FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Tampere Games 2. pv, MC-katsastus ja 18-v. EM-katsastus
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21E
Matka
Osallistujien määrä 68
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Airila Hannu KR 28.33 0.00.00 96.87
2 Lakanen Jonne VaajTe 29.02 0.00.29 95.04
3 Nurmonen Antti KR 29.07 0.00.34 94.56
4 Tervo Tuomas RR 29.14 0.00.41 93.97
5 Portin Fredric PR 29.16 0.00.43 93.65
6 Pajunen Jere KR 29.23 0.00.50 93.07
7 Lakanen Jani VaajTe 29.34 0.01.01 92.28
8 Fincke Simo-Pekka KR 29.48 0.01.15 91.35
9 Vähänen Elmeri TP 29.49 0.01.16 91.09
10 Niemi Vili RR 29.59 0.01.26 90.38
11 Wickholm Jörgen SV 30.03 0.01.30 89.97
12 Howald Florian TP 30.09 0.01.36 89.47
13 Fraser Scott GBR 30.24 0.01.51 88.53
14 Sirén Mikko AngA 30.25 0.01.52 88.28
14 Muukkonen Petteri VeVe 30.25 0.01.52 88.28
16 Parkkinen Jarno RR 30.43 0.02.10 87.01
16 Heinaro Einari HS 30.43 0.02.10 87.01
18 Pohjala Johannes Hiisi 30.45 0.02.12 86.52
19 Mattila Tuomas VeVe 30.46 0.02.13 86.27
20 Lehto Jonne VeVe 30.53 0.02.20 85.74
21 Suna Jussi TuMe 31.06 0.02.33 84.95
22 Saramäki Niklas Lynx 31.09 0.02.36 84.61
23 Mäkelä Tuomo AngA 31.12 0.02.39 84.28
24 Parjanne Antti Lynx 31.22 0.02.49 83.63
25 Sorvisto Juha VaajTe 31.24 0.02.51 83.34
26 Kymäläinen Severi TP 31.43 0.03.10 82.32
27 Mäkinen Vesa AngA 31.53 0.03.20 81.69
28 Anttonen Antti VaajTe 31.54 0.03.21 81.46
29 Väisänen Henrik Hiisi 31.56 0.03.23 81.18
30 Stenlund Daniel PR 32.00 0.03.27 80.81
31 Bäckman Johan SWE 32.09 0.03.36 80.25
32 Metsälä Juuso KR 32.13 0.03.40 79.89
33 Kautto Lasse VaajTe 32.16 0.03.43 79.57
34 Tullie Douglas TuMe 32.32 0.03.59 78.73
35 Vainio Antti MSParma 32.33 0.04.00 78.50
36 Oikarinen Lauri PelPo 32.42 0.04.09 77.95
37 Mutka Manu TuMe 32.47 0.04.14 77.56
38 Mertanen Simo LappRi 32.56 0.04.23 77.02
39 Summanen Aapo VaajTe 33.13 0.04.40 76.18
40 Morrison Ross RR 33.14 0.04.41 75.95
41 Mjösund Asgeir MSParma 33.48 0.05.15 74.50
42 Kivelä Matti Delta 33.53 0.05.20 74.13
43 Nurminen Ilkka HS 34.25 0.05.52 72.80
44 Helgerud Øyvind NOR 34.35 0.06.02 72.27
45 Taivainen Juho-Matti PelPo 34.39 0.06.06 71.95
46 Fröberg Robin PIF 35.09 0.06.36 70.75
47 Heinonen Samuel VaajTe 35.17 0.06.44 70.31
48 Dahlen Mats NOR 35.22 0.06.49 69.97
49 Huttunen Esa TuMe 35.24 0.06.51 69.73
50 Mamia Tero Koovee 35.31 0.06.58 69.33
51 Laine Jarkko TP 35.35 0.07.02 69.02
51 Huikko Petteri VaajTe 35.35 0.07.02 69.02
53 Vapa Marko OH 35.48 0.07.15 68.26
54 Mattila Tomi AngA 36.12 0.07.39 67.33
54 Börjesson Rickard SWE 36.12 0.07.39 67.33
56 Mansner Victor SV 36.26 0.07.53 66.56
57 Suhonen Antto-Iiro KuoSu 36.53 0.08.20 65.58
58 Seppänen Jukka-Pekka Hiisi 37.05 0.08.32 65.06
59 Thorsson Erik TuMe 37.09 0.08.36 64.78
60 Hall Andreas Femman 37.22 0.08.49 64.24
61 Suonpää Lasse MSParma 37.45 0.09.12 63.42
62 Pukema Hannu-Pekka RR 38.25 0.09.52 62.16
63 Arvola Miika Koovee 38.59 0.10.26 61.10
64 Fesenko Ievgen TuMe 39.41 0.11.08 59.86
65 Vainio Eero-Matti MSParma 42.13 0.13.40 56.12
66 Vapa Mikko OH 45.50 0.17.17 51.56
67 Sund Otto Femman 47.56 0.19.23 49.17
68 Hedberg Anders SWE 1.22.18 0.53.45 28.56

Sarja D21E
Matka
Osallistujien määrä 40
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Harju Venla TP 27.39 0.00.00 97.28
2 Rantanen Merja JRV 28.23 0.00.44 94.40
3 Teini Marika Pohjant 28.29 0.00.50 93.71
3 Haajanen Sofia Pohjant 28.29 0.00.50 93.71
5 Kinni Saila TP 28.42 0.01.03 92.28
6 Dambe Inga PR 29.10 0.01.31 90.45
7 Fincke Anni-Maija TP 29.38 0.01.59 88.67
8 Kuuselo Riina TP 30.13 0.02.34 86.62
9 Lindeqvist Katri PR 30.28 0.02.49 85.57
10 Helgerud Bodil NOR 30.52 0.03.13 84.13
11 Gunell Yvonne PIF 31.01 0.03.22 83.39
12 Wennman Heini Pohjant 31.16 0.03.37 82.39
13 Väänänen Mari KR 31.21 0.03.42 81.84
14 Efimova Natalia Hiisi 31.23 0.03.44 81.42
15 Uotila Ulrika Koovee 31.27 0.03.48 80.92
16 Niittynen Miia Koovee 31.33 0.03.54 80.34
17 Sianoja Maija MSParma 31.46 0.04.07 79.46
18 Anttonen Sari KeuKi 32.32 0.04.53 77.27
19 Hytönen Outi KangSK 32.33 0.04.54 76.91
20 Kaskinen Mira RasKa 32.44 0.05.05 76.17
21 Mjösund Katja MSParma 33.01 0.05.22 75.20
22 Nurmela Sari VeVe 33.14 0.05.35 74.40
23 Joensuu Laura Pohjant 33.33 0.05.54 73.39
24 Airila Marika KR 33.36 0.05.57 72.97
25 Tervo Susanna MSParma 33.50 0.06.11 72.16
26 Taini Mia Koovee 33.54 0.06.15 71.72
26 Saarimäki Heini AngA 33.54 0.06.15 71.72
28 Andelin Sanna LaTa 33.58 0.06.19 70.97
29 Elizarova Olga Hiisi 34.33 0.06.54 69.47
30 Sundberg Karoliina Lynx 34.57 0.07.18 68.38
31 Raitanen Hanna RR 36.01 0.08.22 66.06
32 Liikanen Marjo RR 36.40 0.09.01 64.61
33 Lylynperä Kaisa TuS 39.24 0.11.45 59.87
34 Kanko Miina Koovee 39.31 0.11.52 59.43
35 Kyrölä Sonja TP 40.02 0.12.23 58.40
36 Ojanen Maija KangSK 40.58 0.13.19 56.82
37 Voytova Alexandra RasKu 41.02 0.13.23 56.47
38 Norrgrann Saara PR 44.29 0.16.50 51.86
Portin Laura MSParma HYL -
Heikkonen Anni RasKa HYL -

