FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Kettumetsän rastipäivät 1. pv.
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sipponen Jere PR 33.47 0.00.00 65.25
2 Kauppi Mikael RaLu 33.56 0.00.09 63.01
3 Peltomäki Kalle SiikSi 35.06 0.01.19 59.03
4 Nurminen Ville-Veikko SuosmSa 35.51 0.02.04 55.95
5 Aalto Pekka RasKa 37.55 0.04.08 51.16
6 Uotila Juho Hiisi 38.05 0.04.18 49.20

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Virtaniemi Saku Palo-88 28.29 0.00.00

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rintala Veli-Matti MSParma 34.30 0.00.00
2 Silander Mika RaLu 40.55 0.06.25

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Viippola Ilpo OuTa 24.43 0.00.00 48.13
2 Seppälä Jussi LLuja 30.25 0.05.42 37.94
3 Anttila Jouni SuSi 31.47 0.07.04 35.18
4 Rontu Jari AngA 33.04 0.08.21 32.74
5 Julkunen Tero LHR 54.47 0.30.04 19.11
Puranen Jarkko Koovee KES -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Juvakka Pekka S-JKL 29.55 0.00.00 58.90
2 Ekström Thomas MSParma 31.07 0.01.12 55.98
3 Nokka Ilkka Rasti88 33.14 0.03.19 51.80
4 Ruohola Risto MSParma 34.31 0.04.36 49.28
5 Linnainmaa Risto KyRa 35.24 0.05.29 47.48
6 Laasonen Mauri TP 35.36 0.05.41 46.64
7 Ketola Juha Koovee 36.37 0.06.42 44.79
8 Oksanen Jukka RasKa 42.40 0.12.45 37.96
9 Isokallio Pasi RaN 47.42 0.17.47 33.53
10 Heino Ismo RasKa 51.21 0.21.26 30.75
11 Heikkilä Matti MU 51.49 0.21.54 30.08
12 Hakuli Kari KeU 53.45 0.23.50 28.62
13 Oksanen Immo RasKa 59.43 0.29.48 25.42
14 Rokka Timo LHR 59.52 0.29.57 25.02
Kuusisto Jari AngA EIL -
Tuomala Jyrki S-JKL EIL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tuomisto Juha VaaSu 25.57 0.00.00 50.53
2 Salonen Timo VaHa 26.46 0.00.49 45.32
3 Teittinen Matti Hiisi 33.33 0.07.36 33.22

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lehtovirta Timo RasKa 29.24 0.00.00 45.31
2 Hirvelä Reijo PunKu 29.55 0.00.31 43.19
3 Vehkamäki Tuomo RasKa 32.21 0.02.57 38.71
4 Etu-Huitti Arto MSParma 33.11 0.03.47 36.53
5 Jakobsson Markus RasKa 36.20 0.06.56 32.26
6 Nuuttila Kari KauKa 51.59 0.22.35 21.78

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ylikoski Erkki KanSu 28.10 0.00.00 43.10
2 Varjonen Heikki RaLu 30.03 0.01.53 39.73
3 Lakkinen Keijo SuSe 30.31 0.02.21 38.46
4 Kares Olli Hiisi 30.55 0.02.45 37.31
5 Eklund Ralf RaLu 37.34 0.09.24 30.16
6 Mikkolainen Matti VaHa 38.48 0.10.38 28.68
7 Hakanen Kai ValSu 40.42 0.12.32 26.85
8 Laine Jaakko HS 42.47 0.14.37 25.07
9 Järvistö Pertti ValSu 44.38 0.16.28 23.57
Nurminen Markku SuosmSa HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jukkola Seppo RasKa 24.59 0.00.00 40.77
2 Rintala Paavo Palo-88 27.37 0.02.38 36.42
3 Halkosaari Severi HimU 28.37 0.03.38 34.71
4 Virtanen Kalle RaLu 28.52 0.03.53 33.96
5 Kärkkäinen Antero RaLu 29.43 0.04.44 32.56
6 Euren Pertti RasKa 30.28 0.05.29 31.34
7 Varheensalo Altti RasKa 31.10 0.06.11 30.23
8 Rantanen Ismo Palo-88 34.34 0.09.35 26.89
9 Aunula Jukka Jyry 34.41 0.09.42 26.43
10 Mäkivaara Olavi RasKa 42.24 0.17.25 21.32
11 Jylhä Keijo JRV 44.05 0.19.06 20.22
12 Mäntylä Altti SiikSi 45.00 0.20.01 19.52
13 Heino Seppo RasKa 48.26 0.23.27 17.88

