FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Koillismaan Rastipäivät, 2. pv.
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Föhr Tero VeVe 1.00.50 0.00.00 83.36
2 Kivelä Matti Delta 1.03.29 0.02.39 79.28
3 Juopperi Sami-Petteri FIN 1.06.06 0.05.16 75.57
4 Parkkinen Keijo YlikNM 1.06.57 0.06.07 74.04
5 Oikarinen Lauri FIN 1.08.34 0.07.44 71.74
6 Kotamäki Iivo IkNV 1.10.19 0.09.29 69.42
7 Vapa Marko FIN 1.15.36 0.14.46 64.06
8 Laiho Aapo VeVe 1.17.41 0.16.51 61.85
9 Niemelä Hannu RasHy 1.18.36 0.17.46 60.65
10 Kuopus Sauli PudU 1.31.10 0.30.20 51.87
11 Vapa Mikko OH 1.33.04 0.32.14 50.40
12 Määttä Jari KemijU 1.36.37 0.35.47 48.16
13 Kokkinen Kari PertPe 1.51.46 0.50.56 41.29
14 Törmälä Ville S-JKL 1.53.25 0.52.35 40.35
15 Ronkainen Tuomas KoskRi 1.56.11 0.55.21 39.07
16 Polezhaev Aleksei RUS 2.05.59 1.05.09 35.72
17 Nikumaa Juhani OH 2.09.37 1.08.47 34.43
18 Korovkin Sergeiei RUS 2.34.24 1.33.34 28.66
19 Marudo Vladimir RUS 2.42.11 1.41.21 27.05
20 Zholobov Mikhail RUS 3.36.36 2.35.46 20.08
Korppi Miika FIN KES -

Sarja H21AL
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Oikarinen Markku S-JKL 1.04.45 0.00.00 49.40
2 Puurunen Olli OuTa 1.06.42 0.01.57 45.56
3 Rahko Juho LaiVe 1.33.41 0.28.56 30.73
Kesälä Mikko LaiVe KES -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heinikoski Kauko KoskRi 1.45.06 0.00.00
2 Kinnunen Jouko KuPe 1.47.05 0.01.59

