FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Suunto Games, 2 päivä
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21E
Matka
Osallistujien määrä 30
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Adamski Philippe KR 1.19.48 0.00.00 89.83
2 Ryapolov Roman Mora 1.23.01 0.03.13 85.91
3 Tambasau Yury MSParma 1.23.14 0.03.26 85.24
4 Leskinen Aapo Lynx 1.24.58 0.05.10 83.06
5 Liuha Jarkko VeVe 1.25.01 0.05.13 82.58
6 Tölkkö Tommi MSParma 1.25.17 0.05.29 81.88
7 Peltola Juha MSParma 1.25.21 0.05.33 81.39
8 Leskinen Aleksi Lynx 1.25.50 0.06.02 80.50
9 Launiainen Samuli KR 1.26.29 0.06.41 79.46
10 Sorsa Perttu Delta 1.27.04 0.07.16 78.50
11 Weckman Janne VeVe 1.27.25 0.07.37 77.77
12 Patana Mikko IkNV 1.27.56 0.08.08 76.89
13 Pihl Peeter MSParma 1.30.06 0.10.18 74.63
14 Juopperi Sami-Petteri PelPo 1.30.30 0.10.42 73.89
15 Fabritius Mikael Orient 1.31.37 0.11.49 72.58
16 Virta Jani SV 1.32.43 0.12.55 71.32
17 Mähönen Timo KR 1.33.18 0.13.30 70.48
18 Salmenoja Samuli MSParma 1.33.23 0.13.35 70.02
19 Hyvönen Pekka AngA 1.35.04 0.15.16 68.39
20 Hartvik Toni SV 1.35.14 0.15.26 67.88
21 Keskisaari Ville Lynx 1.35.34 0.15.46 67.25
22 Noponen Petri Delta 1.35.35 0.15.47 66.85
23 Mänkärlä Janne Lynx 1.36.31 0.16.43 65.82
24 Rantala Kalle KR 1.42.32 0.22.44 61.60
25 Johansson Magnus Kristian 1.57.51 0.38.03 53.28
26 Inkeri Eero VeVe 2.03.00 0.43.12 50.75
27 Skinnari Juha Pihkan 2.06.56 0.47.08 48.88
Kivelä Matti Delta KES -
Heinonen Mikko KR KES -
Heikkilä Tero PR KES -

Sarja H21A1
Matka
Osallistujien määrä 52
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Teittinen Panu KangSK 1.20.42 0.00.00 78.17
2 Kleemola Lauri Lynx 1.22.00 0.01.18 76.70
3 Nazarov Roman Hellas 1.22.43 0.02.01 75.81
4 Fjällström Tuomas KangSK 1.25.14 0.04.32 73.36
5 Sillanpää Sampo HyRa 1.25.56 0.05.14 72.54
6 Pakkala Erno HyRa 1.26.14 0.05.32 72.07
7 Ståhl Markus SV 1.26.15 0.05.33 71.85
8 Ylijoki Saku EsSu 1.26.33 0.05.51 71.38
9 Lappalainen Lauri TuS 1.26.42 0.06.00 71.04
9 Rajaniemi Juho TuS 1.26.42 0.06.00 71.04
11 Malygin Alexander TuS 1.26.45 0.06.03 70.58
12 Pikkarainen Toni HyRa 1.26.56 0.06.14 70.21
13 Uusimäki Tommi PelPo 1.27.10 0.06.28 69.81
14 Granqvist Antti SV 1.27.11 0.06.29 69.59
15 Kaukonen Markus EsSu 1.27.32 0.06.50 69.10
16 Laaksonen Petri TuS 1.27.47 0.07.05 68.69
17 Hongisto Pasi LoJa 1.28.03 0.07.21 68.27
18 Vartiamäki Teemu SV 1.28.05 0.07.23 68.03
19 Neliubin Aleksandr EsSu 1.28.12 0.07.30 67.73
