FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Merenkurkun rastipäivät 1. pv.
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 27
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saari Toni VaajTe 44.49 0.00.00 89.62
2 Hölsö Mikko YKV 45.24 0.00.35 87.96
3 Saari Petri VaajTe 47.00 0.02.11 84.47
4 Bäckström Anders Femman 47.22 0.02.33 83.33
5 Fagerudd Kim PR 47.24 0.02.35 82.78
6 Heikka Janne Delta 48.03 0.03.14 81.18
7 Hall Andreas Femman 48.17 0.03.28 80.31
8 Joensuu Ari-Pekka LapVi 49.02 0.04.13 78.61
9 Luoma Juha LapVi 49.20 0.04.31 77.66
10 Järn Staffan Brahe 49.24 0.04.35 77.09
11 Istolahti Tuomo YKV 50.36 0.05.47 74.80
12 Luoma Ville Delta 50.56 0.06.07 73.86
13 Istolahti Jaakko YKV 50.58 0.06.09 73.35
14 Valkama Sami PR 51.19 0.06.30 72.40
15 Heiska Samu LapVi 51.39 0.06.50 71.48
16 Sundelin Peter Femman 55.56 0.11.07 65.60
17 Lindell Niklas Brahe 56.11 0.11.22 64.89
18 Sipilä Teemu YKV 56.27 0.11.38 64.17
19 Latva Niko SuJu 56.32 0.11.43 63.67
20 Fränti Juha RasKu 56.57 0.12.08 62.80
21 Kuusinen Petri HlS 57.03 0.12.14 62.28
22 Hongell Timo KoS 58.06 0.13.17 60.76
23 Granholm Christoffer Solf 1.07.03 0.22.14 52.30
24 Huhtanen Pekka RasKu 1.09.40 0.24.51 50.00
25 Smeds Christoffer NOK 1.13.24 0.28.35 47.15
26 Holm Christian Femman 1.14.24 0.29.35 46.20
Istolahti Heikki YKV KES -

Sarja H21B
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kankaanpää Juha LaihLu 43.06 0.00.00

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Söderström Pär-Olof Raseborg 1.15.42 0.00.00

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Björklund Sebastian Falken 53.22 0.00.00 38.31
2 Lehtinen Juhani KauKa 54.46 0.01.24 35.93
3 Porthin Tomas Brahe 58.53 0.05.31 32.12
4 Bergström Rune Kristina 59.29 0.06.07 30.51
5 Grannas Fredrik Vörå 1.10.54 0.17.32 24.51

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Junnikkala Kalle KaJu 39.39 0.00.00 50.11
2 Niska Kimmo LapVi 40.29 0.00.50 48.26
3 Torrkulla Jan Femman 43.17 0.03.38 44.37
4 Reinikka Timo VaaSu 44.18 0.04.39 42.61
5 Lemponen Ari RaJu 49.09 0.09.30 37.73
6 Lassila Kenneth Botnia 49.36 0.09.57 36.72
7 Kamila Kai SuJu 50.46 0.11.07 35.22
8 Nyman Patrik Brahe 51.41 0.12.02 33.96
9 Kivelä Tuomas Raus 54.58 0.15.19 31.33
10 Lervik Mikael Solf 1.10.08 0.30.29 24.08

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kuoppala Esa RasKu 39.02 0.00.00 55.84
2 Laasanen Juha LaihLu 42.49 0.03.47 50.21
3 Yli-Kauppila Mikko UlvUra 43.09 0.04.07 49.13
4 Hästö Roland Botnia 45.17 0.06.15 46.16
5 Byggningsbacka Johan Brahe 46.30 0.07.28 44.32
6 Kiljunen Juha RaVa 49.17 0.10.15 41.21
7 Koskela Heikki RaJu 50.25 0.11.23 39.69
8 Salonen Ville VaaSu 50.26 0.11.24 39.09
9 Forsman Kimmo VaaSu 50.59 0.11.57 38.09
10 Holm Mikael Minken 52.51 0.13.49 36.18
11 Kattelus Matti LapVi 55.25 0.16.23 33.97
12 Kivelä Jari PerhKi 1.08.27 0.29.25 27.07

