FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
OK Raseborgs Vårtävling
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 26
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Wickholm Jörgen SV 1.10.11 0.00.00 89.26
2 Taanila Vesa IkNV 1.10.17 0.00.06 88.60
3 Pihl Peeter MSParma 1.12.20 0.02.09 85.57
4 Kodeda Stepan MSParma 1.14.13 0.04.02 82.89
5 Fabritius Mikael Orient 1.17.07 0.06.56 79.28
6 Noponen Petri Delta 1.18.23 0.08.12 77.52
7 Simosas Otto Orient 1.20.40 0.10.29 74.86
8 Niemi Pyry RR 1.22.05 0.11.54 73.11
9 Taanila Henri IkNV 1.22.26 0.12.15 72.35
10 Bäckström Anders Femman 1.23.50 0.13.39 70.69
11 Iivari Antti RasKu 1.24.55 0.14.44 69.35
12 Loukkalahti Marko Delta 1.26.04 0.15.53 67.98
13 Ylitalo Aki HauSi 1.27.04 0.16.53 66.77
14 Lindberg Aapo RR 1.27.08 0.16.57 66.29
15 Salmenoja Samuli MSParma 1.27.56 0.17.45 65.26
16 Lapila Pekka MSParma 1.29.28 0.19.17 63.72
17 Alppi Antti IkNV 1.29.38 0.19.27 63.18
18 Linnainmaa Tero IkNV 1.30.10 0.19.59 62.39
19 Jern Jens Femman 1.30.46 0.20.35 61.56
20 Kallio-Könnö Jarno RasKu 1.31.50 0.21.39 60.44
21 Skinnari Juha Pihkan 1.38.11 0.28.00 56.15
22 Seppänen Mika VaKa 1.47.26 0.37.15 50.96
23 Ruokolainen Mikko OK77 1.50.39 0.40.28 49.14
24 Tolvanen Leo Pihkan 2.32.36 1.22.25 35.39
Patana Mikko IkNV HYL -
Nuuttila Lauri RasKu KES -

Sarja H21AL
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Anttonen Antti VaajTe 39.56 0.00.00 73.71
2 Aaltonen Vesa Brahe 50.19 0.10.23 55.58
3 Ahokainen Nike Pihkan 1.07.42 0.27.46 39.13
4 Liljeroth Viljam PIF 1.11.16 0.31.20 35.11

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Åberg Janne HyRa 42.17 0.00.00 31.86
2 Kenttä Santeri OK77 47.32 0.05.15 26.22
3 Huhtala Juho-Matti YlKi 55.38 0.13.21 20.58

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sillanpää Sampo HyRa 1.06.19 0.00.00 72.13
2 Vähänen Sami RR 1.06.28 0.00.09 69.81
3 Salonen Kari HS 1.32.08 0.25.49 48.81
4 Kuusivaara Janne EsAk 1.33.35 0.27.16 46.52
5 Nikkinen Jari Delta 1.36.27 0.30.08 43.64
Perä Tapio RR KES -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haaramo Panu EsSu 1.00.14 0.00.00 69.87
2 Vainionpää Matti RasKu 1.01.32 0.01.18 67.82
3 Ryyppö Jarkko RaVa 1.01.36 0.01.22 67.18
4 Suominen Manne Delta 1.03.21 0.03.07 64.77
5 Nieminen Jyrki LHR 1.03.50 0.03.36 63.73
6 Hyvönen Sakari KuoSu 1.04.47 0.04.33 62.26
7 Tala Tuomas Delta 1.05.48 0.05.34 60.76
8 Salonen Tero HauSi 1.06.35 0.06.21 59.52
9 Hytönen Harri Delta 1.08.07 0.07.53 57.66
10 Lehto Milko KarjUra 1.08.08 0.07.54 57.14
11 Taskila Sakari LeSi 1.13.46 0.13.32 52.30
12 Autio Rauno KaRa 1.15.47 0.15.33 50.44
13 Larmala Juha-Pekka EsSu 1.17.44 0.17.30 48.73
14 Määttänen Pekka EsSu 1.20.00 0.19.46 46.91
15 Metsäranta Arto Delta 1.22.52 0.22.38 44.86
16 Kivelä Tuomas Raus 1.33.46 0.33.32 39.27
17 Mårtenson Rasmus OK77 1.37.40 0.37.26 37.34
18 Sundström Sami HS 1.43.49 0.43.35 34.79
19 Forma Pauli Delta 1.56.07 0.55.53 30.81