Sarja H20E
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Aaltio Aapo RR 27.39 0.00.00 78.37
2 Laukkarinen Jesse RR 29.12 0.01.33 73.62
3 Oksanen Tommi HS 29.15 0.01.36 72.91
4 Reponen Tommi PR 30.05 0.02.26 70.32
5 Kukkonen Janne RasPi 30.50 0.03.11 68.06
6 Tuovinen Aleksi KuoSu 30.54 0.03.15 67.36
7 Saari Matti TuS 31.28 0.03.49 65.60
8 Rantala Antti KangSK 31.57 0.04.18 64.07
9 Huhtanen Pyry Koovee 32.50 0.05.11 61.83
10 Virekunnas Heikki TP 32.51 0.05.12 61.28
11 Sipponen Jere PR 33.01 0.05.22 60.45
12 Koskinen Roope Hiisi 34.42 0.07.03 57.02
13 Kaskinen Kare UlvUra 35.34 0.07.55 55.15
14 Uitto Jussi RasKu 35.42 0.08.03 54.47
15 Stenberg Tuomo MSParma 35.46 0.08.07 53.89
16 Kankkunen Matias OK77 35.48 0.08.09 53.36
17 Kivelä Jussi VeVe 36.53 0.09.14 51.33
18 Närvä Tomi Delta 39.10 0.11.31 47.90
19 Lahtinen Juho IHR 42.14 0.14.35 44.02
20 Viitamäki Marko YKV 50.31 0.22.52 36.46

Sarja D20E
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Närhi Anna Delta 28.57 0.00.00 82.25
2 Peltomäki Elli RasKa 30.45 0.01.48 76.61
3 Nurmi Kirsi VaaSu 31.22 0.02.25 74.29
4 Höstman Victoria Femman 32.12 0.03.15 71.57
5 Mähönen Emmi TP 32.21 0.03.24 70.45
6 Kuusela Tuija RasKa 34.22 0.05.25 65.58
7 Kanko Natalia Koovee 34.58 0.06.01 63.72
8 Westerlund Ina OK77 36.18 0.07.21 60.68
9 Rantanen Reeta MSParma 36.30 0.07.33 59.65
10 Laitinen Anna RaLu 37.20 0.08.23 57.63
11 Mäkitalo Kaisa KauKa 43.06 0.14.09 49.33
12 Teini Emilia RaLu 45.03 0.16.06 46.63
13 Annila Silja RaLu 46.57 0.18.00 44.20
14 Grahn Elina NOK 49.09 0.20.12 41.70
Viberg Tuulia MSParma HYL -

Sarja H18E
Matka
Osallistujien määrä 46
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Viholainen Eeli S-JKL 25.23 0.00.00 76.36
2 Kirmula Miika AngA 25.24 0.00.01 76.05
3 Valtonen Luukas HS 26.15 0.00.52 73.35
4 Kannus Kristian KangSK 26.39 0.01.16 72.00
5 Parkkinen Ville Pohjant 26.52 0.01.29 71.18
6 Ojanaho Olli OH 26.55 0.01.32 70.81
7 Silvennoinen Santeri KR 27.23 0.02.00 69.37
8 Niemi Aleksi TP 27.29 0.02.06 68.88
9 Raitanen Topi TVV 27.46 0.02.23 67.94
10 Ahola Joonas Navi 28.00 0.02.37 67.15
11 Talvinen Arto MSParma 28.30 0.03.07 65.74
12 Leirimaa Tatu RaVa 29.01 0.03.38 64.35
13 Ahola Topias Navi 29.13 0.03.50 63.69
14 Savolainen Eetu SiiRa 29.58 0.04.35 61.88
15 Loukkalahti Vilho Delta 30.03 0.04.40 61.49
16 Kangas Veli HS 30.10 0.04.47 61.04
17 Meriläinen Ari HlS 30.19 0.04.56 60.52
18 Halme Jussi-Elmeri TP 30.27 0.05.04 60.05
19 Senttula Tuukka S-JKL 30.28 0.05.05 59.80
20 Räsänen Markus KuoSu 30.40 0.05.17 59.20
21 Portin Niclas Brahe 30.44 0.05.21 58.86
22 Mäkelä Atte HlS 31.00 0.05.37 58.15
23 Laugesaar Tonis Delta 31.29 0.06.06 57.05
24 Ternola Teemu KangSK 31.38 0.06.15 56.57
25 Saleva Eero TVV 32.28 0.07.05 54.92
26 Huotari Lauri LS-37 32.50 0.07.27 54.11
27 Lampinen Ville HS 33.30 0.08.07 52.84
28 Lahti Lasse-Pekka KangSK 33.42 0.08.19 52.34
29 Takanen Lari VeVe 33.45 0.08.22 52.07
30 Leino Akseli RR 34.00 0.08.37 51.50
31 Paloposki Pyry-Santeri HlS 34.06 0.08.43 51.16
32 Seppänen Kari-Pekka RasKa 34.47 0.09.24 49.97
33 Viitasaari Toni-Antti KoS 35.06 0.09.43 49.33
34 Grahn Viljam NOK 35.55 0.10.32 48.03
35 Huostila Anssi LamSä 36.01 0.10.38 47.72
36 Tupitsa Juuso HS 36.10 0.10.47 47.34
37 Huhtinen Olli TuS 37.28 0.12.05 45.52
38 Kuukka Anton TP 39.26 0.14.03 43.09
39 Mäenpää Aleksi TVV 39.59 0.14.36 42.34
40 Taubert Tuomas Koovee 45.38 0.20.15 36.95
41 Pasanen Ville OK77 54.56 0.29.33 30.58
42 Lindholm Oscar OK77 1.05.33 0.40.10 25.53
Arvola Markus Koovee KES -
Syrjäläinen Arttu HS KES -
Annila Henri Koovee HYL -
Sundelin Ville UlvUra HYL -

Sarja D18E
Matka
Osallistujien määrä 42
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kirvesmies Lotta LS-37 27.46 0.00.00 80.72
2 Skog Henna Koovee 28.49 0.01.03 77.50
3 Saarinen Henna Koovee 29.57 0.02.11 74.29
4 Hyvärinen Emilia RaVa 30.14 0.02.28 73.32
5 Kymäläinen Sanni TP 30.17 0.02.31 72.93
6 Gustafsson Jannina TVV 31.40 0.03.54 69.49
7 Alatalo Eliisa TP 31.50 0.04.04 68.86
8 Karvonen Sara Lynx 32.08 0.04.22 67.97
9 Haataja Anna OH 32.13 0.04.27 67.54
10 Moser Tanja TP 32.39 0.04.53 66.39
11 Suominen Marika RR 32.51 0.05.05 65.73
12 Heittola Suvi RasKu 33.29 0.05.43 64.25
13 Neuvonen Laura TuS 34.03 0.06.17 62.94
14 Koskinen Noora Hiisi 34.21 0.06.35 62.15
15 Reiman Anni AngA 34.32 0.06.46 61.58
16 Heikkilä Venla MU 34.59 0.07.13 60.55
17 Bergman Marjo OH 35.20 0.07.34 59.72
18 Laakkio Emma AngA 35.41 0.07.55 58.91
19 Viilo Johanna TP 36.47 0.09.01 56.92
20 Hulkkonen Niina Pihkan 37.06 0.09.20 56.22
21 Uusitalo Amanda Koovee 37.39 0.09.53 55.18
22 Suhonen Anniina KuoSu 37.47 0.10.01 54.76
23 Nurmi Ella VaaSu 37.57 0.10.11 54.31
24 Hakala Essi MSParma 38.58 0.11.12 52.68
25 Lylynperä Katri SuSe 39.39 0.11.53 51.57
26 Mänttäri Emilia KuoSu 40.22 0.12.36 50.45
27 Närhi Minna JRV 41.33 0.13.47 48.81
28 Toivanen Minttu RaN 42.18 0.14.32 47.75
29 Haavisto Emmi TuS 42.35 0.14.49 47.24
30 Turunen Maaret RR 42.40 0.14.54 46.96
31 Emaldynova Lilia AngA 44.31 0.16.45 44.82
32 Kujansuu Ida MSParma 44.35 0.16.49 44.57
33 Sandelin Caroline NOK 46.00 0.18.14 43.02
34 Kontoniemi Maria TP 46.12 0.18.26 42.66
35 Sandroos Lotta RasKa 47.37 0.19.51 41.22
36 Jalanto Essi KangSK 50.11 0.22.25 38.94
37 Toivanen Pinja RaN 52.39 0.24.53 36.96
38 Kanko Ruut Koovee 54.40 0.26.54 35.45
39 Ray Jenny OK77 56.09 0.28.23 34.37
Rantanen Emilia MSParma KES -
Santamäki Iina KangSK HYL -
von Frenckell Johanna Raseborg KES -

Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 57
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lassila Ari-Pekka VetU 25.55 0.00.00 87.33
2 Tiainen Topias Koovee 27.09 0.01.14 83.14
3 Ahonen Jere KangSK 27.21 0.01.26 82.31
4 Nissinen Jani Hiisi 27.44 0.01.49 80.95
5 Westerlund Juho Koovee 28.16 0.02.21 79.21
6 Löfbacka Sami VetU 28.51 0.02.56 77.40
7 Metsälä Tuomas Lynx 28.52 0.02.57 77.14
8 Hernelahti Miika KR 28.59 0.03.04 76.62
9 Karjalainen Teemu VaajTe 29.00 0.03.05 76.37
10 Kotamäki Iivo IkNV 29.16 0.03.21 75.47
11 Huusari Pekka LS-37 29.32 0.03.37 74.58
11 Bortnik Alexei AngA 29.32 0.03.37 74.58
13 Lemmetty Teemu OrPo 29.56 0.04.01 73.18
14 Nurmiainen Aaro LappRi 29.59 0.04.04 72.85
15 Teivaanmäki Pekka KeuKi 30.12 0.04.17 72.13
16 Kettunen Heikki VaajTe 30.32 0.04.37 71.15
17 Huusari Timo LS-37 30.44 0.04.49 70.48
18 Annila Petri Koovee 31.09 0.05.14 69.35
19 Suonpää Olli MSParma 31.26 0.05.31 68.53
20 Ekonoja Antti PelPo 31.31 0.05.36 68.16
21 Kalve Henri PR 31.35 0.05.40 67.82
22 Istolahti Jaakko YKV 31.40 0.05.45 67.45
23 Väätäinen Olli Hiisi 31.41 0.05.46 67.22
24 Rintala Petri TuMe 31.43 0.05.48 66.96
25 Kujanpää Juuso Lynx 31.49 0.05.54 66.56
26 Maajärvi Matti LappRi 31.51 0.05.56 66.30
27 Sommerfeldt Erling TuMe 32.12 0.06.17 65.39
28 Kopra Tero OrPo 32.35 0.06.40 64.44
29 Asikainen Saku Hiisi 32.49 0.06.54 63.79
30 Uitto Ville RasKu 32.59 0.07.04 63.29
31 Räty Harri Delta 33.32 0.07.37 62.07
32 Valkamo Santeri Koovee 33.39 0.07.44 61.67
33 Keskitalo Tapio KanSu 33.56 0.08.01 60.98
34 Jämsen Esa Koovee 34.24 0.08.29 59.98
35 Paasikoski Antti RR 34.27 0.08.32 59.71
36 Parisod Heikki SalVil 34.28 0.08.33 59.51
37 Bruguière André RaN 34.29 0.08.34 59.30
38 Ylitalo Aki HauSi 36.08 0.10.13 56.43
39 Kuusela Antti HlS 36.37 0.10.42 55.52
40 Erämaja Antti Koovee 36.47 0.10.52 55.10
41 Saarinen Mikko KangSK 37.04 0.11.09 54.52
42 Korhonen Samuel KyRa 37.42 0.11.47 53.44
43 Lahtinen Tuomo IHR 37.46 0.11.51 53.18
44 Rauhalammi Juhani Eräp 38.07 0.12.12 52.54
45 Joensuu Ari-Pekka LapVi 39.47 0.13.52 50.18
46 Uotila Juho Hiisi 40.09 0.14.14 49.57
47 Suntila Juha TuMe 40.11 0.14.16 49.38
48 Pajula Jukka LapVi 40.29 0.14.34 48.87
49 Vennelä Miika Koovee 40.44 0.14.49 48.42
50 Vehmas Risto ViRuS 41.50 0.15.55 47.00
51 Heittola Tero KyRa 41.55 0.16.00 46.76
52 Lahti Aleksi VaHa 43.51 0.17.56 44.56
53 Lahti Aki IHR 43.56 0.18.01 44.34
54 Polvi Mikko Koovee 44.02 0.18.07 44.10
55 Samposalo Kai KangSK 49.16 0.23.21 39.29
56 Mauriala Jarmo KV 50.44 0.24.49 38.04
57 Lassila Juha VetU 53.49 0.27.54 35.75

Sarja H21AL
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Örn Antti MU 31.20 0.00.00 49.34
2 Tolonen Pekka LappRi 34.25 0.03.05 43.96
3 Ristimäki Tapio Keihäs 35.21 0.04.01 41.86
4 Lahdenperä Matti LappRi 38.50 0.07.30 37.25
5 Kaataja Mikko RasKe 39.10 0.07.50 36.09
6 Lavikainen Juho KangSK 41.44 0.10.24 33.08
7 Oikarinen Markku S-JKL 42.06 0.10.46 32.00
Mänty Eero HirvHe HYL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lindgren Simo JRV 33.36 0.00.00 69.39
2 Partanen Jussi HyRa 35.41 0.02.05 64.87
3 Salo Markus PunKu 36.40 0.03.04 62.67
4 Pulli Veli-Matti RaVa 36.44 0.03.08 62.11
5 Vainio Mikko Koovee 38.14 0.04.38 59.24
6 Mäkelä Jussi PIF 39.09 0.05.33 57.42
7 Tolkki Lauri TarpSu 39.29 0.05.53 56.52
8 Jonkka Jari RasKa 41.47 0.08.11 53.01
9 Uitto Juha RasKu 41.49 0.08.13 52.57
10 Riikonen Jarno KangSK 41.57 0.08.21 52.00
11 Kyckling Kim Eräp 44.21 0.10.45 48.81
12 Nurminen Joonas JRV 45.02 0.11.26 47.70
13 Nurminen Petri TuMe 47.31 0.13.55 44.86
14 Pahkala Mika KangSK 48.02 0.14.26 44.03
15 Mattila Mikael ViRuS 52.36 0.19.00 39.89
16 Karri Janne HyRa 52.41 0.19.05 39.51
17 Rantanen Vesa Koovee 53.23 0.19.47 38.68
18 Mäntytörmä Jani Keihäs 53.57 0.20.21 37.97
19 Jarva Jukka OrPo 58.04 0.24.28 34.99
20 Salo Teemu Koovee 1.05.29 0.31.53 30.77
21 Viljanen Tomi Koovee 1.15.25 0.41.49 26.50
Pitkänen Vesa PirHi KES -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Virtanen Antti HlS 29.55 0.00.00 67.49
2 Ahola Mika Navi 30.22 0.00.27 65.99
3 Jokela Jari KyRa 30.25 0.00.30 65.39
4 Jussila Kari KangSK 30.45 0.00.50 64.19
5 Emaldinov Yuri AngA 31.19 0.01.24 62.54
6 Hytönen Harri Delta 32.15 0.02.20 60.26
7 Reinikka Timo VaaSu 33.35 0.03.40 57.42
8 Numminen Mika UrjU 33.41 0.03.46 56.80
9 Kauppila Timo Koovee 34.15 0.04.20 55.42
10 Kuusisto Roope SuSe 36.34 0.06.39 51.49
11 Aho Jarmo PäLuLu 37.11 0.07.16 50.23
12 Ojapalo Pasi RiSu 38.12 0.08.17 48.50
13 Myllykoski Pekka S-JKL 39.00 0.09.05 47.11
14 Venäläinen Toni VaHa 41.25 0.11.30 44.00
15 Kaitola Harri RasKe 41.30 0.11.35 43.55
16 Nurmi Pasi RasKe 48.50 0.18.55 36.70
17 Tuovinen Timo KuoSu 49.05 0.19.10 36.20
18 Hirvonen Petri EE 49.33 0.19.38 35.55
19 Haavisto Erkki TuS 50.35 0.20.40 34.53
20 Savela Pauli RR 51.25 0.21.30 33.67
21 Kujanpää Marko AlajA 55.26 0.25.31 30.96