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Elo Jussi LaJy 34.11 0.00.00 57.39
2 Tuomisto Juha VaaSu 37.12 0.03.01 52.24
3 Korsman Tom Umeå OK 37.15 0.03.04 51.67
4 Nurmi Veli-Pekka AngA 37.47 0.03.36 50.46
5 Högholm Kenneth Femman 39.14 0.05.03 48.12
6 Stenlund Dan Brahe 39.18 0.05.07 47.57
7 Piispanen Reima SalRe 45.24 0.11.13 40.78
8 Valtari Markku VaaSu 46.57 0.12.46 39.04
9 Kvist Mikael Femman 47.06 0.12.55 38.52
10 Niemi Kari-Veli LappRi 48.10 0.13.59 37.29
11 Lusa Hannu RaJu 50.07 0.15.56 35.47
12 Mäkitalo Mikko KauKa 51.09 0.16.58 34.40
13 Mahlamäki Jari TeuRi 51.37 0.17.26 33.73
14 Eilola Juhani RasKu 58.25 0.24.14 29.49
15 Nylund Ingemar Femman 1.09.28 0.35.17 24.53
16 Nygård Kenneth Solf 1.13.10 0.38.59 23.04
Strandberg Stefan Femman HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hongell Jouni KoS 35.54 0.00.00 55.01
2 Nyberg Henry Orient 37.54 0.02.00 51.62
3 Ena Henrik Falken 38.49 0.02.55 49.92
4 Yli-Kaatiala Ari LapVi 39.50 0.03.56 48.18
5 Rantala Aulis KoS 40.30 0.04.36 46.93
6 Pensas Esko LaihLu 40.37 0.04.43 46.34
7 Tamminen Hannu SuJu 41.16 0.05.22 45.17
8 Nyystilä Jukka LaihLu 47.19 0.11.25 39.00
9 Huhtanen Esa RaJu 48.26 0.12.32 37.72
10 Syrjälä Tapio LaihLu 52.06 0.16.12 34.71
11 Ojala Osmo HS 53.05 0.17.11 33.72
12 Kerätär Mauri VaaSu 54.16 0.18.22 32.64
13 Enegren Jan Solf 54.56 0.19.02 31.91
14 Örn Johnny Femman 54.58 0.19.04 31.55
15 Nyman Leif Femman 1.02.46 0.26.52 27.33
16 Kronberg Håkan Femman 1.05.56 0.30.02 25.74
Hautala Arto VaaSu KES -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jauhiainen Pentti SV 41.11 0.00.00 51.41
2 Eno Kaarlo TeuRi 41.52 0.00.41 50.15
3 Williamsson Bo-Göran VaaSu 43.35 0.02.24 47.77
4 Kares Olli Hiisi 44.31 0.03.20 46.37
5 Eklund Sven NOK 44.55 0.03.44 45.57
6 Kalliomaa Lasse LaihLu 45.27 0.04.16 44.64
7 Turpeinen Timo VaajTe 45.51 0.04.40 43.87
8 Norrgrann Karl Gustav NOK 46.58 0.05.47 42.45
9 Björklund Håkan Falken 48.16 0.07.05 40.94
10 Jåfs Bengt Vörå 48.27 0.07.16 40.42
11 Kattilakoski Juhani KeU 49.13 0.08.02 39.43
12 Finnilä Mauri VetU 50.36 0.09.25 38.01
13 Rauma Håkan Botnia 50.38 0.09.27 37.63
14 Mikkolainen Matti VaHa 58.51 0.17.40 32.08
15 Laasanen Veikko VäVi 1.08.44 0.27.33 27.21
Närvä Martti SuJu HYL -
Lövsund Bengt Botnia HYL -
Svedström Mats NOK KES -
Ritola Markus LaihLu KES -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Holster Paavo OH 40.48 0.00.00 40.22
2 Savolainen Jukka LS-37 41.45 0.00.57 38.81
3 Lågland Henry VaaSu 44.56 0.04.08 35.60
4 Kamila Pentti LaihLu 45.47 0.04.59 34.49
5 Byskata Henry Femman 47.46 0.06.58 32.63
6 Näsi Mauno RaJu 48.46 0.07.58 31.54
7 Saarimäki Jorma VaaSu 49.14 0.08.26 30.83
8 Torrkulla Roy Minken 53.48 0.13.00 27.83
9 Forsén Björn NOK 53.50 0.13.02 27.43
10 Pått Frans Minken 54.47 0.13.59 26.58
11 Berger Torolf Falken 1.03.49 0.23.01 22.50
12 Korvakangas Reino VaaSu 1.06.27 0.25.39 21.30
13 Lähdekorpi Mauri Femman 1.08.43 0.27.55 20.30

