53.36 0.15.30 34.68
16 Ilonen Kalevi Orient 53.57 0.15.51 34.24
17 Grönholm Lars-Olof AOK 54.10 0.16.04 33.89
18 Pensas Mauri Malax 54.12 0.16.06 33.65
19 Slotte Erik Kronan 55.51 0.17.45 32.45
20 Alexandersson Yngve NOK 56.48 0.18.42 31.70
21 Grannabba Gustav Botnia 1.01.41 0.23.35 29.00
22 Finnäs Boris Brahe 1.03.48 0.25.42 27.86
23 Jåfs Bengt Vörå 1.07.51 0.29.45 26.02
24 Blomqvist Carl-Henrik Minken 1.11.29 0.33.23 24.54
25 Aaltonen Jukka Brahe 1.15.51 0.37.45 22.97
26 Åbacka Folke Botnia 1.21.27 0.43.21 21.25
27 Säynäväjärvi Risto SV 1.25.43 0.47.37 20.05

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Liitiäinen Reijo AOK 41.20 0.00.00 40.39
2 Sundqvist Stig Botnia 42.22 0.01.02 39.08
3 Koski Matti J NOK 42.39 0.01.19 38.49
4 Engström Berndt PIF 43.10 0.01.50 37.71
5 Sten Börje Orient 44.21 0.03.01 36.39
6 Backman Sven-Olof Falken 44.26 0.03.06 36.01
7 Pått Frans Minken 45.27 0.04.07 34.90
8 Forsén Björn NOK 46.21 0.05.01 33.92
9 Östman Lars-Erik Brahe 46.40 0.05.20 33.39
10 Torrkulla Roy Minken 47.02 0.05.42 32.84
11 Enlund Rolf Botnia 48.46 0.07.26 31.38
12 Wikblom Yngve Minken 49.25 0.08.05 30.69
13 Krogell Alf SV 50.32 0.09.12 29.74
14 Sandgren Lars NOK 52.55 0.11.35 28.13
15 Smedslund Torsten OK77 55.20 0.14.00 26.65
16 Salomäki Seppo Brahe 55.36 0.14.16 26.27
17 Riska Per-Erik Botnia 1.01.15 0.19.55 23.62
18 Ekholm Hans AOK 1.12.08 0.30.48 19.87
19 Söderström Pär-Olof Raseborg 1.55.00 1.13.40 12.34

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Gunell Kurt Falken 35.30 0.00.00 41.37
2 Rönn Ralf AOK 35.39 0.00.09 40.92
3 Erlandsson Bjarne Åland 36.12 0.00.42 40.02
4 Jansson Nils Raseborg 37.14 0.01.44 38.64
5 Westerlund Alf OKKristi 37.43 0.02.13 37.88
6 Brännbacka Roy Brahe 39.27 0.03.57 35.96
7 Nordell Rolf KSF 39.41 0.04.11 35.50
8 Mattsson Per-Åke KSF 40.04 0.04.34 34.91
9 Nilsson Sven Botnia 40.42 0.05.12 34.12
10 Holmström Bengt KSF 43.41 0.08.11 31.56
11 Rytkölä Reijo SV 43.43 0.08.13 31.30
12 Salomäki Tarmo Brahe 46.07 0.10.37 29.46
13 Holmberg Bror KSF 47.07 0.11.37 28.62
14 Holm Lars-Gunnar Botnia 48.37 0.13.07 27.53
15 Öhman Henrik Malax 49.05 0.13.35 27.07
16 Lindroos Fjalar Raseborg 49.37 0.14.07 26.57
17 Nynäs Allan Brahe 49.50 0.14.20 26.26
18 Lindholm Allan PIF 52.42 0.17.12 24.64
19 Sandvik Klas Terjärv 1.00.48 0.25.18 21.19
20 Gripenberg Sten Brahe 1.02.31 0.27.01 20.45
21 Skytte Göran Terjärv 1.07.15 0.31.45 18.86
22 Granbacka Pär Brahe 1.21.29 0.45.59 15.44
Joensuu Alf Brahe KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Barkar Alf Falken 33.36 0.00.00 33.01
2 Holmlund Elof Malax 34.15 0.00.39 32.09
3 Ljungqvist Pentti PIF 35.57 0.02.21 30.30
4 Franzén Bo-Gustaf Raseborg 37.47 0.04.11 28.58
5 Nynäs Lars Brahe 38.07 0.04.31 28.07
6 Mård Leo OKKristi 40.12 0.06.36 26.37
7 Sund Åke NOK 41.03 0.07.27 25.59
8 Pahlman Erik PIF 47.50 0.14.14 21.75
9 Hoffman Harri Raseborg 48.13 0.14.37 21.38
10 Ahokainen Per-Olof Esbo 49.09 0.15.33 20.77
11 Nordback Johan NOK 51.44 0.18.08 19.55
12 Holmfors Paul Åland 53.45 0.20.09 18.63
13 Haals Runar Botnia 54.48 0.21.12 18.09
14 Korsman Hans Brahe 55.43 0.22.07 17.62
15 Österholm Harry Brahe 57.44 0.24.08 16.84
16 Backman Arne Falken 1.10.37 0.37.01 13.63
17 Tunis Emil VöråIF 1.27.40 0.54.04 10.86
Lindvall Stig Kronan KES -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Löfroth Thor Kronan 52.30 0.00.00

