FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Merenkurkun rastipäivät 2. pv.
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 28
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Fagerudd Kim PR 35.03 0.00.00 92.77
2 Istolahti Tuomo YKV 36.33 0.01.30 88.47
3 Heikka Janne Delta 39.36 0.04.33 81.20
4 Saari Toni VaajTe 39.48 0.04.45 80.34
5 Heiska Samu LapVi 39.58 0.04.55 79.55
5 Hölsö Mikko YKV 39.58 0.04.55 79.55
7 Joensuu Ari-Pekka LapVi 40.15 0.05.12 78.10
8 Löfbacka Sami VetU 40.38 0.05.35 76.91
9 Fränti Juha RasKu 43.20 0.08.17 71.71
10 Luoma Juha LapVi 44.10 0.09.07 69.94
11 Istolahti Jaakko YKV 44.25 0.09.22 69.14
12 Luoma Ville Delta 44.40 0.09.37 68.35
13 Janlöv Matti SV 46.09 0.11.06 65.76
14 Korppi Miika OH 47.27 0.12.24 63.58
15 Valkama Sami PR 48.41 0.13.38 61.60
16 Granholm Christoffer Solf 49.32 0.14.29 60.18
17 Saari Petri VaajTe 49.56 0.14.53 59.33
18 Smeds Kenneth NOK 51.05 0.16.02 57.64
19 Smeds Christoffer NOK 53.09 0.18.06 55.06
20 Huhtanen Pekka RasKu 53.14 0.18.11 54.64
21 Vesterback Jonas Malax 54.18 0.19.15 53.23
22 Sundelin Peter Femman 55.53 0.20.50 51.40
23 Vesterback Lucas Malax 58.52 0.23.49 48.49
24 Holm Christian Femman 1.01.50 0.26.47 45.87
Tunis Staffan Femman HYL -
Lindell Niklas Brahe HYL -
Kuusinen Petri HlS KES -
Bäckström Robin Femman KES -

Sarja H21B
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kankaanpää Juha LaihLu 44.45 0.00.00
2 Puntila Jaakko SuJu 48.16 0.03.31

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Forsén Kristian Malax 48.02 0.00.00
2 Söderström Pär-Olof Raseborg 1.18.30 0.30.28

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vesterback Jan Malax 42.25 0.00.00 36.54
2 Grannas Fredrik Vörå 46.58 0.04.33 32.17
3 Ylihärsilä Arto AlahKi 48.10 0.05.45 30.57
4 Porthin Tomas Brahe 49.01 0.06.36 29.25
5 Karppi Tapio LaihLu 52.09 0.09.44 26.75
6 Björklund Sebastian Falken 55.15 0.12.50 24.55
7 Koivula Petri LaihLu 55.40 0.13.15 23.67

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Junnikkala Kalle KaJu 34.08 0.00.00 45.69
2 Niska Kimmo LapVi 35.52 0.01.44 42.40
3 Torrkulla Jan Femman 40.05 0.05.57 36.96
4 Lemponen Ari RaJu 43.15 0.09.07 33.36
5 Kivelä Tuomas Raus 45.21 0.11.13 30.95
6 Ekola Juha AlahKi 55.25 0.21.17 24.63
7 Lervik Mikael Solf 1.16.29 0.42.21 17.33

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Björkqvist Niklas HlS 37.40 0.00.00 52.19
2 Kiljunen Juha RaVa 41.04 0.03.24 47.35
3 Byggningsbacka Johan Brahe 41.27 0.03.47 46.41
4 Hästö Roland Botnia 41.29 0.03.49 45.86
5 Lehtinen Tapio PieHi 41.32 0.03.52 45.30
6 Holmback Johan Malax 41.37 0.03.57 44.70
7 Pekkarinen Jari Pohjant 42.27 0.04.47 43.33
8 Kivelä Jari PerhKi 42.53 0.05.13 42.40
9 Laasanen Juha LaihLu 43.16 0.05.36 41.54
10 Koskela Heikki RaJu 43.48 0.06.08 40.55
11 Solvin Johan Malax 45.20 0.07.40 38.71
12 Kattelus Matti LapVi 45.43 0.08.03 37.93
13 Hakala Eero Femman 54.51 0.17.11 31.23
14 Kuusisto Mika LaihLu 1.00.26 0.22.46 28.00
Kandolin Ismo KortJV KES -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Korsman Tom Umeå OK 24.46 0.00.00 53.05
2 Elo Jussi LaJy 25.18 0.00.32 51.33
3 Stenlund Dan Brahe 26.05 0.01.19 49.21
4 Högholm Kenneth Femman 27.20 0.02.34 46.40
5 Strandberg Stefan Femman 27.59 0.03.13 44.79
6 Niemi Kari-Veli LappRi 28.00 0.03.14 44.22
7 Löfroth Tommy Malax 30.02 0.05.16 40.72
8 Kvist Mikael Femman 30.21 0.05.35 39.79
9 Eilola Juhani RasKu 32.52 0.08.06 36.29
10 Lusa Hannu RaJu 33.46 0.09.00 34.87
11 Piispanen Reima SalRe 36.12 0.11.26 32.11
12 Mäkitalo Mikko KauKa 39.01 0.14.15 29.40
13 Nygård Kenneth Solf 44.37 0.19.51 25.37
14 Nylund Ingemar Femman 47.29 0.22.43 23.52

