FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Kahden keskimatkan kilpailu 2. osakilpailu
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 40
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Anttonen Antti VaajTe 33.46 0.00.00 89.05
2 Lakanen Jonne VaajTe 34.36 0.00.50 86.57
3 Nurmonen Antti KR 35.03 0.01.17 85.13
4 Liuha Jarkko VeVe 36.26 0.02.40 81.58
5 Huikko Petteri VaajTe 36.33 0.02.47 81.00
6 Ahonen Jere KangSK 37.20 0.03.34 78.99
7 Parkkinen Jarno RR 37.51 0.04.05 77.61
8 Summanen Aapo VaajTe 38.24 0.04.38 76.20
9 Kallio Kari Koovee 39.18 0.05.32 74.16
10 Mamia Tero Koovee 39.54 0.06.08 72.75
11 Häkkinen Janne PelPo 40.14 0.06.28 71.86
12 Pietiläinen Juha RastiE4 40.41 0.06.55 70.78
13 Kettunen Heikki VaajTe 40.43 0.06.57 70.44
14 Mäkäläinen Jyri SiiRa 41.40 0.07.54 68.56
15 Räsänen Markus KuoSu 42.19 0.08.33 67.23
16 Torrkulla Magnus Femman 42.31 0.08.45 66.64
17 Hämäläinen Jani LS-37 42.37 0.08.51 66.22
18 Sivill Timo VaajTe 42.40 0.08.54 65.87
19 Liuha Jari VaajTe 42.46 0.09.00 65.44
20 Heinonen Samuel JRV 43.08 0.09.22 64.62
21 Saavalainen Olli SiiRa 43.45 0.09.59 63.44
22 Sompi Jani JRV 45.01 0.11.15 61.40
23 Tuovinen Aleksi KuoSu 47.57 0.14.11 57.40
24 Rautiainen Teemu RastiE4 48.47 0.15.01 56.19
25 Tuomaala Mikko OuHu 50.29 0.16.43 54.07
26 Valkamo Santeri Koovee 50.42 0.16.56 53.61
27 Järvinen Seppo AR 52.01 0.18.15 52.03
28 Samposalo Kai KangSK 52.46 0.19.00 51.07
29 Kärkkäinen Matti VaajTe 53.04 0.19.18 50.56
30 Vehmas Risto ViRuS 54.43 0.20.57 48.83
31 Huhtanen Pekka RasKu 54.58 0.21.12 48.39
32 Maukonen Timo RastiE4 55.20 0.21.34 47.86
33 Liimatainen Mikko KeuKi 57.23 0.23.37 45.95
34 Rusanen Antti KeU 57.45 0.23.59 45.46
35 Saksola Esa ÄäSa 1.11.52 0.38.06 36.37
36 Lahti Aki IHR 1.14.58 0.41.12 34.71
Arvola Miika Koovee KES -
Hämäläinen Ari JRV KES -
Rautanen Mika TuuSe KES -
Silvasti Heikki MuuRa KES -

Sarja H21B
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Siivonen Jere SuSe 43.20 0.00.00

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nalli Marko ViPa 35.52 0.00.00
2 Laininen Heikki SiiRa 38.45 0.02.53

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rönnemaa Antti SiiRa 32.16 0.00.00 66.65
2 Pitkänen Marko JRV 34.02 0.01.46 62.01
3 Nurminen Joonas JRV 37.17 0.05.01 55.52
4 Katajisto Teemu KanSu 37.18 0.05.02 54.42
5 Kankkunen Riku SaRa 38.03 0.05.47 52.28
6 Varis Ari RastiE4 39.04 0.06.48 49.89
7 Vatanen Janne KR 40.12 0.07.56 47.48
8 Voutilainen Arto MuuRa 43.55 0.11.39 42.54
9 Parviainen Juha ViPa 53.18 0.21.02 34.30

