FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Vasaman kevätkansallinen
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 27
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lakanen Jonne VaajTe 29.06 0.00.00 82.62
2 Tölli Marko S-JKL 32.05 0.02.59 74.51
3 Turpeinen Antti VaajTe 32.33 0.03.27 73.01
4 Sivill Timo VaajTe 33.11 0.04.05 71.20
5 Siponen Markku SiiRa 33.15 0.04.09 70.64
6 Kaivosaari Antti JRV 33.18 0.04.12 70.12
7 Jäppinen Eero AnttU 33.21 0.04.15 69.60
8 Saavalainen Olli SiiRa 33.54 0.04.48 68.06
9 Turunen Simo SKVuoksi 34.17 0.05.11 66.89
10 Pohjola Lauri S-JKL 34.19 0.05.13 66.42
11 Räsänen Markus KuoSu 34.31 0.05.25 65.64
12 Väänänen Petri SiiRa 35.01 0.05.55 64.30
13 Rautanen Mika TuuSe 35.45 0.06.39 62.60
14 Savolainen Eetu SiiRa 36.30 0.07.24 60.93
15 Kettunen Pyry SäynSa 36.51 0.07.45 59.97
16 Oravainen Pasi SiiRa 36.57 0.07.51 59.44
16 Rönnemaa Antti SiiRa 36.57 0.07.51 59.44
18 Tuovinen Aleksi KuoSu 37.03 0.07.57 58.53
19 Rautanen Marko TuuSe 37.49 0.08.43 56.97
20 Hyyryläinen Matti Hanka 38.58 0.09.52 54.94
21 Partanen Juho S-JKL 40.34 0.11.28 52.43
22 Hämäläinen Ari JRV 40.38 0.11.32 52.00
23 Hyyryläinen Mikko Hanka 41.08 0.12.02 51.03
24 Jääskeläinen Henri SiiRa 44.24 0.15.18 46.96
25 Hyvönen Sami RasPi 46.02 0.16.56 45.00
26 Törmälä Ville S-JKL 53.05 0.23.59 38.76
27 Kokkinen Kari PertPe 55.09 0.26.03 37.06

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jussila Sami PetPe 24.09 0.00.00 33.00
2 Vesterbacka Arto PorvU 29.09 0.05.00 25.97
3 Soininen Antti SäynSa 32.04 0.07.55 22.37
4 Nalli Marko ViPa 37.40 0.13.31 17.98

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heino Samuli Hanka 33.30 0.00.00 47.25
2 Kankkunen Riku SaRa 33.40 0.00.10 45.26
3 Vesisenaho Mikko LipTa 34.10 0.00.40 42.86
4 Vatanen Janne KR 34.45 0.01.15 40.43
5 Partanen Janne S-JKL 37.33 0.04.03 35.83

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Reiman Timo VaajTe 28.06 0.00.00 62.36
2 Klemettinen Vesa S-JKL 30.24 0.02.18 56.92
3 Tuhkalainen Teemu AnttU 31.09 0.03.03 54.85
4 Hyvönen Sakari KuoSu 32.26 0.04.20 52.00
5 Rusanen Petri S-JKL 33.15 0.05.09 50.07
6 Hankaniemi Tomi VePo 35.49 0.07.43 45.87
7 Heiskanen Jari SonPa 36.21 0.08.15 44.59
8 Tiainen Pekka SaSu 40.13 0.12.07 39.76
9 Näpänkangas Mika S-JKL 40.29 0.12.23 38.96
10 Kohvakka Hannu Kalske 41.50 0.13.44 37.18
11 Lång Pekka KuoSu 42.24 0.14.18 36.16
12 Koirikivi Vesa RasTiimi 42.31 0.14.25 35.55
Tuovinen Timo KuoSu KES -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kankkunen Raimo SiiRa 27.17 0.00.00 51.11
2 Niiranen Ari KR 29.29 0.02.12 46.11
3 Nygård Marko KuoSu 30.10 0.02.53 43.91
4 Mutka Jouni S-JKL 33.38 0.06.21 38.35
5 Väisänen Jari KR 36.45 0.09.28 34.15
6 Törmikoski Kai SaSu 37.34 0.10.17 32.48
7 Mäkinen Jari SonPa 38.34 0.11.17 30.73

