FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Pielisrastit
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäkinen Kari SonPa 1.07.54 0.00.00 22.57
2 Lintunen Petteri NilsNu 1.08.18 0.00.24 21.31
3 Karjalainen Anssi KuPe 1.12.24 0.04.30 19.05
Kokkonen Anssi KR HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tiili Kauko KontU 44.41 0.00.00 31.23
2 Tolmunen Tauno RastiE4 44.50 0.00.09 30.46
3 Lehtinen Lauri KuoSu 50.59 0.06.18 26.20
4 Sivonen Martti LipTa 52.40 0.07.59 24.79
5 Hartikainen Mauno LipTa 1.08.58 0.24.17 18.50
Laine Tapani KuoSu KES -
Rautasalo Pertti LipTa KES -
Keronen Aulis EKP KES -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jeskanen Taito IlU 1.03.30 0.00.00 41.24
2 Huotari Arto KuPe 1.06.14 0.02.44 38.05
3 Hyytiäinen Harri KR 1.12.22 0.08.52 33.47
4 Volotinen Jouni IlU 1.16.41 0.13.11 30.31
Heiskanen Hannu SonPa HYL -

Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sivill Timo VaajTe 1.06.54 0.00.00 74.16
2 Mäkäräinen Jouni Pohjant 1.14.03 0.07.09 65.89
3 Partanen Juha RasHy 1.14.22 0.07.28 64.49
4 Keränen Antti RasHy 1.16.26 0.09.32 61.67
5 Räsänen Markus KuoSu 1.16.47 0.09.53 60.31
6 Rautanen Mika TuuSe 1.19.57 0.13.03 56.89
7 Rissanen Lari-Antti SonPa 1.21.55 0.15.01 54.51
8 Savolainen Eetu SiiRa 1.25.37 0.18.43 51.19
Oravainen Pasi SiiRa KES -
Mäkinen Jesse KR KES -

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantala Teija IisVi 1.03.03 0.00.00 55.56
2 Sivill Saana S-JKL 1.08.27 0.05.24 49.90
3 Rautasalo Essi KR 1.10.44 0.07.41 47.05
4 Simonen Anniina KR 1.18.21 0.15.18 41.36
5 Hämäläinen Reetta KaSu 1.24.06 0.21.03 37.49
6 Heiskanen Terhi SonPa 1.26.27 0.23.24 35.45
7 Karhunen Anni HS 1.30.31 0.27.28 32.89
Martinmäki Kaisu Pohjant EIL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Matilainen Juhani NilsNu 48.23 0.00.00 42.67
2 Halonen Pauli SäynSa 50.28 0.02.05 40.14
3 Miettinen Kauko SuoVa 52.31 0.04.08 37.84
4 Launonen Eino KuoSu 56.32 0.08.09 34.46
5 Kokkonen Hannu RasPi 57.13 0.08.50 33.38
6 Väänänen Matti NilsNu 59.40 0.11.17 31.36
7 Mourujärvi Kauno KuoSu 1.05.30 0.17.07 27.97
8 Väyrynen Seppo JuuanJä 1.06.03 0.17.40 27.15
9 Puolakka Pekka SäynSa 1.26.20 0.37.57 20.33

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Puustinen Valto IisVi 48.06 0.00.00 29.22
2 Matikainen Martti KeKaRa 1.00.31 0.12.25 22.79
3 Kärki Viljo EsSu 1.03.04 0.14.58 21.45
4 Mononen Reino SuomRa 1.10.53 0.22.47 18.71
5 Tarvainen Kalevi HS 1.13.03 0.24.57 17.80
6 Känninen Lauri KuoSu 1.16.51 0.28.45 16.57
7 Hautala Eelis IisVi 1.48.23 1.00.17 11.51
Patronen Viljo KuoSu KES -
Raitomäki Uolevi KR EIL -
Lavikainen Mauno LipTa KES -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nymalm Sören PIF 53.32 0.00.00 55.37
2 Leppämäki Tero ViiSu 57.52 0.04.20 49.69
3 Heiskanen Jari SonPa 1.09.07 0.15.35 40.31
4 Hankaniemi Tomi VePo 1.09.26 0.15.54 38.85
5 Vainio Petri KR 1.16.44 0.23.12 33.99
6 Kokkonen Timo KaSu 1.21.29 0.27.57 30.92

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nymalm Sanna PIF 47.53 0.00.00
2 Räsänen Marja NilsNu 1.06.18 0.18.25

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Soininen Ulla SäynSa 58.31 0.00.00 40.33
2 Rautasalo Anneli KR 1.03.37 0.05.06 34.31
3 Mulari Pirjo KaSu 1.14.43 0.16.12 26.85

