FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Tampere Games 3. pv, MC-katsastus (WRE) ja 18-v. EM-katsastus
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21E
Matka
Osallistujien määrä 53
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Portin Fredric PR 1.26.57 0.00.00 98.96
2 Anjala Topi Koovee 1.27.52 0.00.55 97.65
3 Lakanen Jani VaajTe 1.31.17 0.04.20 93.72
4 Lehto Jonne VeVe 1.31.31 0.04.34 93.21
5 Suna Jussi TuMe 1.32.01 0.05.04 92.43
6 Wickholm Jörgen SV 1.32.03 0.05.06 92.13
7 Lakanen Jonne VaajTe 1.32.07 0.05.10 91.80
8 Taanila Vesa IkNV 1.32.36 0.05.39 91.05
9 Pajunen Jere KR 1.32.56 0.05.59 90.45
10 Fincke Simo-Pekka KR 1.33.02 0.06.05 90.09
11 Nurmonen Antti KR 1.33.13 0.06.16 89.65
12 Niemi Vili RR 1.35.42 0.08.45 87.06
13 Dahlen Mats NOR 1.36.02 0.09.05 86.50
14 Sirén Mikko AngA 1.36.08 0.09.11 86.15
15 Väisänen Henrik Hiisi 1.36.09 0.09.12 85.88
16 Bäckman Johan SWE 1.36.29 0.09.32 85.33
17 Pohjala Johannes Hiisi 1.36.44 0.09.47 84.85
18 Howald Florian TP 1.36.50 0.09.53 84.50
19 Sorvisto Juha VaajTe 1.37.31 0.10.34 83.66
20 Parkkinen Jarno RR 1.37.37 0.10.40 83.32
21 Mattila Tuomas VeVe 1.37.50 0.10.53 82.88
22 Kymäläinen Severi TP 1.38.32 0.11.35 82.04
23 Heinaro Einari HS 1.38.36 0.11.39 81.73
24 Boström Mårten Lynx 1.39.33 0.12.36 80.70
25 Helgerud Øyvind NOR 1.40.06 0.13.09 80.01
26 Parjanne Antti Lynx 1.40.20 0.13.23 79.58
27 Penttinen Topi Orient 1.40.38 0.13.41 79.09
28 Muukkonen Petteri VeVe 1.41.14 0.14.17 78.38
29 Metsälä Juuso KR 1.41.15 0.14.18 78.12
30 Oikarinen Lauri PelPo 1.41.52 0.14.55 77.41
31 Summanen Aapo VaajTe 1.42.04 0.15.07 77.01
32 Tullie Douglas TuMe 1.42.42 0.15.45 76.29
33 Mattila Tomi AngA 1.43.37 0.16.40 75.38
34 Mutka Manu TuMe 1.44.04 0.17.07 74.81
35 Suonpää Lasse MSParma 1.44.12 0.17.15 74.48
36 Tölli Marko S-JKL 1.44.14 0.17.17 74.22
37 Stenlund Daniel PR 1.45.38 0.18.41 73.00
38 Mamia Tero Koovee 1.45.40 0.18.43 72.74
39 Pukema Hannu-Pekka RR 1.46.36 0.19.39 71.87
40 Mäkinen Vesa AngA 1.47.25 0.20.28 71.10
41 Saramäki Niklas Lynx 1.48.14 0.21.17 70.33
42 Fröjdö Jonathan PR 1.48.46 0.21.49 69.76
43 Nurminen Ilkka HS 1.49.00 0.22.03 69.38
44 Börjesson Rickard SWE 1.49.24 0.22.27 68.90
45 Morrison Ross RR 1.50.26 0.23.29 68.03
46 Taivainen Juho-Matti PelPo 1.50.28 0.23.31 67.78
47 Fesenko Ievgen TuMe 1.51.51 0.24.54 66.72
48 Suhonen Antto-Iiro KuoSu 1.55.12 0.28.15 64.57
49 Vapa Marko OH 2.34.13 1.07.16 48.07
50 Vapa Mikko OH 2.45.22 1.18.25 44.68
Huttunen Esa TuMe KES -
Mertanen Simo LappRi KES -
Vainio Antti MSParma KES -

Sarja D21E
Matka
Osallistujien määrä 32
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Dambe Inga PR 1.04.45 0.00.00 98.65
2 Helgerud Bodil NOR 1.07.53 0.03.08 93.64
3 Lindeqvist Katri PR 1.08.50 0.04.05 91.90
4 Sundberg Karoliina Lynx 1.09.24 0.04.39 90.71
5 Wennman Heini Pohjant 1.10.17 0.05.32 89.13
6 Rantanen Merja JRV 1.10.44 0.05.59 88.12
7 Haajanen Sofia Pohjant 1.11.38 0.06.53 86.58
8 Kuuselo Riina TP 1.11.41 0.06.56 86.09
9 Gunell Yvonne PIF 1.12.07 0.07.22 85.15
10 Väänänen Mari KR 1.12.33 0.07.48 84.21
11 Sareila Outi MSParma 1.12.35 0.07.50 83.75
12 Sianoja Maija MSParma 1.13.09 0.08.24 82.68
13 Kaskinen Mira RasKa 1.13.34 0.08.49 81.79
14 Anttonen Sari KeuKi 1.13.42 0.08.57 81.22
15 Joensuu Laura Pohjant 1.15.09 0.10.24 79.24
16 Efimova Natalia Hiisi 1.15.23 0.10.38 78.59
17 Harju Venla TP 1.16.17 0.11.32 77.25
18 Niittynen Miia Koovee 1.16.37 0.11.52 76.51
19 Taanila Marjo Koovee 1.17.01 0.12.16 75.72
20 Nurmela Sari VeVe 1.17.14 0.12.29 75.10
21 Heikkonen Anni RasKa 1.17.25 0.12.40 74.53
22 Elizarova Olga Hiisi 1.17.59 0.13.14 73.59
23 Andelin Sanna LaTa 1.18.58 0.14.13 72.28
24 Liikanen Marjo RR 1.19.28 0.14.43 71.44
25 Kukkonen Saara RR 1.19.49 0.15.04 70.74
26 Tervo Susanna MSParma 1.22.51 0.18.06 67.77
27 Airila Marika KR 1.24.32 0.19.47 66.06
28 Voytova Alexandra RasKu 1.24.34 0.19.49 65.67
29 Ojanen Maija KangSK 1.27.54 0.23.09 62.82
Mjösund Katja MSParma HYL -
Saarimäki Heini AngA KES -
Raitanen Hanna RR KES -

Sarja H20E
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Oksanen Tommi HS 1.02.00 0.00.00 74.28
2 Aaltio Aapo RR 1.02.02 0.00.02 73.44
3 Saari Toni VaajTe 1.02.19 0.00.19 72.32
4 Rantala Antti KangSK 1.03.41 0.01.41 69.99
5 Tuovinen Aleksi KuoSu 1.04.04 0.02.04 68.80
6 Uitto Jussi RasKu 1.04.31 0.02.31 67.56
7 Saari Matti TuS 1.04.38 0.02.38 66.67
8 Stenberg Tuomo MSParma 1.06.15 0.04.15 64.30
9 Huhtanen Pyry Koovee 1.06.48 0.04.48 63.03
10 Kaskinen Kare UlvUra 1.07.07 0.05.07 62.00
11 Koskinen Roope Hiisi 1.07.31 0.05.31 60.90
12 Kivelä Jussi VeVe 1.08.10 0.06.10 59.60
13 Kukkonen Janne RasPi 1.08.11 0.06.11 58.86
14 Kankkunen Matias OK77 1.15.56 0.13.56 52.20
Reponen Tommi PR KES -

