FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Kansallinen keskimatka ja Alueen oravapolkukisa
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Bäckström Robin Femman 39.35 0.00.00 78.10
2 Tunis Staffan Femman 39.42 0.00.07 76.90
3 Ylikangas Esko RasKu 42.57 0.03.22 70.18
4 Rantala Teemu LapVi 46.00 0.06.25 64.69
5 Sivén Ville LapVi 48.04 0.08.29 61.10
6 Backlund Pontus NOK 50.56 0.11.21 56.90
7 Sundelin Peter Femman 51.08 0.11.33 55.92
8 Kronberg Christian Femman 54.02 0.14.27 52.21
9 Kalliokoski Toni HalTo 55.15 0.15.40 50.36
10 Lehtimäki Pasi RMH 1.01.44 0.22.09 44.44
11 Korpi Eero AlahKi 1.03.01 0.23.26 42.93
12 Näsi Roope AlahKi 1.08.52 0.29.17 38.72
13 Ala-Louvesniemi Jarkko VaaSu 1.13.10 0.33.35 35.91

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Perus Jens NOK 41.00 0.00.00 56.02
2 Nisula Marko TeuRi 41.35 0.00.35 53.86
3 Jonkka Jari RasKa 48.59 0.07.59 44.55
4 Lehtinen Juhani KauKa 52.19 0.11.19 40.61
5 Ylihärsilä Ari AlahKi 53.28 0.12.28 38.67
6 Myllymäki Jyri VetU 1.04.55 0.23.55 30.96
Uitto Juha RasKu HYL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Torrkulla Jan Femman 35.03 0.00.00 50.34
2 Rantala Mika RaJu 35.46 0.00.43 48.76
3 Kamila Kai SuJu 37.13 0.02.10 46.31
4 Kaitola Harri RasKe 37.29 0.02.26 45.44
5 Rinta-Keturi Mika RaJu 39.16 0.04.13 42.86
6 Ylihärsilä Juha AlahKi 39.58 0.04.55 41.60
7 Lassila Kenneth Botnia 40.24 0.05.21 40.65
8 Yli-Ilkka Harri RaJu 41.34 0.06.31 39.02
9 Nurmi Pasi RasKe 42.57 0.07.54 37.29
10 Nevala Pasi TeuRi 48.25 0.13.22 32.66
11 Ruokola Ilkka RaJu 53.04 0.18.01 29.41
12 Pasanen Jussi RaJu 54.10 0.19.07 28.44
Nisula Markku TeuRi KES -
Lemponen Ari RaJu KES -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tyynelä Kari VetU 30.46 0.00.00 55.81
2 Kuusisto Mika LaihLu 33.27 0.02.41 50.85
3 Hauhia Teemu RasKu 33.39 0.02.53 50.07
4 Hilli Kimmo JalJa 36.03 0.05.17 46.29
5 Laasanen Juha LaihLu 36.54 0.06.08 44.79
6 Tuomisto Hannu RaJu 37.22 0.06.36 43.80
7 Katajamäki Arto SuJu 38.39 0.07.53 41.93
8 Holmback Johan Malax 38.50 0.08.04 41.32
9 Byggningsbacka Johan Brahe 40.48 0.10.02 38.93
10 Koskela Heikki RaJu 40.52 0.10.06 38.47
11 Kandolin Ismo KortJV 47.36 0.16.50 32.69
12 Saksa Markku TeuRi 49.04 0.18.18 31.39
13 Kattelus Matti LapVi 50.21 0.19.35 30.27
14 Myllymäki Aimo KortJV 52.55 0.22.09 28.50
15 Snickars Christer Solf 53.44 0.22.58 27.76
16 Lassila Antti KuortKu 58.43 0.27.57 25.13
17 Kinnari Jukka SuJu 1.02.04 0.31.18 23.52

