FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Rajarastit
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lakanen Jonne VaajTe 59.14 0.00.00 79.11
2 Jäppinen Eero AnttU 1.09.52 0.10.38 66.48
3 Kirjanov Juri HlS 1.13.06 0.13.52 62.97
4 Saavalainen Olli SiiRa 1.15.00 0.15.46 60.82
5 Ahvenainen Timo MU 1.19.20 0.20.06 56.98
6 Manninen Kalle AnttU 1.19.49 0.20.35 56.12
7 Nenonen Heikki SKVuoksi 1.25.04 0.25.50 52.17
8 Vokulov Oleg SaPu 1.27.47 0.28.33 50.08
9 Shein Alexander RUS 1.32.24 0.33.10 47.13
10 Barkalov Andrey RUS 1.38.39 0.39.25 43.73
11 Zemlyakov Alexey TuS 1.39.46 0.40.32 42.82
12 Maksimov Oleg RUS 1.42.52 0.43.38 41.13
13 Lintunen Sampsa RaKaS 1.48.26 0.49.12 38.64
14 Maslov Alexey RUS 1.58.11 0.58.57 35.10
15 Barkalov Valery RUS 2.06.35 1.07.21 32.45
16 Ivanov Andrey RUS 2.16.39 1.17.25 29.75
Sihvola Eerik KS KES -
Sankari Matias IHR KES -

Sarja H21AL
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Malyshev Nikolay ALKO-STO 55.25 0.00.00 43.29
2 Liukko Eetu EnonkU 59.30 0.04.05 39.45
3 Lahtinen Miika ORa 1.11.12 0.15.47 32.25
4 Puhakka Topi KS 1.11.22 0.15.57 31.45
5 Borevich Alexey O-team 1.15.09 0.19.44 29.18
6 Huhta Kari ORa 1.23.30 0.28.05 25.65
7 Edemskiy Andrey O-team 1.24.25 0.29.00 24.76
8 Markku Juho RaKaS 1.27.57 0.32.32 23.18

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kelosuo Simo SKVuoksi 35.13 0.00.00
2 Asikainen Aarre LappRi 37.24 0.02.11