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jokinen Tauno SuosmSa 27.57 0.00.00 43.21
2 Mattila Kalervo RasKa 30.10 0.02.13 39.49
3 Valtonen Teuvo Hiisi 31.18 0.03.21 37.53
4 Saario Pentti LoJa 31.22 0.03.25 36.93
5 Nurmi Pekka RaLu 31.42 0.03.45 36.02
6 Rosenqvist Onni SuosmSa 34.57 0.07.00 32.20
7 Rintala Pentti Hiisi 35.18 0.07.21 31.41
8 Leppänen Hannu RaTU 45.36 0.17.39 23.96
9 Juntunen Olli HS 51.35 0.23.38 20.86
10 Lahtinen Antti SuSe 55.51 0.27.54 18.97
Jonkka Arvo RasKa HYL -
Kuusisto Seppo RaLu KES -
Sulander Heikki KangKi EIL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ylikoski Mauri SuSe 30.21 0.00.00 31.30
2 Collin Matti Hiisi 32.18 0.01.57 28.92
3 Sillanpää Jukka Hiisi 32.52 0.02.31 27.94
4 Ranta Jouko RaN 33.13 0.02.52 27.17
5 Siivonen Jukka RasKa 35.34 0.05.13 24.93
6 Mikola Oiva Hiisi 35.51 0.05.30 24.29
7 Ylijoki Olli PunKu 40.18 0.09.57 21.21
8 Erkkilä Raimo SuosmSa 41.26 0.11.05 20.25
9 Helariutta Eero RasKa 44.14 0.13.53 18.61
Lammensalo Jaakko Hiisi KES -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jokela Ville SuSe 41.54 0.00.00
2 Mäkelä Antti RasKa 56.29 0.14.35

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Huila Joona Hiisi 23.39 0.00.00 52.52
2 Mustonen Vili TP 24.40 0.01.01 49.60
3 Niemi Mikael RaLu 24.53 0.01.14 48.42
4 Mustonen Pyry TP 24.56 0.01.17 47.58
5 Niemi Kasperi HS 26.56 0.03.17 43.35
6 Ahola Erik KangSK 27.11 0.03.32 42.27
7 Ketola Akseli Koovee 28.56 0.05.17 39.07
8 Pitkänen Jonne TP 30.31 0.06.52 36.43
9 Simola Paavo LHR 34.07 0.10.28 32.04
10 Mäkelä Pekka RasKa 34.37 0.10.58 31.04
11 Siltanen Simo AngA 38.56 0.15.17 27.12
Raitanen Topi TVV EIL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Eerola Teemu TP 18.51 0.00.00
2 Heikkilä Tuomas MU 19.17 0.00.26
3 Julkunen Aaro LHR 19.33 0.00.42
4 Ruohola Akseli MSParma 19.48 0.00.57
5 Laaksonen Arttu AngA 21.05 0.02.14
6 Jutila Konsta RasKa 21.39 0.02.48
7 Puranen Konsta Koovee 21.45 0.02.54
8 Mustajoki Taavi TP 21.51 0.03.00
9 Pitkänen Konsta TP 22.19 0.03.28
10 Hakuli Tommi KeU 22.43 0.03.52
11 Lapila Eero MSParma 22.56 0.04.05
12 Otsamo Veeti HS 23.43 0.04.52
13 Nokka Atte Rasti88 24.43 0.05.52
14 Hakala Petteri RaN 26.03 0.07.12
15 Sarkimo Esa SuSi 27.10 0.08.19
16 Korhonen Miikka TP 27.40 0.08.49
17 Mäkinen Tuukka LLuja 30.10 0.11.19
18 Vihelä Aleksi HlS 30.44 0.11.53
19 Varjus Roope UlvUra 31.16 0.12.25
20 Satama Joni KanSu 34.20 0.15.29
21 Lohikoski Roope RasKa 49.43 0.30.52