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ahola Arvo RasKu 29.38 0.00.00 51.45
2 Lillandt Stefan Kristina 29.40 0.00.02 50.80
3 Tuomisto Juha VaaSu 30.12 0.00.34 49.32
4 Vallbacka Heikki KortJV 31.31 0.01.53 46.70
5 Mahlamäki Jari TeuRi 33.39 0.04.01 43.22
6 Hautala Eero KortJV 33.54 0.04.16 42.38
7 Lusa Hannu RaJu 36.19 0.06.41 39.08
8 Mäki-Kamppi Kari RasKu 36.23 0.06.45 38.52
9 Tamminen Erkki SuJu 36.38 0.07.00 37.78
10 Sokka Ari RaJu 38.24 0.08.46 35.58
11 Härö Hannu VäVi 42.30 0.12.52 31.73
12 Toppari Reijo KauWi 43.59 0.14.21 30.26
13 Ikola Arto RaJu 48.55 0.19.17 26.85
Ala-Hukkala Juha RaJu KES -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Yli-Kaatiala Ari LapVi 30.59 0.00.00 50.27
2 Rantoja Juha RasKu 31.29 0.00.30 48.91
3 Tamminen Hannu SuJu 34.29 0.03.30 44.13
4 Kivipelto Kalevi AlajA 35.48 0.04.49 42.00
5 Rintamäki Seppo RaJu 36.51 0.05.52 40.32
6 Viinikka Matti KauKa 37.09 0.06.10 39.51
7 Tamminen Heikki SuJu 38.30 0.07.31 37.66
8 Nuuttila Kari KauKa 38.32 0.07.33 37.16
9 Joki Sauli VetU 40.01 0.09.02 35.33
10 Lillsjö Bengt Malax 41.11 0.10.12 33.90
11 Huhtanen Esa RaJu 41.29 0.10.30 33.22
12 Grannabba Johan Terjärv 41.33 0.10.34 32.73
13 Kronberg Håkan Femman 48.13 0.17.14 27.83
14 Enegren Jan Solf 56.15 0.25.16 23.54

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Svedström Mats NOK 25.10 0.00.00 44.98
2 Pienimäki Kari RaJu 27.10 0.02.00 41.05
3 Eno Kaarlo TeuRi 27.16 0.02.06 40.27
4 Williamsson Bo-Göran VaaSu 28.03 0.02.53 38.54
5 Valli Seppo KauKa 29.15 0.04.05 36.38
6 Myllymäki Ari KPV 30.13 0.05.03 34.66
7 Sundelin Rolf-Erik GIF 32.18 0.07.08 31.89
8 Eklund Sven NOK 32.47 0.07.37 30.91
9 Hautala Olavi RaJu 35.27 0.10.17 28.10
10 Harju Jorma KortJV 50.09 0.24.59 19.53
11 Herrgård Clas-Göran Täby 50.41 0.25.31 18.99

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Åkerblom Måns GIF 28.59 0.00.00 34.53
2 Kankaanpää Jussi RaJu 29.19 0.00.20 33.67
3 Keskinen Jouko RaJu 30.48 0.01.49 31.60
4 Backman Sven-Olof Falken 31.49 0.02.50 30.17
5 Forsén Björn NOK 32.32 0.03.33 29.08
6 Kujala Seppo PoRa 36.24 0.07.25 25.62
7 Lilja Matti RaJu 36.42 0.07.43 25.04
8 Jäntti Håkan Malax 52.40 0.23.41 17.19
Lähdekorpi Mauri Femman HYL -
Korvakangas Reino VaaSu HYL -
Viitala Jorma RaJu KES -
Talvisilta Tapio ViRuS KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Keskinen Matti TikSu 27.03 0.00.00 37.18
2 Sandgren Lars NOK 29.14 0.02.11 33.76
3 Koski Matti J NOK 29.46 0.02.43 32.52
4 Staffans Per-Erik Vörå 31.10 0.04.07 30.45
5 Gädda Håkan Femman 31.58 0.04.55 29.10
6 Viitala Matias LapVi 38.47 0.11.44 23.50
7 Sandvik Klas Terjärv 40.13 0.13.10 22.19
8 Luoma Antti KortJV 43.00 0.15.57 20.32
Pelkonen Toivo YlikNM HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salmi Aimo VaaSu 26.59 0.00.00 33.66
2 Knuuttila Helge VaaSu 27.48 0.00.49 31.85
3 Vuorinen Pentti SuJu 28.27 0.01.28 30.33
4 Patana Tapio VetU 33.22 0.06.23 25.18
5 Moisio Paavo SaPu 33.37 0.06.38 24.32
6 Kataja Reino SuJu 35.06 0.08.07 22.64
7 Holmlund Elof Malax 39.40 0.12.41 19.46

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mård Leo Kristina 27.55 0.00.00 30.91
2 Koivunen Matti RaJu 34.21 0.06.26 23.87
3 Koivunen Rauno RaJu 42.25 0.14.30 18.31
Ylipelkola Erkki LappVe HYL -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saari Juho PoRa 40.09 0.00.00