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Leppämäki Tero ViiSu 32.30 0.00.00 62.21
2 Hartman Janne VaajTe 32.44 0.00.14 61.26
3 Ukkonen Jukka Navi 33.06 0.00.36 60.07
4 Sivill Keijo RastiE4 33.49 0.01.19 58.30
5 Ruuska Vesa KangSK 34.36 0.02.06 56.49
6 Hyvönen Sakari KuoSu 36.47 0.04.17 52.68
7 Björkqvist Niklas HlS 36.54 0.04.24 52.06
8 Mönttinen Sami RastiE4 37.48 0.05.18 50.37
9 Lehtonen Marko Hanka 38.31 0.06.01 49.00
10 Kettunen Petri KR 39.11 0.06.41 47.73
11 Van Camp Richard EsAk 40.39 0.08.09 45.60
12 Puranen Jarkko Koovee 44.12 0.11.42 41.55
13 Iitti Jukka RastiE4 45.47 0.13.17 39.75
14 Kohvakka Hannu Kalske 46.20 0.13.50 38.91
15 Engström Patrik PIF 50.07 0.17.37 35.64
16 Holm Jari ViiSu 52.07 0.19.37 33.95
17 Kelosuo Simo SKVuoksi 55.30 0.23.00 31.57
18 Hyttinen Tarmo RastiE4 58.56 0.26.26 29.45
Tuovinen Timo KuoSu KES -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kärkkäinen Panu JRV 29.31 0.00.00 62.41
2 Mäki Jukka Kalske 30.24 0.00.53 60.03
3 Rolig Petri HauSi 30.50 0.01.19 58.62
4 Valkonen Pasi IHR 30.52 0.01.21 58.00
5 Nygård Marko KuoSu 31.56 0.02.25 55.52
6 Hirvensalo Jorma SaPu 34.23 0.04.52 51.06
7 Koskinen Juha VaajTe 34.51 0.05.20 49.88
8 Hytönen Kimmo IPR 36.02 0.06.31 47.77
9 Mehto Harri VaajTe 36.14 0.06.43 47.03
10 Ilmonen Matti IPR 36.40 0.07.09 46.00
11 Mäkelä Markku ViRuS 38.18 0.08.47 43.59
12 Korhonen Ilkka KuoSu 39.00 0.09.29 42.36
13 Backman Kari IinYr 39.12 0.09.41 41.71
14 Hämynen Petri ÄäSa 40.28 0.10.57 39.97
15 Alvoittu Petri ViPa 41.41 0.12.10 38.39
16 Ruokonen Jussi KeuKi 43.17 0.13.46 36.57
Suhonen Timo KuoSu KES -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Martikainen Ari KeuKi 30.54 0.00.00 46.42
2 Peltola Heikki KR 32.18 0.01.24 43.80
3 Häkkinen Kari VaajTe 32.58 0.02.04 42.32
4 Särkkä Seppo VaajTe 33.37 0.02.43 40.92
5 Ylönen Juhani RastiE4 34.08 0.03.14 39.73
6 Häkkinen Olli-Pekka SaPu 35.56 0.05.02 37.20
7 Turunen Juha ViPa 36.45 0.05.51 35.84
8 Lehtola Juha SaPu 39.36 0.08.42 32.76
9 Salonen Hannu KonnU 44.28 0.13.34 28.74
10 Saksanen Pauli TuS 47.07 0.16.13 26.71
11 Peltonen Heikki IPR 55.29 0.24.35 22.33
12 Ylikoski Kari TP 1.01.10 0.30.16 19.93