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Henriksson Tobias PIF 1.00.13 0.00.00 78.02
2 Brunell Filip Brahe 1.02.37 0.02.24 74.01
3 Simosas Otto Orient 1.03.07 0.02.54 72.41
4 Hasu Topi Orient 1.03.48 0.03.35 70.63
5 Ketonen Kleo Orient 1.11.20 0.11.07 62.27
6 Wickholm Roy Raseborg 1.20.44 0.20.31 54.23
7 von Schoultz Marcus Orient 1.25.32 0.25.19 50.43
8 Blomster Fredrik Orient 1.27.59 0.27.46 48.30
9 Haajanen Erik Raseborg 1.33.10 0.32.57 44.93
10 Vesterback Lucas Malax 1.39.30 0.39.17 41.42
11 Mattsson Mathias PIF 1.55.46 0.55.33 35.05
12 Visuri Ora OK77 3.18.09 2.17.56 20.15

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vilen Christoffer SV 50.33 0.00.00 65.65
2 Portin Niclas Brahe 54.44 0.04.11 59.81
3 Hasu Simo Orient 55.20 0.04.47 58.34
4 Haga André Botnia 57.18 0.06.45 55.55
5 Pasanen Ville OK77 57.36 0.07.03 54.47
6 Grönqvist Albert SV 58.22 0.07.49 52.98
7 Åman Jonathan Botnia 58.55 0.08.22 51.72
8 Rönnqvist Jonas Botnia 1.00.29 0.09.56 49.63
9 Salervo Mikko OK77 1.05.26 0.14.53 45.19
10 Lindholm Oscar OK77 1.07.59 0.17.26 42.82
11 Kankkunen Matias OK77 1.08.44 0.18.11 41.70
12 Visuri Kerkko OK77 1.22.07 0.31.34 34.35