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Veijovaara Jorma Pohjant 38.44 0.00.00 32.97
2 Koski Matti J NOK 40.21 0.01.37 31.12
3 Sandgren Lars NOK 43.14 0.04.30 28.55
4 Latvala Matti RaJu 43.34 0.04.50 27.85
5 Ketola Tuomo KauKa 44.31 0.05.47 26.78
6 Staffans Per-Erik Vörå 45.24 0.06.40 25.79
7 Gädda Håkan Femman 45.38 0.06.54 25.19
8 Holm Lars-Gunnar Botnia 48.46 0.10.02 23.13
9 Kvist Samuel Femman 51.21 0.12.37 21.55
10 Åberg Karl-Erik EsSu 1.02.35 0.23.51 17.35

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Storm Sven-Olof Femman 33.15 0.00.00 30.54
2 Hjerpe Lars Femman 35.27 0.02.12 27.79
3 Sabel Per-Erik Femman 38.03 0.04.48 25.09
4 Knuuttila Helge VaaSu 39.19 0.06.04 23.51
5 Sund Åke NOK 43.28 0.10.13 20.56
6 Rikkinen Kalevi SaPu 57.00 0.23.45 15.14

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koivunen Matti RaJu 38.41 0.00.00

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Elo Markku LaJy 40.35 0.00.00 43.68
2 Kössi Santeri LapVi 46.42 0.06.07 35.11
3 Puntila Janne SuJu 54.58 0.14.23 27.41

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Portin Niclas Brahe 36.40 0.00.00 51.40
2 Hakala Joakim Femman 38.38 0.01.58 47.32
3 Saari Juho PoRa 39.15 0.02.35 45.14
4 Harald Joachim Falken 43.02 0.06.22 39.86
5 Vertanen Jonas Botnia 43.05 0.06.25 38.50
6 Ingo Magnus Femman 47.01 0.10.21 34.07

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jern Jonas Femman 23.56 0.00.00 45.20
2 Hakala Matias LapVi 23.59 0.00.03 44.59
3 Kivelä Joonatan PerhKi 24.53 0.00.57 42.47
4 Snickars Caj Solf 26.49 0.02.53 38.95
5 Kattelus Tuomas LapVi 27.33 0.03.37 37.46
6 Mandell Mikael Femman 28.52 0.04.56 35.32
7 Lammi Aleksi LapVi 30.15 0.06.19 33.29
8 Snickars Jesper NOK 30.19 0.06.23 32.80
9 Sankelo Hermanni KortJV 32.50 0.08.54 29.91
10 Hyvönen Johannes Solf 33.10 0.09.14 29.23
11 Herttua Matti LapVi 37.45 0.13.49 25.35
12 Fagersund Jimmy Brahe 37.55 0.13.59 24.91
13 Eskola Calle Kristina 58.17 0.34.21 15.99
14 Kortelahti Emil Malax 1.43.14 1.19.18 8.91

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rintala Niku TeuRi 18.07 0.00.00
2 Holmback Anton Solf 20.34 0.02.27
3 Stubb Hannes Falken 21.51 0.03.44
4 Holmback Hannes Femman 23.45 0.05.38
5 Koivumäki Lauri KoS 25.07 0.07.00
6 Aspgård Jonas Solf 25.42 0.07.35
7 Kiljunen Eemeli RaVa 26.57 0.08.50
8 Saari Joni PoRa 36.46 0.18.39
9 Grahn Eskil NOK 37.16 0.19.09
10 Svarvar Anton NOK 47.21 0.29.14
Mylläri Andreas NOK KES -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Nurmi Miika VaaSu 11.35 0.00.00
2 Koskela Sakari RaJu 12.01 0.00.26
3 Poutanen Mikko KoS 14.39 0.03.04
4 Niemi Oskari LappRi 15.37 0.04.02
5 Kortelahti Rudolf Malax 17.10 0.05.35
6 Ala-Honkola Olli VaaSu 18.08 0.06.33
7 Helenelund Hugo NOK 20.35 0.09.00
8 Vilpakka Jaakko LapVi 24.12 0.12.37

