FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Tampere Games 1.pv, MM-katsastus (WRE), nuorten MM-katsastus ja 18-v. EM-katsastus
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21E
Matka
Osallistujien määrä 51
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Tervo Tuomas RR 13.54 0.00.00 96.73
2 Fraser Scott GBR 13.55 0.00.01 96.33
3 Taanila Vesa IkNV 14.10 0.00.16 94.34
4 Niemi Vili RR 14.15 0.00.21 93.51
5 Mäkelä Tuomo AngA 14.28 0.00.34 91.83
6 Boström Mårten Lynx 14.55 0.01.01 88.79
7 Suna Jussi TuMe 14.59 0.01.05 88.12
8 Brickhill-Jones David RasKu 15.00 0.01.06 87.76
8 Muukkonen Petteri VeVe 15.00 0.01.06 87.76
10 Kymäläinen Severi TP 15.04 0.01.10 86.83
11 Sorvisto Juha VaajTe 15.08 0.01.14 86.18
12 Vainio Antti MSParma 15.13 0.01.19 85.45
13 Tullie Douglas TuMe 15.14 0.01.20 85.09
13 Väisänen Henrik Hiisi 15.14 0.01.20 85.09
15 Bäckman Johan SWE 15.15 0.01.21 84.47
15 Anttonen Antti VaajTe 15.15 0.01.21 84.47
17 Kivelä Matti Delta 15.22 0.01.28 83.30
18 Taivainen Juho-Matti PelPo 15.29 0.01.35 82.41
19 Mansner Victor SV 15.30 0.01.36 82.06
20 Pajunen Jere KR 15.38 0.01.44 81.10
21 Sund Otto Femman 15.40 0.01.46 80.67
22 Mattila Tomi AngA 15.45 0.01.51 79.99
22 Liuha Jarkko VeVe 15.45 0.01.51 79.99
24 Heinaro Einari HS 15.47 0.01.53 79.31
25 Hall Andreas Femman 15.53 0.01.59 78.56
26 Pohjala Johannes Hiisi 15.59 0.02.05 77.81
27 Metsälä Juuso KR 16.02 0.02.08 77.32
27 Fröberg Robin PIF 16.02 0.02.08 77.32
27 Penttinen Topi Orient 16.02 0.02.08 77.32
30 Laine Jarkko TP 16.05 0.02.11 76.33
30 Fesenko Ievgen TuMe 16.05 0.02.11 76.33
32 Pukema Hannu-Pekka RR 16.07 0.02.13 75.67
33 Summanen Aapo VaajTe 16.08 0.02.14 75.34
34 Teittinen Panu KangSK 16.11 0.02.17 74.86
35 Suonpää Lasse MSParma 16.17 0.02.23 74.15
36 Nurminen Ilkka HS 16.30 0.02.36 72.93
37 Mutka Manu TuMe 16.37 0.02.43 72.18
38 Huttunen Esa TuMe 16.45 0.02.51 71.36
39 Suhonen Antto-Iiro KuoSu 16.51 0.02.57 70.70
40 Taanila Henri IkNV 17.01 0.03.07 69.77
41 Vapa Marko OH 17.04 0.03.10 69.33
42 Vainio Eero-Matti MSParma 17.12 0.03.18 68.56
43 Heinonen Samuel VaajTe 17.17 0.03.23 67.99
44 Seppänen Jukka-Pekka Hiisi 17.26 0.03.32 67.18
45 Mamia Tero Koovee 18.09 0.04.15 64.30
46 Vapa Mikko OH 19.22 0.05.28 60.05
47 Hakala Antti LapVi 19.30 0.05.36 59.44
Portin Fredric PR HYL -
Mertanen Simo LappRi HYL -
Morrison Ross RR KES -
Parjanne Antti Lynx HYL -

