FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Pahka-rastit
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Köngäs Teemu SoJy 1.05.21 0.00.00 73.36
2 Sivill Timo VaajTe 1.06.08 0.00.47 71.81
3 Kaivosaari Antti JRV 1.07.34 0.02.13 69.63
4 Siponen Markku SiiRa 1.08.01 0.02.40 68.50
5 Pietiläinen Juha RastiE4 1.08.58 0.03.37 66.91
6 Oravainen Pasi SiiRa 1.12.12 0.06.51 63.29
7 Vertainen Jukka JRV 1.12.49 0.07.28 62.14
8 Partanen Juha RasHy 1.13.20 0.07.59 61.09
9 Väänänen Petri SiiRa 1.14.05 0.08.44 59.86
10 Haikonen Risto AnttU 1.16.16 0.10.55 57.56
11 Mäkinen Jesse KR 1.16.31 0.11.10 56.78
12 Varis Timo KR 1.17.39 0.12.18 55.38
13 Rönnemaa Antti SiiRa 1.18.05 0.12.44 54.49
14 Jääskeläinen Henri SiiRa 1.19.14 0.13.53 53.13
15 Mäkäläinen Jyri SiiRa 1.20.31 0.15.10 51.73
16 Leinonen Lauri KaSu 1.22.05 0.16.44 50.19
17 Leivo Kimmo SiiRa 1.35.47 0.30.26 42.55

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Soininen Antti SäynSa 43.11 0.00.00
2 Airaksinen Petri KuoSu 56.02 0.12.51

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vesisenaho Mikko LipTa 1.21.12 0.00.00 39.81
2 Parviainen Juha ViPa 1.31.20 0.10.08 32.74
3 Leppänen Markus IisVi 1.35.43 0.14.31 28.71

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Leppämäki Tero ViiSu 58.54 0.00.00 50.96
2 Holm Jari ViiSu 59.01 0.00.07 49.33
3 Markkanen Juha KuoSu 59.36 0.00.42 47.34
4 Hankaniemi Tomi VePo 1.06.17 0.07.23 41.21
5 Ruokolainen Jouni RasPi 1.08.06 0.09.12 38.78
6 Pietiläinen Ilpo Pohjant 1.14.06 0.15.12 34.43

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kankkunen Raimo SiiRa 58.04 0.00.00 50.68
2 Bovellan Kari IisVi 1.04.11 0.06.07 44.48
3 Posti Harri KoskRi 1.15.56 0.17.52 36.43
4 Niiranen Ari KR 1.17.47 0.19.43 34.43
5 Lintunen Petteri NilsNu 1.21.50 0.23.46 31.65
6 Kellokumpu Seppo KaSu 1.46.59 0.48.55 23.38

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Partanen Timo RasHy 59.42 0.00.00 42.68
2 Räisänen Kari KiimU 1.08.59 0.09.17 35.55
3 Koponen Pekka LohiRa 1.13.05 0.13.23 32.25
4 Ruotsalainen Keijo OYUS 1.41.29 0.41.47 22.28
Kauppinen Jussi SuomRa KES -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laaksamo Seppo LipTa 1.26.19 0.00.00 35.85
2 Ollila Jarmo AOK 1.27.40 0.01.21 33.98
3 Karhunen Juha KuoSu 1.28.00 0.01.41 32.53
4 Nieminen Kimmo KajKu 1.32.20 0.06.01 29.74
5 Huusko Martti IisVi 1.48.39 0.22.20 24.21

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kemppainen Taisto VaKa 55.44 0.00.00 45.01
2 Miettinen Kauko SuoVa 58.34 0.02.50 41.91
3 Matilainen Juhani NilsNu 1.00.05 0.04.21 39.96
4 Halonen Pauli SäynSa 1.02.07 0.06.23 37.79
5 Väänänen Matti NilsNu 1.05.44 0.10.00 34.89
6 Kokkonen Hannu RasPi 1.06.50 0.11.06 33.51
7 Laukka Ville Raus 1.21.06 0.25.22 26.95
8 Puolakka Pekka SäynSa 1.45.24 0.49.40 20.23

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ruuskanen Seppo KuoSu 1.02.18 0.00.00 43.12
2 Korhonen Pauli SäynSa 1.04.15 0.01.57 41.18
3 Saaranen Raimo SiiRa 1.04.48 0.02.30 40.21
4 Karppinen Eino SäynSa 1.11.22 0.09.04 35.94
5 Jalonen Teuvo KuPe 1.13.58 0.11.40 34.14
6 Kajava Viljo KuoSu 1.14.09 0.11.51 33.51
7 Laitinen Olli PeRa 1.16.05 0.13.47 32.13
8 Seilonen Reino KaSu 1.16.13 0.13.55 31.54
9 Partanen Aimo NilsNu 1.28.09 0.25.51 26.82
10 Keijonen Esko LipTa 2.06.21 1.04.03 18.39
Haarala Vesa LipTa KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pietiläinen Erkki PeRa 43.49 0.00.00 37.30
2 Tolmunen Tauno RastiE4 52.51 0.09.02 29.77
3 Pääkkönen Reino RasPi 55.00 0.11.11 27.49
4 Rönnemaa Ilkka NilsNu 1.05.16 0.21.27 22.23
5 Laine Tapani KuoSu 1.10.40 0.26.51 19.66

