FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
AM -pitkä matka, Uusimaa
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 36
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heinaro Einari HS 1.05.58 0.00.00 91.32
2 Parjanne Antti Lynx 1.07.16 0.01.18 89.17
3 Leskinen Aleksi Lynx 1.07.24 0.01.26 88.61
4 Liukkonen Oskari Delta 1.08.29 0.02.31 86.83
5 Mänkärlä Janne Lynx 1.08.36 0.02.38 86.31
6 Leskinen Aapo Lynx 1.09.29 0.03.31 84.84
7 Packalen Totte Lynx 1.11.17 0.05.19 82.33
8 Sorsa Perttu Delta 1.11.27 0.05.29 81.78
9 Nurminen Ilkka HS 1.12.24 0.06.26 80.35
10 Pyymäki Leo EsSu 1.14.06 0.08.08 78.16
11 Kleemola Lauri Lynx 1.14.08 0.08.10 77.77
12 Luoma Ville Delta 1.15.33 0.09.35 75.97
13 Lassila Mikko HS 1.17.35 0.11.37 73.65
14 Huovila Miikka Delta 1.17.36 0.11.38 73.30
15 Liukkonen Matti RR 1.19.07 0.13.09 71.57
16 Levijoki Sami Delta 1.19.58 0.14.00 70.49
17 Väätäinen Turo EsSu 1.22.31 0.16.33 68.00
18 Silvonen Tomi MU 1.22.44 0.16.46 67.51
19 Molnar Attila HS 1.23.06 0.17.08 66.90
20 Sainio Santtu MU 1.23.07 0.17.09 66.57
21 Laakso Mikko HS 1.24.32 0.18.34 65.15
22 Juutilainen Ilkka Lynx 1.27.33 0.21.35 62.61
23 Kokkila Ville EsSu 1.29.29 0.23.31 60.97
24 Tölli Tuomas LeSi 1.29.44 0.23.46 60.51
25 Paasikoski Antti RR 1.30.02 0.24.04 60.03
26 Kujala Rainer Lynx 1.33.08 0.27.10 57.75
27 Skinnari Juha Pihkan 1.33.39 0.27.41 57.16
28 Pajala Tommi Lynx 1.33.55 0.27.57 56.72
29 Pesola Oskari HS 1.35.55 0.29.57 55.27
30 Salmi Antti HS 1.36.03 0.30.05 54.92
31 Lassila Jussi PiTa 1.45.15 0.39.17 49.88
32 Lahtinen Ismo OJy 2.09.01 1.03.03 40.49
33 Ahokainen Nike Pihkan 2.17.01 1.11.03 37.94
34 Purhonen Juha PiTa 2.32.24 1.26.26 33.94
35 Suntioinen Ville KaRa 2.39.54 1.33.56 32.18
Koponen Ville Lynx KES -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tala Tuomas Delta 56.10 0.00.00 74.79
2 Laaksonen Markku HS 57.59 0.01.49 71.95
3 Niemi Tuomas Lynx 58.37 0.02.27 70.68
4 Koivula Jeppe HS 58.43 0.02.33 70.07
5 Riissanen Jani EsAk 1.00.22 0.04.12 67.68
6 Sillanpää Sampo HyRa 1.00.38 0.04.28 66.91
7 Airila Markus KeU 1.02.29 0.06.19 64.47
7 Hytönen Harri Delta 1.02.29 0.06.19 64.47
9 Tala Henrik HS 1.03.02 0.06.52 63.00
10 Kipinoinen Markku Lynx 1.06.48 0.10.38 59.02
11 Pohjola Pasi Lynx 1.07.39 0.11.29 57.86
12 Malinen Mika HS 1.09.12 0.13.02 56.15
13 Saarinen Sauli MU 1.12.58 0.16.48 52.86
14 Nikkinen Jari Delta 1.13.00 0.16.50 52.44
15 Nikkinen Jyrki HyRa 1.13.06 0.16.56 51.98
16 Aumo Janne Lynx 1.15.25 0.19.15 50.00
17 Kervinen Sami JäPa 1.20.29 0.24.19 46.50
18 Lampinen Samuli RiSu 1.20.48 0.24.38 45.96
19 Kuusivaara Janne EsAk 1.21.27 0.25.17 45.24
20 Roininen Reijo JäPa 1.24.23 0.28.13 43.33
21 Uusi-Simola Arto MU 1.42.14 0.46.04 35.48
22 Hämäläinen Petri Pihkan 1.46.16 0.50.06 33.87
23 Niemi Aki HyRa 1.59.47 1.03.37 29.81

