FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Kansallinen sprintti SalRe
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Runtti Janne VePo 15.27 0.00.00 54.81
2 Siponen Kimmo Pohjant 16.09 0.00.42 50.86
3 Kesälä Mikko LaiVe 16.45 0.01.18 47.53
4 Rahko Juho LaiVe 17.15 0.01.48 44.68
5 Tolonen Raine VePo 17.46 0.02.19 41.95
6 Karppinen Mikko Pohjant 18.04 0.02.37 39.84

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kauppila Timo Koovee 13.42 0.00.00 41.57
2 Haapasalo Harri Pohjant 14.20 0.00.38 38.25
3 Fredriksson Kaj Pohjant 15.10 0.01.28 34.74
4 Kokkonen Timo KaSu 16.39 0.02.57 30.36
5 Sillanpää Tommi Pohjant 17.23 0.03.41 27.85

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Veijola Seppo IinYr 11.37 0.00.00 40.51
2 Hyvönen Panu Pohjant 12.42 0.01.05 35.67
3 Backman Kari IinYr 13.00 0.01.23 33.49
4 Härkönen Antti PudU 15.23 0.03.46 27.15
5 Juntunen Reijo IinYr 17.11 0.05.34 23.28

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Harju Kai KannUra 12.44 0.00.00 35.22
2 Piispanen Reima SalRe 13.02 0.00.18 33.12
3 Jussila Raimo HaapavU 14.03 0.01.19 29.52
4 Sankari Jeremias IHR 17.04 0.04.20 23.32
Karppinen Jouko LaiVe HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Vilminko Pauli SiSe 12.17 0.00.00 38.88
2 Ahokoivu Hemmo Pohjant 12.58 0.00.41 34.99
3 Grekelä Antti HaHe 14.02 0.01.45 30.63
4 Paaso Jouko PeRa 14.55 0.02.38 27.22

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hurskainen Pentti OulRe 16.08 0.00.00
2 Antikainen Raimo VetU 17.12 0.01.04
Toppari Pekka PuolRy HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
Haapaniemi Niilo HaHe HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ingerttilä Pentti VaKa 11.48 0.00.00

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kariniemi Heikki PeRa 17.45 0.00.00

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Jäppinen Kyösti Iisu 11.20 0.00.00
2 Turkka Jussi Iisu 15.35 0.04.15

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Huuha Aleksi OuHu 11.24 0.00.00
2 Viitasaari Toni-Antti KoS 11.32 0.00.08
Kurula Johannes Pohjant HYL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Moilanen Lasse PudU 10.56 0.00.00 34.46
2 Härkönen Aleksi PudU 11.28 0.00.32 32.16
3 Pernu Jere Pohjant 11.32 0.00.36 31.27
4 Härkönen Taneli PudU 11.48 0.00.52 29.88
5 Jokikokko Arttu PudU 12.38 0.01.42 27.27
6 Jumeri Peetu OuHu 12.48 0.01.52 26.28
7 Inget Juha-Matti PudU 12.54 0.01.58 25.45
8 Linna Pekka OuHu 14.49 0.03.53 21.62

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Jumeri Veeti OuHu 17.27 0.00.00
Jokikokko Oskari PudU HYL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kokkonen Eemeli KaSu 9.31 0.00.00
2 Erkkilä Elias SalRe 9.51 0.00.20
3 Laurila Santeri SalRe 11.59 0.02.28
4 Isoaho Kalle YlikNM 12.07 0.02.36
5 Jokikokko Sakari PudU 12.13 0.02.42
6 Tienhaara Jouko HaHe 14.23 0.04.52
7 Rytky Antti-Olavi HaapavU 16.42 0.07.11
8 Mannila Eero SalRe 26.10 0.16.39

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hongell Mia-Riitta KoS 11.43 0.00.00 59.25
2 Rajaniemi Katja OTaru 12.33 0.00.50 53.93
3 Simpanen Hanna-Mari HalTo 13.03 0.01.20 50.54
4 Silventoinen Ulla Pohjant 13.07 0.01.24 48.96
5 Rahko Jenni LaiVe 13.59 0.02.16 44.68
6 Laitinen Maria YlikNM 14.00 0.02.17 43.39
6 Martinmäki Kaisu Pohjant 14.00 0.02.17 43.39

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Goman Annukka VePo 13.29 0.00.00
2 Parkkinen Piia YlikNM 13.30 0.00.01

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Laurila Sari SalRe 12.53 0.00.00 25.24
2 Sillanpää Elina Pohjant 14.13 0.01.20 21.16
3 Pesonen Orvokki HaHe 15.48 0.02.55 17.49

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Riikola Sirpa YlikNM 12.25 0.00.00 33.55
2 Kosamo Maire PudU 19.05 0.06.40 20.19
3 Karjalainen Valma Pohjant 19.34 0.07.09 18.09

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Piispanen Eija OuHu 14.01 0.00.00
2 Käkelä Maija PuolRy 19.01 0.05.00

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pelkonen Maija OSVA 14.44 0.00.00

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Nikula Irma OuTa 21.20 0.00.00

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hankonen Anna-Liisa Iisu 19.45 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Karjalainen Noora Pohjant 18.53 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Jumeri Oona OuHu 13.57 0.00.00

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Backman Saana HaHe 16.01 0.00.00
Jaatinen Milja HaHe HYL -
Väliheikki Petra LaiVe HYL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kotila Laura OH 9.21 0.00.00
2 Stenius Veera LaiVe 9.51 0.00.30
3 Jaakola Emma-Noora PudU 10.11 0.00.50
4 Niva Sara LaiVe 10.27 0.01.06
5 Tanskanen Anni IisVi 10.29 0.01.08
6 Haapasalo Henriikka Pohjant 10.39 0.01.18
7 Hiltunen Anna YlikNM 10.44 0.01.23
8 Koivunen Sini YlikNM 10.50 0.01.29
9 Juntunen Johanna IinYr 11.31 0.02.10
10 Uusitalo Annika YlikNM 12.53 0.03.32
11 Hakala Hanna HaHe 12.59 0.03.38

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Parkkinen Veera YlikNM 14.40 0.00.00
2 Kemppainen Janna YlikNM 15.37 0.00.57

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Väliheikki Julia LaiVe 10.10 0.00.00
2 Linna Aino-Maria OuHu 12.07 0.01.57
3 Jaatinen Venla HaHe 12.33 0.02.23
4 Rytky Vilma HaapavU 13.04 0.02.54
5 Haapasalo Wilma Pohjant 13.07 0.02.57
6 Erkkilä Emmi SalRe 13.53 0.03.43
7 Goman Anna VePo 14.06 0.03.56
8 Niva Heini LaiVe 15.06 0.04.56