FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Saaristorastit
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 37
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Portin Fredric PR 35.00 0.00.00 91.25
2 Lakanen Jani VaajTe 36.27 0.01.27 87.26
3 Fagerudd Kim PR 36.48 0.01.48 86.07
4 Stenlund Daniel PR 38.22 0.03.22 82.20
5 Parkkinen Jarno RR 38.23 0.03.23 81.82
6 Huhtanen Juha-Matti VaajTe 39.03 0.04.03 80.08
7 Hall Andreas Femman 39.20 0.04.20 79.17
8 Summanen Aapo VaajTe 39.35 0.04.35 78.33
9 Mutka Manu TuMe 40.31 0.05.31 76.20
10 Simosas Otto Orient 40.35 0.05.35 75.75
11 Pajula Kimmo TuMe 42.07 0.07.07 72.67
12 Kleemola Lauri Lynx 42.55 0.07.55 71.01
13 Aaltonen Vesa Brahe 43.03 0.08.03 70.48
14 Mertanen Simo LappRi 43.05 0.08.05 70.12
15 Pohjola Lauri S-JKL 43.25 0.08.25 69.27
16 Salo Mikael Orient 43.26 0.08.26 68.94
17 Joensuu Ari-Pekka LapVi 43.37 0.08.37 68.34
18 Järn Staffan Brahe 43.43 0.08.43 67.88
19 Heiska Samu LapVi 44.59 0.09.59 65.68
20 Sund Otto Femman 45.28 0.10.28 64.68
21 Jurvakainen Tuukka VaajTe 45.34 0.10.34 64.25
22 Asikainen Saku Hiisi 45.42 0.10.42 63.77
23 Blomster Daniel SV 47.08 0.12.08 61.55
24 Brunell Filip Brahe 47.26 0.12.26 60.88
25 Suntila Juha TuMe 48.53 0.13.53 58.80
26 Putaja Pekka SuSe 49.50 0.14.50 57.41
27 Matilainen Juha LS-37 51.22 0.16.22 55.44
28 Nurminen Ville-Veikko SuosmSa 52.11 0.17.11 54.32
29 Forsström Benny Raseborg 52.20 0.17.20 53.91
30 Hämäläinen Ville VaaSu 53.49 0.18.49 52.18
31 Teivaanmäki Pekka KeuKi 55.42 0.20.42 50.17
32 Haajanen Erik Raseborg 55.57 0.20.57 49.71
33 Yrjä Aki PertPe 56.00 0.21.00 49.43
34 Parkkinen Anssi VaRa 59.13 0.24.13 46.52
35 Haajanen Leif Raseborg 1.01.02 0.26.02 44.92
Kemppinen Mikko LaTa KES -
Maajärvi Matti LappRi HYL -

Sarja H21B
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salonen Timo VaHa 32.04 0.00.00
2 Suntioinen Ville KaRa 53.37 0.21.33

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hoikkala Mikko KSF 28.15 0.00.00
2 Toivonen Toni VaRa 45.01 0.16.46

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ikäheimonen Jari TuMe 39.20 0.00.00 62.25
2 Koski Eero YKV 44.31 0.05.11 53.82
3 Vennelä Miika Koovee 46.01 0.06.41 50.93
4 Rintala Rami Hiisi 46.22 0.07.02 49.41
5 Wigelius Miikka MaMa 52.17 0.12.57 42.82
6 Leskinen Jussi MSParma 55.30 0.16.10 39.39
7 Jarva Jukka OrPo 56.12 0.16.52 37.97
8 Horppu Matti PertPe 1.08.12 0.28.52 30.52

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Suominen Manne Delta 38.26 0.00.00 65.91
2 Laine Jani TuS 39.31 0.01.05 63.65
3 Kerkola Mika SuSi 41.59 0.03.33 59.48
4 Liljeström Kimmo HS 44.48 0.06.22 55.33
5 Asikainen Timo Hiisi 44.56 0.06.30 54.77
6 Liitiäinen Pasi Orient 45.31 0.07.05 53.67
7 Nieminen Jyrki LHR 45.55 0.07.29 52.81
8 Päivike Johan RaPi 46.50 0.08.24 51.39
9 Anttila Jouni SuSi 47.08 0.08.42 50.67
10 Autio Rauno KaRa 47.23 0.08.57 50.03
11 Fiskars Stefan Raseborg 48.56 0.10.30 48.07
12 Kivelä Tuomas Raus 50.49 0.12.23 45.93
13 Taskila Sakari LeSi 51.30 0.13.04 44.97
14 Kämäräinen Sami L-US 51.44 0.13.18 44.42
15 Tuomola Jarkko SomEsa 54.00 0.15.34 42.22
16 Moisio Orvo TuS 56.53 0.18.27 39.76
17 Ruokola Ilkka RaJu 57.44 0.19.18 38.86
18 Kuusisto Seppo Koovee 59.53 0.21.27 37.17
19 Jerkku Jarmo TuMe 1.00.35 0.22.09 36.44
20 Mårtenson Rasmus OK77 1.01.21 0.22.55 35.69
21 Laaksonen Petri AngA 1.04.30 0.26.04 33.66
22 Forma Pauli Delta 1.07.28 0.29.02 31.92