Sarja D20E
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Närhi Anna Delta 51.25 0.00.00 83.44
2 Peltomäki Elli RasKa 58.31 0.07.06 72.40
3 Viberg Tuulia MSParma 1.00.14 0.08.49 69.45
4 Höstman Victoria Femman 1.02.30 0.11.05 66.07
5 Mähönen Emmi TP 1.03.06 0.11.41 64.59
6 Rahko Saana-Maria Pohjant 1.05.39 0.14.14 61.27
7 Alppi Anna RasKa 1.08.00 0.16.35 58.36
8 Westerlund Ina OK77 1.09.27 0.18.02 56.37
9 Kanko Natalia Koovee 1.09.28 0.18.03 55.58
10 Kuusela Tuija RasKa 1.10.28 0.19.03 54.03
11 Grahn Elina NOK 1.10.30 0.19.05 53.25
12 Laitinen Anna RaLu 1.13.28 0.22.03 50.37
13 Venesmäki Johanna RaLu 1.21.12 0.29.47 44.91

Sarja H18E
Matka
Osallistujien määrä 37
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Viholainen Eeli S-JKL 55.26 0.00.00 76.09
2 Kannus Kristian KangSK 56.06 0.00.40 74.87
3 Kirmula Miika AngA 56.43 0.01.17 73.74
4 Syrjäläinen Arttu HS 57.23 0.01.57 72.58
5 Kangas Veli HS 58.27 0.03.01 70.96
6 Huhtinen Olli TuS 58.29 0.03.03 70.62
7 Valtonen Luukas HS 58.40 0.03.14 70.10
8 Niemi Aleksi TP 59.18 0.03.52 69.05
9 Ojanaho Olli OH 59.49 0.04.23 68.16
10 Talvinen Arto MSParma 1.00.19 0.04.53 67.30
11 Ahola Topias Navi 1.00.24 0.04.58 66.92
12 Raitanen Topi TVV 1.00.27 0.05.01 66.57
13 Ahola Joonas Navi 1.01.17 0.05.51 65.38
14 Silvennoinen Santeri KR 1.01.26 0.06.00 64.94
15 Savolainen Eetu SiiRa 1.02.06 0.06.40 63.96
16 Halme Jussi-Elmeri TP 1.02.29 0.07.03 63.28
17 Kuukka Anton TP 1.03.44 0.08.18 61.77
18 Ternola Teemu KangSK 1.05.02 0.09.36 60.26
19 Räsänen Markus KuoSu 1.05.42 0.10.16 59.38
20 Meriläinen Ari HlS 1.06.19 0.10.53 58.56
21 Loukkalahti Vilho Delta 1.06.22 0.10.56 58.26
22 Mäkelä Atte HlS 1.06.30 0.11.04 57.87
23 Portin Niclas Brahe 1.08.21 0.12.55 56.05
24 Lampinen Ville HS 1.08.27 0.13.01 55.71
25 Leirimaa Tatu RaVa 1.08.59 0.13.33 55.03
26 Sundelin Ville UlvUra 1.10.42 0.15.16 53.44
27 Huostila Anssi LamSä 1.10.58 0.15.32 52.99
28 Leino Akseli RR 1.11.12 0.15.46 52.57
29 Saleva Eero TVV 1.11.18 0.15.52 52.25
30 Lahti Lasse-Pekka KangSK 1.11.53 0.16.27 51.58
31 Seppänen Kari-Pekka RasKa 1.14.09 0.18.43 49.77
32 Takanen Lari VeVe 1.29.18 0.33.52 41.13
33 Lindholm Oscar OK77 1.34.34 0.39.08 38.65
34 Grahn Viljam NOK 1.42.05 0.46.39 35.64
35 Pasanen Ville OK77 1.44.49 0.49.23 34.54
Huotari Lauri LS-37 KES -
Parkkinen Ville Pohjant KES -

Sarja D18E
Matka
Osallistujien määrä 30
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Gustafsson Jannina TVV 58.21 0.00.00 77.57
2 von Frenckell Johanna Raseborg 58.29 0.00.08 76.99
3 Skog Henna Koovee 59.09 0.00.48 75.73
4 Saarinen Henna Koovee 1.00.23 0.02.02 73.79
5 Alatalo Eliisa TP 1.00.34 0.02.13 73.18
6 Haataja Anna OH 1.00.57 0.02.36 72.34
7 Karvonen Sara Lynx 1.01.18 0.02.57 71.54
8 Heittola Suvi RasKu 1.01.40 0.03.19 70.74
9 Heikkilä Venla MU 1.02.10 0.03.49 69.79
10 Hulkkonen Niina Pihkan 1.02.11 0.03.50 69.40
11 Suhonen Anniina KuoSu 1.03.37 0.05.16 67.46
12 Kirvesmies Lotta LS-37 1.04.06 0.05.45 66.59
13 Kymäläinen Sanni TP 1.06.20 0.07.59 64.00
14 Haavisto Emmi TuS 1.07.56 0.09.35 62.14
15 Uusitalo Amanda Koovee 1.08.01 0.09.40 61.72
16 Kujansuu Ida MSParma 1.08.27 0.10.06 60.99
17 Minkkinen Sirkku RR 1.08.51 0.10.30 60.30
18 Suominen Marika RR 1.09.18 0.10.57 59.57
19 Moser Tanja TP 1.10.44 0.12.23 58.03
20 Bergman Marjo OH 1.10.55 0.12.34 57.55
21 Mänttäri Emilia KuoSu 1.10.57 0.12.36 57.19
22 Neuvonen Laura TuS 1.11.22 0.13.01 56.53
23 Rantanen Emilia MSParma 1.12.26 0.14.05 55.37
24 Hyvärinen Emilia RaVa 1.12.59 0.14.38 54.64
25 Laakkio Emma AngA 1.14.32 0.16.11 53.19
25 Reiman Anni AngA 1.14.32 0.16.11 53.19
27 Sandroos Lotta RasKa 1.16.35 0.18.14 51.15
28 Kanko Ruut Koovee 1.16.45 0.18.24 50.73
29 Turunen Maaret RR 1.17.23 0.19.02 50.02
30 Viilo Johanna TP 1.22.05 0.23.44 46.87

Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 51
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hernelahti Miika KR 1.02.58 0.00.00 84.61
2 Kahelin Jouni VaajTe 1.03.01 0.00.03 84.29
3 Saari Petri VaajTe 1.03.13 0.00.15 83.77
4 Huikko Petteri VaajTe 1.03.41 0.00.43 82.91
5 Joensuu Timo VaajTe 1.04.27 0.01.29 81.67
6 Heinonen Samuel VaajTe 1.04.44 0.01.46 81.07
7 Lindeqvist Markus PR 1.05.07 0.02.09 80.35
8 Liukkonen Matti RR 1.05.29 0.02.31 79.65
9 Ahonen Jere KangSK 1.05.36 0.02.38 79.27
10 Joensuu Ari-Pekka LapVi 1.06.18 0.03.20 78.19
11 Kautto Lasse VaajTe 1.06.47 0.03.49 77.38
12 Luoma Juha LapVi 1.06.50 0.03.52 77.09
13 Vähänen Sami RR 1.07.57 0.04.59 75.58
14 Lassila Ari-Pekka VetU 1.08.18 0.05.20 74.96
15 Kallio Kari Koovee 1.08.33 0.05.35 74.46
16 Kettunen Heikki VaajTe 1.08.39 0.05.41 74.11
17 Uitto Ville RasKu 1.09.09 0.06.11 73.35
18 Taanila Henri IkNV 1.09.19 0.06.21 72.94
19 Poutiainen Harri TuMe 1.09.22 0.06.24 72.66
20 Ikävalko Petri IkNV 1.09.26 0.06.28 72.36
21 Ikäheimonen Jari TuMe 1.09.31 0.06.33 72.04
22 Kotamäki Iivo IkNV 1.09.53 0.06.55 71.43
23 Istolahti Jaakko YKV 1.10.43 0.07.45 70.37
24 Räty Harri Delta 1.11.41 0.08.43 69.19
25 Metsälä Tuomas Lynx 1.11.49 0.08.51 68.84
26 Niemi Pyry RR 1.12.15 0.09.17 68.21
27 Sommerfeldt Erling TuMe 1.12.18 0.09.20 67.94
28 Kujanpää Juuso Lynx 1.12.23 0.09.25 67.64
29 Huusari Pekka LS-37 1.12.42 0.09.44 67.13
30 Kalve Henri PR 1.12.47 0.09.49 66.83
31 Lindberg Aapo RR 1.13.36 0.10.38 65.87
32 Löfbacka Sami VetU 1.15.33 0.12.35 63.96
33 Suntila Juha TuMe 1.16.26 0.13.28 63.01
34 Huusari Pauli LS-37 1.16.34 0.13.36 62.69
35 Mauriala Jarmo KV 1.16.54 0.13.56 62.21
36 Nurmiainen Aaro LappRi 1.16.55 0.13.57 61.99
37 Huusari Timo LS-37 1.18.06 0.15.08 60.85
38 Annila Petri Koovee 1.18.51 0.15.53 60.07
39 Bruguière André RaN 1.20.02 0.17.04 58.98
40 Korhonen Samuel KyRa 1.21.07 0.18.09 58.00
41 Vehmas Risto ViRuS 1.21.22 0.18.24 57.62
42 Hakkarainen Vesa IkNV 1.22.37 0.19.39 56.56
43 Alppi Antti IkNV 1.23.02 0.20.04 56.08
44 Jämsen Esa Koovee 1.23.50 0.20.52 55.35
45 Ylitalo Aki HauSi 1.24.59 0.22.01 54.42
46 Erämaja Antti Koovee 1.27.15 0.24.17 52.82
47 Lemmetty Teemu OrPo 1.27.24 0.24.26 52.55
48 Viitamäki Mikko YKV 1.28.41 0.25.43 51.61
49 Rauhalammi Juhani Eräp 1.30.33 0.27.35 50.36
50 Tommila Teppo RasKa 1.33.51 0.30.53 48.42
51 Polvi Mikko Koovee 1.51.49 0.48.51 40.50

