FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
SM-pitkä R1 (2013) esikisat 1pv, keskimatka
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 37
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kivelä Matti Delta 43.34 0.00.00 89.49
2 Lassen Tue Bäkkelag 43.38 0.00.04 88.98
3 Föhr Tero VeVe 44.25 0.00.51 87.04
4 Isokoski Markku PelPo 44.42 0.01.08 86.13
5 Joensuu Timo VaajTe 44.48 0.01.14 85.57
6 Lakanen Jani VaajTe 45.14 0.01.40 84.39
7 Saari Toni VaajTe 46.05 0.02.31 82.48
8 Summanen Aapo VaajTe 46.20 0.02.46 81.69
9 Joensuu Ari-Pekka LapVi 46.50 0.03.16 80.47
10 Ojanaho Olli OH 48.01 0.04.27 78.15
11 Juopperi Sami-Petteri PelPo 48.02 0.04.28 77.78
12 Sorvisto Juha VaajTe 48.15 0.04.41 77.10
13 Pukema Hannu-Pekka RR 49.37 0.06.03 74.65
14 Luoma Juha LapVi 49.47 0.06.13 74.07
15 Köngäs Teemu SoJy 50.08 0.06.34 73.23
16 Karvonen Matti KR 52.08 0.08.34 70.11
17 Vainiomäki Samuel PelPo 55.04 0.11.30 66.08
18 Kotaniemi Juha KoskRi 55.06 0.11.32 65.74
19 Vapa Marko OH 55.12 0.11.38 65.33
20 Heinonen Samuel VaajTe 55.14 0.11.40 65.00
21 Vapa Mikko OH 55.53 0.12.19 63.95
22 Rahko Sampo Pohjant 56.05 0.12.31 63.43
23 Huikko Petteri VaajTe 56.12 0.12.38 63.01
24 Korppi Miika OH 56.49 0.13.15 62.04
25 Seppänen Mika VaKa 58.22 0.14.48 60.12
26 Tuomaala Mikko OuHu 58.23 0.14.49 59.82
27 Vainiomäki Markus SuSe 58.40 0.15.06 59.25
28 Töyrylä Mikko VeVe 1.00.55 0.17.21 56.80
29 Holappa Arto YlikNM 1.02.56 0.19.22 54.72
30 Ronkainen Tuomas KoskRi 1.03.50 0.20.16 53.69
31 Kari Tuomas AngA 1.04.04 0.20.30 53.25
32 Kokkinen Kari PertPe 1.06.41 0.23.07 50.91
33 Pasanen Pertti SuomRa 1.10.02 0.26.28 48.25
34 Heikkinen Ollimatti KEV 1.12.26 0.28.52 46.42
35 Kallatsa Mikko LapVe 1.12.56 0.29.22 45.88
36 Heiska Samu LapVi 1.16.17 0.32.43 43.65
37 Persson Mikael Gävle OK 1.17.01 0.33.27 43.03

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Harlamow Kim HimU 39.26 0.00.00
2 Mäkinen Olli SalRe 51.37 0.12.11

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nivukoski Juha LapVi 47.36 0.00.00 31.34
2 Heinikoski Kauko KoskRi 57.38 0.10.02 24.91
3 Luiro Jan OulRe 1.02.00 0.14.24 22.26
4 Halonen Tero KoskRi 1.04.53 0.17.17 20.41
5 Kukkonen Iiro OuTa 1.15.15 0.27.39 16.85