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Yliluikki Matti SuSi 35.01 0.00.00 70.70
2 Matilainen Kari HS 39.51 0.04.50 61.74
3 Simosas Ove Orient 40.32 0.05.31 60.32
4 Mättölä Ali EsSu 40.54 0.05.53 59.40
5 Stenlund Tom Brahe 41.23 0.06.22 58.33
6 Gynther Kimmo IHR 41.39 0.06.38 57.59
7 Reiman Jarmo AngA 41.40 0.06.39 57.19
8 Lindroos Jarmo EsSu 41.41 0.06.40 56.80
9 Lindholm Jari OK77 44.23 0.09.22 52.99
10 Pesola Sakari RasKe 44.32 0.09.31 52.47
11 Järvensivu Tapio TuMe 47.07 0.12.06 49.26
12 Nappu Juha TuNMKY 47.43 0.12.42 48.32
13 Virta Marko TuS 47.59 0.12.58 47.73
14 Tarkkanen Matti UlvUra 48.17 0.13.16 47.11
15 Ruohola Risto MSParma 48.46 0.13.45 46.33
16 Ratia Juha KemKi 49.22 0.14.21 45.45
17 Virtanen Kalle HlS 52.16 0.17.15 42.63
18 Nordell Anders KSF 52.27 0.17.26 42.19
19 Holmijoki Tapani PR 55.47 0.20.46 39.39
20 Jalava Kari VaRa 57.33 0.22.32 37.91
21 Kuokkanen Ismo TuS 57.36 0.22.35 37.61
22 Lönnfeldt Erik OK77 58.34 0.23.33 36.73
23 Kajavalta Jyrki TuS 1.04.15 0.29.14 33.24
24 Höglund Ulf Raseborg 1.06.57 0.31.56 31.66
Koponen Visa PertPe HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lammila Jyrki LaJy 38.38 0.00.00 61.79
2 Vuorinen Pekka Orient 38.44 0.00.06 61.14
3 Kuusinen Mikko HS 40.27 0.01.49 58.08
4 Viili Osmo MSParma 44.47 0.06.09 52.04
5 Frilander Heikki SV 45.24 0.06.46 50.92
6 Parnetti Roy HyRa 45.31 0.06.53 50.37
7 Aakula Ilkka PR 46.10 0.07.32 49.25
8 Lampinen Raino HS 47.43 0.09.05 47.26
9 Elo Jussi LaJy 48.03 0.09.25 46.54
10 von Frenckell Otto Raseborg 49.17 0.10.39 44.99
11 Puustinen Tuomo Pihkan 50.47 0.12.09 43.29
12 Viinikainen Heikki HirvHe 51.47 0.13.09 42.09
13 Oksanen Vesa R-P 53.29 0.14.51 40.40
14 Gustafsson Risto R-P 54.24 0.15.46 39.37
15 Frenckell von Wilhelm OK77 54.38 0.16.00 38.86
16 Ritakallio Timo Lynx 56.31 0.17.53 37.23
17 Hietaoja Jarkko HS 59.25 0.20.47 35.10
18 Koskinen Markku SomEsa 1.00.24 0.21.46 34.22
19 Kuusisto Kimmo MSParma 1.00.28 0.21.50 33.87
Virtala Arto LaJy HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 31
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salmi Veijo RR 40.29 0.00.00 59.64
2 Ritanotko Markku TuMe 41.16 0.00.47 58.22
3 Malinen Jouko HS 42.36 0.02.07 56.11
4 Nyberg Henry Orient 42.56 0.02.27 55.40
5 Lehto Esa HS 43.16 0.02.47 54.69
6 Saarimäki Ilkka AngA 43.24 0.02.55 54.24
7 Karamo Jouko HS 43.34 0.03.05 53.76
8 Halme Tapio AngA 44.44 0.04.15 52.09
9 Pensas Esko LaihLu 45.06 0.04.37 51.40
10 Lehto Jarmo VeVe 45.25 0.04.56 50.77
11 Jokinen Matti TuVi 45.57 0.05.28 49.92
12 Hulkkonen Heikki Pihkan 47.14 0.06.45 48.31
13 Pulkkinen Erkki RaLu 50.09 0.09.40 45.26
14 Nurminen Jouko TP 50.25 0.09.56 44.78
15 Mikkola Kari MSParma 51.55 0.11.26 43.25
16 Kinkki Seppo TaNMKY 54.12 0.13.43 41.21
17 Jumppanen Jarmo Pihkan 55.00 0.14.31 40.39
18 Tuomola Kari MSParma 55.09 0.14.40 40.06
19 Käyhkö Jaakko RaPi 57.34 0.17.05 38.17
20 Lukander Harri RaPi 58.29 0.18.00 37.36
21 Kuivala Juha TuS 59.30 0.19.01 36.52
22 Kottonen Hannu Lynx 59.57 0.19.28 36.05
23 Lindeman Jorma R-P 1.01.21 0.20.52 35.03
24 Ahlqvist Hannu Raus 1.01.27 0.20.58 34.77
25 Viitasalo Harri RiSu 1.02.20 0.21.51 34.09
26 Kivioja Heikki SalVil 1.02.33 0.22.04 33.78
27 Vanne Pekka HirvHe 1.04.17 0.23.48 32.68
28 Kuivala Hannu TuS 1.07.18 0.26.49 31.03
29 Luukka Heikki HirvHe 1.09.34 0.29.05 29.85
30 Saarinen Teuvo Koovee 1.10.17 0.29.48 29.37
31 Taimisto Jukka MSParma 1.14.36 0.34.07 27.51