Sarja H21AL
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heittola Tero KyRa 56.37 0.00.00 32.66
2 Tolonen Pekka LappRi 1.01.38 0.05.01 29.11
3 Lahdenperä Matti LappRi 1.06.41 0.10.04 26.07
4 Oikarinen Markku S-JKL 1.10.15 0.13.38 23.96
5 Korkka Henri HinnYr 1.21.05 0.24.28 20.07
6 Mänty Eero HirvHe 1.27.25 0.30.48 17.98

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lindgren Simo JRV 1.02.17 0.00.00 62.88
2 Kuronen Tommi JRV 1.03.45 0.01.28 60.89
3 Partanen Jussi HyRa 1.03.55 0.01.38 60.19
4 Nurminen Petri TuMe 1.06.51 0.04.34 57.04
5 Pasonen Kai VaHa 1.07.51 0.05.34 55.69
5 Nurminen Joonas JRV 1.07.51 0.05.34 55.69
7 Tolkki Lauri TarpSu 1.08.36 0.06.19 54.07
8 Jonkka Jari RasKa 1.09.37 0.07.20 52.78
9 Riikonen Jarno KangSK 1.10.42 0.08.25 51.49
10 Jarva Jukka OrPo 1.11.28 0.09.11 50.45
11 Vainio Mikko Koovee 1.11.47 0.09.30 49.75
12 Uitto Juha RasKu 1.18.09 0.15.52 45.25
13 Pahkala Mika KangSK 1.18.32 0.16.15 44.59
14 Rantanen Vesa Koovee 1.21.00 0.18.43 42.81
15 Mäntytörmä Jani Keihäs 1.25.14 0.22.57 40.27
16 Kujansuu Joni JärvsKi 1.25.45 0.23.28 39.63
17 Pitkänen Vesa PirHi 1.28.56 0.26.39 37.82
18 Mattila Mikael ViRuS 1.29.47 0.27.30 37.08

