FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Masku sprintti
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 27
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hall Andreas Femman 14.27 0.00.00 88.94
2 Lindeqvist Markus PR 14.47 0.00.20 86.44
3 Sirén Mikko AngA 14.58 0.00.31 84.88
4 Väre Teemu PR 14.59 0.00.32 84.29
5 Mattila Tomi AngA 15.06 0.00.39 83.15
6 Taivainen Juho-Matti PelPo 15.07 0.00.40 82.57
7 Huhtinen Mikko TuS 15.11 0.00.44 81.72
8 Henriksson Tobias PIF 15.13 0.00.46 81.05
9 Rajaniemi Juho TuS 15.19 0.00.52 80.04
9 Fröberg Robin PIF 15.19 0.00.52 80.04
11 Patana Mikko IkNV 15.26 0.00.59 78.47
12 Teittinen Panu KangSK 15.40 0.01.13 76.83
13 Liukkonen Kalle Delta 15.45 0.01.18 75.95
14 Kivelä Matti Delta 15.48 0.01.21 75.24
15 Metsälä Tuomas Lynx 16.09 0.01.42 73.15
16 Alppi Antti IkNV 16.16 0.01.49 72.17
17 Laine Tuomo Delta 16.17 0.01.50 71.64
18 Kalve Henri PR 16.21 0.01.54 70.90
19 Nymalm Sören PIF 16.30 0.02.03 69.80
20 Pulli Antero RR 16.41 0.02.14 68.59
21 Haajanen Erik Raseborg 17.45 0.03.18 64.05
22 Ilmarinen Markus Delta 17.48 0.03.21 63.46
23 Mäkelä Jussi PIF 19.42 0.05.15 56.96
24 Velema Hans-Paul HiKi 21.28 0.07.01 51.93
Mäkelä Tuomo AngA HYL -
Lindeqvist Juuso PR HYL -
Ilmarinen Pyry Delta HYL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Mannervesi Mika PR 15.23 0.00.00 54.86
2 Suominen Manne Delta 15.41 0.00.18 52.80
3 Suominen Juha-Matti LaJy 16.11 0.00.48 50.19
4 Orell Marko TuMe 16.34 0.01.11 48.08
5 Jerkku Jarmo TuMe 17.49 0.02.26 43.81
6 Virtanen Kimmo AngA 18.00 0.02.37 42.49
7 Kaira Miikka KyS 18.14 0.02.51 41.08
8 Juva Mika MuurVi 21.59 0.06.36 33.35
9 Ovaskainen Mika HirvHe 23.09 0.07.46 30.99

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kaartinen Markku AngA 14.04 0.00.00 60.95
2 Mänty Markku TuMe 15.17 0.01.13 55.05
3 Nappu Juha TuNMKY 16.31 0.02.27 49.96
4 Parttimaa Timo AngA 16.55 0.02.51 47.83
5 Koponen Visa PertPe 17.45 0.03.41 44.68
6 Nokka Ilkka Rasti88 18.03 0.03.59 43.05
7 Haajanen Leif Raseborg 18.16 0.04.12 41.66
8 Järvinen Petri Hiisi 19.29 0.05.25 38.23
9 Kajavalta Jyrki TuS 21.10 0.07.06 34.43

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Viitasaari Sauli KoS 16.21 0.00.00 52.90
2 Vuorinen Petteri Hiisi 16.30 0.00.09 51.29
3 Virtala Arto LaJy 17.01 0.00.40 48.65
4 Aakula Ilkka PR 17.34 0.01.13 46.07
5 Lehto Kari TuMe 18.02 0.01.41 43.85
6 Maunuksela Jari UrjU 18.56 0.02.35 40.79
7 Virnala Jukka JalJa 19.53 0.03.32 37.91
8 Mänty Pekka HirvHe 21.22 0.05.01 34.41

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Niinistö Harri AngA 14.05 0.00.00 53.49
2 Ritanotko Markku TuMe 14.34 0.00.29 50.94
3 Pulkkinen Erkki RaLu 14.43 0.00.38 49.65
4 Saarimäki Ilkka AngA 14.52 0.00.47 48.39
5 Valtanen Simo HinnYr 15.55 0.01.50 44.49
6 Kuivala Hannu TuS 16.50 0.02.45 41.39
7 Kuivala Juha TuS 17.46 0.03.41 38.58
8 Vanne Pekka HirvHe 18.47 0.04.42 35.89
Pellinen Jari AngA HYL -
Käyhkö Jaakko RaPi HYL -
Halme Tapio AngA HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Helkkula Rauli TuMe 14.18 0.00.00 48.89
2 Kallio Risto AngA 15.15 0.00.57 44.13
3 Mäkeläinen Tarmo MSParma 16.21 0.02.03 39.55
4 Salmenoja Pertti HirvHe 18.09 0.03.51 34.19
5 Leino Juhani HirvHe 22.02 0.07.44 26.97