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 36
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Loukkalahti Marko Delta 56.04 0.00.00 75.92
2 Pulli Antero RR 57.59 0.01.55 73.10
3 Suominen Manne Delta 58.57 0.02.53 71.59
4 Larmala Juha-Pekka EsSu 1.00.05 0.04.01 69.94
5 Loukkalahti Mika EsSu 1.01.49 0.05.45 67.68
6 Tilli Juha Lynx 1.02.41 0.06.37 66.45
7 Kivilaakso Sami Lynx 1.03.25 0.07.21 65.40
8 Tervakangas Tommi EsSu 1.04.42 0.08.38 63.82
9 Liljeström Kimmo HS 1.06.30 0.10.26 61.82
10 Gescheimer Raul Delta 1.06.37 0.10.33 61.44
11 Pohjola Hannu HyRa 1.07.26 0.11.22 60.42
12 Mahlamäki Tomi EsSu 1.08.16 0.12.12 59.42
13 Kahiala Jari Pihkan 1.08.17 0.12.13 59.13
14 Plit Herkko Lynx 1.08.32 0.12.28 58.65
15 Taskila Sakari LeSi 1.08.33 0.12.29 58.37
16 Talvitie Mikko KeU 1.08.55 0.12.51 57.80
17 Toivanen Samuli Delta 1.10.38 0.14.34 56.13
18 Annala Tapio HS 1.12.19 0.16.15 54.57
19 Kivelä Tuomas Raus 1.13.05 0.17.01 53.75
20 Autio Rauno KaRa 1.13.39 0.17.35 53.09
21 Torvela Niko LeSi 1.15.28 0.19.24 51.57
22 Rantamäki Reko HS 1.18.48 0.22.44 49.16
23 Havento Jukka KaRa 1.19.29 0.23.25 48.51
24 Koskinen Ilkka Delta 1.26.43 0.30.39 44.25
25 Aronen Jyrki MU 1.32.48 0.36.44 41.15
26 Pyykönen Jouni EsAk 1.34.06 0.38.02 40.39
27 Turakainen Olli HS 1.34.37 0.38.33 39.98
28 Rantanen Timo KeU 1.37.03 0.40.59 38.79
29 Jakobsson Harri EsSu 1.38.13 0.42.09 38.14
30 Sundström Sami HS 1.46.07 0.50.03 35.13
31 Uusitalo Tero EsAk 1.52.30 0.56.26 32.97
32 Auvinen Antti Pihkan 1.52.53 0.56.49 32.70
Lehto Milko KarjUra HYL -
Mäntylä Sauli Lynx HYL -
Rytkönen Veli-Matti EsSu KES -
Lahtinen Jukka Delta KES -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 47
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mättölä Ali EsSu 55.04 0.00.00 68.71
2 Matilainen Kari HS 55.32 0.00.28 67.91
3 Lauri Pekka KeU 56.15 0.01.11 66.83
4 Ojanen Tuomas HS 57.02 0.01.58 65.69
5 Lindroos Jarmo EsSu 59.12 0.04.08 63.08
6 Kuusinen Mikko HS 59.17 0.04.13 62.78
7 Launonen Jarmo KeU 1.01.19 0.06.15 60.50
8 Korhonen Jussi OKF 1.01.29 0.06.25 60.14
9 Vidqvist Jouni MU 1.01.47 0.06.43 59.64
10 Kulmala Mika RR 1.02.45 0.07.41 58.53
11 Jylhä Jouko EsSu 1.03.38 0.08.34 57.52
12 Borgenström Jussi HyRa 1.04.46 0.09.42 56.32
13 Pekkala Pekka KeU 1.05.04 0.10.00 55.88
14 Turpiainen Janne HyRa 1.07.20 0.12.16 53.81
15 Heiskanen Pasi HS 1.07.27 0.12.23 53.54
16 Hilo Kai Lynx 1.10.01 0.14.57 51.40
17 Saranen Aki HS 1.10.36 0.15.32 50.80
18 Kuuluvainen Juha EsSu 1.11.25 0.16.21 50.04
19 Valtonen Jari HS 1.11.40 0.16.36 49.70
20 Heikkilä Matti MU 1.12.09 0.17.05 49.19
21 Nurminen Juha HS 1.12.29 0.17.25 48.80
22 Karjalainen Heikki Raus 1.12.47 0.17.43 48.43
23 Sorsa Heikki Pihkan 1.12.55 0.17.51 48.17
24 Niinimäki Risto Pihkan 1.13.29 0.18.25 47.63
25 Kiviniitty Jyrki HS 1.14.04 0.19.00 47.09
26 Lainema Tommi EsSu 1.15.49 0.20.45 45.84
27 Numminen Hannu EsAk 1.16.18 0.21.14 45.39
28 Väisänen Juha MU 1.16.47 0.21.43 44.94
29 Nummela Arto MU 1.17.34 0.22.30 44.33
30 Pietikäinen Timo Pihkan 1.18.21 0.23.17 43.73
31 Sorri Pertti RaHa 1.19.35 0.24.31 42.89
32 Hassinen Kari HyRa 1.20.28 0.25.24 42.27
33 Kimpi Mikko HS 1.20.42 0.25.38 41.99
34 Rehn Pekka Lynx 1.21.51 0.26.47 41.25
35 Kallio Pekka EsAk 1.22.07 0.27.03 40.97
36 Minkkinen Ismo RR 1.22.27 0.27.23 40.65
37 Rantala Antti Pihkan 1.24.04 0.29.00 39.72
38 Mikkola Sakari HS 1.25.05 0.30.01 39.10
39 Antikainen Jarmo MU 1.25.20 0.30.16 38.85
40 Ahti Antti EsSu 1.26.30 0.31.26 38.18
41 Puolakanaho Mikko HyRa 1.26.54 0.31.50 37.86
42 Hakulinen Pekka EsSu 1.27.00 0.31.56 37.68
43 Hakuli Kari KeU 1.30.08 0.35.04 36.23
44 Heinaro Heikki HS 1.33.15 0.38.11 34.89
45 Nietosjärvi Tommi Pihkan 1.46.16 0.51.12 30.50
46 Launis Kasperi Raus 1.50.26 0.55.22 29.23
47 Rehberger Markku HS 2.12.09 1.17.05 24.34