19 Larmala Juha-Pekka EsSu 1.28.12 0.07.30 67.73
21 Sainio Santtu KangSK 1.28.24 0.07.42 67.16
22 Sorsa Lauri KangSK 1.28.51 0.08.09 66.61
23 Lindqvist Ola Lynx 1.29.01 0.08.19 66.28
24 Gabitov Rinat EsSu 1.29.52 0.09.10 65.44
25 Korppi Miika OH 1.29.54 0.09.12 65.21
26 Kapiainen Tomi RaKaS 1.29.59 0.09.17 64.95
27 Blomster Daniel SV 1.30.17 0.09.35 64.53
28 Zemlyakov Alexey TuS 1.30.44 0.10.02 64.00
29 Kokkila Ville EsSu 1.31.02 0.10.20 63.59
30 Chegarovskiy Mikhail SV 1.32.28 0.11.46 62.40
31 Belov Alexander EsSu 1.33.01 0.12.19 61.83
32 Bergeron Eddie SVO 1.34.04 0.13.22 60.94
33 Popov Artem EsSu 1.34.37 0.13.55 60.39
34 Janlöv Matti SV 1.37.21 0.16.39 58.51
35 Saarela Ville KoS 1.37.26 0.16.44 58.27
36 Töyrylä Mikko VeVe 1.37.55 0.17.13 57.79
37 Heiskanen Oskari KangSK 1.38.14 0.17.32 57.42
38 Partanen Tapani HyRa 1.40.56 0.20.14 55.70
39 Korpi Eero AlahKi 1.41.30 0.20.48 55.20
40 Valonen Samuli VaHa 1.42.39 0.21.57 54.40
41 Pajala Tommi EsSu 1.55.45 0.35.03 48.09
42 Marochkin Vladislav EsSu 2.08.46 0.48.04 43.08
43 Jaatinen Tapio EsSu 2.18.33 0.57.51 39.90
44 Paju Erno KaRa 2.26.31 1.05.49 37.61
45 Lahtinen Ismo OJy 2.33.10 1.12.28 35.85
Dandens Atis EsSu KES -
Frey Alexander SUI KES -
Haaramo Panu EsSu KES -
Loukkalahti Mika EsSu KES -
Sipilä Mikko KangSK KES -
Tamminen Jani TuS KES -
Zavyalov Vladislav RUS KES -

Sarja H21A2
Matka
Osallistujien määrä 38
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Väre Teemu PR 1.15.11 0.00.00 82.91
2 Laine Jaakko Delta 1.15.20 0.00.09 82.41
3 Kääriäinen Tomi Dresden 1.19.41 0.04.30 77.60
4 Vilska Kimmo RR 1.19.48 0.04.37 77.17
5 Salo Mikael Orient 1.20.05 0.04.54 76.58
6 Donner Mikael OK77 1.21.47 0.06.36 74.68
7 Luoma Ville Delta 1.21.55 0.06.44 74.25
8 Tala Tuomas Delta 1.22.00 0.06.49 73.86
9 Laine Tuomo Delta 1.22.37 0.07.26 73.01
10 Saarinen Jarkko Delta 1.23.54 0.08.43 71.59
11 Viljakainen Olli AnttU 1.24.14 0.09.03 71.01
12 Mehtälä Erkka Delta 1.24.31 0.09.20 70.47
13 Müller Andreas Säuliamt 1.25.39 0.10.28 69.24
14 Hämäläinen Jani LS-37 1.27.13 0.12.02 67.71
15 Muikku Anssi AnttU 1.27.14 0.12.03 67.40
16 Harjamäki Petri Delta 1.27.41 0.12.30 66.77
17 Salo Olli AngA 1.29.21 0.14.10 65.24
18 Paukkunen Petri MSParma 1.30.33 0.15.22 64.10
19 Pirilä Mikko HlS 1.33.19 0.18.08 61.93
20 Järvinen Seppo AR 1.34.24 0.19.13 60.95
21 Kettunen Pyry SäynSa 1.37.25 0.22.14 58.80
22 Välikorpi Jari RasKu 1.37.50 0.22.39 58.29
23 Wieland Kundisch Dresden 1.39.45 0.24.34 56.92
