FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Merenkurkun rastipäivät 3. pv.
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saari Toni VaajTe 49.37 0.00.00 83.75
2 Hölsö Mikko YKV 49.45 0.00.08 83.00
3 Saari Petri VaajTe 51.21 0.01.44 79.91
4 Fagerudd Kim PR 51.39 0.02.02 78.94
5 Liuha Jarkko VeVe 52.02 0.02.25 77.86
6 Heikka Janne Delta 52.59 0.03.22 75.98
7 Istolahti Tuomo YKV 53.33 0.03.56 74.69
8 Istolahti Jaakko YKV 53.53 0.04.16 73.74
9 Suominen Miika RR 54.12 0.04.35 72.83
10 Fränti Juha RasKu 54.23 0.04.46 72.11
11 Valkama Sami PR 55.06 0.05.29 70.70
12 Luoma Juha LapVi 55.17 0.05.40 70.00
13 Luoma Ville Delta 59.12 0.09.35 64.93
14 Joensuu Ari-Pekka LapVi 59.24 0.09.47 64.27
15 Heiska Samu LapVi 1.04.51 0.15.14 58.47
16 Henriksson Mathias Falken 1.06.06 0.16.29 56.97
17 Ena Leif Brahe 1.06.39 0.17.02 56.11
18 Granholm Christoffer Solf 1.09.46 0.20.09 53.23
19 Smeds Christoffer NOK 1.10.15 0.20.38 52.50
20 Huhtanen Pekka RasKu 1.11.02 0.21.25 51.55
21 Korppi Miika OH 1.12.05 0.22.28 50.44
22 Länsiluoto Aapo RaJu 1.12.22 0.22.45 49.88
23 Vesterback Jonas Malax 1.21.33 0.31.56 43.95
24 Enegren Marcus Solf 1.26.58 0.37.21 40.91
Vesterback Lucas Malax KES -

Sarja H21B
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Puntila Jaakko SuJu 46.54 0.00.00
2 Kankaanpää Juha LaihLu 53.24 0.06.30

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Söderström Pär-Olof Raseborg 2.02.11 0.00.00

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nivukoski Juha LapVi 42.21 0.00.00 38.59
2 Karppi Tapio LaihLu 45.49 0.03.28 34.78
3 Ylihärsilä Arto AlahKi 47.41 0.05.20 32.56
4 Vesterback Jan Malax 56.10 0.13.49 26.92
5 Björklund Sebastian Falken 59.41 0.17.20 24.65
6 Grannas Fredrik Vörå 1.08.53 0.26.32 20.76
7 Slotte Martin Kronan 1.29.29 0.47.08 15.53