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 29
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Yliluikki Matti SuSi 54.23 0.00.00 71.45
2 Partanen Juha RasHy 55.18 0.00.55 69.89
3 Kotiharju Ari IkNV 1.01.44 0.07.21 62.27
4 Mättölä Ali EsSu 1.01.50 0.07.27 61.83
5 Ylönen Kari IHR 1.02.59 0.08.36 60.37
6 Pernu Kimmo EsSu 1.03.47 0.09.24 59.28
7 Niskanen Petteri RasHy 1.04.45 0.10.22 58.08
8 Reiman Jarmo AngA 1.07.59 0.13.36 55.01
9 Hoffman Linus PIF 1.11.14 0.16.51 52.21
10 Lindahl Anders AOK 1.16.48 0.22.25 48.15
11 Mamia Kari Delta 1.18.02 0.23.39 47.12
12 Heikkinen Jussi EsSu 1.19.31 0.25.08 45.98
13 Valtonen Jari HS 1.20.40 0.26.17 45.07
14 Simosas Ove Orient 1.26.43 0.32.20 41.69
15 Karling Harri Pihkan 1.28.37 0.34.14 40.56
16 Backman Kari IinYr 1.28.51 0.34.28 40.22
17 Pietikäinen Timo Pihkan 1.29.54 0.35.31 39.52
18 Ikäheimo Seppo EsSu 1.30.17 0.35.54 39.12
19 Nokka Ilkka Rasti88 1.30.20 0.35.57 38.86
20 Hanhijärvi Antti EsAk 1.31.19 0.36.56 38.22
21 Virtanen Kalle HlS 1.33.21 0.38.58 37.16
22 Mandell Jonny Femman 1.35.55 0.41.32 35.95
23 Kanko Jari Koovee 1.36.15 0.41.52 35.61
24 Brink Anders PIF 1.37.56 0.43.33 34.79
25 Mikkola Sakari HS 1.43.12 0.48.49 32.81
26 Jakobsson Harri EsSu 1.53.26 0.59.03 29.67
27 Huhtala Ismo YlKi 1.59.36 1.05.13 27.96
Kaartinen Markku AngA KES -
Suhonen Timo KuoSu HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Silvennoinen Jussi KR 54.31 0.00.00 60.85
2 Markki Tapio EsSu 55.00 0.00.29 59.86
3 Partanen Timo RasHy 56.32 0.02.01 57.80
4 Kuusinen Mikko HS 57.39 0.03.08 56.25
5 Valkonen Pasi IHR 59.50 0.05.19 53.78
6 Lampinen Raino HS 1.03.06 0.08.35 50.60
7 Molnar Geza LS-37 1.04.07 0.09.36 49.41
8 Kauppinen Tuomo HyRa 1.04.09 0.09.38 49.00
9 Frilander Heikki SV 1.05.55 0.11.24 47.31
10 Heikkinen Jarmo HyRa 1.06.42 0.12.11 46.38
11 Vänttinen Klaus Delta 1.08.41 0.14.10 44.68
12 Laine Markku MU 1.10.37 0.16.06 43.10
13 Parnetti Roy HyRa 1.11.11 0.16.40 42.41
14 Toppari Mauri Delta 1.11.39 0.17.08 41.79
15 Sainio Harry OK77 1.11.54 0.17.23 41.29
16 Oksanen Vesa R-P 1.15.54 0.21.23 38.79
17 Stenbäck Peter AOK 1.17.50 0.23.19 37.51
18 Forsell Jouni Delta 1.18.49 0.24.18 36.72
19 Puustinen Tuomo Pihkan 1.23.13 0.28.42 34.48
20 Alho Jukka RR 1.27.59 0.33.28 32.33
Sorsa Heikki Pihkan HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Malinen Jouko HS 52.16 0.00.00 58.88
2 Salmi Veijo RR 53.30 0.01.14 56.86
3 Nyberg Henry Orient 57.36 0.05.20 52.19
4 Lehto Esa HS 58.26 0.06.10 50.84
5 Valkonen Pekka Kalske 1.02.16 0.10.00 47.14
6 Jumppanen Jarmo Pihkan 1.07.51 0.15.35 42.74
7 Kinkki Seppo TaNMKY 1.10.38 0.18.22 40.55
8 Nyystilä Jukka LaihLu 1.12.14 0.19.58 39.16
9 Nurminen Jouko TP 1.12.32 0.20.16 38.51
10 Ojapalo Ilkka RR 1.12.41 0.20.25 37.94
11 Hulkkonen Heikki Pihkan 1.20.05 0.27.49 33.99
12 Ahlqvist Hannu Raus 1.24.36 0.32.20 31.76
13 Turunen Ismo RR 1.29.51 0.37.35 29.51
14 Vainikka Jari Raus 1.35.51 0.43.35 27.29