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Virtanen Antti HlS 52.01 0.00.00 69.51
2 Loukkalahti Marko Delta 52.59 0.00.58 67.80
3 Ahola Mika Navi 53.06 0.01.05 67.21
4 Jussila Kari KangSK 57.45 0.05.44 61.39
5 Ojala Marko UlvUra 58.17 0.06.16 60.42
6 Myllykoski Pekka S-JKL 1.01.48 0.09.47 56.60
7 Kuusisto Roope SuSe 1.05.57 0.13.56 52.68
8 Kauppila Timo Koovee 1.07.11 0.15.10 51.36
9 Ojala Jari PirHi 1.08.19 0.16.18 50.17
10 Suuriniemi Timo HauSi 1.08.34 0.16.33 49.64
11 Jokela Jari KyRa 1.09.02 0.17.01 48.96
12 Kleemola Jari PertPe 1.09.19 0.17.18 48.42
13 Plit Herkko Lynx 1.10.22 0.18.21 47.37
14 Laurikkala Mikko Koovee 1.12.08 0.20.07 45.88
15 Reinikka Timo VaaSu 1.12.31 0.20.30 45.31
16 Tuovinen Timo KuoSu 1.14.24 0.22.23 43.85
17 Pikkarainen Pasi IkNV 1.14.43 0.22.42 43.35
18 Kujanpää Marko AlajA 1.17.16 0.25.15 41.61
19 Ojapalo Pasi RiSu 1.17.40 0.25.39 41.09
20 Saari Marko L-LL 1.18.33 0.26.32 40.33
21 Julkunen Tero LHR 1.23.01 0.31.00 37.88
22 Haavisto Erkki TuS 1.37.13 0.45.12 32.10
23 Hirvonen Petri EE 1.48.22 0.56.21 28.58
Aho Jarmo PäLuLu HYL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Reiman Jarmo AngA 55.09 0.00.00 63.58
2 Huostila Markku LamSä 55.41 0.00.32 62.44
3 Mattila Olli MSParma 56.20 0.01.11 61.20
4 Joutsensaari Jarmo KangSK 1.00.34 0.05.25 56.44
5 Toivonen Mikko KangSK 1.01.25 0.06.16 55.19
6 Höstman Stefan Malax 1.02.58 0.07.49 53.36
7 Kopra Jyrki TurSa 1.03.46 0.08.37 52.24
8 Juvakka Pekka S-JKL 1.04.30 0.09.21 51.19
9 Oksanen Jukka RasKa 1.05.48 0.10.39 49.73
10 Vidqvist Jouni TuMe 1.05.52 0.10.43 49.24
11 Ketola Juha Koovee 1.07.40 0.12.31 47.50
12 Tarkkanen Matti UlvUra 1.07.58 0.12.49 46.86
13 Taubert Tero Koovee 1.08.01 0.12.52 46.39
14 Sillanpää Kari LLuja 1.10.42 0.15.33 44.22
15 Isokallio Pasi RaN 1.13.48 0.18.39 41.97
16 Kanko Jari Koovee 1.19.11 0.24.02 38.74
17 Mäkelä Markku ViRuS 1.19.51 0.24.42 38.06
18 Suhonen Timo KuoSu 1.48.56 0.53.47 27.63
Mänty Markku TuMe HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 27
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vuorinen Pekka Orient 52.11 0.00.00 57.46
2 Ala-Sankila Jari Eräp 52.13 0.00.02 57.09
3 Kittilä Pekka HlS 52.29 0.00.18 56.47
4 Vuorinen Petteri Hiisi 52.39 0.00.28 55.96
5 Mannila Tapio RasKa 54.20 0.02.09 53.91
6 Mäkelä Markku RasKa 54.39 0.02.28 53.28
7 Granholm Tommi Koovee 57.40 0.05.29 50.19
8 Vesala Pekka PirHi 58.35 0.06.24 49.11
9 von Frenckell Otto Raseborg 58.51 0.06.40 48.60
10 Aalto Aimo RaN 59.05 0.06.54 48.11
11 Teschendorf Kevin USA 1.00.29 0.08.18 46.71
12 Uotila Antti OrPo 1.03.01 0.10.50 44.56
13 Siitonen Markus Koovee 1.03.42 0.11.31 43.81
14 Toppari Reijo KauWi 1.06.55 0.14.44 41.44
15 Erkkilä Harri SuosmSa 1.08.21 0.16.10 40.32
16 Järvinen Jari HlT 1.08.45 0.16.34 39.84
17 Mäkitalo Mikko KauKa 1.08.57 0.16.46 39.47
18 Hakala Seppo PäLuLu 1.10.43 0.18.32 38.24
19 Toivonen Jari EE 1.10.44 0.18.33 37.99
20 Tähtinen Juha RaN 1.11.07 0.18.56 37.54
21 Laurila Tapio KanSu 1.12.40 0.20.29 36.50
22 Koskinen Markku SomEsa 1.12.42 0.20.31 36.24
23 Jalanto Esko KangSK 1.12.48 0.20.37 35.96
24 Ala-Mäyry Pekka Koovee 1.16.41 0.24.30 33.91
25 Kauppinen Matti AR 1.20.54 0.28.43 31.93
26 Vesanen Asko KangSK 1.22.36 0.30.25 31.06
Kortetjärvi Hannu PäLuLu KES -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 39
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Piironen Markku KR 45.29 0.00.00 58.16
2 Kukonlehto Kyösti VaHa 46.53 0.01.24 56.20
3 Vehmaa Hannu Koovee 47.45 0.02.16 54.96
4 Pensas Esko LaihLu 48.03 0.02.34 54.40
5 Nieminen Tapio JRV 49.36 0.04.07 52.49
6 Jokinen Matti TuVi 50.13 0.04.44 51.64
7 Lehto Esa HS 50.28 0.04.59 51.18
8 Malinen Jouko HS 50.46 0.05.17 50.67
9 Toivonen Esa TarpSu 50.53 0.05.24 50.35
10 Tikkanen Matti LamSä 51.04 0.05.35 49.96
11 Helle Markku SaPu 53.24 0.07.55 47.58
12 Palttala Pekka TurSa 54.08 0.08.39 46.74
13 Etu-Huitti Arto MSParma 54.50 0.09.21 45.96
14 Rustari Mauri ViRuS 55.21 0.09.52 45.34
15 Ritanotko Markku TuMe 56.07 0.10.38 44.53
16 Laakso Antero PunKu 57.26 0.11.57 43.33
17 Lahti Juha HlS 57.33 0.12.04 43.06
18 Kallio Jarmo PäLuLu 58.16 0.12.47 42.35
19 Toivanen Mikko RasKa 1.00.27 0.14.58 40.65
20 Lepistö Heikki OrPo 1.01.38 0.16.09 39.70
21 Högnäs Tore Brahe 1.01.55 0.16.26 39.35
22 Aalto Timo TurSa 1.02.00 0.16.31 39.13
23 Nuuttila Kari KauKa 1.02.35 0.17.06 38.60
24 Vehkamäki Tuomo RasKa 1.03.10 0.17.41 38.08
25 Nieminen Jorma RaN 1.03.27 0.17.58 37.74
26 Kinkki Seppo TaNMKY 1.03.37 0.18.08 37.48
27 Kartaslammi Ari KyRa 1.05.14 0.19.45 36.39
28 Hirvelä Reijo PunKu 1.05.33 0.20.04 36.05
29 Hulkkonen Heikki Pihkan 1.06.35 0.21.06 35.34
30 Ahlqvist Hannu Raus 1.09.16 0.23.47 33.82
31 Katajisto Jukka KanSu 1.09.58 0.24.29 33.33
32 Turunen Ismo RR 1.11.17 0.25.48 32.57
33 Papinsaari Kari KangSK 1.12.32 0.27.03 31.86
34 Helenius Jyrki RaN 1.14.35 0.29.06 30.85
35 Lehtovirta Timo RasKa 1.16.18 0.30.49 30.02
36 Heinonen Veli-Matti Delta 1.19.43 0.34.14 28.60
37 Luukka Heikki HirvHe 1.22.09 0.36.40 27.62
38 Jakobsson Markus RasKa 1.22.40 0.37.11 27.33
Mäkiniemi Esko PunKu HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 34
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Helkkula Rauli TuMe 44.56 0.00.00 54.18
2 Määttä Asko KS 47.32 0.02.36 50.98
3 Liljedahl Jorma HPV 47.54 0.02.58 50.36
4 Hillo Heikki VaHa 49.31 0.04.35 48.49
5 Ylikoski Erkki KanSu 50.18 0.05.22 47.52
6 Siitonen Erkki ViRuS 50.44 0.05.48 46.90
7 Pietilä Pekka KangSK 52.19 0.07.23 45.26
8 Mäki Jouko TY 53.29 0.08.33 44.07
9 Railimo Matti SOC 53.59 0.09.03 43.46
10 Koskinen Kaj VaHa 54.45 0.09.49 42.65
11 Huhta Tapani KangSK 54.50 0.09.54 42.38
12 Ilmaris Limbens LAT 55.17 0.10.21 41.84
13 Lakkinen Keijo SuSe 55.35 0.10.39 41.41
14 Lavikainen Jussi KangSK 56.16 0.11.20 40.71
15 Nurminen Ari VaHa 57.08 0.12.12 39.90
16 Immanen Pertti OrPo 58.50 0.13.54 38.56
17 Jäntti Timo S-JKL 1.00.11 0.15.15 37.51
18 Nevala Jorma RaN 1.00.16 0.15.20 37.27
19 Hongisto Keijo LoJa 1.01.23 0.16.27 36.42
20 Suutarinen Erkki ViRuS 1.02.31 0.17.35 35.58
21 Pusa Raimo ViRuS 1.02.50 0.17.54 35.22
22 Jyväsjärvi Tapio Eräp 1.02.53 0.17.57 35.02
23 Olli Reijo VaHa 1.03.04 0.18.08 34.74
24 Nylund Henrik Falken 1.04.01 0.19.05 34.05
25 Toivonen Heikki VaHa 1.04.30 0.19.34 33.63
26 Välimäki Heimo TuVi 1.05.33 0.20.37 32.92
27 Valli Seppo KauKa 1.05.51 0.20.55 32.60
28 Kurikka Pekka UrjU 1.06.35 0.21.39 32.08
29 Kulmala Markku StormTe 1.07.51 0.22.55 31.31
30 Lindstedt Tapio OrPo 1.08.15 0.23.19 30.97
31 Penttinen Heikki LS-37 1.09.44 0.24.48 30.15
32 Jalonen Tarmo Hiisi 1.11.08 0.26.12 29.40
33 Humalamäki Hannu ÄhtU 1.11.34 0.26.38 29.07
34 Huikkola Hannu KangSK 1.11.55 0.26.59 28.77