24 Niskanen Teemu LS-37 1.39.51 0.24.40 56.61
25 Rantala Jyri Koovee 1.40.14 0.25.03 56.14
26 Järvinen Miika Koovee 1.43.22 0.28.11 54.19
27 Salervo Mikko OK77 1.47.12 0.32.01 52.02
28 Funk Lukas Säuliamt 1.47.49 0.32.38 51.49
29 Kuutti Veli-Pekka PertPe 1.48.33 0.33.22 50.91
30 Gerber Andreas Säuliamt 1.49.00 0.33.49 50.47
31 Löfroos Andreas Raseborg 1.59.00 0.43.49 46.01
32 Hirvonen Kimmo LS-37 2.02.32 0.47.21 44.48
33 Müller Mas Säuliamt 2.02.53 0.47.42 44.15
34 Spörri Roland Säuliamt 2.10.47 0.55.36 41.29
35 Lehtinen Juuso LS-37 2.31.59 1.16.48 35.36
Kainu Markus VetU KES -
Liukkonen Kalle Delta KES -
Simola Mikko Pohjant KES -

Sarja H21AL
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lindeqvist Juuso PR 1.00.03 0.00.00 62.42
2 Vahala Jani MaMa 1.03.41 0.03.38 58.05
3 Villa Juha PäijRa 1.04.39 0.04.36 56.40
4 Matilainen Jarno LS-37 1.11.29 0.11.26 50.29
5 Ojapalo Joona RR 1.14.25 0.14.22 47.62
6 Sevon Tuomo SalRe 1.25.36 0.25.33 40.80
7 Lassila Jussi PiTa 1.30.08 0.30.05 38.18
8 Sinnelä Harri SuSi 1.38.44 0.38.41 34.34
9 Pekkala Jouni EsSu 1.45.43 0.45.40 31.59
10 Reeni Esko RiSu 1.54.59 0.54.56 28.60
Tamminen Miika KS KES -
Lehto Mikko MaMa KES -

Sarja H21B
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Breilin Oskar AR 1.24.04 0.00.00

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Bogopolskiy Gennadiy UZAO 49.58 0.00.00 32.83
2 Lassila Marko RiSu 59.24 0.09.26 26.24
3 Ikonen Lari LS-37 1.17.24 0.27.26 19.08
4 Syväterä Sami RiSu 1.46.40 0.56.42 13.07

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Gavrilov Evgeny Omega 1.08.34 0.00.00 62.30
2 Packalen Totte Lynx 1.10.27 0.01.53 60.18
3 Ritasalo Teemu EsAk 1.12.06 0.03.32 58.36
4 Kalinin Oleg Omega 1.13.24 0.04.50 56.89
5 Riissanen Jani EsAk 1.15.20 0.06.46 55.00
6 Kemppi Joni RR 1.15.41 0.07.07 54.32
7 Eglin Michael Bussola 1.18.42 0.10.08 51.83
8 Leskinen Jussi MSParma 1.21.43 0.13.09 49.53
9 Rybakov Andrey Omega 1.22.49 0.14.15 48.48
10 Beitnes Amund OK77 1.23.00 0.14.26 47.99
11 Mykkänen Jarkko HlS 1.28.55 0.20.21 44.44
12 Yashchenko Sergey Omega 1.31.31 0.22.57 42.82
13 Aumo Janne Lynx 1.32.24 0.23.50 42.07
14 Kuusivaara Janne EsAk 1.35.50 0.27.16 40.23
15 Gantenbein Martin Rymenzbu 1.37.45 0.29.11 39.11
16 Maronen Mikke Lynx 1.38.31 0.29.57 38.48
17 Resch Lars Adler 1.45.51 0.37.17 35.51
18 Leinikka Harri Raseborg 1.49.59 0.41.25 33.89
19 Paloheimo Toni EsSu 2.10.06 1.01.32 28.40
20 Niemi Aki HyRa 2.10.52 1.02.18 27.99
