FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Tornionlaakson Rastipäivät, 1.pv.
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ikonen Pasi VaajTe 25.06 0.00.00 77.74
2 Kujala Jouni Pohjant 28.03 0.02.57 68.87
3 Saarela Ville-Petteri KemU 28.58 0.03.52 66.01
4 Norman Fredrik Leksands 30.18 0.05.12 62.46
5 Rahko Sampo Pohjant 30.36 0.05.30 61.21
6 Salminen Teemu LänRa 31.25 0.06.19 59.00
7 Grekelä Heikki Pohjant 32.21 0.07.15 56.70
8 Virtala Tuomas S-2000 32.37 0.07.31 55.64
9 Hannuksela Jari Pohjant 33.27 0.08.21 53.67
10 Luspa Mats IFK Kiru 33.30 0.08.24 53.00
11 Kotaniemi Juha KoskRi 33.48 0.08.42 51.96
12 Seppänen Mika VaKa 35.37 0.10.31 48.76
13 Järvenpää Mika VePo 38.30 0.13.24 44.60
14 Kalapudas Antti AlatPi 39.21 0.14.15 43.14
15 Kokkinen Kari PertPe 44.43 0.19.37 37.53
Ronkainen Tuomas KoskRi HYL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Halonen Tero KoskRi 46.32 0.00.00
2 Ronkainen Markus KoskRi 1.11.26 0.24.54

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haapasalo Harri Pohjant 30.14 0.00.00 43.98
2 Westerholm Lasse VePo 30.32 0.00.18 42.24
3 Määttä Janne RasHy 33.59 0.03.45 36.78
4 Taulavuori Tero AlatPi 34.15 0.04.01 35.32
5 Keskitalo Petri OH 42.41 0.12.27 27.41
6 Lahtinen Marcus AlatPi 50.52 0.20.38 22.22

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Veijola Seppo IinYr 30.44 0.00.00 48.92
2 Lauri Hannu OH 32.00 0.01.16 46.62
3 Oikarinen Tarmo OH 32.10 0.01.26 46.00
4 Rapakko Mikko OH 33.09 0.02.25 44.28
5 Backman Kari IinYr 33.50 0.03.06 43.04
6 Lehtosaari Jari HaHe 34.51 0.04.07 41.44
7 Christoffersson Jan OK Renen 35.04 0.04.20 40.85
8 Korteniemi Ari PelPo 36.21 0.05.37 39.08
9 Vaara Keijo LapVe 36.31 0.05.47 38.57
10 Luodonpää Risto AlatPi 36.56 0.06.12 37.82
11 Maijala Taisto LapVe 37.23 0.06.39 37.04
12 Juntunen Reijo IinYr 40.32 0.09.48 33.87
13 Pyhtilä Veli OH 40.48 0.10.04 33.36
14 Rosendahl Krister OK Renen 40.55 0.10.11 32.98
15 Konttajärvi Seppo VePo 42.08 0.11.24 31.74
16 Pessa Jyrki HOK 47.58 0.17.14 27.63
17 Jurmu Pasi OH 49.26 0.18.42 26.57
18 Härkönen Antti PudU 50.16 0.19.32 25.90
19 Näsi Juho Pohjant 50.27 0.19.43 25.57
20 Määttä Jari OH 51.39 0.20.55 24.74

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ruotsala Aarne KittU 37.11 0.00.00 32.79
2 Rantapelkonen Tuomo ONMKY 37.16 0.00.05 32.10
3 Nikodemus Pentti LapVe 39.43 0.02.32 29.54
4 Itkonen Pertti LapVe 40.54 0.03.43 28.13
5 Keränen Kari KEV 41.07 0.03.56 27.43
6 Kaikkonen Taisto OH 41.40 0.04.29 26.51
7 Ekonoja Veijo PelPo 43.02 0.05.51 25.14
8 Niemelä Urpo Pohjant 43.46 0.06.35 24.20
9 Paananen Jarmo SalRe 1.02.53 0.25.42 16.48