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pensas Esko LaihLu 24.02 0.00.00 54.94
2 Yli-Kaatiala Ari LapVi 27.05 0.03.03 48.23
3 Tamminen Hannu SuJu 27.19 0.03.17 47.30
4 Herttua Martti LapVi 31.24 0.07.22 40.70
5 Korppi Heikki OH 31.52 0.07.50 39.66
6 Hongell Jouni KoS 33.23 0.09.21 37.43
7 Nyberg Henry Orient 33.40 0.09.38 36.70
8 Örn Johnny Femman 34.26 0.10.24 35.47
9 Huhtanen Esa RaJu 34.46 0.10.44 34.72
10 Hakomäki Juhani LapVi 36.08 0.12.06 33.02
11 Skogvik Göran Kronan 37.31 0.13.29 31.42
12 Kronberg Håkan Femman 38.20 0.14.18 30.39
13 Syrjälä Tapio LaihLu 41.03 0.17.01 28.03
14 Nyman Leif Femman 41.17 0.17.15 27.53
15 Enegren Jan Solf 43.39 0.19.37 25.71

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Björklund Håkan Falken 26.17 0.00.00 48.41
2 Hartvik Seppo Malax 26.31 0.00.14 47.33
3 Jauhiainen Pentti SV 27.00 0.00.43 45.84
4 Eklund Sven NOK 29.11 0.02.54 41.82
5 Eno Kaarlo TeuRi 30.58 0.04.41 38.85
6 Rauma Håkan Botnia 31.52 0.05.35 37.21
7 Mikkolainen Matti VaHa 32.59 0.06.42 35.42
8 Herrgård Clas-Göran SWE 33.02 0.06.45 34.84
9 Kares Olli Hiisi 33.43 0.07.26 33.62
10 Hautala Olavi RaJu 35.59 0.09.42 31.02
11 Norrgrann Karl Gustav NOK 44.59 0.18.42 24.43
12 Finnilä Mauri VetU 46.55 0.20.38 23.05

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pått Frans Minken 27.14 0.00.00 35.88
2 Tanttinen Tapani KoS 27.58 0.00.44 34.29
3 Forsén Björn NOK 28.19 0.01.05 33.21
4 Berger Torolf Falken 30.52 0.03.38 29.88
5 Torrkulla Roy Minken 31.07 0.03.53 29.05
6 Pensas Mauri Malax 31.35 0.04.21 28.04
7 Näsi Mauno RaJu 33.27 0.06.13 25.93
8 Holster Paavo OH 36.09 0.08.55 23.48
9 Byskata Henry Femman 48.10 0.20.56 17.24

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Gädda Håkan Femman 28.03 0.00.00 34.57
2 Sandgren Lars NOK 33.01 0.04.58 28.88
3 Veijovaara Jorma Pohjant 34.12 0.06.09 27.41
4 Koski Matti J NOK 34.21 0.06.18 26.82
5 Ruutila Jorma RaJu 34.33 0.06.30 26.20
6 Åberg Karl-Erik EsSu 34.40 0.06.37 25.64
7 Siltala Raimo KauWi 35.33 0.07.30 24.55
8 Fränti Eero KoS 39.46 0.11.43 21.54
9 Kvist Samuel Femman 41.37 0.13.34 20.20
10 Kalliokoski Jorma LapVi 51.56 0.23.53 15.87

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hjerpe Lars Femman 32.26 0.00.00 29.24
2 Sabel Per-Erik Femman 33.57 0.01.31 26.53
3 Storm Sven-Olof Femman 37.53 0.05.27 22.53
Rikkinen Kalevi SaPu HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mansikkamäki Lauri KauWi 30.53 0.00.00
2 Löfroth Thor Kronan 1.18.25 0.47.32
Ylipelkola Erkki LappVe HYL -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Elo Markku LaJy 37.35 0.00.00
2 Puntila Janne SuJu 47.53 0.10.18