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jern Jonas Femman 42.26 0.00.00 50.99
2 Hakala Joakim Femman 44.07 0.01.41 48.72
3 Linnaila Casper Orient 45.51 0.03.25 46.57
4 Grahn Viljam NOK 48.31 0.06.05 43.72
5 Melin Christoffer Falken 50.07 0.07.41 42.04
6 Salo Niklas Orient 52.36 0.10.10 39.79
7 Hindsberg Christoffer SV 53.19 0.10.53 38.99
8 Granberg Axel Femman 54.21 0.11.55 37.99
9 Vertanen Jonas Botnia 55.18 0.12.52 37.08
10 Harald Joachim Falken 55.21 0.12.55 36.79
11 Svedberg Rickard SV 57.49 0.15.23 34.98
12 Snickars Caj Solf 59.56 0.17.30 33.51
13 Erikson Ken NOK 1.05.27 0.23.01 30.47
14 Harald Wilhelm Minken 1.15.40 0.33.14 26.17
15 Lönnbäck Otto Minken 1.21.47 0.39.21 24.04
16 Mandell Mikael Femman 1.22.33 0.40.07 23.65
17 Rehn Dennis Raseborg 1.22.52 0.40.26 23.38
18 Alm Anton Åland 1.23.36 0.41.10 23.01
19 Myllylä Benjamin SV 1.35.41 0.53.15 19.96
20 Blomberg Andreas NOK 1.45.15 1.02.49 18.01
Johansson Robin Brahe HYL -
Visuri Kare OK77 KES -
Sågfors Arne Botnia KES -
Granlund Walter Minken KES -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 42
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lönnström Emil Orient 23.50 0.00.00
2 Lindholm Michael Raseborg 27.45 0.03.55
3 Hansén Linus Botnia 29.27 0.05.37
4 Hällström af Fabian OK77 29.53 0.06.03
5 Hyvönen Johannes Solf 29.57 0.06.07
6 Sevelius Emil Orient 30.20 0.06.30
7 Holmback Hannes Femman 30.34 0.06.44
8 Visuri Ilari OK77 31.06 0.07.16
9 Ray Jonathan OK77 31.17 0.07.27
10 Pasanen Henri SV 31.48 0.07.58
11 Westerlund Linus Raseborg 31.56 0.08.06
12 Stubb Hannes Falken 32.25 0.08.35
13 Lindroos André Raseborg 32.38 0.08.48
14 Lindahl Jesper AOK 33.05 0.09.15
15 Storvall Anton Kronan 33.17 0.09.27
16 Snickars Jesper NOK 34.05 0.10.15
17 Aspgård Jonas Solf 35.53 0.12.03
18 Granlund Jonas Minken 36.57 0.13.07
19 Holmgren Benjamin SV 37.47 0.13.57
20 Sjölund Mika Botnia 38.45 0.14.55
21 Johansson Axel Brahe 39.23 0.15.33
22 Nylund William Femman 39.44 0.15.54
23 Kettunen Teo SV 39.45 0.15.55
24 Sundqvist Dennis Minken 40.05 0.16.15
25 Kulju Anton Orient 40.57 0.17.07
26 Sundqvist Benjamin Minken 41.31 0.17.41
27 Rönnqvist André Botnia 43.53 0.20.03
28 Järvinen Maximilian SV 44.45 0.20.55
29 Ena Kasper Falken 47.34 0.23.44
30 Knip Alexander Femman 48.11 0.24.21
31 Arén Conny PIF 49.59 0.26.09
32 Kankkunen Niklas OK77 50.54 0.27.04
33 Lillhonga Leander GIF 53.05 0.29.15
34 Wiklund Jimmy Falken 55.27 0.31.37
35 Boholm Mattias Kronan 55.43 0.31.53
36 Granlund Lucas Minken 57.51 0.34.01
37 Svarvar Anton NOK 1.01.20 0.37.30
38 Grahn Eskil NOK 1.08.08 0.44.18
39 Eskola Calle OKKristi 1.09.03 0.45.13
40 Mylläri Andreas NOK 1.41.32 1.17.42
Nyman Emil OK77 KES -
Lagerroos Jonas PIF HYL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 27
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kamppinen Fredrik SV 15.52 0.00.00
2 Aurén Axel Botnia 15.56 0.00.04
3 Schoultz von John OK77 18.41 0.02.49
4 Talja Eljas OK77 19.58 0.04.06
5 Ekholm Tobias Orient 20.26 0.04.34
6 Lönnström Eric Orient 20.29 0.04.37
7 Hällström af Zacharias OK77 20.34 0.04.42
8 Lervik Hugo Solf 20.41 0.04.49
9 Lund Jonatan Femman 21.13 0.05.21
10 Kankkunen Lukas OK77 22.08 0.06.16
11 Helenelund Hugo NOK 22.19 0.06.27
12 Mårtenson Valter OK77 22.25 0.06.33
13 Kuuttinen Patrik NOK 22.27 0.06.35
14 Åman Joel Botnia 22.28 0.06.36
15 Baltscheffsky Otto OK77 22.30 0.06.38
16 Nyman Alexander GIF 24.04 0.08.12
17 Nyman Markus OK77 24.13 0.08.21
18 Vaenerberg Niko SV 24.25 0.08.33
18 Hurmerinta Fredrik AOK 24.25 0.08.33
20 Lehtonen Joonatan SV 24.38 0.08.46
21 Sevelius Ville Orient 26.26 0.10.34
22 Svedberg Rasmus SV 26.34 0.10.42
23 Enlund Lukas Femman 28.05 0.12.13
24 Lillhonga Kevin GIF 29.06 0.13.14
25 Johansson Emil Brahe 29.30 0.13.38
26 Granberg Leo Femman 30.25 0.14.33
Jakobsson Linus Femman HYL -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Westerlund Robert Falken 22.04 0.00.00
2 Wärnman Isak Falken 22.59 0.00.55
3 Arén Oscar PIF 23.22 0.01.18
4 Mylläri Lucas NOK 25.29 0.03.25

