FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Kansallinen keskimatka RaPi
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Suna Jussi TuMe 34.06 0.00.00 92.16
2 Kodeda Stepan MSParma 34.49 0.00.43 89.55
3 Sirén Mikko AngA 36.10 0.02.04 85.53
4 Hämäläinen Sami MSParma 36.28 0.02.22 84.14
5 Salmenoja Samuli MSParma 36.44 0.02.38 82.86
6 Nieminen Janne PR 37.40 0.03.34 80.14
7 Suonpää Lasse MSParma 38.06 0.04.00 78.58
8 Kalve Henri PR 39.15 0.05.09 75.65
9 Lapila Pekka MSParma 45.24 0.11.18 64.85
10 Pihl Peeter MSParma 46.08 0.12.02 63.28
11 Parisod Heikki SalVil 46.16 0.12.10 62.57
12 Kleemola Lauri Lynx 47.05 0.12.59 60.95
13 Elo Markku LaJy 50.02 0.15.56 56.86
14 Laaksonen Markku HS 51.34 0.17.28 54.69
15 Suominen Petteri MSParma 53.14 0.19.08 52.51
16 Matilainen Juha LS-37 53.40 0.19.34 51.63
17 Tamminen Bob KSF 1.09.08 0.35.02 39.72
Mattila Tomi AngA KES -
Hoikkala Mikko KSF KES -
Fröjdö Jonathan PR KES -
Routsi Vesa-Matti RasKa EIL -
Karvonen Matti KR EIL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Röytiö Jaakko PR 31.07 0.00.00 58.65
2 Virta Sami MSParma 33.57 0.02.50 52.61
3 Ottila Markus TuS 34.07 0.03.00 51.20
4 Hjelm Hannu PR 35.06 0.03.59 48.65
5 Wigelius Miikka MaMa 36.26 0.05.19 45.80
6 Korte Tuomo TuS 38.25 0.07.18 42.42
7 Malmivirta Juha TuS 40.48 0.09.41 38.98
8 Niemelä Mikko VetU 48.07 0.17.00 32.24