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 36
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jokinen Pentti KanSu 44.55 0.00.00 50.74
2 Hämäläinen Seppo KanSu 45.20 0.00.25 50.06
3 Kattilakoski Matti KPV 45.35 0.00.40 49.57
4 Hörkkö Jaakko MSParma 48.56 0.04.01 45.98
5 Hongisto Heimo LoJa 49.48 0.04.53 44.98
6 Peltola Tuomo MSParma 50.17 0.05.22 44.36
7 Ansamaa Reino RaN 50.35 0.05.40 43.90
8 Moisio Kalevi TuS 51.20 0.06.25 43.07
9 Tiitola Tero RasKa 51.29 0.06.34 42.75
10 Savolainen Jukka LS-37 52.08 0.07.13 42.03
11 Halkosaari Severi HimU 55.44 0.10.49 39.14
12 Orrensalo Reijo TuVi 57.54 0.12.59 37.51
13 Kaarnijärvi Seppo OrPo 58.10 0.13.15 37.17
14 Helminen Pentti JRV 58.19 0.13.24 36.91
15 Rantakangas Erkki AlajA 59.18 0.14.23 36.13
16 Nikkari Paavo JäPa 59.59 0.15.04 35.55
17 Rajamäki Matti KyRa 1.00.40 0.15.45 34.99
18 Mäkivaara Olavi RasKa 1.00.45 0.15.50 34.78
19 Heinonen Heikki LHR 1.01.22 0.16.27 34.28
20 Havia Pertti MaMa 1.01.34 0.16.39 34.01
21 Varheensalo Altti RasKa 1.03.48 0.18.53 32.66
22 Mäkipää Olli MSParma 1.04.28 0.19.33 32.17
23 Virta Aare SuSi 1.05.17 0.20.22 31.62
24 Mattila Erkki MaMa 1.05.30 0.20.35 31.37
25 Salonen Pertti HauSi 1.06.14 0.21.19 30.87
26 Kaasalainen Oiva SuSe 1.08.01 0.23.06 29.92
27 Sonkki Juhani PR 1.08.26 0.23.31 29.59
28 Jylhä Keijo JRV 1.10.15 0.25.20 28.69
29 Valtee Juhani Eräp 1.10.37 0.25.42 28.40
30 Talarmo Veijo MSParma 1.11.09 0.26.14 28.05
31 Sillanpää Pekka HauSi 1.11.46 0.26.51 27.68
32 Valta Matti JRV 1.13.04 0.28.09 27.05
33 Heino Kalle EE 1.19.16 0.34.21 24.81
34 Haapakoski Matti OuHu 1.22.00 0.37.05 23.86
Niemi Pentti HauSi HYL -
Alanissi Olli PäLuLu HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hovikorpi Aarno HlS 38.43 0.00.00 45.32
2 Jonkka Arvo RasKa 41.29 0.02.46 41.77
3 Törhönen Kauko KangSK 48.53 0.10.10 34.99
4 Iso-Somppi Ahti LoJa 49.39 0.10.56 34.01
5 Juhonsalo Matti LHR 50.19 0.11.36 33.13
6 Kopra Valto OrPo 53.17 0.14.34 30.87
7 Heiskanen Kalevi HlS 53.28 0.14.45 30.35
8 Saario Pentti LoJa 56.56 0.18.13 28.12
9 Rantala Heikki EE 58.19 0.19.36 27.08
10 Sulander Heikki KangKi 58.57 0.20.14 26.41
11 Kuusisto Kalevi HlT 1.02.57 0.24.14 24.39
12 Paavola Seppo EE 1.14.20 0.35.37 20.36
Salo Pentti LHR KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Houni Mikko EE 43.11 0.00.00 43.99
2 Koppelomäki Mikko EE 46.11 0.03.00 40.75
3 Nisula Alpo Eräp 47.13 0.04.02 39.48
4 Mikkonen Arvo TarpSu 48.30 0.05.19 38.07
5 Ranta Esko LS-37 51.05 0.07.54 35.80
6 Koipijärvi Erkki Eräp 53.19 0.10.08 33.96
7 Yli-Teevahainen Kalevi VaaSu 55.53 0.12.42 32.08
8 Hurme Heikki HPV 58.38 0.15.27 30.28
9 Salminen Pertti UurU 1.00.34 0.17.23 29.02
10 Erkkilä Raimo SuosmSa 1.03.21 0.20.10 27.46
11 Helariutta Eero RasKa 1.07.03 0.23.52 25.68
12 Kataja Reino SuJu 1.07.54 0.24.43 25.09
13 Ylijoki Olli PunKu 1.08.14 0.25.03 24.71
14 Ruusunen Simo EE 1.18.55 0.35.44 21.14
15 Loukkalahti Pekka KangSK 1.22.24 0.39.13 20.03
Hakala Rauno EE HYL -
Teräsmaa Markku KangSK KES -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laurila Pertti EsSu 37.12 0.00.00 25.12
2 Rantala Mauri KangSK 38.59 0.01.47 22.18
3 Ilonen Tauno TY 40.40 0.03.28 19.54

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Syrjäläinen Topi HS 44.06 0.00.00 51.44
2 Toivonen Eevert KangSK 46.42 0.02.36 48.19
3 Kommio Jere HlS 51.21 0.07.15 43.48
4 Järvensivu Oula OrPo 53.12 0.09.06 41.63
5 Bergman Markku OH 56.32 0.12.26 38.86
6 Kivikko Antti HlS 56.35 0.12.29 38.51
7 Visuri Kare OK77 56.41 0.12.35 38.12
8 Hulkkonen Mikko Pihkan 57.12 0.13.06 37.47
9 Oripelto Viljo Keihäs 58.30 0.14.24 36.33
10 Pitkänen Jonne TP 59.14 0.15.08 35.57
11 Leipijärvi Joona HlS 1.00.19 0.16.13 34.64
12 Kirmula Joona AngA 1.00.22 0.16.16 34.31
13 Elovaara Juho HlS 1.00.23 0.16.17 34.01
14 Ketola Akseli Koovee 1.00.55 0.16.49 33.42
15 Kauppinen Jussi AR 1.01.06 0.17.00 33.02
16 Sainio Tuomas KangSK 1.02.21 0.18.15 32.07
17 Virtanen Juho HlS 1.04.03 0.19.57 30.94
18 Järvinen Ossi TP 1.04.32 0.20.26 30.43
19 Suonurmi Vesa KyRa 1.13.23 0.29.17 26.52
20 Leonsaari Antti KangSK 1.30.30 0.46.24 21.31

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Julkunen Aaro LHR 19.38 0.00.00
2 Mustajoki Taavi TP 22.04 0.02.26
3 Pitkänen Konsta TP 22.20 0.02.42
4 Järviö Juuso HlS 23.05 0.03.27
5 Eerola Teemu TP 23.16 0.03.38
6 Hakala Petteri RaN 24.13 0.04.35
7 Kemppi Mikko KangSK 24.52 0.05.14
8 Kommio Niko HlS 25.27 0.05.49
9 Huhtanen Kiri TP 27.34 0.07.56
10 Puranen Konsta Koovee 28.16 0.08.38
11 Hakola Matti KangSK 33.01 0.13.23
12 Korhonen Miikka TP 41.35 0.21.57
13 Grahn Eskil NOK 45.02 0.25.24
14 Hirvonen Julius EE 47.53 0.28.15
Ahola Erik KangSK HYL -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Aho Aaro VaHa 16.35 0.00.00
2 Ahola Mikko KangSK 18.15 0.01.40
3 Joutsensaari Jeremias KangSK 19.35 0.03.00
4 Westerlund Otso Koovee 20.25 0.03.50
5 Lilja Juha TP 20.46 0.04.11
6 Partanen Tommi RaN 21.05 0.04.30
7 Mattila Atte KyRa 21.37 0.05.02
8 Saarnijoki Miska TP 23.37 0.07.02
9 Reunanen Atte TP 24.36 0.08.01
10 Johansson Väinö Keihäs 26.10 0.09.35
11 Paasi Antti TP 26.22 0.09.47
12 Hiidenhovi Aleks LHR 26.29 0.09.54
13 Konttila Eemi Koovee 28.56 0.12.21
14 Ketola Lauri Koovee 31.50 0.15.15
15 Aaltio Henrik VaHa 51.27 0.34.52