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 36
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Helkkula Rauli TuMe 36.47 0.00.00 55.18
2 Jalonen Raimo MSParma 37.10 0.00.23 54.38
3 Savelainen Jouni HS 37.29 0.00.42 53.69
4 Venho Kari MaMa 38.32 0.01.45 52.00
5 Turku Vesa HS 38.34 0.01.47 51.73
6 Sipponen Markku PR 40.21 0.03.34 49.23
7 Väätäinen Seppo EsSu 40.58 0.04.11 48.27
8 Kallio Risto AngA 42.25 0.05.38 46.42
9 Hongisto Keijo LoJa 42.32 0.05.45 46.09
10 Helkkula Simo PiTa 42.58 0.06.11 45.42
11 Vesalainen Markku AngA 44.03 0.07.16 44.10
12 Lavikainen Jussi KangSK 44.10 0.07.23 43.79
13 Kurikka Pekka UrjU 44.56 0.08.09 42.85
14 Inki Pekka TuMe 45.06 0.08.19 42.50
15 Salmenoja Pertti HirvHe 45.51 0.09.04 41.61
16 Alexandersson Yngve NOK 46.14 0.09.27 41.08
17 Turunen Erkki SuSe 46.19 0.09.32 40.82
18 Kurvinen Veijo L-US 46.23 0.09.36 40.57
19 Suominen Risto SuSi 46.52 0.10.05 39.97
20 Nurminen Markku SuosmSa 48.33 0.11.46 38.40
21 Teppala Arvi PR 49.09 0.12.22 37.76
22 Alilonttinen Martti MSParma 50.27 0.13.40 36.61
23 Tamminen Pentti PertPe 51.55 0.15.08 35.41
24 Niittymäki Asko TurSa 52.37 0.15.50 34.77
25 Salminen Esko SuSi 52.48 0.16.01 34.49
26 Nykänen Pentti Jyry 53.34 0.16.47 33.83
27 Leino Juhani HirvHe 53.51 0.17.04 33.49
28 Andelin Jouko LaTa 55.10 0.18.23 32.54
29 Kangasaho Simo Delta 57.26 0.20.39 31.10
30 Kohvakka Erkki HaukivKi 58.39 0.21.52 30.31
31 Keränen Kauko UrjU 59.46 0.22.59 29.60
32 Välimäki Heimo TuVi 59.53 0.23.06 29.39
33 Eriksson Göran KSF 1.01.25 0.24.38 28.52
34 Varila Timo TuMe 1.01.40 0.24.53 28.26
35 Laurila Raimo TuMe 1.04.18 0.27.31 26.97
36 Paikkala Jarmo Jyry 1.09.11 0.32.24 24.94