Tikhonov Artem Omega KES -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 39
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pavilainen Alexei HlS 58.11 0.00.00 68.95
2 Boström Mikael Lynx 58.26 0.00.15 68.39
3 Ryyppö Jarkko RaVa 1.01.10 0.02.59 65.07
4 Vuorenpää Asmo LaJy 1.02.05 0.03.54 63.86
5 Lehto Milko KarjUra 1.02.47 0.04.36 62.89
6 Kerkola Mika SuSi 1.03.27 0.05.16 61.98
7 Kyyrönen Samuli RR 1.06.33 0.08.22 58.86
8 Pohjola Pasi Lynx 1.07.13 0.09.02 58.04
9 Salonen Tero HauSi 1.08.22 0.10.11 56.83
10 Angelov Alexander Yaroslav 1.08.32 0.10.21 56.46
11 Kivilaakso Janne Lynx 1.09.42 0.11.31 55.29
12 Nikkinen Jyrki HyRa 1.10.20 0.12.09 54.56
13 Koskela Jarmo OK77 1.11.47 0.13.36 53.24
14 Tähtinen Vesa PäijRa 1.11.50 0.13.39 52.98
15 Toivanen Samuli Delta 1.13.24 0.15.13 51.64
16 Jokela Jukka NivU 1.14.22 0.16.11 50.75
17 Määttänen Pekka EsSu 1.17.16 0.19.05 48.64
18 Junnikkala Kalle KaJu 1.17.19 0.19.08 48.41
19 Havento Jukka KaRa 1.17.27 0.19.16 48.12
20 Autio Rauno KaRa 1.17.48 0.19.37 47.70
21 Viisanen Ville ORa 1.19.29 0.21.18 46.49
22 Virtanen Kimmo AngA 1.20.58 0.22.47 45.44
23 Varonen Teemu LeSi 1.22.13 0.24.02 44.56
23 Saastamoinen Pasi AngA 1.22.13 0.24.02 44.56
25 Mårtenson Rasmus OK77 1.22.29 0.24.18 44.03
26 Jukkola Jari LohtVe 1.22.45 0.24.34 43.70
27 Fiskars Stefan Raseborg 1.25.28 0.27.17 42.12
28 Pihlajaniemi Janne VePo 1.25.39 0.27.28 41.85
29 Lahtinen Jukka Delta 1.29.42 0.31.31 39.78
30 Wüstenhagen Rolf Gundelfi 1.29.52 0.31.41 39.53
31 Tiukkanen Jarmo Jyry 1.34.32 0.36.21 37.41
32 Rantanen Marko HU-46 1.35.45 0.37.34 36.77
33 Päivärinta Saku TuNMKY 1.36.53 0.38.42 36.18
34 Forma Pauli Delta 1.38.56 0.40.45 35.27
35 Weiss Robert OK77 1.39.23 0.41.12 34.95
36 Skopinsky Sergey Omega 1.40.00 0.41.49 34.58
37 Korja Oula Delta 1.40.06 0.41.55 34.38
Taskila Sakari LeSi HYL -
Tilli Juha Lynx KES -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 40
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jäppinen Jyrki OK77 58.29 0.00.00 67.36
2 Lindroos Jarmo EsSu 58.59 0.00.30 66.54
3 Afonyushkin Alexander Ramensko 1.00.38 0.02.09 64.47
4 Yliluikki Matti SuSi 1.01.42 0.03.13 63.11
5 Pernu Kimmo EsSu 1.03.26 0.04.57 61.15
6 Jaakkola Jari MaMa 1.04.23 0.05.54 60.01
7 Väänänen Urpo KR 1.10.17 0.11.48 54.76
8 Lindholm Jari OK77 1.11.01 0.12.32 53.98
9 Huttunen Matti Pihkan 1.11.27 0.12.58 53.44
10 Björkqvist Niklas HlS 1.12.03 0.13.34 52.79
11 Kahiala Jari Pihkan 1.12.37 0.14.08 52.17
12 Mättölä Ali EsSu 1.12.39 0.14.10 51.93
