FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Rajarastit
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lakanen Jonne VaajTe 32.31 0.00.00 78.49
2 Kirjanov Juri HlS 34.56 0.02.25 72.42
3 Kinni Juho TP 36.04 0.03.33 69.52
4 Saavalainen Olli SiiRa 37.49 0.05.18 65.70
5 Vokulov Oleg SaPu 38.20 0.05.49 64.23
6 Zemlyakov Alexey TuS 40.34 0.08.03 60.14
7 Husu Heikki SKVuoksi 40.50 0.08.19 59.20
8 Kohvakka Ilkka KS 42.01 0.09.30 56.99
9 Inkeri Lauri ORa 42.52 0.10.21 55.34
10 Nenonen Heikki SKVuoksi 44.41 0.12.10 52.58
11 Villanen Simo SKVuoksi 44.45 0.12.14 52.00
12 Shein Alexander RUS 45.25 0.12.54 50.74
13 Barkalov Andrey RUS 46.42 0.14.11 48.87
14 Maksimov Oleg RUS 56.50 0.24.19 39.76
15 Maslov Alexey RUS 58.26 0.25.55 38.28
16 Ivanov Andrey RUS 1.00.52 0.28.21 36.38
17 Barkalov Valery RUS 1.00.54 0.28.23 35.99
Saikko Ville LappRi KES -

Sarja H21AL
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Liukko Eetu EnonkU 28.27 0.00.00 46.33
2 Malyshev Nikolay ALKO-STO 31.35 0.03.08 40.69
3 Puhakka Topi KS 33.29 0.05.02 37.40
4 Huhta Kari ORa 33.53 0.05.26 35.98
5 Edemskiy Andrey O-team 35.23 0.06.56 33.53
6 Borevich Alexey O-team 36.20 0.07.53 31.74
7 Markku Juho RaKaS 43.17 0.14.50 25.88

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kelosuo Simo SKVuoksi 25.32 0.00.00
2 Asikainen Aarre LappRi 25.42 0.00.10

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Konanov Dmitry O-team 32.17 0.00.00 44.28
2 Kankkunen Riku SaRa 36.18 0.04.01 38.54
3 Kuokkanen Andrey O-team 37.21 0.05.04 36.63
4 Fedorov Taras Izhora 37.52 0.05.35 35.33
5 Lebedev Alexander Paramete 51.52 0.19.35 25.20
6 Miikki Jussi SKVuoksi 52.36 0.20.19 24.27
7 Vatanen Janne KR 57.17 0.25.00 21.75
8 Kutuzov Andrey Izhora 1.02.27 0.30.10 19.46

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Gusev Ilya O-team 30.53 0.00.00 45.05
2 Ilonen Hannu SKVuoksi 36.36 0.05.43 37.06
3 Korhonen Mika KoHo 39.48 0.08.55 33.21
4 Saalasti Pekka MulPa 41.44 0.10.51 30.84
5 Karpelsson Alexander RUS 44.15 0.13.22 28.30
6 Marchenko Vadim St.P-bur 46.11 0.15.18 26.36
7 Pasechnik Vladimir Izhora 48.09 0.17.16 24.56

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Inkeri Pekka ORa 27.03 0.00.00 53.48
2 Tasa Mika KaaRa 27.35 0.00.32 51.92
3 Shelekhin Anatoly ALKO-STO 29.26 0.02.23 48.17
4 Munck Jarmo ORa 29.38 0.02.35 47.35
5 Takaoja Vesa ORa 29.41 0.02.38 46.79
6 Väyrynen Timo KyS 31.26 0.04.23 43.72
7 Ojalainen Kari SKVuoksi 31.27 0.04.24 43.24
8 Rautio Mika AnttU 31.54 0.04.51 42.17
9 Ojalainen Jorma SKVuoksi 32.56 0.05.53 40.41
10 Pasechnik Sergey Izhora 34.56 0.07.53 37.68
11 Koskivirta Eero EKSu 36.00 0.08.57 36.17
12 Haajanen Ari JäPa 36.25 0.09.22 35.35
13 Sippu Visa InkTe 37.06 0.10.03 34.31
14 Dobritskiy Alexander RUS 40.53 0.13.50 30.78
15 Razmetov Andrey RUS 47.10 0.20.07 26.38
16 Kirichenko Igor RUS 48.33 0.21.30 25.33