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 30
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kinnunen Esa Pihkan 56.08 0.00.00 64.21
2 Kauppinen Tuomo HyRa 58.24 0.02.16 61.40
3 Heikkinen Jarmo HyRa 58.33 0.02.25 60.92
4 Enroth Ari RR 59.51 0.03.43 59.29
5 Karamo Jouko HS 1.00.33 0.04.25 58.29
6 Pajuoja Heikki HS 1.01.09 0.05.01 57.42
7 Ahvonen Jyrki HS 1.02.11 0.06.03 56.16
8 Parnetti Roy HyRa 1.02.25 0.06.17 55.65
9 Laine Markku MU 1.06.54 0.10.46 51.64
10 Hietaoja Jarkko HS 1.08.28 0.12.20 50.19
11 Hänninen Jukka Delta 1.08.36 0.12.28 49.82
12 Alho Jukka RR 1.08.40 0.12.32 49.50
13 Salmenkylä Veli Matti HS 1.08.41 0.12.33 49.22
14 Ojapalo Ilkka RR 1.10.29 0.14.21 47.70
15 Sorri Esko RaHa 1.11.39 0.15.31 46.66
16 Lampinen Raino HS 1.12.15 0.16.07 46.01
17 Fogelholm Mikael KeU 1.12.52 0.16.44 45.37
18 Honkimaa Ari EsSu 1.13.30 0.17.22 44.72
19 Vänttinen Klaus Delta 1.14.59 0.18.51 43.59
20 Reinikka Kenneth HyRa 1.16.41 0.20.33 42.38
21 Eronen Juha KaRa 1.16.46 0.20.38 42.09
22 Toppari Mauri Delta 1.19.44 0.23.36 40.29
23 Witick Stephan RaHa 1.20.12 0.24.04 39.83
24 Puustinen Tuomo Pihkan 1.20.23 0.24.15 39.50
25 Lammi Hannu HS 1.21.41 0.25.33 38.65
26 Oinaskallio Erkki Lynx 1.22.45 0.26.37 37.92
27 Lahtinen Jouko HS 1.30.50 0.34.42 34.34
28 Vainikka Jari Raus 1.35.30 0.39.22 32.47
29 Laakso Jarmo HS 2.00.15 1.04.07 25.63
Autio Ossi HyRa HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 26
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lehto Esa HS 54.57 0.00.00 60.33
2 Valkonen Timo RR 55.33 0.00.36 59.32
3 Heinonen Veli-Matti Delta 55.44 0.00.47 58.77
4 Malinen Jouko HS 56.40 0.01.43 57.45
5 Salmi Veijo RR 58.04 0.03.07 55.72
6 Saramäki Jukka Lynx 59.54 0.04.57 53.68
7 Kumpulainen Olli JäPa 1.01.17 0.06.20 52.15
8 Ranta-Puska Kari EsAk 1.01.31 0.06.34 51.63
9 Viirto Matti Delta 1.01.45 0.06.48 51.11
10 Hulkkonen Heikki Pihkan 1.03.45 0.08.48 49.19
11 Nevalainen Eero Pihkan 1.07.27 0.12.30 46.20
12 Pettersson Staffan Lynx 1.09.10 0.14.13 44.77
13 Ahlqvist Hannu Raus 1.12.56 0.17.59 42.18
14 Jumppanen Heimo Pihkan 1.13.11 0.18.14 41.77
15 Jumppanen Jarmo Pihkan 1.13.21 0.18.24 41.40
16 Syrjänen Hannu Delta 1.19.09 0.24.12 38.11
17 Laukka Ville Raus 1.20.03 0.25.06 37.44
18 Toikkanen Jukka PorvU 1.20.24 0.25.27 37.03
19 Ruohoniemi Aimo EsAk 1.20.50 0.25.53 36.58
20 Viitasalo Harri RiSu 1.21.09 0.26.12 36.19
21 Aalto Antti RiSu 1.24.53 0.29.56 34.37
22 Pekonen Jouko HTH 1.25.57 0.31.00 33.71
23 Saleva Mikko TVV 1.34.52 0.39.55 30.33
24 Mäkisara Kai Pihkan 1.42.33 0.47.36 27.87
Säteri Tuomo KeU HYL -
Raiko Markku HyRa HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 52
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Helkkula Simo PiTa 49.11 0.00.00 60.43
2 Savelainen Jouni HS 50.09 0.00.58 59.09
3 Saarinen Heikki MU 50.36 0.01.25 58.39
4 Turku Vesa HS 52.41 0.03.30 55.91
5 Tolvanen Mauri LeSi 53.33 0.04.22 54.85
6 Pulkkinen Heimo HS 53.46 0.04.35 54.46
7 Parkkonen Reima Pihkan 53.54 0.04.43 54.16
8 Väätäinen Seppo EsSu 57.19 0.08.08 50.78
9 Tanttu Unto KeU 57.54 0.08.43 50.12
10 Hyvönen Eero PorvU 58.30 0.09.19 49.46
11 Karhumäki Lauri Pihkan 59.26 0.10.15 48.53
12 Kuokkanen Seppo Pihkan 59.53 0.10.42 48.02
13 Huovila Timo KaRa 1.00.31 0.11.20 47.38
14 Mustranta Antti HS 1.01.40 0.12.29 46.35
15 Valldén Kari LeSi 1.02.33 0.13.22 45.56
16 Leino Tapio HS 1.03.40 0.14.29 44.62
17 Savolainen Veikko Pihkan 1.03.44 0.14.33 44.44
18 Lassila Heikki PiTa 1.04.10 0.14.59 44.00
19 Mattila Hannu EsAk 1.04.36 0.15.25 43.57
20 Kurvinen Veijo LUS 1.04.45 0.15.34 43.33
21 Uusi-Simola Yrjö MU 1.04.53 0.15.42 43.11
22 Vähänen Jukka HyRa 1.06.04 0.16.53 42.21
23 Laine Juhani Delta 1.06.25 0.17.14 41.85
24 Saukonoja Jouni PorvU 1.06.37 0.17.26 41.59
25 Mäkilä Matti Delta 1.07.08 0.17.57 41.14
26 Kämpe Leif Raseborg 1.07.10 0.17.59 40.99
27 Ryynänen Jorma Pihkan 1.07.56 0.18.45 40.40
28 Rytkönen Pekka Pihkan 1.08.47 0.19.36 39.78
29 Kuhmonen Kalle HS 1.09.26 0.20.15 39.28
30 Pajala Tauno EsSu 1.09.46 0.20.35 38.96
31 Hotti Reino HS 1.10.03 0.20.52 38.68
32 Kuparinen Jorma HS 1.10.33 0.21.22 38.28
33 Laine Jaakko HS 1.12.04 0.22.53 37.36
34 Liljeström Åge HS 1.12.12 0.23.01 37.17
35 Kangasaho Simo Delta 1.12.30 0.23.19 36.89
36 Huhtala Timo PorvU 1.12.36 0.23.25 36.72
37 Lindberg Pekka LeSi 1.13.43 0.24.32 36.05
38 Holappa Paavo TVV 1.14.01 0.24.50 35.78
39 Peltonen Pekka MU 1.14.13 0.25.02 35.57
40 Partanen Risto HyRa 1.14.15 0.25.04 35.43
41 Sane Kari HS 1.15.25 0.26.14 34.77
42 Parjanne Mikko EsSu 1.15.55 0.26.44 34.43
43 Mäkilä Ilmari EsSu 1.16.35 0.27.24 34.01
44 Niemi Ilkka EsSu 1.20.31 0.31.20 32.24
45 Tolvanen Harri Pihkan 1.20.38 0.31.27 32.09
46 Eklund Rolf HS 1.21.08 0.31.57 31.78
47 Ruotsalainen Reino KeU 1.24.12 0.35.01 30.52
48 Heiskanen Risto EsSu 1.26.54 0.37.43 29.47
49 Hovi Kari Lynx 1.31.46 0.42.35 27.81
50 Tarvainen Juhani PiTa 1.33.44 0.44.33 27.14
51 Reponen Jouko Raus 1.42.35 0.53.24 24.71
Repo Seppo Pihkan HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 33
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Wessman Risto Delta 43.23 0.00.00 52.29
2 Valtee Pertti HS 47.41 0.04.18 47.35
3 Sirola Risto KeU 51.24 0.08.01 43.72
4 Rönkkö Paavo EsSu 53.13 0.09.50 42.03
5 Partanen Paavo HyRa 54.26 0.11.03 40.89
6 Erkiö Hannu HS 54.52 0.11.29 40.37
7 Palomäki Mikko HyRa 57.19 0.13.56 38.46
8 Junttila Olavi HS 57.45 0.14.22 37.99
