FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
YKV:n kevätkeskimatka
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Portin Fredric PR 36.51 0.00.00 83.88
2 Vähänen Elmeri TP 37.56 0.01.05 80.98
3 Saari Petri VaajTe 39.55 0.03.04 76.47
4 Fröjdö Jonathan PR 41.24 0.04.33 73.27
5 Rantala Teemu LapVi 44.36 0.07.45 67.58
6 Valkama Sami PR 45.03 0.08.12 66.47
7 Järn Staffan Brahe 45.21 0.08.30 65.61
8 Hongell Timo KoS 45.50 0.08.59 64.49
9 Närvä Tomi Delta 46.54 0.10.03 62.61
10 Perä Tapio RR 48.01 0.11.10 60.76
11 Jern Jens Femman 48.06 0.11.15 60.25
12 Uitto Jussi RasKu 48.10 0.11.19 59.76
13 Axling Anders SWE 48.40 0.11.49 58.75
14 Fränti Juha RasKu 48.49 0.11.58 58.18
15 Välikorpi Jari RasKu 48.51 0.12.00 57.74
16 Smeds Christoffer NOK 55.38 0.18.47 50.35
17 Huhtanen Pekka RasKu 55.51 0.19.00 49.81
18 Räty Janne Raus 1.01.55 0.25.04 44.62
19 Holm Christian Femman 1.07.36 0.30.45 40.58
20 Karlå Mathias SV 1.08.02 0.31.11 40.04
21 Näsi Roope AlahKi 1.09.29 0.32.38 38.93
22 Kahila Lauri TP 1.30.44 0.53.53 29.60
Uitto Juha RasKu HYL -
Rinta Matias LapVi KES -
Bäckström Robin Femman KES -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Leppäniemi Jani VetU 58.07 0.00.00

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Holmback Joakim Femman 31.27 0.00.00 54.53
2 Torrkulla Jan Femman 34.34 0.03.07 48.37
3 Nisula Markku TeuRi 35.16 0.03.49 46.19
4 Niska Kimmo LapVi 36.13 0.04.46 43.80
5 Leppäniemi Esa VetU 38.39 0.07.12 39.93
6 Kamila Kai SuJu 40.37 0.09.10 36.94
7 Reinikka Timo VaaSu 42.26 0.10.59 34.35

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Katajamäki Arto SuJu 34.24 0.00.00 47.34
2 Niemi Ismo PoRa 36.28 0.02.04 43.82
3 Hauhia Teemu RasKu 36.47 0.02.23 42.61
4 Rinta Jari PoRa 38.28 0.04.04 39.95
5 Höstman Stefan Malax 38.42 0.04.18 38.92
6 Snickars Christer Solf 42.30 0.08.06 34.73
7 Kattelus Matti LapVi 43.21 0.08.57 33.34
8 Hakala Eero Femman 45.28 0.11.04 31.12
9 Kinnari Jukka SuJu 1.10.00 0.35.36 19.77

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lillandt Stefan Kristina 32.37 0.00.00 46.35
2 Jylhä Seppo KäTa 35.18 0.02.41 41.22
3 Bäck Mikael Femman 35.52 0.03.15 38.99
4 Toppari Reijo KauWi 36.31 0.03.54 36.75
5 Palomäki Eero Femman 47.07 0.14.30 27.28

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Yli-Kaatiala Ari LapVi 33.41 0.00.00 44.71
2 Lepistö Antti RaJu 33.51 0.00.10 43.88
3 Halla-Aho Timo AlajA 36.00 0.02.19 40.69
4 Joki Sauli VetU 36.20 0.02.39 39.75
5 Nuuttila Kari KauKa 37.29 0.03.48 37.99
6 Jylhä Kauko KäTa 37.54 0.04.13 37.03
7 Enegren Jan Solf 39.52 0.06.11 34.69
8 Lillsjö Bengt Malax 42.11 0.08.30 32.29
9 Nuoranne Jussi LHR 45.01 0.11.20 29.81
10 Luuri Pertti RaJu 1.00.16 0.26.35 21.92
11 Nyman Leif Femman 1.00.17 0.26.36 21.58
12 Kronberg Håkan Femman 1.00.49 0.27.08 21.05

