FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Tornionlaakson Rastipäivät, 2. pv.
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ikonen Pasi VaajTe 1.13.36 0.00.00 78.40
2 Kujala Jouni Pohjant 1.23.33 0.09.57 68.20
3 Rahko Sampo Pohjant 1.26.58 0.13.22 64.70
4 Karppinen Timo Pohjant 1.29.48 0.16.12 61.85
5 Hannuksela Jari Pohjant 1.37.01 0.23.25 56.51
6 Kalapudas Antti AlatPi 1.57.50 0.44.14 45.91
7 Ronkainen Tuomas KoskRi 2.03.17 0.49.41 43.30
8 Kokkinen Kari PertPe 2.10.54 0.57.18 40.23
9 Järvenpää Mika VePo 2.14.00 1.00.24 38.76
10 Franzén Elis HOK 2.15.32 1.01.56 37.79
Kotaniemi Juha KoskRi KES -
Seppänen Mika VaKa KES -
Norman Fredrik Leksands HYL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Halonen Tero KoskRi 2.35.35 0.00.00

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haapasalo Harri Pohjant 1.09.00 0.00.00 44.06
2 Westerholm Lasse VePo 1.10.30 0.01.30 42.04
3 Holappa Hannu VePo 1.13.10 0.04.10 39.47
4 Määttä Janne RasHy 1.16.23 0.07.23 36.81
5 Taulavuori Tero AlatPi 1.17.31 0.08.31 35.30
6 Keskitalo Petri OH 1.29.32 0.20.32 29.71
7 Lahtinen Marcus AlatPi 1.40.18 0.31.18 25.76

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Veijola Seppo IinYr 1.09.54 0.00.00 49.64
2 Rapakko Mikko OH 1.11.05 0.01.11 48.44
3 Määttä Kimmo OH 1.12.03 0.02.09 47.43
4 Lauri Hannu OH 1.12.25 0.02.31 46.83
5 Oikarinen Tarmo OH 1.13.42 0.03.48 45.66
6 Pekkarinen Jari Pohjant 1.14.27 0.04.33 44.85
7 Vaara Keijo LapVe 1.18.58 0.09.04 41.96
8 Korteniemi Ari PelPo 1.19.44 0.09.50 41.23
9 Lundkvist Lars Seskarö 1.19.47 0.09.53 40.88
10 Christoffersson Jan OK Renen 1.19.48 0.09.54 40.54
11 Maijala Taisto LapVe 1.22.38 0.12.44 38.84
12 Backman Kari IinYr 1.24.04 0.14.10 37.87
13 Konttajärvi Seppo VePo 1.26.05 0.16.11 36.68
14 Luodonpää Risto AlatPi 1.28.39 0.18.45 35.32
15 Juntunen Reijo IinYr 1.30.46 0.20.52 34.21
16 Pyhtilä Veli OH 1.44.50 0.34.56 29.37
17 Härkönen Antti PudU 1.46.25 0.36.31 28.69
18 Määttä Jari OH 1.50.35 0.40.41 27.37
19 Näsi Juho Pohjant 1.53.09 0.43.15 26.52
20 Rosendahl Krister OK Renen 1.56.31 0.46.37 25.53
Mitrofanoff Lasarus SalRe KES -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantapelkonen Tuomo ONMKY 55.51 0.00.00 34.33
2 Nikodemus Pentti LapVe 1.01.39 0.05.48 30.43
3 Kaikkonen Taisto OH 1.02.14 0.06.23 29.49
4 Ruotsala Aarne KittU 1.02.42 0.06.51 28.61
5 Keränen Kari KEV 1.07.44 0.11.53 25.88
6 Ekonoja Veijo PelPo 1.07.50 0.11.59 25.23
7 Paananen Jarmo SalRe 1.34.33 0.38.42 17.67
8 Ikonen Heikki S-2000 1.46.51 0.51.00 15.25

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kotala Ilkka OH 53.37 0.00.00 44.21
2 Kurkela Reino OH 59.03 0.05.26 39.39
3 Niva Jan-Peter YllRa 1.04.44 0.11.07 35.25
4 Korhonen Ari S-2000 1.09.41 0.16.04 32.11
5 Seppänen Ilpo VaKa 1.13.10 0.19.33 29.97
6 Ahokoivu Hemmo Pohjant 1.16.16 0.22.39 28.17
7 Lindbäck Karl-Erik Älvsby I 1.17.04 0.23.27 27.30
8 Ronkainen Timo KEV 1.17.15 0.23.38 26.66
9 Nurmikumpu Keijo KemijU 1.25.13 0.31.36 23.65