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kuusisto Topi LaihLu 10.44 0.00.00
2 Lund Jonatan Femman 11.49 0.01.05
3 Lindgren Joona KortJV 11.51 0.01.07
4 Sankelo Antton KortJV 12.28 0.01.44
5 Wärnman Isak Falken 12.30 0.01.46
6 Kuuttinen Patrik NOK 13.31 0.02.47
7 Mylläri Lucas NOK 13.51 0.03.07
8 Kortelahti Anton Malax 14.08 0.03.24
9 Talonpoika Tuomas VaaSu 14.41 0.03.57
10 Enlund Lukas Femman 15.11 0.04.27
11 Laasanen Matti LaihLu 15.53 0.05.09
12 Ollikkala Miro PoRa 15.56 0.05.12
13 Friman Lasse Solf 24.08 0.13.24
Niska Valtteri LapVi HYL -
Hölsö Severi YKV HYL -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kangas Juho LapVi 11.17 0.00.00
2 Niska Niilo LapVi 11.38 0.00.21
Snickars Alex NOK HYL -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lindgren Oscar Femman 10.11 0.00.00
2 Höglund Josef Falken 10.47 0.00.36
3 Smeds Jakob Femman 11.59 0.01.48
4 Holmback Emil Malax 12.02 0.01.51
5 Strandvall Evert Minken 12.39 0.02.28
6 Häggman Aaron Femman 12.43 0.02.32
7 Kuuttinen Lukas NOK 13.21 0.03.10
8 Lervik Hannes Solf 14.46 0.04.35
9 Mylläri Victor NOK 14.57 0.04.46
10 Norrbacka Roni-Eemil VaaSu 15.15 0.05.04
11 Asumaa Oliver Solf 15.41 0.05.30
12 Nordmyr Jakob NOK 15.58 0.05.47
13 Svarvar Joel NOK 17.33 0.07.22
14 Öhman Kim Malax 18.48 0.08.37
15 Svahn Linus Solf 19.18 0.09.07

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Engström Josefine AÖOK 32.04 0.00.00 86.80
2 Norrgrann Saara PR 34.32 0.02.28 80.10
3 Kivelä Sanni AngA 34.42 0.02.38 79.21
4 Fagerudd Salla PR 34.56 0.02.52 78.19
5 Nurmi Kirsi VaaSu 36.15 0.04.11 74.87
6 Bäck Sabina Femman 37.40 0.05.36 71.59
7 Järveläinen Julia Femman 37.44 0.05.40 71.00
8 Palomäki Sanna LapVi 38.17 0.06.13 69.53
9 Gurtchenkova Natalia NOK 38.25 0.06.21 68.83
10 Höstman Victoria Femman 39.24 0.07.20 66.67
11 Sandell Eva-Lina Kronan 40.35 0.08.31 64.30
12 Tunis Pernilla Femman 41.38 0.09.34 62.26
13 Fränti Kati RasKu 42.02 0.09.58 61.26
14 Skogvik Ida-Marie Kronan 42.12 0.10.08 60.60
15 Rinkineva Laura RaJu 42.17 0.10.13 60.07
16 Mäkitalo Kaisa KauKa 42.50 0.10.46 58.89
17 Junnikkala Linda KaJu 43.07 0.11.03 58.10
18 Pensas Johanna LapVi 43.23 0.11.19 57.34
19 Åstrand Ulla-Maria Botnia 45.40 0.13.36 54.10
20 Rinkineva Elina RaJu 46.53 0.14.49 52.32
21 Varjonen Essi VaaSu 47.19 0.15.15 51.47
22 Glasberg Annelie NOK 48.27 0.16.23 49.91
23 Herttua Johanna LapVi 49.22 0.17.18 48.63
24 Liukkonen Sonja Delta 49.36 0.17.32 48.05
25 Hongell Mia-Riitta KoS 50.54 0.18.50 46.48

Sarja D21B
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Holkkola Carina VaaSu 33.42 0.00.00

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lervik Therese Solf 44.18 0.00.00 52.00
2 Lehtinen Anne KauKa 47.58 0.03.40 46.22
3 Puro-Aho Veera YKV 49.58 0.05.40 42.64
4 Svahn Linda Solf 1.04.25 0.20.07 31.74
5 Bergström Pia Kristina 1.16.40 0.32.22 25.54