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Helle Markku SaPu 31.37 0.00.00 55.83
2 Laitinen Seppo Kalske 32.01 0.00.24 54.62
3 Huttunen Kalle KuoSu 34.10 0.02.33 50.70
4 Högnäs Tore Brahe 35.11 0.03.34 48.76
5 Nurminen Jouko TP 35.17 0.03.40 48.15
6 Rustari Mauri ViRuS 35.20 0.03.43 47.62
7 Nieminen Tapio JRV 36.08 0.04.31 46.11
8 Nopanen Ismo VeVe 36.17 0.04.40 45.46
9 Valkonen Timo RR 38.09 0.06.32 42.80
10 Hämynen Timo ÄäSa 40.18 0.08.41 40.11
11 Siitonen Hannu RastiE4 40.49 0.09.12 39.19
12 Väätäinen Hannu ViPa 44.06 0.12.29 35.90
13 Pöyhönen Hannu VetU 44.11 0.12.34 35.46
14 Raatikainen Pekka RastiE4 45.22 0.13.45 34.17
15 Viitasalo Harri RiSu 50.30 0.18.53 30.37
16 Liimatainen Ilpo SaPu 52.03 0.20.26 29.15
Tarvonen Keijo Kalske KES -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lavikainen Jussi KangSK 33.45 0.00.00 49.23
2 Sompi Eero JRV 35.08 0.01.23 46.65
3 Pusa Raimo ViRuS 35.42 0.01.57 45.27
4 Savolainen Martti SäynSa 35.52 0.02.07 44.43
5 Virtanen Matti ViPa 36.01 0.02.16 43.62
6 Hyyryläinen Raimo JuvU 36.20 0.02.35 42.61
7 Hytönen Jorma RastiE4 36.56 0.03.11 41.31
8 Myllyaho Lasse KeuKi 37.46 0.04.01 39.80
9 Salonen Kauko ViPa 41.02 0.07.17 36.08
10 Lehtiniemi Pekka SaSu 41.59 0.08.14 34.72
11 Pakarinen Jouko RastiE4 54.11 0.20.26 26.48
Oinonen Veikko ViiSu KES -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ruuskanen Seppo KuoSu 30.46 0.00.00 48.75
2 Inkinen Paavo Jyry 31.01 0.00.15 48.04
3 Nikkinen Yrjö HyRa 32.29 0.01.43 45.57
4 Tammela Seppo LaukU 34.32 0.03.46 42.58
5 Rusko Heikki VaajTe 34.50 0.04.04 41.93
6 Stenstrand Lars RaVa 34.54 0.04.08 41.57
7 Sorri Seppo PihtTu 35.21 0.04.35 40.77
8 Korhonen Pauli SäynSa 37.09 0.06.23 38.53
9 Karjalainen Seppo KuoSu 37.58 0.07.12 37.44
10 Kajava Viljo KuoSu 40.03 0.09.17 35.25
11 Partanen Paavo HyRa 40.09 0.09.23 34.92
12 Karppinen Eino KuoSu 40.36 0.09.50 34.29
13 Ihanainen Olavi SaPu 42.04 0.11.18 32.86
14 Hieta Lauri KanSu 44.58 0.14.12 30.53
15 Kettunen Kimmo SäynSa 46.06 0.15.20 29.56
16 Mönttinen Erkki ViPa 47.32 0.16.46 28.47
17 Lehtonen Matti SaRa 56.01 0.25.15 23.98
18 Mattila Kalle PosPy 58.15 0.27.29 22.89
19 Rantakangas Erkki AlajA 59.26 0.28.40 22.27
20 Kauranen Jukka IPR 1.03.50 0.33.04 20.58
Jakovlev Sulo SaRa HYL -
Salo Jaakko SaPu KES -
Pollari Vilho RastiE4 KES -
Mali Pentti LohiRa KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salmela Kosti PihtTu 22.48 0.00.00 47.24
2 Houni Mikko EE 25.34 0.02.46 41.77
3 Keskinen Matti TikSu 25.52 0.03.04 40.94
4 Puttonen Kalevi IPR 27.56 0.05.08 37.59
5 Manerus Erkki PetPe 28.57 0.06.09 35.96
6 Nieminen Mauno ViiSu 29.52 0.07.04 34.56
7 Tolmunen Tauno RastiE4 30.11 0.07.23 33.90
8 Louna Reijo S-JKL 30.54 0.08.06 32.82
9 Valkonen Taisto Hanka 31.08 0.08.20 32.29
10 Kinnunen Paavo EE 32.05 0.09.17 31.05
11 Laine Tapani KuoSu 32.52 0.10.04 30.04
12 Hietaharju Antti ÄhtU 34.25 0.11.37 28.42
13 Kinnunen Ilpo RastiE4 35.09 0.12.21 27.58
14 Oksanen Aaro SaPu 40.03 0.17.15 23.98
15 Paavilainen Arvo IPR 40.14 0.17.26 23.65
16 Halonen Valto KuoSu 43.47 0.20.59 21.52
17 Häkkinen Tapani IPR 44.04 0.21.16 21.18
18 Valkonen Paavo Hanka 45.58 0.23.10 20.11
19 Rantala Eino SaPu 53.47 0.30.59 17.02