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Helkkula Rauli TuMe 50.47 0.00.00 54.79
2 Savelainen Jouni HS 51.04 0.00.17 54.06
3 Turku Vesa HS 55.02 0.04.15 49.76
4 Väätäinen Seppo EsSu 55.25 0.04.38 49.02
5 Kurvinen Veijo L-US 1.00.10 0.09.23 44.79
6 Vähänen Jukka HyRa 1.00.23 0.09.36 44.26
7 Turunen Erkki SuSe 1.01.59 0.11.12 42.76
8 Lesnikov Stanislav Russia 1.08.56 0.18.09 38.13
9 Hotti Reino HS 1.12.08 0.21.21 36.14
10 Kallio Lasse SuSi 1.12.50 0.22.03 35.49
11 Kangasaho Simo Delta 1.13.16 0.22.29 34.98
12 Andelin Jouko LaTa 1.14.55 0.24.08 33.92
13 Kataja Lasse SuSi 1.16.02 0.25.15 33.13
14 Wikstrom Osten BEL 1.16.19 0.25.32 32.72
15 Alilonttinen Martti MSParma 1.16.42 0.25.55 32.27
16 Eriksson Göran KSF 1.17.21 0.26.34 31.71
17 Tolvanen Harri Pihkan 1.23.48 0.33.01 29.01
18 Laukka Ville Raus 1.23.50 0.33.03 28.74
19 Kauranen Ismo Delta 1.29.33 0.38.46 26.66
Sjöberg Rolf HiKi KES -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kyyrönen Heikki KS 55.39 0.00.00 49.12
2 Kallio Kari SuSi 56.55 0.01.16 47.60
3 Peltola Tuomo MSParma 59.25 0.03.46 45.19
4 Wessman Risto Delta 59.39 0.04.00 44.61
5 Liitiäinen Reijo AOK 1.01.29 0.05.50 42.89
6 Ottelin Pekka JRV 1.02.53 0.07.14 41.55
7 Rapakko Timo SuSi 1.04.54 0.09.15 39.89
8 Saarinen Olli Delta 1.05.05 0.09.26 39.41
9 Valta Matti JRV 1.10.03 0.14.24 36.27
10 Virta Aare SuSi 1.14.48 0.19.09 33.64
11 Mäkinen Matti Mesik 1.15.22 0.19.43 33.07
12 Sten Börje Orient 1.24.22 0.28.43 29.26
13 Kamila Pentti LaihLu 1.24.48 0.29.09 28.82
14 Sane Kari HS 1.25.18 0.29.39 28.37
15 Ekholm Hans AOK 1.36.57 0.41.18 24.71
16 Teppo Jaakko KoS 1.43.14 0.47.35 22.97
Laine Eero Delta HYL -
Jylhä Keijo JRV KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nikkinen Yrjö HyRa 49.44 0.00.00 46.84
2 Suonpää Pentti EsAk 52.15 0.02.31 44.10
3 Kämäräinen Pentti HiKi 59.10 0.09.26 38.52
4 Punkero Toivo HyRa 1.01.35 0.11.51 36.61
5 Luukko Jukka LS-37 1.03.26 0.13.42 35.15
6 Leino Reijo HiKi 1.04.33 0.14.49 34.15
7 Saario Seppo MSParma 1.05.39 0.15.55 33.20
8 Haaramo Matti EsSu 1.08.05 0.18.21 31.65
9 Kärkkäinen Eero EKP 1.09.11 0.19.27 30.78
10 Lindeman Osmo HS 1.13.24 0.23.40 28.67
11 Kuutti Jorma PertPe 1.15.41 0.25.57 27.48
12 Syväterä Pekka RiSu 1.18.35 0.28.51 26.15
13 Lappalainen Matti EsAk 1.22.29 0.32.45 24.61
14 Launis Kari Raus 1.30.32 0.40.48 22.14
Huuhtanen Jorma Delta KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nordell Rolf KSF 50.11 0.00.00
2 Rikkinen Kalevi SaPu 1.34.26 0.44.15
Hirvikorpi Raimo HiKi HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laurila Pertti EsSu 1.13.23 0.00.00 33.52
2 Asikainen Ville XYZ 1.17.24 0.04.01 30.59
3 Pyökäri Antero RaPi 1.20.35 0.07.12 28.23
Kimpimäki Kauko XYZ KES -
Liski Eero LHR KES -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vesanto Anssi EsSu 1.12.05 0.00.00 62.43
2 Kankkunen Matias OK77 1.16.06 0.04.01 57.66
3 Valkonen Lauri IHR 1.16.44 0.04.39 55.71
4 Ahti Niklas EsSu 1.22.40 0.10.35 50.35
5 Knuuttila Mikko IkNV 1.23.39 0.11.34 48.42
6 Valjakka Vili Navi 1.28.33 0.16.28 44.47
7 Hänninen Jarkko Delta 1.29.58 0.17.53 42.52