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 26
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Aho Aaro VaHa 15.12 0.00.00
2 Piironen Konsta MSParma 17.23 0.02.11
3 Kuokkanen Edvin TuS 17.53 0.02.41
4 Viippola Aapo OuTa 18.00 0.02.48
5 Hiidenhovi Aleks LHR 18.28 0.03.16
6 Niemi Topias HS 19.17 0.04.05
7 Hellman Aleksi MSParma 19.38 0.04.26
8 Ketola Lauri Koovee 19.52 0.04.40
9 Kaihtela Juuso RaLu 20.15 0.05.03
10 Vesterinen Arttu TP 20.47 0.05.35
11 Haikonen Aaro UlvUra 20.48 0.05.36
12 Isolähteenmäki Atte L-LL 21.10 0.05.58
13 Korpela Arttu LoJa 21.24 0.06.12
14 Lilja Juha TP 21.45 0.06.33
15 Ekström Rasmus MSParma 22.12 0.07.00
16 Härkönen Sami OuTa 23.23 0.08.11
17 Ahola Mikko KangSK 26.07 0.10.55
18 Saarnijoki Miska TP 26.30 0.11.18
19 Ruuhiala Roope Hiisi 26.48 0.11.36
20 Rontu Niklas AngA 28.12 0.13.00
21 Holappa Tomi YlikNM 36.18 0.21.06
22 Vuori Justus TuS 41.37 0.26.25
23 Laakso Ville Keihäs 44.12 0.29.00
24 Vähtäri Niilo RasKa 47.52 0.32.40
25 Holappa Joona VePo 48.11 0.32.59
Tuomala Mitri S-JKL EIL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Julkunen Akseli LHR 9.05 0.00.00
2 Pohja Eetu Koovee 9.28 0.00.23
3 Viilo Lasse TP 9.41 0.00.36
4 Jalonen Jussi HlS 9.43 0.00.38
5 Oksanen Teemu IkNV 9.50 0.00.45
6 Kontio Kimmo KangSK 10.20 0.01.15
7 Mähönen Vili TP 10.21 0.01.16
8 Anttila Teemu SuSi 10.35 0.01.30
9 Nokka Vesa Rasti88 11.35 0.02.30
10 Laakso Eemeli Keihäs 12.09 0.03.04
11 Jutila Pietu RasKa 12.19 0.03.14
12 Mäkilä Samuli RasKa 12.43 0.03.38
13 Vaismaa Lassi S-JKL 13.33 0.04.28
14 Valio Ville TP 14.39 0.05.34
15 Lohtander Aleksi RaLu 16.50 0.07.45
16 Ojala Juho UlvUra 17.02 0.07.57
17 Imberg Viljami RasKa 17.58 0.08.53
18 Vehkalahti Kalle L-LL 18.46 0.09.41
19 Rokka Matias LHR 18.53 0.09.48
20 Seppälä Frans LLuja 19.41 0.10.36
21 Lehtimäki Janne Hiisi 24.54 0.15.49
Huhtala Otso RasKa EIL -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Siren Ossi RaN 14.23 0.00.00
2 Willman Pyry RasKa 15.14 0.00.51
3 Silander Lauri RaLu 17.24 0.03.01
4 Luontola Tuomas RasKa 20.59 0.06.36

