FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Kansallinen suunnistuskilpailu LapVi
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 27
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hölsö Mikko YKV 36.40 0.00.00 82.19
2 Bäckström Anders Femman 37.37 0.00.57 79.59
3 Iivari Antti RasKu 39.37 0.02.57 75.08
4 Fränti Juha RasKu 41.26 0.04.46 71.31
5 Koski Eero YKV 44.16 0.07.36 66.30
6 Pietiläinen Juha RastiE4 44.43 0.08.03 65.20
7 Fränti Arto YKV 46.16 0.09.36 62.59
8 Kujanpää Juuso Lynx 48.44 0.12.04 59.02
9 Sompi Jani JRV 49.13 0.12.33 58.04
10 Backlund Pontus NOK 49.51 0.13.11 56.90
11 Vertainen Jukka JRV 50.08 0.13.28 56.19
12 Kettunen Heikki VaajTe 50.11 0.13.31 55.74
13 Soininen Tuomas RasPi 55.56 0.19.16 49.66
14 Hämäläinen Ville VaaSu 56.12 0.19.32 49.08
15 Korkeakangas Antti RaJu 56.52 0.20.12 48.16
16 Smeds Christoffer NOK 59.09 0.22.29 45.96
17 Laasanen Lauri LaihLu 1.00.13 0.23.33 44.82
18 Latva Niko SuJu 1.01.23 0.24.43 43.65
19 Ala-Louvesniemi Jarkko VaaSu 1.01.49 0.25.09 43.03
20 Lauronen Jarkko LaihLu 1.03.41 0.27.01 41.46
21 Näsi Roope AlahKi 1.12.59 0.36.19 35.91
Kössi Santeri LapVi EIL -
Tunis Staffan Femman HYL -
Hämäläinen Ari JRV EIL -
Kronberg Patrick Femman EIL -
Löfbacka Sami VetU KES -
Hemminki Jukka RaJu KES -

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karjanlahti Jari-Pekka RaJu 28.56 0.00.00
2 Schroderus Jari Pohjant 45.52 0.16.56

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Savolainen Tomi RasKe 40.00 0.00.00 55.72
2 Grankull Kenneth Kronan 40.54 0.00.54 53.47
3 Länsiluoto Aapo RaJu 43.45 0.03.45 49.04
4 Ylihärsilä Ari AlahKi 47.42 0.07.42 44.10
5 Leppäniemi Jani VetU 50.07 0.10.07 41.14
6 Ylihärsilä Arto AlahKi 53.13 0.13.13 37.96
7 Nikkola Hannu RMH 54.50 0.14.50 36.08
8 Myllymäki Jyri VetU 56.06 0.16.06 34.52
9 Innanen Sakari LaihLu 12.16.07 11.36.07 2.57