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ylikangas Esko RasKu 58.50 0.00.00 56.12
2 Viippola Ilpo OuTa 1.02.51 0.04.01 51.75
3 Maaninka Mika OSVA 1.02.55 0.04.05 50.91
4 Holappa Hannu VePo 1.05.30 0.06.40 48.14
5 Rusanen Petri S-JKL 1.11.59 0.13.09 43.12
6 Kuusikko Marko SalRe 1.16.13 0.17.23 40.07
7 Pietiläinen Ilpo Pohjant 1.17.48 0.18.58 38.62
8 Kaitola Harri RasKe 1.26.51 0.28.01 34.03
Hannila Petri LänRa KES -
Väliheikki Mikael LaiVe HYL -
Maasilta Tommi RaVa KES -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Määttä Kimmo OH 1.03.10 0.00.00 51.17
2 Kauppila Samppa OYUS 1.04.34 0.01.24 49.74
3 Kvist Juha SuomRa 1.06.23 0.03.13 48.06
4 Karjalainen Petri Pohjant 1.06.54 0.03.44 47.37
5 Veijola Seppo IinYr 1.07.15 0.04.05 46.81
6 Rapakko Mikko OH 1.08.59 0.05.49 45.33
7 Pekkarinen Jari Pohjant 1.12.16 0.09.06 42.98
8 Lauri Hannu OH 1.14.14 0.11.04 41.56
9 Kokkonen Anssi KR 1.15.21 0.12.11 40.66
10 Konttajärvi Seppo VePo 1.18.30 0.15.20 38.76
11 Haverinen Arto KaSu 1.21.05 0.17.55 37.27
12 Pietilä Hannu KaSu 1.26.03 0.22.53 34.87
13 Härkönen Antti PudU 1.26.38 0.23.28 34.39
14 Pyhtilä Veli OH 1.28.56 0.25.46 33.26
15 Pyhtinen Jarmo PosPy 1.30.02 0.26.52 32.62
16 Posti Harri KoskRi 1.35.36 0.32.26 30.50
17 Juntunen Reijo IinYr 1.37.23 0.34.13 29.73
18 Mourujärvi Petri HaHe 1.37.27 0.34.17 29.49
19 Määttä Jari OH 1.43.51 0.40.41 27.47
20 Schroderus Jari Pohjant 1.44.48 0.41.38 27.02
21 Kellokumpu Seppo KaSu 1.46.43 0.43.33 26.34
22 Backman Kari IinYr 1.50.14 0.47.04 25.31
23 Neuvonen Jussi OuTa 1.59.03 0.55.53 23.26
Mäkinen Jari SonPa KES -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Räisänen Kari KiimU 1.04.48 0.00.00 45.33
2 Rantapelkonen Tuomo ONMKY 1.08.32 0.03.44 42.53
3 Oikarinen Jarmo TP 1.08.40 0.03.52 42.11
4 Tepsa Antti LapVe 1.08.51 0.04.03 41.66
5 Niemelä Urpo Pohjant 1.09.23 0.04.35 41.00
6 Patana Pekka LaihLu 1.11.20 0.06.32 39.56
7 Ahola Pertti PosPy 1.12.08 0.07.20 38.80
8 Kauppinen Jussi SuomRa 1.13.22 0.08.34 37.83
9 Kortetjärvi Hannu PäLuLu 1.14.40 0.09.52 36.86
10 Karppinen Jouko LaiVe 1.14.45 0.09.57 36.51
11 Parkkinen Pekka Pohjant 1.17.23 0.12.35 34.97
12 Kaikkonen Taisto OH 1.19.59 0.15.11 33.54
13 Nuolioja Vesa Pohjant 1.24.17 0.19.29 31.55
14 Vainio Timo Pohjant 1.27.39 0.22.51 30.08
15 Tilvis Pauli KaJu 1.29.07 0.24.19 29.32
16 Paananen Jarmo SalRe 2.51.52 1.47.04 15.07
Mäntynen Ari KyS HYL -
Mattila Timo KPV HYL -
Kurula Juhani Pohjant KES -
Härkönen Juha KajKu KES -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Korppi Heikki OH 1.00.16 0.00.00 55.45
2 Malinen Jouko HS 1.00.46 0.00.30 54.62
3 Kaartinen Pekka KaSu 1.02.06 0.01.50 53.08
4 Grekelä Antti HaHe 1.03.43 0.03.27 51.38
5 Vilminko Pauli SiSe 1.07.02 0.06.46 48.50
6 Aherto Jorma LS-37 1.07.04 0.06.48 48.13
7 Udd Esko LänRa 1.07.17 0.07.01 47.64
8 Palttala Pekka TurSa 1.09.07 0.08.51 46.05
9 Suorsa Matti PudU 1.10.12 0.09.56 45.01
10 Lehto Jarmo VeVe 1.10.37 0.10.21 44.42
11 Nurminen Jouko TP 1.12.20 0.12.04 43.05
12 Popov Oleg Pihkan 1.14.08 0.13.52 41.70
13 Hongell Jouni KoS 1.16.36 0.16.20 40.06
14 Nyystilä Jukka LaihLu 1.18.49 0.18.33 38.64
15 Tolppi Juha LänRa 1.19.58 0.19.42 37.80
16 Lindbäck Karl-Erik Älvsby I 1.24.37 0.24.21 35.46
17 Laaksonen Lasse SuSi 1.28.21 0.28.05 33.70
18 Ahokoivu Hemmo Pohjant 1.32.45 0.32.29 31.86
19 Tolonen Markku KajKu 1.36.14 0.35.58 30.47
20 Pihlajaniemi Pekka SalRe 1.38.36 0.38.20 29.50
21 Kurkela Reino OH 1.38.39 0.38.23 29.26
22 Viitasalo Harri RiSu 1.39.41 0.39.25 28.73
23 Argillander Erkki VaKa 1.44.14 0.43.58 27.25