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mattila Olli MSParma 31.18 0.00.00 57.67
2 Kerkola Mika SuSi 31.37 0.00.19 52.81
3 Tölkkö Pasi MSParma 32.02 0.00.44 47.89
Moisio Orvo TuS EIL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Räbb Rainer PIF 1.09.46 0.00.00 54.80
2 Koponen Visa PertPe 1.10.28 0.00.42 53.36
3 Ekström Thomas MSParma 1.15.15 0.05.29 49.12
4 Lindblom Petteri SuSi 1.23.04 0.13.18 43.73
5 Kuokkanen Ismo TuS 1.23.45 0.13.59 42.61
6 Brink Anders PIF 1.26.39 0.16.53 40.45
7 Köyvönen Kimmo MaMa 1.30.49 0.21.03 37.89
Palo Ari TuMe HYL -
Alatalo Timo HirvHe HYL -
Holmijoki Tapani PR KES -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Elo Jussi LaJy 52.59 0.00.00 57.77
2 Lammila Jyrki LaJy 56.18 0.03.19 53.35
3 Paulin Arvo Delta 58.29 0.05.30 50.38
4 Viili Osmo MSParma 1.10.16 0.17.17 41.11
5 Aakula Ilkka PR 1.10.52 0.17.53 39.95
6 Laine Matti MSParma 1.21.34 0.28.35 34.01
7 Mänty Pekka HirvHe 1.23.28 0.30.29 32.55
8 Teittinen Matti Hiisi 1.31.01 0.38.02 29.22
Gustafsson Risto R-P KES -
Leppänen Kimmo HirvHe EIL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saarimäki Ilkka AngA 51.39 0.00.00 59.56
2 Niinistö Harri AngA 52.47 0.01.08 57.74
3 Reiman Juha Hiisi 56.36 0.04.57 53.33
4 Salonen Matti VaRa 56.46 0.05.07 52.67
5 Nummi Esko PunKu 1.01.13 0.09.34 48.37
6 Andersson Bror PIF 1.01.52 0.10.13 47.39
7 Halme Tapio AngA 1.02.01 0.10.22 46.81
8 Karro Markku SalVil 1.03.28 0.11.49 45.29
9 Ölander Ralf PIF 1.04.19 0.12.40 44.24
10 Ritanotko Markku TuMe 1.13.38 0.21.59 38.25
11 Liimatainen Pekka TuS 1.21.39 0.30.00 34.14
12 Kuivala Juha TuS 1.31.18 0.39.39 30.22
13 Nieminen Taisto PR 1.32.15 0.40.36 29.60
Virolainen Asko SomEsa HYL -
Kuivala Hannu TuS HYL -
Etu-Huitti Arto MSParma HYL -
Jokinen Matti TuVi KES -
Kivioja Heikki SalVil EIL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Venho Kari MaMa 51.02 0.00.00 52.16
2 Kallio Risto AngA 52.45 0.01.43 50.10
3 Nuuros Risto SuSi 54.29 0.03.27 48.16
4 Mannonen Mikko TuS 54.58 0.03.56 47.39
5 Salmenoja Pertti HirvHe 55.06 0.04.04 46.93
6 Knaapi Olli TuMe 55.29 0.04.27 46.26
7 Röytiö Lauri PR 59.26 0.08.24 42.87
8 Varjonen Heikki RaLu 1.00.32 0.09.30 41.77
9 Sipponen Markku PR 1.02.07 0.11.05 40.40
10 Virtanen Jari PR 1.02.55 0.11.53 39.59
11 Villberg Hannu SalVie 1.05.46 0.14.44 37.58
12 Kallio Lasse SuSi 1.06.08 0.15.06 37.09
13 Teppala Arvi PR 1.08.31 0.17.29 35.52
14 Mäkeläinen Tarmo MSParma 1.12.21 0.21.19 33.37
15 Alilonttinen Martti MSParma 1.12.54 0.21.52 32.86
16 Välimäki Heimo TuVi 1.15.20 0.24.18 31.55
17 Grönholm Hannu PR 1.23.53 0.32.51 28.11
Tamminen Pentti PertPe HYL -
Pakarinen Heino TuMe HYL -
Inki Pekka TuMe KES -
Havia Jouko PR KES -
Harju Hannu EsSu KES -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pajunen Heikki PR 50.17 0.00.00 48.65
2 Koistinen Leo VaRa 56.53 0.06.36 42.73
3 Paldanius Jorma TuS 57.15 0.06.58 42.17
4 Grönroos Timo MSParma 59.50 0.09.33 40.09
5 Urhonen Seppo TuS 1.00.25 0.10.08 39.44
6 Viljanen Olli MSParma 1.03.34 0.13.17 37.23
7 Varjonen Antero RR 1.03.42 0.13.25 36.90
8 Rantasaari Antti PiKe 1.05.14 0.14.57 35.79
9 Lainema Ilkka MSParma 1.05.17 0.15.00 35.52
10 Orrensalo Reijo TuVi 1.05.31 0.15.14 35.15
11 Nurmi Veijo VaRa 1.05.40 0.15.23 34.82
12 Havia Pertti MaMa 1.07.05 0.16.48 33.85
13 Halkosaari Severi HimU 1.07.09 0.16.52 33.58
14 Ratia Matti MSParma 1.07.21 0.17.04 33.24
15 Virta Aare SuSi 1.11.10 0.20.53 31.24
16 Laakso Raimo HaHa 1.16.05 0.25.48 29.01
17 Yliuntinen Hannu KarjUra 1.22.38 0.32.21 26.52
18 Erkkilä Ahti PR 1.26.28 0.36.11 25.16
19 Nurmela Jukka UrjU 1.27.24 0.37.07 24.70
20 Hedenström Rauno MaMa 1.34.29 0.44.12 22.68
Karvonen Raimo SuSi HYL -
Verha Koitto VaRa KES -
Sonkki Juhani PR KES -
Mustranta Antti HS KES -
Tikka Kari MaMa EIL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kiiski Osmo SomEsa 39.36 0.00.00 39.81
2 Eskola Jorma MaMa 46.18 0.06.42 33.54
3 Valtonen Teuvo Hiisi 47.23 0.07.47 32.27
4 Laaksonen Auvo MaMa 51.17 0.11.41 29.35
5 Holmström Bengt KSF 51.42 0.12.06 28.66
6 Nuotio Olli SomEsa 56.40 0.17.04 25.73
7 Viiri Jyrki HirvHe 59.19 0.19.43 24.18
8 Kivelä Jorma PR 1.00.41 0.21.05 23.25
9 Laine Markku TuS 1.08.05 0.28.29 20.37
10 Launis Kari Raus 1.09.45 0.30.09 19.55
11 Isotalo Matti AuVa 1.13.22 0.33.46 18.26