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sundman Edvard Delta 55.30 0.00.00 61.21
2 Huostila Anssi LamSä 57.29 0.01.59 57.33
3 Salomaa Antti-Ville Navi 1.22.22 0.26.52 38.77
4 Hakala Joakim Femman 1.38.29 0.42.59 31.39
5 Lehto Elias KarjUra 1.50.29 0.54.59 27.06
Loukkalahti Vilho Delta KES -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tulonen Benjamin Delta 50.49 0.00.00 51.85
2 Suominen Eemeli Delta 55.38 0.04.49 47.05
3 Puputti Tuomas Delta 59.08 0.08.19 43.97
4 Rauhala Juha EsSu 1.00.08 0.09.19 42.96
5 Lindholm Michael Raseborg 1.00.17 0.09.28 42.57
6 Hulkkonen Mikko Pihkan 1.01.04 0.10.15 41.74
7 Ikäheimo Ilmari EsSu 1.03.05 0.12.16 40.13
8 Sorsa Aleksi Pihkan 1.04.44 0.13.55 38.84
9 Visuri Kare OK77 1.04.48 0.13.59 38.54
10 Pernu Lari EsSu 1.05.20 0.14.31 37.96
11 Hanhijärvi Petrus EsAk 1.05.45 0.14.56 37.46
12 Hällström af Fabian OK77 1.05.54 0.15.05 37.11
13 Saukkonen Samuli Pihkan 1.06.14 0.15.25 36.67
14 Lehto Linus KarjUra 1.10.04 0.19.15 34.41
14 Huostila Tommi LamSä 1.10.04 0.19.15 34.41
16 Rehn Dennis Raseborg 1.13.29 0.22.40 32.35
17 Lindahl Jesper AOK 1.19.40 0.28.51 29.62
18 Pietikäinen Aleksi Pihkan 1.19.43 0.28.54 29.39
19 Larmala Niko EsSu 1.20.20 0.29.31 28.95
20 Vehmas Miika EsSu 1.28.29 0.37.40 26.09
21 Lindroos André Raseborg 1.28.57 0.38.08 25.76
22 Mandell Mikael Femman 1.44.46 0.53.57 21.70
23 Halen Leevi EsSu 1.56.03 1.05.14 19.45
24 Molnár Dániel HS 1.57.22 1.06.33 19.08