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kallioniemi Janne RaLu 32.00 0.00.00 62.25
2 Holmback Joakim Femman 33.47 0.01.47 58.56
3 Moisio Petri SaPu 34.08 0.02.08 57.56
4 Sundqvist Thomas Minken 36.29 0.04.29 53.48
5 Leppämäki Tero ViiSu 37.34 0.05.34 51.58
6 Viippola Ilpo OuTa 37.45 0.05.45 50.97
7 Ekola Juha AlahKi 39.39 0.07.39 48.18
8 Kamila Kai SuJu 41.20 0.09.20 45.89
9 Ylihärsilä Juha AlahKi 42.18 0.10.18 44.52
10 Reinikka Timo VaaSu 44.30 0.12.30 42.02
11 Nevala Pasi TeuRi 46.28 0.14.28 39.95
12 Mönttinen Sami RastiE4 46.51 0.14.51 39.33
13 Lemponen Ari RaJu 47.12 0.15.12 38.75
14 Talvitie Jari PoRa 47.32 0.15.32 38.19
15 Koivisto Juhani KortJV 48.31 0.16.31 37.14
16 Ruokola Ilkka RaJu 48.50 0.16.50 36.62
17 Nurmi Pasi RasKe 49.05 0.17.05 36.16
18 Lillhonga Robert GIF 49.39 0.17.39 35.47
19 Åman Thomas Botnia 53.29 0.21.29 32.67
20 Koivisto Kari KortJV 55.49 0.23.49 31.06
21 Salmela Petri EE 58.08 0.26.08 29.59
22 Kujanpää Marko AlajA 1.08.02 0.36.02 25.09
Kaitola Harri RasKe EIL -
Isokangas Tuomo AlajA HYL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hilli Kimmo JalJa 32.27 0.00.00 54.61
2 Katajamäki Arto SuJu 35.00 0.02.33 50.12
3 Hästö Roland Botnia 37.32 0.05.05 46.27
4 Peltoniemi Vesa KPV 38.49 0.06.22 44.28
5 Hauhia Teemu RasKu 40.05 0.07.38 42.44
6 Tyynelä Kari VetU 41.09 0.08.42 40.91
7 Tarkkanen Matti UlvUra 41.51 0.09.24 39.80
8 Myllymäki Aimo KortJV 42.54 0.10.27 38.42
9 Kinnari Jukka SuJu 45.48 0.13.21 35.60
10 Laasanen Juha LaihLu 47.41 0.15.14 33.82
11 Snickars Christer Solf 50.40 0.18.13 31.48
12 Koskinen Seppo JalJa 55.05 0.22.38 28.63
13 Mäkelä Markku ViRuS 56.43 0.24.16 27.49
14 Kivimäki Jari AlajA 1.07.23 0.34.56 22.88
Koskela Heikki RaJu HYL -
Purola Ilpo AlajA HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lillandt Stefan Kristina 31.59 0.00.00 58.27
2 Mehto Harri VaajTe 32.30 0.00.31 56.89
3 Tuomisto Juha VaaSu 37.03 0.05.04 49.51
4 Ala-Sankila Jari Eräp 37.07 0.05.08 49.02
5 Strandberg Stefan Femman 38.48 0.06.49 46.51
6 Sippola Asko KuortKu 39.45 0.07.46 45.03
7 Vallbacka Heikki KortJV 39.48 0.07.49 44.61
8 Patana Pekka LaihLu 41.05 0.09.06 42.85
9 Mäkelä Ismo AlajA 43.11 0.11.12 40.43
10 Kalliokoski Arto PerhKi 43.27 0.11.28 39.84
11 Mäki-Kamppi Kari RasKu 43.52 0.11.53 39.13
12 Hautala Eero KortJV 46.59 0.15.00 36.22
13 Virnala Jukka JalJa 47.33 0.15.34 35.48
14 Toppari Reijo KauWi 49.39 0.17.40 33.68
15 Häkkinen Olli-Pekka SaPu 57.47 0.25.48 28.69
16 Palomäki Eero Femman 58.31 0.26.32 28.08
17 Kangasmäki Esa SuJu 58.33 0.26.34 27.81
18 Sokka Ari RaJu 1.08.18 0.36.19 23.62
19 Härö Hannu VäVi 1.12.51 0.40.52 21.95
20 Pitkäkangas Teuvo AlajA 1.13.13 0.41.14 21.64