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tamminen Heikki MaMa 45.36 0.00.00 37.42
2 Nordell Rolf KSF 47.26 0.01.50 35.48
3 Paananen Aapo R-P 55.05 0.09.29 30.13
4 Siivonen Jukka RasKa 55.25 0.09.49 29.53
5 Pahlman Erik PIF 56.54 0.11.18 28.35
6 Hannukainen Teuvo MSParma 58.43 0.13.07 27.08
7 Laavainen Matti MSParma 59.26 0.13.50 26.36
8 Tamminen Antti AuVa 1.03.02 0.17.26 24.49
9 Ljungqvist Pentti PIF 1.04.13 0.18.37 23.67
10 Marjanen Torsti SalVil 1.05.27 0.19.51 22.87
11 Joonas Risto MaMa 1.06.25 0.20.49 22.19
Saukkonen Reijo KemKi KES -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lätti Erkki LHR 36.38 0.00.00 26.90
2 Ali-Rantala Arvo LoJa 46.31 0.09.53 20.13
3 Lassila Arto PR 1.07.53 0.31.15 13.07
4 Kipinoinen Pertti AuVa 1.22.33 0.45.55 10.15

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Holmijoki Janne PR 35.05 0.00.00
Sipponen Jere PR EIL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kerkola Nico SuSi 27.25 0.00.00 43.55
2 Thomander Victor KSF 34.45 0.07.20 31.78
3 Heinonen Kimmo TuS 36.26 0.09.01 27.86

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Sarkimo Esa SuSi 27.28 0.00.00
2 Arén Conny PIF 34.44 0.07.16

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ekström Niklas MSParma 13.31 0.00.00
2 Hänninen Eetu RaPi 17.38 0.04.07
3 Silander Antti TuS 17.43 0.04.12
4 Arén Oscar PIF 20.10 0.06.39
5 Lepistö Oskari MSParma 21.39 0.08.08
Kerkola Teemu SuSi HYL -
Reinivuo Aleksi PR EIL -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Thomander Oscar KSF 16.37 0.00.00
2 Nummi Luukas PunKu 22.14 0.05.37
3 Repo Kristian RaPi 23.08 0.06.31
Andersson Markus KSF EIL -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hänninen Lauri RaPi 11.45 0.00.00
2 Nummi Leevi PunKu 13.04 0.01.19
3 Arén Cevin PIF 13.36 0.01.51
4 Reinivuo Valtteri PR 14.55 0.03.10
5 Luomala Ilkka RaPi 15.11 0.03.26
6 Seppänen Kalle RaPi 16.12 0.04.27
7 Ahvenniemi Lauri RaPi 18.05 0.06.20
8 Huisko Esa MSParma 19.07 0.07.22

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Dambe Inga PR 31.50 0.00.00 87.11
2 Kivelä Sanni AngA 35.29 0.03.39 77.17
3 Autio Päivi Hiisi 37.25 0.05.35 72.26
4 Mattsson Ingela PIF 39.36 0.07.46 67.40
5 Saarimäki Heini AngA 40.21 0.08.31 65.29
6 Liimatainen Anni TuS 40.53 0.09.03 63.59
7 Väre Tiina SomEsa 41.10 0.09.20 62.31
8 Gustafsson Jannina TVV 42.20 0.10.30 59.77
9 Reponen Henna PR 43.54 0.12.04 56.85
10 Väätäinen Eeva-Stiina ÄhtU 46.01 0.14.11 53.48
11 Kujala Terhi PoRa 1.05.09 0.33.19 37.24
12 Hoikkala Gun KSF 1.10.46 0.38.56 33.80
Saetalu Daisi MSParma HYL -
Saarimäki Milla AngA EIL -
Hyvönen Noora AngA EIL -
Hakala Essi MSParma EIL -