Sarja D21E
Matka
Osallistujien määrä 34
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Harju Venla TP 14.33 0.00.00 97.63
2 Teini Marika Pohjant 15.03 0.00.30 93.96
3 Kinni Saila TP 15.18 0.00.45 92.00
3 Dambe Inga PR 15.18 0.00.45 92.00
5 Hytönen Outi KangSK 15.24 0.00.51 90.57
5 Haajanen Sofia Pohjant 15.24 0.00.51 90.57
7 Rantanen Merja JRV 15.29 0.00.56 89.24
8 Efimova Natalia Hiisi 16.04 0.01.31 85.60
9 Kuuselo Riina TP 16.05 0.01.32 85.11
9 Raitanen Hanna RR 16.05 0.01.32 85.11
11 Taanila Marjo Koovee 16.11 0.01.38 83.79
12 Wennman Heini Pohjant 16.14 0.01.41 83.13
13 Väänänen Mari KR 16.24 0.01.51 81.89
14 Kaskinen Mira RasKa 16.50 0.02.17 79.40
15 Kanko Miina Koovee 16.51 0.02.18 78.94
16 Gunell Yvonne PIF 16.53 0.02.20 78.40
16 Anttonen Sari KeuKi 16.53 0.02.20 78.40
18 Sundberg Karoliina Lynx 17.04 0.02.31 76.80
19 Niittynen Miia Koovee 17.10 0.02.37 75.98
20 Saarimäki Heini AngA 17.16 0.02.43 75.17
21 Voytova Alexandra RasKu 17.23 0.02.50 74.29
22 Lylynperä Kaisa TuS 17.30 0.02.57 73.43
23 Andelin Sanna LaTa 17.43 0.03.10 72.16
24 Boström Matleena RR 17.48 0.03.15 71.46
25 Elizarova Olga Hiisi 17.50 0.03.17 70.97
26 Autio Päivi Hiisi 18.04 0.03.31 69.69
27 Taini Mia Koovee 18.05 0.03.32 69.27
28 Ikäheimonen Taru Lynx 18.51 0.04.18 66.11
29 Hongell Mia-Riitta KoS 19.58 0.05.25 62.09
30 Tervo Susanna MSParma 20.00 0.05.27 61.66
Uotila Ulrika Koovee HYL -
Paunonen Tuuli Koovee HYL -
Lindeqvist Katri PR HYL -
Feer Isabelle KangSK HYL -

Sarja H20E
Matka
Osallistujien määrä 34
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sainio Santeri KangSK 13.44 0.00.00 87.15
2 Jurvakainen Tuukka VaajTe 13.53 0.00.09 85.82
3 Nieminen Janne PR 13.57 0.00.13 85.02
4 Suominen Miika RR 14.07 0.00.23 83.63
5 Huhtinen Mikko TuS 14.14 0.00.30 82.56
6 Laukkarinen Jesse RR 14.16 0.00.32 81.98
7 Simosas Otto Orient 14.17 0.00.33 81.51
8 Oksanen Tommi HS 14.37 0.00.53 79.28
9 Arvola Miika Koovee 14.42 0.00.58 78.46
10 Hämäläinen Sami MSParma 14.50 0.01.06 77.39
11 Kaskinen Kare UlvUra 14.59 0.01.15 76.25
12 Saari Toni VaajTe 15.03 0.01.19 75.55
13 Virekunnas Heikki TP 15.19 0.01.35 73.88
14 Saari Matti TuS 15.48 0.02.04 71.27
15 Kivelä Jussi VeVe 16.19 0.02.35 68.68
15 Reponen Tommi PR 16.19 0.02.35 68.68
17 Sipponen Jere PR 16.24 0.02.40 67.67
18 Elo Markku LaJy 16.32 0.02.48 66.80
19 Rantala Antti KangSK 16.43 0.02.59 65.74
20 Huhtanen Pyry Koovee 17.05 0.03.21 64.01
20 Uitto Jussi RasKu 17.05 0.03.21 64.01
22 Koskinen Roope Hiisi 17.19 0.03.35 62.52
23 Haajanen Erik Raseborg 17.41 0.03.57 60.91
24 Leskinen Antti-Pekka Lynx 17.58 0.04.14 59.65
25 Kukkonen Janne RasPi 18.03 0.04.19 59.07
25 Lehtinen Niko AR 18.03 0.04.19 59.07
27 Kankkunen Matias OK77 18.39 0.04.55 56.59
Viitamäki Marko YKV HYL -
Tuovinen Aleksi KuoSu HYL -
Stenberg Tuomo MSParma HYL -
Siikaluoma Martti VeVe HYL -
Henriksson Tobias PIF HYL -
Anttolainen Aleksi LS-37 HYL -
Aaltio Aapo RR HYL -

Sarja D20E
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Savolainen Iida KangSK 14.04 0.00.00 84.46
2 Hulkkonen Johanna Pihkan 14.10 0.00.06 83.24
3 Viberg Tuulia MSParma 14.30 0.00.26 80.71
4 Rahko Saana-Maria Pohjant 14.32 0.00.28 79.91
5 Mähönen Emmi TP 14.37 0.00.33 78.84
6 Närhi Anna Delta 14.39 0.00.35 78.06
7 Kivelä Sanni AngA 14.57 0.00.53 75.89
8 Kirvesmies Tytti LS-37 14.58 0.00.54 75.21
9 Silvennoinen Emma PR 15.07 0.01.03 73.88
9 Höstman Victoria Femman 15.07 0.01.03 73.88
11 Haikonen Henna-Riikka AnttU 15.15 0.01.11 72.06
12 Kuusela Tuija RasKa 15.35 0.01.31 69.95
13 Westerlund Ina OK77 16.14 0.02.10 66.60
14 Annila Silja RaLu 16.45 0.02.41 64.01
15 Rantanen Reeta MSParma 17.27 0.03.23 60.94
16 Grahn Elina NOK 18.41 0.04.37 56.44
17 Laitinen Anna RaLu 19.17 0.05.13 54.22
18 Penttilä Mari HlS 21.03 0.06.59 49.24
Teini Emilia RaLu HYL -
Nurmi Kirsi VaaSu HYL -
Liukkonen Sonja Delta HYL -