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kemppainen Taisto VaKa 56.34 0.00.00 48.35
2 Juujärvi Timo OH 1.02.47 0.06.13 42.84
3 Pääkkölä Kauko LapVe 1.04.11 0.07.37 41.20
4 Koutaniemi Timo LänRa 1.05.43 0.09.09 39.54
5 Toropainen Pauli ONMKY 1.09.06 0.12.32 36.95
6 Tuohimaa Esko ONMKY 1.19.34 0.23.00 31.51
7 Kalliomaa Lasse LaihLu 1.21.34 0.25.00 30.18
8 Puurunen Reijo OuTa 1.35.31 0.38.57 25.30
9 Holster Martti S-2000 1.50.04 0.53.30 21.54
10 Zholobov Aleksandr RUS 2.49.40 1.53.06 13.70

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ansamaa Reino RaN 1.01.14 0.00.00 37.81
2 Kilpeläinen Kauko KuPe 1.02.37 0.01.23 36.69
3 Määttä Jouko PuolRy 1.02.51 0.01.37 36.28
4 Lukkarinen Olavi Pohjant 1.04.14 0.03.00 35.23
5 Salminen Jorma VaKa 1.05.30 0.04.16 34.28
6 Haase Hannu OH 1.06.43 0.05.29 33.40
7 Mikkonen Antero KoskRi 1.09.51 0.08.37 31.65
8 Kinnunen Raimo Pohjant 1.10.57 0.09.43 30.92
9 Määttä Seppo KemijU 1.12.25 0.11.11 30.05
10 Kamila Pentti LaihLu 1.14.00 0.12.46 29.17
11 Mäkinen Juhani SalRe 1.14.27 0.13.13 28.76
12 Karvinen Antero OH 1.15.44 0.14.30 28.05
13 Ervasti Onni PeRa 1.16.26 0.15.12 27.56
14 Myllyaho Markku SalRe 1.17.01 0.15.47 27.13
15 Tapaninaho Kalevi ONMKY 1.18.06 0.16.52 26.53
16 Mattila Kalle PosPy 1.20.45 0.19.31 25.44
17 Kukkohovi Reino OSVA 1.26.40 0.25.26 23.51
18 Heinikoski Kalevi KoskRi 1.37.26 0.36.12 20.73
Kaipala Rauno Pohjant HYL -
Luukkonen Taisto PudU KES -
Jalonen Teuvo KuPe KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tiira Pentti Lynx 53.47 0.00.00 40.41
2 Kittilä Olavi SalRe 56.30 0.02.43 37.74
3 Nikula Reino OuTa 58.18 0.04.31 35.88
4 Takkinen Esko KiimU 1.05.15 0.11.28 31.43
5 Männikkö Kalle ONMKY 1.08.48 0.15.01 29.22
6 Outila Juhani PosPy 1.14.07 0.20.20 26.57
7 Kivilahti Eino PosPy 1.27.15 0.33.28 22.11
8 Jurvakainen Heino KiimU 1.30.51 0.37.04 20.78
Pietiläinen Erkki PeRa KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Puustinen Valto IisVi 1.16.23 0.00.00 28.87
2 Noponen Arvi SuomRa 1.38.36 0.22.13 21.24
3 Jalava Reino KeU 1.43.56 0.27.33 19.09
Puusaari Kalevi KaJu KES -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jäppinen Kyösti Iisu 1.03.41 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pantsar Jere FIN 1.02.44 0.00.00 53.08
2 Hiitola Olli FIN 1.04.47 0.02.03 50.12
3 Karppinen Aleksi FIN 1.11.57 0.09.13 43.97
4 Kähkönen Erno HS 1.27.25 0.24.41 35.24
5 Vuopio Heikki FIN 1.30.47 0.28.03 33.01
6 Akrish Dmitry RUS 2.38.20 1.35.36 18.40
Prusakov Aleksei RUS HYL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Schroderus Samuli Pohjant 46.07 0.00.00 54.51
2 Härkönen Aleksi PudU 48.07 0.02.00 51.26
3 Härkönen Taneli PudU 59.22 0.13.15 40.75
4 Schroderus Santeri Pohjant 1.03.36 0.17.29 37.30
5 Pernu Jere Pohjant 1.04.08 0.18.01 36.25
6 Inget Juha-Matti PudU 1.04.57 0.18.50 35.07
7 Korpi Juho LänRa 1.14.09 0.28.02 30.09
8 Piirainen Jere KuPe 1.16.54 0.30.47 28.40
9 Räisänen Harri KiimU 1.17.02 0.30.55 27.74