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Perttunen Tapio VePo 43.54 0.00.00 45.25
2 Haapasalo Harri Pohjant 45.37 0.01.43 42.46
3 Taulavuori Tero AlatPi 53.05 0.09.11 35.55
4 Haapasalo Jarmo Pohjant 55.39 0.11.45 33.02
5 Jurvakainen Mika KiimU 1.03.15 0.19.21 28.27
6 Kela Marko OulRe 1.04.25 0.20.31 26.98
Qvist Lasse KoskRi HYL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rahkola Mika OH 42.58 0.00.00 49.92
2 Veijola Seppo IinYr 47.12 0.04.14 44.76
3 Backman Kari IinYr 49.11 0.06.13 42.30
4 Korteniemi Ari PelPo 53.52 0.10.54 38.03
5 Kauppila Samppa OYUS 55.09 0.12.11 36.56
6 Posti Harri KoskRi 55.26 0.12.28 35.79
7 Lehtosaari Jari HaHe 59.43 0.16.45 32.69
8 Pyhtinen Jarmo PosPy 1.02.56 0.19.58 30.50
9 Koskinen Juha VaajTe 1.15.27 0.32.29 25.02
10 Neuvonen Jussi OuTa 1.19.08 0.36.10 23.45
Pietilä Hannu KaSu HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Partanen Timo RasHy 39.04 0.00.00 51.41
2 Rantapelkonen Tuomo ONMKY 41.53 0.02.49 47.44
3 Räisänen Kari KiimU 42.36 0.03.32 46.14
4 Heikkinen Esa KEV 44.09 0.05.05 44.03
5 Ylönen Juhani RastiE4 44.43 0.05.39 42.99
6 Vilppola Arto PelPo 48.07 0.09.03 39.51
7 Ahola Pertti PosPy 48.38 0.09.34 38.64
8 Lerssi Juha KPV 49.24 0.10.20 37.61
9 Heikkinen Jarmo HyRa 51.50 0.12.46 35.43
10 Keränen Kari KEV 52.03 0.12.59 34.87
11 Rankinen Juho SiSe 1.00.24 0.21.20 29.69
12 Karppinen Jouko LaiVe 1.02.50 0.23.46 28.20
13 Lukkari Pekka SoJy 1.06.18 0.27.14 26.40
Ruotsalainen Keijo OYUS HYL -
Kauppinen Jussi SuomRa KES -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heikka Markku ONMKY 31.31 0.00.00 57.85
2 Tahkola Tapio KEV 35.55 0.04.24 50.22
3 Tervo Arhi ONMKY 35.58 0.04.27 49.61
4 Grekelä Antti HaHe 36.52 0.05.21 47.87
5 Airaksinen Risto ONMKY 36.53 0.05.22 47.32
6 Nurminen Jouko TP 40.04 0.08.33 43.07
7 Kotila Harri YlikNM 40.53 0.09.22 41.73
8 Seppänen Ilpo VaKa 41.12 0.09.41 40.94
9 Ronkainen Timo KEV 42.18 0.10.47 39.41
10 Paaso Jouko PeRa 43.04 0.11.33 38.26
11 Lehto Jarmo VeVe 45.17 0.13.46 35.95
12 Mäntykenttä Hannu OYUS 45.34 0.14.03 35.30
13 Laaksonen Lasse SuSi 50.21 0.18.50 31.56
14 Argillander Erkki VaKa 1.42.29 1.10.58 15.31
Kotala Ilkka OH HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tahkola Paavo KEV 28.51 0.00.00 49.83
2 Pääkkölä Kauko LapVe 30.48 0.01.57 46.13
3 Tervo Vesa RR 31.12 0.02.21 45.01
4 Keltamäki Seppo JoKu 31.27 0.02.36 44.13
5 Tuohimaa Esko ONMKY 35.07 0.06.16 39.05
6 Vainiomäki Kauko SuSe 36.04 0.07.13 37.56
7 Malm Lauri Reima 37.17 0.08.26 35.89
8 Toropainen Pauli ONMKY 38.04 0.09.13 34.71
9 Hurskainen Pentti OulRe 45.42 0.16.51 28.55
10 Antikainen Raimo VetU 47.00 0.18.09 27.41
11 Liedes Sakari Iisu 48.12 0.19.21 26.38
12 Tauriainen Jouko KEV 53.53 0.25.02 23.29
13 Toppari Pekka PuolRy 58.13 0.29.22 21.27
14 Puurunen Reijo OuTa 1.03.13 0.34.22 19.33