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heikka Markku ONMKY 27.15 0.00.00 46.92
2 Kurkela Reino OH 32.10 0.04.55 39.09
3 Ahokoivu Hemmo Pohjant 34.36 0.07.21 35.72
4 Seppänen Ilpo VaKa 35.48 0.08.33 33.93
5 Ronkainen Timo KEV 36.19 0.09.04 32.86
6 Pietilä Heikki S-2000 38.58 0.11.43 30.08
7 Niva Jan-Peter YllRa 42.01 0.14.46 27.39
8 Lindbäck Karl-Erik Älvsby I 42.39 0.15.24 26.48
9 Korhonen Ari S-2000 46.56 0.19.41 23.61
10 Nurmikumpu Keijo KemijU 48.28 0.21.13 22.42

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Keskinarkaus Jouni OH 29.42 0.00.00 41.80
2 Juujärvi Timo OH 30.39 0.00.57 39.74
3 Toropainen Pauli ONMKY 31.48 0.02.06 37.57
4 Onnela Heikki KemijU 33.03 0.03.21 35.45
5 Puurunen Reijo OuTa 35.06 0.05.24 32.71
6 Torikka Kullervo KarihKa 36.41 0.06.59 30.67
7 Liedes Sakari Iisu 36.59 0.07.17 29.79
8 Hurskainen Pentti OulRe 41.56 0.12.14 25.72
9 Sirkka Sauli OH 55.38 0.25.56 18.97

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mustonen Lauri AlatPi 27.13 0.00.00 41.16
2 Määttä Seppo KemijU 28.24 0.01.11 39.12
3 Lukkarinen Olavi Pohjant 29.42 0.02.29 37.09
4 Mörtberg Kjell Bodens B 30.35 0.03.22 35.72
5 Holster Paavo OH 30.37 0.03.24 35.37
6 Andersson Eje Bodens B 30.46 0.03.33 34.90
7 Grekula Kalervo SalRe 30.51 0.03.38 34.50
8 Mikkonen Antero KoskRi 31.02 0.03.49 33.99
9 Mäkinen Juhani SalRe 32.05 0.04.52 32.59
10 Tapaninaho Kalevi ONMKY 32.58 0.05.45 31.43
11 Haapaniemi Niilo HaHe 33.22 0.06.09 30.78
12 Karvinen Antero OH 33.23 0.06.10 30.48
13 Hieta Lauri KanSu 33.36 0.06.23 30.01
13 Salminen Jorma VaKa 33.36 0.06.23 30.01
15 Kinnula Ahti KEV 33.57 0.06.44 29.15
16 Haase Hannu OH 35.13 0.08.00 27.84
17 Kaipala Rauno Pohjant 36.42 0.09.29 26.46
18 Ervasti Onni PeRa 38.49 0.11.36 24.77
19 Saloniemi Åke SK Gräns 49.15 0.22.02 19.34

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Maronen Arto AlatPi 30.04 0.00.00 41.68
2 Ronkainen Väinö KEV 33.10 0.03.06 36.97
3 Jurvakainen Heino KiimU 39.43 0.09.39 30.20
4 Klippmark Gösta HOK 39.57 0.09.53 29.35
5 Varis Martti OH 40.11 0.10.07 28.51
6 Nikula Reino OuTa 42.13 0.12.09 26.50
7 Kittilä Olavi SalRe 42.50 0.12.46 25.49
8 Haatainen Matti Iisu 45.10 0.15.06 23.58

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Alakuijala Erkki S-2000 29.46 0.00.00 28.87
2 Brax Asko TP 45.03 0.15.17 17.65
3 Pyky Esko KiimU 49.07 0.19.21 14.87

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jäppinen Kyösti Iisu 36.35 0.00.00
2 Vartiainen Sulo KiimU 44.09 0.07.34