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lehtinen Olli TuS 14.52 0.00.00 53.88
2 Sane Kari HS 16.21 0.01.29 48.47
3 Karvonen Raimo SuSi 16.37 0.01.45 47.18
4 Rapakko Timo SuSi 17.18 0.02.26 44.82
5 Halkosaari Severi HimU 18.06 0.03.14 42.36
6 Mäkinen Jaakko AngA 18.32 0.03.40 40.91
7 Hongisto Heimo LoJa 18.39 0.03.47 40.19
8 Orrensalo Reijo TuVi 19.00 0.04.08 39.00
9 Hedenström Rauno MaMa 19.37 0.04.45 37.34
10 Kuosa Harri LoJa 20.46 0.05.54 34.86
11 Laakso Raimo HaHa 23.25 0.08.33 30.54
Peltola Tuomo MSParma HYL -
Jalkanen Erkki VaHa HYL -
Hörkkö Jaakko MSParma HYL -
Grönroos Timo MSParma HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lehkonen Reijo MaMa 17.14 0.00.00 45.93
2 Jokinen Juhani MaMa 18.53 0.01.39 40.66
3 Saario Pentti LoJa 21.02 0.03.48 35.38
4 Viiri Jyrki HirvHe 21.36 0.04.22 33.35
Aronen Osmo RasKa HYL -
Tuominen Niilo R-P HYL -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Nieminen Janne PR 15.39 0.00.00 67.51
2 Koskinen Roope Hiisi 15.53 0.00.14 63.20
3 Elo Markku LaJy 16.14 0.00.35 58.58
4 Sipponen Jere PR 16.34 0.00.55 54.21

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Halme Jussi-Elmeri TP 16.01 0.00.00 53.64
2 Valtanen Taneli Hiisi 18.12 0.02.11 43.67
3 Juva Joni AngA 19.09 0.03.08 38.14

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Suominen Eemeli Delta 15.04 0.00.00 48.34
2 Heinonen Eero MSParma 15.38 0.00.34 45.89
3 Niemi Mikael RaLu 15.44 0.00.40 44.90
4 Ruohola Aaro MSParma 16.13 0.01.09 42.89
5 Penttilä Eero HlS 17.20 0.02.16 39.50
6 Arola Matias PR 18.14 0.03.10 36.95
7 Ruusuvuori Roope VaRa 18.36 0.03.32 35.63
8 Kaunismäki Lasse RaLu 18.39 0.03.35 34.95
9 Heinonen Kimmo TuS 18.48 0.03.44 34.09
10 Parjanen Joona MSParma 23.40 0.08.36 26.62
11 Nissi Riku MaMa 29.03 0.13.59 21.31

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ruohola Akseli MSParma 11.36 0.00.00
2 Lapila Eero MSParma 12.06 0.00.30
3 Kinnala Ville TuS 13.05 0.01.29
4 Piironen Konsta MSParma 14.06 0.02.30
5 Annila Veikka RaLu 14.07 0.02.31
6 Nokka Vesa Rasti88 14.15 0.02.39
7 Ekström Niklas MSParma 14.44 0.03.08
8 Hellman Aleksi MSParma 15.13 0.03.37
9 Anttila Teemu SuSi 15.32 0.03.56
10 Venojärvi Verneri MSParma 15.49 0.04.13
11 Ekström Rasmus MSParma 16.27 0.04.51
12 Kinnala Kalle TuS 18.17 0.06.41
13 Nymalm Atte PIF 21.50 0.10.14
Nokka Atte Rasti88 HYL -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Uotila Ulrika Koovee 12.52 0.00.00 87.07
2 Teini Marika Pohjant 12.56 0.00.04 85.75
3 Närhi Anna Delta 13.02 0.00.10 84.24
4 Lindeqvist Katri PR 13.10 0.00.18 82.53
5 Saarimäki Heini AngA 13.39 0.00.47 78.79
6 Liukkonen Sonja Delta 13.56 0.01.04 76.38
7 Gunell Yvonne PIF 14.06 0.01.14 74.69
8 Kaskinen Mira RasKa 14.07 0.01.15 73.80
9 Norrgrann Saara PR 14.21 0.01.29 71.82
10 Autio Päivi Hiisi 14.30 0.01.38 70.31
11 Niittynen Miia Koovee 14.31 0.01.39 69.45
12 Mattsson Ingela PIF 15.29 0.02.37 64.40
13 Stenlund Hilla PR 15.33 0.02.41 63.40
14 Uhotoinen Anu Delta 15.42 0.02.50 62.08
15 Polso Anne VetU 15.44 0.02.52 61.24
Maisila Mirkka HauSi HYL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Dambe Signe PR 16.25 0.00.00