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Portin Niclas Brahe 23.11 0.00.00 53.16
2 Saari Juho PoRa 25.40 0.02.29 46.21
3 Harald Joachim Falken 26.03 0.02.52 43.76
4 Hakala Joakim Femman 26.37 0.03.26 41.09
5 Vertanen Jonas Botnia 34.46 0.11.35 30.13

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jern Jonas Femman 20.46 0.00.00 46.79
2 Kivelä Joonatan PerhKi 23.15 0.02.29 41.22
3 Herttua Matti LapVi 23.34 0.02.48 40.11
4 Lammi Aleksi LapVi 25.57 0.05.11 35.91
5 Mandell Mikael Femman 27.19 0.06.33 33.63
6 Sankelo Hermanni KortJV 27.54 0.07.08 32.45
7 Kattelus Tuomas LapVi 29.01 0.08.15 30.75
8 Snickars Caj Solf 30.20 0.09.34 28.98
9 Snickars Jesper NOK 34.21 0.13.35 25.20
10 Hyvönen Johannes Solf 39.00 0.18.14 21.86
Kortelahti Emil Malax HYL -
Hakala Matias LapVi HYL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koivumäki Lauri KoS 19.27 0.00.00
2 Stubb Hannes Falken 19.33 0.00.06
3 Rintala Niku TeuRi 19.41 0.00.14
4 Aspgård Jonas Solf 20.30 0.01.03
5 Kiljunen Eemeli RaVa 22.25 0.02.58
6 Holmback Hannes Femman 24.32 0.05.05
7 Holmback Anton Solf 25.21 0.05.54
8 Saari Joni PoRa 28.36 0.09.09
9 Nylund William Femman 35.01 0.15.34
10 Svarvar Anton NOK 36.49 0.17.22
11 Grahn Eskil NOK 42.54 0.23.27

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Nurmi Miika VaaSu 16.03 0.00.00
2 Poutanen Mikko KoS 16.30 0.00.27
3 Koskela Sakari RaJu 17.23 0.01.20
4 Niemi Oskari LappRi 22.09 0.06.06
5 Kortelahti Rudolf Malax 27.11 0.11.08
6 Helenelund Hugo NOK 27.57 0.11.54
Ala-Honkola Olli VaaSu HYL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kuusisto Topi LaihLu 12.01 0.00.00
2 Kuuttinen Patrik NOK 15.46 0.03.45
3 Kortelahti Anton Malax 15.47 0.03.46
4 Lindgren Joona KortJV 16.40 0.04.39
5 Wärnman Isak Falken 16.49 0.04.48
6 Enlund Lukas Femman 17.35 0.05.34
7 Friman Lasse Solf 17.46 0.05.45
8 Laasanen Matti LaihLu 19.24 0.07.23
9 Lund Jonatan Femman 19.51 0.07.50
10 Talonpoika Tuomas VaaSu 19.55 0.07.54
11 Hölsö Severi YKV 21.13 0.09.12
12 Ollikkala Miro PoRa 21.23 0.09.22
13 Niska Valtteri LapVi 23.27 0.11.26
14 Sankelo Antton KortJV 33.39 0.21.38

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kangas Juho LapVi 15.19 0.00.00
2 Niska Niilo LapVi 17.14 0.01.55
3 Elomaa Jere VaaSu 17.28 0.02.09

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Häggman Aaron Femman 12.58 0.00.00
2 Finskas Lucas Femman 13.05 0.00.07
3 Lindgren Oscar Femman 13.38 0.00.40
4 Asumaa Oliver Solf 13.51 0.00.53
4 Holmback Emil Malax 13.51 0.00.53
6 Smeds Jakob Femman 14.29 0.01.31
7 Strandvall Evert Minken 14.58 0.02.00
8 Svarvar Joel NOK 16.12 0.03.14
9 Ylihärsilä Aatu AlahKi 17.13 0.04.15
10 Höglund Josef Falken 18.55 0.05.57
11 Svahn Linus Solf 19.08 0.06.10
12 Ekola Juuso AlahKi 20.58 0.08.00
13 Norrbacka Roni-Eemil VaaSu 22.07 0.09.09
14 Berg Daniel Solf 30.37 0.17.39