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 30
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Oksanen Teemu IkNV 12.21 0.00.00
2 Mähönen Vili TP 13.35 0.01.14
3 Jalonen Jussi HlS 13.37 0.01.16
4 Eerola Mikko TP 13.41 0.01.20
5 Pohja Eetu Koovee 13.42 0.01.21
6 Julkunen Akseli LHR 13.57 0.01.36
7 Kontio Kimmo KangSK 14.05 0.01.44
8 Silvennoinen Oskari KR 14.14 0.01.53
9 Viilo Lasse TP 14.17 0.01.56
10 Lindqvist Arttu KS 14.26 0.02.05
11 Kurttila Iiro Navi 15.09 0.02.48
12 Hakala Petteri TP 15.33 0.03.12
13 Nurminen Eerik KangSK 15.49 0.03.28
14 Toivonen Vilhelm KangSK 16.19 0.03.58
15 Rötsä Eero TP 16.26 0.04.05
16 Keronen Leevi TP 18.04 0.05.43
17 Puranen Aapo Koovee 18.38 0.06.17
18 Rissanen Antti TP 18.51 0.06.30
19 Aho Ilmari VaHa 19.14 0.06.53
20 Takala Jaakko TP 19.35 0.07.14
21 Ojala Juho UlvUra 20.25 0.08.04
22 Valio Ville TP 21.26 0.09.05
23 Piippo Emil KangSK 22.13 0.09.52
24 Laitinen Vertti Koovee 22.46 0.10.25
25 Schüle Joel Koovee 23.40 0.11.19
26 Väliharju Joonas KangSK 24.07 0.11.46
27 Ketola Kristian Koovee 26.39 0.14.18
28 Epäilys Akseli KangSK 28.59 0.16.38
29 Taubert Topias Koovee 34.16 0.21.55
30 Saarenpää Leevi KangSK 38.15 0.25.54

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Siren Ossi RaN 17.27 0.00.00
2 Lammassaari Santeri TP 21.03 0.03.36
3 Hirvikallio Aatu LuuRa 21.36 0.04.09
4 Naskali Lauri KyRa 23.13 0.05.46
5 Schmidt Tommi TP 23.59 0.06.32

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lauronen Sirkka-Liisa AR 52.51 0.00.00 78.20
2 Pietilä-Annala Jaana KangSK 54.16 0.01.25 75.64
3 Rantala Maria AngA 54.17 0.01.26 75.10
4 Papinsaari Heini KangSK 54.45 0.01.54 73.94
5 Reponen Milka KeuKi 55.56 0.03.05 71.87
6 Joensuu-Partanen Jenni KangSK 56.02 0.03.11 71.24
7 Paunonen Tuuli Koovee 56.24 0.03.33 70.28
8 Mäkinen Pinja AngA 56.46 0.03.55 69.33
9 Ahonen Laura KangSK 57.07 0.04.16 68.41
10 Harju Anna-Kaisa MSParma 1.00.28 0.07.37 64.15
11 Boström Matleena RR 1.00.46 0.07.55 63.37
12 Ritanotko Johanna TuMe 1.02.18 0.09.27 61.36
13 Meriläinen Eija Lynx 1.05.08 0.12.17 58.26
14 Heittola Satu RasKu 1.06.21 0.13.30 56.77
15 Saramäki Sara HS 1.06.25 0.13.34 56.29
16 Toivonen Alma KangSK 1.07.22 0.14.31 55.07
17 Saarenpää Iiris KangSK 1.09.17 0.16.26 53.14
18 Räty Elina Delta 1.09.25 0.16.34 52.64
19 Lindholm Vivian OK77 1.09.56 0.17.05 51.84
20 Roponen Mari-Anna LamSä 1.11.34 0.18.43 50.27
21 Saarinen Suvi KeuKi 1.30.53 0.38.02 39.27
22 Tuomisto Elisa KyRa 1.32.38 0.39.47 38.23
Kokkonen Miia KangSK HYL -

Sarja D21AL
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kohonen Maiju KanKi 50.03 0.00.00 48.77
2 Schutskoff Mari KangSK 50.37 0.00.34 47.71
3 Maisila Mirkka HauSi 52.02 0.01.59 45.91
4 Fränti Eeva-Maria YKV 52.54 0.02.51 44.66
5 Råberg Lotta KanSu 54.34 0.04.31 42.82
6 Nurminen Henna HS 56.41 0.06.38 40.76
7 Uotila Taina OrPo 56.45 0.06.42 40.25
8 Taimisto Niina RaN 1.00.57 0.10.54 37.05
9 Liuha Elina SuSe 1.03.39 0.13.36 35.06
10 Sareila Hanna MSParma 1.09.15 0.19.12 31.85
11 Erämaja Henna HlT 1.09.28 0.19.25 31.38
12 Keränen Teea KaSu 1.12.02 0.21.59 29.89
13 Taanila Maria KanSu 1.13.31 0.23.28 28.94
14 Samposalo Hanna KangSK 1.20.01 0.29.58 26.26
15 Ristimäki Minna Keihäs 1.21.24 0.31.21 25.49

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Muukkonen Eveliina MSParma 1.02.16 0.00.00 52.88
2 Ketola Heli Koovee 1.06.43 0.04.27 48.53
3 Ojala Leena RasKu 1.11.11 0.08.55 44.71
4 Mäki-Laurila Anne PunKu 1.13.11 0.10.55 42.74
5 Naskali Liisa KyRa 1.14.36 0.12.20 41.19
6 Keränen Sirpa S-JKL 1.15.02 0.12.46 40.22
7 Örn Outi KärKV 1.16.00 0.13.44 38.99
8 Kujanpää Maarit KuortKu 1.24.57 0.22.41 34.24
9 Haavisto Päivi KyRa 1.46.14 0.43.58 26.86
Löfbacka Sanna KPV HYL -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Erola Larissa HS 54.44 0.00.00 57.56
2 Vainionpää Hanna HlS 54.57 0.00.13 56.11
3 Rintanen Mari KangSK 56.52 0.02.08 53.03
4 Haavisto Lotta TuS 1.06.55 0.12.11 44.06
5 Niinimäki Hanna KyRa 1.12.34 0.17.50 39.69
6 Järvensivu Nina OrPo 1.16.02 0.21.18 37.00
7 Schüle Katja Koovee 1.16.41 0.21.57 35.80
8 Mattsson Riikka TarpSu 1.27.03 0.32.19 30.76

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurmi Anne AngA 47.46 0.00.00 60.79
2 Äijälä Tiina KangSK 52.26 0.04.40 54.62
3 Liukkonen Sirpa HlS 53.59 0.06.13 52.32
4 Savolainen Paula SiiRa 59.11 0.11.25 47.06
5 Suhonen Sirpa KuoSu 1.00.40 0.12.54 45.25
6 Paavola Sirkku KyRa 1.05.11 0.17.25 41.51
7 Kaasalainen Riitta Lynx 1.06.19 0.18.33 40.20
8 Koskela Sari RaJu 1.08.33 0.20.47 38.32
9 Järvinen Tuija HlT 1.10.08 0.22.22 36.89
10 Isolähteenmäki Tiina IkNV 1.10.48 0.23.02 35.98
11 Oksanen Kristiina IkNV 1.12.57 0.25.11 34.38
12 Seppälä Anu EE 1.21.29 0.33.43 30.29

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Aalto Pirjo RaN 46.44 0.00.00 56.56
2 Kihlström Kirsi Hanka 48.04 0.01.20 54.58
3 Howald Brigitte SUI 58.29 0.11.45 44.52
4 Vesanen Terhi KangSK 1.03.25 0.16.41 40.74
5 Toivonen Merja EE 1.04.15 0.17.31 39.91
6 Jalanto Terttu KangSK 1.05.47 0.19.03 38.68
7 Koivuniemi Leena RaN 1.05.50 0.19.06 38.35
8 Soini Tarja TarpSu 1.11.47 0.25.03 34.89
9 Tikkanen Leena LamSä 1.12.17 0.25.33 34.38
10 Rajamäki Terhi KangSK 1.13.55 0.27.11 33.35
11 Westerlund Tiina Koovee 1.15.06 0.28.22 32.56
12 Nummikoski Maarit RasKa 1.15.53 0.29.09 31.96
13 Saarikoski Päivi Pihkan 1.15.56 0.29.12 31.68
14 Papinsaari Sirpa KangSK 1.19.52 0.33.08 29.87
15 Mannonen Jaana SuSi 1.20.10 0.33.26 29.51
16 Uotila Terhi OrPo 1.20.53 0.34.09 29.00
17 Humalamäki Marja ÄhtU 1.22.22 0.35.38 28.24
18 Laurila Saija KangSK 1.22.27 0.35.43 27.97
19 Puumala Tarja Koovee 1.30.48 0.44.04 25.18
20 Vesoma Maisa KangSK 1.38.27 0.51.43 23.02
21 Tammisalo Netta KangSK 1.48.58 1.02.14 20.62