Sarja H18E
Matka
Osallistujien määrä 39
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Raitanen Topi TVV 13.58 0.00.00 77.28
2 Niemi Aleksi TP 14.13 0.00.15 75.62
3 Talvinen Arto MSParma 14.44 0.00.46 72.68
4 Valtonen Luukas HS 14.47 0.00.49 72.15
5 Laugesaar Tonis Delta 15.00 0.01.02 70.82
6 Silvennoinen Santeri KR 15.01 0.01.03 70.46
7 Huhtinen Olli TuS 15.05 0.01.07 69.86
8 Kangas Veli HS 15.20 0.01.22 68.45
9 Parkkinen Ville Pohjant 15.31 0.01.33 67.36
10 Savolainen Eetu SiiRa 15.34 0.01.36 66.87
11 Räsänen Markus KuoSu 15.41 0.01.43 66.11
12 Lampinen Ville HS 15.46 0.01.48 65.49
13 Ahola Joonas Navi 15.49 0.01.51 65.01
13 Kirmula Miika AngA 15.49 0.01.51 65.01
15 Halme Jussi-Elmeri TP 15.51 0.01.53 64.33
16 Kuukka Anton TP 16.08 0.02.10 62.94
17 Seppänen Kari-Pekka RasKa 16.09 0.02.11 62.61
18 Viholainen Eeli S-JKL 16.14 0.02.16 62.03
19 Takanen Lari VeVe 16.19 0.02.21 61.45
20 Ojanaho Olli OH 16.39 0.02.41 59.96
20 Leino Akseli RR 16.39 0.02.41 59.96
22 Viitasaari Toni-Antti KoS 16.51 0.02.53 58.75
23 Loukkalahti Vilho Delta 16.59 0.03.01 58.03
24 Sundelin Ville UlvUra 17.30 0.03.32 56.08
25 Lahti Lasse-Pekka KangSK 17.49 0.03.51 54.84
26 Ternola Teemu KangSK 18.17 0.04.19 53.21
27 Leirimaa Tatu RaVa 18.34 0.04.36 52.17
28 Taubert Tuomas Koovee 19.55 0.05.57 48.42
Syrjäläinen Arttu HS HYL -
Senttula Tuukka S-JKL HYL -
Saleva Eero TVV HYL -
Portin Niclas Brahe HYL -
Kannus Kristian KangSK HYL -
Huotari Lauri LS-37 HYL -
Huostila Anssi LamSä HYL -
Grahn Viljam NOK HYL -
Arvola Markus Koovee HYL -
Annila Henri Koovee HYL -
Ahola Topias Navi HYL -

Sarja D18E
Matka
Osallistujien määrä 41
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Karvonen Sara Lynx 14.14 0.00.00 78.18
2 Kymäläinen Sanni TP 14.28 0.00.14 76.63
3 Skog Henna Koovee 14.34 0.00.20 75.81
4 Kirvesmies Lotta LS-37 14.51 0.00.37 74.09
5 Gustafsson Jannina TVV 14.53 0.00.39 73.64
6 Suominen Marika RR 15.18 0.01.04 71.36
7 Alatalo Eliisa TP 15.23 0.01.09 70.70
7 Haataja Anna OH 15.23 0.01.09 70.70
9 Haavisto Emmi TuS 15.37 0.01.23 69.11
10 Hulkkonen Niina Pihkan 15.44 0.01.30 68.34
11 Heikkilä Venla MU 16.04 0.01.50 66.66
12 Viilo Johanna TP 16.12 0.01.58 65.85
13 Moser Tanja TP 16.22 0.02.08 64.93
14 Neuvonen Laura TuS 16.23 0.02.09 64.61
15 Reiman Anni AngA 16.25 0.02.11 64.22
16 Laakkio Emma AngA 16.30 0.02.16 63.64
17 Mänttäri Emilia KuoSu 16.31 0.02.17 63.33
18 Heittola Suvi RasKu 16.38 0.02.24 62.63
19 von Frenckell Johanna Raseborg 16.58 0.02.44 61.15
20 Toivonen Alma KangSK 17.28 0.03.14 59.17
21 Turunen Maaret RR 17.29 0.03.15 58.87
22 Isolähteenmäki Pia RasKa 17.38 0.03.24 58.13
23 Sandroos Lotta RasKa 17.43 0.03.29 57.62
24 Tolonen Annabella RR 18.02 0.03.48 56.38
25 Kanko Ruut Koovee 18.04 0.03.50 56.05
26 Hakala Essi MSParma 18.09 0.03.55 55.56
27 Bergman Marjo OH 18.36 0.04.22 53.99
28 Toivanen Pinja RaN 18.43 0.04.29 53.43
29 Hyvärinen Emilia RaVa 18.49 0.04.35 52.92
30 Laakkonen Laura TP 18.50 0.04.36 52.66
31 Uusitalo Amanda Koovee 18.56 0.04.42 52.16
32 Närhi Minna JRV 19.25 0.05.11 50.64
33 Kontoniemi Maria TP 19.34 0.05.20 50.04
34 Jalanto Essi KangSK 19.49 0.05.35 49.20
35 Ray Jenny OK77 21.34 0.07.20 45.02
36 Kujansuu Ida MSParma 24.37 0.10.23 39.27
Koskinen Noora Hiisi HYL -
Mänki Aino-Maria AngA HYL -
Rantanen Emilia MSParma HYL -
Suhonen Anniina KuoSu HYL -
Toivanen Minttu RaN HYL -

Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lassila Ari-Pekka VetU 16.14 0.00.00 81.53
2 Itävuo Pekka Koovee 16.34 0.00.20 79.39
3 Hernelahti Miika KR 16.36 0.00.22 78.73
4 Kujanpää Juuso Lynx 16.44 0.00.30 77.61
5 Nissinen Jani Hiisi 16.48 0.00.34 76.81
6 Asikainen Saku Hiisi 16.58 0.00.44 75.57
7 Joensuu Ari-Pekka LapVi 17.11 0.00.57 74.13
8 Ahonen Jere KangSK 17.22 0.01.08 72.87
9 Kari Tuomas AngA 17.37 0.01.23 71.37
10 Suonpää Olli MSParma 18.00 0.01.46 69.39
11 Bruguière André RaN 18.39 0.02.25 66.53
12 Vennelä Miika Koovee 18.48 0.02.34 65.56
13 Keskitalo Tapio KanSu 19.03 0.02.49 64.26
14 Ylitalo Aki HauSi 19.24 0.03.10 62.68
15 Kuutti Veli-Pekka PertPe 19.39 0.03.25 61.46
16 Kopra Tero OrPo 20.11 0.03.57 59.43
17 Sommerfeldt Erling TuMe 20.26 0.04.12 58.29
18 Mauriala Jarmo KV 21.07 0.04.53 56.02
19 Lahti Aki IHR 21.15 0.05.01 55.27
20 Heittola Tero KyRa 21.52 0.05.38 53.34
Westerlund Juho Koovee HYL -
Valkamo Santeri Koovee HYL -
Tonder Jarmo KR HYL -
Saarinen Mikko KangSK HYL -
Kettunen Heikki VaajTe HYL -

Sarja H21AL
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Örn Antti MU 18.38 0.00.00 40.97
2 Hämäläinen Asko KanKi 19.22 0.00.44 37.45
3 Ristimäki Tapio Keihäs 21.21 0.02.43 32.18
4 Mänty Eero HirvHe 23.25 0.04.47 27.71