9 Varjonen Antero RR 58.01 0.14.38 37.63
10 Hakio Risto HS 58.46 0.15.23 36.97
11 Kivistö Erkki Pihkan 58.48 0.15.25 36.77
12 Laine Eero Delta 58.51 0.15.28 36.56
13 Hämäläinen Reijo Pihkan 59.00 0.15.37 36.28
14 Torvikoski Jouko JäPa 1.00.45 0.17.22 35.06
15 Nenonen Mauri EsSu 1.01.35 0.18.12 34.42
16 Luoma Simo Pihkan 1.02.23 0.19.00 33.80
17 Kervinen Unto JäPa 1.02.43 0.19.20 33.46
18 Saarinen Olli Delta 1.04.18 0.20.55 32.47
19 Virtanen Markku EsAk 1.04.29 0.21.06 32.21
20 Leppäkorpi Eero LeSi 1.05.33 0.22.10 31.52
21 Kinnari Seppo Pihkan 1.06.35 0.23.12 30.87
22 Latvasto Erkki HS 1.06.48 0.23.25 30.61
23 Punkero Toivo HyRa 1.06.54 0.23.31 30.41
24 Isoherranen Seppo HS 1.07.32 0.24.09 29.97
25 Ovaskainen Jorma HS 1.08.49 0.25.26 29.25
26 Salmela Markku RiSu 1.08.58 0.25.35 29.04
27 Elomaa Pekka EsSu 1.09.07 0.25.44 28.82
28 Koivula Keijo HyRa 1.09.20 0.25.57 28.58
29 Paasikallio Martti JäPa 1.09.40 0.26.17 28.29
30 Peitsala Osmo HS 1.18.07 0.34.44 25.09
31 Niinimäki Jukka HyRa 1.32.00 0.48.37 21.19
Nikkinen Yrjö HyRa HYL -
Bäckström Pentti KaRa HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 33
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Wastimo Reijo Pihkan 44.25 0.00.00 50.22
2 Paasonen Seppo Pihkan 47.02 0.02.37 47.21
3 Österberg Reino LeSi 48.06 0.03.41 45.94
4 Leino Reijo HiKi 50.11 0.05.46 43.83
5 Mikkola Ilkka EsSu 51.35 0.07.10 42.44
6 Suonpää Pentti EsAk 52.36 0.08.11 41.42
7 Grönroos Osmo LeSi 53.03 0.08.38 40.87
8 Perkinen Osmo Pihkan 55.24 0.10.59 38.95
9 Heinonen Olavi KaRa 56.11 0.11.46 38.22
10 Åberg Karl-Erik EsSu 57.13 0.12.48 37.34
11 Leino Olavi Delta 58.29 0.14.04 36.36
12 Koskinen Lennart EsSu 1.00.36 0.16.11 34.91
13 Kasi Servo KeU 1.01.30 0.17.05 34.23
14 Raimovaara Erkki HS 1.03.23 0.18.58 33.05
15 Väyrynen Heikki EsSu 1.04.16 0.19.51 32.43
16 Kämäräinen Pentti HiKi 1.04.24 0.19.59 32.20
17 Lindeman Osmo HS 1.05.35 0.21.10 31.46
18 Syväterä Pekka RiSu 1.05.43 0.21.18 31.24
19 Koponen Pentti EsSu 1.06.07 0.21.42 30.89
20 Juntunen Olli HS 1.13.28 0.29.03 27.66
21 Etholen Börje HS 1.13.57 0.29.32 27.34
22 Laitinen Raimo HiKi 1.14.11 0.29.46 27.11
23 Kemppainen Eero HS 1.15.06 0.30.41 26.64
24 Haarlaa Rihko HS 1.19.59 0.35.34 24.88
25 Hovinen Simo KeU 1.21.35 0.37.10 24.27
26 Seppä Matti HS 1.27.43 0.43.18 22.45
27 Ollikainen Eero HS 1.32.46 0.48.21 21.12
28 Aarela Kari EsAk 1.50.17 1.05.52 17.67
29 Lepistö Heikki HS 2.14.54 1.30.29 14.37
Setälä Toivo JäPa HYL -
Karjalainen Jouko HS HYL -
Vänttinen Seppo EsSu KES -
Numminen Kimmo MeKo KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jokinen Eino HyRa 39.58 0.00.00 45.49
2 Aho Mauri HPV 42.48 0.02.50 42.14
3 Laurila Pertti EsSu 44.13 0.04.15 40.47
4 Laakso Mikko MU 46.29 0.06.31 38.18
5 Ruokonen Keijo HS 46.44 0.06.46 37.67
6 Pajuoja Reino EsSu 47.18 0.07.20 36.92
7 Mäkinen Lasse RaHa 52.49 0.12.51 32.79
8 Laaksonen Matti MeKo 53.24 0.13.26 32.16
9 Saarentalo Matti EsSu 54.19 0.14.21 31.36
10 Jalava Reino KeU 56.22 0.16.24 29.96
11 Kangasmaa Asko KeU 56.29 0.16.31 29.65
12 Hirvikorpi Raimo HiKi 57.37 0.17.39 28.81
13 Kesti Vilho HPV 57.47 0.17.49 28.48
14 Vartiainen Kalevi EsSu 1.03.15 0.23.17 25.79
15 Ijas Johannes KeU 1.04.02 0.24.04 25.25
16 Tarvainen Kalevi HS 1.18.22 0.38.24 20.45
17 Kärki Viljo EsSu 1.18.50 0.38.52 20.15
18 Hottinen Arvi LeSi 1.30.42 0.50.44 17.35
Asikainen Ville XYZ HYL -
Lahti Heikki LeSi KES -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Luonteri Tapani XYZ 45.33 0.00.00 21.67
2 Vanhala Toivo Pihkan 50.42 0.05.09 18.74
3 Kimpimäki Kauko XYZ 53.59 0.08.26 16.91
4 Partanen Antero Delta 1.11.51 0.26.18 12.19
Korpijaakko Pekka EsSu HYL -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Honkimaa Antti EsSu 56.05 0.00.00 77.35
2 Lehtinen Lauri RR 1.01.24 0.05.19 68.53
3 Leskinen Antti-Pekka Lynx 1.02.10 0.06.05 65.59
4 Seppälä Otso RR 1.10.33 0.14.28 55.95
5 Pekkala Oskari KeU 1.25.05 0.29.00 44.87
Kokkila Kalle EsSu KES -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Aaltonen Lassi HS 53.21 0.00.00 70.61
2 Kujanpää Jermu Lynx 54.01 0.00.40 69.09
3 Oksanen Tommi HS 54.34 0.01.13 67.74
4 Heikkinen Janne HS 57.15 0.03.54 63.95
5 Hänninen Jarkko Delta 58.43 0.05.22 61.75
6 Niinimäki Joonas Lynx 58.58 0.05.37 60.89
7 Tupitsa Juuso HS 59.33 0.06.12 59.70
8 Lammi Pekka HS 1.00.52 0.07.31 57.83
9 Virtanen Antti Pihkan 1.03.02 0.09.41 55.28
10 Niskanen Teemu MU 1.07.39 0.14.18 50.99
11 Mäntylä Toni Lynx 1.08.27 0.15.06 49.88
12 Lahtinen Atte HS 1.12.18 0.18.57 46.73
13 Hiltunen Ville HS 1.25.56 0.32.35 38.91
14 Antikainen Leevi MU 1.41.13 0.47.52 32.68
15 Kylmälä Markus-Mikko MU 1.50.33 0.57.12 29.60
16 Voutilainen Simo KarjUra 1.57.36 1.04.15 27.53
Säteri Ville KeU HYL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lampinen Ville HS 39.37 0.00.00 63.91
2 Saleva Eero TVV 39.40 0.00.03 63.23
3 Kangas Veli HS 40.01 0.00.24 62.09
4 Syrjäläinen Arttu HS 40.02 0.00.25 61.47
5 Loukkalahti Vilho Delta 42.54 0.03.17 56.81
6 Rohula Janne Delta 43.37 0.04.00 55.33
7 Roininen Lauri HS 46.22 0.06.45 51.54
8 Tuomaala Eero TVV 49.09 0.09.32 48.13
9 Malinen Olli TVV 50.05 0.10.28 46.76
10 Lousio Janne Pihkan 51.20 0.11.43 45.16
11 Koskinen Miika RR 53.40 0.14.03 42.76
12 Lehto Elias KarjUra 1.03.36 0.23.59 35.70
13 Korja Taavi Delta 1.10.24 0.30.47 31.92
14 Pietari Marko HyRa 1.24.17 0.44.40 26.38
Leino Akseli RR HYL -
Voutilainen Ismo KarjUra KES -
Heinonen Roope EsSu KES -