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mehto Harri VaajTe 23.18 0.00.00 52.07
2 Heiskanen Hannu SonPa 23.20 0.00.02 51.44
3 Martikainen Ari KeuKi 25.14 0.01.56 47.05
4 Kukkola Pauli SiiRa 25.15 0.01.57 46.50
5 Grönholm Mika-Markku IHR 25.39 0.02.21 45.27
6 Partanen Pekka KR 25.42 0.02.24 44.68
7 Ruutala Jyrki IisVi 26.36 0.03.18 42.68
8 Koponen Pekka LohiRa 27.25 0.04.07 40.93
9 Turunen Juha ViPa 29.14 0.05.56 37.94
10 Korhonen Timo Hanka 29.58 0.06.40 36.58
11 Granholm Tommi Koovee 31.38 0.08.20 34.24
12 Salonen Hannu KonnU 32.52 0.09.34 32.56
13 Heikura Jukka TuuSe 33.41 0.10.23 31.39
14 Kosonen Mikko AnttU 33.55 0.10.37 30.79
15 Karjalainen Markus KuoSu 34.35 0.11.17 29.82

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tolonen Juha Hanka 24.26 0.00.00 53.97
2 Vairinen Risto KontU 24.46 0.00.20 52.67
3 Laitinen Seppo Kalske 26.45 0.02.19 48.24
4 Hiltunen Pekka RasPi 27.12 0.02.46 46.92
5 Lappalainen Pertti LohiRa 27.23 0.02.57 46.09
6 Valkonen Pekka Kalske 27.25 0.02.59 45.52
7 Laaksamo Seppo LipTa 28.09 0.03.43 43.83
8 Turpeinen Seppo KontU 28.33 0.04.07 42.73
9 Aasla Hannu Koovee 28.40 0.04.14 42.06
10 Karhunen Juha KuoSu 28.59 0.04.33 41.11
11 Huttunen Kalle KuoSu 30.05 0.05.39 39.14
12 Kurittu Lassi S-JKL 30.36 0.06.10 38.02
13 Väätäinen Hannu ViPa 33.04 0.08.38 34.75
14 Hakomäki Juhani LapVi 35.12 0.10.46 32.25
Högnäs Tore Brahe KES -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyyryläinen Raimo JuvU 19.53 0.00.00 49.29
2 Hyytiäinen Timo JuvU 21.14 0.01.21 45.81
3 Salonen Kauko ViPa 22.47 0.02.54 42.37
4 Halonen Pauli SäynSa 23.27 0.03.34 40.85
5 Matilainen Juhani NilsNu 23.40 0.03.47 40.16
6 Liukkonen Leo SaRa 26.21 0.06.28 35.80
7 Launonen Eino KuoSu 26.24 0.06.31 35.45
7 Alanko Tapio PerhKi 26.24 0.06.31 35.45
9 Virtanen Matti ViPa 26.40 0.06.47 34.54
10 Savolainen Martti SäynSa 26.44 0.06.51 34.18
11 Sihvonen Hannu Kalske 26.46 0.06.53 33.87
12 Loikkanen Hannes SaSu 26.56 0.07.03 33.38
13 Turpeinen Timo VaajTe 27.30 0.07.37 32.43
14 Heinonen Kari KuoSu 28.07 0.08.14 31.46
15 Hyvönen Markku RasPi 28.29 0.08.36 30.79
16 Väänänen Matti NilsNu 30.43 0.10.50 28.31
17 Puolakka Pekka SäynSa 32.41 0.12.48 26.39
18 Pakarinen Jouko RastiE4 33.40 0.13.47 25.40
19 Leinonen Markku KuoSu 40.01 0.20.08 21.18
20 Vesterbacka Harri PorvU 42.15 0.22.22 19.89
21 Rossi Hannes KeKaRa 44.30 0.24.37 18.72

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rusko Heikki VaajTe 23.43 0.00.00 44.45
2 Korhonen Pauli SäynSa 23.44 0.00.01 44.01
3 Karppinen Eino SäynSa 24.23 0.00.40 42.43
4 Hyvönen Eero PorvU 24.29 0.00.46 41.85
5 Karjalainen Seppo KuoSu 24.37 0.00.54 41.22
6 Saaranen Raimo SiiRa 25.02 0.01.19 40.14
7 Kettunen Kimmo SäynSa 25.11 0.01.28 39.51
8 Partanen Aimo NilsNu 25.38 0.01.55 38.43
9 Kajava Viljo KuoSu 25.52 0.02.09 37.70
10 Kytöjoki Juhani Jyry 26.46 0.03.03 36.07
11 Jakovlev Sulo SaRa 27.24 0.03.41 34.87
12 Lehtonen Matti SaRa 28.01 0.04.18 33.75
13 Häkkinen Risto ViPa 30.50 0.07.07 30.35
14 Partanen Risto HyRa 31.25 0.07.42 29.47
15 Seilonen Reino KaSu 32.05 0.08.22 28.55
16 Kaivosaari Viljo RastiE4 33.28 0.09.45 27.07
17 Mali Pentti LohiRa 33.48 0.10.05 26.51