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Keltamäki Seppo JoKu 27.58 0.00.00 46.05
2 Turunen Erkki SuSe 28.34 0.00.36 44.33
3 Hourula Matti Reima 30.13 0.02.15 41.20
4 Norrgrann Karl Gustav NOK 32.57 0.04.59 37.13
5 Niemelä Pentti LaihLu 34.02 0.06.04 35.32
6 Herrgård Clas-Göran Täby 35.17 0.07.19 33.46
7 Pöyhönen Hannu VetU 35.52 0.07.54 32.32
8 Finnilä Mauri VetU 40.16 0.12.18 28.25
9 Joensuu Heimo AlajA 41.05 0.13.07 27.17
Sundelin Rolf-Erik GIF KES -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Åkerblom Måns GIF 24.55 0.00.00 39.18
2 Kätkä Vesa Reima 26.41 0.01.46 35.68
3 Kankaanpää Jussi RaJu 28.27 0.03.32 32.60
4 Pensas Mauri Malax 28.45 0.03.50 31.41
5 Saarimäki Jorma VaaSu 29.03 0.04.08 30.25
6 Keskinen Jouko RaJu 30.29 0.05.34 28.03
7 Lähdekorpi Mauri Femman 36.29 0.11.34 22.75

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Luoma Antti KortJV 28.51 0.00.00 30.55
2 Siltala Raimo KauWi 33.57 0.05.06 24.99
3 Gädda Håkan Femman 34.00 0.05.09 23.98
4 Staffans Per-Erik Vörå 36.51 0.08.00 21.23
5 Kalliokoski Jorma LapVi 43.45 0.14.54 17.13

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hjerpe Lars Femman 22.30 0.00.00 28.49
2 Leppävuori Jaakko VetU 24.56 0.02.26 24.75
3 Kangas Esko RaJu 24.57 0.02.27 23.77
4 Myllymäki Antti VaaSu 25.28 0.02.58 22.34
5 Storm Sven-Olof Femman 26.09 0.03.39 20.84

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mård Leo Kristina 27.46 0.00.00 30.70
2 Mansikkamäki Lauri KauWi 27.48 0.00.02 29.13
3 Ojajärvi Armas KuortKu 31.57 0.04.11 24.01
4 Koivunen Matti RaJu 33.31 0.05.45 21.62

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kahila Eero TP 1.05.41 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jern Jonas Femman 32.33 0.00.00 48.21
2 Hakala Joakim Femman 33.29 0.00.56 44.52
3 Saari Juho PoRa 35.13 0.02.40 40.10
4 Harald Joachim Falken 35.56 0.03.23 37.12

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Snickars Caj Solf 34.04 0.00.00 37.41
2 Herttua Matti LapVi 41.21 0.07.17 29.28
3 Hakala Matias LapVi 44.38 0.10.34 25.70
4 Punkari Timo YKV 57.55 0.23.51 18.70

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Holmback Hannes Femman 30.49 0.00.00
2 Hauhia Ilari RaJu 34.02 0.03.13

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Saranpää Topias RaJu 20.39 0.00.00
2 Perämäki Juho LapVi 44.18 0.23.39
Vilpakka Jaakko LapVi KES -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Niska Valtteri LapVi 11.32 0.00.00
2 Rantoja Jarkko RasKe 13.33 0.02.01
3 Enlund Lukas Femman 13.41 0.02.09
4 Kuusisto Topi LaihLu 14.05 0.02.33
5 Vuorela Johannes YKV 15.10 0.03.38
6 Kuuttinen Patrik NOK 16.01 0.04.29
7 Lindgren Joona KortJV 17.44 0.06.12
8 Kullman Hannes Falken 19.07 0.07.35
9 Rinta-Koski Eemeli PoRa 22.11 0.10.39
10 Talonpoika Tuomas VaaSu 23.43 0.12.11
11 Niemi Jaakko PoRa 41.14 0.29.42

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kangas Juho LapVi 11.56 0.00.00
2 Hölsö Severi YKV 13.34 0.01.38
3 Saranpää Touko RaJu 15.50 0.03.54
4 Punkari Jani YKV 16.21 0.04.25
5 Pukkinen Niko-Petteri YKV 17.22 0.05.26
6 Rajamäki Miki YKV 18.52 0.06.56
7 Niska Niilo LapVi 31.58 0.20.02

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hauhia Iiro RaJu 27.10 0.00.00

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Höstman Victoria Femman 35.33 0.00.00 72.75
2 Sundelin Ann-Sofie Botnia 38.42 0.03.09 65.83
3 Tunis Pernilla Femman 38.50 0.03.17 64.61
4 Korpi Maarit LapVi 41.26 0.05.53 59.61
5 Rantoja Kaija Jyry 45.55 0.10.22 52.95
6 Smeds Mia NOK 48.35 0.13.02 49.24
7 Furunäs Ida Femman 48.58 0.13.25 48.07
8 Vähänen Sanna PoRa 49.18 0.13.45 46.95
9 Korpi Paula LapVi 50.10 0.14.37 45.37
10 Lindfors Lina Falken 1.23.46 0.48.13 26.71
Hongell Mia-Riitta KoS KES -