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Holster Paavo OH 29.29 0.00.00 36.99
2 Salminen Jorma VaKa 31.13 0.01.44 34.46
3 Haapaniemi Niilo HaHe 32.01 0.02.32 33.14
4 Heinikoski Kalevi KoskRi 32.38 0.03.09 32.05
5 Myllymaa Kauko OulRe 36.22 0.06.53 28.35
6 Kinnula Ahti KEV 39.42 0.10.13 25.60
7 Haase Hannu OH 40.22 0.10.53 24.81
8 Tapaninaho Kalevi ONMKY 41.10 0.11.41 23.96
9 Mattila Kalle PosPy 44.02 0.14.33 22.07
10 Ervasti Onni PeRa 45.03 0.15.34 21.24
11 Haapakoski Matti OuHu 59.28 0.29.59 15.84
Määttä Jouko PuolRy HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Männikkö Kalle ONMKY 30.57 0.00.00 18.91
2 Pietiläinen Erkki PeRa 32.50 0.01.53 16.48
3 Haatainen Matti Iisu 51.01 0.20.04 9.75

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Noponen Arvi SuomRa 36.12 0.00.00

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jäppinen Kyösti Iisu 36.38 0.00.00
2 Vartiainen Sulo KiimU 50.14 0.13.36

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Aikio Santeri KEV 47.38 0.00.00
2 Kössi Santeri LapVi 52.55 0.05.17

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karppinen Aleksi LaiVe 34.03 0.00.00 53.00
2 Vanhanen Konsta Pohjant 37.36 0.03.33 46.55
3 Kähkönen Erno HS 54.54 0.20.51 30.90
4 Hiitola Olli OTaru 1.02.30 0.28.27 26.27
5 Mattola Peetu HaapavU 1.12.47 0.38.44 21.82
6 Pitkänen Tomi KEV 1.14.58 0.40.55 20.46

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Schroderus Samuli Pohjant 32.07 0.00.00 57.61
2 Härkönen Aleksi PudU 33.27 0.01.20 54.90
3 Schroderus Santeri Pohjant 37.09 0.05.02 49.06
4 Bergman Markku OH 37.45 0.05.38 47.91
5 Korpi Juho LänRa 38.31 0.06.24 46.60
5 Jern Jonas Femman 38.31 0.06.24 46.60
7 Rahkola Mikko OH 39.08 0.07.01 45.15
8 Aikio Severi KEV 40.38 0.08.31 43.14
9 Lavikainen Lauri KyS 41.09 0.09.02 42.27
10 Karjalainen Elmeri KuPe 41.17 0.09.10 41.79
11 Härkönen Taneli PudU 41.52 0.09.45 40.88
12 Hyvönen Arvi OH 42.16 0.10.09 40.16
13 Snickars Caj Solf 42.25 0.10.18 39.69
14 Inget Juha-Matti PudU 44.22 0.12.15 37.64
15 Räisänen Harri KiimU 45.34 0.13.27 36.34
16 Taulavuori Arttu AlatPi 46.01 0.13.54 35.68
17 Nissinen Joni Pohjant 46.51 0.14.44 34.75
18 Oikarinen Tuomas OH 46.53 0.14.46 34.43
19 Juntunen Jukka-Pekka KuPe 50.54 0.18.47 31.44
20 Miettunen Sami Iisu 54.43 0.22.36 29.00
Aikio Elmeri KEV HYL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ojanaho Niilo OH 34.26 0.00.00
2 Jokikokko Oskari PudU 46.09 0.11.43
Jurvakainen Akseli KiimU HYL -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Härkönen Sami OuTa 30.50 0.00.00
2 Lukkari Arttu SoJy 32.21 0.01.31
3 Määttä Juho OH 43.27 0.12.37

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Halonen Miika KoskRi 21.51 0.00.00
2 Isoaho Kalle YlikNM 26.45 0.04.54
3 Petrelius Eetu OH 28.38 0.06.47
4 Jokikokko Sakari PudU 32.43 0.10.52
5 Lerssi Mitri KPV 53.56 0.32.05
6 Aikio Petteri KEV 56.02 0.34.11

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kukkonen Elias OuTa 14.17 0.00.00
2 Sirviö Pyry Pohjant 20.35 0.06.18
3 Jurvakainen Olli KiimU 27.45 0.13.28
4 Salovaara Saku Pohjant 40.38 0.26.21

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pietilä Antti KaSu 19.03 0.00.00
2 Heikka Benjamin Pohjant 19.11 0.00.08
3 Rahikkala Atte OSVA 22.12 0.03.09
4 Aikio Valtteri KEV 26.21 0.07.18