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 47
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lehtinen Olli TuS 31.15 0.00.00 57.31
2 Loukonen Veikko PiKe 34.13 0.02.58 52.17
3 Saarinen Olli Delta 34.40 0.03.25 51.33
4 Jokinen Pentti KanSu 35.03 0.03.48 50.60
5 Wessman Risto Delta 35.09 0.03.54 50.29
6 Hämäläinen Seppo KanSu 35.28 0.04.13 49.68
7 Mäkilä Ilmari EsSu 35.29 0.04.14 49.49
8 Kanste Pekka Raseborg 35.50 0.04.35 48.84
9 Rapakko Timo SuSi 36.58 0.05.43 47.19
10 Liljeström Åge HS 37.48 0.06.33 45.99
11 Peltola Tuomo MSParma 38.10 0.06.55 45.40
12 Peltola Timo MSParma 38.50 0.07.35 44.47
13 Rönkkö Paavo EsSu 39.06 0.07.51 44.01
14 Pajunen Heikki PR 39.08 0.07.53 43.83
15 Orrensalo Reijo TuVi 39.26 0.08.11 43.35
16 Havia Pertti MaMa 39.28 0.08.13 43.16
17 Hörkkö Jaakko MSParma 39.46 0.08.31 42.69
18 Kytöjoki Juhani Jyry 39.50 0.08.35 42.47
19 Tammisaari Pentti HirvHe 40.02 0.08.47 42.11
20 Halkosaari Severi HimU 40.50 0.09.35 41.14
21 Kallio Kari SuSi 41.45 0.10.30 40.10
22 Jarva Risto OrPo 41.46 0.10.31 39.95
23 Grönroos Timo MSParma 41.55 0.10.40 39.66
24 Pajala Tauno EsSu 42.24 0.11.09 39.07
25 Vannas Hannu MSParma 43.10 0.11.55 38.24
26 Cederlöf Bror-Erik OK77 43.54 0.12.39 37.47
27 Nurmi Veijo VaRa 44.30 0.13.15 36.84
27 Mäkinen Juhani SalRe 44.30 0.13.15 36.84
29 Rusko Heikki VaajTe 45.30 0.14.15 35.77
30 Karvonen Raimo SuSi 45.34 0.14.19 35.59
31 Hirvonen Pentti TuMe 45.51 0.14.36 35.24
32 Karsikas Raimo MaMa 46.13 0.14.58 34.84
33 Ratia Matti MSParma 46.32 0.15.17 34.47
34 Mäkinen Jaakko AngA 48.02 0.16.47 33.27
35 Viljanen Olli MSParma 48.10 0.16.55 33.06
36 Lainema Ilkka MSParma 49.03 0.17.48 32.35
37 Sane Kari HS 49.28 0.18.13 31.96
38 Mustranta Antti HS 49.47 0.18.32 31.64
39 Rantasaari Antti PiKe 50.52 0.19.37 30.85
40 Verha Koitto VaRa 53.16 0.22.01 29.35
41 Paldanius Jorma TuS 54.05 0.22.50 28.80
42 Laakso Raimo HaHa 55.29 0.24.14 27.96
43 Laine Juhani Delta 56.17 0.25.02 27.46
44 Lågland Henry VaaSu 1.09.37 0.38.22 22.12
45 Teppo Jaakko KoS 1.13.28 0.42.13 20.88
46 Vuorinen Ilkka RaPi 1.15.52 0.44.37 20.14
Sonkki Juhani PR HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jokinen Juhani MaMa 34.16 0.00.00 49.90
2 Nikkinen Yrjö HyRa 34.47 0.00.31 48.79
3 Palomäki Mikko HyRa 39.56 0.05.40 42.18
4 Hovikorpi Aarno HlS 41.51 0.07.35 39.94
5 Kettunen Seppo Jyry 41.53 0.07.37 39.60
6 Kämäräinen Pentti HiKi 44.18 0.10.02 37.15
7 Mattsson Per-Åke KSF 44.30 0.10.14 36.70
8 Eskola Jorma MaMa 45.37 0.11.21 35.52
9 Kuutti Jorma PertPe 46.23 0.12.07 34.65
10 Sukki Martti LHR 46.37 0.12.21 34.20
11 Hakio Risto HS 47.30 0.13.14 33.30
12 Punkero Toivo HyRa 50.53 0.16.37 30.83
13 Erkkilä Olavi HlS 52.37 0.18.21 29.57
14 Laine Markku TuS 52.49 0.18.33 29.22
14 Nuotio Olli SomEsa 52.49 0.18.33 29.22
16 Laaksonen Auvo MaMa 53.09 0.18.53 28.55
17 Juntunen Olli HS 55.00 0.20.44 27.36
18 Mattila Kalervo RasKa 55.19 0.21.03 26.97
19 Kärkkäinen Eero EKP 59.15 0.24.59 24.96
20 Kemppainen Eero HS 1.05.26 0.31.10 22.41
21 Nyman Per RasKa 1.30.41 0.56.25 16.03

