FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Billnäsin keskimatka
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 52
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Taanila Vesa IkNV 43.08 0.00.00 89.24
2 Taivainen Olli-Markus PelPo 43.16 0.00.08 88.44
3 Taanila Henri IkNV 43.17 0.00.09 87.89
4 Wickholm Jörgen SV 43.20 0.00.12 87.26
5 Suonpää Lasse MSParma 43.22 0.00.14 86.67
6 Patana Mikko IkNV 43.24 0.00.16 86.09
7 Heinaro Einari HS 43.25 0.00.17 85.53
8 Bäckström Robin Femman 43.26 0.00.18 84.98
9 Fincke Simo-Pekka KR 43.28 0.00.20 84.39
10 Noponen Petri Delta 43.36 0.00.28 83.61
11 Anttonen Antti VaajTe 43.39 0.00.31 83.00
12 Pihl Peeter MSParma 43.41 0.00.33 82.42
13 Salmenoja Samuli MSParma 43.46 0.00.38 81.74
14 Kodeda Stepan MSParma 43.55 0.00.47 80.95
15 Bäckström Anders Femman 43.56 0.00.48 80.40
16 Hall Mathias Femman 44.19 0.01.11 79.20
17 Valtonen Luukas HS 45.32 0.02.24 76.58
18 Iivari Antti RasKu 48.00 0.04.52 72.18
19 Kallio-Könnö Jarno RasKu 48.38 0.05.30 70.77
20 Niemi Pyry RR 51.30 0.08.22 66.39
21 Loukkalahti Marko Delta 51.35 0.08.27 65.84
22 Lemmetty Teemu OrPo 51.36 0.08.28 65.38
23 Alppi Antti IkNV 51.38 0.08.30 64.90
24 Linnainmaa Tero IkNV 51.39 0.08.31 64.44
25 Suhonen Antto-Iiro KuoSu 51.40 0.08.32 63.99
26 Väisänen Patrik KS 51.42 0.08.34 63.51
27 Huhtanen Juha LapVi 51.45 0.08.37 63.01
28 Kuusinen Petri HlS 51.46 0.08.38 62.55
29 Loukkalahti Vilho Delta 51.48 0.08.40 62.07
30 Putaja Pekka SuSe 51.56 0.08.48 61.48
31 Forsström Ville Raseborg 52.01 0.08.53 60.94
32 Vesanto Anssi EsSu 52.07 0.08.59 60.39
33 Söyring Jani KS 52.16 0.09.08 59.78
34 Mikkola Oskari HS 52.20 0.09.12 59.28
35 Jern Jens Femman 52.50 0.09.42 58.29
36 Ahti Niklas EsSu 53.17 0.10.09 57.37
37 Nuuttila Lauri RasKu 53.24 0.10.16 56.82
38 Matilainen Jarno LS-37 54.28 0.11.20 55.29
39 Ylitalo Aki HauSi 54.58 0.11.50 54.38
40 Suonpää Olli MSParma 55.42 0.12.34 53.25
41 Forsström Benny Raseborg 58.35 0.15.27 50.25
42 Seppänen Mika VaKa 58.37 0.15.29 49.83
43 Wickholm Roy Raseborg 1.00.26 0.17.18 47.96
44 Ylis-Junttila Vesa HlS 1.01.08 0.18.00 47.04
45 Hämäläinen Asko KanKi 1.02.34 0.19.26 45.60
46 Ruokolainen Mikko OK77 1.06.49 0.23.41 42.36
47 Polvi Mikko Koovee 1.07.19 0.24.11 41.71
48 Petukhov Andrey RUS 1.26.00 0.42.52 32.39
Jokiranta Mika KS KES -
Lehtola Hannu KanKi KES -
Galode Paul HS HYL -
von Frenckell Robert Raseborg KES -

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kenttä Santeri OK77 24.39 0.00.00 35.72
2 Ojala Sauli VeVe 25.17 0.00.38 29.60
3 Hällström af Anders OK77 27.02 0.02.23 22.80