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niska Kimmo LapVi 38.38 0.00.00 51.39
2 Joensuu Tommy Brahe 40.28 0.01.50 48.01
3 Ylihärsilä Juha AlahKi 43.12 0.04.34 43.99
4 Junnikkala Kalle KaJu 47.14 0.08.36 39.33
5 Lemponen Ari RaJu 48.52 0.10.14 37.14
6 Kivelä Tuomas Raus 59.16 0.20.38 29.91
7 Lervik Mikael Solf 1.11.27 0.32.49 24.21
Reinikka Timo VaaSu HYL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Holmback Johan Malax 34.50 0.00.00 52.47
2 Stenlund Tom Brahe 34.57 0.00.07 51.69
3 Hästö Roland Botnia 36.44 0.01.54 48.61
4 Kuusisto Mika LaihLu 38.29 0.03.39 45.85
5 Laasanen Juha LaihLu 40.39 0.05.49 42.89
6 Kiljunen Juha RaVa 40.48 0.05.58 42.21
7 Snickars Christer Solf 40.50 0.06.00 41.66
8 Byggningsbacka Johan Brahe 41.29 0.06.39 40.50
9 Hirvensalo Kari PR 43.13 0.08.23 38.39
10 Katajamäki Arto SuJu 43.15 0.08.25 37.87
11 Solvin Johan Malax 45.06 0.10.16 35.85
12 Myllymäki Aimo KortJV 49.40 0.14.50 32.13
13 Kivelä Jari PerhKi 53.30 0.18.40 29.43
Kandolin Ismo KortJV KES -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Löfroth Tommy Malax 31.57 0.00.00 54.59
2 Korsman Tom Umeå OK 32.33 0.00.36 53.01
3 Stubb Stefan Falken 34.48 0.02.51 49.04
4 Stenlund Dan Brahe 35.03 0.03.06 48.16
5 Niemi Kari-Veli LappRi 35.48 0.03.51 46.63
5 Tuomisto Juha VaaSu 35.48 0.03.51 46.63
7 Valtari Markku VaaSu 37.03 0.05.06 44.05
8 Pikkumäki Jouni RasKu 38.16 0.06.19 42.16
9 Mäki-Kamppi Kari RasKu 38.51 0.06.54 41.04
10 Eilola Juhani RasKu 49.37 0.17.40 31.76
11 Mäkitalo Mikko KauKa 55.19 0.23.22 28.15
12 Piispanen Reima SalRe 56.05 0.24.08 27.43
Peltoniemi Sauli KoS HYL -
Koivumäki Kari KoS KES -
Nygård Kenneth Solf KES -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pensas Esko LaihLu 34.33 0.00.00 54.54
2 Nyberg Henry Orient 34.45 0.00.12 53.80
3 Ena Henrik Falken 36.14 0.01.41 51.19
4 Yli-Kaatiala Ari LapVi 36.40 0.02.07 50.18
5 Pajukangas Tauno KPV 36.52 0.02.19 49.50
6 Rantala Aulis KoS 40.29 0.05.56 44.71
7 Hongell Jouni KoS 40.37 0.06.04 44.20
8 Korppi Heikki OH 40.41 0.06.08 43.76
9 Tamminen Hannu SuJu 42.19 0.07.46 41.72
10 Hattar Allan Falken 43.47 0.09.14 39.98
11 Tamminen Heikki SuJu 47.07 0.12.34 36.84
12 Huhtanen Esa RaJu 48.29 0.13.56 35.49
13 Joki Sauli VetU 49.27 0.14.54 34.50
14 Hautala Arto VaaSu 49.58 0.15.25 33.84
15 Lång Jan MSParma 51.13 0.16.40 32.73
16 Lillsjö Bengt Malax 51.58 0.17.25 31.97
17 Syrjälä Tapio LaihLu 57.53 0.23.20 28.44
18 Kerätär Mauri VaaSu 57.56 0.23.23 28.16
19 Skogvik Göran Kronan 1.04.57 0.30.24 24.89
20 Enegren Jan Solf 1.09.47 0.35.14 22.95

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hartvik Seppo Malax 30.16 0.00.00 52.19
2 Lövsund Bengt Botnia 32.13 0.01.57 48.57
3 Jauhiainen Pentti SV 32.46 0.02.30 47.30
4 Niemelä Pentti LaihLu 35.27 0.05.11 43.31
5 Williamsson Bo-Göran VaaSu 35.46 0.05.30 42.51
6 Slotte Erik Kronan 37.05 0.06.49 40.60
7 Hautala Olavi RaJu 39.35 0.09.19 37.66
8 Mikkolainen Matti VaHa 41.33 0.11.17 35.52
9 Slotte Harald Botnia 42.34 0.12.18 34.33
10 Rauma Håkan Botnia 46.11 0.15.55 31.32
11 Kares Olli Hiisi 47.29 0.17.13 30.15
12 Herrgård Clas-Göran SWE 47.59 0.17.43 29.52
13 Jåfs Bengt Vörå 54.59 0.24.43 25.50
14 Finnilä Mauri VetU 1.03.45 0.33.29 21.76
15 Norrgrann Karl Gustav NOK 1.12.12 0.41.56 19.01
Björklund Håkan Falken HYL -
Eklund Sven NOK KES -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pajukangas Heikki KPV 33.08 0.00.00 38.66
2 Lågland Henry VaaSu 33.44 0.00.36 37.45
3 Pensas Mauri Malax 36.46 0.03.38 33.89
4 Tanttinen Tapani KoS 37.12 0.04.04 33.02
5 Torrkulla Roy Minken 38.24 0.05.16 31.54
6 Näsi Mauno RaJu 38.53 0.05.45 30.70
7 Pått Frans Minken 45.14 0.12.06 26.00
8 Holster Paavo OH 48.34 0.15.26 23.86
9 Forsén Björn NOK 50.18 0.17.10 22.69
10 Kamila Pentti LaihLu 56.35 0.23.27 19.86
Viitala Jorma RaJu HYL -
Berger Torolf Falken HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Gunell Kurt Falken 39.09 0.00.00 37.45
2 Fränti Eero KoS 42.05 0.02.56 33.79
3 Siltala Raimo KauWi 48.15 0.09.06 28.56
4 Koski Matti J NOK 49.10 0.10.01 27.13
5 Sandgren Lars NOK 56.44 0.17.35 22.74
6 Åberg Karl-Erik EsSu 1.00.30 0.21.21 20.60