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lindholm Jari OK77 28.05 0.00.00 64.05
2 Reiman Jarmo AngA 29.01 0.00.56 61.59
3 Tarkkanen Matti UlvUra 29.39 0.01.34 59.88
4 Pallaspuro Pekka Delta 29.51 0.01.46 59.08
5 Vidqvist Jouni TuMe 31.12 0.03.07 56.15
6 Höstman Stefan Malax 31.42 0.03.37 54.90
7 Isokallio Pasi RaN 32.43 0.04.38 52.83
8 Koski Olli Koovee 33.08 0.05.03 51.81
9 Joutsensaari Jarmo KangSK 33.39 0.05.34 50.67
10 Karjalainen Jussi KangSK 34.11 0.06.06 49.54
11 Taubert Tero Koovee 34.56 0.06.51 48.14
12 Yli-Kauppila Mikko UlvUra 35.44 0.07.39 46.73
13 Mäkelä Markku ViRuS 35.56 0.07.51 46.14
14 Mänty Markku TuMe 36.23 0.08.18 45.25
15 Huostila Markku LamSä 38.13 0.10.08 42.77
16 Oksanen Jukka RasKa 39.47 0.11.42 40.79
17 Oksanen Immo RasKa 41.52 0.13.47 38.48
18 Lahtinen Jari IHR 42.35 0.14.30 37.56
19 Sillanpää Kari LLuja 43.54 0.15.49 36.17
20 Kujansuu Eero MSParma 44.34 0.16.29 35.36
21 Kanko Jari Koovee 46.07 0.18.02 33.92
22 Talarmo Anssi HS 52.35 0.24.30 29.52
23 Suhonen Timo KuoSu 54.01 0.25.56 28.52
24 Koskela Heikki RaJu 55.53 0.27.48 27.36