Sarja H15
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Raitanen Topi TVV 29.37 0.00.00 58.83
2 Suominen Eemeli Delta 34.45 0.05.08 49.56
3 Sarparanta Niklas Lynx 36.59 0.07.22 46.03
4 Hanhijärvi Petrus EsAk 37.09 0.07.32 45.28
5 Wörlin Max-Mikael HS 39.01 0.09.24 42.60
6 Rantala Joonas RiSu 40.20 0.10.43 40.71
7 Lehto Linus KarjUra 40.49 0.11.12 39.73
8 Hulkkonen Mikko Pihkan 40.53 0.11.16 39.18
9 Nummela Arttu MU 41.16 0.11.39 38.33
10 Ikäheimo Ilmari EsSu 46.38 0.17.01 33.48
11 Kulagin Artur HS 47.06 0.17.29 32.73
12 Niskanen Tuomo MU 47.27 0.17.50 32.06
13 Malmi Joona HS 52.11 0.22.34 28.77
14 Hyvönen Waltteri Delta 1.01.38 0.32.01 24.03

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Syrjäläinen Topi HS 20.08 0.00.00
2 Heikkilä Tuomas MU 22.26 0.02.18
3 Heikkilä Ollipekka Lynx 22.54 0.02.46
4 Hietaoja Atte HS 25.22 0.05.14
5 Salmenkylä Anton HS 26.16 0.06.08
6 Sorsa Aleksi Pihkan 27.43 0.07.35
7 Hakuli Tommi KeU 27.48 0.07.40
8 Pernu Lari EsSu 27.51 0.07.43
9 Saukkonen Samuli Pihkan 31.04 0.10.56
10 Pietikäinen Aleksi Pihkan 32.13 0.12.05
11 Jumppanen Oskari HyRa 32.44 0.12.36
12 Rauhala Juha EsSu 33.12 0.13.04
13 Niemi Kasperi HS 35.49 0.15.41
14 Sundström Teemu HS 36.34 0.16.26
15 Puolakanaho Sakari HyRa 37.21 0.17.13
16 Linjama Aapo EsSu 38.42 0.18.34
17 Molnár Dániel HS 40.44 0.20.36
18 Louhi Johannes HS 43.51 0.23.43
19 Larmala Niko EsSu 44.44 0.24.36
20 Ursin Antti Lynx 45.38 0.25.30
21 Vehmas Miika EsSu 49.35 0.29.27
22 Säteri Tuomas KeU 49.49 0.29.41
23 Kivinen Vinsci HyRa 57.43 0.37.35
24 Oinaskallio Atte Lynx 1.01.57 0.41.49
Koskenmäki Erno PorvU KES -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Toivanen Elmeri Delta 23.06 0.00.00
2 Lampinen Aaro MU 24.44 0.01.38
3 Lehtoranta Teemu TVV 26.18 0.03.12
4 Lahtinen Vesa Delta 28.48 0.05.42
5 Korja Aatu Delta 30.51 0.07.45
6 Laajaniemi Lauri RR 32.44 0.09.38
6 Reijonen Kasperi PorvU 32.44 0.09.38
8 Saukkonen Eemeli Pihkan 38.03 0.14.57
9 Palmen Alvar EsSu 38.23 0.15.17
10 Tiljander Ville HyRa 39.25 0.16.19
11 Summanen Kalle HS 40.15 0.17.09
12 Sarparanta Jonas Lynx 42.29 0.19.23
13 Mäki-Petäys Matias EsAk 49.11 0.26.05
14 Summanen Niilo HS 57.24 0.34.18
15 Launonen Ville KeU 57.50 0.34.44

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Otsamo Veeti HS 14.00 0.00.00
2 Niemi Topias HS 15.03 0.01.03
3 Lampinen Juuso HS 15.32 0.01.32
4 Seppälä Pyry RR 15.57 0.01.57
5 Toivanen Eemeli Delta 17.08 0.03.08
6 Mäntylä Konsta Lynx 17.34 0.03.34
7 Mattila Verneri HS 17.51 0.03.51
8 Rehn Ville Lynx 18.29 0.04.29
9 Uusitalo Tuomas EsAk 19.22 0.05.22
10 Hyytiäinen Tuomas KeU 19.35 0.05.35
11 Hursti Toivo EsSu 20.20 0.06.20
12 Hölttä Santeri HyRa 20.39 0.06.39
13 Aronen Topi MU 21.26 0.07.26
14 Lehikoinen Elias EsSu 21.37 0.07.37
15 Vuorenmaa Antti EsSu 22.52 0.08.52
16 Rantala Justus RiSu 24.02 0.10.02
17 Salmenkylä Johannes HS 24.26 0.10.26
18 Sivula Otto Delta 26.31 0.12.31
19 Kärkkäinen Konsta MU 27.40 0.13.40
20 Salo Juho-Pekka Lynx 27.58 0.13.58
21 Rautio Mikael EsSu 37.16 0.23.16