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lehkonen Reijo MaMa 26.19 0.00.00 43.59
2 Tamminen Heikki MaMa 27.34 0.01.15 41.09
3 Nordell Rolf KSF 28.18 0.01.59 39.52
4 Ranta Esko LS-37 31.09 0.04.50 35.44
5 Siivonen Jukka RasKa 33.09 0.06.50 32.87
6 Salminen Pertti HlS 34.52 0.08.33 30.84
7 Laavainen Matti MSParma 35.42 0.09.23 29.72
8 Tamminen Antti AuVa 36.42 0.10.23 28.52
9 Pyökäri Antero RaPi 36.58 0.10.39 27.93
10 Hannukainen Teuvo MSParma 38.59 0.12.40 26.11
11 Nolvi Kosti TuS 39.58 0.13.39 25.11
12 Brax Asko TP 45.39 0.19.20 21.67
13 Helariutta Eero RasKa 51.44 0.25.25 18.85

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Suominen Miika RR 38.41 0.00.00 73.28
2 Anuchkin Mikhail HlS 41.59 0.03.18 65.49
3 von Schoultz Marcus Orient 46.26 0.07.45 57.39
4 Kaskinen Kare UlvUra 48.41 0.10.00 52.99
5 Elo Markku LaJy 50.45 0.12.04 49.15
6 Salminen Joonas VaHa 52.13 0.13.32 46.14

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Huhtinen Olli TuS 29.51 0.00.00 60.26
2 Talvinen Arto MSParma 29.59 0.00.08 58.71
3 Portin Niclas Brahe 34.02 0.04.11 50.59
4 Mäkelä Antti RasKa 37.35 0.07.44 44.79
5 Koskinen Samuli TuS 38.27 0.08.36 42.77
6 Lindholm Oscar OK77 40.04 0.10.13 40.09
7 Kerkola Riku SuSi 50.46 0.20.55 30.88
8 Jokela Ville SuSe 53.13 0.23.22 28.73

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heikkilä Ollipekka Lynx 24.34 0.00.00 53.02
2 Lönnström Emil Orient 25.22 0.00.48 50.98
3 Salmenkylä Anton HS 25.25 0.00.51 50.51
4 Suominen Eemeli Delta 25.56 0.01.22 49.15
5 Ruohola Aaro MSParma 26.17 0.01.43 48.14
6 Linnaila Casper Orient 28.40 0.04.06 43.81
7 Heinonen Eero MSParma 29.09 0.04.35 42.77
8 Hulkkonen Mikko Pihkan 29.39 0.05.05 41.73
9 Sarparanta Niklas Lynx 30.32 0.05.58 40.22
10 Thomander Victor KSF 33.12 0.08.38 36.71
11 Skog Jaakko Koovee 33.20 0.08.46 36.28
12 Lindroos André Raseborg 35.03 0.10.29 34.24
13 Salo Niklas Orient 35.35 0.11.01 33.47
14 Arola Matias PR 36.28 0.11.54 32.40
15 Rauhala Juha EsSu 37.12 0.12.38 31.51
16 Parjanen Joona MSParma 43.25 0.18.51 26.79
17 Lindholm Michael Raseborg 48.14 0.23.40 23.92
18 Louhi Johannes HS 51.09 0.26.35 22.37
19 Ruusuvuori Roope VaRa 51.18 0.26.44 22.13
20 Mäkelä Pekka RasKa 1.00.14 0.35.40 18.69
21 Siivonen Eero VaRa 1.10.12 0.45.38 15.90
Hietaoja Atte HS HYL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ruohola Akseli MSParma 21.49 0.00.00
2 Arén Conny PIF 28.28 0.06.39
3 Laaksonen Arttu AngA 32.50 0.11.01
4 Westerlund Linus Raseborg 34.07 0.12.18
Sarkimo Esa SuSi HYL -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Piironen Konsta MSParma 16.10 0.00.00
2 Kuokkanen Edvin TuS 17.01 0.00.51
3 Kinnala Ville TuS 20.15 0.04.05
4 Kaihtela Juuso RaLu 20.30 0.04.20

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Nokka Vesa Rasti88 12.57 0.00.00
2 Anttila Teemu SuSi 15.03 0.02.06
3 Arén Oscar PIF 21.49 0.08.52
4 Lepistö Oskari MSParma 28.06 0.15.09
5 Kerkola Teemu SuSi 35.15 0.22.18
6 Kinnala Kalle TuS 35.17 0.22.20

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Sinervä Onni TuS 21.43 0.00.00
2 Frenckell von Waldemar OK77 22.10 0.00.27
3 Karttila Aleksi MSParma 23.15 0.01.32
4 Siivonen Aapo VaRa 32.13 0.10.30