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Salo Markus PunKu 16.45 0.00.00 60.40
1 Partanen Jussi HyRa 16.45 0.00.00 60.40
3 Kujansuu Joni JärvsKi 17.11 0.00.26 57.40
4 Riikonen Jarno KangSK 17.17 0.00.32 56.34
5 Nurminen Petri TuMe 18.42 0.01.57 51.39
6 Pulli Veli-Matti RaVa 18.55 0.02.10 50.14
7 Karri Janne HyRa 19.06 0.02.21 48.99
8 Jonkka Jari RasKa 19.19 0.02.34 47.79
9 Mäntytörmä Jani Keihäs 20.15 0.03.30 44.96
10 Rantanen Vesa Koovee 20.22 0.03.37 44.08
11 Vallittu Juha JRV 20.23 0.03.38 43.43
12 Viljanen Tomi Koovee 28.38 0.11.53 30.47
Mattila Mikael ViRuS HYL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Loukkalahti Marko Delta 17.13 0.00.00 60.73
2 Virtanen Antti HlS 17.19 0.00.06 59.55
3 Hytönen Harri Delta 17.50 0.00.37 57.03
4 Kleemola Jari PertPe 19.14 0.02.01 52.14
5 Reinikka Timo VaaSu 20.42 0.03.29 47.75
6 Ojapalo Pasi RiSu 20.55 0.03.42 46.58
7 Venäläinen Toni VaHa 21.35 0.04.22 44.48
8 Hirvonen Petri EE 22.08 0.04.55 42.73
9 Savela Pauli RR 24.39 0.07.26 37.79
10 Kujanpää Marko AlajA 43.38 0.26.25 21.02
Laurikkala Mikko Koovee HYL -
Kauppila Timo Koovee HYL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Vidqvist Jouni TuMe 16.56 0.00.00 64.01
2 Reiman Jarmo AngA 17.20 0.00.24 61.68
3 Torvinen Pekka SiiRa 19.04 0.02.08 55.30
4 Joutsensaari Jarmo KangSK 19.24 0.02.28 53.59
5 Mänty Markku TuMe 19.25 0.02.29 52.78
6 Erkkilä Jari HlS 19.43 0.02.47 51.23
7 Höstman Stefan Malax 21.16 0.04.20 46.80
8 Kanko Jari Koovee 22.54 0.05.58 42.82
9 Taubert Tero Koovee 24.24 0.07.28 39.58
10 Aaltonen Jukka HlS 27.26 0.10.30 34.66
Pallaspuro Pekka Delta HYL -
Huostila Markku LamSä HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Vuorinen Petteri Hiisi 15.28 0.00.00 55.17
2 Ala-Sankila Jari Eräp 16.46 0.01.18 50.35
3 Jurvakainen Jari S-JKL 18.40 0.03.12 44.73
4 Kukkola Pauli SiiRa 18.45 0.03.17 44.04
5 Ala-Mäyry Pekka Koovee 19.08 0.03.40 42.68
6 Siitonen Markus Koovee 19.21 0.03.53 41.73
7 Järvinen Jari HlT 19.29 0.04.01 40.98
7 Ranta Jarmo SuSe 19.29 0.04.01 40.98
9 Uusikartano Simo TuMe 19.53 0.04.25 39.24
10 Jalanto Esko KangSK 22.04 0.06.36 34.94
11 Toivonen Jari EE 22.16 0.06.48 34.21
Rantanen Reima MSParma HYL -
Teschendorf Kevin USA HYL -
Granholm Tommi Koovee HYL -
von Frenckell Otto Raseborg HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kukonlehto Kyösti VaHa 15.46 0.00.00 60.39
2 Helle Markku SaPu 16.54 0.01.08 55.87
3 Pulkkinen Pekka JoKu 18.14 0.02.28 51.35
4 Jokinen Matti TuVi 18.33 0.02.47 50.05
5 Kartaslammi Ari KyRa 20.19 0.04.33 45.31
6 Numminen Mikko EE 20.46 0.05.00 43.94
7 Hulkkonen Heikki Pihkan 20.57 0.05.11 43.18
8 Ritanotko Markku TuMe 21.01 0.05.15 42.66
9 Laakso Antero PunKu 21.57 0.06.11 40.49
10 Laapas Ossi JoKu 22.23 0.06.37 39.35
11 Rajamäki Timo KyRa 23.38 0.07.52 36.93
12 Viitasalo Harri RiSu 24.00 0.08.14 36.04
13 Vehmaa Hannu Koovee 24.17 0.08.31 35.29
14 Varkila Kari KS 25.36 0.09.50 33.17
15 Kaataja Jorma RasKe 27.25 0.11.39 30.68
16 Ahlqvist Hannu Raus 31.21 0.15.35 26.58
Papinsaari Kari KangSK HYL -
Malinen Jouko HS HYL -
Laaksonen Lasse SuSi HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Helkkula Rauli TuMe 14.32 0.00.00 54.54
2 Railimo Matti SOC 15.08 0.00.36 51.81
3 Pietikäinen Markku JoKu 15.31 0.00.59 49.99
4 Pietilä Pekka KangSK 16.10 0.01.38 47.45
5 Liukkala Pekka HauSi 16.52 0.02.20 44.98
6 Ovaska Ari EE 17.13 0.02.41 43.57
7 Määttä Asko KS 17.48 0.03.16 41.67
7 Siitonen Erkki ViRuS 17.48 0.03.16 41.67
9 Pusa Raimo ViRuS 17.52 0.03.20 40.56
10 Jyväsjärvi Tapio Eräp 18.09 0.03.37 39.46
11 Ylikoski Erkki KanSu 18.56 0.04.24 37.38
12 Keränen Kauko UrjU 19.57 0.05.25 35.05
13 Huhta Tapani KangSK 20.25 0.05.53 33.83
14 Ilmaris Limbens LAT 22.19 0.07.47 30.57
Laine Harri KauKa HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rapakko Timo SuSi 18.06 0.00.00 48.37
2 Hörkkö Jaakko MSParma 20.22 0.02.16 41.92
3 Rajamäki Matti KyRa 21.26 0.03.20 38.81
4 Orrensalo Reijo TuVi 22.10 0.04.04 36.54
Jylhä Keijo JRV HYL -
Kattilakoski Matti KPV HYL -
Halkosaari Severi HimU HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rantala Heikki EE 16.07 0.00.00 45.99
2 Luukko Jukka LS-37 19.00 0.02.53 38.04
3 Törhönen Kauko KangSK 19.32 0.03.25 36.05
4 Hovikorpi Aarno HlS 19.59 0.03.52 34.31
5 Paavola Seppo EE 23.14 0.07.07 28.71
Nurmo Heikki PunKu HYL -
Jonkka Arvo RasKa HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Salminen Pertti UurU 29.31 0.00.00

