FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
IK Falkenin kansallinen
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hall Andreas Femman 57.54 0.00.00 82.28
2 Pajula Harri IkNV 59.55 0.02.01 78.88
3 Hall Mathias Femman 1.00.44 0.02.50 77.20
4 Åbacka Tommy Botnia 1.02.05 0.04.11 74.92
5 Järn Staffan Brahe 1.02.54 0.05.00 73.35
6 Hongell Timo KoS 1.04.56 0.07.02 70.47
7 Sågfors Joel Botnia 1.05.11 0.07.17 69.63
8 Sundelin Peter Femman 1.05.22 0.07.28 68.86
9 Lindell Niklas Brahe 1.08.03 0.10.09 65.59
10 Kronberg Patrick Femman 1.08.06 0.10.12 64.99
11 Jern Jens Femman 1.09.26 0.11.32 63.20
12 Lund Matias Femman 1.10.22 0.12.28 61.82
13 Fränti Arto YKV 1.11.31 0.13.37 60.30
14 Ena Leif Brahe 1.11.41 0.13.47 59.64
15 Björklund Markus Botnia 1.12.12 0.14.18 58.69
16 Björklund Anders Brahe 1.13.54 0.16.00 56.83
17 Hautala Jari Femman 1.14.44 0.16.50 55.70
18 Glasberg Tomas Malax 1.19.00 0.21.06 52.21
19 Wärnman Patrik Brahe 1.26.23 0.28.29 47.31
20 Holm Christian Femman 1.43.36 0.45.42 39.09

Sarja H21B
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Paavola Lasse KPV 49.00 0.00.00 33.00
2 Skog Mattias Terjärv 1.04.37 0.15.37 24.27
3 Gripenberg Mattias Brahe 1.05.05 0.16.05 23.35
4 Löfroth Magnus Malax 1.27.04 0.38.04 16.90
5 Biskop Kim KoS 1.31.20 0.42.20 15.58
6 Ali-Haapala Elias VetU 1.34.17 0.45.17 14.58

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Särs Kåre Solf 1.00.32 0.00.00

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Grankull Kenneth Kronan 1.01.54 0.00.00 45.14
2 Porthin Tomas Brahe 1.08.09 0.06.15 38.95
3 Isomäki Tommi PieHi 1.25.03 0.23.09 29.57
4 Myllymäki Jyri VetU 1.29.34 0.27.40 26.51

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Viitasaari Tommi KoS 51.13 0.00.00 48.17
2 Torrkulla Jan Femman 53.10 0.01.57 45.83
3 Holmback Joakim Femman 53.27 0.02.14 45.01
4 Wikblom Tomas Minken 55.20 0.04.07 42.92
5 Kuusikko Marko SalRe 59.35 0.08.22 39.34
6 Johansson Peter Brahe 1.03.42 0.12.29 36.31
7 Nyman Patrik Brahe 1.06.21 0.15.08 34.40
8 Kahari Marko Brahe 1.10.26 0.19.13 31.96
9 Åman Thomas Botnia 1.11.30 0.20.17 31.06
10 Sillanpää Tommi Pohjant 1.15.39 0.24.26 28.94
11 Hansen Joakim Botnia 1.15.40 0.24.27 28.53
12 Lehtinen Esa KauWi 1.16.31 0.25.18 27.81
13 Furubacka Jonas Botnia 2.06.06 1.14.53 16.63

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Holmback Johan Malax 47.28 0.00.00 48.28
2 Lehtinen Tapio PieHi 50.18 0.02.50 44.42
3 Stenlund Tom Brahe 50.22 0.02.54 43.22
4 Höstman Stefan Malax 51.00 0.03.32 41.56
5 Ahlsved Mikael Terjärv 51.37 0.04.09 39.95
6 Byggningsbacka Johan Brahe 54.38 0.07.10 36.70
7 Grön Kaj Brahe 57.26 0.09.58 33.91

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Löfroth Tommy Malax 43.58 0.00.00 45.96
2 Stenlund Dan Brahe 45.48 0.01.50 43.02
3 Hautala Eero KortJV 48.20 0.04.22 39.72
4 Sund Bo-Göran NOK 56.31 0.12.33 33.07
5 Eklund Mikael Brahe 57.44 0.13.46 31.50
6 Palomäki Eero Femman 58.13 0.14.15 30.37
7 Nylund Ingemar Femman 1.09.10 0.25.12 24.83