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Virtala Alex PIF 9.40 0.00.00
2 Bergström Lucas PIF 9.47 0.00.07
3 Salonen Seeti VaHa 10.36 0.00.56
4 Nymalm Atte PIF 12.10 0.02.30
5 Rousku Samuli MSParma 12.35 0.02.55
6 Reiman Antti AngA 12.36 0.02.56
6 Kolkkala Vertti MSParma 12.36 0.02.56
8 Arén Cevin PIF 13.30 0.03.50
9 Forma Olli KarjUra 13.38 0.03.58
10 Forma Akseli KarjUra 14.07 0.04.27
11 Liljeström Tommi HS 15.24 0.05.44
12 Huisko Esa MSParma 18.27 0.08.47
13 Mäkelä Elias Lynx 21.10 0.11.30
14 Mäkelä Topias Lynx 25.01 0.15.21

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 31
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Dambe Inga PR 35.28 0.00.00 90.08
2 Saarimäki Heini AngA 37.44 0.02.16 84.24
3 Heikkonen Anni RasKa 37.49 0.02.21 83.63
4 Kaskinen Mira RasKa 38.33 0.03.05 81.63
5 Taini Mia Koovee 39.15 0.03.47 79.77
6 Andelin Sanna LaTa 41.48 0.06.20 74.52
7 Elffors Anna Hiisi 41.57 0.06.29 73.87
8 Kottonen Annika Lynx 41.59 0.06.31 73.43
9 Lindholm Sara Raseborg 42.05 0.06.37 72.88
10 Fagerudd Salla PR 42.22 0.06.54 72.01
11 Airila Marika KR 42.42 0.07.14 71.08
12 Autio Päivi Hiisi 43.03 0.07.35 70.13
13 Papinsaari Heini KangSK 43.06 0.07.38 69.68
14 Niittynen Miia Koovee 43.28 0.08.00 68.72
15 Lylynperä Kaisa TuS 45.08 0.09.40 65.83
16 Höglund Henna KR 45.42 0.10.14 64.66
17 Öblom Jonna Raseborg 46.00 0.10.32 63.89
18 Liimatainen Anni TuS 48.32 0.13.04 60.23
19 Kangasaho Essi Delta 49.56 0.14.28 58.22
20 Paunonen Tuuli Koovee 50.08 0.14.40 57.67
21 Partanen Ritva IisVi 52.47 0.17.19 54.47
22 Pensas Johanna LapVi 53.04 0.17.36 53.88
23 Ritanotko Johanna TuMe 53.43 0.18.15 52.93
24 Miettinen Leena AuVa 54.12 0.18.44 52.16
25 Kolehmainen Hanne LaTa 54.29 0.19.01 51.60
26 Orkola Saana Delta 56.55 0.21.27 49.11
27 Linnaila Charlotta Orient 57.06 0.21.38 48.68
28 Pietilänaho Anu Delta 58.15 0.22.47 47.44
29 Kujala Terhi PoRa 1.06.55 0.31.27 41.06
30 Nyholm Tanja KaRa 1.09.48 0.34.20 39.13
31 Kujanpää Teija Lynx 1.23.39 0.48.11 32.46

Sarja D21B
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karjalainen Sanna SuSi 33.45 0.00.00 41.20
2 Saarinen Mari Koovee 34.11 0.00.26 39.81
3 Taimisto Niina RaN 35.38 0.01.53 37.35
4 Autio Mari YlKi 36.14 0.02.29 35.91
5 Hoikkala Gun KSF 40.03 0.06.18 31.74
6 Saarinen Suvi KeuKi 44.24 0.10.39 27.96
7 Parkkinen Tiia VaRa 47.18 0.13.33 25.62
8 Oikarinen Minna VaRa 1.05.33 0.31.48 18.03

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salmi Sari RR 35.55 0.00.00
2 Jalava Heli VaRa 44.08 0.08.13

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Dambe Signe PR 50.47 0.00.00
2 Mäkelä Mira Lynx 1.11.03 0.20.16

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Elovaara Heli AngA 40.41 0.00.00 61.57
2 Valkonen Sanna TuS 45.33 0.04.52 53.82
3 Kerkola Tiina SuSi 46.14 0.05.33 51.86
4 Reitmaa Outi Delta 48.54 0.08.13 47.93
5 Louhi Katri TuS 49.34 0.08.53 46.21
6 Koistinen Marjo EsSu 58.29 0.17.48 38.24
7 Mäkitalo Auli AngA 1.01.27 0.20.46 35.52
8 Danielsson Malin Raseborg 1.15.54 0.35.13 28.05