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Puustinen Valto IisVi 49.34 0.00.00 33.01
2 Raitomäki Uolevi KR 52.49 0.03.15 29.82
3 Piiroinen Pauli RasPi 53.45 0.04.11 28.16
4 Noponen Arvi SuomRa 1.09.55 0.20.21 20.77
5 Hautala Eelis IisVi 1.18.52 0.29.18 17.63

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tanskanen Aapo IisVi 1.35.22 0.00.00

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyppölä Sampo SoJy 48.23 0.00.00 48.05
2 Heikkilä Tuomas MU 50.40 0.02.17 43.59
3 Rissanen Roni-Ville SonPa 1.18.11 0.29.48 26.76
Räisänen Harri KiimU KES -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hyppölä Pyry SoJy 46.10 0.00.00
2 Simonen Markus KR 59.34 0.13.24
3 Liukka Elias KR 1.49.39 1.03.29
Koirikivi Riku RasTiimi KES -
Alitalo Joonas OSVA HYL -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Heiskanen Tatu SonPa 21.28 0.00.00
2 Liukka Pieti KR 29.32 0.08.04
Koirikivi Aleksi RasTiimi HYL -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rissanen Erno-Kalle SonPa 14.34 0.00.00
2 Hyvönen Jerry KuoSu 16.27 0.01.53
3 Koirikivi Tommi RasTiimi 18.17 0.03.43
4 Himanka Juuso KaJu 24.19 0.09.45
5 Leppämäki Anton ViiSu 27.04 0.12.30

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koivunen Mari AR 1.22.04 0.00.00 59.40
2 Laitinen Maria YlikNM 1.22.16 0.00.12 58.37
3 Moilanen Anna KaSu 1.27.29 0.05.25 54.05
4 Holm Riikka SiiRa 1.29.54 0.07.50 51.79
5 Rantala Teija IisVi 1.29.58 0.07.54 50.94
6 Karhunen Anni HS 1.30.18 0.08.14 49.94
7 Ojala Annukka KEV 1.32.41 0.10.37 47.87
8 Vuorinen Aini SaPu 1.34.20 0.12.16 46.25
9 Simonen Anniina KR 1.36.19 0.14.15 44.54
10 Seppänen Anna KaSu 1.37.43 0.15.39 43.15
Laitinen Kaisa YlikNM HYL -

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Himanka Satu KaJu 58.52 0.00.00 31.85
2 Moilanen Kaisu KaSu 1.06.07 0.07.15 26.94
3 Näpänkangas Hanna KaSu 1.11.12 0.12.20 23.70
4 Lintunen Katja IisVi 1.23.13 0.24.21 19.15

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Väätäinen Hanna IisVi 1.05.41 0.00.00 35.85
2 Päivinen Sonja KaSu 1.11.51 0.06.10 31.14
3 Flöjt-Leinonen Laura SaRa 1.29.38 0.23.57 23.65
4 Alitalo Päivi OSVA 1.46.09 0.40.28 18.86

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tonder Mari SKVuoksi 1.12.52 0.00.00
2 Väisänen Inka KuoSu 2.08.52 0.56.00

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lassila Päivi RasTiimi 1.11.43 0.00.00
2 Liukka Heli KR 1.44.27 0.32.44
Koistinen Aija KR KES -
Meriläinen-Ruokolainen Eija RasPi KES -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Airaksinen Merja KuoSu 47.21 0.00.00 47.44
2 Soininen Ulla SäynSa 56.39 0.09.18 38.66
3 Ekdahl Pirkko NivU 56.58 0.09.37 37.46
4 Mulari Pirjo KaSu 57.54 0.10.33 35.89
5 Laitala Marja-Liisa NivU 59.14 0.11.53 34.13
6 Humalamäki Mirja SuomRa 1.03.21 0.16.00 31.03
7 Kauppinen Jaana SuomRa 1.19.12 0.31.51 24.11

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Puolakka Päivi SäynSa 1.00.08 0.00.00
2 Väänänen Pirkko NilsNu 1.26.02 0.25.54

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Halme Ritva KiimU 50.00 0.00.00
2 Malkki Sisko SaSu 1.18.17 0.28.17

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
Kauppinen Silja Pohjant KES -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tanskanen Anni IisVi 44.40 0.00.00
2 Oksanen Emmi SiiRa 1.02.55 0.18.15

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tikkanen Tia-Maria KaSu 42.52 0.00.00
2 Holm Peppiina ViiSu 44.36 0.01.44

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Salonen Ronja ViiSu 19.59 0.00.00
2 Kärnä Nina SonPa 21.42 0.01.43
3 Alitalo Heidi OSVA 23.03 0.03.04
4 Liukka Venla KR 23.41 0.03.42
5 Tonder Oona SKVuoksi 24.30 0.04.31
6 Kärnä Emmi SonPa 24.55 0.04.56
7 Tikkanen Mia-Emilia KaSu 25.46 0.05.47
8 Leppämäki Elsa ViiSu 28.57 0.08.58
9 Leinonen Veera SaRa 31.34 0.11.35