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 31
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Aalto Aimo RaN 31.09 0.00.00 58.27
2 Mannila Tapio RasKa 31.27 0.00.18 57.42
3 Kittilä Pekka HlS 31.28 0.00.19 57.10
4 Vuorinen Petteri Hiisi 32.57 0.01.48 54.26
5 Rantanen Reima MSParma 32.59 0.01.50 53.93
6 Vesala Pekka PirHi 34.20 0.03.11 51.54
7 Sipponen Matti PR 34.55 0.03.46 50.42
8 Ala-Sankila Jari Eräp 35.05 0.03.56 49.92
9 Salonen Timo VaHa 35.24 0.04.15 49.22
10 von Frenckell Otto Raseborg 37.38 0.06.29 46.06
11 Toppari Reijo KauWi 38.11 0.07.02 45.16
12 Granholm Tommi Koovee 38.20 0.07.11 44.74
13 Ala-Mäyry Pekka Koovee 38.24 0.07.15 44.43
14 Siitonen Markus Koovee 38.41 0.07.32 43.87
15 Mäkitalo Mikko KauKa 39.25 0.08.16 42.82
16 Mäkelä Markku RasKa 39.33 0.08.24 42.45
17 Erkkilä Harri SuosmSa 39.38 0.08.29 42.13
18 Järvinen Jari HlT 39.47 0.08.38 41.74
19 Toivonen Jari EE 43.03 0.11.54 38.37
20 Kangasniemi Jukka Koovee 43.39 0.12.30 37.63
21 Senttula Asko S-JKL 43.41 0.12.32 37.39
22 Tähtinen Juha RaN 44.10 0.13.01 36.78
23 Ranta Jarmo SuSe 45.23 0.14.14 35.59
24 Uusikartano Simo TuMe 46.35 0.15.26 34.48
25 Lindqvist Petri KS 47.53 0.16.44 33.36
26 Vesanen Asko KangSK 49.47 0.18.38 31.90
27 Kauppinen Matti AR 54.09 0.23.00 29.16
28 Pajunen Kari Navi 56.02 0.24.53 28.02
Jalanto Esko KangSK HYL -
Koponen Hannu SäynSa HYL -
Teschendorf Kevin USA HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 41
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laakso Antero PunKu 26.14 0.00.00 61.38
2 Vehmaa Hannu Koovee 26.56 0.00.42 59.56
3 Malinen Jouko HS 27.39 0.01.25 57.80
4 Helle Markku SaPu 29.17 0.03.03 54.37
5 Tikkanen Matti LamSä 29.36 0.03.22 53.59
6 Laapas Ossi JoKu 29.38 0.03.24 53.32
6 Jokinen Matti TuVi 29.38 0.03.24 53.32
8 Pulkkinen Pekka JoKu 29.54 0.03.40 52.44
9 Pensas Esko LaihLu 30.02 0.03.48 52.01
10 Niemi Arto RR 30.26 0.04.12 51.13
11 Palttala Pekka TurSa 30.50 0.04.36 50.27
12 Piironen Markku KR 30.58 0.04.44 49.86
13 Ritanotko Markku TuMe 31.10 0.04.56 49.34
14 Lehto Esa HS 31.59 0.05.45 47.89
15 Lepistö Heikki OrPo 32.08 0.05.54 47.48
16 Saarinen Teuvo Koovee 32.21 0.06.07 46.98
17 Etu-Huitti Arto MSParma 32.34 0.06.20 46.48
18 Lahti Juha HlS 32.37 0.06.23 46.22
19 Rustari Mauri ViRuS 33.07 0.06.53 45.34
20 Hirvelä Reijo PunKu 33.42 0.07.28 44.38
21 Reiman Juha Hiisi 33.51 0.07.37 44.00
22 Kartaslammi Ari KyRa 34.47 0.08.33 42.65
22 Kallio Jarmo PäLuLu 34.47 0.08.33 42.65
24 Nuuttila Kari KauKa 34.50 0.08.36 42.24
25 Högnäs Tore Brahe 35.59 0.09.45 40.72
26 Hulkkonen Heikki Pihkan 36.17 0.10.03 40.22
27 Rajamäki Timo KyRa 36.25 0.10.11 39.91
28 Vehkamäki Tuomo RasKa 37.53 0.11.39 38.20
29 Papinsaari Kari KangSK 38.58 0.12.44 36.99
30 Kaataja Jorma RasKe 40.07 0.13.53 35.78
31 Turunen Ismo RR 41.28 0.15.14 34.46
32 Paunonen Hannu Koovee 42.47 0.16.33 33.26
33 Jakobsson Markus RasKa 43.10 0.16.56 32.83
34 Ahlqvist Hannu Raus 44.07 0.17.53 31.98
35 Numminen Mikko EE 44.51 0.18.37 31.33
36 Luukka Heikki HirvHe 45.29 0.19.15 30.76
37 Kuusela Pentti PunKu 46.48 0.20.34 29.76
38 Mäkiniemi Esko PunKu 48.04 0.21.50 28.85
39 Varkila Kari KS 52.29 0.26.15 26.31
40 Laaksonen Pentti MSParma 1.37.12 1.10.58 14.14
Heinonen Veli-Matti Delta HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 29
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Helkkula Rauli TuMe 28.33 0.00.00 56.69
2 Railimo Matti SOC 31.26 0.02.53 51.21
3 Liljedahl Jorma HPV 32.56 0.04.23 48.62
4 Nevala Jorma RaN 33.40 0.05.07 47.30
5 Määttä Asko KS 34.25 0.05.52 46.02
6 Hillo Heikki VaHa 35.09 0.06.36 44.81
7 Lindstedt Tapio OrPo 35.39 0.07.06 43.94
8 Kurikka Pekka UrjU 35.43 0.07.10 43.62
9 Pietikäinen Markku JoKu 35.45 0.07.12 43.33
10 Mäki Jouko TY 35.59 0.07.26 42.81
11 Lahdenniemi Heikki SahKu 37.08 0.08.35 41.25
12 Ilmaris Limbens LAT 37.48 0.09.15 40.29
13 Pusa Raimo ViRuS 38.15 0.09.42 39.59
14 Jäntti Timo S-JKL 39.13 0.10.40 38.40
15 Valli Seppo KauKa 40.01 0.11.28 37.41
16 Välimäki Heimo TuVi 40.47 0.12.14 36.50
17 Andelin Jouko LaTa 41.01 0.12.28 36.08
18 Liukkala Pekka HauSi 41.39 0.13.06 35.32
19 Suutarinen Erkki ViRuS 41.43 0.13.10 35.06
20 Huikkola Markku KangSK 42.01 0.13.28 34.60
21 Lavikainen Jussi KangSK 43.08 0.14.35 33.50
22 Koskinen Kaj VaHa 43.43 0.15.10 32.86
23 Lakkinen Keijo SuSe 43.45 0.15.12 32.63
24 Huikkola Hannu KangSK 45.13 0.16.40 31.38
25 Lylynperä Jarmo SuSe 50.15 0.21.42 28.07
26 Siitonen Erkki ViRuS 53.43 0.25.10 26.09
27 Jalonen Tarmo Hiisi 58.04 0.29.31 23.99
28 Kulmala Markku StormTe 1.01.06 0.32.33 22.66
Hongisto Keijo LoJa KES -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 33
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kattilakoski Matti KPV 28.20 0.00.00 52.85
2 Peltola Tuomo MSParma 29.59 0.01.39 49.71
3 Hörkkö Jaakko MSParma 30.55 0.02.35 47.98
4 Ansamaa Reino RaN 31.56 0.03.36 46.23
5 Hämäläinen Seppo KanSu 32.57 0.04.37 44.60
6 Heinonen Heikki LHR 33.45 0.05.25 43.33
7 Rajamäki Matti KyRa 33.57 0.05.37 42.87
8 Valtee Juhani Eräp 34.14 0.05.54 42.31
9 Heino Kalle EE 35.18 0.06.58 40.83
10 Mäkipää Olli MSParma 35.51 0.07.31 40.01
11 Jokinen Pentti KanSu 36.01 0.07.41 39.63
12 Halkosaari Severi HimU 37.12 0.08.52 38.18
13 Salonen Pertti HauSi 39.07 0.10.47 36.13
14 Helminen Pentti JRV 39.47 0.11.27 35.35
15 Orrensalo Reijo TuVi 40.18 0.11.58 34.72
16 Talarmo Veijo MSParma 40.36 0.12.16 34.29
17 Rantakangas Erkki AlajA 40.54 0.12.34 33.87
18 Järvenpää Heikki ParkU 41.33 0.13.13 33.17
19 Mattila Erkki MaMa 41.51 0.13.31 32.76
20 Hongisto Heimo LoJa 43.18 0.14.58 31.50
21 Niemi Pentti HauSi 43.26 0.15.06 31.25
22 Virta Aare SuSi 44.34 0.16.14 30.29
23 Mäkivaara Olavi RasKa 44.43 0.16.23 30.03
24 Viljanen Keijo LoJa 45.36 0.17.16 29.30
25 Kaarnijärvi Seppo OrPo 48.59 0.20.39 27.13
26 Haapakoski Matti OuHu 50.55 0.22.35 25.96
27 Valta Matti JRV 51.48 0.23.28 25.39
28 Jylhä Keijo JRV 53.03 0.24.43 24.66
29 Alanissi Olli PäLuLu 59.17 0.30.57 21.94
30 Karri Kari JäPa 1.10.37 0.42.17 18.32
Tiitola Tero RasKa HYL -
Savolainen Jukka LS-37 KES -
Havia Pertti MaMa KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hovikorpi Aarno HlS 25.12 0.00.00 45.10
2 Rantala Heikki EE 28.28 0.03.16 39.46
3 Törhönen Kauko KangSK 28.52 0.03.40 38.46
4 Juhonsalo Matti LHR 29.37 0.04.25 37.05
5 Kopra Valto OrPo 30.30 0.05.18 35.54
6 Saario Pentti LoJa 30.32 0.05.20 35.07
7 Iso-Somppi Ahti LoJa 31.35 0.06.23 33.49
8 Laurikkala Jukka Koovee 34.52 0.09.40 29.96
9 Nurmo Heikki PunKu 35.21 0.10.09 29.18
10 Sulander Heikki KangKi 38.19 0.13.07 26.58
11 Salo Pentti LHR 41.09 0.15.57 24.43
12 Kuusisto Kalevi HlT 41.30 0.16.18 23.91
13 Merimäki Eero Keihäs 50.37 0.25.25 19.34
14 Paavola Seppo EE 56.24 0.31.12 17.13

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Houni Mikko EE 26.44 0.00.00 44.24
2 Ranta Esko LS-37 29.34 0.02.50 39.60
3 Mikkonen Arvo TarpSu 30.15 0.03.31 38.32
4 Nisula Alpo Eräp 31.02 0.04.18 36.97
5 Hakala Rauno EE 32.04 0.05.20 35.41
6 Salminen Pertti UurU 34.16 0.07.32 32.79
7 Loukkalahti Pekka KangSK 34.33 0.07.49 32.18
8 Koppelomäki Mikko EE 35.14 0.08.30 31.22
9 Koipijärvi Erkki Eräp 38.36 0.11.52 28.19
10 Helariutta Eero RasKa 40.30 0.13.46 26.58
11 Hurme Heikki HPV 41.46 0.15.02 25.49
12 Ruusunen Simo EE 43.25 0.16.41 24.25
13 Erkkilä Raimo SuosmSa 44.28 0.17.44 23.41
Yli-Teevahainen Kalevi VaaSu HYL -
Ylijoki Olli PunKu HYL -
Kataja Reino SuJu KES -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ilonen Tauno TY 27.57 0.00.00 31.96
2 Rantala Mauri KangSK 32.57 0.05.00 26.09
3 Laurila Pertti EsSu 33.21 0.05.24 24.77
4 Villgren Väinö UlvUra 42.52 0.14.55 18.49
5 Virta Helge RasKa 49.34 0.21.37 15.32

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tanskanen Lassi KangSK 33.19 0.00.00
2 Lilja Aku KyRa 39.29 0.06.10