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sillanpää Sampo HyRa 30.35 0.00.00 62.63
2 Salo Markus PunKu 30.47 0.00.12 60.52
3 Perä Tapio RR 31.28 0.00.53 57.55
4 Pinola Jukka YlivKu 34.26 0.03.51 51.07
5 Pulli Veli-Matti RaVa 34.47 0.04.12 49.06
6 Rehn Thomas Raseborg 35.16 0.04.41 46.90
7 Länsiluoto Aapo RaJu 42.41 0.12.06 37.53
8 Leinikka Harri Raseborg 44.30 0.13.55 34.82
9 Kopra Riku OrPo 45.31 0.14.56 32.90
10 Nylund André Raseborg 50.42 0.20.07 28.50
11 Puupponen Erno EsSu 50.59 0.20.24 27.32
Viero Jussi LaihLu KES -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laitamäki Jari Delta 30.31 0.00.00 66.77
2 Pavilainen Alexei HlS 30.34 0.00.03 65.71
3 Vainionpää Matti RasKu 30.36 0.00.05 64.69
4 Taskila Sakari LeSi 30.37 0.00.06 63.70
5 Haaramo Panu EsSu 30.41 0.00.10 62.61
6 Kivilaakso Sami Lynx 31.00 0.00.29 61.04
7 Metsäranta Arto Delta 31.17 0.00.46 59.55
8 Hyvönen Sakari KuoSu 31.55 0.01.24 57.46
9 Larmala Juha-Pekka EsSu 32.01 0.01.30 56.37
10 Autio Rauno KaRa 34.04 0.03.33 52.12
11 Nikkinen Jyrki HyRa 34.12 0.03.41 51.07
12 Nieminen Jyrki LHR 35.50 0.05.19 47.93
13 Sundström Sami HS 36.18 0.05.47 46.51
14 Fiskars Stefan Raseborg 36.20 0.05.49 45.67
15 Tuomola Jarkko SomEsa 36.27 0.05.56 44.72
16 Isoherranen Sami OK77 36.47 0.06.16 43.53
17 Hytönen Harri Delta 37.24 0.06.53 42.03
18 Määttänen Pekka EsSu 41.45 0.11.14 36.95
19 Mahlamäki Tomi EsSu 49.09 0.18.38 30.80
20 Turakainen Olli HS 1.02.28 0.31.57 23.77
Salonen Tero HauSi HYL -
Kivelä Tuomas Raus HYL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 27
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Yliluikki Matti SuSi 27.34 0.00.00 67.51
2 Niskanen Petteri RasHy 27.42 0.00.08 66.41
3 Mättölä Ali EsSu 28.32 0.00.58 63.72
4 Pernu Kimmo EsSu 28.48 0.01.14 62.38
5 Pallaspuro Pekka Delta 29.22 0.01.48 60.45
6 Haajanen Leif Raseborg 30.30 0.02.56 57.50
7 Partanen Juha RasHy 31.26 0.03.52 55.11
8 Ilmonen Matti IPR 33.15 0.05.41 51.45
9 Ikäheimo Seppo EsSu 33.25 0.05.51 50.55
10 Pulli Tuomo LappRi 33.54 0.06.20 49.20
11 Kotiharju Ari IkNV 34.02 0.06.28 48.37
12 Kantanen Olli OK77 35.03 0.07.29 46.36
13 Heikkinen Jussi EsSu 35.54 0.08.20 44.66
14 Lindahl Anders AOK 36.33 0.08.59 43.28
15 Backman Kari IinYr 36.54 0.09.20 42.29
16 Valtonen Jari HS 37.14 0.09.40 41.33
17 Kallio Pekka EsAk 37.41 0.10.07 40.27
18 Ray Tomas OK77 38.53 0.11.19 38.47
19 Jakobsson Harri EsSu 40.09 0.12.35 36.72
20 Hanhijärvi Antti EsAk 40.12 0.12.38 36.14
21 Suhonen Timo KuoSu 40.23 0.12.49 35.45
22 Minkkinen Ismo RR 40.45 0.13.11 34.60
23 Mikkola Sakari HS 40.54 0.13.20 33.95
24 Halén Marco EsSu 40.58 0.13.24 33.37