13 Gehriger Peter biel.see 1.13.17 0.14.48 51.28
14 Koponen Visa PertPe 1.13.23 0.14.54 51.00
15 Virta Marko TuS 1.14.06 0.15.37 50.30
16 Pulli Tuomo LappRi 1.14.14 0.15.45 50.01
17 Tolonen Kari Mesik 1.15.19 0.16.50 49.09
18 Rahkola Mika OH 1.16.50 0.18.21 47.92
19 Gaskevich Sergey Dream Te 1.16.55 0.18.26 47.67
20 Karjala Jarmo Delta 1.17.24 0.18.55 47.18
21 Hakulinen Pekka EsSu 1.18.28 0.19.59 46.35
22 Luhtanen Aki MSParma 1.19.42 0.21.13 45.44
23 Pesola Sakari RasKe 1.21.20 0.22.51 44.34
24 Pietikäinen Timo Pihkan 1.22.11 0.23.42 43.70
25 Helander Rami SuVe 1.23.17 0.24.48 42.94
26 Karjalainen Heikki Raus 1.24.42 0.26.13 42.04
27 Numminen Hannu EsAk 1.25.14 0.26.45 41.60
28 Itkonen Arto TuS 1.26.18 0.27.49 40.91
29 Tikkanen Petri LamSä 1.27.27 0.28.58 40.20
30 Savilahti Petri Lynx 1.27.28 0.28.59 40.02
31 Lainema Tommi Raus 1.28.52 0.30.23 39.22
32 Väisänen Jari KR 1.30.32 0.32.03 38.33
33 Hakuli Kari KeU 1.32.16 0.33.47 37.44
34 Minkkinen Ismo RR 1.37.56 0.39.27 35.12
35 Rutz Peter Stäfa 1.44.50 0.46.21 32.67
36 Antikainen Jarmo MU 1.48.26 0.49.57 31.44
37 Halén Marco EsSu 1.51.28 0.52.59 30.45
38 Nietosjärvi Tommi Pihkan 1.54.49 0.56.20 29.43
39 Jakobsson Harri EsSu 1.57.27 0.58.58 28.64
Hanhijärvi Antti EsAk KES -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 30
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Markki Tapio EsSu 53.18 0.00.00 62.79
2 Vestola Heikki RaVa 54.54 0.01.36 60.65
3 Kauppinen Tuomo HyRa 55.54 0.02.36 59.25
4 Virtanen Markku LamSä 56.16 0.02.58 58.56
5 Hämäläinen Markku RaVa 57.49 0.04.31 56.69
6 Enroth Ari RR 58.01 0.04.43 56.20
7 Heikkinen Jarmo HyRa 58.41 0.05.23 55.26
8 Valkonen Pasi IHR 58.47 0.05.29 54.87
9 Parnetti Roy HyRa 59.47 0.06.29 53.67
10 Autio Ossi HyRa 1.00.54 0.07.36 52.40
11 Asikainen Timo Hiisi 1.03.24 0.10.06 50.06
12 Aakula Ilkka PR 1.03.31 0.10.13 49.69
13 Pekkala Pekka KeU 1.03.55 0.10.37 49.11
14 Vänttinen Harri EsSu 1.04.46 0.11.28 48.20
15 Fedorov Nikolay Dream Te 1.04.50 0.11.32 47.88
16 Reinikka Kenneth HyRa 1.07.12 0.13.54 45.94
17 Stenbäck Peter AOK 1.07.32 0.14.14 45.46
18 Huttunen Jouni Jyry 1.08.18 0.15.00 44.69
19 Rantala Timo KPV 1.09.15 0.15.57 43.83
20 Mäntynen Ari KyS 1.10.09 0.16.51 43.02
21 Paganus Ari AngA 1.11.17 0.17.59 42.09
22 Perälä Harry KeU 1.12.13 0.18.55 41.31
23 Viinikainen Mikko EsSu 1.13.09 0.19.51 40.55
24 Vapaniemi Jukka-Pekka IkNV 1.13.56 0.20.38 39.88
25 Ala-Hukkala Juha RaJu 1.14.02 0.20.44 39.60