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Andersson Hanna KSF 35.36 0.00.00 65.39
2 Ljungqvist-Sarparant Nina Lynx 39.48 0.04.12 57.86
3 Myllys Leena HS 40.53 0.05.17 55.72
4 Koskivaara Eija MSParma 43.02 0.07.26 52.36
5 Mannonen Anu AngA 46.21 0.10.45 48.07
6 Havia-Kinnala Helena AngA 46.24 0.10.48 47.48
7 Matilainen Mirja HS 47.03 0.11.27 46.30
8 Simosas Nina Orient 49.25 0.13.49 43.57
9 Mellin Ulla SuSi 50.17 0.14.41 42.33
10 Salmi Kirsti RR 54.19 0.18.43 38.73
11 Mäkelä Tiina RaTU 54.28 0.18.52 38.16
12 Pyökäri Susanna RaPi 56.18 0.20.42 36.48
13 Reiman Anu AngA 1.01.09 0.25.33 33.17
14 Frenckell von Sofie OK77 1.20.26 0.44.50 24.91
Lammila Tarja LaJy KES -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Eisanen Tea MaMa 36.01 0.00.00 62.53
2 Pelto-Huikko Anne Hiisi 36.17 0.00.16 60.91
3 Kottonen Annariitta Lynx 37.19 0.01.18 58.09
4 Miettinen Jaana TuS 40.03 0.04.02 53.07
5 Saarikoski Päivi Pihkan 47.08 0.11.07 44.20
6 Hyytiäinen Tarja RaPi 51.51 0.15.50 39.36
7 Kivioja Pirjo SalVil 56.10 0.20.09 35.59
8 Uusitalo Suvi-Päivikki IHR 59.09 0.23.08 33.08
9 Miettinen Päivi VaRa 1.01.48 0.25.47 30.98

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kalliola Pirkko MaMa 25.00 0.00.00 61.77
2 Ahlqvist Kristiina Raus 27.03 0.02.03 56.48
3 Sipponen Airi PR 28.32 0.03.32 52.96
4 Suna Eija MSParma 28.36 0.03.36 52.26
5 Lähteenmäki Pirjo PR 30.06 0.05.06 49.11
6 Valonen Eila KaRa 30.25 0.05.25 48.05
7 Lehto Ulla KyS 31.16 0.06.16 46.22
8 Moilanen Kirsti MaMa 32.06 0.07.06 44.50
9 Lukander Hilkka RaPi 36.25 0.11.25 38.77
10 Suomela Margit RaLu 37.16 0.12.16 37.44
11 Koskialho Elisabeth RaLu 38.34 0.13.34 35.75
12 Lavikainen Pirjo KangSK 38.59 0.13.59 34.95
13 Taimisto Sinikka MSParma 44.44 0.19.44 30.08
Turunen Päivi-Kaarina SuSe HYL -
Kangasaho Sirpa Delta HYL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salmenoja Hely HirvHe 26.57 0.00.00 52.87
1 Hämäläinen Riitta HS 26.57 0.00.00 52.87
3 Kurvinen Ulla L-US 27.18 0.00.21 51.22
4 Laine Irmeli Delta 27.34 0.00.37 50.24
5 Kämäräinen Paula HiKi 29.24 0.02.27 46.65
6 Kanste Helena Raseborg 30.29 0.03.32 44.55
7 Turku Kaija HS 31.44 0.04.47 42.38
8 Malmsten Beatrice Lynx 34.49 0.07.52 38.24
9 Savelainen Marketta HS 35.52 0.08.55 36.75
10 Tienari Pauliina KyRa 36.21 0.09.24 35.89
11 Hämäläinen Anneli HS 37.04 0.10.07 34.84
12 Metsämäki Leena TuS 39.52 0.12.55 32.06
13 Karvonen Pirjo SuSi 40.12 0.13.15 31.46
14 Forsström Anne Raseborg 40.14 0.13.17 31.10
15 Nurminen Eija TP 41.47 0.14.50 29.63
16 Rinne-Tamminen Pirkko TuVi 46.58 0.20.01 26.07
Peltola Liisa MSParma HYL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ojamaa Marja-Liisa SalVie 25.30 0.00.00 49.75
2 Åsten Salme Raseborg 27.33 0.02.03 45.07
3 Verha Maija VaRa 31.01 0.05.31 39.15
4 Kuutti Kirsti PertPe 33.40 0.08.10 35.26
5 Ohramaa Tuula Jyry 36.15 0.10.45 32.00
6 Mattila Riitta RasKa 36.19 0.10.49 31.19
7 Havia Tuula MaMa 38.34 0.13.04 28.67
8 Kastemaa Tuuli HirvHe 45.46 0.20.16 23.56