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Viinikka Matti KauKa 30.32 0.00.00 48.49
2 Luuri Pertti RaJu 32.34 0.02.02 45.08
3 Rintamäki Seppo RaJu 32.58 0.02.26 44.16
4 Niemistö Juha ViPa 34.29 0.03.57 41.86
5 Hilli Veikko RaJu 35.06 0.04.34 40.78
6 Yli-Kaatiala Jorma KuortKu 35.24 0.04.52 40.08
7 Rustari Mauri ViRuS 36.45 0.06.13 38.27
8 Pihlajamaa Martti VetU 37.57 0.07.25 36.74
9 Tamminen Hannu SuJu 38.10 0.07.38 36.21
10 Toikkanen Ilpo SuJu 39.03 0.08.31 35.07
11 Joki Sauli VetU 41.50 0.11.18 32.44
12 Nyystilä Jukka LaihLu 42.30 0.11.58 31.64
13 Nuuttila Kari KauKa 43.51 0.13.19 30.39
14 Hautala Arto VaaSu 50.10 0.19.38 26.32
15 Sillanpää Juhani AlajA 56.13 0.25.41 23.26
16 Enegren Jan Solf 58.18 0.27.46 22.22
17 Alanen Martti RasKu 1.02.00 0.31.28 20.70
18 Laurila Timo JalJa 1.03.41 0.33.09 19.96
19 Kronberg Håkan Femman 1.17.36 0.47.04 16.22
Tamminen Heikki SuJu EIL -
Hongell Jouni KoS EIL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 28
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Björklund Håkan Falken 23.34 0.00.00 54.01
2 Svedström Mats NOK 26.06 0.02.32 48.49
3 Ylikoski Erkki KanSu 26.37 0.03.03 47.27
4 Sivén Osmo ÄhtU 28.11 0.04.37 44.38
5 Siitonen Erkki ViRuS 28.47 0.05.13 43.20
6 Majasaari Kari SuJu 29.43 0.06.09 41.60
7 Myllymäki Ari KPV 29.53 0.06.19 41.12
8 Hautala Olavi RaJu 30.36 0.07.02 39.92
9 Valli Seppo KauKa 31.03 0.07.29 39.10
10 Koivukangas Erkki KäTa 32.09 0.08.35 37.53
11 Eno Kaarlo TeuRi 32.46 0.09.12 36.60
12 Pienimäki Kari RaJu 33.55 0.10.21 35.15
13 Eklund Sven NOK 34.19 0.10.45 34.52
14 Hertsbacka Karl-Gustav NOK 34.32 0.10.58 34.09
15 Rantamäki Veikko KauKa 35.22 0.11.48 33.08
16 Turunen Erkki SuSe 36.01 0.12.27 32.28
17 Österbacka Bo Minken 37.55 0.14.21 30.47
18 Pusa Raimo ViRuS 38.17 0.14.43 29.99
19 Williamsson Bo-Göran VaaSu 38.56 0.15.22 29.30
20 Humalamäki Hannu ÄhtU 40.03 0.16.29 28.30
21 Joensuu Heimo AlajA 40.58 0.17.24 27.48
22 Kujanpää Heikki AlajA 41.24 0.17.50 27.02
23 Pollari Kalevi YKV 41.41 0.18.07 26.66
24 Finnilä Mauri VetU 42.54 0.19.20 25.73
25 Harju Jorma KortJV 43.16 0.19.42 25.34
26 Nylund Henrik Falken 52.51 0.29.17 20.61
27 Närvä Martti SuJu 12.33.00 12.09.26 1.44
Hahtola Aulis RasKu EIL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lågland Henry VaaSu 27.48 0.00.00 41.44
2 Backman Sven-Olof Falken 28.22 0.00.34 40.18
3 Keskinen Jouko RaJu 29.51 0.02.03 37.77
4 Peltola Lasse SuJu 31.56 0.04.08 34.92
5 Torrkulla Roy Minken 33.54 0.06.06 32.53
6 Erkinheimo Voitto KortJV 34.27 0.06.39 31.65
7 Taipalus Esko RasKe 37.51 0.10.03 28.48
8 Åkerblom Måns GIF 38.06 0.10.18 27.97
9 Rantakangas Erkki AlajA 38.16 0.10.28 27.53
10 Tammela Seppo LaukU 40.33 0.12.45 25.67
11 Mönttinen Erkki ViPa 44.43 0.16.55 23.00
12 Lähdekorpi Mauri Femman 51.11 0.23.23 19.86
13 Ilkka Jarmo RaJu 58.03 0.30.15 17.29
Lilja Matti RaJu KES -
Kankaanpää Jussi RaJu KES -
Yli-Teevahainen Olavi KauKa EIL -
Viitala Jorma RaJu EIL -
Kesti Tapani KuortKu EIL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kinnunen Paavo EE 27.44 0.00.00 43.93
2 Salo Jaakko SaPu 29.33 0.01.49 40.89
3 Keskinen Matti TikSu 30.50 0.03.06 38.85
4 Pelkonen Toivo YlikNM 31.41 0.03.57 37.49
5 Fränti Eero KoS 32.35 0.04.51 36.14
6 Korva Pauli KoS 33.09 0.05.25 35.22
7 Staffans Per-Erik Vörå 34.26 0.06.42 33.61
8 Siltala Raimo KauWi 34.47 0.07.03 32.98
9 Holm Lars-Gunnar Botnia 35.10 0.07.26 32.33
10 Sandgren Lars NOK 36.11 0.08.27 31.15
11 Reini Jaakko TikSu 37.54 0.10.10 29.47
12 Riihonen Taisto KauKa 39.24 0.11.40 28.09
13 Kielinen Erkki KortJV 39.53 0.12.09 27.49
14 Ketola Tuomo KauKa 39.57 0.12.13 27.19
15 Nieminen Mauno ViiSu 42.52 0.15.08 25.11
16 Autio Mauno AlajA 49.39 0.21.55 21.47
17 Rantala Eino SaPu 54.38 0.26.54 19.33
18 Luoma Antti KortJV 55.25 0.27.41 18.87
Hietalahti Aapo HalTo HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hietaharju Antti ÄhtU 25.56 0.00.00 38.93
2 Moisio Paavo SaPu 30.14 0.04.18 32.56
3 Patana Tapio VetU 31.38 0.05.42 30.32
4 Salmi Aimo VaaSu 34.08 0.08.12 27.36
5 Yli-Teevahainen Kalevi VaaSu 46.44 0.20.48 19.44
6 Knuuttila Helge VaaSu 49.07 0.23.11 17.99
7 Kataja Reino SuJu 1.03.45 0.37.49 13.46