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 30
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ekström Niklas MSParma 8.49 0.00.00
2 Salonen Seeti VaHa 9.01 0.00.12
3 Niinimäki Kasimir KyRa 9.15 0.00.26
4 Lautamäki Matias HlS 9.23 0.00.34
5 Ahola Topias KangSK 9.24 0.00.35
6 Syrjälä Niilo LHR 9.43 0.00.54
7 Willman Iivari RasKa 10.13 0.01.24
8 Mustajoki Olli TP 10.16 0.01.27
9 Reiman Antti AngA 10.25 0.01.36
10 Rousku Samuli MSParma 10.28 0.01.39
11 Lahti Valtteri RasKa 10.40 0.01.51
12 Vihelä Mikael HlS 11.16 0.02.27
13 Lähteenmäki Juho KanSu 11.17 0.02.28
14 Kuusisto Mikko AngA 11.36 0.02.47
15 Yli-Sipilä Juho LLuja 12.04 0.03.15
16 Isokallio Lauri RaN 12.16 0.03.27
17 Kallioniemi Jami RaLu 12.18 0.03.29
18 Seppälä Alvar LLuja 12.26 0.03.37
19 Klemettinen Simo S-JKL 12.46 0.03.57
20 Silvennoinen Kim RasKa 13.26 0.04.37
21 Rokka Tuomas LHR 13.37 0.04.48
22 Ahola Tuomas KangSK 13.47 0.04.58
23 Willman Kasperi RasKa 13.55 0.05.06
24 Horelli Felix KoKV 14.07 0.05.18
25 Tiirikainen Ville UlvUra 14.54 0.06.05
26 Leinamo Tuomas Keihäs 15.02 0.06.13
27 Murto Aleksi RasKa 15.12 0.06.23
28 Mustajoki Aapo TP 18.22 0.09.33
Välimaa Aleksi Rasti88 EIL -
Viilo Tommi TP EIL -

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kilpeläinen Elina VeVe 30.51 0.00.00 59.11
2 Autio Päivi Hiisi 31.45 0.00.54 53.13
3 Koivusalo Sanna RasKa 36.57 0.06.06 41.95

Sarja D21B
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäkivaara Jonna RasKa 45.46 0.00.00
2 Leriche Clotilde TP 47.32 0.01.46

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Luovula Pia SuosmSa 24.04 0.00.00
2 Jokela Outi SuSe 37.58 0.13.54

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vaismaa Taina S-JKL 33.05 0.00.00 48.71
2 Laine Anu RasKa 33.46 0.00.41 46.30
3 Björndahl Lilian Falken 36.23 0.03.18 41.64
4 Ena Linda Falken 38.04 0.04.59 38.53
5 Perkola Pauliina RasKa 49.10 0.16.05 28.84
6 Nokka Katja Rasti88 50.07 0.17.02 27.33

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Yli-Sipilä Kati LLuja 31.23 0.00.00 45.72
2 Haanpää Kati TP 32.25 0.01.02 42.94
3 Välimaa Tuija Rasti88 35.36 0.04.13 37.89
4 Rokka Susanna LHR 39.17 0.07.54 33.24
5 Niinimäki Hanna KyRa 46.37 0.15.14 27.09
5 Simola Tarja LHR 46.37 0.15.14 27.09

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Eerola Riikka TP 28.53 0.00.00 61.38
2 Tuumi Maija Hiisi 32.42 0.03.49 53.20
3 Tuumi-Niemi Leena-Riitta HS 32.55 0.04.02 51.84
4 Viilo Annika TP 33.17 0.04.24 50.27
5 Sipponen Eija PR 33.55 0.05.02 48.35
6 Seppälä Anu EE 35.06 0.06.13 45.77
7 Reiman Anu AngA 36.30 0.07.37 43.10
8 Linnainmaa Tiina KyRa 38.13 0.09.20 40.30
9 Mäkelä Tiina RaTU 38.40 0.09.47 38.97

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tuomisto Anna-Leena VaaSu 30.59 0.00.00 42.55
2 Laasonen Kirsi TP 31.19 0.00.20 41.04
3 Aarikka-Ruuhiala Päivi Hiisi 32.24 0.01.25 38.65
4 Tuuppa Riikka EKU 33.22 0.02.23 36.55
5 Nummikoski Maarit RasKa 36.23 0.05.24 32.61
6 Miettinen Päivi VaRa 39.55 0.08.56 28.90
7 Puumala Tarja Koovee 48.02 0.17.03 23.33

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mikkolainen Mirja VaHa 33.14 0.00.00 46.58
2 Koskialho Elisabeth RaLu 33.39 0.00.25 44.62
3 Kajaala-Ylikoski Helena KanSu 35.23 0.02.09 41.12
4 Virtanen Marjo Hiisi 35.40 0.02.26 39.49
5 Toivanen Tuula RaN 47.39 0.14.25 28.59
6 Ahonkivi Irma RasKa 54.34 0.21.20 24.11

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lahtinen Marjatta Koovee 40.31 0.00.00
2 Miettinen Merja ValSu 47.55 0.07.24