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Engström Josefine AÖOK 30.16 0.00.00 86.55
2 Gurtchenkova Natalia NOK 31.27 0.01.11 82.70
3 Nurmi Kirsi VaaSu 33.38 0.03.22 76.78
4 Junnikkala Linda KaJu 34.35 0.04.19 74.13
5 Norrgrann Saara PR 34.51 0.04.35 73.02
6 Pensas Johanna LapVi 35.08 0.04.52 71.90
7 Höstman Victoria Femman 35.23 0.05.07 70.86
8 Kivelä Sanni AngA 35.44 0.05.28 69.65
9 Liukkonen Sonja Delta 36.09 0.05.53 68.33
10 Sandell Eva-Lina Kronan 37.04 0.06.48 66.13
11 Fagerudd Salla PR 38.00 0.07.44 64.01
11 Hongell Mia-Riitta KoS 38.00 0.07.44 64.01
13 Varjonen Essi VaaSu 39.04 0.08.48 61.31
14 Palomäki Sanna LapVi 40.43 0.10.27 58.36
15 Skogvik Ida-Marie Kronan 41.07 0.10.51 57.34
16 Rinkineva Laura RaJu 42.39 0.12.23 54.84
17 Rinkineva Elina RaJu 43.24 0.13.08 53.46
18 Fränti Kati RasKu 45.24 0.15.08 50.69
19 Åstrand Ulla-Maria Botnia 45.28 0.15.12 50.21
20 Furunäs Ida Femman 46.26 0.16.10 48.76
21 Taanila Maria KanSu 55.43 0.25.27 40.30
Istolahti Tiia MSParma KES -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Häggman Johanna Malax 35.51 0.00.00 59.99
2 Finskas Susanna Femman 38.04 0.02.13 54.38
3 Lervik Therese Solf 44.26 0.08.35 44.77
4 Puro-Aho Veera YKV 46.28 0.10.37 41.08
5 Svahn Linda Solf 50.22 0.14.31 36.30

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Wasström Lotta Solf 28.38 0.00.00 53.68
2 Kuusisto Merja LaihLu 30.41 0.02.03 48.21
3 Wärnman Ingela Falken 34.17 0.05.39 41.47
4 Berg Nina Solf 36.39 0.08.01 37.22
5 Holmback Maria Malax 44.26 0.15.48 29.40

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Katajamäki Tuija KauWi 34.20 0.00.00 48.92
2 Snickars Virpi Solf 36.56 0.02.36 44.50
3 Wik-Nylund Elisabeth Femman 38.32 0.04.12 41.72
4 Kattelus Päivi LapVi 40.19 0.05.59 38.98
5 Strandberg Annika Femman 40.31 0.06.11 37.90
6 Koskela Sari RaJu 42.15 0.07.55 35.49
7 Granlund Elisabeth Minken 50.36 0.16.16 28.93
8 Friman Rose-Maj Solf 1.07.35 0.33.15 21.12

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kankaanpää Tarja KauWi 25.52 0.00.00 45.74
2 Mäkineste-Mäkelä Päivi RasKu 27.36 0.01.44 41.26
3 Rautasalo Anneli KR 30.49 0.04.57 35.52
4 Granholm Lena Solf 37.30 0.11.38 28.00
5 Ylipelkola Eeva-Liisa KortJV 37.42 0.11.50 26.68

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Soinila Helena TeuRi 25.25 0.00.00 30.74
2 Berger Gunhild Falken 37.51 0.12.26 19.87
3 Mäkitalo Liisa KauKa 39.47 0.14.22 18.16
4 Mikkolainen Mirja VaHa 40.58 0.15.33 16.92
5 Harald Mirja Falken 1.37.01 1.11.36 6.84

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pått Saga Minken 27.26 0.00.00 48.62
2 Björklund Gunilla Falken 28.20 0.00.54 45.31
3 Fred Bodil Femman 28.43 0.01.17 42.96
4 Lähdekorpi Kaija Femman 29.19 0.01.53 40.38
5 Finnilä Katariina VetU 30.51 0.03.25 36.75

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sandgren Ann-Mari NOK 25.29 0.00.00

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kallio Tuija RaTU 45.29 0.00.00
2 Carlson-Wikström Ann-May Solf 1.19.27 0.33.58

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Grahn Elina NOK 32.50 0.00.00 46.00
2 Ylipelkola Essi KortJV 46.00 0.13.10 30.37
3 Friman Sonja Solf 53.27 0.20.37 24.02