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kaivonen Juhani Eräp 37.32 0.00.00
Laurila Pertti EsSu HYL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Syrjäläinen Topi HS 13.46 0.00.00 51.85
2 Koivumäki Jarkko RasKa 17.10 0.03.24 40.89
3 Ylipulli Eero VaaSu 17.14 0.03.28 40.04
4 Bergman Markku OH 17.36 0.03.50 38.53
5 Kauppinen Jussi AR 18.36 0.04.50 35.82
6 Hulkkonen Mikko Pihkan 23.08 0.09.22 28.29
7 Oripelto Viljo Keihäs 25.48 0.12.02 24.90
8 Kirmula Joona AngA 26.55 0.13.09 23.43
Laitinen Justus Koovee HYL -
Jurvakainen Atte S-JKL HYL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mustajoki Taavi TP 14.22 0.00.00
2 Pitkänen Konsta TP 15.00 0.00.38
3 Annila Veikka RaLu 18.50 0.04.28
4 Tonder Aapo SKVuoksi 19.57 0.05.35
5 Grahn Eskil NOK 22.58 0.08.36
6 Hirvonen Julius EE 27.58 0.13.36

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Vesterinen Arttu TP 15.09 0.00.00
2 Partanen Tommi RaN 16.22 0.01.13
3 Reunanen Atte TP 17.07 0.01.58
4 Saarnijoki Miska TP 17.08 0.01.59
5 Mattila Atte KyRa 18.19 0.03.10
6 Paasi Antti TP 18.36 0.03.27
Johansson Väinö Keihäs HYL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Silvennoinen Oskari KR 10.50 0.00.00
2 Viilo Lasse TP 10.55 0.00.05
3 Mustajoki Tiitus TP 11.53 0.01.03
4 Nurminen Eerik KangSK 12.15 0.01.25
5 Mustonen Ossi PirHi 12.22 0.01.32
6 Rissanen Antti TP 13.29 0.02.39
7 Takala Jaakko TP 13.30 0.02.40
8 Matinheikki Leo TP 16.33 0.05.43
9 Valio Ville TP 16.39 0.05.49
10 Hakala Petteri TP 17.00 0.06.10
11 Epäilys Akseli KangSK 17.44 0.06.54

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lammassaari Santeri TP 7.04 0.00.00
2 Hirvikallio Aatu LuuRa 8.05 0.01.01

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lauronen Sirkka-Liisa AR 16.28 0.00.00 77.55
2 Saramäki Sara HS 18.32 0.02.04 68.26
3 Meriläinen Eija Lynx 18.41 0.02.13 67.07
4 Ahonen Laura KangSK 18.49 0.02.21 65.96
5 Papinsaari Heini KangSK 18.59 0.02.31 64.75
6 Räty Elina Delta 20.21 0.03.53 59.81
7 Laine Sanna MSParma 20.37 0.04.09 58.45
8 Ritanotko Johanna TuMe 21.09 0.04.41 56.41
9 Mäkelä Joosefiina AngA 22.25 0.05.57 52.69
10 Heittola Satu RasKu 23.14 0.06.46 50.33
11 Markula Maria LoJa 26.42 0.10.14 43.34
12 Kokkonen Miia KangSK 30.41 0.14.13 37.33
13 Lähteenmäki Salla RastiE4 32.00 0.15.32 35.42
14 Kopra Anna SomEsa 32.07 0.15.39 34.91
Saarinen Minna Koovee HYL -
Lindholm Vivian OK77 HYL -
Joensuu-Partanen Jenni KangSK HYL -

Sarja D21AL
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kohonen Maiju KanKi 16.43 0.00.00 49.30
2 Salonen Kirsi AR 22.19 0.05.36 36.24
3 Nurminen Henna HS 23.19 0.06.36 34.02
4 Taimisto Niina RaN 23.32 0.06.49 33.05
5 Liuha Elina SuSe 23.42 0.06.59 32.16
6 Tiusanen Maria RaLu 26.13 0.09.30 28.49
7 Schutskoff Mari KangSK 26.26 0.09.43 27.67
8 Ristimäki Minna Keihäs 33.50 0.17.07 21.16
Råberg Lotta KanSu HYL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Muukkonen Eveliina MSParma 17.59 0.00.00 55.61
2 Hakala-Kähäri Johanna PePo 21.54 0.03.55 44.30
3 Keränen Sirpa S-JKL 22.24 0.04.25 41.97
4 Örn Outi KärKV 24.32 0.06.33 37.10
5 Kujanpää Maarit KuortKu 38.58 0.20.59 22.59
Mäki-Laurila Anne PunKu HYL -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pulli Tessa RaVa 18.41 0.00.00 64.74
2 Pietilä-Annala Jaana KangSK 19.08 0.00.27 60.05
3 Nieminen Tuula RasKu 19.45 0.01.04 55.12
4 Erola Larissa HS 22.15 0.03.34 46.21