Sarja H11TR
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tala Miika HS 13.41 0.00.00
2 Mannonen Ville HS 14.22 0.00.41
3 Lamberg Benjamin KeU 16.43 0.03.02
4 Salonen Aapo HS 17.12 0.03.31
5 Koskinen Joni RR 17.52 0.04.11
6 Malmberg Henri HS 17.55 0.04.14
7 Tervakangas Mikko EsSu 18.44 0.05.03
8 Laajaniemi Tuomas RR 19.51 0.06.10
9 Roininen Alexander HS 20.37 0.06.56
10 Saranen Daniel HS 33.27 0.19.46
11 Hirvonen Tommi KeU 37.19 0.23.38
Holmberg Kjetil Lynx KES -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 49
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Viskari Juuso Delta 9.35 0.00.00
2 Syrjäläinen Lauri HS 11.41 0.02.06
3 Haltia Ilari RR 11.57 0.02.22
4 Seppälä Santeri TVV 12.37 0.03.02
5 Kankaanpää Eemi Lynx 12.41 0.03.06
6 Hiiro Aleksanteri RR 13.01 0.03.26
7 Pajuoja Otso EsSu 13.50 0.04.15
8 Hanhijärvi Paulus EsAk 14.02 0.04.27
9 Seppälä Sakari TVV 14.03 0.04.28
10 Uusitalo Topias EsAk 14.53 0.05.18
11 Roininen Henri JäPa 15.22 0.05.47
12 Toivanen Rasmus Delta 15.24 0.05.49
13 Hassinen Santtu HyRa 15.25 0.05.50
14 Hiiro Artturi RR 15.29 0.05.54
15 Hamppu Anton HS 15.44 0.06.09
16 Koskenmäki Ilari PorvU 15.46 0.06.11
17 Hursti Otso EsSu 16.06 0.06.31
18 Reijonen Oskari PorvU 16.34 0.06.59
19 Roininen Aapo HS 16.36 0.07.01
20 Pelkonen Elias MU 16.44 0.07.09
20 Saarinen Tapio KeU 16.44 0.07.09
22 Pekkala Tuukka EsSu 16.45 0.07.10
23 Koskinen Olli Delta 16.53 0.07.18
23 Paavola Eetu KeU 16.53 0.07.18
25 Annala Teemu HS 17.12 0.07.37
26 Kalvas Tuomo KeU 17.21 0.07.46
27 Heinonen Paavo HS 17.56 0.08.21
28 Sorsa Antti Pihkan 17.57 0.08.22
29 Koivula Emil HS 18.01 0.08.26
30 Rantanen Matias KeU 18.26 0.08.51
31 Määttälä Mikko EsSu 18.29 0.08.54
31 Puupponen Lauri EsSu 18.29 0.08.54
33 Mäkinen Matti KeU 19.12 0.09.37
34 Mbembela Karim Lynx 19.32 0.09.57
35 Kallio Matti KeU 19.40 0.10.05
36 Pelkonen Oula MU 19.54 0.10.19
37 Tervakangas Juuso EsSu 19.58 0.10.23
38 Haapala Oskar RR 20.32 0.10.57
39 Autio Wertti HyRa 20.42 0.11.07
40 Uusi-Simola Eemeli MU 21.13 0.11.38
41 Maronen Matias Lynx 21.26 0.11.51
42 Liljeström Tommi HS 21.43 0.12.08
43 Koponen Matias Lynx 23.27 0.13.52
44 Jylhä Leo EsSu 23.52 0.14.17
45 Aronen Eetu MU 24.44 0.15.09
46 Rautio Daniel EsSu 25.19 0.15.44
47 Kankaanpää Miika Lynx 26.42 0.17.07
48 Koho Miika RR 27.15 0.17.40
49 Raasakka Jussi EsSu 29.29 0.19.54

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mänkärlä Aino Lynx 58.31 0.00.00 90.06
2 Åkerman Anu HS 1.02.15 0.03.44 83.95
3 Leskinen Anne-Mari Lynx 1.04.24 0.05.53 80.47
4 Malmi Päivi HS 1.06.31 0.08.00 77.24
5 Liljeström Heidi HS 1.07.02 0.08.31 75.99
6 Patana Jenny Delta 1.10.20 0.11.49 71.80
7 Honkimaa Anni EsSu 1.14.11 0.15.40 67.49
8 Juga Emma Lynx 1.14.16 0.15.45 66.82
9 Männikkö Niina RR 1.20.04 0.21.33 61.43
10 Meriläinen Eija Lynx 1.20.15 0.21.44 60.74
11 Kangasaho Essi Delta 1.20.44 0.22.13 59.83
12 Nieminen Outi RR 1.21.38 0.23.07 58.64
13 Suntioinen Riina Delta 1.24.28 0.25.57 56.15
14 Galkin Annukka EsSu 1.29.39 0.31.08 52.41
15 Evele-Peltoniemi Inese EsSu 1.32.51 0.34.20 50.13
16 Salminen Henna HS 1.41.08 0.42.37 45.59
17 Pietilänaho Anu Delta 1.47.26 0.48.55 42.51
18 Sorvakko Suvi EsAk 1.53.51 0.55.20 39.73
Lahtimies Malena LeSi HYL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kulmala Päivi RR 55.57 0.00.00 83.77
2 Pekkala Sini EsSu 58.42 0.02.45 78.99
3 Louhisola Meri Lynx 59.07 0.03.10 77.58
4 Luoma Lila RR 59.17 0.03.20 76.52
5 Sane Mari HS 1.02.59 0.07.02 71.22
6 Porkka Paula Delta 1.04.59 0.09.02 68.26
7 Francke Astra EsSu 1.07.06 0.11.09 65.36
8 Tervakangas Sanna EsSu 1.08.10 0.12.13 63.60
9 Kangasaho Hanna Lynx 1.10.03 0.14.06 61.17
10 Erola Larissa HS 1.10.38 0.14.41 59.96
11 Uusi-Simola Heli MU 1.10.45 0.14.48 59.15
12 Tikkanen Taru Delta 1.14.50 0.18.53 55.25
13 Rautakorpi Tiina EsAk 1.17.57 0.22.00 52.40
14 Jylhä Sirpa EsSu 1.33.09 0.37.12 43.31
15 Nyholm Tanja KaRa 1.43.54 0.47.57 38.34