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koivunen Matti RaJu 37.02 0.00.00 27.73
2 Mård Leo Kristina 38.26 0.01.24 24.72
3 Ojajärvi Kalevi KuortKu 48.55 0.11.53 17.85

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Takalampi Erkki KuortKu 30.19 0.00.00 30.01
2 Ojajärvi Armas KuortKu 46.08 0.15.49 18.24
3 Varamäki Veikko RaJu 1.14.32 0.44.13 10.38

Sarja H8RR
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kallioniemi Jami RaLu 12.17 0.00.00
2 Leppämäki Anton ViiSu 14.20 0.02.03
3 Kangas Aapo LapVi 15.57 0.03.40
4 Hauhia Iiro RaJu 16.22 0.04.05
5 Ylihärsilä Aatu AlahKi 18.44 0.06.27
6 Nurmi Aapo RasKe 18.47 0.06.30
7 Jussinmäki Pietari HalTo 19.57 0.07.40

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Nevala Roni TeuRi 14.55 0.00.00
2 Ylihärsilä Ville AlahKi 15.20 0.00.25
3 Yliselä Santeri LapVi 16.01 0.01.06
4 Mäki Jasper LapVi 23.48 0.08.53

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rantoja Jarkko RasKe 16.41 0.00.00
2 Jussinmäki Akseli HalTo 17.02 0.00.21
3 Niska Valtteri LapVi 18.34 0.01.53
4 Wärnman Isak Falken 20.31 0.03.50
5 Kuuttinen Patrik NOK 21.35 0.04.54
6 Hemminki Niko RaJu 21.57 0.05.16
7 Vuorela Johannes YKV 23.45 0.07.04
8 Mylläri Lucas NOK 24.36 0.07.55
9 Koivisto Juho KortJV 25.19 0.08.38
10 Rinta-Koski Eemeli PoRa 28.24 0.11.43
11 Kullman Hannes Falken 29.45 0.13.04
12 Lillhonga Kevin GIF 30.18 0.13.37
13 Niemi Jaakko PoRa 1.22.31 1.05.50