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantala Aulis KoS 51.47 0.00.00 40.86
2 Grannabba Johan Terjärv 55.48 0.04.01 36.78
3 Dahlvik Frey Terjärv 56.45 0.04.58 35.05
4 Lillsjö Bengt Malax 1.01.47 0.10.00 31.16
5 Enegren Jan Solf 1.02.20 0.10.33 29.87
Kronberg Håkan Femman HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nynäs Henning Brahe 44.13 0.00.00 46.86
2 Pienimäki Kari RaJu 49.37 0.05.24 41.19
3 Sevon Niilo SalRe 51.53 0.07.40 38.85
4 Myllymäki Ari KPV 52.02 0.07.49 38.19
5 Rauma Håkan Botnia 55.10 0.10.57 35.51
6 Hongell Harri KoS 55.44 0.11.31 34.64
7 Sundelin Rolf-Erik GIF 57.49 0.13.36 32.91
8 Hourula Matti Reima 58.04 0.13.51 32.28
9 Österbacka Bo Minken 59.52 0.15.39 30.84
10 Norrgrann Karl Gustav NOK 1.09.02 0.24.49 26.33
11 Grannabba Gustav Botnia 1.15.15 0.31.02 23.78
12 Finnilä Mauri VetU 1.20.42 0.36.29 21.83

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kätkä Vesa Reima 46.39 0.00.00 37.37
2 Keskinen Jouko RaJu 48.37 0.01.58 35.37
3 Torrkulla Roy Minken 49.29 0.02.50 34.27
4 Åkerblom Måns GIF 49.31 0.02.52 33.77
5 Haldin Torvald Femman 50.08 0.03.29 32.88
6 Sundqvist Stig Botnia 50.55 0.04.16 31.91
7 Forsén Björn NOK 52.13 0.05.34 30.66
8 Pått Frans Minken 53.29 0.06.50 29.49
9 Pajukangas Heikki KPV 53.47 0.07.08 28.88
10 Wikblom Yngve Minken 55.23 0.08.44 27.62
11 Östman Lars-Erik Brahe 59.06 0.12.27 25.48
12 Lähdekorpi Mauri Femman 1.06.11 0.19.32 22.39

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Keskinen Matti TikSu 37.13 0.00.00 34.61
2 Sandgren Lars NOK 41.59 0.04.46 30.22
3 Korva Pauli KoS 43.13 0.06.00 28.91
4 Gädda Håkan Femman 45.36 0.08.23 26.97
5 Staffans Per-Erik Vörå 46.20 0.09.07 26.13
6 Kvist Samuel Femman 47.11 0.09.58 25.25
7 Fränti Eero KoS 47.18 0.10.05 24.78
8 Holm Lars-Gunnar Botnia 48.21 0.11.08 23.84
9 Luoma Antti KortJV 51.00 0.13.47 22.22
10 Känsäkoski Pentti KPV 1.03.33 0.26.20 17.53
Sandvik Klas Terjärv HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Moisio Paavo SaPu 25.50 0.00.00 30.86
2 Knuuttila Helge VaaSu 28.10 0.02.20 27.60
3 Salmi Aimo VaaSu 29.13 0.03.23 25.93
4 Storm Sven-Olof Femman 30.53 0.05.03 23.88
5 Puusaari Kalevi KaJu 31.33 0.05.43 22.74
6 Sund Åke NOK 33.49 0.07.59 20.63
7 Rikkinen Kalevi SaPu 46.22 0.20.32 14.62

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hakala Joakim Femman 1.07.15 0.00.00
2 Vertanen Jonas Botnia 1.15.00 0.07.45

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mandell Mikael Femman 47.50 0.00.00 30.80
2 Hyvönen Johannes Solf 52.52 0.05.02 27.27
3 Snickars Caj Solf 53.10 0.05.20 26.52
4 Sjölund Mika Botnia 56.48 0.08.58 24.27
5 Johansson Axel Brahe 1.01.32 0.13.42 21.89
6 Granlund Walter Minken 1.01.43 0.13.53 21.31
7 Snickars Jesper NOK 1.03.41 0.15.51 20.16
8 Harald Wilhelm Minken 1.05.06 0.17.16 19.24