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kallatsa Mikko LapVe 41.56 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pessa David HOK 37.06 0.00.00
2 Franzén Elis HOK 45.50 0.08.44

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Härkönen Aleksi PudU 29.43 0.00.00 39.73
2 Holopainen Mauri S-2000 31.44 0.02.01 36.09
3 Härkönen Taneli PudU 35.43 0.06.00 31.07
4 Korpi Juho LänRa 36.17 0.06.34 29.61
5 Saarela Joni KemU 36.23 0.06.40 28.56
6 Taulavuori Arttu AlatPi 48.34 0.18.51 20.66

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Oikkonen Santeri OH 16.28 0.00.00
2 Pessa Jakob HOK 17.07 0.00.39
3 Ojanaho Niilo OH 18.53 0.02.25
4 Lepola Pietari LapVe 21.00 0.04.32
5 Saarela Antti KemU 21.10 0.04.42
6 Lepola Niila LapVe 30.53 0.14.25

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Määttä Konsta OH 13.02 0.00.00
2 Pelkonen Otto PelPo 19.45 0.06.43
3 Silventoinen Juho RaKaS 20.33 0.07.31

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pelkonen Aapo PelPo 20.29 0.00.00

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Maijala Matias LapVe 10.57 0.00.00
2 Niska Valtteri LapVi 12.47 0.01.50
3 Halonen Miika KoskRi 13.03 0.02.06
4 Westerholm Thomas VePo 14.39 0.03.42
5 Oikkonen Severi OH 15.26 0.04.29
6 Viitanen Veikko OH 17.16 0.06.19

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Holopainen Ilpo S-2000 16.12 0.00.00
2 Mäkinen Rasmus OH 17.54 0.01.42
3 Heikka Benjamin Pohjant 17.56 0.01.44
4 Hannuksela Jere Pohjant 26.13 0.10.01
5 Mäkinen Sampo OH 29.10 0.12.58
6 Lassheikki Arttu LänRa 29.15 0.13.03
7 Leppäniemi Jesse PelPo 31.15 0.15.03
8 Hiltunen Antti LänRa 37.59 0.21.47

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kauppi Minna AR 23.34 0.00.00 74.69
2 Vaara Annika LapVe 29.12 0.05.38 58.47
3 Haataja Mirka EsSu 32.34 0.09.00 50.80
4 Juopperi Suvi-Päivikki LapVe 37.28 0.13.54 42.75
5 Silventoinen Ulla Pohjant 43.49 0.20.15 35.35
6 Kokkonen Jenni AlatPi 51.21 0.27.47 29.13

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kotaniemi Sari KoskRi 34.44 0.00.00
2 Romakkaniemi Terhi HaHe 55.25 0.20.41

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurmikumpu Melina KoskRi 39.51 0.00.00 28.20
2 Sandberg Susanna S-2000 43.24 0.03.33 24.60
3 Lauri Laura OH 45.57 0.06.06 22.01
4 Leppäniemi Pia PelPo 48.08 0.08.17 19.85

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hannuksela Eija Pohjant 30.46 0.00.00 43.61
2 Ojanaho Marja-Leena KemU 33.00 0.02.14 39.44
3 Taulavuori Tarja AlatPi 36.39 0.05.53 34.41
4 Vuopio Mirja PelPo 39.27 0.08.41 30.95
5 Määttä Kati RasHy 41.53 0.11.07 28.19
Mikkonen Susanna KemijU KES -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lehvonen Riitta LapVe 24.15 0.00.00 38.93
2 Viitanen Kirsi OH 25.16 0.01.01 36.56
3 Väärälä Marita OH 25.47 0.01.32 35.04
4 Oikkonen Mirka OH 28.47 0.04.32 30.69
5 Kaikkonen Maarit OH 33.41 0.09.26 25.62
6 Leffler Eva OK Renen 36.10 0.11.55 23.30
7 Kosamo Maire PudU 37.49 0.13.34 21.75
8 Määttä Anna-Maija OH 42.20 0.18.05 18.95