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Knuuttila Helge VaaSu 38.33 0.00.00 31.85
2 Nynäs Lars Brahe 47.48 0.09.15 24.91
3 Sund Åke NOK 49.46 0.11.13 23.19
4 Patana Tapio VetU 51.07 0.12.34 21.86
5 Rikkinen Kalevi SaPu 58.10 0.19.37 18.57
Mård Leo Kristina KES -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ylipelkola Erkki LappVe 1.07.16 0.00.00
2 Löfroth Thor Kronan 2.18.47 1.11.31

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Elo Markku LaJy 46.30 0.00.00 41.84
2 Kössi Santeri LapVi 49.18 0.02.48 36.51
3 Puntila Janne SuJu 52.32 0.06.02 31.48

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Portin Niclas Brahe 46.44 0.00.00 55.99
2 Hakala Joakim Femman 58.56 0.12.12 41.07
3 Vertanen Jonas Botnia 1.13.09 0.26.25 30.40

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Herttua Matti LapVi 36.52 0.00.00 44.66
2 Kivelä Joonatan PerhKi 39.10 0.02.18 41.40
3 Snickars Caj Solf 41.35 0.04.43 38.40
4 Jern Jonas Femman 41.51 0.04.59 37.57
5 Lammi Aleksi LapVi 41.53 0.05.01 36.95
6 Hyvönen Johannes Solf 45.28 0.08.36 33.49
7 Snickars Jesper NOK 53.05 0.16.13 28.22
8 Mandell Mikael Femman 55.03 0.18.11 26.77
9 Sankelo Hermanni KortJV 56.56 0.20.04 25.45
9 Hakala Matias LapVi 56.56 0.20.04 25.45
11 Parkkinen Eetu AlahKi 1.06.04 0.29.12 21.18

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koivumäki Lauri KoS 20.14 0.00.00
2 Stubb Hannes Falken 21.47 0.01.33
3 Rintala Niku TeuRi 24.10 0.03.56
4 Holmback Anton Solf 25.35 0.05.21
5 Holmback Hannes Femman 26.12 0.05.58
6 Ena Kasper Falken 31.43 0.11.29
7 Kiljunen Eemeli RaVa 32.37 0.12.23
8 Saari Joni PoRa 34.52 0.14.38
9 Pajukangas Mikko KPV 35.46 0.15.32
10 Nylund William Femman 43.54 0.23.40
11 Grahn Eskil NOK 46.14 0.26.00
12 Mylläri Andreas NOK 49.04 0.28.50

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Nurmi Miika VaaSu 19.33 0.00.00
2 Koskela Sakari RaJu 20.16 0.00.43
3 Poutanen Mikko KoS 24.20 0.04.47
4 Niemi Oskari LappRi 26.03 0.06.30
5 Helenelund Hugo NOK 31.49 0.12.16
6 Ala-Honkola Olli VaaSu 41.38 0.22.05
Huhtamäki Eelis AlahKi HYL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Niska Valtteri LapVi 17.41 0.00.00
2 Kuusisto Topi LaihLu 18.51 0.01.10
3 Laasanen Matti LaihLu 19.38 0.01.57
4 Koivumäki Olli KoS 21.48 0.04.07
5 Hölsö Severi YKV 22.19 0.04.38
6 Lindgren Joona KortJV 23.24 0.05.43
7 Sankelo Antton KortJV 23.46 0.06.05
8 Enlund Lukas Femman 24.51 0.07.10
9 Talonpoika Tuomas VaaSu 27.56 0.10.15
10 Wärnman Isak Falken 28.27 0.10.46
11 Mylläri Lucas NOK 32.01 0.14.20
12 Ena Alexander Falken 44.47 0.27.06

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kangas Juho LapVi 17.53 0.00.00
2 Elomaa Jere VaaSu 21.50 0.03.57
3 Niska Niilo LapVi 23.16 0.05.23
4 Kronqvist Emil KoS 30.57 0.13.04

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lindgren Oscar Femman 17.10 0.00.00
2 Asumaa Oliver Solf 18.36 0.01.26
3 Smeds Jakob Femman 19.21 0.02.11
4 Huhtamäki Paulus AlahKi 19.56 0.02.46
5 Häggman Aaron Femman 20.10 0.03.00
6 Holmback Emil Malax 20.27 0.03.17
7 Finskas Lucas Femman 20.49 0.03.39
8 Strandvall Evert Minken 24.24 0.07.14
9 Kuuttinen Lukas NOK 25.56 0.08.46
10 Norrbacka Roni-Eemil VaaSu 26.35 0.09.25
11 Ylihärsilä Aatu AlahKi 26.42 0.09.32
12 Lintula Axel Femman 35.21 0.18.11