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koppelomäki Mikko EE 30.30 0.00.00 39.07
2 Hänninen Pentti MikVa 32.36 0.02.06 35.94
3 Lario Heikki RaVa 32.43 0.02.13 35.21
4 Tolonen Mauri SaRa 33.33 0.03.03 33.74
5 Suutari Veikko JoKu 34.46 0.04.16 31.99
6 Leppänen Kalle RastiE4 37.22 0.06.52 29.23
7 Moisio Paavo SaPu 38.13 0.07.43 28.06
8 Rikkinen Kalevi SaPu 46.14 0.15.44 22.77
9 Kotamäki Erkki PetPe 55.22 0.24.52 18.65
10 Kiuru Aulis JRV 1.21.43 0.51.13 12.39

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lahtinen Martti KeuKi 20.03 0.00.00
2 Enqvist Eino JRV 27.09 0.07.06

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pietiläinen Heino S-JKL 30.34 0.00.00
2 Soanjärvi Aarne PetPe 1.07.27 0.36.53

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Suhonen Antto-Iiro KuoSu 38.43 0.00.00
2 Mörsky Ville KeuKi 45.34 0.06.51

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Martikainen Juha KeuKi 28.48 0.00.00 61.43
2 Valkonen Lauri IHR 29.53 0.01.05 57.73
3 Peltonen Topias IPR 30.07 0.01.19 55.81
4 Hyttinen Lauri RastiE4 31.42 0.02.54 51.63
5 Kulmala Teemu SaPu 34.23 0.05.35 46.31
6 Kohvakka Heikki Kalske 36.29 0.07.41 42.43
7 Sippo Markus Kalske 45.26 0.16.38 33.10

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sopo Aleksi KuoSu 26.14 0.00.00 44.43
2 Tuomala Miro S-JKL 29.43 0.03.29 38.57
3 Tanskanen Aapo IisVi 30.38 0.04.24 36.78
4 Häkkinen Aapo SaPu 31.49 0.05.35 34.80
5 Anttonen Ari KeuKi 32.43 0.06.29 33.25
6 Jurvakainen Atte S-JKL 38.19 0.12.05 27.88
7 Häkkinen Kalle S-JKL 40.49 0.14.35 25.70
8 Leppäsalmi Reko KeuKi 50.35 0.24.21 20.35
9 Mörsky Matti KeuKi 53.39 0.27.25 18.83
10 Sippo Mikael Kalske 1.05.31 0.39.17 15.12

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ilmonen Aleksi IPR 16.12 0.00.00
2 Hartman Teemu S-JKL 18.57 0.02.45
3 Varis Henry RastiE4 21.39 0.05.27
4 Järvinen Ossi TP 23.03 0.06.51
5 Keurulainen Aksu RastiE4 23.27 0.07.15
6 Hakala Petteri RaN 25.01 0.08.49
7 Hämynen Jussu S-JKL 33.51 0.17.39
8 Hyttinen Jaakko RastiE4 38.43 0.22.31
9 Hannunen Otto S-JKL 40.54 0.24.42

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tuomala Mitri S-JKL 15.43 0.00.00
2 Sipiläinen Konsta S-JKL 17.03 0.01.20
3 Laakso Lasse S-JKL 21.33 0.05.50
4 Laitinen Joona Kalske 21.50 0.06.07
5 Kelosuo Eero SKVuoksi 28.12 0.12.29
6 Lappalainen Joona Hanka 39.15 0.23.32
7 Vaismaa Lassi S-JKL 1.14.51 0.59.08
Pernu Valtteri S-JKL KES -
Kankkunen Jyri SaRa KES -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Löfman Iikka S-JKL 23.35 0.00.00
2 Varis Lenny RastiE4 25.32 0.01.57