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Piiparinen Seija RasKa 32.43 0.00.00 38.44
2 Nurmi Raija RaLu 33.52 0.01.09 34.35
3 Helppolainen Anni EKU 44.13 0.11.30 24.17
Sulander Mirja-Liisa EE EIL -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ruusunen Marja-Liisa EE 35.12 0.00.00 43.26
2 Ruisaho Eila EE 46.40 0.11.28 31.65
3 Kirkkala Aino SuosmSa 1.02.29 0.27.17 22.91
4 Lehtikangas Mirja RasKa 1.13.17 0.38.05 18.91
Kallio Tuija RaTU HYL -
Kolkkala Riitta RaLu HYL -
Mäkinen Helena IlU EIL -

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Erkkilä Aino SuosmSa 1.10.14 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kirk Sophie TP 30.57 0.00.00
Teini Emilia RaLu EIL -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heikkilä Venla MU 33.00 0.00.00 52.49
2 Mäkipää Anni-Kaisa Hiisi 36.52 0.03.52 43.46
3 Mäkelä Essi L-LL 41.52 0.08.52 35.16

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hiltunen Emmi SiikSi 25.25 0.00.00 57.18
2 Siren Saara RaN 27.24 0.01.59 51.91
3 Anttila Tiina SuSi 27.52 0.02.27 49.92
4 Roininen Essi HS 27.58 0.02.33 48.63
5 Ruuhiala Sanni Hiisi 31.27 0.06.02 42.25
6 Kaartinen Selja AngA 32.10 0.06.45 40.34
7 Toivanen Hilla RaN 35.20 0.09.55 35.85
8 Jalava Enni VaRa 36.19 0.10.54 34.02
Jokela Emmi SuSe EIL -
Holmberg Laura RasKa EIL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Klemettinen Veera S-JKL 20.25 0.00.00
2 Haapasaari Ilona TuS 21.03 0.00.38
3 Juva Jonna AngA 22.37 0.02.12
4 Kurth Sara TP 22.39 0.02.14
5 Isokallio Kiia RaN 22.55 0.02.30
6 Rintanen Heini KangSK 23.33 0.03.08
7 Haanpää Anni TP 24.13 0.03.48
8 Pitkänen Salla TP 24.45 0.04.20
9 Mikkola Liina RasKa 25.11 0.04.46
10 Vuori Emilia AngA 26.03 0.05.38
11 Huhtala Linda YlKi 27.00 0.06.35
12 Pajula Annika KangSK 27.16 0.06.51
13 Tuomisto Satu VaaSu 29.11 0.08.46
14 Aaltonen Anniina MSParma 29.30 0.09.05
15 Rontu Nella AngA 31.23 0.10.58
16 Lehtimäki Kia Hiisi 41.25 0.21.00
17 Niinimäki Sofia KyRa 42.26 0.22.01
18 Reiman Aino AngA 44.41 0.24.16
Silvanto Heidi RasKa HYL -
Lähteenmäki Iida KanSu EIL -
Koivunen Sini YlikNM EIL -
Annala Vilma KangSK EIL -

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rantanen Essi MSParma 15.46 0.00.00
2 Viholainen Elisa S-JKL 17.49 0.02.03
3 Rantala Jasmiina RaLu 17.50 0.02.04
4 Tuomisto Anu VaaSu 21.08 0.05.22
5 Aho Susanna L-LL 22.13 0.06.27
6 Salmia Tuuli TarpSu 22.25 0.06.39
7 Tuominen Heli KanSu 23.17 0.07.31
8 Holappa Sini YlikNM 23.22 0.07.36
9 Välimaa Emilia Rasti88 23.58 0.08.12
10 Skog Ella Koovee 24.19 0.08.33
11 Pinola Sarianna RaN 25.12 0.09.26
12 Vehkala Eveliina SiikSi 26.24 0.10.38
13 Elovaara Jenny HlS 26.30 0.10.44
14 Simola Anna LHR 27.17 0.11.31
15 Pihala Jemina RaLu 28.37 0.12.51
16 Valio Milla TP 28.47 0.13.01
17 Lagerroos Milla UlvUra 30.27 0.14.41
18 Kemppainen Janna YlikNM 31.39 0.15.53
19 Parkkinen Veera YlikNM 32.37 0.16.51
20 Laukkanen Laura MSParma 33.08 0.17.22
21 Metsälä Emma HlS 33.43 0.17.57