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Holmback Hannes Femman 23.51 0.00.00
2 Holmback Anton Solf 28.22 0.04.31
3 Stubb Hannes Falken 30.59 0.07.08
4 Ena Kasper Falken 31.33 0.07.42
5 Hansén Linus Botnia 31.41 0.07.50
6 Lillhonga Leander GIF 35.14 0.11.23
7 Grahn Eskil NOK 1.01.32 0.37.41

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kuuttinen Patrik NOK 15.31 0.00.00
2 Wärnman Isak Falken 16.54 0.01.23
3 Johansson Emil Brahe 17.50 0.02.19
4 Forsell Mickel Botnia 18.36 0.03.05
5 Kullman Hannes Falken 19.03 0.03.32
6 Lund Jonatan Femman 19.53 0.04.22
7 Enlund Lukas Femman 20.20 0.04.49
8 Björklund Axel Botnia 21.24 0.05.53
9 Gripenberg Otto Brahe 22.24 0.06.53
10 Lillhonga Kevin GIF 22.29 0.06.58
11 Udell Robin Solf 23.28 0.07.57
12 Mylläri Lucas NOK 26.58 0.11.27
13 Friman Lasse Solf 27.11 0.11.40
14 Ena Alexander Falken 30.23 0.14.52
15 Keiski Niko GIF 38.47 0.23.16
16 Särs Waldemar Solf 49.51 0.34.20

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Forsell Gustav Botnia 14.11 0.00.00
2 Höglund Josef Falken 16.36 0.02.25
3 Ylihärsilä Ville AlahKi 17.35 0.03.24
4 Jansson Emil Falken 17.53 0.03.42
5 Hansén Lucas Botnia 18.58 0.04.47
6 Häggman Aaron Femman 20.09 0.05.58
7 Grankull Aron Falken 20.13 0.06.02
8 Finskas Lucas Femman 20.26 0.06.15
9 Biskop Robert KoS 21.18 0.07.07
10 Björklund Aron Botnia 22.30 0.08.19
11 Strandvall Evert Minken 23.07 0.08.56
12 Rajaniemi Miika SalRe 23.48 0.09.37
13 Ylihärsilä Aatu AlahKi 25.33 0.11.22
14 Sillanpää Topi Pohjant 31.49 0.17.38
15 Särs Benjamin Solf 41.09 0.26.58

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Norrgrann Saara PR 45.47 0.00.00 76.77
2 Höstman Victoria Femman 51.37 0.05.50 67.16
3 Gurtchenkova Natalia NOK 54.53 0.09.06 62.29
4 Sundelin Ann-Sofie Botnia 58.29 0.12.42 57.64
5 Hongell Mia-Riitta KoS 1.00.24 0.14.37 55.02
6 Tunis Pernilla Femman 1.00.36 0.14.49 54.04
7 Smeds Heidi NOK 1.05.00 0.19.13 49.65
8 Glasberg Annelie NOK 1.09.34 0.23.47 45.70
9 Lönnberg Frida PIF 1.09.48 0.24.01 44.86
10 Fränti Eeva-Maria YKV 1.13.39 0.27.52 41.87
11 Helander Hanna YKV 1.18.02 0.32.15 38.90
12 Bäckström Ida Femman 1.18.20 0.32.33 38.14

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Puusaari-Rajaniemi Anu SalRe 54.03 0.00.00
2 Udell Tina Solf 1.03.36 0.09.33

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Häggman Johanna Malax 46.19 0.00.00 63.23
2 Forsström Heidi Botnia 47.37 0.01.18 59.66
3 Åstrand Ulla-Maria Botnia 49.55 0.03.36 55.15
4 Finskas Susanna Femman 50.27 0.04.08 52.83
5 Nynäs Kati Botnia 59.20 0.13.01 43.44
6 Grankull Jaana Kronan 1.03.27 0.17.08 39.23

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Johansson Malin Brahe 50.12 0.00.00 38.53
2 Sillanpää Elina Pohjant 1.03.45 0.13.33 28.82
3 Åman Veronica Botnia 1.07.13 0.17.01 25.90
Wasström Lotta Solf HYL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Strandberg Annika Femman 43.09 0.00.00 40.69
2 Wik-Nylund Elisabeth Femman 49.46 0.06.37 34.62
3 Snickars Virpi Solf 54.44 0.11.35 30.87
4 Mylläri Britt-Marie NOK 58.01 0.14.52 28.56
5 Granqvist Eivor Malax 1.00.37 0.17.28 26.79
6 Blomqvist Ann-Catrine Minken 1.06.09 0.23.00 24.05
7 Granlund Elisabeth Minken 1.06.36 0.23.27 23.39
8 Sund Maria NOK 1.11.52 0.28.43 21.22
9 Ek Gunilla Minken 1.14.37 0.31.28 20.00