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lapila Eero MSParma 32.35 0.00.00
2 Westerlund Linus Raseborg 37.55 0.05.20
3 Visuri Ilari OK77 39.31 0.06.56
4 Lahtinen Vesa Delta 39.43 0.07.08
5 Niskanen Janne VeVe 39.57 0.07.22
6 Palmen Alvar EsSu 40.47 0.08.12
7 Nokka Atte Rasti88 46.01 0.13.26
8 Hellman Aleksi MSParma 52.34 0.19.59
9 Hollo Lauri EsSu 54.38 0.22.03
10 Saukkonen Eemeli Pihkan 1.23.50 0.51.15

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Silvennoinen Oskari KR 13.22 0.00.00
2 Nokka Vesa Rasti88 16.26 0.03.04
3 Tervakangas Mikko EsSu 17.05 0.03.43
4 Tala Miika HS 17.16 0.03.54
5 Mårtenson Valter OK77 18.38 0.05.16
6 Söderholm Tobias Raseborg 18.51 0.05.29
7 Sandell Cedrik Raseborg 24.31 0.11.09
8 Salonen Aapo HS 25.32 0.12.10
9 Donner Jonny OK77 25.57 0.12.35
10 Hursti Toivo EsSu 29.41 0.16.19
11 Puupponen Lauri EsSu 41.10 0.27.48

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Laitamäki Wille Delta 11.12 0.00.00
2 Hanhijärvi Paulus EsAk 12.04 0.00.52
3 Hyvönen Jerry KuoSu 12.23 0.01.11
4 Nordgren Simon AOK 17.22 0.06.10
5 Koho Miika RR 17.48 0.06.36
6 Niskanen Aatu VeVe 17.56 0.06.44
7 Forma Olli KarjUra 19.54 0.08.42
8 Donner Jesper OK77 20.01 0.08.49
9 Kuusivaara Joonas EsAk 20.21 0.09.09
10 Määttänen Markus EsSu 24.33 0.13.21
11 Forma Akseli KarjUra 29.07 0.17.55
12 Reiman Antti AngA 35.21 0.24.09

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantanen Merja JRV 1.01.03 0.00.00 75.38
2 Andelin Sanna LaTa 1.15.33 0.14.30 57.87
3 Ruokolainen Miina OK77 1.30.45 0.29.42 45.64
4 Nyholm Tanja KaRa 2.35.54 1.34.51 25.09

Sarja D21AL
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Noponen Heli Delta 44.39 0.00.00 49.50
2 Andelin Marjaana LaTa 55.39 0.11.00 37.73
3 Orkola Saana Delta 55.51 0.11.12 35.62
4 Puputti Jenny Delta 1.08.57 0.24.18 27.25