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Eerola Lotta TP 10.26 0.00.00
2 Klemettinen Kaisa S-JKL 11.03 0.00.37
3 Haavisto Veera KyRa 11.35 0.01.09
4 Haanpää Kaisa TP 12.26 0.02.00
5 Haikonen Sanni UlvUra 12.46 0.02.20
6 Yli-Hietanen Saara TP 12.58 0.02.32
7 Roos Renja AngA 13.16 0.02.50
8 Vuori Jenny TuS 14.13 0.03.47
9 Pohjalainen Anni LoJa 14.19 0.03.53
10 Mustajoki Inka TP 14.20 0.03.54
11 Nuuttila Anni KauKa 15.04 0.04.38
12 Isokallio Helmi L-LL 15.05 0.04.39
13 Metsälä Essi HlS 15.12 0.04.46
14 Tuominen Mari KanSu 16.36 0.06.10
15 Lehtinen Meiju HauSi 16.53 0.06.27
16 Tiittanen Maija UlvUra 17.25 0.06.59
17 Tarkkanen Annika UlvUra 17.56 0.07.30
18 Jasu Anna Rasti88 19.25 0.08.59
19 Valtonen Milla EKU 19.38 0.09.12
20 Tenho Sanni L-LL 19.50 0.09.24
21 Jutila Pinja RasKa 20.21 0.09.55
22 Jutila Iisa RasKa 21.47 0.11.21
23 Ahonkivi Veera UlvUra 23.34 0.13.08
24 Saarinen Anu Rasti88 25.38 0.15.12
25 Ahola Hanna KangSK 37.18 0.26.52

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Luoma Oona UlvUra 12.01 0.00.00
2 Silvennoinen Iida RasKa 15.14 0.03.13
3 Leinamo Reetta Keihäs 15.59 0.03.58
4 Kuusisto Veera AngA 16.54 0.04.53
5 Silander Iida-Maria RaLu 17.15 0.05.14
6 Kivimäki Rosaliina KanSu 17.31 0.05.30
7 Murto Anniina RasKa 24.18 0.12.17

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 30
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ojala Aino UlvUra 10.51 0.00.00
2 Ruohola Ilona MSParma 11.08 0.00.17
3 Ankelo Elsa VaRa 11.15 0.00.24
4 Salmia Tessa TarpSu 11.20 0.00.29
5 Leinamo Sonja Keihäs 11.32 0.00.41
6 Tennilä Oona HauSi 12.05 0.01.14
7 Yli-Hietanen Silja TP 12.10 0.01.19
8 Kontio Katri KangSK 12.22 0.01.31
9 Ekström Lotte-Line MSParma 12.51 0.02.00
10 Riitaoja Nora L-LL 13.00 0.02.09
11 Pohjalainen Emmi LoJa 13.48 0.02.57
12 Tuomisto Saara MSParma 14.02 0.03.11
13 Koivunen Jutta RasKa 14.31 0.03.40
14 Mustajoki Villa TP 14.35 0.03.44
15 Imberg Venla RasKa 15.11 0.04.20
16 Ketola Reetta Koovee 15.23 0.04.32
17 Vehkalahti Emma L-LL 15.26 0.04.35
18 Siivonen Alina RaLu 15.32 0.04.41
19 Laakso Elmiina Keihäs 15.35 0.04.44
20 Valtonen Essi MSParma 16.42 0.05.51
21 Lahti Iida RasKa 16.57 0.06.06
22 Luoma Elli UlvUra 17.24 0.06.33
23 Keitaanniemi Katariina RasKa 17.28 0.06.37
24 Valio Salla TP 17.29 0.06.38
25 Ahonkivi Siiri UlvUra 21.39 0.10.48
26 Vuorinen Saana UlvUra 22.31 0.11.40
27 Kares Ada NaWi 24.41 0.13.50
28 Sjöblom Lotta NaWi 30.06 0.19.15
Saarinen Sini Rasti88 EIL -
Julkunen Siiri LHR EIL -

Sarja NAVOIN
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Oksanen Samuli RasKa 17.42 0.00.00