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kivelä Sanni AngA 43.18 0.00.00 80.54
2 Nurmi Kirsi VaaSu 43.56 0.00.38 78.78
3 Norrgrann Saara PR 44.36 0.01.18 77.02
4 Engström Josefine AÖOK 46.37 0.03.19 73.12
5 Gurtchenkova Natalia NOK 52.27 0.09.09 64.49
6 Fränti Kati RasKu 52.54 0.09.36 63.45
7 Varjonen Essi VaaSu 54.05 0.10.47 61.58
8 Fagerudd Salla PR 55.31 0.12.13 59.52
9 Liukkonen Sonja Delta 55.54 0.12.36 58.64
10 Sundelin Ann-Sofie Botnia 57.14 0.13.56 56.82
11 Skogvik Ida-Marie Kronan 57.27 0.14.09 56.15
12 Höstman Victoria Femman 59.22 0.16.04 53.89
13 Junnikkala Linda KaJu 1.03.14 0.19.56 50.18
14 Högland Ida Brahe 1.28.19 0.45.01 35.64
15 Liuha Riina AR 1.30.38 0.47.20 34.44
16 Taanila Maria KanSu 1.33.55 0.50.37 32.95
17 Åstrand Ulla-Maria Botnia 1.35.05 0.51.47 32.27
18 Hongell Mia-Riitta KoS 1.42.40 0.59.22 29.64
Palomäki Sanna LapVi KES -
Rinkineva Elina RaJu KES -
Pensas Johanna LapVi HYL -

Sarja D21B
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Holkkola Carina VaaSu 41.47 0.00.00
2 Joupers Joana Malax 42.12 0.00.25

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ena Linda Falken 52.36 0.00.00 54.17
2 Puro-Aho Veera YKV 1.03.37 0.11.01 43.11
3 Lervik Therese Solf 1.17.32 0.24.56 33.99
4 Löfbacka Sanna KPV 1.23.19 0.30.43 30.35
5 Häggman Johanna Malax 1.27.57 0.35.21 27.54

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kuusisto Merja LaihLu 45.46 0.00.00 33.08
2 Wärnman Ingela Falken 47.48 0.02.02 30.09
3 Holmback Maria Malax 56.51 0.11.05 23.97
Muhonen Anu VaaSu HYL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ala-Kasari Outi RasKu 34.21 0.00.00 48.70
2 Latvala Annukka RaJu 47.29 0.13.08 34.57
3 Björkroth Annika SMK 52.26 0.18.05 30.71
4 Mylläri Britt-Marie NOK 53.59 0.19.38 29.25
5 Snickars Virpi Solf 59.18 0.24.57 26.09
6 Katajamäki Tuija KauWi 1.01.46 0.27.25 24.54
7 Kielinen-Myllymäki Satu KortJV 1.20.24 0.46.03 18.47
8 Granlund Elisabeth Minken 1.27.42 0.53.21 16.57
Reinikka Louise VaaSu HYL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kankaanpää Tarja KauWi 41.51 0.00.00 45.14
2 Tuomisto Anna-Leena VaaSu 44.21 0.02.30 41.31
3 Lång Gun-Viol MSParma 46.57 0.05.06 37.82
4 Rautasalo Anneli KR 56.58 0.15.07 30.17
5 Mahlanen-Peltola Sirpa LapVi 1.00.56 0.19.05 27.28
6 Ylipelkola Eeva-Liisa KortJV 1.02.38 0.20.47 25.63

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mikkolainen Mirja VaHa 46.09 0.00.00 30.74
2 Berger Gunhild Falken 1.08.15 0.22.06 19.74
3 Harald Mirja Falken 2.44.29 1.58.20 7.76
Mäkitalo Liisa KauKa HYL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pått Saga Minken 48.29 0.00.00
2 Lindgren Carola Minken 48.44 0.00.15
Björklund Gunilla Falken KES -
Finnilä Katariina VetU KES -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Seppälä Eila YKV 32.10 0.00.00
2 Louko Raija YKV 49.29 0.17.19
Sandgren Ann-Mari NOK KES -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Snellman Gunnel Brahe 51.24 0.00.00
2 Kallio Tuija RaTU 53.04 0.01.40
Hjerpe Ann-Britt Falken KES -

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Grahn Elina NOK 49.46 0.00.00
2 Ylipelkola Essi KortJV 1.06.41 0.16.55
Stenlund Elisabeth Brahe KES -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lehto Hanna LapVi 38.49 0.00.00 66.20
2 Nylund Elin Femman 44.40 0.05.51 56.09
3 Rautasalo Essi KR 46.29 0.07.40 52.51
4 Lehto Jenna LapVi 49.33 0.10.44 47.97
5 Nurmi Ella VaaSu 54.27 0.15.38 42.47
6 Sandelin Caroline NOK 58.24 0.19.35 38.50
7 Hyvönen Helena Solf 1.27.49 0.49.00 24.87