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niemi Kari-Veli LappRi 24.31 0.00.00 41.19
2 Kosonen Hannu ORa 26.22 0.01.51 37.15
3 Fedorov Nikolay DreamTea 27.31 0.03.00 34.50
4 Nurmela Petri RaKaS 29.37 0.05.06 31.03
5 Mursinoff Jukka LappRi 31.43 0.07.12 28.02
6 Karlsson Henrik KS 40.40 0.16.09 21.11

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kovanen Veikko SKVuoksi 26.03 0.00.00 43.18
2 Maajärvi Esa LappRi 26.49 0.00.46 41.32
3 Lavonen Hannu MiehVi 27.15 0.01.12 40.04
4 Saavalainen Mauri SaRa 27.57 0.01.54 38.43
5 Matikainen Veikko KS 28.25 0.02.22 37.21
6 Shver Evgeny RUS 29.18 0.03.15 35.51
7 Mänttäri Jakke InkTe 32.57 0.06.54 31.06
8 Levichev Alexandr Veresk 35.25 0.09.22 28.42
9 Belousov Leonid Izhora 36.19 0.10.16 27.26
10 Liukko Timo EnonkU 36.36 0.10.33 26.58
11 Mironov Alexey Veresk 41.19 0.15.16 23.14

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pulli Martti LappRi 29.41 0.00.00 39.65
2 Marttinen Heikki RaKaS 30.57 0.01.16 37.21
3 Mouhu Reijo RaKaS 30.58 0.01.17 36.38
4 Lindqvist Pekka RaKaS 32.19 0.02.38 34.08
5 Sartanen Kari SKVuoksi 34.43 0.05.02 30.99
6 Timonen Pertti RAPSU 35.29 0.05.48 29.61
7 Pöntinen Jorma Navi 47.15 0.17.34 21.70
Kuikko Seppo VeVe HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saarilaakso Jaakko LappRi 26.27 0.00.00 36.19
2 Paukkunen Ossi RaKaS 27.20 0.00.53 34.43
3 Herttuainen Vesa RaKaS 27.31 0.01.04 33.62
4 Pitkänen Heikki JRV 28.45 0.02.18 31.63
5 Harkov Sergei RaKaS 29.07 0.02.40 30.68
5 Ryytty Urho SKVuoksi 29.07 0.02.40 30.68
7 Lehtonen Matti SaRa 29.10 0.02.43 29.53
8 Ukkonen Aimo RaKaS 33.23 0.06.56 25.33
9 Kyöstilä Matti RaKaS 34.21 0.07.54 24.15
10 Nupponen Esko RaKaS 45.16 0.18.49 17.97

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kilo Esko LappRi 19.51 0.00.00 31.87
2 Sorola Matti MulPa 21.15 0.01.24 28.28
3 Salminen Kari MikVa 22.09 0.02.18 25.70
4 Salo Eero InkTe 23.59 0.04.08 22.42

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mikkola Heimo RaKaS 21.36 0.00.00 41.46
2 Ryyppö Toivo RaKaS 23.02 0.01.26 38.04
3 Raitomäki Uolevi KR 23.10 0.01.34 37.00
4 Matikainen Martti KeKaRa 24.24 0.02.48 34.34
5 Heikkilä Mikko MaMa 26.29 0.04.53 30.91
6 Markku Kalevi RaKaS 27.40 0.06.04 28.90
7 Pulli Erkki RaKaS 29.43 0.08.07 26.26
8 Leino Aulis RaKaS 34.11 0.12.35 22.27