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sianoja Maija MSParma 44.22 0.00.00 85.00
2 Wennman Heini Pohjant 44.29 0.00.07 83.93
3 Töyrylä Salla VeVe 48.43 0.04.21 75.86
4 Rahko Saana-Maria Pohjant 49.55 0.05.33 73.29
5 Savolainen Iida KangSK 51.44 0.07.22 69.98
6 Joensuu Laura Pohjant 52.36 0.08.14 68.11
7 Silventoinen Ulla Pohjant 58.33 0.14.11 60.55
8 Vääränen Sari KS 59.56 0.15.34 58.52
9 Mansikkaviita Riikka JalJa 1.04.19 0.19.57 53.95
10 Laitinen Maria YlikNM 1.04.47 0.20.25 52.97
11 Cobo Caballero Alicia Pohjant 1.05.48 0.21.26 51.58
12 Seppänen Anna KaSu 1.07.24 0.23.02 49.80
13 Väyrynen Tanja SoJy 1.08.37 0.24.15 48.37
14 Kosola Elli Pohjant 1.12.20 0.27.58 45.36
Murtovaara Annemari KEV HYL -
Kari Jaana LänRa KES -

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Moilanen Kaisu KaSu 45.03 0.00.00 32.70
2 Merkkiniemi Riitta OH 53.09 0.08.06 25.64
3 Vainiomäki Mirka SuSe 54.32 0.09.29 22.96

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Klasila Satu PeRa 1.01.49 0.00.00 32.97
2 Goman Annukka VePo 1.03.44 0.01.55 31.02
3 Nurmikumpu Melina KoskRi 1.05.40 0.03.51 29.18
4 Väliheikki Susanna LaiVe 1.09.14 0.07.25 26.79
5 Kela Merja OulRe 1.12.33 0.10.44 24.72
6 Kotaniemi Sari KoskRi 1.12.39 0.10.50 23.85

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Taulavuori Tarja AlatPi 41.50 0.00.00 40.71
2 Ojanaho Marja-Leena KemU 45.17 0.03.27 36.20
3 Mikkonen Susanna KemijU 56.23 0.14.33 27.94
4 Tervo-Rantakokko Tiina HS 1.08.23 0.26.33 22.10
5 Oikarinen Maarit OH 1.12.51 0.31.01 19.87

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haapasalmi Tuija OH 43.51 0.00.00 43.13
2 Moilanen Ulla KaSu 51.05 0.07.14 35.17
3 Väärälä Marita OH 51.42 0.07.51 32.92
4 Kauppinen Liisa SuomRa 1.00.22 0.16.31 26.63

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Käkelä Maija PuolRy 38.10 0.00.00 36.88
2 Keränen Tarja KEV 43.00 0.04.50 31.75
3 Jurvakainen Tuija RasHy 48.52 0.10.42 27.07
4 Kosola Marja Pohjant 55.08 0.16.58 23.23
5 Heikkinen Jaana KEV 1.04.21 0.26.11 19.25
Kauppinen Jaana SuomRa HYL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Juntunen Eija KuPe 39.20 0.00.00 34.83
2 Jokela Riitta YlikNM 39.55 0.00.35 33.04
3 Lehto Ulla KyS 40.04 0.00.44 31.63
4 Paaso Leena PeRa 1.19.09 0.39.49 15.36
Määttä Anne KEV KES -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Halme Ritva KiimU 30.53 0.00.00 36.14
2 Köngäs Kaarina PuolRy 36.54 0.06.01 29.34
3 Putkonen Lea Pohjant 38.00 0.07.07 27.61
4 Nurminen Eija TP 45.18 0.14.25 22.42
5 Kela Mirja OulRe 48.27 0.17.34 20.27
6 Lämsä Soili YlikNM 1.02.37 0.31.44 15.15

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haase Tuula OH 29.44 0.00.00 17.22
2 Holck Leena YllRa 32.20 0.02.36 14.65
3 Vilppola Anneli Iisu 34.09 0.04.25 12.75