26 Liukkonen Jari IHR 1.17.25 0.24.07 37.64
27 Honkimaa Ari EsSu 1.19.23 0.26.05 36.49
28 Väisänen Juha MU 1.19.43 0.26.25 36.12
29 Laitila Markku TP 1.22.12 0.28.54 34.82
30 Ahti Antti EsSu 1.23.30 0.30.12 34.07

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 40
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Töyrylä Teuvo VeVe 52.22 0.00.00 57.08
2 Tikkanen Tapio LamSä 54.01 0.01.39 55.13
3 Salmi Veijo RR 54.55 0.02.33 54.01
4 Ståhl Sune SV 56.07 0.03.45 52.65
5 Müller Willi Bussola 56.19 0.03.57 52.26
6 Korppi Heikki OH 57.33 0.05.11 50.94
7 Saramäki Jukka Lynx 59.11 0.06.49 49.34
8 Yli-Kaatiala Jorma KuortKu 59.32 0.07.10 48.86
9 Rooni Rein Hiisi 1.00.31 0.08.09 47.88
10 Liimatainen Heikki RiSu 1.00.42 0.08.20 47.54
11 Ojapalo Ilkka RR 1.01.46 0.09.24 46.53
12 Varkila Jorma LamSä 1.02.53 0.10.31 45.52
13 Popov Oleg Pihkan 1.03.17 0.10.55 45.06
14 Turpeinen Seppo KontU 1.03.41 0.11.19 44.59
15 Yli-Kaatiala Ari LapVi 1.03.59 0.11.37 44.20
16 Liikkanen Reima RaVa 1.04.36 0.12.14 43.60
17 Pigg Seppo MU 1.05.39 0.13.17 42.73
18 Salonen Matti VaRa 1.06.48 0.14.26 41.82
19 Meriheinä Ulf SV 1.07.19 0.14.57 41.33
20 Wickholm Martin SV 1.10.22 0.18.00 39.38
21 Nyström Jan-Eric AOK 1.10.51 0.18.29 38.95
22 Kottonen Hannu Lynx 1.11.02 0.18.40 38.68
23 Ölander Ralf PIF 1.11.29 0.19.07 38.28
24 Antell Kai KeU 1.13.24 0.21.02 37.12
25 Parkkinen Kauko RR 1.13.56 0.21.34 36.70
26 Kauppi Hannu AR 1.13.57 0.21.35 36.54
27 Toikkanen Jukka PorvU 1.14.13 0.21.51 36.25
28 Leppälä Martti HlS 1.14.27 0.22.05 35.98
29 Koistinen Kari Navi 1.14.52 0.22.30 35.63
30 Herranen Timo Jyry 1.16.01 0.23.39 34.94
31 Vainikka Jari Raus 1.19.14 0.26.52 33.37
32 Kurki Timo EsSu 1.21.09 0.28.47 32.44
33 Kapanen Jarmo RiSu 1.25.52 0.33.30 30.53
34 Kundisch Diethard Dresden 1.26.28 0.34.06 30.18
35 Glad Timo Jyry 1.26.55 0.34.33 29.89
36 Simola Pertti EsSu 1.28.04 0.35.42 29.37
37 Talja Keijo OK77 1.33.44 0.41.22 27.48
38 Leskinen Pekka Lynx 2.00.03 1.07.41 21.36
Valkonen Timo RR HYL -
Roselius Tom AOK KES -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 42
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Helkkula Simo PiTa 53.51 0.00.00 55.69
2 Lassila Heikki PiTa 55.40 0.01.49 53.67
3 Tolvanen Mauri LeSi 56.53 0.03.02 52.33
4 Turunen Erkki SuSe 58.33 0.04.42 50.65
5 Hintukainen Keijo TuS 58.40 0.04.49 50.37
6 Parkkonen Reima Pihkan 58.46 0.04.55 50.09
6 Rautanen Pauli JäPa 58.46 0.04.55 50.09
6 Jauhiainen Pentti SV 58.46 0.04.55 50.09