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Wasström Lotta Solf 38.42 0.00.00 54.57
2 Blomqvist Eija Femman 39.18 0.00.36 52.73
3 Kukonlehto Marja KangSK 40.12 0.01.30 50.56
4 Wärnman Ingela Falken 44.59 0.06.17 44.31
5 Kuusisto Merja LaihLu 46.53 0.08.11 41.67
6 Taipalus Maarika RasKu 48.13 0.09.31 39.69
7 Muhonen Anu VaaSu 1.02.06 0.23.24 30.18
8 Torrkulla Päivi Femman 1.03.55 0.25.13 28.70
9 Berg Nina Solf 1.13.25 0.34.43 24.45

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koskela Sari RaJu 31.03 0.00.00 52.04
2 Strandberg Annika Femman 32.09 0.01.06 49.72
3 Nurmi Anne AngA 33.58 0.02.55 46.55
4 Latvala Annukka RaJu 37.02 0.05.59 42.23
5 Wik-Nylund Elisabeth Femman 37.04 0.06.01 41.73
6 Kattelus Päivi LapVi 40.26 0.09.23 37.82
7 Björkroth Annika SMK 41.00 0.09.57 36.88
8 Sund Maria NOK 41.46 0.10.43 35.79
9 Reinikka Louise VaaSu 42.10 0.11.07 35.04
10 Korpela-Kamila Heidi SuJu 44.41 0.13.38 32.68
11 Snickars Virpi Solf 46.16 0.15.13 31.18
12 Mylläri Britt-Marie NOK 47.29 0.16.26 30.02
13 Blomqvist Ann-Catrine Minken 47.37 0.16.34 29.57
14 Granlund Elisabeth Minken 52.02 0.20.59 26.73
15 Friman Rose-Maj Solf 57.10 0.26.07 24.03

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rautasalo Anneli KR 44.06 0.00.00
2 Granholm Lena Solf 48.33 0.04.27

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Soinila Helena TeuRi 33.15 0.00.00 30.74
2 Mikkolainen Mirja VaHa 41.49 0.08.34 23.52
3 Berger Gunhild Falken 45.51 0.12.36 20.62
4 Mäkitalo Liisa KauKa 51.51 0.18.36 17.49
5 Harald Mirja Falken 1.45.58 1.12.43 8.20

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Björklund Gunilla Falken 28.37 0.00.00 52.10
2 Fred Bodil Femman 31.06 0.02.29 46.14
3 Finnilä Katariina VetU 37.01 0.08.24 37.25
4 Lähdekorpi Kaija Femman 38.17 0.09.40 34.56
5 Pått Saga Minken 45.30 0.16.53 27.85

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sandgren Ann-Mari NOK 31.26 0.00.00 24.27
2 Koivunen Helena RaJu 34.12 0.02.46 20.63
3 Peltola Hilkka SuJu 55.01 0.23.35 11.79

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lassila Gunvor Falken 47.47 0.00.00 26.83
2 Carlson-Wikström Ann-May Solf 47.58 0.00.11 25.39
3 Ketola Sirkka KauKa 48.35 0.00.48 23.75
4 Kallio Tuija RaTU 54.24 0.06.37 20.03

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Grahn Elina NOK 36.09 0.00.00
2 Friman Sonja Solf 1.09.46 0.33.37

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lehto Hanna LapVi 23.10 0.00.00 66.51
2 Lehto Jenna LapVi 27.06 0.03.56 55.91
3 Holmback Evelina Solf 29.46 0.06.36 50.04
4 Rautasalo Essi KR 29.52 0.06.42 49.01
5 Forsman Aada VaaSu 30.08 0.06.58 47.73
6 Sandelin Caroline NOK 31.43 0.08.33 44.54
7 Kössi Anniina KortJV 34.11 0.11.01 40.57
8 Hyvönen Helena Solf 40.43 0.17.33 33.43
Nylund Elin Femman KES -
Nurmi Ella VaaSu HYL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pöyhönen Saina Hiisi 24.14 0.00.00 59.18
2 Myrskog Ellen Kronan 25.05 0.00.51 56.67
3 Manderbacka Hanne VaaSu 25.53 0.01.39 54.43
4 Mellberg Sonja VaaSu 27.10 0.02.56 51.39
5 Enlund Alexandra Femman 27.44 0.03.30 49.89
6 Wärnman Jessica Falken 27.50 0.03.36 49.25
7 Muhonen Emma VaaSu 28.32 0.04.18 47.60
8 Pajula Salla LapVi 31.18 0.07.04 42.99
8 Ahola Veera VaaSu 31.18 0.07.04 42.99
10 Blomqvist Victoria Minken 32.09 0.07.55 41.07
11 Rajala Milla LapVi 32.18 0.08.04 40.48
12 Välimaa Kristiina VaaSu 34.31 0.10.17 37.52
13 Peltola Anni LapVi 37.23 0.13.09 34.30
14 Reinikka Frida VaaSu 39.32 0.15.18 32.12
15 Ingo Caroline Femman 41.08 0.16.54 30.56
16 Himanka Jenna LapVi 48.31 0.24.17 25.65
17 Ketola Lotta LapVi 50.34 0.26.20 24.36
18 Antikainen Emma VaaSu 1.01.09 0.36.55 19.93