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Sopo Elias KuoSu 15.37 0.00.00
2 Peltola Samuli KeuKi 16.08 0.00.31
2 Rolig Antti S-JKL 16.08 0.00.31
4 Varkoi Juho Kalske 16.44 0.01.07
5 Paalanen Arttu IPR 17.36 0.01.59
6 Hyvönen Jerry KuoSu 18.43 0.03.06
7 Klemettinen Simo S-JKL 21.40 0.06.03
8 Rolig Otto S-JKL 23.14 0.07.37
9 Kelosuo Taavi SKVuoksi 24.20 0.08.43
10 Manni Aapo SaPu 25.02 0.09.25
11 Sippo Matias Kalske 26.13 0.10.36
12 Pimiä Lauri SaPu 26.39 0.11.02
13 Paalanen Valtteri IPR 28.48 0.13.11
14 Doumboya Francis SaPu 30.09 0.14.32
15 Leppämäki Anton ViiSu 32.09 0.16.32
16 Lahtinen Olavi KeuKi 36.16 0.20.39
17 Lahtinen Oskari KeuKi 52.28 0.36.51

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantanen Merja Koovee 33.09 0.00.00 86.08
2 Joensuu Marttiina Pohjant 35.01 0.01.52 80.55
3 Joensuu Laura Pohjant 35.16 0.02.07 79.04
4 Niittynen Miia Koovee 37.34 0.04.25 73.33
5 Liuha Riina AR 38.58 0.05.49 69.85
6 Ahonen Laura KangSK 43.28 0.10.19 61.86
7 Turpeinen Salla ViPa 44.18 0.11.09 59.95
8 Siivonen Hanna-Mari SuSe 44.41 0.11.32 58.70
9 Laakkonen Elina Brahe 47.12 0.14.03 54.87
10 Saavalainen Anu TuS 49.32 0.16.23 51.62
11 Rautiainen Satu RastiE4 53.17 0.20.08 47.37
12 Peltonen Iida IPR 1.03.01 0.29.52 39.53
13 Ihanainen Eija SaPu 1.18.36 0.45.27 31.28
Lähteenmäki Salla RastiE4 KES -

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laksila Satu RastiE4 31.11 0.00.00 33.92
2 Jämsén Miia MuuRa 32.07 0.00.56 30.47
3 Breilin Henna IPR 34.46 0.03.35 25.86

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Huuskonen Taija JRV 30.11 0.00.00 48.25
2 Heiskanen Reetta SaRa 35.21 0.05.10 40.17
3 Kallio Terhi ViRuS 36.41 0.06.30 37.72
4 Niemi Anne-Mari SaPu 37.12 0.07.01 36.21
5 Varis Mari RastiE4 50.40 0.20.29 25.87
6 Rissa Utu RastiE4 52.43 0.22.32 24.17
7 Väisänen Inka KuoSu 1.32.19 1.02.08 13.41

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Yrjölä Ulla MuuRa 37.47 0.00.00 42.86
2 Vesisenaho Anu SaPu 38.40 0.00.53 40.63
3 Ilmonen Kirsi IPR 40.19 0.02.32 37.76
4 Pyykkönen Suvi Kalske 43.00 0.05.13 34.27
5 Rolig Marjut HauSi 44.36 0.06.49 31.95
6 Sippo Leena Kalske 46.19 0.08.32 29.72

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Turunen Sisko Navi 27.10 0.00.00 55.25
2 Leppäsalmi Päivi KeuKi 33.15 0.06.05 42.89
3 Suhonen Sirpa KuoSu 39.10 0.12.00 34.49
4 Paalanen Anne RR 51.15 0.24.05 24.89

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kärkkäinen Tarja JRV 31.48 0.00.00 48.56
2 Airaksinen Merja KuoSu 36.24 0.04.36 41.15
3 Kosola Marja Pohjant 39.34 0.07.46 36.68
4 Annila Päivi TP 44.53 0.13.05 31.31
5 Laitinen Kirsi Kalske 48.18 0.16.30 28.13
6 Raatikainen Päivi LohiRa 1.01.12 0.29.24 21.45

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Soanjärvi Tuija Lynx 28.27 0.00.00 49.69
2 Lavikainen Pirjo KangSK 37.22 0.08.55 36.42
3 Väänänen Pirkko NilsNu 44.09 0.15.42 29.62
4 Pöyhönen Lea VetU 52.13 0.23.46 24.03
5 Laukkanen Kirsti HlT 58.14 0.29.47 20.64