25 Mandell Jonny Femman 42.59 0.15.25 31.31
26 Reiman Markku JäPa 1.00.26 0.32.52 21.91
Kaartinen Markku AngA KES -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kuusinen Mikko HS 28.29 0.00.00 59.45
2 Kattainen Ari HyRa 28.48 0.00.19 57.44
3 Silvennoinen Jussi KR 29.03 0.00.34 55.60
4 Hänninen Jukka Delta 29.06 0.00.37 54.16
5 Parnetti Roy HyRa 29.18 0.00.49 52.46
6 Partanen Timo RasHy 30.50 0.02.21 48.58
7 Frilander Heikki SV 31.37 0.03.08 46.14
8 Vänttinen Klaus Delta 32.37 0.04.08 43.53
9 Liukkonen Jari IHR 33.28 0.04.59 41.26
10 von Frenckell Otto Raseborg 34.14 0.05.45 39.19
11 Laine Markku MU 39.53 0.11.24 32.66
Lampinen Raino HS HYL -
Kauppinen Tuomo HyRa HYL -
Heikkinen Jarmo HyRa HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Valkonen Pekka Kalske 32.01 0.00.00 53.11
2 Wickholm Björn-Erik Raseborg 32.14 0.00.13 51.44
3 Nyberg Henry Orient 34.03 0.02.02 47.44
4 Ojapalo Ilkka RR 34.45 0.02.44 45.26
5 Pulkkinen Erkki RaLu 35.30 0.03.29 43.11
6 Keskitalo Jukka LLuja 35.36 0.03.35 41.79
7 Pienimäki Kalevi Raseborg 38.42 0.06.41 37.35
8 Kuivala Hannu TuS 39.09 0.07.08 35.83
9 Laaksonen Lasse SuSi 40.28 0.08.27 33.62
10 Kinkki Seppo TaNMKY 40.41 0.08.40 32.39
11 Kuivala Juha TuS 41.02 0.09.01 31.08
12 Viitasalo Harri RiSu 46.21 0.14.20 26.60
Ahlqvist Hannu Raus KES -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Helkkula Rauli TuMe 24.52 0.00.00 53.26
2 Kallio Lasse SuSi 26.53 0.02.01 48.28
3 Savonen Esko HlS 26.57 0.02.05 47.18
4 Kataja Lasse SuSi 27.30 0.02.38 45.27
5 Ovaska Ari EE 28.42 0.03.50 42.46
6 Väätäinen Seppo EsSu 28.52 0.04.00 41.29
7 Vähänen Jukka HyRa 31.31 0.06.39 36.98
8 Andelin Jouko LaTa 31.45 0.06.53 35.87
9 Koskinen Kaj VaHa 32.47 0.07.55 33.94
10 Wikstrom Osten BEL 32.53 0.08.01 33.03
11 Kangasaho Simo Delta 34.14 0.09.22 30.95
12 Kämpe Leif Raseborg 35.07 0.10.15 29.42
13 Kurvinen Veijo L-US 35.16 0.10.24 28.54
14 Hotti Reino HS 38.08 0.13.16 25.70
15 Terävä Seppo XYZ 41.06 0.16.14 23.20
Sjöberg Rolf HiKi KES -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jarva Risto OrPo 26.31 0.00.00 47.57
2 Rapakko Timo SuSi 26.32 0.00.01 46.44
3 Wessman Risto Delta 26.49 0.00.18 44.87
4 Sane Kari HS 27.05 0.00.34 43.35
5 Karvonen Raimo SuSi 27.14 0.00.43 42.04
6 Kallio Kari SuSi 27.18 0.00.47 40.87
7 Ottelin Pekka JRV 27.31 0.01.00 39.49
8 Liitiäinen Reijo AOK 27.36 0.01.05 38.32
9 Sten Börje Orient 30.44 0.04.13 33.47
10 Laine Juhani Delta 33.59 0.07.28 29.41
11 Partanen Risto HyRa 37.04 0.10.33 26.18
12 Mäkinen Matti Mesik 38.35 0.12.04 24.39
13 Saarinen Olli Delta 39.20 0.12.49 23.19
14 Teppo Jaakko KoS 46.59 0.20.28 18.79