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Syrjäläinen Topi HS 29.02 0.00.00 51.79
2 Valkamo Severi Koovee 31.38 0.02.36 47.06
3 Bergman Markku OH 33.28 0.04.26 44.03
4 Kauppinen Jussi AR 34.46 0.05.44 41.95
5 Leipijärvi Joona HlS 35.35 0.06.33 40.57
6 Hulkkonen Mikko Pihkan 38.53 0.09.51 36.74
7 Visuri Kare OK77 39.49 0.10.47 35.50
8 Eerola Teemu TP 43.08 0.14.06 32.42
9 Virtanen Juho HlS 43.14 0.14.12 32.00
10 Oripelto Viljo Keihäs 45.26 0.16.24 30.12
11 Kirmula Joona AngA 49.54 0.20.52 27.12
12 Järvinen Ossi TP 50.10 0.21.08 26.68
13 Pitkänen Jonne TP 52.20 0.23.18 25.28
14 Suonurmi Vesa KyRa 55.20 0.26.18 23.64
15 Järvensivu Oula OrPo 58.05 0.29.03 22.26
Koivumäki Jarkko RasKa HYL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Järviö Juuso HlS 19.26 0.00.00
2 Pitkänen Konsta TP 20.11 0.00.45
3 Hakala Petteri RaN 21.40 0.02.14
4 Annila Veikka RaLu 24.36 0.05.10
5 Hakola Matti KangSK 26.48 0.07.22
6 Grahn Eskil NOK 32.31 0.13.05
7 Hirvonen Julius EE 37.01 0.17.35

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Aho Aaro VaHa 15.09 0.00.00
2 Konttila Eemi Koovee 16.39 0.01.30
3 Lilja Juha TP 16.41 0.01.32
4 Partanen Tommi RaN 17.44 0.02.35
5 Vesterinen Arttu TP 18.46 0.03.37
6 Mattila Atte KyRa 20.39 0.05.30
7 Valorinta Antti PirHi 20.49 0.05.40
8 Reunanen Atte TP 23.01 0.07.52
9 Saarnijoki Miska TP 24.07 0.08.58
10 Koskela Sakari RaJu 28.21 0.13.12
11 Paasi Antti TP 31.36 0.16.27

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lindqvist Arttu KS 14.19 0.00.00
2 Viilo Lasse TP 14.24 0.00.05
3 Mähönen Vili TP 15.07 0.00.48
4 Pohja Eetu Koovee 15.35 0.01.16
5 Kurttila Iiro Navi 15.46 0.01.27
6 Eerola Mikko TP 17.01 0.02.42
7 Rissanen Antti TP 17.53 0.03.34
8 Rötsä Eero TP 17.55 0.03.36
9 Valio Ville TP 18.30 0.04.11
10 Taubert Topias Koovee 18.41 0.04.22
11 Matinheikki Leo TP 21.01 0.06.42
12 Keronen Leevi TP 21.15 0.06.56
13 Hakala Petteri TP 21.57 0.07.38
14 Laitinen Vertti Koovee 23.02 0.08.43
15 Takala Jaakko TP 27.22 0.13.03
16 Helminen Topias Eräp 28.26 0.14.07

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lammassaari Santeri TP 21.49 0.00.00
2 Siren Ossi RaN 41.11 0.19.22
Valorinta Lauri PirHi HYL -

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 32
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäkinen Pinja AngA 30.53 0.00.00 73.41
2 Ahonen Laura KangSK 31.31 0.00.38 71.59
3 Sivén Hanna ÄhtU 32.02 0.01.09 70.09
4 Heittola Satu RasKu 33.32 0.02.39 66.63
5 Saarinen Minna Koovee 33.39 0.02.46 66.07
6 Harju Anna-Kaisa MSParma 33.59 0.03.06 65.10
7 Laine Sanna MSParma 35.10 0.04.17 62.60
8 Palomäki Sanna LapVi 35.58 0.05.05 60.90
9 Ekonoja Linda Botnia 36.11 0.05.18 60.23
10 Paunonen Tuuli Koovee 36.27 0.05.34 59.49
11 Pensas Johanna LapVi 36.51 0.05.58 58.55
12 Reponen Milka KeuKi 37.50 0.06.57 56.74
13 Ritanotko Johanna TuMe 38.41 0.07.48 55.20
14 Räty Elina Delta 39.01 0.08.08 54.45
15 Papinsaari Heini KangSK 39.30 0.08.37 53.51
16 Hyttinen Henna SahKu 40.08 0.09.15 52.39
17 Vääränen Sari KS 40.33 0.09.40 51.58
18 Saramäki Sara HS 41.41 0.10.48 49.92
19 Roponen Mari-Anna LamSä 42.01 0.11.08 49.26
20 Hiekkalahti Heli MSParma 42.46 0.11.53 48.14
21 Mäkelä Joosefiina AngA 43.09 0.12.16 47.46
22 Lindholm Vivian OK77 43.20 0.12.27 47.00
23 Kihlström Tiina ÄhtU 44.49 0.13.56 45.20
24 Lähteenmäki Salla RastiE4 45.25 0.14.32 44.36
25 Vähänen Sanna PoRa 46.12 0.15.19 43.37
26 Meriläinen Eija Lynx 46.16 0.15.23 43.07
27 Kopra Anna SomEsa 51.19 0.20.26 38.62
28 Andelin Marjaana LaTa 56.13 0.25.20 35.06
29 Tuomisto Elisa KyRa 57.57 0.27.04 33.82
30 Markula Maria LoJa 1.14.53 0.44.00 26.03
31 Kokkonen Miia KangSK 1.16.03 0.45.10 25.48
32 Matarmaa Riikka Hiisi 1.20.53 0.50.00 23.83

Sarja D21AL
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Schutskoff Mari KangSK 30.31 0.00.00 59.12
2 Liuha Elina SuSe 32.43 0.02.12 54.71
3 Kriikkula Johanna ÄhtU 33.56 0.03.25 52.33
4 Satri Janna Koovee 35.24 0.04.53 49.76
5 Kohonen Maiju KanKi 35.58 0.05.27 48.58
6 Taimisto Niina RaN 36.33 0.06.02 47.41
7 Maisila Mirkka HauSi 37.05 0.06.34 46.35
8 Hällfors Hanna PunKu 37.33 0.07.02 45.39
9 Salonen Kirsi AR 38.03 0.07.32 44.42
10 Nurminen Henna HS 38.12 0.07.41 43.87
11 Fincke Matleena AngA 38.42 0.08.11 42.94
12 Isokallio Pauliina L-LL 39.11 0.08.40 42.05
13 Råberg Lotta KanSu 41.24 0.10.53 39.45
14 Tiusanen Maria RaLu 48.24 0.17.53 33.45
15 Taanila Maria KanSu 49.19 0.18.48 32.54
16 Ristimäki Minna Keihäs 54.09 0.23.38 29.37
17 Erämaja Johanna HlT 55.09 0.24.38 28.58
18 Keränen Teea KaSu 56.54 0.26.23 27.45
Sareila Hanna MSParma HYL -
Fränti Eeva-Maria YKV HYL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Svetloff Maria HlS 37.37 0.00.00 46.78
2 Örn Outi KärKV 37.49 0.00.12 45.84
3 Mäki-Laurila Anne PunKu 40.34 0.02.57 42.08
4 Ojala Leena RasKu 43.50 0.06.13 38.34
5 Keränen Sirpa S-JKL 45.45 0.08.08 36.16
6 Löfbacka Sanna KPV 55.03 0.17.26 29.57
7 Merimäki Marianne Keihäs 57.43 0.20.06 27.75
8 Salo Mervi PunKu 57.58 0.20.21 27.17
9 Kujanpää Maarit KuortKu 1.04.38 0.27.01 23.96
Kouttu Helena LLuja HYL -
Karjalainen Päivi S-JKL HYL -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pietilä-Annala Jaana KangSK 28.32 0.00.00 63.07
2 Pulli Tessa RaVa 31.23 0.02.51 56.49
3 Erola Larissa HS 32.51 0.04.19 53.14
4 Yli-Kauppila Marika PunKu 33.42 0.05.10 51.00
5 Mäki Nonna-Nina TY 36.25 0.07.53 46.45
6 Haavisto Lotta TuS 36.53 0.08.21 45.13
7 Nieminen Tuula RasKu 37.36 0.09.04 43.56
8 Konttila Minna Koovee 38.54 0.10.22 41.41
9 Mattsson Riikka TarpSu 49.32 0.21.00 31.97
10 Tupitsa Nina HS 51.15 0.22.43 30.38
11 Järvensivu Nina OrPo 51.23 0.22.51 29.77