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pystynen Paavo RaKaS 22.15 0.00.00

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hakkarainen Markus RaKaS 24.28 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lievonen Mitja KeKaRa 40.52 0.00.00

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mogilny Ilya RUS 37.31 0.00.00
2 Nurmi Antti LappRi 38.19 0.00.48
Peltonen Rene LappRi HYL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Väyrynen Antti KyS 20.19 0.00.00
2 Pylvänäinen Samu KS 25.46 0.05.27
3 Zarakovskiy Maksim RUS 39.43 0.19.24

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Niemi Oskari LappRi 16.17 0.00.00
2 Liljeström Veikka ORa 18.06 0.01.49
3 Kankkunen Jyri SaRa 19.20 0.03.03
4 Peltonen Linus LappRi 23.52 0.07.35
5 Kelosuo Eero SKVuoksi 36.24 0.20.07

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mänttäri Eero JoKu 15.02 0.00.00
2 Mänttäri Eino JoKu 15.38 0.00.36
3 Kärnä Jesse JoKu 21.14 0.06.12
4 Kiero Aaro LappRi 22.33 0.07.31

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Miikki Veeti SKVuoksi 14.04 0.00.00
2 Hirvikallio Aatu LuuRa 15.06 0.01.02
3 Huuhko Tuomas LuuRa 20.37 0.06.33

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Korhonen Eetu SKVuoksi 9.37 0.00.00
2 Ojala Aaro KS 10.34 0.00.57
3 Kelosuo Taavi SKVuoksi 14.38 0.05.01
4 Ojala Urho KS 16.05 0.06.28
5 Pussi Elmeri SKVuoksi 17.32 0.07.55
6 Borevich Andrey O-team 19.11 0.09.34
7 Kärnä Leevi JoKu 26.35 0.16.58

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tonder Marja AlatPi 32.20 0.00.00 60.70
2 Pulli Tessa RaVa 33.21 0.01.01 58.12
3 Suomalainen Riikka LappRi 33.52 0.01.32 56.50
4 Toiviainen Anni SKVuoksi 34.32 0.02.12 54.70
5 Tuosa Johanna LappRi 36.27 0.04.07 51.15
6 Puhakka Hilla KS 36.28 0.04.08 50.46
7 Kirjanova Polina HlS 39.37 0.07.17 45.83
8 Puhakka-Asikainen Mari KS 40.35 0.08.15 44.13
9 Saavalainen Anu S-JKL 43.20 0.11.00 40.76
10 Shkleinik Natalia RUS 44.51 0.12.31 38.84
11 Juvonen Saara RaKaS 49.21 0.17.01 34.80
12 Fedorova Katerina Izhora 49.55 0.17.35 33.91
13 Artemzeva Polina INUS 59.58 0.27.38 27.82

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ivanova Marina SKVuoksi 19.50 0.00.00
2 Pohjamo Anu SKVuoksi 21.16 0.01.26
3 Solodovnikova Elena Izhora 40.16 0.20.26
4 Ovaska Katriina LuuRa 42.32 0.22.42

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heiskanen Reetta SaRa 28.41 0.00.00 38.53
2 Kuokkanen Ekaterina O-team 32.54 0.04.13 31.91
3 Tammilehto Erika KS 36.47 0.08.06 27.04
4 Friari Päivi SKVuoksi 50.31 0.21.50 18.60

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nikkinen Katarina KS 32.24 0.00.00 26.02
2 Tonder Mari SKVuoksi 36.28 0.04.04 22.43
3 Matikainen Tuula KeKaRa 36.32 0.04.08 21.70
4 Ivanova Tatjana RUS 42.43 0.10.19 17.96
5 Liljeström Anu ORa 1.09.19 0.36.55 10.70
6 Marchenko Anna St.P-bur 1.12.33 0.40.09 9.88