9 Väätäinen Seppo EsSu 59.42 0.05.51 48.76
10 Peippo Tapio SKVuoksi 1.01.48 0.07.57 46.92
11 Lempinen Heikki Raseborg 1.01.56 0.08.05 46.65
12 Hämäläinen Timo RaVa 1.02.57 0.09.06 45.72
13 Väli-Klemelä Seppo PR 1.03.00 0.09.09 45.51
14 Uljas Risto Jyry 1.04.29 0.10.38 44.29
15 Sani Mikko HU-46 1.04.54 0.11.03 43.84
16 Rantapuska Seppo PetPe 1.05.12 0.11.21 43.47
17 Hirsimäki Raimo JäPa 1.05.36 0.11.45 43.04
18 Huovila Timo KaRa 1.05.51 0.12.00 42.71
19 Kämpe Leif Raseborg 1.07.27 0.13.36 41.53
20 Nippala Juhani Jyry 1.08.09 0.14.18 40.94
21 Espo Matti KS 1.10.45 0.16.54 39.28
22 Savonen Esko HlS 1.10.46 0.16.55 39.12
23 Alilonttinen Martti MSParma 1.13.47 0.19.56 37.37
24 Nykänen Pentti Jyry 1.13.55 0.20.04 37.15
25 Tamminen Pentti PertPe 1.15.31 0.21.40 36.22
26 Peltonen Erkki EsSu 1.16.06 0.22.15 35.80
27 Järvinen Tapani RasKa 1.18.54 0.25.03 34.39
28 Holappa Paavo TVV 1.20.06 0.26.15 33.74
29 Vuorio Olavi JäPa 1.23.33 0.29.42 32.21
30 Parviainen Martti XYZ 1.24.12 0.30.21 31.84
31 Widen Anders Säuliamt 1.24.14 0.30.23 31.69
32 Pammo Kalervo Vaha 1.29.08 0.35.17 29.83
33 Paikkala Jarmo Jyry 1.31.20 0.37.29 28.99
34 Heiskanen Risto EsSu 1.32.26 0.38.35 28.52
35 Nordqvist Raimo EsAk 1.32.56 0.39.05 28.25
36 Tarvainen Juhani PiTa 1.33.01 0.39.10 28.11
37 Terävä Seppo XYZ 1.33.19 0.39.28 27.90
37 Hernelahti Olavi Delta 1.33.19 0.39.28 27.90
39 Niemi Ilkka EsSu 1.40.11 0.46.20 25.77
40 Hovi Kari Lynx 1.41.17 0.47.26 25.38
Vuorinen Ossi HlT KES -
Kurvinen Veijo L-US HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 52
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Loukonen Veikko PiKe 46.48 0.00.00 52.30
2 Kanste Pekka Raseborg 46.55 0.00.07 52.02
3 Harju Timo VeVe 47.37 0.00.49 51.10
4 Inkinen Paavo Jyry 48.49 0.02.01 49.70
5 Orpana Risto SOC 49.14 0.02.26 49.13
6 Peltola Timo MSParma 49.54 0.03.06 48.33
7 Rapakko Timo SuSi 50.30 0.03.42 47.61
7 Rönkkö Paavo EsSu 50.30 0.03.42 47.61
9 Penttinen Juha Mesik 51.04 0.04.16 46.80
10 Jokela Erkki LeSi 51.50 0.05.02 45.97
11 Paldanius Jorma TuS 52.05 0.05.17 45.61
12 Reijula Tapio Mesik 52.29 0.05.41 45.13
13 Laine Erkki AngA 53.01 0.06.13 44.54
14 Hyvönen Eero PorvU 53.24 0.06.36 44.08
15 Vannas Hannu MSParma 54.14 0.07.26 43.27
16 Torvikoski Jouko JäPa 54.28 0.07.40 42.96
17 Kyyrönen Heikki KS 55.09 0.08.21 42.29
18 Pajala Tauno EsSu 55.27 0.08.39 41.93
19 Kuusi Klaus Mesik 55.33 0.08.45 41.73
20 Sirola Risto KeU 56.19 0.09.31 41.03
21 Kuokkanen Seppo Pihkan 56.24 0.09.36 40.84