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Palomäki Mikko HyRa 24.43 0.00.00 42.77
2 Suonpää Pentti EsAk 25.05 0.00.22 41.09
3 Hakio Risto HS 26.10 0.01.27 38.38
4 Lappalainen Matti EsAk 27.35 0.02.52 35.45
5 Itkonen Eero HlS 28.19 0.03.36 33.60
6 Saario Seppo MSParma 28.31 0.03.48 32.44
7 Saario Pentti LoJa 32.52 0.08.09 27.34
8 Syväterä Pekka RiSu 33.37 0.08.54 25.95
9 Launis Kari Raus 39.03 0.14.20 21.66
10 Lindeman Osmo HS 39.58 0.15.15 20.50
11 Väyrynen Heikki EsSu 40.17 0.15.34 19.68
Nikkinen Yrjö HyRa HYL -
Punkero Toivo HyRa KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ruokonen Keijo HS 36.39 0.00.00
2 Rikkinen Kalevi SaPu 46.39 0.10.00

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kankkunen Matias OK77 42.54 0.00.00 57.11
2 Vartiainen Juha OrPo 44.41 0.01.47 49.35
3 Niskanen Teemu LS-37 49.16 0.06.22 39.78
4 Hänninen Jarkko Delta 56.49 0.13.55 30.18

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Huostila Anssi LamSä 24.22 0.00.00 57.05
2 Sundman Edvard Delta 24.38 0.00.16 53.61
3 Salopelto Atso SKVuoksi 27.45 0.03.23 45.08
4 Salervo Mikko OK77 27.53 0.03.31 42.38
5 Lehto Elias KarjUra 28.52 0.04.30 38.52
6 Stenström Joni Raseborg 34.15 0.09.53 30.44
7 Hakala Joakim Femman 40.16 0.15.54 24.17

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lönnström Emil Orient 23.13 0.00.00 48.77
2 Rehn Dennis Raseborg 23.19 0.00.06 47.87
3 Ikäheimo Ilmari EsSu 23.26 0.00.13 46.94
4 Ilmonen Aleksi IPR 23.29 0.00.16 46.15
5 Hanhijärvi Petrus EsAk 23.40 0.00.27 45.11
6 Tulonen Benjamin Delta 23.42 0.00.29 44.36
7 Hällström af Fabian OK77 24.46 0.01.33 41.80
8 Niskanen Tuomo MU 25.07 0.01.54 40.57
9 Lehto Linus KarjUra 25.22 0.02.09 39.54
10 Sundström Teemu HS 25.34 0.02.21 38.59
11 Niemi Kasperi HS 25.40 0.02.27 37.81
12 Puputti Tuomas Delta 26.35 0.03.22 35.90
13 Lindahl Jesper AOK 26.49 0.03.36 34.99
14 Pernu Lari EsSu 27.25 0.04.12 33.63
15 Larmala Niko EsSu 27.47 0.04.34 32.60
16 Rauhala Juha EsSu 27.55 0.04.42 31.87
17 Tynys Joona KS 29.15 0.06.02 29.86
18 Thomander Victor KSF 31.32 0.08.19 27.19
19 Mandell Mikael Femman 34.57 0.11.44 24.07
20 Huostila Tommi LamSä 34.59 0.11.46 23.58
21 Vehmas Miika EsSu 36.22 0.13.09 22.24
22 Halen Leevi EsSu 52.13 0.29.00 15.18

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lahtinen Vesa Delta 17.40 0.00.00
2 Niskanen Janne VeVe 17.46 0.00.06
3 Sarkimo Esa SuSi 17.48 0.00.08
4 Palmen Alvar EsSu 17.50 0.00.10

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Niemi Topias HS 16.37 0.00.00
2 Lönnström Eric Orient 16.38 0.00.01
3 Isolähteenmäki Atte LLL 25.32 0.08.55
4 Hollo Lauri EsSu 27.28 0.10.51

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Silvennoinen Oskari KR 14.11 0.00.00
2 Sandell Cedrik Raseborg 14.40 0.00.29
3 Roine Leevi Delta 15.07 0.00.56
4 Oksa Antti-Jussi TarpSu 15.12 0.01.01
5 Donner Jonny OK77 15.28 0.01.17
6 Salo Juho-Pekka Lynx 22.46 0.08.35
7 Tervakangas Mikko EsSu 22.58 0.08.47
8 Rautio Mikael EsSu 23.01 0.08.50
9 Puupponen Lauri EsSu 23.07 0.08.56
10 Hanhijärvi Paulus EsAk 25.07 0.10.56
11 Hursti Toivo EsSu 25.52 0.11.41
Salo Kasperi PunKu HYL -
Hyvönen Jerry KuoSu KES -