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyvönen Noora AngA 42.50 0.00.00 37.76
2 Hämälistö Sanna SuSi 48.16 0.05.26 32.67
3 Auvinen Tuija Delta 48.37 0.05.47 31.60
4 Liljeroth Emma PIF 49.40 0.06.50 30.12
5 Nokka Katja Rasti88 59.54 0.17.04 24.30
6 Liljeroth Pia PIF 1.27.17 0.44.27 16.21
Nordberg Liisa HS KES -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Louhisola Meri Lynx 1.07.16 0.00.00
2 Sillanpää Hanna HyRa 1.31.07 0.23.51
Tervakangas Sanna EsSu KES -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Elovaara Heli AngA 52.03 0.00.00 67.74
2 Francke Astra EsSu 58.48 0.06.45 59.15
2 Palmen Virpi EsSu 58.48 0.06.45 59.15
4 Eskolin Tatjana PIF 1.00.52 0.08.49 55.56
5 Niskanen Kirsi VeVe 1.02.19 0.10.16 53.49
6 Reitmaa Outi Delta 1.07.29 0.15.26 48.69
7 Torp-Donner Heidi OK77 1.11.54 0.19.51 45.03
8 Hagman Terése AOK 1.31.25 0.39.22 34.89
9 Brink Maria PIF 1.32.00 0.39.57 34.14
Koistinen Marjo EsSu HYL -
Kahanpää Hanna EsSu HYL -
Väisänen Inka KuoSu KES -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Silvennoinen Tarja KR 55.29 0.00.00 60.54
2 Myllys Leena HS 59.35 0.04.06 55.61
3 Lankinen Pauliina HS 1.00.51 0.05.22 53.70
4 Molnar Pia HS 1.01.01 0.05.32 52.80
5 Varpula Marjut EsSu 1.01.27 0.05.58 51.68
6 Suhonen Sirpa KuoSu 1.06.51 0.11.22 46.82
7 Molin Marja KangSK 1.14.24 0.18.55 41.46
8 Mellin Ulla SuSi 1.14.52 0.19.23 40.59
9 Salmi Kirsti RR 1.15.15 0.19.46 39.77
10 Reiman Anu AngA 1.27.15 0.31.46 33.78
11 Simosas Nina Orient 1.27.57 0.32.28 32.99
Rauttola Marja HiKi KES -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Henriksson Ann-Catherine PIF 1.01.56 0.00.00 46.04
2 Mäkelä Anja RiSu 1.04.03 0.02.07 43.40
3 Sarkki Sirkka KeU 1.06.30 0.04.34 40.73
4 Saarikoski Päivi Pihkan 1.10.27 0.08.31 37.44
5 Lähteilä Seija-Sinikka HiKi 1.22.41 0.20.45 31.03
Gavrilova Olga Russia KES -
Turunen Päivi RR KES -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Illaru Sinikka Delta 53.06 0.00.00 49.71
2 Ahlqvist Kristiina Raus 54.36 0.01.30 46.53
3 Lönnberg Susanna PIF 56.36 0.03.30 43.14
4 Turunen Päivi-Kaarina SuSe 1.08.41 0.15.35 34.11
5 Kangasaho Sirpa Delta 1.14.57 0.21.51 29.94

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kurvinen Ulla L-US 49.37 0.00.00 54.70
2 Peltola Liisa MSParma 52.23 0.02.46 50.70
3 Kämäräinen Paula HiKi 57.03 0.07.26 45.54
4 Andelin Tarja LaTa 1.04.05 0.14.28 39.63
5 Savelainen Marketta HS 1.10.13 0.20.36 35.34
6 Turku Kaija HS 1.19.59 0.30.22 30.30
7 Vähänen Pia HyRa 1.23.13 0.33.36 28.42
8 Nurminen Eija TP 1.37.00 0.47.23 23.78

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Reeni Eva RiSu 45.43 0.00.00 45.93
2 Ojamaa Marja-Liisa SalVie 49.34 0.03.51 41.09
3 Syväterä Hillevi RiSu 1.02.07 0.16.24 31.77
4 Lehto Marja-Liisa KarjUra 1.05.50 0.20.07 29.02
5 Kuutti Kirsti PertPe 1.11.45 0.26.02 25.75
6 Mehtälä Marjatta Delta 1.42.26 0.56.43 17.42

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lainema Eila MSParma 1.19.10 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hietaoja Essi HS 55.27 0.00.00 72.74
2 Pajunen Jenna Navi 57.47 0.02.20 68.06
3 Järveläinen Julia Femman 1.02.00 0.06.33 61.80
4 Helle Annukka EsAk 1.06.10 0.10.43 56.39
5 Lehtinen Ilona HS 1.06.16 0.10.49 54.78
6 Valkonen Outi Kalske 1.23.48 0.28.21 42.12
7 Oksanen Elina R-P 1.45.05 0.49.38 32.63

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Valkonen Oona Kalske 53.34 0.00.00 61.16
2 Hanhijärvi Marjukka EsAk 55.25 0.01.51 57.64
3 Suhonen Anniina KuoSu 55.42 0.02.08 55.88
4 Turunen Maaret RR 1.00.48 0.07.14 49.84
5 Valkonen Viivi Kalske 1.05.11 0.11.37 45.23
6 Partanen Anni RasHy 1.09.46 0.16.12 41.09
7 Rauttola Tiia-Maria Delta 1.14.07 0.20.33 37.57