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tuviala Vesa KS 1.05.17 0.00.00 57.51
2 Kankkunen Riku SaRa 1.12.36 0.07.19 50.85
3 Kuokkanen Andrey O-team 1.17.02 0.11.45 47.12
4 Fedorov Taras Izhora 1.19.41 0.14.24 44.76
5 Korhonen Kai KoHo 1.20.07 0.14.50 43.74
6 Konanov Dmitry O-team 1.26.14 0.20.57 39.91
7 Saarilaakso Miko LappRi 1.32.09 0.26.52 36.67
8 Lebedev Alexander Paramete 1.32.37 0.27.20 35.81
9 Miikki Jussi SKVuoksi 2.03.44 0.58.27 26.30
Kutuzov Andrey Izhora HYL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Gusev Ilya O-team 1.00.10 0.00.00 53.94
2 Ilonen Hannu SKVuoksi 1.09.07 0.08.57 46.17
3 Rusanen Petri S-JKL 1.11.17 0.11.07 44.01
4 Saramäki Harri ORa 1.12.29 0.12.19 42.53
5 Saalasti Pekka MulPa 1.16.30 0.16.20 39.59
6 Korhonen Mika KoHo 1.26.29 0.26.19 34.40
7 Karpelsson Alexander RUS 1.32.56 0.32.46 31.43
8 Pasechnik Vladimir Izhora 1.40.17 0.40.07 28.58
9 Marchenko Vadim St.P-bur 1.47.38 0.47.28 26.13
Tuhkalainen Teemu AnttU KES -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kauria Juha ORa 1.00.28 0.00.00 53.95
2 Shelekhin Anatoly ALKO-STO 1.03.53 0.03.25 50.56
3 Inkilä Juha LuuRa 1.04.09 0.03.41 49.84
4 Ranki Jussi SKVuoksi 1.09.34 0.09.06 45.49
5 Auronen Jyrki LappRi 1.12.59 0.12.31 42.91
6 Takaoja Vesa ORa 1.13.45 0.13.17 42.02
7 Peltonen Jukka LappRi 1.13.58 0.13.30 41.46
8 Lyytinen Pekka SU-41 1.15.35 0.15.07 40.14
9 Ojalainen Kari SKVuoksi 1.16.00 0.15.32 39.49
10 Koskivirta Eero EKSu 1.18.55 0.18.27 37.62
11 Kirichenko Igor RUS 1.25.06 0.24.38 34.50
12 Viskari Jarmo RaKaS 1.26.00 0.25.32 33.76
13 Pasechnik Sergey Izhora 1.27.15 0.26.47 32.90
14 Dobritskiy Alexander RUS 1.32.56 0.32.28 30.54
15 Razmetov Andrey RUS 1.39.46 0.39.18 28.12
Ojalainen Jorma SKVuoksi HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niemi Kari-Veli LappRi 51.08 0.00.00 45.62
2 Heinonen Juha KaaRa 53.05 0.01.57 43.22
3 Jeskanen Taito IlU 53.16 0.02.08 42.34
4 Fedorov Nikolay DreamTea 54.26 0.03.18 40.72
5 Nurmela Petri RaKaS 59.59 0.08.51 36.30
6 Kosonen Hannu ORa 1.00.28 0.09.20 35.37
7 Volotinen Jouni IlU 1.12.47 0.21.39 28.85
8 Karlsson Henrik KS 1.12.48 0.21.40 28.31
9 Peltonen Timo SonPa 1.19.39 0.28.31 25.38
Penttinen Tapani Navi HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kovanen Veikko SKVuoksi 53.35 0.00.00 39.48
2 Mänttäri Jakke InkTe 1.07.11 0.13.36 31.01
3 Lavonen Hannu MiehVi 1.08.13 0.14.38 30.08
4 Saavalainen Mauri SaRa 1.09.35 0.16.00 29.03
5 Levichev Alexandr Veresk 1.10.42 0.17.07 28.12
6 Matikainen Veikko KS 1.11.42 0.18.07 27.29
7 Belousov Leonid Izhora 1.19.52 0.26.17 24.10
8 Mironov Alexey Veresk 1.24.28 0.30.53 22.41
9 Partanen Ilkka SU-41 1.24.30 0.30.55 22.03
10 Liukko Timo EnonkU 1.30.20 0.36.45 20.25
Shver Evgeny RUS HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Timonen Pertti RAPSU 55.41 0.00.00 42.84
2 Mouhu Reijo RaKaS 57.29 0.01.48 40.88
3 Lindqvist Pekka RaKaS 1.07.21 0.11.40 34.36
4 Kyckling Veli-Matti HS 1.12.57 0.17.16 31.23
5 Lappalainen Martti Navi 1.13.00 0.17.19 30.72
6 Sartanen Kari SKVuoksi 1.18.46 0.23.05 28.02
7 Pulli Martti LappRi 1.19.50 0.24.09 27.19
8 Martikainen Pekka Navi 1.28.00 0.32.19 24.26
9 Pöntinen Jorma Navi 1.41.38 0.45.57 20.66
Marttinen Heikki RaKaS HYL -
Kuikko Seppo VeVe KES -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Harju Timo VeVe 49.13 0.00.00 38.34
2 Herttuainen Vesa RaKaS 54.00 0.04.47 34.36
3 Saarilaakso Jaakko LappRi 54.06 0.04.53 33.72
4 Harkov Sergei RaKaS 57.15 0.08.02 31.31
5 Pitkänen Heikki JRV 58.45 0.09.32 29.98
6 Kyöstilä Matti RaKaS 1.00.13 0.11.00 28.72
7 Paukkunen Ossi RaKaS 1.09.23 0.20.10 24.48
8 Ukkonen Aimo RaKaS 1.11.04 0.21.51 23.45
9 Veijalainen Pertti SKVuoksi 1.12.01 0.22.48 22.71
10 Lahtinen Reijo ORa 1.21.12 0.31.59 19.75

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kilo Esko LappRi 48.47 0.00.00 30.57
2 Sorola Matti MulPa 49.34 0.00.47 29.18
3 Salo Eero InkTe 52.53 0.04.06 26.50
4 Salminen Kari MikVa 52.55 0.04.08 25.64
5 Kolu Veikko KeKaRa 55.27 0.06.40 23.66
6 Inkeri Pertti ORa 1.09.59 0.21.12 18.11