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salo Jaakko SaPu 20.37 0.00.00 37.23
2 Näkkilä Matti RastiE4 22.55 0.02.18 32.87
3 Tolmunen Tauno RastiE4 24.29 0.03.52 30.18
4 Saarinen Pentti SaRa 25.03 0.04.26 28.92
5 Kaipainen Martti KuoSu 29.09 0.08.32 24.36
6 Laine Tapani KuoSu 29.57 0.09.20 23.23
7 Rönnemaa Ilkka NilsNu 33.00 0.12.23 20.64
8 Valkonen Paavo Hanka 33.19 0.12.42 20.02
9 Pääkkönen Reino RasPi 33.45 0.13.08 19.33

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Puustinen Valto IisVi 24.11 0.00.00 34.17
2 Patronen Viljo KuoSu 26.25 0.02.14 30.61
3 Tolonen Mauri SaRa 26.59 0.02.48 29.31
4 Piiroinen Pauli RasPi 28.09 0.03.58 27.47
5 Moisio Paavo SaPu 28.21 0.04.10 26.65
6 Halonen Valto KuoSu 33.41 0.09.30 21.90
7 Leppänen Kalle RastiE4 39.14 0.15.03 18.35
8 Känninen Lauri KuoSu 42.32 0.18.21 16.51

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hautala Eelis IisVi 28.13 0.00.00 23.75
2 Rahm Väinö RastiE4 30.01 0.01.48 20.65
3 Ruotsalainen Väinö SaRa 38.55 0.10.42 14.64

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kohvakka Heikki Kalske 32.21 0.00.00
2 Martikainen Juha KeuKi 33.03 0.00.42

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rissanen Lari-Antti SonPa 28.46 0.00.00 45.63
2 Niiranen Arto KR 30.52 0.02.06 40.40
3 Tanskanen Aapo IisVi 36.30 0.07.44 32.37
4 Heiskanen Severi Kalske 37.30 0.08.44 29.75

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rissanen Jiri-Pekka SonPa 20.49 0.00.00
2 Heiskanen Pietu Kalske 27.54 0.07.05
Laukkanen Anton KuoSu KES -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rissanen Roni-Ville SonPa 17.26 0.00.00
2 Keurulainen Aksu RastiE4 24.27 0.07.01
3 Reiman Juho S-JKL 27.33 0.10.07
4 Kankkunen Jyri SaRa 35.21 0.17.55
5 Koirikivi Riku RasTiimi 40.37 0.23.11

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Laitinen Joona Kalske 11.52 0.00.00
2 Voutilainen Elmeri SiiRa 13.12 0.01.20
3 Lappalainen Joona Hanka 14.18 0.02.26
4 Heiskanen Tatu SonPa 14.35 0.02.43
5 Mutka Aleksi S-JKL 14.40 0.02.48
6 Vesisenaho Kuisma S-JKL 18.08 0.06.16
Koirikivi Aleksi RasTiimi HYL -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hyvönen Jerry KuoSu 11.31 0.00.00
2 Rissanen Erno-Kalle SonPa 13.24 0.01.53
3 Koirikivi Tommi RasTiimi 13.38 0.02.07
4 Klemettinen Simo S-JKL 15.13 0.03.42
5 Ruutala Karri IisVi 15.48 0.04.17
6 Heino Paavo Hanka 17.31 0.06.00
7 Tujunen Eetu KuoSu 20.42 0.09.11
8 Reiman Kalle S-JKL 20.47 0.09.16

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sianoja Maija MSParma 28.08 0.00.00 74.80
2 Väisänen Mari KR 28.58 0.00.50 71.28
3 Sivill Saana S-JKL 32.31 0.04.23 62.29
4 Koivunen Mari AR 34.14 0.06.06 58.01
5 Holm Riikka SiiRa 37.52 0.09.44 51.40
6 Rantala Teija IisVi 38.20 0.10.12 49.75
7 Kukkonen Leena IisVi 38.22 0.10.14 48.68
8 Partanen Ritva IisVi 38.52 0.10.44 47.03
9 Saavalainen Anu S-JKL 45.27 0.17.19 39.35

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Flöjt-Leinonen Laura SaRa 26.35 0.00.00 30.13
2 Heino Anna-Mari Hanka 26.49 0.00.14 28.38
3 Rautanen Eeva TuuSe 35.14 0.08.39 20.46
4 Laitinen Kirsi Kalske 37.20 0.10.45 18.24