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Enlund Alexandra Femman 38.56 0.00.00 51.73
2 Ståhlberg Emilia EsSu 47.14 0.08.18 42.15
3 Kaartinen Selja AngA 49.03 0.10.07 40.11
4 Lövdal Elin Femman 52.56 0.14.00 36.73
5 Yliluikki Henna SuSi 53.05 0.14.09 36.19
6 Stenbäck Josefine AOK 55.12 0.16.16 34.38
7 Malinen Anni TVV 58.05 0.19.09 32.27
8 Aaltonen Katariina HS 58.59 0.20.03 31.39
9 Brink Johanna PIF 1.01.06 0.22.10 29.92
10 Backman Saana HaHe 1.02.27 0.23.31 28.90
11 Wide Alexandra Raseborg 1.21.04 0.42.08 21.98
12 Raasakka Maija EsSu 1.35.04 0.56.08 18.50
Virtanen Anna HlS KES -
Seppä Emma EsSu KES -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Cederberg Ida-Marie PIF 35.38 0.00.00
2 Donner Janina OK77 41.34 0.05.56
3 Hanhijärvi Leenukka EsAk 42.59 0.07.21
4 Mahlamäki Ella EsSu 52.25 0.16.47
5 Suominen Sohvi Delta 1.07.04 0.31.26
6 Reiman Aino AngA 1.07.23 0.31.45
7 Kaukonen Ella EsSu 1.10.23 0.34.45
8 Kuusivaara Roosa EsAk 1.10.48 0.35.10
9 Liljeroth Alva PIF 1.24.18 0.48.40
10 Tulonen Jenna Delta 1.33.09 0.57.31
11 Tikkanen Venla EsSu 1.38.18 1.02.40
12 Lindroos Nora Raseborg 1.39.32 1.03.54
13 Mandell Mira Femman 2.03.58 1.28.20
Metsälä Emma Keihäs KES -
Lappi Jenni EsSu HYL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Silvennoinen Siiri KR 15.21 0.00.00
2 Pohjalainen Anni LoJa 19.38 0.04.17
3 Paloheimo Oona EsSu 20.39 0.05.18
4 Metsälä Essi Keihäs 21.00 0.05.39
5 Palmen Aino EsSu 21.46 0.06.25
6 Määttänen Maria EsSu 22.26 0.07.05
7 Ståhlberg Elisa EsSu 22.41 0.07.20
8 Roos Renja AngA 22.57 0.07.36
9 Gustafsson Sara Delta 24.44 0.09.23
10 Nordgren Sofia AOK 25.04 0.09.43
11 Laitamäki Sonja Delta 26.31 0.11.10
12 Yliluikki Hilda SuSi 26.56 0.11.35
13 Lindahl Jannica AOK 30.32 0.15.11
14 Suntioinen Elli Delta 32.50 0.17.29
15 Niskanen Nelli VeVe 1.15.55 1.00.34

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Aumo Sabina Orient 11.14 0.00.00
2 Salonen Elli HS 12.15 0.01.01
3 Kytäjä Nea Delta 13.15 0.02.01
4 Mårtenson Lydia OK77 13.34 0.02.20
5 Tala Juulia HS 13.40 0.02.26
6 Fritzen Isolde KarjUra 13.43 0.02.29
7 Tala Emilia HS 13.55 0.02.41
8 Kytäjä Nora Delta 14.24 0.03.10
9 Sundström Tinka HS 16.26 0.05.12
10 Hanhijärvi Maijukka EsAk 16.52 0.05.38
11 Sundström Juulia HS 19.03 0.07.49
12 Lindroth Siiri Delta 20.59 0.09.45
13 Åberg Nea HyRa 23.09 0.11.55
14 Pohjalainen Emmi LoJa 23.46 0.12.32
15 Brink Henrika PIF 34.32 0.23.18