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ryyppö Toivo RaKaS 46.51 0.00.00 40.10
2 Leino Aulis RaKaS 46.54 0.00.03 39.20
3 Matikainen Martti KeKaRa 48.45 0.01.54 36.89
4 Heikkilä Mikko MaMa 50.57 0.04.06 34.51
5 Mikkola Heimo RaKaS 52.29 0.05.38 32.73
6 Raitomäki Uolevi KR 58.25 0.11.34 28.72
7 Pulli Erkki RaKaS 1.05.35 0.18.44 24.97
Markku Kalevi RaKaS HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pystynen Paavo RaKaS 35.36 0.00.00

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Aspinjaakko Olavi PuolRy 1.14.17 0.00.00

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hakkarainen Markus RaKaS 1.31.13 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kauria Niko Navi 1.03.20 0.00.00
2 Lievonen Mitja KeKaRa 1.39.38 0.36.18

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurmi Antti LappRi 55.30 0.00.00
Peltonen Rene LappRi KES -
Mogilny Ilya RUS HYL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Karpelson Maxim RUS 1.04.00 0.00.00

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Niemi Oskari LappRi 24.04 0.00.00
2 Klemola Saul RaKaS 26.03 0.01.59
3 Kankkunen Jyri SaRa 53.08 0.29.04
4 Liljeström Veikka ORa 55.02 0.30.58

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lyytinen Elias ORa 13.27 0.00.00
2 Mänttäri Eino JoKu 18.56 0.05.29
3 Mänttäri Eero JoKu 20.09 0.06.42
4 Kiero Aaro LappRi 22.03 0.08.36
Kärnä Jesse JoKu HYL -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hirvikallio Aatu LuuRa 17.44 0.00.00
2 Miikki Veeti SKVuoksi 19.48 0.02.04
3 Peltonen Henrik LappRi 28.57 0.11.13

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ojala Aaro KS 8.25 0.00.00
2 Korhonen Eetu SKVuoksi 10.13 0.01.48
3 Pellinen Veeti JoKu 14.04 0.05.39
4 Borevich Andrey O-team 14.45 0.06.20
5 Kelosuo Taavi SKVuoksi 18.04 0.09.39
6 Ojala Urho KS 18.31 0.10.06
7 Pussi Elmeri SKVuoksi 21.19 0.12.54
8 Kärnä Leevi JoKu 32.45 0.24.20

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tonder Marja AlatPi 1.10.01 0.00.00 56.21
2 Toiviainen Anni SKVuoksi 1.10.11 0.00.10 55.14
3 Suomalainen Riikka LappRi 1.13.30 0.03.29 51.76
4 Puhakka Hilla KS 1.24.01 0.14.00 44.50
5 Kirjanova Polina HlS 1.25.38 0.15.37 42.89
6 Martikainen Jenny AnttU 1.25.43 0.15.42 42.09
7 Artemzeva Polina INUS 1.29.57 0.19.56 39.38
8 Lintunen Marjut RaKaS 1.31.03 0.21.02 38.18
9 Shkleinik Natalia RUS 1.45.05 0.35.04 32.46
Fedorova Katerina Izhora HYL -

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pohjamo Anu SKVuoksi 27.53 0.00.00
2 Ivanova Marina SKVuoksi 30.16 0.02.23
3 Ovaska Katriina LuuRa 46.14 0.18.21
4 Solodovnikova Elena Izhora 48.21 0.20.28

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heiskanen Reetta SaRa 1.00.28 0.00.00 38.82
2 Tammilehto Erika KS 1.10.19 0.09.51 31.71
3 Kuokkanen Ekaterina O-team 1.26.19 0.25.51 24.47
Friari Päivi SKVuoksi KES -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saarilaakso Mia LappRi 44.28 0.00.00 41.15
2 Tonder Mari SKVuoksi 50.43 0.06.15 34.99
3 Matikainen Tuula KeKaRa 1.05.39 0.21.11 26.20
4 Ivanova Tatjana RUS 1.26.20 0.41.52 19.29
5 Dobritskaya Elena RUS 1.29.48 0.45.20 17.93
6 Marchenko Anna St.P-bur 1.51.33 1.07.05 13.94