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 29
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Salo Kristian Orient 8.43 0.00.00
2 Söderholm Tobias Raseborg 9.44 0.01.01
3 Forsell Mickel Botnia 9.52 0.01.09
4 Donner Jonny OK77 10.14 0.01.31
5 Kullman Hannes Falken 10.43 0.02.00
6 Udell Robin Solf 11.24 0.02.41
7 Nymalm Atte PIF 12.27 0.03.44
8 Friman Lasse Solf 13.00 0.04.17
9 Gripenberg Otto Brahe 13.11 0.04.28
10 Ena Alexander Falken 14.20 0.05.37
11 Lindgren Oscar Femman 14.47 0.06.04
12 Kulju Kristoffer Orient 14.51 0.06.08
13 Forsell Gustav Botnia 14.54 0.06.11
14 Finskas Lucas Femman 14.56 0.06.13
15 Smeds Jakob Femman 14.58 0.06.15
16 Arén Cevin PIF 15.24 0.06.41
17 Virtala Alex PIF 16.45 0.08.02
18 Kuuttinen Martin NOK 17.12 0.08.29
19 Strandvall Evert Minken 17.28 0.08.45
20 Backman Oskar Femman 19.41 0.10.58
21 Lervik Hannes Solf 20.42 0.11.59
22 Holmback Emil Malax 21.14 0.12.31
23 Snickars Alex NOK 23.40 0.14.57
24 Kenttä Nooa OK77 24.00 0.15.17
25 Bergström Lucas PIF 24.45 0.16.02
26 Svahn Linus Solf 26.48 0.18.05
27 Berg Daniel Solf 28.49 0.20.06
28 Häggman Aaron Femman 31.40 0.22.57
29 Donner Jesper OK77 34.19 0.25.36

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Gunell Yvonne PIF 57.21 0.00.00 83.00
2 Smeds Mia NOK 1.03.38 0.06.17 74.30
3 Laakkonen Elina Brahe 1.09.19 0.11.58 67.74
4 Sundelin Ann-Sofie Botnia 1.10.37 0.13.16 66.03
5 Ekonoja Linda Botnia 1.10.53 0.13.32 65.33
6 Meriheinä Sabrina SV 1.11.33 0.14.12 64.26
7 Rozova Tatiana SV 1.13.45 0.16.24 61.91
8 Stenlund Hilla Orient 1.15.16 0.17.55 60.23
9 Paxal Lena Botnia 1.15.55 0.18.34 59.28
10 Ruokolainen Miina OK77 1.16.01 0.18.40 58.78
11 Sandell Eva-Lina Kronan 1.18.09 0.20.48 56.76
12 Gurtchenkova Natalia NOK 1.19.07 0.21.46 55.66
13 Rodionova Katja PIF 1.26.10 0.28.49 50.73
14 Glasberg Annelie NOK 1.26.29 0.29.08 50.16
15 Haga Antonia Botnia 1.29.15 0.31.54 48.25
16 Seppänen Mari SV 1.31.25 0.34.04 46.75
17 Lindholm Vivian OK77 1.35.21 0.38.00 44.48
18 Lövsund Anneli Botnia 1.38.20 0.40.59 42.80
19 Högland Ida Brahe 1.40.12 0.42.51 41.68
20 Smeds Heidi NOK 1.43.43 0.46.22 39.95
21 Aurén-Bäck Isabel Botnia 1.45.22 0.48.01 39.02
22 Lindfors Lina Falken 1.58.53 1.01.32 34.31
23 Stubb Elisabeth Brahe 2.27.39 1.30.18 27.40