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kangas Juho LapVi 16.58 0.00.00
2 Laasanen Matti LaihLu 19.37 0.02.39
3 Malkamäki Rami LapVi 20.47 0.03.49
4 Nurmi Elias RasKe 21.22 0.04.24
5 Kuusisto Topi LaihLu 21.33 0.04.35
6 Hölsö Severi YKV 22.38 0.05.40
7 Hilli Anttoni JalJa 22.42 0.05.44
8 Herttua Sami LapVi 23.01 0.06.03
9 Lindgren Joona KortJV 27.02 0.10.04
10 Koskela Eetu HalTo 27.07 0.10.09
11 Karjanlahti Eero RaJu 29.13 0.12.15
12 Lantta Martti LapVi 32.28 0.15.30
13 Ollikkala Miro PoRa 33.33 0.16.35
14 Niska Niilo LapVi 54.38 0.37.40
Saranpää Touko RaJu HYL -
Karjanlahti Eemeli RaJu HYL -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Viippola Aapo OuTa 20.49 0.00.00
2 Kaksonen Teemu YKV 21.28 0.00.39
3 Vilpakka Jaakko LapVi 30.45 0.09.56
4 Saranpää Topias RaJu 38.27 0.17.38
Koskela Sakari RaJu EIL -
Åman Joel Botnia EIL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Stubb Hannes Falken 22.39 0.00.00
2 Rintala Niku TeuRi 29.24 0.06.45
3 Hemminki Joni RaJu 30.47 0.08.08
4 Holmback Hannes Femman 31.32 0.08.53
5 Kaitola Iiro RasKe 33.47 0.11.08
6 Hauhia Ilari RaJu 41.46 0.19.07
7 Saari Joni PoRa 44.24 0.21.45
8 Lillhonga Leander GIF 47.36 0.24.57
9 Mylläri Andreas NOK 47.59 0.25.20
Salmela Taavi EE HYL -
Mäkelä Joni AlajA HYL -
Sundqvist Dennis Minken EIL -
Kaitola Lauri RasKe EIL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Schroderus Samuli Pohjant 22.39 0.00.00 45.48
2 Koirikivi Anssi RasTiimi 24.11 0.01.32 42.01
3 Kalliokoski Jooseppi RasTiimi 24.27 0.01.48 40.98
4 Lammi Aleksi LapVi 25.58 0.03.19 38.04
5 Kattelus Tuomas LapVi 26.30 0.03.51 36.75
6 Hakala Matias LapVi 33.47 0.11.08 28.41
7 Schroderus Santeri Pohjant 34.08 0.11.29 27.71
8 Mäkelä Joonas AlajA 37.46 0.15.07 24.67
9 Gummerus Lauri RasTiimi 38.25 0.15.46 23.89
10 Punkari Timo YKV 40.49 0.18.10 22.14
11 Saari Jani PoRa 42.32 0.19.53 20.91
12 Porre Miika AlahKi 59.47 0.37.08 14.64
Herttua Matti LapVi EIL -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kaksonen Tero YKV 46.39 0.00.00 37.78
2 Purola Matias AlajA 49.37 0.02.58 32.85
3 Saari Juho PoRa 51.37 0.04.58 29.02

Sarja D8RR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rantoja Marika RasKe 17.07 0.00.00
2 Snickars Sara Solf 19.10 0.02.03
3 Rantoja Sari RasKe 19.47 0.02.40
4 Vilpakka Sanna LapVi 26.26 0.09.19
5 Karjanlahti Sofia RaJu 28.56 0.11.49

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hoskari Maria RasKe 10.25 0.00.00
2 Niemi Tiina PoRa 12.04 0.01.39
3 Viippola Venla OuTa 12.57 0.02.32
4 Hölsö Henriikka YKV 13.02 0.02.37
5 Koskela Iina HalTo 13.22 0.02.57
6 Hästö Louisa Femman 13.42 0.03.17
7 Niska Saana LapVi 14.20 0.03.55
8 Leppämäki Elsa ViiSu 14.40 0.04.15
9 Lammi Tara KauWi 14.41 0.04.16
10 Haglund Emma Solf 14.47 0.04.22
11 Nevala Ronja TeuRi 16.33 0.06.08
12 Kaitola Anna RasKe 17.16 0.06.51
13 Innanen Milla LaihLu 17.24 0.06.59
14 Jussinmäki Tuulia HalTo 19.46 0.09.21
15 Ylihärsilä Ronja AlahKi 20.02 0.09.37
16 Hautamäki Heli LapVi 20.41 0.10.16
17 Hietala Emmi LapVi 22.57 0.12.32
18 Herttua Elina LapVi 23.07 0.12.42
Taipalus Emma RasKu EIL -
Peltola Eeva LapVi EIL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Halonen Linnéa NOK 16.23 0.00.00
2 Haglund Sofia Solf 21.08 0.04.45
3 Hästö Julia Femman 30.42 0.14.19
Tuominen Anniina TP EIL -
Snickars Fia Solf HYL -