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurmi Anne AngA 32.11 0.00.00 60.61
2 Liukkonen Sirpa HlS 33.04 0.00.53 58.25
3 Sipponen Eija PR 37.27 0.05.16 50.78
4 Savolainen Paula SiiRa 38.19 0.06.08 49.00
5 Ilonen Marjo TY 40.18 0.08.07 45.98
6 Pulkkinen Arja JoKu 41.26 0.09.15 44.13
7 Suhonen Sirpa KuoSu 41.29 0.09.18 43.49
8 Järvinen Tuija HlT 41.41 0.09.30 42.70
9 Koskela Sari RaJu 43.22 0.11.11 40.48
10 Louvet Riitta KangSK 45.26 0.13.15 38.10
11 Kaasalainen Riitta Lynx 48.35 0.16.24 35.13
12 Annila Heli Koovee 48.52 0.16.41 34.43
13 Paasikivi Virva KangSK 53.42 0.21.31 30.87

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kihlström Kirsi Hanka 32.20 0.00.00 57.32
2 Howald Brigitte SUI 33.36 0.01.16 54.73
3 Aalto Pirjo RaN 36.10 0.03.50 50.44
4 Laurila Saija KangSK 42.50 0.10.30 42.25
5 Soini Tarja TarpSu 45.13 0.12.53 39.70
6 Toivonen Merja EE 45.44 0.13.24 38.93
7 Mannonen Jaana SuSi 46.48 0.14.28 37.73
8 Tikkanen Leena LamSä 46.53 0.14.33 37.35
9 Saarikoski Päivi Pihkan 49.15 0.16.55 35.26
10 Mäkinen Erja EE 50.55 0.18.35 33.82
11 Rajamäki Terhi KangSK 51.00 0.18.40 33.47
12 Koivuniemi Leena RaN 51.03 0.18.43 33.15
13 Lahtinen Terttu IHR 57.09 0.24.49 29.36
14 Puumala Tarja Koovee 57.12 0.24.52 29.08
15 Laine Tuula SuSe 58.57 0.26.37 27.97
16 Kuusela Pirjo PunKu 1.01.23 0.29.03 26.62
17 Papinsaari Sirpa KangSK 1.06.10 0.33.50 24.47
Vesanen Terhi KangSK HYL -
Jalanto Terttu KangSK HYL -
Vesoma Maisa KangSK KES -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Borgenström Outi IkNV 26.23 0.00.00 61.66
2 Korpio Aulikki VaHa 29.05 0.02.42 55.24
3 Kalliola Pirkko MaMa 29.53 0.03.30 53.08
4 Saari Marita SuSe 30.44 0.04.21 50.95
5 Ahlqvist Kristiina Raus 32.13 0.05.50 47.97
6 Antila Suvi PäLuLu 32.39 0.06.16 46.71
7 Virtanen Marjo Hiisi 32.46 0.06.23 45.93
8 Pajunen Arja OrPo 33.00 0.06.37 44.98
9 Niemi Päivi RR 33.37 0.07.14 43.55
10 Lavikainen Pirjo KangSK 34.21 0.07.58 42.03
11 Heino Kaija EE 35.29 0.09.06 40.12
12 Hovirinta Marjo TuMe 45.52 0.19.29 30.59
13 Toivanen Tuula RaN 54.44 0.28.21 25.26

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tarkiainen Sirpa SuSe 29.18 0.00.00 47.44
2 Peltola Liisa MSParma 31.22 0.02.04 43.65
3 Salonen Marja-Liisa HauSi 32.41 0.03.23 41.26
4 Törrö Maria-Leena VaHa 34.50 0.05.32 38.11
5 Andelin Tarja LaTa 35.28 0.06.10 36.84
6 Sterna Rudite LAT 37.45 0.08.27 34.06
7 Kurppa Pirjo MaMa 38.44 0.09.26 32.66
8 Lahdenniemi Marjatta SahKu 40.50 0.11.32 30.47
9 Jäntti Kerttu S-JKL 41.45 0.12.27 29.30
10 Venäläinen Kaija VaHa 42.00 0.12.42 28.63
11 Talarmo Tytti MSParma 59.21 0.30.03 19.91

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ketola Paula LoJa 37.03 0.00.00 40.69
2 Piiparinen Seija RasKa 52.41 0.15.38 27.55
3 Sulander Mirja-Liisa EE 54.39 0.17.36 25.52
4 Havia Tuula MaMa 57.33 0.20.30 23.25
5 Kastemaa Tuuli HirvHe 1.03.43 0.26.40 20.11

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ruusunen Marja-Liisa EE 32.48 0.00.00

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Erkkilä Aino SuosmSa 51.39 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sariluoto Jenny SuSe 39.33 0.00.00
Ala-Sankila Tuuli Eräp HYL -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Aalto Kati RaN 41.02 0.00.00

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rajamäki Netta KangSK 24.44 0.00.00 60.20
2 Jokela Emmi SuSe 25.37 0.00.53 57.73
3 Kaitola Iina RasKe 27.09 0.02.25 54.09
4 Taubert Iiris Koovee 27.13 0.02.29 53.59
5 Jalava Enni VaRa 29.30 0.04.46 49.10
6 Puikkonen Janika S-JKL 29.46 0.05.02 48.32
7 Reponen Niina PR 30.47 0.06.03 46.39
8 Laurikkala Nella Koovee 31.02 0.06.18 45.69
9 Jussila Jutta TP 32.18 0.07.34 43.58
10 Siren Saara RaN 32.33 0.07.49 42.94
11 Nurmi Eveliina RasKe 34.07 0.09.23 40.67
12 Toivanen Hilla RaN 35.30 0.10.46 38.80
13 Reunanen Anna-Reetta TP 36.01 0.11.17 37.96
14 Kokkinen Jemina JRV 37.01 0.12.17 36.66
15 Anttila Tiina SuSi 37.06 0.12.22 36.30
16 Heinjoki Petra JRV 37.29 0.12.45 35.66
17 Tähtinen Tiina RaN 40.14 0.15.30 32.97
18 Isokallio Marjaana L-LL 43.05 0.18.21 30.55
19 Ahonen Noora Koovee 44.53 0.20.09 29.10
20 Paavola Sannimaari TY 46.39 0.21.55 27.78
21 Hämäläinen Siiri KangSK 1.04.15 0.39.31 20.01
22 Ala-Mäyry Pirjo Koovee 1.16.09 0.51.25 16.75
Santamäki Emmi KangSK KES -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Klemettinen Veera S-JKL 17.42 0.00.00
2 Haanpää Anni TP 18.40 0.00.58
3 Pitkänen Salla TP 20.01 0.02.19
4 Mäkinen Riikka MU 20.44 0.03.02
5 Isokallio Kiia RaN 21.53 0.04.11
6 Hakomäki Emmi TP 22.03 0.04.21
7 Lähteenmäki Iida KanSu 22.35 0.04.53
8 Koskela Sanna RaJu 22.36 0.04.54
9 Nurmi Venla RasKe 26.52 0.09.10
10 Vahvelainen Hilla TP 29.54 0.12.12
11 Aumo Katariina Keihäs 38.56 0.21.14
12 Suojanen Susanna Koovee 40.04 0.22.22