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Äijälä Tiina KangSK 19.48 0.00.00 59.98
2 Silvennoinen Tarja KR 20.44 0.00.56 55.56
3 Sipponen Eija PR 21.49 0.02.01 51.17
4 Annila Heli Koovee 22.55 0.03.07 47.16
5 Pulkkinen Arja JoKu 24.53 0.05.05 42.00
6 Järvinen Tuija HlT 25.12 0.05.24 40.06

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Laurila Saija KangSK 21.44 0.00.00 42.28
2 Westerlund Tiina Koovee 22.34 0.00.50 39.85
3 Jalanto Terttu KangSK 23.29 0.01.45 37.45
4 Saarikoski Päivi Pihkan 23.58 0.02.14 35.88
5 Laine Tuula SuSe 25.03 0.03.19 33.54
6 Rajamäki Terhi KangSK 25.24 0.03.40 32.30
7 Muukkonen Kaija JoKu 32.39 0.10.55 24.53
Papinsaari Sirpa KangSK HYL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kalliola Pirkko MaMa 18.07 0.00.00 59.75
2 Pajunen Arja OrPo 19.01 0.00.54 55.86
3 Ahlqvist Kristiina Raus 20.12 0.02.05 51.58
4 Lavikainen Pirjo KangSK 21.35 0.03.28 47.33
5 Hovirinta Marjo TuMe 24.49 0.06.42 40.35
6 Kajaala-Ylikoski Helena KanSu 26.31 0.08.24 37.00
7 Toivanen Tuula RaN 40.00 0.21.53 24.02
Virtanen Marjo Hiisi HYL -
Saari Marita SuSe HYL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Nurminen Arja VaHa 21.57 0.00.00 48.99
2 Sterna Rudite LAT 23.19 0.01.22 44.73
3 Venäläinen Kaija VaHa 28.28 0.06.31 35.51
4 Laine Kaija KauKa 30.49 0.08.52 31.75
5 Kurppa Pirjo MaMa 31.08 0.09.11 30.39
6 Törrö Maria-Leena VaHa 37.31 0.15.34 24.36

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hurskainen Seija VaHa 23.56 0.00.00
2 Kastemaa Tuuli HirvHe 38.00 0.14.04
Kuutti Kirsti PertPe HYL -

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Nieminen Sole JRV 30.13 0.00.00

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Jokela Emmi SuSe 15.54 0.00.00 54.22
2 Jussila Jutta TP 16.31 0.00.37 51.32
3 Rajamäki Netta KangSK 16.47 0.00.53 49.65
4 Reunanen Anna-Reetta TP 17.04 0.01.10 47.99
5 Isolähteenmäki Nea L-LL 20.01 0.04.07 40.20
6 Isokallio Marjaana L-LL 20.10 0.04.16 39.19
7 Peltola Nina RaN 23.16 0.07.22 33.35
8 Paavola Sannimaari TY 24.47 0.08.53 30.73
9 Aaltonen Emilia HlS 25.55 0.10.01 28.83
Alatalo Sanni TP HYL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Haanpää Anni TP 13.00 0.00.00
2 Pitkänen Salla TP 13.41 0.00.41
3 Hakomäki Emmi TP 15.21 0.02.21
4 Aumo Katariina Keihäs 21.41 0.08.41
5 Ojapalo Isabell RiSu 23.13 0.10.13
6 Nurmi Angela RiSu 26.49 0.13.49

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rantala Jasmiina RaLu 16.30 0.00.00
2 Aho Susanna L-LL 16.37 0.00.07
3 Simola Reea PirHi 17.38 0.01.08
4 Koskinen Siiri TuS 18.25 0.01.55
5 Höstman Ellinor Solf 26.47 0.10.17
Ojapalo Camilla RiSu HYL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Virtanen Heta HlS 12.26 0.00.00
2 Silvennoinen Siiri KR 12.29 0.00.03
3 Ristimäki Aino Keihäs 14.18 0.01.52
4 Tuominen Anniina TP 16.33 0.04.07
5 Haanpää Kaisa TP 17.47 0.05.21
6 Mäenpää Maija Keihäs 19.09 0.06.43
7 Mattila Elisa KyRa 23.55 0.11.29
8 Annila Helmi RaLu 44.45 0.32.19