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Myllymäki Maarit KortJV 21.18 0.00.00
2 Nuuttila Anni KauKa 21.39 0.00.21
3 Vuorela Aliina YKV 24.14 0.02.56
4 Katajamäki Henna-Riina KauWi 24.54 0.03.36
5 Peltonen Sara LapVi 28.12 0.06.54
6 Kaksonen Terhi YKV 31.40 0.10.22
7 Kamila Minerva SuJu 35.49 0.14.31
Hakala Iina-Maaria KauWi HYL -

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tuomisto Satu VaaSu 20.02 0.00.00
2 Tuomisto Anu VaaSu 20.23 0.00.21
3 Hakala Anna-Kaisa LapVi 23.26 0.03.24
4 Kangas Emma LapVi 23.38 0.03.36
5 Wiklund Sandra Femman 30.22 0.10.20
6 Ala-Ikkelä Eveliina PoRa 31.32 0.11.30
7 Hilli Emmi JalJa 36.09 0.16.07

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hakala Noora LapVi 23.02 0.00.00
2 Koskela Sanna RaJu 28.57 0.05.55
3 Nurmi Venla RasKe 31.36 0.08.34
4 Rinta-Koski Aino PoRa 32.38 0.09.36
5 Kuuttinen Heidi NOK 41.19 0.18.17
6 Oksanen Emmi SiiRa 54.01 0.30.59
Koivisto Julia KortJV HYL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pajula Salla LapVi 24.54 0.00.00 48.84
2 Manderbacka Hanne VaaSu 25.48 0.00.54 46.59
3 Purola Sanna-Mari AlajA 27.18 0.02.24 43.52
4 Koski-Säntti Veera RasKu 29.56 0.05.02 39.22
5 Rajala Milla LapVi 29.59 0.05.05 38.69
6 Koivisto Katariina AlajA 30.21 0.05.27 37.76
7 Mäntylä Tanja RasKe 33.26 0.08.32 33.85
8 Åman Mathilda Botnia 33.34 0.08.40 33.30
9 Nurmi Eveliina RasKe 35.03 0.10.09 31.49
10 Laaksonen Nuppu KPV 44.36 0.19.42 24.43
11 Yli-Kaatiala Iiris KuortKu 46.44 0.21.50 23.02
Rinne Sara KuortKu HYL -
Peltoniemi Vilja KPV HYL -
Kaitola Iina RasKe HYL -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kössi Anniina KortJV 30.09 0.00.00
2 Ylikoski Taru KortJV 31.38 0.01.29

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Korpi Paula LapVi 46.17 0.00.00
2 Häkkinen Elli SaPu 1.46.29 1.00.12

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Fränti Kati RasKu 37.34 0.00.00 70.37
2 Heittola Satu RasKu 39.15 0.01.41 66.51
3 Sundelin Ann-Sofie Botnia 39.57 0.02.23 64.51
4 Koskela Tiina HalTo 40.11 0.02.37 63.32
5 Tunis Pernilla Femman 40.30 0.02.56 62.01
6 Heittola Suvi RasKu 42.26 0.04.52 58.40
7 Åstrand Ulla-Maria Botnia 44.56 0.07.22 54.42
8 Voytova Alexandra RasKu 45.33 0.07.59 52.96
9 Novikova Olga Femman 46.37 0.09.03 51.04
10 Gurtchenkova Natalia NOK 48.09 0.10.35 48.72
11 Kallioniemi Reija RaLu 48.17 0.10.43 47.91
12 Virekunnas Laura TP 54.05 0.16.31 42.16
13 Ojala Ulla PoRa 1.10.08 0.32.34 32.04
Smeds Mia NOK EIL -

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäkelä Anne AlajA 33.49 0.00.00
2 Kaitola Maarit RasKe 35.32 0.01.43