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Munne Ulla RaKaS 42.18 0.00.00 24.73
2 Kauria Pirjo ORa 42.26 0.00.08 23.72
3 Kuokkanen Elena INUS 54.43 0.12.25 17.68
4 Korhonen Eeva RaKaS 54.47 0.12.29 16.94
5 Mänttäri Liisa RaKaS 58.08 0.15.50 15.29

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hakkarainen Riitta RaKaS 43.28 0.00.00 45.59
2 Murskaja Elsa INUS 58.44 0.15.16 32.47
3 Vehomäki Pirkko ORa 59.03 0.15.35 31.04
4 Smirnova Irina Club Hor 1.08.18 0.24.50 25.75
5 Äijälä Merja Navi 1.20.49 0.37.21 20.84

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lekanova Nina RUS 43.00 0.00.00 21.45
2 Levicheva Nadezda Veresk 51.13 0.08.13 17.47
3 Sokolova Tatyana Veresk 58.42 0.15.42 14.77
4 Belousova Tatyana Izhora 1.04.31 0.21.31 13.01
5 Harkova Elvira INUS 1.16.30 0.33.30 10.61
6 Bomb-Nurmi Hilkka LappRi 1.21.18 0.38.18 9.64

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pöntinen Tuula Navi 50.03 0.00.00 36.29
2 Kukkonen Marja RaKaS 1.01.59 0.11.56 28.21
3 Lindqvist Ulla RaKaS 1.21.32 0.31.29 20.61
4 Timonen Sirkku RAPSU 1.23.45 0.33.42 19.25
Taitto Annikka SKVuoksi KES -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pitkänen Eila JRV 54.34 0.00.00 40.22
2 Ryytty Raija SKVuoksi 1.03.25 0.08.51 32.88
3 Särkkä Liisa Navi 1.05.53 0.11.19 29.98
Talka Riitta RaKaS KES -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Korhonen Julia RaKaS 30.29 0.00.00 30.83
2 Kivistö Tuulia SV 36.32 0.06.03 24.76
3 Ahvonen Emilia JoKu 37.36 0.07.07 23.12
4 Vehomäki Varpu ORa 37.37 0.07.08 22.17
5 Liljeström Venla ORa 1.00.44 0.30.15 13.15

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Nenonen Liisa SKVuoksi 20.31 0.00.00
2 Rautasalo Iina KR 26.37 0.06.06
3 Lyytikäinen Siiri LappRi 36.20 0.15.49
4 Oksanen Emmi SiiRa 1.01.16 0.40.45

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Heijari Iida VeVe 25.12 0.00.00
2 Ahvonen Karoliina JoKu 34.30 0.09.18
3 Vesikko Venla JoKu 37.23 0.12.11
3 Jäkälä Jenni SKVuoksi 37.23 0.12.11
5 Ryytty Mari SKVuoksi 47.21 0.22.09

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kiero Ira LappRi 15.04 0.00.00
2 Visherskaya Veronika RUS 20.52 0.05.48

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Piispa Kiia-Maria LuuRa 16.03 0.00.00
2 Ojala Anna KS 18.25 0.02.22
3 Pohjamo Neea SKVuoksi 18.34 0.02.31
4 Ruokonen Milla LappRi 20.57 0.04.54
5 Vesikko Pihla JoKu 23.09 0.07.06
6 Pellinen Viivi JoKu 26.25 0.10.22

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kiero Veera LappRi 12.52 0.00.00
2 Piispa Neea-Noora LuuRa 13.38 0.00.46
3 Liukko Elli EnonkU 14.46 0.01.54
4 Pussinen Nea RaKaS 16.02 0.03.10
5 Heijari Eevi VeVe 18.13 0.05.21
6 Jäkälä Hanne SKVuoksi 18.18 0.05.26
7 Korhonen Silja SKVuoksi 23.35 0.10.43
8 Vaittinen Jasmine SKVuoksi 24.31 0.11.39
9 Pentikäinen Hilja JoKu 24.43 0.11.51
10 Tonder Oona SKVuoksi 24.45 0.11.53
11 Piispa Inka-Liisa LuuRa 27.35 0.14.43
12 Vesikko Kaisla JoKu 29.02 0.16.10
13 Pussi Vilhelmiina SKVuoksi 42.38 0.29.46
14 Konanova Marta O-team 45.59 0.33.07