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Herttua Matti LapVi 47.13 0.00.00 35.15
2 Lammi Aleksi LapVi 51.40 0.04.27 31.52
3 Hyvönen Johannes Solf 53.10 0.05.57 30.05
4 Parkkinen Eetu AlahKi 1.00.39 0.13.26 25.83
5 Sankelo Hermanni KortJV 1.06.51 0.19.38 22.97
6 Punkari Timo YKV 1.12.35 0.25.22 20.72
7 Kauppi Teemu LaihLu 1.26.03 0.38.50 17.12
Saari Jani PoRa KES -
Nyrhinen Henrik YKV KES -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rintala Niku TeuRi 29.38 0.00.00
2 Koskela Sakari RaJu 31.00 0.01.22
3 Kaitola Iiro RasKe 31.05 0.01.27
4 Kaitola Lauri RasKe 33.46 0.04.08
5 Saksa Riku TeuRi 42.44 0.13.06
6 Nisula Joona TeuRi 43.06 0.13.28
7 Hemminki Joni RaJu 47.55 0.18.17
8 Ena Kasper Falken 48.46 0.19.08
9 Lillhonga Leander GIF 50.43 0.21.05
10 Hauhia Ilari RaJu 51.57 0.22.19
11 Saari Joni PoRa 57.31 0.27.53
Haapalainen Olli RasKe HYL -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kauppi Anssi LaihLu 23.54 0.00.00
2 Kaksonen Teemu YKV 25.59 0.02.05
3 Stevander Pyry KuortKu 27.15 0.03.21
4 Vilpakka Jaakko LapVi 34.21 0.10.27
5 Ala-Honkola Olli VaaSu 41.37 0.17.43
6 Saranpää Topias RaJu 41.47 0.17.53
7 Melender Eetu RaJu 48.15 0.24.21

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rantoja Jarkko RasKe 13.16 0.00.00
2 Karjanlahti Eero RaJu 15.02 0.01.46
3 Tuomisto Lauri RaJu 15.23 0.02.07
4 Kullman Hannes Falken 15.30 0.02.14
5 Hölsö Severi YKV 16.46 0.03.30
6 Hemminki Niko RaJu 16.50 0.03.34
7 Sankelo Antton KortJV 18.02 0.04.46
8 Lindgren Joona KortJV 18.07 0.04.51
9 Vuorela Johannes YKV 18.22 0.05.06
10 Leppälä Jarno JalJa 20.09 0.06.53
11 Stenbacka Oscar VaaSu 20.20 0.07.04
12 Karjanlahti Eemeli RaJu 20.25 0.07.09
13 Udell Robin Solf 21.04 0.07.48
13 Nisula Ville TeuRi 21.04 0.07.48
15 Tiukkanen Jaakko VaaSu 21.57 0.08.41
15 Lillhonga Kevin GIF 21.57 0.08.41
17 Hietaharju Ossi RaJu 25.33 0.12.17
18 Louko Iiro RasKe 29.01 0.15.45
19 Ollikkala Miro PoRa 31.20 0.18.04
20 Ena Alexander Falken 32.35 0.19.19
21 Rinta-Koski Eemeli PoRa 33.54 0.20.38
22 Niemi Jaakko PoRa 43.54 0.30.38

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Elomaa Jere VaaSu 16.34 0.00.00
2 Kangas Juho LapVi 17.38 0.01.04
3 Kauppi Lauri LaihLu 18.17 0.01.43
4 Laasanen Matti LaihLu 18.19 0.01.45
5 Nurmi Elias RasKe 19.43 0.03.09
6 Lassila Aaro KuortKu 20.03 0.03.29
7 Hilli Anttoni JalJa 23.19 0.06.45
8 Punkari Jani YKV 27.40 0.11.06
9 Kumara Eemeli LaihLu 28.20 0.11.46
10 Pukkinen Niko-Petteri YKV 32.17 0.15.43
11 Viianen Lauri LaihLu 45.10 0.28.36
12 Saranen Santeri RasKe 53.49 0.37.15
Saranpää Touko RaJu KES -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Stevander Karri KuortKu 10.33 0.00.00
2 Rantala Jussi OH 11.25 0.00.52
3 Sankelo Sampo 12.37 0.02.04
4 Lehto Jere TeuRi 12.57 0.02.24
5 Pasanen Aapo RaJu 13.59 0.03.26
6 Hautamäki Juho-Verner RasKe 14.49 0.04.16
7 Ylihärsilä Ville AlahKi 15.46 0.05.13
8 Nevala Roni TeuRi 16.01 0.05.28
9 Konttinen Markus RaJu 16.33 0.06.00
10 Savela Aapo YKV 16.44 0.06.11
11 Holmback Emil Malax 17.23 0.06.50
12 Mäki Jasper LapVi 19.18 0.08.45
13 Kumara Heikki LaihLu 22.24 0.11.51
14 Mutikainen Leevi RaJu 22.28 0.11.55
15 Saranen Anton RasKe 23.19 0.12.46