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Barsk Anne OH 26.19 0.00.00
2 Keränen Tarja KEV 32.13 0.05.54

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Korhonen Kii OH 32.31 0.00.00 28.35
2 Itkonen Taina LapVe 33.27 0.00.56 25.49
3 Keskinarkaus Raili OH 38.17 0.05.46 20.47

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Putkonen Lea Pohjant 33.10 0.00.00 37.40
2 Soikkeli Orvokki JRV 38.18 0.05.08 31.42
3 Öström Berit Pajala I 42.18 0.09.08 27.57
4 Korteniemi Leena S-2000 42.28 0.09.18 26.58
5 Juujärvi Marketta OH 43.17 0.10.07 25.22
6 Kinnula Irma KEV 51.48 0.18.38 20.36

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Varis Tuula OH 41.56 0.00.00 37.17
2 Vilppola Anneli Iisu 43.54 0.01.58 32.84
3 Nikula Irma OuTa 56.11 0.14.15 23.58

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mylly Aira OH 39.48 0.00.00
2 Brax Leena TP 54.12 0.14.24

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Maijala Meri LapVe 32.33 0.00.00
2 Mäkinen Sanni SalRe 1.06.37 0.34.04

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Maijala Milla LapVe 32.26 0.00.00 56.52
2 Vuopio Aino PelPo 38.14 0.05.48 45.55
3 Itkonen Siiri LapVe 49.42 0.17.16 33.20
4 Tholerud Rebecca ÖIF 51.53 0.19.27 30.03

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Näsi Aurora Pohjant 27.45 0.00.00 42.12
2 Korteniemi Veera PelPo 35.30 0.07.45 31.28
3 Backman Saana HaHe 38.21 0.10.36 27.43
4 Leffler-Rosendahl Signe OK Renen 40.13 0.12.28 24.70

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kotila Laura OH 13.31 0.00.00
2 Niva Sara LaiVe 14.10 0.00.39
3 Juopperi Sini-Pauliina LapVe 16.14 0.02.43
4 Haapasalo Henriikka Pohjant 16.29 0.02.58
5 Juntunen Johanna IinYr 17.20 0.03.49
6 Lundkvist Johanna OK Varge 21.51 0.08.20

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tolonen Sirje LänRa 17.18 0.00.00
2 Halonen Tiia KoskRi 27.27 0.10.09
3 Rissanen Jemina KemijU 31.56 0.14.38

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ruuska Elviira OH 15.42 0.00.00
2 Niva Heini LaiVe 15.45 0.00.03
3 Lampinen Aada LänRa 17.38 0.01.56
4 Ruuska Esteri OH 23.25 0.07.43

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Taulavuori Venla AlatPi 13.29 0.00.00
2 Sankelo Lotta Pohjant 17.23 0.03.54
3 Portimojärvi Saana OH 19.25 0.05.56
4 Christoffersson Elsa OK Renen 33.36 0.20.07

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ojanaho Ansa-Lotta OH 16.40 0.00.00
2 Korpi Henna LänRa 17.57 0.01.17
3 Holopainen Oili S-2000 18.46 0.02.06
4 Haapasalo Wilma Pohjant 19.16 0.02.36
5 Taulavuori Anni AlatPi 20.47 0.04.07
6 Portimojärvi Emma-Leena OH 21.15 0.04.35
7 Ojanaho Eeva-Liina OH 21.53 0.05.13
8 Lauri Silja OH 22.11 0.05.31
9 Korpi Anna LänRa 22.54 0.06.14
10 Ruuska Emilia OH 25.01 0.08.21
11 Vuopio Kaisa PelPo 25.14 0.08.34
12 Määttä Kiia OH 28.59 0.12.19
13 Lauri Elina OH 29.38 0.12.58