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kangas Emma LapVi 24.22 0.00.00
2 Kuuttinen Jannike NOK 24.42 0.00.20
3 Tuomisto Anu VaaSu 26.53 0.02.31
4 Koskela Sanna RaJu 28.41 0.04.19
5 Tuomisto Satu VaaSu 33.12 0.08.50
6 Muhonen Anni VaaSu 35.29 0.11.07
7 Kuuttinen Heidi NOK 36.10 0.11.48
8 Smeds Matilda Femman 37.11 0.12.49
9 Torrkulla Julia Femman 39.02 0.14.40
10 Rautasalo Iina KR 39.42 0.15.20
11 Hietala Sarianne VaaSu 46.42 0.22.20

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Myrskog Linnea Kronan 12.43 0.00.00
2 Strandvall Amanda Minken 17.30 0.04.47
3 Mandell Mira Femman 18.58 0.06.15
4 Höstman Ellinor Solf 20.18 0.07.35
5 Antfolk Jennifer NOK 22.49 0.10.06
6 Hakala Anna-Kaisa LapVi 26.46 0.14.03

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Haglund Sofia Solf 11.06 0.00.00
2 Välimaa Eveliina VaaSu 13.01 0.01.55
3 Hästö Julia Femman 16.20 0.05.14
4 Holmback Emma Malax 16.45 0.05.39
5 Lindgren Hanna Femman 17.14 0.06.08
6 Stark Alexandra Solf 18.07 0.07.01
7 Snickars Fia Solf 21.44 0.10.38
8 Torrkulla Matilda Femman 22.05 0.10.59
9 Risberg Olivia Malax 39.18 0.28.12
Peltonen Sara LapVi HYL -
Kukonlehto Hilda KangSK HYL -
Halonen Linnéa NOK HYL -

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lehtinen Petra KauKa 9.33 0.00.00
2 Kiljunen Elisa RaVa 11.56 0.02.23
3 Kamila Minerva SuJu 14.46 0.05.13
4 Ström Alexandra Femman 17.11 0.07.38
5 Berg Elin Solf 21.00 0.11.27
6 Björklund Louise Falken 42.09 0.32.36

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kuusisto Sanni LaihLu 9.50 0.00.00
2 Kukonlehto Fanny KangSK 10.01 0.00.11
3 Ivars Malin Femman 10.55 0.01.05
4 Kiljunen Emmi RaVa 10.56 0.01.06
5 Viianen Eveliina LaihLu 11.37 0.01.47
6 Vertanen Jennie Botnia 11.47 0.01.57
7 Hahn Olivia Solf 11.55 0.02.05
8 Haglund Emma Solf 12.13 0.02.23
9 Peltola Eeva LapVi 12.40 0.02.50
10 Niska Saana LapVi 12.45 0.02.55
11 Blomqvist Lisette Minken 13.01 0.03.11
12 Hästö Louisa Femman 13.23 0.03.33
13 Häggkvist Frida NOK 13.37 0.03.47
14 Nygård Anna Femman 13.59 0.04.09
15 Björklund Cecilia Falken 14.46 0.04.56
16 Pesonen Eeva LaihLu 15.29 0.05.39
17 Lehtinen Noora KauKa 15.33 0.05.43
18 Björklund Sandra Falken 15.42 0.05.52
19 Torrkulla Henna Femman 15.44 0.05.54
20 Österbacka Rebecca Femman 15.49 0.05.59
21 Kankaanpää Aino VaaSu 16.30 0.06.40
22 Stenvall Frida Solf 17.04 0.07.14
23 Lindgren Ida Femman 20.16 0.10.26
24 Byggningsbacka Hanna VaaSu 23.11 0.13.21
Österberg Tyra Malax KES -