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kallio Tuija RaTU 32.46 0.00.00 37.54
2 Laine Tuula TuS 35.01 0.02.15 34.07
3 Lainema Maija MSParma 35.23 0.02.37 32.68
4 Lainema Eila MSParma 40.18 0.07.32 27.77
5 Brax Leena TP 59.00 0.26.14 18.35
Kolkkala Riitta RaLu KES -

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Skog Henna Koovee 36.22 0.00.00 73.47
2 Hietaoja Essi HS 36.58 0.00.36 70.73
3 Gustafsson Essi R-P 42.42 0.06.20 59.89
4 Fiskars Mikaela Raseborg 44.32 0.08.10 56.14
5 Simosas Emma Orient 45.31 0.09.09 53.67
6 Kivelä Sanni AngA 46.48 0.10.26 50.98
7 Sariluoto Jenny SuSe 53.47 0.17.25 43.29
8 Stenlund Elisabeth Brahe 57.23 0.21.01 39.58

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 von Frenckell Johanna Raseborg 31.44 0.00.00 64.08
2 Suominen Marika RR 32.33 0.00.49 61.30
3 Kujansuu Ida MSParma 34.57 0.03.13 56.00
4 Neuvonen Laura TuS 35.17 0.03.33 54.39
5 Rantanen Emilia MSParma 39.09 0.07.25 48.05
6 Reiman Anni AngA 40.26 0.08.42 45.58
7 Laakkio Emma AngA 42.12 0.10.28 42.77
8 Bäck Josefina Raseborg 47.49 0.16.05 36.95
9 Ruusuvuori Reea VaRa 50.02 0.18.18 34.55

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Matilainen Helena HS 29.34 0.00.00 56.69
2 Jokela Emmi SuSe 30.29 0.00.55 54.43
3 Lahtinen Krista HS 30.46 0.01.12 53.39
4 Sievi-Korte Sarianna Hiisi 32.13 0.02.39 50.46
5 Taubert Iiris Koovee 32.17 0.02.43 49.84
6 Roininen Essi HS 35.10 0.05.36 45.28
7 Anttila Tiina SuSi 35.13 0.05.39 44.74
8 Ekström Hanne-Line MSParma 36.12 0.06.38 43.06
9 Brink Johanna PIF 38.12 0.08.38 40.36
10 Jerkku Laura TuS 38.23 0.08.49 39.74
11 Yliluikki Henna SuSi 39.13 0.09.39 38.46
12 Virtanen Anna HlS 49.11 0.19.37 30.33
13 Aaltonen Katariina HS 52.34 0.23.00 28.06
14 Jalava Enni VaRa 55.30 0.25.56 26.27
15 Karlsson Pernilla PIF 1.11.30 0.41.56 20.16
Antikainen Inna TuS HYL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Haapasaari Ilona TuS 28.26 0.00.00
2 Nymalm Amy PIF 29.19 0.00.53
3 Aaltonen Anniina MSParma 33.11 0.04.45
4 Salo Janina Orient 33.41 0.05.15
5 Suominen Sohvi Delta 40.25 0.11.59
6 Reiman Aino AngA 40.50 0.12.24
7 Liljeroth Alva PIF 42.15 0.13.49
8 Hasu Iina Orient 48.51 0.20.25

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Heikkilä Tuuli Lynx 15.48 0.00.00
2 Rantala Jasmiina RaLu 20.23 0.04.35
3 Matilainen Annika HS 20.58 0.05.10
4 Lönnfeldt Julia OK77 27.13 0.11.25
5 Skog Ella Koovee 28.11 0.12.23
6 Frenckell von Rafaela OK77 44.06 0.28.18

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Turakainen Venla HS 19.28 0.00.00
2 Virtala Jenny PIF 21.30 0.02.02
Lönnfeldt Maj OK77 KES -

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Viili Anni-Martta MSParma 20.56 0.00.00
2 Piiroinen Laura VaRa 21.16 0.00.20
3 Bergström Nea PIF 22.49 0.01.53

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kytäjä Nea Delta 12.20 0.00.00
2 Laurén Jill PIF 12.28 0.00.08
3 Ruohola Ilona MSParma 12.32 0.00.12
4 Ankelo Elsa VaRa 13.57 0.01.37
5 Mårtenson Lydia OK77 14.54 0.02.34
6 Kytäjä Nora Delta 15.34 0.03.14
7 Suopajärvi Julia VaRa 15.39 0.03.19
8 Laurén Sara PIF 18.31 0.06.11
9 Brink Henrika PIF 20.13 0.07.53
10 Neuvonen Noora TuS 20.46 0.08.26
11 Iljamo Jarita MSParma 22.46 0.10.26