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Roine Virpi Delta 56.55 0.00.00 67.34
2 Roininen Anu JäPa 57.41 0.00.46 65.73
3 Palmen Virpi EsSu 1.02.27 0.05.32 60.06
4 Reitmaa Outi Delta 1.06.11 0.09.16 56.05
5 Sumanen Laura HyRa 1.07.18 0.10.23 54.51
6 Tiitola Annamari Lynx 1.08.35 0.11.40 52.89
7 Rantamäki Karin HS 1.09.09 0.12.14 51.86
8 Asikainen Nina KeU 1.09.11 0.12.16 51.24
9 Löfgren Jaana RR 1.10.32 0.13.37 49.68
10 Turakainen Irene HS 1.16.30 0.19.35 45.27
11 Koistinen Marjo EsSu 1.17.09 0.20.14 44.36
12 Pikkarainen Anu EsAk 1.21.39 0.24.44 41.41
13 Lehmussaari-Rehn Heli Lynx 1.39.43 0.42.48 33.49
14 Hakuli Mia KeU 2.00.44 1.03.49 27.32
Oja Iina Pihkan KES -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ljungqvist-Sarparant Nina Lynx 54.07 0.00.00 70.63
2 Otsamo Riikka HS 54.59 0.00.52 69.00
3 Mäki-Petäys Eeva EsAk 55.54 0.01.47 67.36
4 Matilainen Mirja HS 57.27 0.03.20 65.04
5 Sorsa Anne Pihkan 57.33 0.03.26 64.43
6 Kekäläinen Kaija HS 1.00.08 0.06.01 61.18
7 Kaasalainen Riitta Lynx 1.05.43 0.11.36 55.55
8 Tuumi-Niemi Leena-Riitta HS 1.06.19 0.12.12 54.61
9 Salmi Kirsti RR 1.09.33 0.15.26 51.66
10 Mäkelä Anja RiSu 1.09.57 0.15.50 50.96
11 Lankinen Pauliina HS 1.15.50 0.21.43 46.63
12 Pyymäki Pirjo EsSu 1.19.40 0.25.33 44.02
13 Ikonen Eeva-Kaisa EsSu 1.21.08 0.27.01 42.87
14 Hänninen Raija Delta 1.22.12 0.28.05 41.97
15 Raitanen Tuija TVV 1.25.27 0.31.20 40.04
16 Paalanen Anne RR 1.28.12 0.34.05 38.46
17 Mbembela Tuula Lynx 1.33.42 0.39.35 35.90
18 Nyman Marianne Pihkan 1.34.31 0.40.24 35.29
Sairio Taina HiKi HYL -
Myllys Leena HS KES -
Hokajärvi Anja-Riitta Pihkan KES -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kottonen Annariitta Lynx 45.28 0.00.00 64.02
2 Linko Rita EsSu 48.36 0.03.08 59.20
3 Juga Liisa KeU 49.30 0.04.02 57.44
4 Saarikoski Päivi Pihkan 51.29 0.06.01 54.58
5 Niemi Päivi RR 53.54 0.08.26 51.51
6 Sarkki Sirkka KeU 57.38 0.12.10 47.59
7 Siren Ritva RiSu 59.16 0.13.48 45.71
8 Borgenström Lotta HyRa 59.57 0.14.29 44.63
9 Linjama Mirja EsSu 1.00.56 0.15.28 43.36
10 Salmenkylä-Mattila Leena HS 1.04.01 0.18.33 40.75
11 Markki Outi EsSu 1.05.44 0.20.16 39.17
12 Leskinen Tiina Lynx 1.09.47 0.24.19 36.42
13 Kokkila Marita EsSu 1.11.17 0.25.49 35.18
Ojajärvi Seija HS KES -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Raiko Erja HyRa 46.55 0.00.00 63.04
2 Illaru Sinikka Delta 47.10 0.00.15 62.04
3 Valonen Eila KaRa 48.00 0.01.05 60.30
4 Lappeteläinen Raija HyRa 49.32 0.02.37 57.79
5 Liimatainen Raili RiSu 49.46 0.02.51 56.88
6 Jumppanen Helena Pihkan 49.56 0.03.01 56.06
7 Ahlqvist Kristiina Raus 53.15 0.06.20 51.97
8 Heinonen Kaija Pihkan 53.56 0.07.01 50.73
9 Väli-Klemelä Marja-Leena Delta 56.39 0.09.44 47.73
10 Parjanne Marja-Liisa EsSu 58.37 0.11.42 45.59
11 Kangasaho Sirpa Delta 59.09 0.12.14 44.65
12 Bergström Anneli EsSu 1.06.16 0.19.21 39.37
13 Mäki-Simola Elina EsSu 1.07.16 0.20.21 38.32
14 Karvonen Iris LeSi 1.10.45 0.23.50 35.98
15 Ojapalo Anneli RR 1.14.41 0.27.46 33.66

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Patronen Lea EsAk 46.33 0.00.00 59.72
2 Savelainen Marketta HS 49.36 0.03.03 55.34
3 Kämäräinen Paula HiKi 51.27 0.04.54 52.68
4 Malmsten Beatrice Lynx 53.31 0.06.58 50.00
5 Koivula Åsa HS 54.30 0.07.57 48.46
6 Sundberg Liisa Lynx 57.04 0.10.31 45.67
7 Laitinen Hellevi HiKi 57.19 0.10.46 44.86
8 Suomalainen Marja LUS 1.03.03 0.16.30 40.23
9 Vähänen Pia HyRa 1.06.34 0.20.01 37.58
10 Ovaskainen Sinikka HS 1.29.13 0.42.40 27.65
11 Lindsten Ulla Lynx 1.32.47 0.46.14 26.22
Kurvinen Ulla LUS HYL -
Hämäläinen Anneli HS HYL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tanska Eeva RaHa 40.34 0.00.00 54.64
2 Reeni Eva RiSu 43.59 0.03.25 49.93
3 Etholen Rose-Marie HS 44.43 0.04.09 48.64
4 Paatero Leena EsSu 46.35 0.06.01 46.25
5 Karvinen Tuulikki HS 50.44 0.10.10 42.06
6 Latvasto Pirkko HS 50.54 0.10.20 41.51
7 Lehto Marja-Liisa KarjUra 52.01 0.11.27 40.22
8 Talvitie Ulla KeU 52.41 0.12.07 39.32
9 Torp Tytti HS 53.18 0.12.44 38.47
10 Mikkonen Ritva EsSu 53.28 0.12.54 37.96
11 Isoherranen Kaarina HS 55.28 0.14.54 36.22
12 Hovinen Riitta KeU 1.02.13 0.21.39 31.96
13 Kokkonen Riitta EsSu 1.03.14 0.22.40 31.11
14 Kaaranen Marketta KeU 1.08.51 0.28.17 28.27
15 Tyysteri Irma KaRa 1.19.33 0.38.59 24.21
16 Lindeman Gunnel HS 1.21.35 0.41.01 23.35
Syväterä Hillevi RiSu KES -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Havukorpi Airi Delta 44.53 0.00.00 35.65
2 Jakoaho Ritva HyRa 47.24 0.02.31 32.91
3 Norva Leena KaRa 47.39 0.02.46 31.90
4 Raatikka Marja HS 53.28 0.08.35 27.68
5 Lepistö Viola HS 58.36 0.13.43 24.57
6 Raunemaa PIrkko HS 1.03.50 0.18.57 21.93
7 Ollikainen Helvi HS 1.11.05 0.26.12 19.13

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vehmanen Marjatta KeU 50.27 0.00.00 44.59
2 Ikkala Leena HS 55.46 0.05.19 38.83
3 Lahti Kaija LeSi 1.00.47 0.10.20 34.24
4 Holopainen Kaarina KeU 1.05.25 0.14.58 30.52
5 Jalava Aune KeU 1.40.04 0.49.37 19.11

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mattila Milla HS 1.06.21 0.00.00 73.40
2 Juga Laura KeU 1.13.48 0.07.27 63.52
3 Minkkinen Sanna RR 1.16.30 0.10.09 58.89
4 Jakobsson Laura EsSu 1.23.27 0.17.06 51.80
5 Lahtinen Katja HS 1.34.28 0.28.07 43.82