Sarja D21B
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hertsbacka Henna NOK 48.29 0.00.00 33.41
2 Sandvik Annika Falken 53.27 0.04.58 29.85
3 Haka Malin NOK 54.55 0.06.26 28.61
4 Bergström Tarja PIF 56.00 0.07.31 27.62
5 Ahlqvist Camilla Kronan 1.02.37 0.14.08 24.31
6 Ekwik Micaela PIF 1.03.31 0.15.02 23.59
7 Wickholm Frida SV 1.08.36 0.20.07 21.49
8 Grankull Sofia Falken 1.09.56 0.21.27 20.73
9 Krum Mirva SV 1.52.38 1.04.09 12.65
Wikman Jessica Brahe KES -
Johnson Marianne OK77 KES -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sell Raisa OK77 43.55 0.00.00 73.72
2 Mattsson Ingela PIF 45.48 0.01.53 70.10
3 von Schoultz Åsa Raseborg 48.01 0.04.06 66.30
4 Forsström Heidi Botnia 48.02 0.04.07 65.72
5 Finskas Susanna Malax 48.18 0.04.23 64.80
6 Aumo Jeannette Orient 50.47 0.06.52 61.10
7 Åstrand Ulla-Maria Botnia 52.44 0.08.49 58.33
8 Häggman Johanna Malax 56.19 0.12.24 54.14
9 Nynäs Kati Botnia 57.02 0.13.07 52.98
10 Björndahl Lilian Falken 57.44 0.13.49 51.87
11 Lervik Therese Solf 1.01.56 0.18.01 47.92
12 Backman Linda Falken 1.02.59 0.19.04 46.69
13 Johansson Malin Brahe 1.13.12 0.29.17 39.81
14 Wasström Lotta Solf 1.13.47 0.29.52 39.13
15 Englund Linda Solf 1.14.31 0.30.36 38.38
16 Virtala Petra PIF 1.16.30 0.32.35 37.03
17 Grankull Jaana Kronan 1.19.25 0.35.30 35.33
18 Spets Marina Falken 1.20.59 0.37.04 34.32
Ena Linda Falken KES -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Torp-Donner Heidi OK77 50.00 0.00.00 43.89
2 Strandvall Lilian Kronan 50.01 0.00.01 43.32
3 Ray Carola OK77 50.57 0.00.57 41.99
4 Wärnman Ingela Falken 51.40 0.01.40 40.88
5 Snickars Virpi Solf 55.59 0.05.59 37.24
6 Holmgren Ulrica SV 57.11 0.07.11 35.98
7 Åman Veronica Botnia 1.00.36 0.10.36 33.50
8 Berg Nina Solf 1.04.46 0.14.46 30.92
9 Brink Maria PIF 1.05.55 0.15.55 29.96
10 Sandelin Susanne NOK 1.06.06 0.16.06 29.46
11 Åberg Inga-Lill SV 1.07.51 0.17.51 28.30
12 Holmback Maria Malax 1.23.19 0.33.19 22.72
Granlund Elisabeth Minken HYL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Schoultz von Annika OK77 38.54 0.00.00 43.94
2 Westberg-Arrakoski Annika OK77 45.23 0.06.29 37.23
3 von Frenckell Catarina Raseborg 50.58 0.12.04 32.76
4 Danskanen Maria Raseborg 52.53 0.13.59 31.20
5 Sund Maria NOK 55.13 0.16.19 29.53
6 Mylläri Britt-Marie NOK 56.47 0.17.53 28.36
7 Björkroth Annika Minken 57.51 0.18.57 27.50
8 Blomqvist Ann-Catrine Minken 1.00.18 0.21.24 26.06
9 Liljeroth Pia PIF 1.08.02 0.29.08 22.80
10 Forsell Ritva Raseborg 1.26.09 0.47.15 17.78
11 Friman Rose-Maj Solf 3.20.33 2.41.39 7.54
Haajanen Ulrika Raseborg KES -
Granqvist Eivor Malax KES -
Ek Gunilla Minken KES -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Meriheinä Maire SV 43.46 0.00.00 34.85
2 Henriksson Ann-Catherine PIF 45.21 0.01.35 32.62
3 Vikström Annika Brahe 49.50 0.06.04 28.77
4 Sjöblom Lisette Raseborg 59.11 0.15.25 23.45
5 Granholm Lena Solf 1.06.27 0.22.41 20.20
6 Talja Katri OK77 1.07.02 0.23.16 19.34