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lehto Jenna LapVi 28.54 0.00.00 61.26
2 Lehto Hanna LapVi 29.41 0.00.47 58.65
3 Sandelin Caroline NOK 30.09 0.01.15 56.77
4 Nurmi Ella VaaSu 30.52 0.01.58 54.49
5 Rautasalo Essi KR 31.20 0.02.26 52.74
6 Ylikoski Taru KortJV 36.47 0.07.53 44.12
7 Hyvönen Helena Solf 50.48 0.21.54 31.37
Nylund Elin Femman HYL -
Holmback Evelina Solf HYL -
Granholm Victoria Solf HYL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Enlund Alexandra Femman 23.44 0.00.00 58.93
2 Myrskog Ellen Kronan 25.10 0.01.26 55.02
3 Pajula Salla LapVi 25.14 0.01.30 54.32
4 Pöyhönen Saina Hiisi 26.19 0.02.35 51.55
5 Muhonen Emma VaaSu 26.26 0.02.42 50.80
6 Manderbacka Hanne VaaSu 27.13 0.03.29 48.82
7 Himanka Jenna LapVi 27.29 0.03.45 47.84
8 Rajala Milla LapVi 28.18 0.04.34 45.96
9 Ahola Veera VaaSu 29.54 0.06.10 43.04
10 Välimaa Kristiina VaaSu 30.08 0.06.24 42.24
11 Mellberg Sonja VaaSu 30.18 0.06.34 41.55
12 Wärnman Jessica Falken 31.15 0.07.31 39.83
13 Reinikka Frida VaaSu 38.28 0.14.44 32.00
14 Peltola Anni LapVi 43.32 0.19.48 27.95
15 Ketola Lotta LapVi 46.18 0.22.34 25.98
Ingo Caroline Femman KES -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tuomisto Anu VaaSu 21.02 0.00.00
2 Kangas Emma LapVi 21.06 0.00.04
3 Koskela Sanna RaJu 22.32 0.01.30
4 Kuuttinen Jannike NOK 23.03 0.02.01
5 Hietala Sarianne VaaSu 26.32 0.05.30
6 Muhonen Anni VaaSu 26.39 0.05.37
7 Tuomisto Satu VaaSu 26.51 0.05.49
8 Rautasalo Iina KR 28.47 0.07.45
9 Smeds Matilda Femman 29.43 0.08.41

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Myrskog Linnea Kronan 17.15 0.00.00
2 Strandvall Amanda Minken 21.50 0.04.35
3 Mandell Mira Femman 29.12 0.11.57
4 Syrjälä Annamari LaihLu 31.52 0.14.37
5 Hakala Anna-Kaisa LapVi 34.20 0.17.05
6 Antfolk Jennifer NOK 38.37 0.21.22
7 Höstman Ellinor Solf 44.28 0.27.13

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Haglund Sofia Solf 11.51 0.00.00
2 Halonen Linnéa NOK 13.56 0.02.05
3 Stark Alexandra Solf 16.51 0.05.00
4 Peltonen Sara LapVi 17.06 0.05.15
5 Välimaa Eveliina VaaSu 20.47 0.08.56
6 Hästö Julia Femman 22.32 0.10.41
7 Holmback Emma Malax 22.37 0.10.46
8 Ström Alexandra Femman 25.41 0.13.50
9 Lindgren Hanna Femman 28.40 0.16.49
Risberg Olivia Malax HYL -

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kiljunen Elisa RaVa 20.34 0.00.00
2 Berg Elin Solf 22.53 0.02.19
3 Björklund Louise Falken 26.36 0.06.02
4 Wickström Tilde Femman 49.06 0.28.32

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kuusisto Sanni LaihLu 11.57 0.00.00
2 Kiljunen Emmi RaVa 12.36 0.00.39
3 Ivars Malin Femman 13.33 0.01.36
4 Nygård Anna Femman 13.50 0.01.53
5 Myrskog Rosa Kronan 13.51 0.01.54
6 Häggkvist Frida NOK 14.07 0.02.10
7 Vertanen Jennie Botnia 14.36 0.02.39
8 Peltola Eeva LapVi 15.14 0.03.17
9 Niska Saana LapVi 15.51 0.03.54
10 Haglund Emma Solf 16.02 0.04.05
11 Hästö Louisa Femman 16.53 0.04.56
12 Björklund Cecilia Falken 17.01 0.05.04
12 Kankaanpää Aino VaaSu 17.01 0.05.04
14 Stenvall Frida Solf 17.06 0.05.09
15 Karppi Iiris LaihLu 17.10 0.05.13
16 Björklund Sandra Falken 17.21 0.05.24
17 Hahn Olivia Solf 18.06 0.06.09
18 Byggningsbacka Hanna VaaSu 18.42 0.06.45
19 Österbacka Rebecca Femman 19.34 0.07.37
20 Koivula Venla LaihLu 21.10 0.09.13
21 Lindgren Ida Femman 22.38 0.10.41