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ylipelkola Eeva-Liisa KortJV 41.54 0.00.00
2 Granholm Lena Solf 54.55 0.13.01

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Finnäs Gun Brahe 50.45 0.00.00

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lähdekorpi Kaija Femman 28.49 0.00.00 44.94
2 Pått Saga Minken 30.36 0.01.47 40.74
3 Finnilä Katariina VetU 34.38 0.05.49 34.59
4 Fred Bodil Femman 34.42 0.05.53 33.12
5 Lassila Eija VetU 44.25 0.15.36 24.78

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sandgren Ann-Mari NOK 32.54 0.00.00
2 Wikblom Marianne Minken 35.35 0.02.41

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Keskinen Leila RaJu 45.22 0.00.00
2 Carlson-Wikström Ann-May Solf 47.43 0.02.21

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ylipelkola Essi KortJV 1.08.10 0.00.00
2 Grannabba Hanna Terjärv 1.09.45 0.01.35

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sandelin Caroline NOK 45.05 0.00.00 64.37
2 Sågfors Emilia Botnia 48.42 0.03.37 56.61
3 Nylund Elin Femman 48.44 0.03.39 53.60
4 Sundqvist Ellinor Minken 57.48 0.12.43 42.68

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Myrskog Ellen Kronan 38.31 0.00.00 44.87
2 Strandvall Alexandra Kronan 41.30 0.02.59 40.39
3 Blomqvist Victoria Minken 49.21 0.10.50 32.92
4 Wärnman Jessica Falken 51.25 0.12.54 30.58
5 Ek Rebecca Minken 1.08.01 0.29.30 22.36
Kiss Orsolya Brahe KES -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kuuttinen Heidi NOK 25.10 0.00.00
2 Kuuttinen Jannike NOK 27.08 0.01.58
3 Smeds Matilda Femman 29.13 0.04.03
4 Torrkulla Julia Femman 40.31 0.15.21

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Haglund Sofia Solf 17.51 0.00.00
2 Stark Alexandra Solf 20.47 0.02.56
3 Lindgren Hanna Femman 22.28 0.04.37
4 Torrkulla Matilda Femman 22.53 0.05.02
5 Snickars Fia Solf 23.11 0.05.20
6 Hästö Julia Femman 24.47 0.06.56
7 Biskop Greta KoS 24.51 0.07.00
8 Björklund Louise Falken 29.52 0.12.01
9 Furubacka Lovisa Botnia 34.26 0.16.35
Hansén Amanda Botnia HYL -

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Herrmans Julia Falken 36.49 0.00.00
2 Suhonen Reetta SalRe 37.22 0.00.33

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Vertanen Jennie Botnia 18.47 0.00.00
2 Myrskog Rosa Kronan 19.19 0.00.32
3 Hästö Louisa Femman 21.24 0.02.37
4 Björklund Cecilia Falken 21.46 0.02.59
5 Haglund Emma Solf 22.43 0.03.56
6 Viitasaari Liina KoS 28.56 0.10.09
7 Björklund Sandra Falken 29.03 0.10.16
8 Kullman Thea Falken 29.27 0.10.40
9 Lindgren Ida Femman 36.59 0.18.12
Grankull Alva Falken KES -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mård Leo Kristina 29.16 0.00.00
2 Löfroth Thor Kronan 1.04.10 0.34.54
Ylipelkola Erkki LappVe HYL -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Helenelund Hugo NOK 46.55 0.00.00
2 Aurén Axel Botnia 54.05 0.07.10
3 Pajala Emil Botnia 1.01.06 0.14.11

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Myrskog Linnea Kronan 32.16 0.00.00
2 Wiklund Sandra Femman 37.38 0.05.22
3 Mandell Mira Femman 43.50 0.11.34
4 Westerlund Sofia Falken 45.53 0.13.37
5 Höstman Ellinor Solf 48.01 0.15.45