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyvärinen Vappu SaPu 24.19 0.00.00 50.33
2 Ketola Sirkka SaPu 27.15 0.02.56 43.23
3 Valkonen Pirjo Hanka 36.08 0.11.49 31.33
4 Nurminen Eija TP 43.11 0.18.52 25.15
5 Soikkeli Orvokki JRV 46.23 0.22.04 22.43

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tulokas Tuula SuSi 38.39 0.00.00
2 Rantala Tarja SaPu 1.11.35 0.32.56

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Määttänen Seija SuSi 37.08 0.00.00

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nieminen Sole JRV 30.38 0.00.00 31.21
2 Nuoranne Hanna KeuKi 44.47 0.14.09 19.75
3 Koivunen Saara S-JKL 1.12.53 0.42.15 11.15

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karhola Lotta TP 26.02 0.00.00 65.97
2 Anttonen Sari KeuKi 26.46 0.00.44 61.75
3 Honkanen Miitu KuoSu 31.00 0.04.58 51.24
4 Hyyryläinen Sini Navi 41.48 0.15.46 36.46
5 Laitinen Tiina Kalske 46.38 0.20.36 31.30

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Suhonen Anniina KuoSu 28.42 0.00.00
Kerkkonen Anna JRV HYL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sipiläinen Pinja S-JKL 28.57 0.00.00 39.69
2 Kokkinen Jemina JRV 32.51 0.03.54 32.35
3 Hyttinen Inkeri RastiE4 43.14 0.14.17 22.59

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Klemettinen Veera S-JKL 14.51 0.00.00
2 Räsänen Johanna KuoSu 17.37 0.02.46
3 Nygård Marikki KuoSu 20.19 0.05.28
4 Jaatinen Milja HaHe 20.32 0.05.41
5 Backman Saana HaHe 20.57 0.06.06
6 Heinjoki Petra JRV 24.56 0.10.05
7 Kauppinen Johanna SaPu 27.27 0.12.36
8 Hannunen OIga S-JKL 29.19 0.14.28
9 Kovanen Maiju LaukU 30.59 0.16.08
10 Sippo Emma Kalske 31.18 0.16.27
11 Raivio Venla-Lyydia S-JKL 49.01 0.34.10
12 Itkonen Nanu S-JKL 51.11 0.36.20

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Klemettinen Kaisa S-JKL 18.37 0.00.00
2 Sopo Annika KuoSu 19.04 0.00.27
3 Varkoi Aino Kalske 19.25 0.00.48
4 Tanskanen Anni IisVi 23.12 0.04.35
5 Voutilainen Viivi MuuRa 32.05 0.13.28
6 Heinjoki Tanja JRV 34.58 0.16.21
7 Katainen Katri KeuKi 39.40 0.21.03
8 Peltonen Elsa IPR 43.53 0.25.16
Tuominen Anniina TP KES -

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kovanen Anu LaukU 26.49 0.00.00
Kinnunen Jenni HYL -

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kokkinen Ella JRV 16.14 0.00.00
2 Lilja Riikka S-JKL 16.34 0.00.20
3 Pitkänen Hilla JRV 17.16 0.01.02
4 Leppäsalmi Sara KeuKi 17.20 0.01.06
5 Lehtonen Ellanoora SaPu 19.06 0.02.52
6 Holm Peppiina ViiSu 21.27 0.05.13
7 Keurulainen Siiri RastiE4 21.31 0.05.17
8 Tuomala Miina-Maria S-JKL 22.37 0.06.23
9 Sivill Neea S-JKL 24.07 0.07.53
10 Leppämäki Elsa ViiSu 24.53 0.08.39
11 Löfman Hilla S-JKL 26.58 0.10.44
12 Voutilainen Lotta MuuRa 28.09 0.11.55
13 Rasimus Siiri S-JKL 31.10 0.14.56
14 Sivill Hilla S-JKL 33.59 0.17.45
15 Kestilä Ella S-JKL 39.54 0.23.40