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mänttäri Liisa RaKaS 31.41 0.00.00
2 Korhonen Eeva RaKaS 37.12 0.05.31

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hakkarainen Riitta RaKaS 18.26 0.00.00 45.59
2 Vehomäki Pirkko ORa 22.17 0.03.51 35.83
3 Äijälä Merja Navi 24.48 0.06.22 30.50
4 Murskaja Elsa INUS 25.04 0.06.38 28.50

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lekanova Nina RUS 21.41 0.00.00
2 Levicheva Nadezda Veresk 23.57 0.02.16
3 Belousova Tatyana Izhora 24.56 0.03.15
4 Sokolova Tatyana Veresk 25.53 0.04.12
5 Harkova Elvira INUS 32.16 0.10.35

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Taitto Annikka SKVuoksi 26.21 0.00.00 36.29
2 Lindqvist Ulla RaKaS 30.06 0.03.45 30.82
3 Kukkonen Marja RaKaS 32.15 0.05.54 27.87
4 Mineeva Ljudmila INUS 32.32 0.06.11 26.75
5 Pöntinen Tuula Navi 33.04 0.06.43 25.45
6 Timonen Sirkku RAPSU 35.49 0.09.28 22.70

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pitkänen Eila JRV 18.20 0.00.00 39.99
2 Talka Riitta RaKaS 21.05 0.02.45 33.04
3 Ryytty Raija SKVuoksi 21.14 0.02.54 31.08
4 Särkkä Liisa Navi 21.48 0.03.28 28.59

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vehomäki Varpu ORa 21.30 0.00.00 29.81
2 Korhonen Julia RaKaS 22.39 0.01.09 27.45
3 Kivistö Tuulia SV 23.40 0.02.10 25.46
4 Ahvonen Emilia JoKu 25.42 0.04.12 22.70
5 Liljeström Venla ORa 27.45 0.06.15 20.33
6 Munck Julia ORa 33.06 0.11.36 16.46

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Nenonen Liisa SKVuoksi 15.59 0.00.00
2 Oksanen Emmi SiiRa 21.08 0.05.09
3 Rautasalo Iina KR 23.08 0.07.09

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pylvänäinen Henna KS 13.58 0.00.00
2 Heijari Iida VeVe 18.31 0.04.33
3 Ahvonen Karoliina JoKu 20.25 0.06.27
4 Jäkälä Jenni SKVuoksi 28.34 0.14.36
5 Ryytty Mari SKVuoksi 29.29 0.15.31

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kiero Ira LappRi 11.24 0.00.00
2 Visherskaya Veronika RUS 29.31 0.18.07

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pohjamo Neea SKVuoksi 14.52 0.00.00
2 Piispa Kiia-Maria LuuRa 15.54 0.01.02
3 Nikkinen Heidi KS 20.29 0.05.37
4 Nurmilaukas Emma LappRi 23.24 0.08.32
5 Ojala Anna KS 28.30 0.13.38

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kiero Veera LappRi 10.03 0.00.00
2 Piispa Neea-Noora LuuRa 11.43 0.01.40
3 Pussinen Nea RaKaS 14.14 0.04.11
4 Jäkälä Hanne SKVuoksi 14.26 0.04.23
5 Liukko Elli EnonkU 15.13 0.05.10
6 Nikkinen Noora KS 16.33 0.06.30
7 Heijari Eevi VeVe 17.22 0.07.19
8 Vaittinen Jasmine SKVuoksi 17.40 0.07.37
9 Tonder Oona SKVuoksi 18.11 0.08.08
10 Piispa Inka-Liisa LuuRa 18.21 0.08.18
11 Nikkinen Kristina KS 20.16 0.10.13
12 Korhonen Silja SKVuoksi 20.49 0.10.46
13 Konanova Marta O-team 23.12 0.13.09
14 Pentikäinen Hilja JoKu 32.50 0.22.47
15 Pussi Vilhelmiina SKVuoksi 34.27 0.24.24