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Simola Rosa PirHi 6.18 0.00.00
2 Leinamo Reetta Keihäs 6.43 0.00.25
3 Koskensalo Maria IkNV 8.41 0.02.23
Karjalainen Mikaela PäijRa HYL -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Syrjälä Niilo LHR 3.02 0.00.00
2 Nieminen Juho TP 3.32 0.00.30
3 Huhtala Jyri Eräp 3.51 0.00.49
4 Aumo Oskari Keihäs 3.55 0.00.53
5 Salo Kasperi PunKu 4.03 0.01.01
6 Viilo Tommi TP 4.18 0.01.16
7 Salonen Roope OrPo 4.35 0.01.33
8 Pukkila Joel TP 4.47 0.01.45

Sarja H9RR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Takala Heikki TP 4.12 0.00.00
2 Ristimäki Väinö Keihäs 4.46 0.00.34
3 Rantala Valtteri Keihäs 5.16 0.01.04
4 Kortteinen Joona Koovee 5.52 0.01.40

Sarja NAVOIN
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
Valo Jonathan TP HYL -

Sarja H8RR
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mähönen Veeti TP 4.17 0.00.00
2 Syrjälä Elmeri LHR 4.46 0.00.29
3 Koskinen Aaro TP 4.47 0.00.30
4 Mustajoki Aapo TP 5.03 0.00.46
5 Pitkänen Iiro PirHi 5.32 0.01.15
6 Leinamo Tuomas Keihäs 6.33 0.02.16
7 Suojanen Henri Koovee 7.54 0.03.37

Sarja H6-10RRS
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Valta Juuso JRV 4.38 0.00.00
2 Kallio Tuomas TP 4.54 0.00.16
3 Saarikko Sami TP 5.09 0.00.31
4 Salmela Otto JRV 5.47 0.01.09
5 Hirvikallio Tuukka LuuRa 5.58 0.01.20
6 Filppula Juho VaHa 6.15 0.01.37
7 Ylitalo Hannu TP 6.33 0.01.55
8 Liuha Veeti SuSe 6.43 0.02.05
9 Pesu Akseli TP 6.49 0.02.11
10 Pimiä Joona TP 6.51 0.02.13
11 Valta Jarkko JRV 7.20 0.02.42
12 Schmiedeke Mico TarpSu 7.36 0.02.58
13 Ikäheimo Väinö Koovee 7.56 0.03.18
14 Sivonen Miro TP 8.32 0.03.54
15 Ristimäki Niilo TP 10.27 0.05.49

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Nurminen Kaarina KangSK 3.37 0.00.00
2 Savisaari Outi TP 4.39 0.01.02
3 Koukku Kiia TP 4.44 0.01.07
4 Filppula Ella VaHa 5.00 0.01.23
5 Leinamo Sonja Keihäs 5.01 0.01.24
6 Koskinen Kaisa TP 5.11 0.01.34
7 Koskensalo Susanna IkNV 5.30 0.01.53

Sarja D9RR
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ylipulli Veera VaaSu 4.15 0.00.00
2 Yli-Hietanen Silja TP 4.18 0.00.03
3 Hyvärinen Anni RaVa 4.33 0.00.18
4 Simola Rita PirHi 5.04 0.00.49
5 Hirvonen Hanna PäLuLu 5.08 0.00.53
6 Pukkila Anna TP 5.14 0.00.59
7 Pesu Vilma TP 5.25 0.01.10
8 Virtanen Reeta HlS 5.35 0.01.20

Sarja D8RR
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Valio Salla TP 4.38 0.00.00
2 Manninen Krista TP 5.05 0.00.27
3 Nieminen Saana TP 5.31 0.00.53
4 Ristimäki Vieno Keihäs 5.36 0.00.58
5 Männistö Joanna Koovee 5.51 0.01.13
6 Matinheikki Liisa TP 6.17 0.01.39
7 Lantelankallio Aino-Linnea TP 6.32 0.01.54
8 Mätäsniemi Riina Sofia TP 7.14 0.02.36
9 Salo Kerttu PunKu 7.29 0.02.51
10 Takala Kaisa TP 15.57 0.11.19

Sarja D6-10RRS
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Mähönen Ella TP 5.58 0.00.00
2 Sieranta Emilia TP 6.57 0.00.59
3 Martikainen Aava TP 7.03 0.01.05
4 Kortteinen Nella Koovee 7.10 0.01.12
5 Van Camp Marilla KangSK 7.28 0.01.30
6 Liuha Viivi SuSe 7.46 0.01.48
7 Valta Katriina JRV 9.16 0.03.18
8 Sundberg Viliina Lynx 9.46 0.03.48