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kivelä Riikka PR 45.58 0.00.00

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Dambe Signe PR 37.15 0.00.00
2 Krzywacki Soile R-P 56.30 0.19.15
Lundén Kati MaMa EIL -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haavisto Lotta TuS 43.53 0.00.00 28.27
2 Brink Maria PIF 51.20 0.07.27 22.35
3 Malin Anne SalVil 53.51 0.09.58 19.58

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kerkola Tiina SuSi 57.15 0.00.00
2 Lammila Tarja LaJy 1.20.36 0.23.21
Andersson Hanna KSF EIL -
Leppänen Satu HirvHe EIL -
Sipponen Eija PR EIL -
Mannonen Anu AngA KES -
Mäkelä Tiina RaTU KES -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Eisanen Tea MaMa 50.00 0.00.00 53.34
2 Kivioja Pirjo SalVil 57.37 0.07.37 44.90
3 Ahonen Liisa PR 1.13.42 0.23.42 34.02
4 Mannonen Jaana SuSi 1.21.23 0.31.23 29.82
Miettinen Jaana TuS HYL -
Miettinen Päivi VaRa HYL -
Montonen Outi IHR EIL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Suna Eija MSParma 1.05.58 0.00.00
2 Lähteenmäki Pirjo PR 1.07.08 0.01.10
Hovirinta Marjo TuMe KES -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salmenoja Hely HirvHe 46.31 0.00.00 50.07
2 Karvonen Pirjo SuSi 59.52 0.13.21 37.74
3 Tienari Pauliina KyRa 1.04.33 0.18.02 33.92
4 Ritasalo Maaria VaRa 1.07.22 0.20.51 31.46
Rahkonen Ulla PR KES -
Westeren Maj-Britt MaMa KES -
Leppänen Tuula RaTU EIL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Havia Tuula MaMa 51.00 0.00.00 41.49
2 Verha Maija VaRa 54.25 0.03.25 37.43
3 Tulokas Tuula SuSi 55.38 0.04.38 35.18
4 Viiri Rauni HirvHe 1.11.41 0.20.41 26.20
5 Kastemaa Tuuli HirvHe 1.48.15 0.57.15 16.62

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Elmiö Tuula TuS 45.38 0.00.00 38.74
2 Kallio Tuija RaTU 52.13 0.06.35 32.84
3 Lainema Maija MSParma 1.07.27 0.21.49 24.64
4 Fingerroos Seija PR 1.30.04 0.44.26 17.86
Laine Tuula TuS KES -
Määttänen Seija SuSi KES -

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sinkkilä Raila TuS 42.57 0.00.00
2 Vienola Raili VaRa 1.00.30 0.17.33

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hasu Eveliina KS 51.39 0.00.00
2 Gustafsson Essi R-P 1.06.40 0.15.01

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ekström Hanne-Line MSParma 38.09 0.00.00 45.10
2 Brink Johanna PIF 42.12 0.04.03 37.71
3 Reuna Laura Hiisi 42.59 0.04.50 34.03

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rantala Jenna MSParma 41.04 0.00.00

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Saarela Eliisa RaPi 22.23 0.00.00
2 Seppänen Aino RaPi 24.15 0.01.52
3 Väätäjä Maija RaPi 24.25 0.02.02
4 Luomala Sara RaPi 26.53 0.04.30

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Viili Anni-Martta MSParma 19.19 0.00.00
2 Kemppainen Ronja AngA 19.29 0.00.10
3 Kemppainen Maria AngA 22.31 0.03.12

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tölkkö Erika RaPi 13.10 0.00.00
2 Tuomisto Saara MSParma 13.18 0.00.08
3 Silander Irma TuS 13.37 0.00.27
4 Hansson Venla RaPi 14.25 0.01.15
5 Vataa Aada RaPi 15.56 0.02.46
6 Saarela Essi RaPi 18.11 0.05.01
7 Brink Henrika PIF 18.23 0.05.13
8 Tölkkö Saara RaPi 20.42 0.07.32
9 Laakso Pinja PR 27.36 0.14.26

Sarja NAVOIN
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haavisto Ella TuS 47.27 0.00.00