Sarja H15-18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kurula Johannes SK Pohja 1.36.28 0.00.00

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kaitola Lauri RasKe 17.25 0.00.00
2 Ojanaho Niilo OH 17.54 0.00.29
3 Lakanen Juho PerhKi 22.01 0.04.36
4 Kaitola Iiro RasKe 24.00 0.06.35
5 Oikkonen Santeri OH 24.56 0.07.31
6 Jokikokko Oskari PudU 26.04 0.08.39
7 Saarela Antti KemU 27.02 0.09.37
8 Lepola Pietari LapVe 29.24 0.11.59
9 Lepola Niila LapVe 48.26 0.31.01

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Viippola Aapo OuTa 15.41 0.00.00
2 Laaksoviita Veikka SuomRa 18.22 0.02.41
3 Määttä Konsta OH 20.33 0.04.52
4 Härkönen Sami OuTa 23.08 0.07.27
5 Holappa Joona VePo 23.24 0.07.43
6 Holappa Tomi YlikNM 25.01 0.09.20
7 Määttä Juho OH 25.22 0.09.41
8 Liukka Elias KR 28.28 0.12.47
Pernu Juuso Pohjant KES -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lakanen Eetu PerhKi 13.23 0.00.00
2 Maijala Matias LapVe 14.46 0.01.23
3 Jokikokko Sakari PudU 16.51 0.03.28
4 Isoaho Kalle YlikNM 18.44 0.05.21
5 Asklöf Henrik Lynx 19.11 0.05.48
6 Liukka Pieti KR 19.52 0.06.29

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hiltunen Juho ONMKY 15.28 0.00.00
2 Sirviö Pyry Pohjant 16.29 0.01.01
3 Kinnunen Kalle Pohjant 24.06 0.08.38
4 Aikio Petteri KEV 1.09.48 0.54.20

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kinnunen Eerik Pohjant 15.05 0.00.00
2 Maasilta Aapo RaVa 16.06 0.01.01
3 Kuusikko Miska SalRe 17.46 0.02.41
4 Pyhtinen Riku PosPy 18.29 0.03.24
5 Gretschel Eino KaSu 19.06 0.04.01
6 Rajaniemi Miika SalRe 19.33 0.04.28
7 Hannuksela Jere Pohjant 23.18 0.08.13
8 Aikio Valtteri KEV 23.49 0.08.44
9 Niemelä Paavo Iisu 34.07 0.19.02

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rahko Saana-Maria FIN 1.26.22 0.00.00 54.26
2 Zaikova Natalia RUS 1.32.28 0.06.06 49.83
3 Pajunen Suvi OrPo 1.33.13 0.06.51 48.59
4 Soudunsaari Sanna FIN 1.49.48 0.23.26 40.54
5 Marttinen Minna FIN 1.50.14 0.23.52 39.67
6 Plekhova Tatiana RUS 2.41.26 1.15.04 26.61
7 Tyagunskaya Anna RUS 2.44.25 1.18.03 25.65
8 Kornilova Diana RUS 2.49.16 1.22.54 24.45
Kurkela Anna FIN HYL -
Eskeli Johanna KPV KES -

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pesonen Orvokki HaHe 1.10.43 0.00.00
2 Pesonen Merja PeRa 1.13.14 0.02.31