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pajunen Arja OrPo 39.05 0.00.00 59.83
2 Borgenström Outi IkNV 39.26 0.00.21 58.62
3 Kalliola Pirkko MaMa 42.37 0.03.32 53.61
4 Juura Maarit KanSu 43.12 0.04.07 52.26
5 Korpio Aulikki VaHa 44.15 0.05.10 50.41
6 Saari Marita SuSe 45.23 0.06.18 48.55
7 Virtanen Marjo Hiisi 49.25 0.10.20 44.05
8 Ahlqvist Kristiina Raus 52.21 0.13.16 41.06
9 Kajaala-Ylikoski Helena KanSu 52.33 0.13.28 40.39
10 Penttinen Riikka LS-37 52.57 0.13.52 39.58
11 Olli Tuija TarpSu 1.06.29 0.27.24 31.12
12 Toivanen Tuula RaN 1.17.55 0.38.50 26.20
Hovirinta Marjo TuMe KES -
Lavikainen Pirjo KangSK HYL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kurppa Pirjo MaMa 43.40 0.00.00 51.84
2 Salonen Marja-Liisa HauSi 48.03 0.04.23 46.32
3 Tarkiainen Sirpa SuSe 49.59 0.06.19 43.78
4 Nurminen Arja VaHa 53.03 0.09.23 40.53
5 Andelin Tarja LaTa 54.25 0.10.45 38.82
6 Jäntti Kerttu S-JKL 55.45 0.12.05 37.22
7 Sterna Rudite LAT 56.53 0.13.13 35.81
8 Nylund Marlene Falken 1.04.20 0.20.40 31.08
9 Talarmo Tytti MSParma 1.17.19 0.33.39 25.37
Peltola Liisa MSParma KES -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kaasalainen Tuula SuSe 37.23 0.00.00 43.54
2 Hurskainen Seija VaHa 37.57 0.00.34 42.09
3 Sulander Mirja-Liisa EE 41.14 0.03.51 37.99
4 Piiparinen Seija RasKa 41.34 0.04.11 36.96
5 Wilen Anja Koovee 41.56 0.04.33 35.90
6 Mikkonen Ritva EsSu 43.57 0.06.34 33.56
7 Ketola Paula LoJa 50.48 0.13.25 28.44
8 Kastemaa Tuuli HirvHe 59.15 0.21.52 23.87
9 Havia Tuula MaMa 1.11.47 0.34.24 19.27

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ruusunen Marja-Liisa EE 43.26 0.00.00

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Erkkilä Aino SuosmSa 1.24.04 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Aalto Kati RaN 1.23.56 0.00.00

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Puikkonen Janika S-JKL 41.50 0.00.00 60.23
2 Taubert Iiris Koovee 43.56 0.02.06 57.00
3 Jokela Emmi SuSe 45.24 0.03.34 54.81
4 Rajamäki Netta KangSK 48.44 0.06.54 50.74
5 Jalava Enni VaRa 51.40 0.09.50 47.55
6 Santamäki Emmi KangSK 55.14 0.13.24 44.19
7 Siren Saara RaN 56.07 0.14.17 43.22
8 Reunanen Anna-Reetta TP 56.23 0.14.33 42.73
9 Oksanen Maiju IkNV 56.24 0.14.34 42.44
10 Kokkinen Jemina JRV 56.39 0.14.49 41.98
11 Jussila Jutta TP 57.25 0.15.35 41.14
12 Isolähteenmäki Nea L-LL 59.50 0.18.00 39.22
13 Pohjonen Anri IkNV 1.00.09 0.18.19 38.75
14 Ahonen Noora Koovee 1.01.48 0.19.58 37.46
15 Hankala Kaisa IkNV 1.02.24 0.20.34 36.85
16 Laurikkala Nella Koovee 1.02.47 0.20.57 36.37
17 Anttila Tiina SuSi 1.03.16 0.21.26 35.84
18 Isokallio Marjaana L-LL 1.03.53 0.22.03 35.25
19 Hämäläinen Siiri KangSK 1.04.28 0.22.38 34.69
20 Toivanen Hilla RaN 1.06.14 0.24.24 33.53
21 Aho Varpu VaHa 1.06.51 0.25.01 32.98
22 Tähtinen Tiina RaN 1.18.14 0.36.24 27.98
23 Ala-Mäyry Pirjo Koovee 1.19.35 0.37.45 27.31
24 Paavola Sannimaari TY 1.51.15 1.09.25 19.39
Heinjoki Petra JRV KES -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Haanpää Anni TP 21.12 0.00.00
2 Klemettinen Veera S-JKL 21.16 0.00.04
3 Pitkänen Salla TP 23.28 0.02.16
4 Annala Vilma KangSK 26.12 0.05.00
5 Plit Heidi Lynx 26.53 0.05.41
6 Kontkanen Ronja KangSK 27.33 0.06.21
7 Nurminen Jutta VaHa 27.36 0.06.24
8 Suojanen Susanna Koovee 29.03 0.07.51
9 Isokallio Kiia RaN 29.16 0.08.04
10 Mäkinen Riikka MU 30.12 0.09.00
11 Piippo Eveliina KangSK 30.59 0.09.47
12 Hakomäki Emmi TP 33.24 0.12.12
13 Paavola Tiina KyRa 37.08 0.15.56
14 Huttunen Moona Koovee 38.08 0.16.56
15 Vainionpää Anu HlS 42.50 0.21.38
16 Paasikivi Veera KangSK 47.14 0.26.02
17 Vahvelainen Hilla TP 52.33 0.31.21
18 Nurmi Angela RiSu 1.02.02 0.40.50
Niinimäki Sofia KyRa KES -

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Aho Susanna L-LL 18.32 0.00.00
2 Viholainen Elisa S-JKL 20.31 0.01.59
3 Haavisto Alli TuS 22.19 0.03.47
4 Koskinen Siiri TuS 23.21 0.04.49
5 Salmia Tuuli TarpSu 23.35 0.05.03
6 Järvensivu Silja OrPo 24.48 0.06.16
7 Elovaara Jenny HlS 25.23 0.06.51
8 Valio Milla TP 25.29 0.06.57
9 Roininen Kiia TP 27.47 0.09.15
10 Avelin Melina HlS 27.49 0.09.17
11 Kivikko Jenni HlS 27.59 0.09.27
12 Pinola Sarianna RaN 28.09 0.09.37
13 Höstman Ellinor Solf 34.07 0.15.35
14 Rantala Jasmiina RaLu 36.10 0.17.38
15 Ojapalo Camilla RiSu 36.20 0.17.48
16 Simola Reea PirHi 40.18 0.21.46

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kukonlehto Hilda KangSK 13.51 0.00.00
2 Silvennoinen Siiri KR 14.31 0.00.40
3 Klemettinen Kaisa S-JKL 15.34 0.01.43
4 Eerola Lotta TP 16.14 0.02.23
5 Haavisto Veera KyRa 16.41 0.02.50
6 Yli-Hietanen Saara TP 17.48 0.03.57
7 Haanpää Kaisa TP 18.18 0.04.27
8 Kuusinen Sanni HlS 18.22 0.04.31
9 Välkki Lotta Koovee 19.02 0.05.11
10 Virtanen Heta HlS 19.14 0.05.23
11 Sainio Linda KangSK 23.47 0.09.56
12 Mattila Elisa KyRa 24.11 0.10.20
13 Ristimäki Aino Keihäs 24.30 0.10.39
14 Tenho Sanni L-LL 25.12 0.11.21
15 Tiitola Tuuli KangSK 30.00 0.16.09
16 Mäenpää Maija Keihäs 31.44 0.17.53
17 Hirvonen Julia EE 38.51 0.25.00
Annala Venla KangSK HYL -