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Björndahl Lilian Falken 32.22 0.00.00 45.40
2 Backman Yvonne Falken 35.13 0.02.51 39.64
3 Grankull Jaana Kronan 38.01 0.05.39 34.79
4 Kujanpää Maarit KuortKu 59.11 0.26.49 21.10
Löfbacka Sanna KPV EIL -
Rotola-Pukkila Minna KauKa EIL -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kuusisto Merja LaihLu 33.47 0.00.00 46.66
2 Wasström Lotta Solf 37.28 0.03.41 41.17
3 Blomqvist Eija Femman 38.57 0.05.10 38.73
4 Åman Veronica Botnia 42.18 0.08.31 34.87
5 Wärnman Ingela Falken 42.19 0.08.32 34.06
6 Hauhia Eija RaJu 43.23 0.09.36 32.44
7 Peltoniemi Anne KPV 46.38 0.12.51 29.45
8 Iso-Koivisto Minna KauWi 53.31 0.19.44 25.04
Tupitsa Sari RastiE4 EIL -
Taipalus Maarika RasKu EIL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Perkkalainen Johanna EE 33.34 0.00.00 41.55
2 Katajamäki Tuija KauWi 34.25 0.00.51 39.91
3 Erkkilä Marja RaJu 35.22 0.01.48 38.25
4 Koskela Sari RaJu 36.43 0.03.09 36.27
5 Tyrni Minna KuortKu 38.44 0.05.10 33.84
6 Kielinen-Myllymäki Satu KortJV 48.05 0.14.31 26.83
7 Sivula Kaija AlajA 48.06 0.14.32 26.38
8 Mylläri Britt-Marie NOK 48.59 0.15.25 25.48
9 Snickars Virpi Solf 49.58 0.16.24 24.56
10 Korpela-Kamila Heidi SuJu 51.32 0.17.58 23.41
11 Häkkinen Sari SaPu 1.24.46 0.51.12 13.98

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tuomisto Anna-Leena VaaSu 32.36 0.00.00 51.79
2 Rantoja Eija RasKe 39.35 0.06.59 41.74
3 Kankaanpää Tarja KauWi 43.57 0.11.21 36.77
4 Ojajärvi Päivi RasKe 48.33 0.15.57 32.54
5 Kalliokoski Katriina PerhKi 55.38 0.23.02 27.75
6 Raatikainen Päivi LohiRa 58.46 0.26.10 25.65
7 Rantamäki Anita KauKa 1.01.50 0.29.14 23.79
Hautala Päivi RaJu HYL -
Qvisén Anna-Leena Kristina EIL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sivén Hannele ÄhtU 35.58 0.00.00 35.53
2 Kajaala-Ylikoski Helena KanSu 40.55 0.04.57 30.06
3 Laurila Arja JalJa 47.33 0.11.35 24.86
4 Eriksson-Kronberg Monica Femman 47.45 0.11.47 23.75
5 Turunen Päivi-Kaarina SuSe 52.54 0.16.56 20.53

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Erkinheimo Ritva KortJV 29.14 0.00.00 52.52
2 Korkeakangas Eeva-Liisa RaJu 30.35 0.01.21 49.36
3 Fred Bodil Femman 31.01 0.01.47 47.85
4 Björklund Gunilla Falken 33.54 0.04.40 43.03
5 Lähdekorpi Kaija Femman 34.58 0.05.44 40.98
6 Finnilä Katariina VetU 39.28 0.10.14 35.66
7 Sauru Seija PoRa 40.41 0.11.27 33.96
8 Nylund Marlene Falken 43.46 0.14.32 30.99
9 Lassila Eija VetU 1.03.21 0.34.07 21.00
Pått Saga Minken HYL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Seppälä Eila YKV 26.18 0.00.00 39.11
2 Maja Alli RaJu 26.57 0.00.39 37.35
3 Sandgren Ann-Mari NOK 29.58 0.03.40 32.85
4 Peltola Hilkka SuJu 32.29 0.06.11 29.63
5 Mäkelä Marjatta PoRa 34.14 0.07.56 27.47
6 Keskinen Leila RaJu 38.53 0.12.35 23.62
7 Ketola Sirkka KauKa 42.18 0.16.00 21.19
8 Rantala Tarja SaPu 44.24 0.18.06 19.69