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Björklund Gunilla Falken 34.03 0.00.00 47.38
2 Lönnberg Susanna PIF 36.30 0.02.27 43.54
3 Wickholm Rita SV 42.50 0.08.47 36.53
4 Bäck Hannele Raseborg 47.16 0.13.13 32.59
5 Söderblom Anne PIF 47.35 0.13.32 31.87
6 Aaltonen Eeva-Kaarina Brahe 48.24 0.14.21 30.83
7 Forsström Anne Raseborg 53.50 0.19.47 27.27
8 Windahl Leni Raseborg 56.26 0.22.23 25.58
9 Harju Britt-Marie Brahe 1.02.59 0.28.56 22.54
10 Finnäs Gun Brahe 1.09.31 0.35.28 20.07
11 Harald Mirja Falken 1.26.25 0.52.22 15.87

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sandgren Ann-Mari NOK 29.14 0.00.00 49.91
2 Kanste Helena Raseborg 30.01 0.00.47 47.39
3 Wikblom Marianne Minken 32.48 0.03.34 42.26
4 Pått Saga Minken 33.24 0.04.10 40.41
5 Lindgren Carola Minken 36.31 0.07.17 35.96
6 Nylund Marlene Falken 38.55 0.09.41 32.81
7 Granberg Eva Brahe 43.18 0.14.04 28.64

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Wikström Sonja OK77 36.17 0.00.00 36.04
2 Thomen Kristina Brahe 38.14 0.01.57 33.18
3 Forsman Brita Falken 39.44 0.03.27 30.94
4 Backman Mona Falken 41.59 0.05.42 28.34
5 Åsten Salme Raseborg 44.43 0.08.26 25.73
6 Mattsson Gun-Britt KSF 52.48 0.16.31 21.05

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Snellman Gunnel Brahe 36.40 0.00.00
2 Hjerpe Ann-Britt Falken 39.03 0.02.23
3 Lassila Gunvor Falken 40.45 0.04.05
4 Carlson-Wikström Ann-May Solf 44.05 0.07.25
5 Hoffman Yvonne Raseborg 2.42.17 2.05.37