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kangasaho Hanna Lynx 1.11.24 0.00.00 48.35
2 Goman Annukka VePo 1.15.14 0.03.50 44.90
3 Päivinen Sonja KaSu 1.15.49 0.04.25 43.58
4 Klasila Satu PeRa 1.17.27 0.06.03 41.71
5 Lauri Laura OH 1.20.52 0.09.28 39.03
6 Parkkinen Piia YlikNM 1.27.10 0.15.46 35.36
7 Maijala Mervi OH 1.45.37 0.34.13 28.48
Kestilä Eija S-JKL HYL -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hannuksela Eija Pohjant 1.07.20 0.00.00 57.80
2 Haataja Mirka EsSu 1.09.19 0.01.59 54.74
3 Paavola Mira OuTa 1.25.19 0.17.59 43.34
4 Holster-Hemmi Mervi VePo 1.26.00 0.18.40 41.86
5 Gretschel Anu KaSu 1.29.13 0.21.53 39.26
6 Mikkonen Susanna KemijU 1.41.24 0.34.04 33.58
7 Kaitola Maarit RasKe 2.08.18 1.00.58 25.78

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hokajärvi Raili Pohjant 1.06.28 0.00.00 47.18
2 Väärälä Marita OH 1.10.16 0.03.48 44.11
3 Moilanen Ulla KaSu 1.15.02 0.08.34 40.83
4 Haverinen Tuula KaSu 1.18.08 0.11.40 38.74
5 Kosamo Maire PudU 1.26.48 0.20.20 34.46
6 Tilvis Aija KaJu 1.28.46 0.22.18 33.29
6 Määttä Anna-Maija OH 1.28.46 0.22.18 33.29
8 Liukka Heli KR 1.29.11 0.22.43 32.32
9 Oikkonen Mirka OH 1.31.31 0.25.03 31.10
10 HAAHTI TARJA OH 1.34.48 0.28.20 29.64
11 Kaikkonen Maarit OH 1.46.51 0.40.23 25.96
12 Karjalainen Valma Pohjant 1.52.23 0.45.55 24.36
13 Laitinen Tiina KuoSu 1.54.33 0.48.05 23.58
14 Kanerva Kerttu LapVe 2.13.10 1.06.42 20.01

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Oikarinen Sirkka TP 1.08.41 0.00.00 48.04
2 Kauppinen Jaana SuomRa 1.16.18 0.07.37 41.62
3 Mattila Airi KPV 1.19.28 0.10.47 38.40
4 Barsk Anne OH 1.23.24 0.14.43 35.11
5 Karanta Elina OH 1.23.40 0.14.59 33.52

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jokela Riitta YlikNM 1.12.47 0.00.00
2 Honkavaara Liisa LapVe 1.32.48 0.20.01
Lehto Ulla KyS KES -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Putkonen Lea Pohjant 1.00.08 0.00.00
2 Nurminen Eija TP 1.33.36 0.33.28
Juujärvi Marketta OH KES -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tiira Anja Lynx 53.10 0.00.00 21.85
2 Haase Tuula OH 59.44 0.06.34 17.99
3 Nikula Irma OuTa 1.04.49 0.11.39 15.23

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mylly Aira OH 48.21 0.00.00
2 Mattila Anneli Iisu 54.22 0.06.01

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vehmanen Marjatta KeU 1.41.56 0.00.00