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Partanen Aimo NilsNu 40.57 0.00.00 41.89
2 Kilpeläinen Kauko KuPe 42.47 0.01.50 39.55
3 Karjalainen Seppo KuoSu 43.51 0.02.54 38.05
4 Karppinen Eino SäynSa 45.34 0.04.37 36.10
5 Ruuskanen Seppo KuoSu 47.02 0.06.05 34.48
6 Haarala Vesa LipTa 50.04 0.09.07 31.92
7 Kajava Viljo KuoSu 52.46 0.11.49 29.85
8 Lång Eero KaSu 53.27 0.12.30 29.03
9 Ovaskainen Heino JuuanJä 1.01.27 0.20.30 24.87
10 Ryytty Urho SKVuoksi 1.09.15 0.28.18 21.73
11 Keijonen Esko LipTa 1.10.09 0.29.12 21.12
Saaranen Raimo SiiRa EIL -
Nousiainen Pekka KR EIL -
Korhonen Pauli SäynSa KES -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vairinen Risto KontU 56.17 0.00.00 52.63
2 Karhunen Juha KuoSu 58.21 0.02.04 49.50
3 Huttunen Kalle KuoSu 1.00.20 0.04.03 46.64
4 Laaksamo Seppo LipTa 1.06.31 0.10.14 41.19
5 Högnäs Tore Brahe 1.08.12 0.11.55 39.09
6 Turpeinen Seppo KontU 1.10.00 0.13.43 37.03
7 Huusko Martti IisVi 1.19.19 0.23.02 31.75
Kovanen Veikko SKVuoksi EIL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kauppinen Kyllikki KR 40.54 0.00.00
2 Huttunen Kristiina SäynSa 47.03 0.06.09

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rissanen Jiri-Pekka SonPa 59.58 0.00.00
2 Hyytiäinen Henry KR 1.12.57 0.12.59

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kilpeläinen Paju S-JKL 27.29 0.00.00
2 Leinamo Reetta Keihäs 30.23 0.02.54
3 Leppämäki Elsa ViiSu 40.03 0.12.34

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rissanen Roni-Ville SonPa 54.00 0.00.00 30.60
2 Nurminen Jani VaHa 1.01.07 0.07.07 25.01
3 Piirainen Jere KuPe 1.19.12 0.25.12 17.74

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Voutilainen Elmeri SiiRa 32.06 0.00.00
2 Simonen Markus KR 36.45 0.04.39
3 Hummelholm Petka KR 43.17 0.11.11
4 Honkanen Eppu RasPi 51.27 0.19.21
5 Heiskanen Tatu SonPa 53.32 0.21.26
6 Liukka Elias KR 1.42.46 1.10.40

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Savolainen Paula SiiRa 46.50 0.00.00 28.64
2 Liukka Heli KR 57.15 0.10.25 21.67
3 Kyllönen Marjut KuPe 57.54 0.11.04 19.69

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Makkonen Ilkka KR 41.16 0.00.00
2 Hytönen Hannu IisVi 1.03.18 0.22.02
Issakainen Paavo SaSu KES -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurminen Jutta VaHa 42.17 0.00.00 44.73
2 Räsänen Johanna KuoSu 44.18 0.02.01 41.09
3 Heiskanen Teija SonPa 1.01.45 0.19.28 28.33
4 Rautasalo Iina KR 1.05.49 0.23.32 25.50
5 Granados Escartin Elva EsSu 1.43.34 1.01.17 15.52

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Nymalm Amy PIF 28.30 0.00.00
2 Voutilainen Salla SiiRa 29.17 0.00.47
3 Kilpeläinen Pihla S-JKL 42.17 0.13.47
4 Partinen Pinja KR 1.01.07 0.32.37
5 Oksanen Emmi SiiRa 1.15.03 0.46.33
Kirvesmies Annika KuoSu EIL -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kokkonen Eemeli KaSu 17.56 0.00.00
2 Liukka Pieti KR 18.50 0.00.54
3 Malinen Hannu KuPe 22.28 0.04.32
4 Kyllönen Seeti KuPe 37.06 0.19.10

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Karppinen Esko KuPe 21.06 0.00.00
2 Rissanen Erno-Kalle SonPa 21.27 0.00.21
3 Nymalm Atte PIF 22.30 0.01.24
4 Leinamo Tuomas Keihäs 40.57 0.19.51
5 Leppämäki Anton ViiSu 59.47 0.38.41

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ryytty Raija SKVuoksi 51.41 0.00.00

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kinnunen Jouko KuPe 1.02.06 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
Vairinen Linda KontU EIL -

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Soininen Antti SäynSa 39.21 0.00.00
Honkanen Jarmo RasPi HYL -

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Leinamo Sonja Keihäs 21.00 0.00.00
2 Kokkonen Meeri KaSu 23.01 0.02.01
3 Kilpeläinen Pinja S-JKL 23.56 0.02.56
4 Liukka Venla KR 24.39 0.03.39
5 Kinnunen Jenny KuPe 25.03 0.04.03
6 Juntunen Marikki KR 26.21 0.05.21
7 Triipponen Vanni KuPe 26.40 0.05.40
8 Kinnunen Jonna KuPe 27.05 0.06.05
9 Leinonen Veera SaRa 30.17 0.09.17
10 Sivill Neea S-JKL 31.06 0.10.06
11 Leinonen Noora SaRa 44.21 0.23.21
12 Sorjonen Siiri EsSu 45.32 0.24.32
13 Partinen Ronja KR 1.17.32 0.56.32

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Puolakka Päivi SäynSa 46.32 0.00.00
Väänänen Pirkko NilsNu HYL -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
Partanen Anni RasHy EIL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Flöjt-Leinonen Laura SaRa 1.08.35 0.00.00

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rautanen Eeva TuuSe 1.06.37 0.00.00