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lönnberg Frida PIF 52.22 0.00.00 77.05
2 Westerlund Ina OK77 54.40 0.02.18 72.58
3 Skogvik Ida-Marie Kronan 57.45 0.05.23 67.54
4 Linnaila Charlotta Orient 58.46 0.06.24 65.23
5 Grahn Elina NOK 1.03.05 0.10.43 59.70
6 Storvall Emma Kronan 1.03.14 0.10.52 58.49
7 Ilmoni Rafaela OK77 1.17.33 0.25.11 46.83
8 Krum Tarja SV 1.17.44 0.25.22 45.85
9 Friman Sonja Solf 2.04.13 1.11.51 28.15
Lamminpää Vilma Orient KES -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 von Frenckell Johanna Raseborg 34.58 0.00.00 71.73
1 Forsell Susanna Raseborg 34.58 0.00.00 71.73
3 Höstman Victoria Malax 37.28 0.02.30 65.76
4 Boholm Lina Kronan 40.52 0.05.54 59.75
5 Fiskars Mikaela Raseborg 40.57 0.05.59 59.09
6 Simosas Emma Orient 42.34 0.07.36 56.32
7 Lindroos Emma PIF 42.50 0.07.52 55.45
8 Sågfors Emilia Botnia 42.51 0.07.53 54.92
9 Essen von Matilda OK77 44.56 0.09.58 51.88
10 Wiklund Nina Falken 45.27 0.10.29 50.80
11 Stenlund Elisabeth Brahe 47.10 0.12.12 48.48
12 Haga Amanda Botnia 49.07 0.14.09 46.11
13 Grannabba Hanna Terjärv 51.28 0.16.30 43.57
14 Gunell Nina Falken 57.27 0.22.29 38.65
15 Sund Sofia NOK 1.03.01 0.28.03 34.88
16 Borgman Mikaela SV 1.03.04 0.28.06 34.51
17 Sundvik Pernilla Brahe 1.06.16 0.31.18 32.51
18 Granholm Victoria Solf 1.06.57 0.31.59 31.84

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sandelin Caroline NOK 33.14 0.00.00 55.89
2 Wärnman Jessica Falken 34.19 0.01.05 53.55
3 Hasu Outi Orient 34.42 0.01.28 52.38
4 Schoultz von Katja OK77 38.43 0.05.29 46.43
5 Kippilä My Orient 40.44 0.07.30 43.65
6 Boxström Agneta SV 42.48 0.09.34 41.07
7 Lövdal Elin Femman 43.12 0.09.58 40.23
8 Ray Jenny OK77 45.15 0.12.01 37.97
9 Knipström Josefin Femman 46.05 0.12.51 36.85
10 Holmgren Caroline SV 53.42 0.20.28 31.25
11 Hyvönen Helena Solf 58.14 0.25.00 28.48
12 Sundqvist Ellinor Minken 1.05.16 0.32.02 25.11
Strandvall Alexandra Kronan HYL -
Holmback Evelina Solf HYL -
Bäck Josefina Raseborg KES -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 31
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Cederberg Ida-Marie PIF 20.31 0.00.00
2 Enlund Alexandra Femman 22.31 0.02.00
3 Kuuttinen Heidi NOK 25.03 0.04.32
4 Myrskog Ellen Kronan 27.25 0.06.54
5 Åman Mathilda Botnia 28.13 0.07.42
6 Hasu Iina Orient 28.23 0.07.52
7 Storvall Fanny Kronan 29.00 0.08.29
8 Brink Johanna PIF 29.25 0.08.54
9 Blomqvist Victoria Minken 29.33 0.09.02
10 Donner Isabel OK77 30.37 0.10.06
11 Mattsson Ellen Åland 31.29 0.10.58
12 Nymalm Amy PIF 31.52 0.11.21
13 Furubacka Evelina Botnia 33.53 0.13.22
14 Liitiäinen Janika Orient 34.38 0.14.07
15 Högel Caroline SV 35.05 0.14.34
16 Liljeroth Alva PIF 35.17 0.14.46
17 Rönnqvist Fanny Botnia 36.41 0.16.10
18 Stenbäck Josefine AOK 39.05 0.18.34
19 Smeds Matilda Femman 39.09 0.18.38
20 Ingo Caroline Femman 40.41 0.20.10
21 Wide Alexandra Raseborg 42.13 0.21.42
22 Tallberg Emilia AOK 42.15 0.21.44
23 Arrakoski Sophia OK77 42.55 0.22.24
24 Karlsson Pernilla PIF 47.22 0.26.51
25 Torrkulla Julia Femman 51.13 0.30.42
26 Wahlbäck Madelene Åland 51.17 0.30.46
27 Linde Mathilda Åland 52.44 0.32.13
28 Ståhle Julia OK77 1.02.47 0.42.16
29 Kuuttinen Jannike NOK 1.04.35 0.44.04
30 Lidman Emma SV 1.16.02 0.55.31
Ek Rebecca Minken HYL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Myrskog Linnea Kronan 16.46 0.00.00
2 Kontinen Klaara Orient 17.19 0.00.33
3 Halonen Linnéa NOK 17.47 0.01.01
4 Haglund Sofia Solf 19.08 0.02.22
5 Borgman Christa SV 19.36 0.02.50
6 Lönnfeldt Julia OK77 19.44 0.02.58
7 Hakala Jonna Femman 20.39 0.03.53
8 Lindroos Nora Raseborg 21.48 0.05.02
9 Ketonen Luna Orient 22.06 0.05.20
10 Viklund Hanna Brahe 22.41 0.05.55
11 Virtala Jenny PIF 24.38 0.07.52
12 Strandvall Amanda Minken 26.20 0.09.34
13 Knip Patricia Femman 26.49 0.10.03
14 Wiklund Sandra Femman 28.30 0.11.44
15 Koli Helmi SV 30.34 0.13.48
16 Holmback Emma Malax 30.55 0.14.09
17 Höstman Ellinor Solf 31.16 0.14.30
18 Alm Louise Åland 32.03 0.15.17
19 Arrakoski Wilma OK77 32.11 0.15.25
20 Mandell Mira Femman 36.43 0.19.57
21 Torrkulla Matilda Femman 37.18 0.20.32
22 Blomberg Malin NOK 40.23 0.23.37
23 Friman Anna Solf 43.12 0.26.26
24 Hästö Julia Femman 47.14 0.30.28
Holmgren Antonia SV KES -