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mylly Aira OH 32.26 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Moilanen Anna KaSu 49.07 0.00.00 43.53
2 Lotvonen Essi LaiVe 56.20 0.07.13 36.53
3 Karjalainen Noora Pohjant 1.00.49 0.11.42 32.52
4 Mäkinen Sanni SalRe 1.14.42 0.25.35 25.40
5 Kosola Eveliina Pohjant 1.27.03 0.37.56 20.87

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Bergman Marjo OH 35.57 0.00.00 61.87
2 Lehto Hanna LapVi 37.27 0.01.30 57.61
3 Lehto Jenna LapVi 38.36 0.02.39 54.16
4 Kauppinen Silja Pohjant 41.05 0.05.08 49.27
5 Oikarinen Suvi OH 43.22 0.07.25 45.13
6 Räisänen Mira SalRe 58.36 0.22.39 32.26

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rahkola Ella-Noora OH 30.48 0.00.00 56.07
2 Räisänen Noora SalRe 31.01 0.00.13 54.92
3 Näsi Aurora Pohjant 35.21 0.04.33 47.52
4 Niva Sara LaiVe 37.32 0.06.44 44.13
5 Rajala Milla LapVi 42.14 0.11.26 38.66
6 Pajula Salla LapVi 42.21 0.11.33 38.00
7 Jaatinen Milja HaHe 44.05 0.13.17 35.97
8 Backman Saana HaHe 44.24 0.13.36 35.18
9 Korteniemi Veera PelPo 49.18 0.18.30 31.21
10 Näsi Juliaana Pohjant 56.33 0.25.45 26.79
11 Jurvakainen Ella KiimU 58.38 0.27.50 25.44
12 Karjalainen Essi Pohjant 1.01.38 0.30.50 23.82

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Sirviö Venla Pohjant 37.27 0.00.00
2 Hiltunen Anna YlikNM 38.39 0.01.12
3 Jaakola Emma-Noora PudU 45.30 0.08.03
4 Haapasalo Henriikka Pohjant 49.27 0.12.00
5 Haverinen Riikka KaSu 52.07 0.14.40
6 Haikola Maaria KaSu 55.45 0.18.18
7 Hakala Noora LapVi 58.54 0.21.27
8 Liinamaa Ella Pohjant 59.44 0.22.17
9 Huhtela Oona PudU 1.03.09 0.25.42
10 Koivunen Sini YlikNM 1.12.28 0.35.01
11 Ylitalo Essi PudU 1.35.15 0.57.48
Stenius Veera LaiVe HYL -

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Miettunen Helena Iisu 45.03 0.00.00
2 Kemppainen Janna YlikNM 50.12 0.05.09
3 Rissanen Jemina KemijU 51.08 0.06.05
4 Halonen Tiia KoskRi 57.12 0.12.09

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Taulavuori Venla AlatPi 16.05 0.00.00
2 Kangas Taika Pohjant 18.06 0.02.01
3 Jaatinen Venla HaHe 18.37 0.02.32
4 Goman Anna VePo 19.37 0.03.32
5 Sankelo Lotta Pohjant 19.49 0.03.44
6 Liinamaa Venla Pohjant 21.43 0.05.38
7 Väliheikki Julia LaiVe 24.45 0.08.40

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Niva Heini LaiVe 17.40 0.00.00
2 Härkönen Laura OuTa 18.03 0.00.23
3 Raappana Sonja PudU 25.14 0.07.34
4 Holappa Suvi-Tuulia YlikNM 41.51 0.24.11

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ojanaho Ansa-Lotta OH 16.07 0.00.00
2 Korpi Anna LänRa 17.34 0.01.27
3 Goman Maija VePo 18.41 0.02.34
4 Ojanaho Eeva-Liina OH 19.21 0.03.14
5 Haapasalo Wilma Pohjant 20.42 0.04.35
6 Rissanen Aino KemijU 22.13 0.06.06
7 Petrelius Enni OH 23.50 0.07.43
8 Taulavuori Anni AlatPi 24.18 0.08.11
9 Liinamaa Helmi Pohjant 26.02 0.09.55
10 Haapasalo Heidi Pohjant 28.19 0.12.12
11 Jaatinen Ilona HaHe 33.50 0.17.43