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kokkinen Ella JRV 16.55 0.00.00
2 Jussila Ida TP 17.08 0.00.13
3 Karjalainen Mikaela PäijRa 17.27 0.00.32
4 Simola Rosa PirHi 18.38 0.01.43
5 Koskensalo Maria IkNV 19.26 0.02.31
6 Isokallio Helmi L-LL 19.45 0.02.50
7 Leinamo Reetta Keihäs 19.58 0.03.03
8 Nuuttila Anni KauKa 20.09 0.03.14
9 Jokinen Johanna Eräp 20.48 0.03.53
10 Ahola Hanna KangSK 21.26 0.04.31
11 Pajula Aada KangSK 21.55 0.05.00
12 Järvinen Anni RaN 22.56 0.06.01
13 Niemelä Hilla Koovee 26.48 0.09.53
14 Mäenpää Anni Koovee 28.37 0.11.42
Kuusisto Idaliina Koovee HYL -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Syrjälä Niilo LHR 10.39 0.00.00
2 Kivelä Eemeli KangSK 11.41 0.01.02
3 Konttila Akseli Koovee 12.23 0.01.44
4 Salonen Seeti VaHa 12.25 0.01.46
5 Lautamäki Matias HlS 13.49 0.03.10
6 Huhtala Jyri Eräp 15.00 0.04.21
7 Olkkonen Vili KangSK 15.24 0.04.45
8 Nieminen Juho TP 15.31 0.04.52
9 Kivelä Valtteri KangSK 15.32 0.04.53
10 Heinimaa Valtteri KangSK 16.11 0.05.32
11 Aaltio Eerik VaHa 16.15 0.05.36
12 Viilo Tommi TP 16.22 0.05.43
13 Pukkila Joel TP 17.55 0.07.16
14 Mustajoki Olli TP 18.18 0.07.39
15 Salonen Roope OrPo 20.24 0.09.45
16 Niinimäki Kasimir KyRa 25.46 0.15.07
17 Suvanto Roni Koovee 36.07 0.25.28

Sarja H9RR
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ahola Tuomas KangSK 12.54 0.00.00
2 Ristimäki Väinö Keihäs 13.31 0.00.37
3 Takala Heikki TP 14.04 0.01.10
4 Kupiainen Tuukka Koovee 14.43 0.01.49
5 Rantala Valtteri Keihäs 17.09 0.04.15
6 Mäenpää Matias TP 18.48 0.05.54
7 Isokallio Lauri RaN 19.30 0.06.36
8 Mäenpää Veikko Koovee 21.27 0.08.33
9 Pahkala Anssi KangSK 21.35 0.08.41
10 Kortteinen Joona Koovee 22.47 0.09.53
11 Suomalainen Mikko KangSK 25.37 0.12.43
12 Schüle Oliver Koovee 29.39 0.16.45
13 Röyskö Juho TP 32.35 0.19.41

Sarja NAVOIN
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karvonen Kiira Lynx 24.59 0.00.00
2 Haavisto Ella TuS 49.07 0.24.08

Sarja H8RR
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Väliharju Ville KangSK 13.54 0.00.00
2 Mähönen Veeti TP 14.00 0.00.06
3 Syrjälä Elmeri LHR 14.30 0.00.36
4 Klemettinen Simo S-JKL 14.43 0.00.49
5 Mustajoki Aapo TP 14.59 0.01.05
6 Aho Rauli VaHa 15.12 0.01.18
7 Pitkänen Iiro PirHi 16.53 0.02.59
8 Kupiainen Topias Koovee 17.40 0.03.46
9 Konttila Milo Koovee 18.48 0.04.54
10 Ojala Aleksi PirHi 18.53 0.04.59
11 Ojala Kalle PirHi 21.53 0.07.59
12 Välkki Totte Koovee 21.56 0.08.02
13 Suojanen Henri Koovee 22.49 0.08.55
14 Leinamo Tuomas Keihäs 25.52 0.11.58

Sarja H6-10RRS
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haavisto Juhana TarpSu 16.35 0.00.00
2 Saarikko Sami TP 17.22 0.00.47
3 Niemelä Samu KyRa 19.47 0.03.12
4 Joensivu Kasper VaHa 20.04 0.03.29
5 Filppula Juho VaHa 20.34 0.03.59
6 Salmela Otto JRV 21.30 0.04.55
7 Schmiedeke Mico TarpSu 22.52 0.06.17
8 Pesu Akseli TP 25.11 0.08.36
9 Liuha Veeti SuSe 26.19 0.09.44
10 Nummela Samuel TP 44.16 0.27.41

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Salmia Tessa TarpSu 12.31 0.00.00
2 Nurminen Kaarina KangSK 13.28 0.00.57
3 Ojala Aino UlvUra 15.17 0.02.46
4 Koskensalo Susanna IkNV 15.29 0.02.58
5 Leinamo Sonja Keihäs 16.09 0.03.38
6 Savisaari Outi TP 17.38 0.05.07
7 Laitamäki Liina HlT 17.40 0.05.09
8 Vuorisalmi Vilma TP 18.16 0.05.45
9 Kuoppala Elli TarpSu 18.32 0.06.01
10 Pöytäkivi Kia VaHa 20.01 0.07.30
11 Laukkanen Laura TarpSu 20.18 0.07.47
12 Grönros Tiia TP 20.34 0.08.03
13 Hakala Telma TP 21.15 0.08.44
14 Filppula Ella VaHa 22.07 0.09.36
15 Joensivu Inka VaHa 23.46 0.11.15
16 Neuvonen Noora TuS 25.54 0.13.23
17 Ketola Reetta Koovee 26.39 0.14.08

Sarja D9RR
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kukonlehto Fanny KangSK 13.52 0.00.00
2 Kontio Katri KangSK 16.21 0.02.29
3 Pesu Vilma TP 17.04 0.03.12
4 Yli-Hietanen Silja TP 17.05 0.03.13
5 Virtanen Reeta HlS 17.35 0.03.43
6 Hyvärinen Anni RaVa 17.38 0.03.46
7 Hakala Hilma TP 17.51 0.03.59
8 Simola Rita PirHi 18.19 0.04.27
9 Hirvonen Hanna PäLuLu 18.30 0.04.38
10 Kuusinen Saana HlS 18.32 0.04.40
11 Varjola Lotta Koovee 19.42 0.05.50
12 Kontkanen Ida KangSK 21.13 0.07.21

Sarja D8RR
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Julkunen Siiri LHR 14.00 0.00.00
2 Manninen Krista TP 16.13 0.02.13
3 Schmidt Emilia TP 17.03 0.03.03
4 Valio Salla TP 17.40 0.03.40
5 Jussila Emma TP 19.03 0.05.03
6 Kontio Kirsi KangSK 19.28 0.05.28
7 Heinimaa Venla KangSK 20.06 0.06.06
8 Pajula Siiri KangSK 21.29 0.07.29
9 Takala Kaisa TP 22.14 0.08.14
10 Rintanen Anni KangSK 23.14 0.09.14
11 Nieminen Saana TP 27.13 0.13.13
12 Niemelä Hetta Koovee 29.20 0.15.20
13 Matinheikki Liisa TP 30.14 0.16.14
14 Järvinen Emmi RaN 44.00 0.30.00

Sarja D6-10RRS
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Varjola Mette Koovee 20.19 0.00.00
2 Suvanto Roosa-Maria Koovee 20.57 0.00.38
3 Laitamäki Lotta HlT 24.11 0.03.52
4 Mähönen Ella TP 24.28 0.04.09
5 Kortteinen Nella Koovee 28.06 0.07.47
6 Liuha Viivi SuSe 28.57 0.08.38
7 Sieranta Emilia TP 30.04 0.09.45
8 Kupiainen Tinja Koovee 31.23 0.11.04
9 Sundberg Viliina Lynx 32.39 0.12.20