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
Haavisto Lotta TuS HYL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Nurmi Anne AngA 14.41 0.00.00
2 Havia-Kinnala Helena AngA 15.40 0.00.59

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Eisanen Tea MaMa 16.33 0.00.00
2 Miettinen Jaana TuS 17.04 0.00.31
Montonen Outi IHR HYL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kalliola Pirkko MaMa 16.07 0.00.00 53.43
2 Taimisto Sinikka MSParma 17.35 0.01.28 47.14
3 Moilanen Kirsti MaMa 17.58 0.01.51 44.33
4 Saarimäki Helena AngA 18.57 0.02.50 40.33
5 Hovirinta Marjo TuMe 19.42 0.03.35 37.16

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Heimonen Arja Navi 17.36 0.00.00 45.22
2 Salmenoja Hely HirvHe 18.21 0.00.45 41.20
3 Saari Irmeli HirvHe 18.45 0.01.09 38.20
4 Karvonen Pirjo SuSi 22.00 0.04.24 30.75

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Mannervesi Helena PR 18.03 0.00.00
2 Ojamaa Marja-Liisa SalVie 23.03 0.05.00

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kontio Pirkko Liisa TuS 25.14 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hirvonen Eveliina PR 14.27 0.00.00 68.53
2 Silvennoinen Emma PR 14.46 0.00.19 65.38
3 Annila Silja RaLu 15.13 0.00.46 61.82
4 Teini Emilia RaLu 15.56 0.01.29 57.49
5 Alppi Anna RasKa 16.42 0.02.15 53.36
6 Rantanen Reeta MSParma 16.55 0.02.28 51.22
7 Penttilä Mari HlS 18.06 0.03.39 46.50

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sandroos Lotta RasKa 15.53 0.00.00 59.96
2 Haavisto Emmi TuS 16.20 0.00.27 56.85
3 Neuvonen Laura TuS 16.31 0.00.38 54.77
4 Reiman Anni AngA 16.33 0.00.40 53.23
5 Mänki Aino-Maria AngA 16.40 0.00.47 51.42
6 Isolähteenmäki Pia RasKa 17.52 0.01.59 46.64
7 Ruusuvuori Reea VaRa 20.34 0.04.41 39.36

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Koskinen Noora Hiisi 12.07 0.00.00 54.95
2 Rantanen Essi MSParma 12.33 0.00.26 52.33
3 Kinnala Venla TuS 13.07 0.01.00 49.38
4 Anttila Tiina SuSi 13.13 0.01.06 48.32
5 Valtonen Anni MSParma 13.19 0.01.12 47.27
6 Kaartinen Selja AngA 14.14 0.02.07 43.59
7 Jalava Enni VaRa 14.19 0.02.12 42.70
8 Jerkku Laura TuS 14.34 0.02.27 41.35
9 Yliluikki Henna SuSi 17.34 0.05.27 33.77
10 Ekström Hanne-Line MSParma 18.14 0.06.07 32.04
11 Karlsson Pernilla PIF 19.50 0.07.43 28.99
12 Haavisto Ella TuS 34.11 0.22.04 16.56

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Haapasaari Ilona TuS 13.12 0.00.00
2 Rantala Jasmiina RaLu 13.20 0.00.08
3 Nymalm Amy PIF 13.51 0.00.39
4 Juva Jonna AngA 14.12 0.01.00
5 Haavisto Alli TuS 14.17 0.01.05
6 Sundman Josefina Delta 14.50 0.01.38
7 Aaltonen Anniina MSParma 15.00 0.01.48
8 Vuori Emilia AngA 16.04 0.02.52
9 Rantala Jenna MSParma 21.09 0.07.57