Sarja H8RR
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hauhia Iiro RaJu 14.36 0.00.00
2 Saarimäki Atte RasKe 16.31 0.01.55
3 Norrbacka Roni-Eemil VaaSu 16.49 0.02.13
4 Udell Oliver Solf 16.56 0.02.20
5 Ylihärsilä Aatu AlahKi 18.27 0.03.51
6 Ylihärsilä Roni AlahKi 19.00 0.04.24
7 Lehtioja Lauri RaJu 19.03 0.04.27
8 Nurmi Aapo RasKe 19.23 0.04.47
9 Kangas Aapo LapVi 19.41 0.05.05
10 Rinta-Koski Aapeli PoRa 20.19 0.05.43
11 Hauhia Aleksi RaJu 20.44 0.06.08
12 Niemi Heikki PoRa 22.44 0.08.08
13 Konttinen Aleksi RaJu 23.07 0.08.31
14 Mäkynen Marius RaJu 26.31 0.11.55
15 Koivisto Eemeli AlajA 28.24 0.13.48
16 Ylihärsilä Riku AlahKi 30.45 0.16.09

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Gunell Yvonne PIF 32.41 0.00.00 75.01
2 Fränti Kati RasKu 39.28 0.06.47 61.34
3 Varjonen Essi VaaSu 39.42 0.07.01 60.21
4 Taipalus Maarika RasKu 42.54 0.10.13 55.01
5 Rinkineva Laura RaJu 43.49 0.11.08 53.16
6 Simpanen Hanna-Mari HalTo 43.58 0.11.17 52.28
7 Åstrand Ulla-Maria Botnia 44.33 0.11.52 50.91
8 Backlund Pernilla NOK 49.02 0.16.21 45.63
9 Hietamäki Elina RaJu 51.30 0.18.49 42.85
10 Blomqvist Eija Femman 54.05 0.21.24 40.23
11 Rinkineva Elina RaJu 58.35 0.25.54 36.62
12 Ali-Rekola Anne TVV 1.05.31 0.32.50 32.28
13 Holkkola Carina VaaSu 1.08.15 0.35.34 30.53

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Udell Tina Solf 37.57 0.00.00

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lehtinen Anne KauKa 39.05 0.00.00 50.06
2 Lervik Therese Solf 40.51 0.01.46 46.10
3 Ena Linda Falken 40.58 0.01.53 44.18
4 Rantoja Kati RasKe 42.34 0.03.29 40.79
5 Saarimäki Riikka RasKe 57.07 0.18.02 29.12

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kuusisto Merja LaihLu 29.16 0.00.00 45.44
2 Holmback Maria Malax 42.33 0.13.17 30.58
3 Iso-Koivisto Minna KauWi 43.09 0.13.53 29.50
4 Ahola Mari RasKe 44.33 0.15.17 27.93
5 Haapalainen Minna RasKe 48.59 0.19.43 24.82
6 Koskela Seija SuJu 49.36 0.20.20 23.94
7 Torrkulla Päivi Femman 52.37 0.23.21 22.02
8 Hautamäki Anne-Mari RasKe 59.33 0.30.17 18.98

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ala-Kasari Outi RasKu 25.59 0.00.00 52.78
2 Katajamäki Tuija KauWi 27.38 0.01.39 49.01
3 Latvala Annukka RaJu 30.58 0.04.59 43.18
4 Koskela Sari RaJu 37.17 0.11.18 35.41
5 Kattelus Päivi LapVi 37.18 0.11.19 34.93
6 Ukskoski Marianne PerhKi 37.38 0.11.39 34.16
7 Stevander Arja KuortKu 39.26 0.13.27 32.17
8 Snickars Virpi Solf 39.41 0.13.42 31.54
9 Kontturi Liisa RasKa 39.48 0.13.49 31.01
10 Korpela-Kamila Heidi SuJu 43.38 0.17.39 27.90
11 Erkkilä Kristina AlahKi 43.46 0.17.47 27.42
12 Kielinen-Myllymäki Satu KortJV 52.17 0.26.18 22.62
13 Friman Rose-Maj Solf 1.14.05 0.48.06 15.74