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Holkkola Carina VaaSu 27.52 0.00.00
2 Koskela Seija SuJu 41.45 0.13.53

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Åstrand Ulla-Maria Botnia 39.50 0.00.00 46.57
2 Backman Yvonne Falken 41.46 0.01.56 42.19
3 Grankull Jaana Kronan 45.31 0.05.41 36.68
4 Nivukoski Ulla LapVi 46.53 0.07.03 33.63

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Wasström Lotta Solf 32.36 0.00.00 44.70
2 Kuusisto Merja LaihLu 33.41 0.01.05 42.18
3 Taipalus Maarika RasKu 38.11 0.05.35 36.26
4 Iso-Koivisto Minna KauWi 44.15 0.11.39 30.46
5 Torrkulla Päivi Femman 46.45 0.14.09 28.06
6 Niemi Maarit PoRa 56.30 0.23.54 22.57
Hauhia Eija RaJu KES -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Strandberg Annika Femman 28.24 0.00.00 48.11
2 Katajamäki Tuija KauWi 31.48 0.03.24 41.89
3 Korpela-Kamila Heidi SuJu 34.37 0.06.13 37.50
4 Kontturi Liisa RasKa 35.48 0.07.24 35.30
5 Snickars Virpi Solf 45.35 0.17.11 26.98
6 Reinikka Louise VaaSu 49.49 0.21.25 24.00
7 Ukskoski Marianne PerhKi 56.10 0.27.46 20.68

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tuomisto Anna-Leena VaaSu 26.38 0.00.00 48.75
2 Kankaanpää Tarja KauWi 28.23 0.01.45 42.31
3 Rantoja Eija RasKe 28.51 0.02.13 38.25

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pöyhönen Lea VetU 30.46 0.00.00
2 Turunen Päivi-Kaarina SuSe 32.43 0.01.57

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Korkeakangas Eeva-Liisa RaJu 23.16 0.00.00 44.81
2 Fred Bodil Femman 23.54 0.00.38 41.99
3 Lähdekorpi Kaija Femman 27.37 0.04.21 34.92
4 Finnilä Katariina VetU 27.50 0.04.34 33.24
5 Sauru Seija PoRa 31.10 0.07.54 28.43

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäkelä Marjatta PoRa 31.23 0.00.00 29.49
2 Koivunen Helena RaJu 33.47 0.02.24 26.03
3 Maja Alli RaJu 48.56 0.17.33 17.02
Keskinen Leila RaJu HYL -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ylikoski Taru KortJV 30.41 0.00.00

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Enlund Alexandra Femman 24.35 0.00.00 47.71
2 Ukskoski Karoliina PerhKi 28.53 0.04.18 39.39
3 Kuusela Julia RasKu 32.09 0.07.34 34.29
4 Rajala Milla LapVi 33.02 0.08.27 32.31
5 Reinikka Frida VaaSu 37.14 0.12.39 27.72
6 Mäntylä Iida KortJV 44.53 0.20.18 22.21

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kuuttinen Heidi NOK 27.31 0.00.00
2 Rinta-Koski Aino PoRa 34.21 0.06.50

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kangas Emma LapVi 17.18 0.00.00
2 Tuomisto Anu VaaSu 17.54 0.00.36
3 Tuomisto Satu VaaSu 19.29 0.02.11
4 Ala-Ikkelä Eveliina PoRa 22.06 0.04.48
5 Hakala Jonna Femman 40.05 0.22.47

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Halonen Linnéa NOK 13.22 0.00.00
2 Haglund Sofia Solf 15.53 0.02.31
3 Snickars Fia Solf 19.28 0.06.06

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kamila Minerva SuJu 16.24 0.00.00
2 Peltonen Sara LapVi 17.32 0.01.08
3 Vuorela Aliina YKV 18.01 0.01.37
4 Nuuttila Anni KauKa 18.12 0.01.48
5 Torrkulla Matilda Femman 20.15 0.03.51
6 Katajamäki Henna-Riina KauWi 29.24 0.13.00

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kuusisto Sanni LaihLu 9.49 0.00.00
2 Niemi Tiina PoRa 10.34 0.00.45
3 Hölsö Henriikka YKV 11.36 0.01.47
4 Niska Saana LapVi 12.47 0.02.58
5 Lammi Tara KauWi 12.57 0.03.08
6 Pohtola Roosa YKV 14.01 0.04.12
7 Pohtola Noora YKV 15.11 0.05.22
8 Torrkulla Henna Femman 20.19 0.10.30
9 Taipalus Emma RasKu 21.10 0.11.21
10 Rantoja Marika RasKe 23.59 0.14.10
11 Rantoja Sari RasKe 25.27 0.15.38
12 Snickars Sara Solf 26.13 0.16.24