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantanen Merja JRV 32.59 0.00.00 81.35
2 Teini Marika Pohjant 33.13 0.00.14 79.43
3 Öblom Jonna Raseborg 35.22 0.02.23 73.34
4 Patana Jenny Delta 35.24 0.02.25 72.01
5 Lindholm Sara Raseborg 35.35 0.02.36 70.38
6 Andelin Sanna LaTa 35.45 0.02.46 68.80
7 Pekkala Sini EsSu 36.06 0.03.07 66.89
8 Ryyppö Minna HS 36.11 0.03.12 65.50
9 Väre Tiina SomEsa 36.17 0.03.18 64.09
10 Suhonen Anniina KuoSu 42.09 0.09.10 54.11
11 Noponen Heli Delta 42.43 0.09.44 52.34
12 Ruokolainen Miina OK77 46.01 0.13.02 47.62
13 Kauppila Terhi HS 46.31 0.13.32 46.15
14 Keskitalo Johanna LLuja 46.35 0.13.36 45.12
15 Karvonen Tiina SomEsa 47.46 0.14.47 43.07
16 Andelin Marjaana LaTa 57.43 0.24.44 34.87
17 Nyholm Tanja KaRa 1.05.08 0.32.09 30.21
18 Puputti Jenny Delta 1.05.59 0.33.00 29.14
19 Vesanto Tarja EsSu 1.10.41 0.37.42 26.57

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kohonen Maiju KanKi 23.11 0.00.00
2 Hämälistö Sanna SuSi 23.15 0.00.04
Klinga Jaana LS-37 KES -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tervakangas Sanna EsSu 30.33 0.00.00 60.68
2 Wartiainen Piritta KS 30.47 0.00.14 57.21
3 Louhisola Meri Lynx 31.00 0.00.27 53.82
4 Mahlamäki Saara EsSu 34.15 0.03.42 46.01
5 Rantamäki Pernilla Raseborg 34.43 0.04.10 42.72
6 Sillanpää Hanna HyRa 44.27 0.13.54 31.28
7 Salo Mervi PunKu 49.47 0.19.14 26.07

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Roine Virpi Delta 31.13 0.00.00 65.92
2 Eskolin Tatjana PIF 34.45 0.03.32 57.85
3 Ray Carola OK77 35.09 0.03.56 55.84
4 Nieminen Tuula RasKu 35.13 0.04.00 54.39
5 Turakainen Irene HS 35.17 0.04.04 52.94
6 Taipalus Maarika RasKu 35.20 0.04.07 51.52
7 Pulli Tessa RaVa 35.54 0.04.41 49.39
8 Francke Astra EsSu 36.11 0.04.58 47.69
9 Torp-Donner Heidi OK77 37.50 0.06.37 44.35
10 Kahanpää Hanna EsSu 40.35 0.09.22 40.18
11 Danielsson Malin Raseborg 45.47 0.14.34 34.58
12 Myllys Liisa HS 1.05.13 0.34.00 23.54
Väisänen Inka KuoSu KES -
Rantala Päivi RaLu KES -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Silvennoinen Tarja KR 28.51 0.00.00 61.93
2 Heerman Maria RaLu 35.41 0.06.50 47.93
3 Lankinen Pauliina HS 37.46 0.08.55 43.26
4 Myllys Leena HS 38.00 0.09.09 40.98
5 von Frenckell Catarina Raseborg 39.15 0.10.24 37.72
6 Suhonen Sirpa KuoSu 39.34 0.10.43 35.48
7 Tuumi-Niemi Leena-Riitta HS 40.24 0.11.33 32.86
8 Isolähteenmäki Tiina IkNV 46.51 0.18.00 26.70

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäkelä Anja RiSu 27.51 0.00.00
2 Lähteilä Seija-Sinikka HiKi 36.42 0.08.51
Kivioja Pirjo SalVil HYL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Illaru Sinikka Delta 25.42 0.00.00 52.01
2 Ojapalo Anneli RR 32.28 0.06.46 38.70
3 Ahlqvist Kristiina Raus 34.20 0.08.38 34.26
4 Kangasaho Sirpa Delta 34.39 0.08.57 31.63
5 Bäck Hannele Raseborg 35.49 0.10.07 28.36
6 Rantalainen Tuija NaTe 58.12 0.32.30 16.08