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heiskanen Reetta SaRa 31.24 0.00.00 44.03
2 Lång Maija KuoSu 33.10 0.01.46 40.44
3 Kestilä Eija S-JKL 35.07 0.03.43 37.01
4 Nalli Minna ViPa 37.55 0.06.31 33.18
5 Halonen Katja SäynSa 42.54 0.11.30 28.36
6 Liikanen Annukka Kalske 46.31 0.15.07 25.26

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Räsänen Marja NilsNu 33.36 0.00.00 34.90
2 Lilja Sari S-JKL 37.13 0.03.37 30.56
3 Vehmas Hanna KuoSu 38.22 0.04.46 28.73
4 Törmikoski Tarja SaSu 44.02 0.10.26 24.23
5 Rissa Utu RastiE4 44.29 0.10.53 23.20
6 Heiskanen Ulla-Mari Kalske 46.52 0.13.16 21.27

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koistinen Aija KR 31.50 0.00.00 44.25
2 Kukkola Sinikka KuoSu 35.50 0.04.00 38.33
3 Nygård Minna KuoSu 39.28 0.07.38 33.91
4 Valkonen Virpi Kalske 42.42 0.10.52 30.52
5 Laitinen Tiina KuoSu 44.30 0.12.40 28.49
6 Leppävuori Päivi KuoSu 46.24 0.14.34 26.56
7 Sundvall Tiina KuoSu 49.00 0.17.10 24.44

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nelimarkka Seija IisVi 29.14 0.00.00 52.49
2 Airaksinen Merja KuoSu 31.18 0.02.04 46.57
3 Soininen Ulla SäynSa 31.53 0.02.39 43.31
4 Raatikainen Päivi LohiRa 32.56 0.03.42 39.60

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Puolakka Päivi SäynSa 26.50 0.00.00 44.05
2 Jämsen Anneli LohiRa 32.39 0.05.49 35.12
3 Väänänen Riitta SäynSa 34.18 0.07.28 32.39
4 Hyvönen Eija RasPi 43.13 0.16.23 24.89
5 Väänänen Pirkko NilsNu 47.04 0.20.14 22.10
6 Vesterbacka Pirjo PorvU 50.05 0.23.15 20.06

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kauppinen Kyllikki KR 23.09 0.00.00 27.37
2 Valkonen Pirjo Hanka 29.28 0.06.19 19.89
3 Schroderus Pirjo S-JKL 31.19 0.08.10 17.20

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Partanen Pirjo HyRa 46.18 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niiranen Krista KR 28.50 0.00.00 48.91
2 Valkonen Outi Kalske 31.32 0.02.42 42.48
3 Vairinen Linda KontU 33.33 0.04.43 37.83
4 Laitinen Tiina Kalske 35.29 0.06.39 33.78

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Valkonen Oona Kalske 26.58 0.00.00 53.29
2 Valkonen Viivi Kalske 30.19 0.03.21 45.62
3 Heiskanen Terhi SonPa 32.57 0.05.59 40.34
4 Heiskanen Sirja Kalske 33.17 0.06.19 38.32
5 Pusa Sanna KeuKi 34.52 0.07.54 35.03

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Räsänen Johanna KuoSu 19.12 0.00.00 36.88
2 Nygård Marikki KuoSu 22.46 0.03.34 28.77
3 Hyytiäinen Virpi ORa 38.09 0.18.57 15.78

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Klemettinen Veera S-JKL 17.33 0.00.00
2 Sopo Annika KuoSu 18.32 0.00.59
3 Kirvesmies Annika KuoSu 20.42 0.03.09
4 Tanskanen Anni IisVi 21.07 0.03.34
5 Leppävuori Hanna KuoSu 31.25 0.13.52
6 Oksanen Emmi SiiRa 36.57 0.19.24
Vehmas Ella KuoSu HYL -

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Klemettinen Kaisa S-JKL 13.54 0.00.00
2 Lilja Kati S-JKL 14.23 0.00.29
3 Näpänkangas Elsa S-JKL 14.59 0.01.05
4 Lilja Riikka S-JKL 15.51 0.01.57
5 Heiskanen Siina Kalske 17.36 0.03.42
6 Nygård Mette KuoSu 18.11 0.04.17
7 Näpänkangas Aino S-JKL 20.35 0.06.41
8 Liikanen Nea Kalske 23.36 0.09.42

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rasimus Siiri S-JKL 13.20 0.00.00
2 Keurulainen Siiri RastiE4 13.35 0.00.15
3 Kestilä Anna S-JKL 16.34 0.03.14
4 Liikanen Noora Kalske 17.28 0.04.08
5 Lilja Liisa S-JKL 19.20 0.06.00
6 Liikanen Eerika Kalske 19.29 0.06.09
7 Leinonen Veera SaRa 21.39 0.08.19
8 Kestilä Ella S-JKL 26.05 0.12.45