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Keskinarkaus Jouni OH 51.02 0.00.00 40.16
2 Toropainen Pauli ONMKY 53.09 0.02.07 37.91
3 Hurskainen Pentti OulRe 54.04 0.03.02 36.64
4 Torikka Kullervo KarihKa 1.00.07 0.09.05 32.38
5 Onnela Heikki KemijU 1.01.26 0.10.24 31.13
6 Puurunen Reijo OuTa 1.14.21 0.23.19 25.27
7 Huhta Lauri PelPo 1.35.01 0.43.59 19.41
8 Sirkka Sauli OH 2.09.51 1.18.49 13.94
Juujärvi Timo OH HYL -
Liedes Sakari Iisu KES -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mustonen Lauri AlatPi 52.31 0.00.00 41.31
2 Haapaniemi Niilo HaHe 56.24 0.03.53 38.14
3 Mäkinen Juhani SalRe 57.53 0.05.22 36.85
4 Holster Paavo OH 58.21 0.05.50 36.25
5 Lukkarinen Olavi Pohjant 58.34 0.06.03 35.81
6 Karvinen Antero OH 59.34 0.07.03 34.90
7 Salminen Jorma VaKa 59.59 0.07.28 34.36
8 Andersson Eje Bodens B 1.00.20 0.07.49 33.86
9 Mikkonen Antero KoskRi 1.02.45 0.10.14 32.27
10 Grekula Kalervo SalRe 1.04.24 0.11.53 31.16
11 Määttä Seppo KemijU 1.05.01 0.12.30 30.59
12 Tapaninaho Kalevi ONMKY 1.12.53 0.20.22 27.04
13 Haase Hannu OH 1.14.27 0.21.56 26.23
14 Mörtberg Kjell Bodens B 1.16.20 0.23.49 25.34
15 Hieta Lauri KanSu 1.19.19 0.26.48 24.16
16 Saloniemi Åke SK Gräns 1.20.10 0.27.39 23.68
17 Ervasti Onni PeRa 1.20.31 0.28.00 23.35
18 Kinnula Ahti KEV 1.28.10 0.35.39 21.12
Kaipala Rauno Pohjant KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kittilä Olavi SalRe 42.19 0.00.00 39.62
2 Nikula Reino OuTa 44.16 0.01.57 37.07
3 Ronkainen Väinö KEV 46.11 0.03.52 34.75
4 Haatainen Matti Iisu 1.03.47 0.21.28 24.60
5 Klippmark Gösta HOK 1.18.27 0.36.08 19.54
Varis Martti OH HYL -
Jurvakainen Heino KiimU HYL -
Maronen Arto AlatPi KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Alakuijala Erkki S-2000 34.15 0.00.00 28.87
2 Brax Asko TP 52.04 0.17.49 17.57
3 Pyky Esko KiimU 1.00.09 0.25.54 13.98

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jäppinen Kyösti Iisu 49.42 0.00.00
2 Vartiainen Sulo KiimU 1.23.21 0.33.39

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kallatsa Mikko LapVe 1.56.41 0.00.00

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Korpi Juho LänRa 40.45 0.00.00 40.10
2 Härkönen Aleksi PudU 44.03 0.03.18 35.98
3 Taulavuori Arttu AlatPi 55.29 0.14.44 27.68
4 Härkönen Taneli PudU 59.08 0.18.23 25.15
5 Holopainen Mauri S-2000 1.03.17 0.22.32 22.72
6 Saarela Joni KemU 1.07.33 0.26.48 20.56

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ojanaho Niilo OH 31.51 0.00.00
2 Saarela Antti KemU 34.05 0.02.14
3 Lepola Pietari LapVe 41.58 0.10.07
4 Lepola Niila LapVe 1.21.10 0.49.19
Oikkonen Santeri OH HYL -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Määttä Konsta OH 30.36 0.00.00
2 Määttä Juho OH 30.41 0.00.05
3 Holappa Joona VePo 33.31 0.02.55
4 Silventoinen Juho RaKaS 35.37 0.05.01
5 Pelkonen Otto PelPo 1.41.17 1.10.41

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pelkonen Aapo PelPo 28.47 0.00.00

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Maijala Matias LapVe 24.43 0.00.00
2 Halonen Miika KoskRi 31.18 0.06.35
3 Westerholm Thomas VePo 46.54 0.22.11
4 Viitanen Veikko OH 53.54 0.29.11
Oikkonen Severi OH HYL -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mäkinen Rasmus OH 21.45 0.00.00
2 Holopainen Ilpo S-2000 22.40 0.00.55
3 Mäkinen Sampo OH 24.50 0.03.05
4 Lassheikki Arttu LänRa 26.26 0.04.41
5 Hannuksela Jere Pohjant 39.26 0.17.41
6 Hiltunen Antti LänRa 55.50 0.34.05

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kauppi Minna AR 1.06.28 0.00.00 74.69
2 Vaara Annika LapVe 1.16.43 0.10.15 63.09
3 Haataja Mirka EsSu 1.25.14 0.18.46 55.33
4 Silventoinen Ulla Pohjant 1.34.52 0.28.24 48.40
5 Eskeli Johanna KPV 1.43.00 0.36.32 43.38
6 Juopperi Suvi-Päivikki LapVe 1.54.15 0.47.47 38.02
7 Kokkonen Jenni AlatPi 12.58.54 11.52.26 5.42