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Andelin Tarja LaTa 30.13 0.00.00 46.84
2 Savonen Leena HlS 30.44 0.00.31 44.68
3 Windahl Leni Raseborg 31.54 0.01.41 41.71
4 Rantalainen Arja NaTe 34.19 0.04.06 37.54
5 Pienimäki Marit Raseborg 34.24 0.04.11 36.21
6 Forsström Anne Raseborg 35.10 0.04.57 34.21
7 Vähänen Pia HyRa 35.23 0.05.10 32.80
8 Kurvinen Ulla L-US 38.04 0.07.51 29.38
9 Karvonen Pirjo SuSi 40.38 0.10.25 26.48
10 Aminoff Carita Raseborg 45.57 0.15.44 22.49
11 Laine Irmeli Delta 56.29 0.26.16 17.54

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ojamaa Marja-Liisa SalVie 32.08 0.00.00 49.78
2 Reeni Eva RiSu 36.35 0.04.27 37.16
3 Syväterä Hillevi RiSu 50.05 0.17.57 22.36

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Järveläinen Julia Femman 30.58 0.00.00 59.89
2 Valkonen Outi Kalske 31.34 0.00.36 54.35
3 Helle Annukka EsAk 32.31 0.01.33 48.48
4 Ojala Jenna VeVe 33.00 0.02.02 43.56
5 Fiskars Mikaela Raseborg 44.34 0.13.36 29.13

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Valkonen Oona Kalske 23.39 0.00.00 53.56
2 Hanhijärvi Marjukka EsAk 27.10 0.03.31 43.83
3 Valkonen Viivi Kalske 28.24 0.04.45 39.25
4 Bäck Josefina Raseborg 31.37 0.07.58 32.85
Partanen Anni RasHy KES -
Rauttola Tiia-Maria Delta HYL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Enlund Alexandra Femman 22.21 0.00.00 45.97
2 Lövdal Elin Femman 22.31 0.00.10 44.49
3 Ståhlberg Emilia EsSu 22.40 0.00.19 43.06
4 Malinen Anni TVV 22.43 0.00.22 41.83
5 Kaartinen Selja AngA 22.54 0.00.33 40.38
6 Yliluikki Henna SuSi 24.57 0.02.36 36.03
7 Aaltonen Katariina HS 25.15 0.02.54 34.58
8 Raasakka Maija EsSu 25.18 0.02.57 33.50
9 Granados Escartin Elva EsSu 34.41 0.12.20 23.70
10 Seppä Emma EsSu 34.49 0.12.28 22.87
11 Backman Saana HaHe 37.12 0.14.51 20.71
12 Wide Alexandra Raseborg 47.30 0.25.09 15.68
Jaatinen Milja HaHe KES -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hanhijärvi Leenukka EsAk 17.52 0.00.00
2 Mahlamäki Ella EsSu 23.45 0.05.53
Juva Jonna AngA KES -

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rantala Jasmiina RaLu 19.57 0.00.00
2 Donner Janina OK77 20.10 0.00.13
3 Tulonen Jenna Delta 25.19 0.05.22
4 Roine Veera Delta 26.34 0.06.37
5 Tikkanen Venla EsSu 27.34 0.07.37
6 Kaukonen Ella EsSu 27.50 0.07.53
7 Lappi Jenni EsSu 27.57 0.08.00
8 Metsälä Emma Keihäs 28.14 0.08.17
Mandell Mira Femman KES -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Silvennoinen Siiri KR 15.09 0.00.00
2 Turakainen Venla HS 15.30 0.00.21
3 Määttänen Maria EsSu 16.25 0.01.16
4 Paloheimo Oona EsSu 16.27 0.01.18
5 Lindahl Jannica AOK 16.33 0.01.24
6 Palmen Aino EsSu 16.38 0.01.29
7 Ståhlberg Elisa EsSu 16.43 0.01.34
8 Metsälä Essi Keihäs 16.45 0.01.36
9 Niskanen Nelli VeVe 18.06 0.02.57
9 Ojala Jutta VeVe 18.06 0.02.57
11 Roos Renja AngA 23.55 0.08.46