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tuomisto Anna-Leena VaaSu 29.52 0.00.00 48.93
2 Mäkineste-Mäkelä Päivi RasKu 38.38 0.08.46 36.41
3 Mäntylä Kirsti RasKe 40.59 0.11.07 32.98
4 Ylipelkola Eeva-Liisa KortJV 54.48 0.24.56 23.67
5 Granholm Lena Solf 58.27 0.28.35 21.25

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lähdekorpi Kaija Femman 26.20 0.00.00
2 Fred Bodil Femman 28.05 0.01.45

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sandgren Ann-Mari NOK 25.52 0.00.00 32.99
2 Mäkelä Marjatta PoRa 28.04 0.02.12 29.26
3 Hautamäki Anna-Maija RasKe 30.15 0.04.23 26.09
4 Koivunen Helena RaJu 44.26 0.18.34 17.04
Keskinen Leila RaJu HYL -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Carlson-Wikström Ann-May Solf 45.14 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tuomisto Anna RaJu 34.05 0.00.00
2 Ylipelkola Essi KortJV 41.14 0.07.09

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ylikangas Tiia RasKu 27.00 0.00.00 34.78
2 Ukskoski Karoliina PerhKi 29.35 0.02.35 29.37
3 Granholm Victoria Solf 50.07 0.23.07 15.93

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurmi Eveliina RasKe 53.30 0.00.00 45.12
2 Manderbacka Hanne VaaSu 54.18 0.00.48 43.79
3 Ahola Veera VaaSu 55.34 0.02.04 42.14
4 Pasanen Pihla RaJu 58.42 0.05.12 39.27
5 Kaitola Iina RasKe 1.01.31 0.08.01 36.89
6 Muhonen Emma VaaSu 1.11.33 0.18.03 31.21
7 Ala-aho Katri VaaSu 1.12.59 0.19.29 30.10
Stevander Fanni KuortKu HYL -
Rantala Iina RaJu KES -
Pienimäki Petra RasKe KES -
Koivisto Katariina AlajA KES -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tuomisto Satu VaaSu 34.28 0.00.00
2 Tuomisto Anu VaaSu 36.28 0.02.00
3 Koskela Sanna RaJu 36.53 0.02.25
4 Nurmi Venla RasKe 38.39 0.04.11
5 Mäntylä Tiina RasKe 40.35 0.06.07
6 Kangas Emma LapVi 40.53 0.06.25
7 Laitila Anna-Reetta JalJa 44.51 0.10.23
8 Torrkulla Julia Femman 45.02 0.10.34
9 Koivisto Julia KortJV 48.16 0.13.48
10 Rinta-Koski Aino PoRa 50.01 0.15.33
11 Korkonen Johanna RaJu 1.21.17 0.46.49

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ala-Ikkelä Eveliina PoRa 30.41 0.00.00
2 Heikinmäki Maija LaihLu 33.01 0.02.20
3 Sjövall Cecilia VaaSu 33.26 0.02.45
4 Stenbacka Emma VaaSu 36.43 0.06.02
5 Kumara Alina LaihLu 40.39 0.09.58
6 Hakala Anna-Kaisa LapVi 41.05 0.10.24
7 Hietaharju Suvi RaJu 43.00 0.12.19
8 Syrjälä Annamari LaihLu 45.21 0.14.40
9 Hilli Emmi JalJa 56.02 0.25.21
10 Runnakko Emilia RasKe 1.14.52 0.44.11
Peura Noora KauKa KES -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Haglund Sofia Solf 14.39 0.00.00
2 Keskinen Nella VäVi 17.06 0.02.27
3 Rantala Aino OH 17.45 0.03.06
4 Peltonen Sara LapVi 18.12 0.03.33
5 Koskilahti Kati JalJa 23.03 0.08.24
6 Myllymäki Maarit KortJV 24.43 0.10.04
7 Torrkulla Matilda Femman 24.49 0.10.10
8 Snickars Fia Solf 26.44 0.12.05
9 Erkkilä Liisa AlahKi 29.48 0.15.09
10 Holmback Emma Malax 29.55 0.15.16
11 Juurakko Veera RasKe 30.51 0.16.12
12 Ahola Elli RasKe 31.32 0.16.53
13 Mäki-Mantila Loviisa RaJu 34.55 0.20.16