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hulkkonen Johanna Pihkan 45.48 0.00.00 78.53
2 Gustafsson Jannina TVV 47.22 0.01.34 75.30
3 Hietaoja Essi HS 48.28 0.02.40 72.97
4 Lehtinen Ilona RR 51.07 0.05.19 68.60
5 Laukkarinen Jenna TVV 51.45 0.05.57 67.18
6 Minkkinen Sirkku RR 55.14 0.09.26 62.40
7 Hanhijärvi Marjukka EsAk 57.03 0.11.15 59.89
8 Kottonen Annika Lynx 57.10 0.11.22 59.24
9 Karvonen Sara Lynx 58.06 0.12.18 57.78
10 Raitanen Alisa TVV 1.02.45 0.16.57 53.02
11 Sorri Noora EsSu 1.03.43 0.17.55 51.74
12 Lammi Elina HS 1.04.14 0.18.26 50.86
13 Nummela Iida MU 1.05.59 0.20.11 49.06
14 Jylänki Pinja Delta 1.06.10 0.20.22 48.47
15 Helle Annukka EsAk 1.07.57 0.22.09 46.75
16 Säijälä Sanna RR 1.21.53 0.36.05 38.43
17 Turpiainen Milla HyRa 1.48.01 1.02.13 28.86
Heinjoki Katja HS HYL -
Kärkkäinen Karoliina MU KES -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Otsamo Pihla HS 34.50 0.00.00 74.28
2 Tolonen Annabella RR 35.32 0.00.42 71.25
3 Hulkkonen Niina Pihkan 37.27 0.02.37 66.13
4 Heikkilä Venla MU 43.28 0.08.38 55.70
5 Sinisalo Laura MU 43.49 0.08.59 53.99
6 Tihilä Hanni TVV 58.23 0.23.33 39.57
7 Nivalainen Krista RR 1.31.58 0.57.08 24.52
Matilainen Helena HS KES -

Sarja D15
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lampinen Kiia MU 51.23 0.00.00 45.32
2 Antikainen Hilla MU 52.45 0.01.22 43.05
3 Antikainen Pinja MU 56.35 0.05.12 39.10
4 Raasakka Maija EsSu 56.59 0.05.36 37.80
5 Aronen Iida MU 1.00.54 0.09.31 34.42
6 Rehn Nelli Lynx 1.02.17 0.10.54 32.72
7 Summanen Aino HS 1.08.10 0.16.47 29.04

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Haltia Riikka RR 25.58 0.00.00
2 Lahtinen Krista HS 26.37 0.00.39
3 Malinen Anni TVV 29.10 0.03.12
4 Aaltonen Katariina HS 33.05 0.07.07
5 Hankonen Helena MU 35.15 0.09.17
6 Kuronen Anna HS 37.09 0.11.11
7 Heiskanen Iida HS 43.07 0.17.09
8 Ståhlberg Emilia EsSu 50.33 0.24.35
9 Hölttä Laura HyRa 50.40 0.24.42

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Plit Heidi Lynx 28.30 0.00.00
2 Roininen Essi HS 31.48 0.03.18
3 Nummela Liinu MU 32.38 0.04.08
4 Hanhijärvi Leenukka EsAk 33.33 0.05.03
5 Mahlamäki Ella EsSu 35.57 0.07.27
6 Suominen Sohvi Delta 36.27 0.07.57
7 Saalo Hanna-Mari MU 37.54 0.09.24
8 Paganus Isabella Lynx 38.20 0.09.50
9 Raasakka Tiina EsSu 38.41 0.10.11
10 Norrbacka Sanni HyRa 39.46 0.11.16
11 Korhonen Saara TVV 41.45 0.13.15
12 Alho Eerika RR 41.46 0.13.16
13 Tuomaala Sara TVV 42.56 0.14.26
14 Friman Ronja HyRa 43.25 0.14.55
15 Kylmälä Laura MU 44.40 0.16.10
16 Ridanpää Iina EsSu 47.39 0.19.09
17 Meriläinen Säde HyRa 1.07.13 0.38.43
18 Kallio Anu KeU 1.17.04 0.48.34
19 Välske Nea HyRa 1.33.29 1.04.59

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Heikkilä Tuuli Lynx 14.58 0.00.00
2 Saalo Siiri MU 15.36 0.00.38
3 Roine Veera Delta 15.53 0.00.55
4 Matilainen Annika HS 17.00 0.02.02
5 Korhonen Emmi TVV 18.16 0.03.18
6 Uusi-Simola Laura MU 20.59 0.06.01
7 Saalo Saara MU 21.02 0.06.04
8 Mäkinen Maija KeU 21.45 0.06.47
9 Koskinen Inka Delta 22.14 0.07.16
10 Pelkonen Roosa MU 23.27 0.08.29
11 Hankonen Elisa MU 23.38 0.08.40
12 Mattila Venla HS 24.43 0.09.45
13 Tilli Henriikka Lynx 24.51 0.09.53
14 Kuusivaara Roosa EsAk 28.16 0.13.18
15 Jylhä Suvi EsSu 53.10 0.38.12

Sarja D11TR
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Turakainen Venla HS 16.17 0.00.00
2 Calderara Pia Lynx 21.55 0.05.38
3 Suntioinen Elli KaRa 25.08 0.08.51
4 Heinaro Ellen HS 28.57 0.12.40
5 Palmen Aino EsSu 32.00 0.15.43
6 Gustafsson Sara KaRa 33.09 0.16.52
7 Antikainen Fanni MU 40.09 0.23.52

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hilo Hanne Lynx 12.32 0.00.00
2 Ketolainen Vilja Pihkan 14.31 0.01.59
3 Tala Emilia HS 14.37 0.02.05
4 Heikkilä Suvi Lynx 14.56 0.02.24
5 Salonen Elli HS 15.07 0.02.35
6 Haapala Ida RR 15.21 0.02.49
7 Salomäki Eerika KeU 15.39 0.03.07
8 Hakuli Hanna KeU 15.51 0.03.19
9 Tala Juulia HS 16.40 0.04.08
10 Norrbacka Salla HyRa 16.44 0.04.12
11 Malinen Hanna TVV 16.54 0.04.22
12 Kulmala Alisa RR 17.26 0.04.54
13 Turakainen Veera HS 17.34 0.05.02
14 Kärkkäinen Milla MU 17.43 0.05.11
15 Tilli Pauliina Lynx 18.00 0.05.28
16 Plit Henriette Lynx 18.47 0.06.15
17 Kangasaho Aino HS 19.27 0.06.55
18 Saranen Saara RR 20.35 0.08.03
19 Nurmi Seela RR 20.39 0.08.07
20 Isoherranen Salla Lynx 21.53 0.09.21
21 Calderara Anna Lynx 21.59 0.09.27
22 Tiljander Venla HyRa 22.42 0.10.10
23 Annala Sonja HS 22.54 0.10.22
24 Lukkari Aino RR 22.56 0.10.24
25 Lindroth Siiri KaRa 28.41 0.16.09