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kotaniemi Sari KoskRi 33.18 0.00.00

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sandberg Susanna S-2000 54.50 0.00.00 27.70
2 Lauri Laura OH 57.40 0.02.50 25.02
3 Leppäniemi Pia PelPo 59.02 0.04.12 23.15
4 Nurmikumpu Melina KoskRi 1.01.01 0.06.11 21.16

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hannuksela Eija Pohjant 48.28 0.00.00 43.52
2 Ojanaho Marja-Leena KemU 50.46 0.02.18 40.30
3 Taulavuori Tarja AlatPi 58.37 0.10.09 33.82
4 Määttä Kati RasHy 1.00.32 0.12.04 31.71
5 Vuopio Mirja PelPo 1.02.23 0.13.55 29.75
6 Mikkonen Susanna KemijU 1.28.11 0.39.43 20.33

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Väärälä Marita OH 48.26 0.00.00 38.62
2 Lehvonen Riitta LapVe 49.05 0.00.39 37.30
3 Oikkonen Mirka OH 54.10 0.05.44 33.06
4 Viitanen Kirsi OH 54.35 0.06.09 32.07
5 Kaikkonen Maarit OH 1.09.39 0.21.13 24.56
6 Määttä Anna-Maija OH 1.22.50 0.34.24 20.16
7 Leffler Eva OK Renen 1.32.18 0.43.52 17.66
Kosamo Maire PudU KES -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Keränen Tarja KEV 54.19 0.00.00
2 Barsk Anne OH 59.02 0.04.43

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Itkonen Taina LapVe 43.33 0.00.00 30.50
2 Korhonen Kii OH 51.29 0.07.56 23.86
3 Keskinarkaus Raili OH 1.00.08 0.16.35 18.77

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Öström Berit Pajala I 51.34 0.00.00 35.26
2 Putkonen Lea Pohjant 53.56 0.02.22 32.70
3 Korteniemi Leena S-2000 54.56 0.03.22 31.11
4 Kinnula Irma KEV 1.07.08 0.15.34 24.65
5 Soikkeli Orvokki JRV 1.09.29 0.17.55 23.03
Juujärvi Marketta OH HYL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Varis Tuula OH 39.08 0.00.00 39.95
2 Nikula Irma OuTa 50.13 0.11.05 28.80
3 Vilppola Anneli Iisu 51.17 0.12.09 25.91

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mylly Aira OH 1.00.46 0.00.00
2 Brax Leena TP 1.13.44 0.12.58

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Maijala Meri LapVe 1.06.35 0.00.00
Mäkinen Sanni SalRe HYL -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vuopio Aino PelPo 47.13 0.00.00
2 Maijala Milla LapVe 49.13 0.02.00

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Näsi Aurora Pohjant 40.37 0.00.00 40.09
2 Korteniemi Veera PelPo 44.26 0.03.49 34.81
3 Backman Saana HaHe 48.33 0.07.56 30.18
4 Leffler-Rosendahl Signe OK Renen 1.07.24 0.26.47 20.53

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Niva Sara LaiVe 26.40 0.00.00
2 Kotila Laura OH 28.03 0.01.23
3 Haapasalo Henriikka Pohjant 31.00 0.04.20
4 Juntunen Johanna IinYr 40.01 0.13.21
5 Juopperi Sini-Pauliina LapVe 44.00 0.17.20
6 Lundkvist Johanna OK Varge 57.45 0.31.05

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rissanen Jemina KemijU 56.40 0.00.00
2 Halonen Tiia KoskRi 59.16 0.02.36

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Niva Heini LaiVe 23.19 0.00.00
2 Ruuska Elviira OH 23.57 0.00.38
3 Lampinen Aada LänRa 25.08 0.01.49
4 Ruuska Esteri OH 27.15 0.03.56
Holappa Iida VePo KES -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Taulavuori Venla AlatPi 23.20 0.00.00
2 Sankelo Lotta Pohjant 30.34 0.07.14
3 Portimojärvi Saana OH 37.41 0.14.21
Christoffersson Elsa OK Renen HYL -

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ojanaho Ansa-Lotta OH 17.53 0.00.00
2 Haapasalo Wilma Pohjant 20.15 0.02.22
3 Korpi Anna LänRa 20.30 0.02.37
4 Portimojärvi Emma-Leena OH 20.36 0.02.43
5 Ojanaho Eeva-Liina OH 21.43 0.03.50
6 Ruuska Emilia OH 22.08 0.04.15
7 Lauri Silja OH 22.13 0.04.20
8 Holopainen Oili S-2000 22.44 0.04.51
9 Taulavuori Anni AlatPi 26.21 0.08.28
10 Korpi Henna LänRa 28.34 0.10.41
11 Lauri Elina OH 30.18 0.12.25
12 Määttä Kiia OH 31.30 0.13.37
13 Vuopio Kaisa PelPo 36.43 0.18.50
14 Heikka Ilona LänRa 41.26 0.23.33