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rantala Jasmiina RaLu 18.17 0.00.00
2 Aho Susanna L-LL 18.21 0.00.04
3 Haavisto Alli TuS 18.57 0.00.40
4 Viholainen Elisa S-JKL 22.44 0.04.27
5 Koskinen Siiri TuS 24.10 0.05.53
6 Järvensivu Silja OrPo 24.12 0.05.55
7 Valio Milla TP 24.29 0.06.12
8 Pinola Sarianna RaN 26.01 0.07.44
9 Roininen Kiia TP 26.21 0.08.04
10 Höstman Ellinor Solf 38.56 0.20.39

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kukonlehto Hilda KangSK 14.21 0.00.00
2 Eerola Lotta TP 15.01 0.00.40
3 Klemettinen Kaisa S-JKL 15.03 0.00.42
4 Yli-Hietanen Saara TP 16.12 0.01.51
5 Ristimäki Aino Keihäs 18.02 0.03.41
6 Virtanen Heta HlS 18.55 0.04.34
7 Haanpää Kaisa TP 21.01 0.06.40
8 Tuominen Anniina TP 22.00 0.07.39
9 Välkki Lotta Koovee 22.45 0.08.24
10 Mäenpää Maija Keihäs 23.05 0.08.44
11 Hirvonen Julia EE 27.07 0.12.46
12 Annila Helmi RaLu 27.36 0.13.15
13 Mattila Elisa KyRa 28.18 0.13.57
14 Murtomäki Mari TP 56.47 0.42.26

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Jussila Ida TP 17.26 0.00.00
2 Järvinen Anni RaN 18.59 0.01.33
3 Leinamo Reetta Keihäs 20.43 0.03.17
4 Nuuttila Anni KauKa 20.49 0.03.23
5 Järventausta Ennimaria KyRa 23.06 0.05.40
6 Isokallio Helmi L-LL 24.31 0.07.05
7 Kokkinen Ella JRV 34.02 0.16.36
8 Koskensalo Maria IkNV 40.11 0.22.45
9 Jokinen Johanna Eräp 42.17 0.24.51
10 Mäkinen Senni Eräp 49.31 0.32.05

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Salonen Seeti VaHa 12.57 0.00.00
2 Konttila Akseli Koovee 13.20 0.00.23
3 Kivelä Eemeli KangSK 13.37 0.00.40
4 Olkkonen Vili KangSK 13.58 0.01.01
5 Lähteenmäki Juho KanSu 14.32 0.01.35
6 Mustajoki Olli TP 14.45 0.01.48
7 Nieminen Juho TP 15.35 0.02.38
8 Kivelä Valtteri KangSK 16.04 0.03.07
9 Aumo Oskari Keihäs 16.25 0.03.28
10 Salo Kasperi PunKu 18.17 0.05.20
11 Pukkila Joel TP 18.46 0.05.49
12 Huhtala Jyri Eräp 19.24 0.06.27
13 Viilo Tommi TP 19.44 0.06.47
14 Häkkinen Matias TP 29.05 0.16.08

Sarja H9RR
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kupiainen Tuukka Koovee 15.55 0.00.00
2 Takala Heikki TP 17.13 0.01.18
3 Ristimäki Väinö Keihäs 18.14 0.02.19
4 Rantala Valtteri Keihäs 18.24 0.02.29
5 Mäenpää Matias TP 19.31 0.03.36
6 Isokallio Lauri RaN 19.55 0.04.00
7 Kortteinen Joona Koovee 20.58 0.05.03
8 Emaldynov Timur AngA 29.02 0.13.07
9 Suuriniemi Miika TP 33.22 0.17.27
10 Röyskö Juho TP 34.10 0.18.15

Sarja NAVOIN
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karvonen Kiira Lynx 24.04 0.00.00
2 Haavisto Ella TuS 46.17 0.22.13

Sarja H8RR
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Klemettinen Simo S-JKL 14.48 0.00.00
2 Mähönen Veeti TP 15.07 0.00.19
3 Mustajoki Aapo TP 15.25 0.00.37
4 Koskinen Aaro TP 15.43 0.00.55
5 Pitkänen Iiro PirHi 16.07 0.01.19
6 Konttila Milo Koovee 17.02 0.02.14
7 Ojala Kalle PirHi 17.33 0.02.45
8 Ojala Aleksi PirHi 18.48 0.04.00
9 Leinamo Tuomas Keihäs 20.35 0.05.47
10 Kyckling Toivo Eräp 23.15 0.08.27
11 Välkki Totte Koovee 25.09 0.10.21
12 Kupiainen Topias Koovee 26.09 0.11.21

Sarja H6-10RRS
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haavisto Juhana TarpSu 15.39 0.00.00
2 Niemelä Samu KyRa 16.39 0.01.00
3 Saarikko Sami TP 17.44 0.02.05
4 Savola Vikke TP 19.09 0.03.30
5 Suuriniemi Markus TP 20.26 0.04.47
6 Salmela Otto JRV 20.40 0.05.01
7 Pesu Akseli TP 21.28 0.05.49
8 Emaldynov Artur AngA 22.19 0.06.40
8 Liuha Veeti SuSe 22.19 0.06.40
10 Taubert Johannes Koovee 23.07 0.07.28
11 Filppula Juho VaHa 23.25 0.07.46
12 Ikäheimo Väinö Koovee 30.36 0.14.57

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Nurminen Kaarina KangSK 15.23 0.00.00
2 Laitamäki Liina HlT 18.10 0.02.47
3 Grönros Tiia TP 18.44 0.03.21
4 Leinamo Sonja Keihäs 19.11 0.03.48
5 Vuorisalmi Vilma TP 19.14 0.03.51
6 Savisaari Outi TP 20.07 0.04.44
7 Neuvonen Noora TuS 25.15 0.09.52
8 Koskinen Kaisa TP 26.06 0.10.43
9 Karjalainen Venla-Linnea S-JKL 26.30 0.11.07
10 Filppula Ella VaHa 28.16 0.12.53
11 Kaihlaniemi Sara TP 28.45 0.13.22
12 Koskensalo Susanna IkNV 29.30 0.14.07

Sarja D9RR
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kukonlehto Fanny KangSK 13.56 0.00.00
2 Yli-Hietanen Silja TP 16.34 0.02.38
3 Hyvärinen Anni RaVa 17.26 0.03.30
4 Virtanen Reeta HlS 18.19 0.04.23
5 Pesu Vilma TP 19.57 0.06.01
6 Pukkila Anna TP 27.37 0.13.41
7 Hirvonen Hanna PäLuLu 31.08 0.17.12
8 Koski Wilma Koovee 36.28 0.22.32

Sarja D8RR
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Nieminen Saana TP 14.45 0.00.00
2 Valio Salla TP 15.18 0.00.33
3 Schmidt Emilia TP 16.03 0.01.18
4 Ristimäki Vieno Keihäs 17.35 0.02.50
5 Mätäsniemi Riina Sofia TP 18.29 0.03.44
6 Helminen Tiia Eräp 19.03 0.04.18
7 Matinheikki Liisa TP 21.29 0.06.44
8 Jämsen Inka Koovee 21.56 0.07.11
9 Takala Kaisa TP 22.17 0.07.32
10 Jussila Emma TP 22.37 0.07.52
11 Salo Kerttu PunKu 37.12 0.22.27
12 Valorinta Helmi PirHi 39.08 0.24.23
13 Van Camp Marilla KangSK 40.53 0.26.08

Sarja D6-10RRS
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Emaldynova Alisa AngA 17.40 0.00.00
2 Martikainen Aava TP 19.06 0.01.26
3 Mähönen Ella TP 19.49 0.02.09
4 Pulkkinen Marja-Terttu TP 22.35 0.04.55
5 Sundberg Viliina Lynx 24.41 0.07.01
6 Liuha Viivi SuSe 28.11 0.10.31
7 Kupiainen Tinja Koovee 30.10 0.12.30
8 Taini Elli Koovee 32.34 0.14.54
9 Niemenmaa Meeri IkNV 35.39 0.17.59
10 Myllykoski Pihla TP 36.01 0.18.21