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ylikangas Pinja HimU 17.36 0.00.00
2 Melender Ida RaJu 18.18 0.00.42
3 Viianen Jenna LaihLu 19.14 0.01.38
4 Rinta-Keturi Anni RaJu 19.42 0.02.06
5 Vuorela Aliina YKV 19.44 0.02.08
6 Vaskivuori Erja KauKa 21.59 0.04.23
7 Koivisto Anna AlajA 22.38 0.05.02
8 Pienimäki Irina RasKe 23.09 0.05.33
9 Kamila Minerva SuJu 24.22 0.06.46
10 Lemponen Salla RaJu 24.44 0.07.08
11 Ruokola Anna RaJu 25.11 0.07.35
12 Nuuttila Anni KauKa 25.26 0.07.50
13 Kaksonen Terhi YKV 25.28 0.07.52
14 Katajamäki Henna-Riina KauWi 26.58 0.09.22
15 Vaskivuori Sonja KauKa 29.54 0.12.18
16 Rintala Neea KortJV 30.33 0.12.57
17 Luoma Elina LaihLu 33.12 0.15.36
Valkama Meeri RasKe HYL -
Ruutila Miia LaihLu HYL -

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 28
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hoskari Maria RasKe 10.27 0.00.00
2 Kuusisto Sanni LaihLu 11.16 0.00.49
3 Niemi Tiina PoRa 11.21 0.00.54
4 Hölsö Henriikka YKV 11.23 0.00.56
5 Koskilahti Mira JalJa 12.48 0.02.21
6 Tikkakoski Ilona TP 13.46 0.03.19
7 Ylipulli Veera VaaSu 13.51 0.03.24
8 Viianen Eveliina LaihLu 14.04 0.03.37
9 Pohtola Noora YKV 14.58 0.04.31
10 Hahn Olivia Solf 15.04 0.04.37
11 Ylihärsilä Ronja AlahKi 15.17 0.04.50
12 Pohtola Roosa YKV 15.41 0.05.14
13 Lammi Tara KauWi 16.29 0.06.02
14 Melender Emilia RaJu 16.50 0.06.23
15 Peltola Eeva LapVi 16.59 0.06.32
16 Honkanen Ella TeuRi 17.41 0.07.14
17 Torrkulla Henna Femman 17.48 0.07.21
18 Stenvall Frida Solf 18.34 0.08.07
19 Korpi Veera PoRa 18.45 0.08.18
20 Nevala Ronja TeuRi 19.27 0.09.00
21 Valkama Milla RasKe 20.42 0.10.15
22 Kivilahti Sofia TeuRi 20.53 0.10.26
23 Taipalus Emma RasKu 21.03 0.10.36
24 Ala-aho Paula VaaSu 21.43 0.11.16
25 Runnakko Sofia RasKe 21.44 0.11.17
26 Hautamäki Heli LapVi 22.21 0.11.54
27 Elomaa Emma VaaSu 29.46 0.19.19
28 Rinta-Koski Hilkka PoRa 40.33 0.30.06

Sarja D8RR
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kullman Thea Falken 15.28 0.00.00
2 Kankaanpää Aino VaaSu 15.56 0.00.28
3 Oikarainen Siiri LaihLu 16.37 0.01.09
4 Kauppi Laura LaihLu 16.56 0.01.28
5 Kinnari Emmi LaihLu 17.07 0.01.39
6 Haapaniemi Noora TeuRi 17.26 0.01.58
7 Rantoja Sari RasKe 17.29 0.02.01
8 Rantoja Marika RasKe 19.19 0.03.51
9 Snickars Sara Solf 19.45 0.04.17
10 Hautamäki Johanna RasKe 22.21 0.06.53
11 Koivula Venla LaihLu 23.46 0.08.18
12 Luoma Nella LaihLu 24.03 0.08.35
13 Hietamäki Sini RaJu 24.15 0.08.47
14 Lahdenmäki Noora RasKe 24.27 0.08.59
15 Haapanen Julia RasKe 29.32 0.14.04
16 Vilpakka Sanna LapVi 30.40 0.15.12
17 Saarimäki Oona RasKe 32.23 0.16.55
18 Karppi Iiris LaihLu 1.48.05 1.32.37