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jalava Aune KeU 47.29 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lotvonen Essi FIN 1.11.38 0.00.00 37.59
2 Maijala Meri FIN 1.14.49 0.03.11 34.64
3 Moilanen Anna FIN 1.25.16 0.13.38 29.21
4 Karjalainen Noora FIN 1.29.04 0.17.26 26.83
Moilanen Kaisu KaSu KES -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Maijala Milla FIN 51.15 0.00.00 54.32
2 Ylikangas Tiia RasKu 1.01.08 0.09.53 43.26
3 Räisänen Mira FIN 1.01.19 0.10.04 40.86
Kauppinen Silja FIN HYL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jaatinen Milja HaHe 1.10.28 0.00.00 41.23
2 Kaitola Iina RasKe 1.13.23 0.02.55 38.60
3 Backman Saana HaHe 1.18.26 0.07.58 35.19
4 Räisänen Noora SalRe 1.27.25 0.16.57 30.74
5 Karjalainen Essi Pohjant 1.36.33 0.26.05 27.08
6 Mäntylä Iida KortJV 2.07.09 0.56.41 19.99
Väliheikki Petra LaiVe KES -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Nurmi Venla RasKe 21.37 0.00.00
2 Koivisto Julia KortJV 22.01 0.00.24
3 Kotila Laura OH 22.37 0.01.00
4 Niva Sara LaiVe 22.41 0.01.04
5 Sirviö Venla Pohjant 23.36 0.01.59
6 Harju Moona PudU 23.49 0.02.12
7 Hakala Hanna HaHe 24.40 0.03.03
8 Haikola Maaria KaSu 25.06 0.03.29
9 Pantsar Anni PelPo 25.20 0.03.43
10 Ylitalo Essi PudU 25.35 0.03.58
11 Hiltunen Anna YlikNM 26.26 0.04.49
12 Stenius Veera LaiVe 27.01 0.05.24
13 Koivunen Sini YlikNM 27.38 0.06.01
14 Jaakola Emma-Noora PudU 29.09 0.07.32
15 Haverinen Riikka KaSu 30.25 0.08.48
16 Huhtela Oona PudU 34.51 0.13.14
17 Juntunen Johanna IinYr 38.36 0.16.59

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rissanen Jemina KemijU 29.13 0.00.00
2 Holappa Sini YlikNM 29.34 0.00.21
3 Kemppainen Janna YlikNM 36.45 0.07.32
4 Parkkinen Veera YlikNM 40.48 0.11.35

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Oikkonen Sanni OH 18.14 0.00.00
2 Sankelo Lotta Pohjant 18.15 0.00.01
3 Portimojärvi Saana OH 19.10 0.00.56
4 Jaatinen Venla HaHe 20.14 0.02.00
5 Goman Anna VePo 21.10 0.02.56

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Laaksoviita Veera SuomRa 15.28 0.00.00
2 Niva Heini LaiVe 16.27 0.00.59
3 Ylikangas Pinja HimU 18.04 0.02.36
4 Härkönen Laura OuTa 18.40 0.03.12
5 Haverinen Marika KaSu 27.32 0.12.04
6 Holappa Iida VePo 33.36 0.18.08

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Portimojärvi Emma-Leena OH 13.33 0.00.00
2 Simola Aino IitPy 14.11 0.00.38
3 Goman Maija VePo 14.54 0.01.21
4 Lauri Silja OH 14.59 0.01.26
5 Korpi Anna LänRa 15.19 0.01.46
6 Pesonen Lotta PeRa 15.29 0.01.56
7 Kinnunen Jenny KuPe 17.08 0.03.35
8 Kaitola Anna RasKe 17.38 0.04.05
9 Rissanen Aino KemijU 18.00 0.04.27
10 Viippola Venla OuTa 18.55 0.05.22
11 Kinnunen Jonna KuPe 19.47 0.06.14
11 Liukka Venla KR 19.47 0.06.14
13 Kestilä Anna S-JKL 20.32 0.06.59
14 Lakanen Inka PerhKi 21.33 0.08.00
15 Hemmi Kia Pohjant 21.48 0.08.15
16 Kaukua Sanni HaHe 22.12 0.08.39
17 Lauri Elina OH 22.35 0.09.02
18 Sankelo Emma Pohjant 24.04 0.10.31
19 Triipponen Vanni KuPe 24.37 0.11.04
20 Parkkinen Laura YlikNM 25.00 0.11.27
21 Gretschel Liisa KaSu 25.20 0.11.47
22 Jaatinen Ilona HaHe 26.00 0.12.27
23 Määttä Kiia OH 31.04 0.17.31
24 Kestilä Ella S-JKL 41.07 0.27.34