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Snickars Fia Solf 15.28 0.00.00
2 Biström Karin OK77 19.52 0.04.24
3 Westerlund Sofia Falken 23.50 0.08.22
4 Stark Alexandra Solf 24.10 0.08.42
5 Berg Elin Solf 27.00 0.11.32
6 Bergström Nea PIF 29.29 0.14.01
7 Pahlman Cecilia PIF 44.32 0.29.04

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 29
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Aumo Isabella Orient 10.15 0.00.00
2 Ivars Malin Femman 11.14 0.00.59
3 Lindahl Jannica AOK 11.19 0.01.04
4 Aumo Sabina Orient 11.51 0.01.36
5 Hästö Louisa Femman 12.43 0.02.28
6 Lindgren Hanna Femman 12.48 0.02.33
7 Isoniemi Sandra AOK 12.59 0.02.44
8 Lönnfeldt Maj OK77 13.20 0.03.05
9 Nordgren Sofia AOK 14.08 0.03.53
10 Holmback Hilma Femman 14.19 0.04.04
11 Myrskog Rosa Kronan 14.57 0.04.42
12 Furubacka Lovisa Botnia 15.21 0.05.06
13 Vertanen Jennie Botnia 15.28 0.05.13
14 Björklund Louise Falken 15.51 0.05.36
15 Granlund Linnea Minken 16.04 0.05.49
16 Snickars Sara Solf 16.38 0.06.23
17 Haglund Emma Solf 17.01 0.06.46
18 Lidman Melissa SV 17.52 0.07.37
19 Blomqvist Lisette Minken 18.06 0.07.51
20 Nygård Anna Femman 18.07 0.07.52
21 Ekholm Amanda Orient 18.57 0.08.42
22 Hällström af Fredrika OK77 20.38 0.10.23
23 Stenvall Frida Solf 20.42 0.10.27
24 Torrkulla Henna Femman 22.18 0.12.03
25 Brink Henrika PIF 23.03 0.12.48
26 Janhunen Emma AOK 23.35 0.13.20
27 Österbacka Rebecca Femman 24.39 0.14.24
28 Ahlqvist Anna Kronan 25.59 0.15.44
29 Nilsson Matilda OK77 29.41 0.19.26