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pajula Salla LapVi 33.01 0.00.00 58.51
2 Enlund Alexandra Femman 33.05 0.00.04 57.76
3 Ahola Veera VaaSu 36.04 0.03.03 52.41
4 Rajala Milla LapVi 36.24 0.03.23 51.36
5 Manderbacka Hanne VaaSu 36.40 0.03.39 50.42
6 Myrskog Ellen Kronan 39.16 0.06.15 46.56
7 Pöyhönen Saina Hiisi 39.19 0.06.18 45.97
8 Muhonen Emma VaaSu 42.24 0.09.23 42.14
9 Mellberg Sonja VaaSu 43.41 0.10.40 40.43
10 Wärnman Jessica Falken 44.22 0.11.21 39.34
11 Välimaa Kristiina VaaSu 52.28 0.19.27 32.87
12 Reinikka Frida VaaSu 54.32 0.21.31 31.25
13 Himanka Jenna LapVi 55.46 0.22.45 30.18
14 Ketola Lotta LapVi 1.02.41 0.29.40 26.52
15 Peltola Anni LapVi 1.32.25 0.59.24 17.77

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tuomisto Anu VaaSu 24.19 0.00.00
2 Kuuttinen Jannike NOK 26.19 0.02.00
3 Tuomisto Satu VaaSu 28.27 0.04.08
4 Hietala Sarianne VaaSu 35.37 0.11.18
5 Smeds Matilda Femman 37.55 0.13.36
6 Kangas Emma LapVi 39.03 0.14.44
7 Rautasalo Iina KR 42.30 0.18.11
8 Torrkulla Julia Femman 43.04 0.18.45
9 Snickars Ida Solf 53.50 0.29.31
Muhonen Anni VaaSu HYL -

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Strandvall Amanda Minken 26.35 0.00.00
2 Hakala Anna-Kaisa LapVi 34.04 0.07.29
3 Myrskog Linnea Kronan 35.21 0.08.46
4 Höstman Ellinor Solf 48.35 0.22.00
5 Heikinmäki Maija LaihLu 1.04.27 0.37.52
6 Antfolk Jennifer NOK 1.09.12 0.42.37
7 Syrjälä Annamari LaihLu 1.14.23 0.47.48
Mandell Mira Femman KES -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Halonen Linnéa NOK 20.40 0.00.00
2 Snickars Fia Solf 23.50 0.03.10
3 Torrkulla Matilda Femman 24.57 0.04.17
4 Peltonen Sara LapVi 27.21 0.06.41
5 Hästö Julia Femman 27.22 0.06.42
6 Holmback Emma Malax 29.25 0.08.45
7 Stark Alexandra Solf 29.54 0.09.14
8 Lindgren Hanna Femman 31.05 0.10.25
9 Myllymäki Maarit KortJV 39.02 0.18.22
10 Välimaa Eveliina VaaSu 44.08 0.23.28

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kiljunen Elisa RaVa 23.28 0.00.00
2 Ström Alexandra Femman 32.52 0.09.24
3 Björklund Louise Falken 36.29 0.13.01
4 Ruutila Miia LaihLu 42.07 0.18.39

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kuusisto Sanni LaihLu 13.35 0.00.00
2 Kiljunen Emmi RaVa 14.20 0.00.45
3 Hästö Louisa Femman 17.05 0.03.30
4 Myrskog Rosa Kronan 18.51 0.05.16
5 Niska Saana LapVi 19.00 0.05.25
6 Vertanen Jennie Botnia 19.22 0.05.47
7 Nygård Anna Femman 20.15 0.06.40
8 Haglund Emma Solf 20.43 0.07.08
9 Ivars Malin Femman 22.24 0.08.49
10 Karppi Iiris LaihLu 23.35 0.10.00
11 Peltola Eeva LapVi 25.56 0.12.21
12 Torrkulla Henna Femman 26.34 0.12.59
13 Björklund Sandra Falken 26.51 0.13.16
14 Stenvall Frida Solf 26.58 0.13.23
15 Österbacka Rebecca Femman 27.34 0.13.59
16 Björklund Cecilia Falken 28.40 0.15.05
17 Kankaanpää Aino VaaSu 34.29 0.20.54
18 Elomaa Emma VaaSu 37.43 0.24.08
19 Lindgren Ida Femman 38.52 0.25.17