22 Laine Eero Delta 56.50 0.10.02 40.41
23 Visa Jouko SuSi 57.02 0.10.14 40.14
24 Koivunen Ossi EsAk 57.12 0.10.24 39.90
25 Korpinen Seppo RR 58.05 0.11.17 39.16
26 Rautarae Veikko HirvHe 58.17 0.11.29 38.91
27 Grönroos Timo MSParma 58.45 0.11.57 38.48
28 Hedenström Rauno MaMa 59.21 0.12.33 37.97
29 Herttuainen Vesa RaKaS 59.31 0.12.43 37.74
30 Laine Juhani Delta 59.50 0.13.02 37.42
31 Visa Rauno SuSi 1.00.23 0.13.35 36.96
32 Nenonen Mauri EsSu 1.03.15 0.16.27 35.17
33 Aunola Juhani MU 1.05.54 0.19.06 33.65
34 Bäckström Pentti KaRa 1.06.00 0.19.12 33.49
35 Honkonen Antti LaTa 1.06.08 0.19.20 33.31
36 Pitkänen Heikki JRV 1.06.23 0.19.35 33.08
37 Kallio Kari SuSi 1.06.34 0.19.46 32.88
38 Löyttyjärvi Kari Jyry 1.07.47 0.20.59 32.18
39 Railo Matti LS-37 1.11.14 0.24.26 30.52
40 Mäkinen Matti Mesik 1.11.23 0.24.35 30.36
41 Kuosa Harri LoJa 1.12.18 0.25.30 29.87
42 Partanen Risto HyRa 1.12.43 0.25.55 29.60
43 Helin Jorma Jyry 1.12.55 0.26.07 29.42
44 Paasikallio Martti JäPa 1.16.37 0.29.49 27.91
45 Tikkanen Jouko RaVa 1.16.41 0.29.53 27.79
46 Ihalainen Pauli SuVe 1.18.06 0.31.18 27.19
47 Heinonen Jouko LS-37 1.19.11 0.32.23 26.73
48 Ekholm Hans AOK 1.22.25 0.35.37 25.59
49 Tammisaari Pentti HirvHe 1.28.57 0.42.09 23.63
50 Peltonen Pekka MU 1.29.25 0.42.37 23.43
Kätkä Vesa Reima HYL -
Mäkinen Jaakko AngA HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 39
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nikkinen Yrjö HyRa 41.42 0.00.00 50.09
2 Jokinen Juhani MaMa 42.04 0.00.22 49.45
3 Tiira Pentti Lynx 42.53 0.01.11 48.32
4 Vänttinen Seppo EsSu 46.14 0.04.32 44.64
5 Tolonen Kalle Mesik 46.25 0.04.43 44.29
6 Pelkonen Toivo YlikNM 47.41 0.05.59 42.94
7 Kanerva Unto Jyry 49.10 0.07.28 41.47
8 Erkkilä Olavi HlS 49.21 0.07.39 41.15
9 Österberg Reino LeSi 49.52 0.08.10 40.56
10 Palomäki Mikko HyRa 49.57 0.08.15 40.33
11 Leino Reijo HiKi 50.07 0.08.25 40.03
12 Setälä Toivo JäPa 51.30 0.09.48 38.80
13 Kettunen Seppo Jyry 51.36 0.09.54 38.56
14 Aittamäki Pentti Pihkan 51.57 0.10.15 38.14
15 Laitinen Raimo HiKi 52.14 0.10.32 37.78
16 Elomaa Pekka EsSu 53.01 0.11.19 37.06
17 Rönn Ralf AOK 53.31 0.11.49 36.56
18 Salmi Tarmo JoKu 54.10 0.12.28 35.97
19 Punkero Toivo HyRa 54.15 0.12.33 35.76
20 Kleemola Pauli PertPe 54.27 0.12.45 35.48
21 Wastimo Reijo Pihkan 55.19 0.13.37 34.78
22 Anjala Risto LS-37 55.33 0.13.51 34.48
23 Pohjola Eino Mesik 56.37 0.14.55 33.69
24 Karnaattu Mauri KS 56.57 0.15.15 33.35
25 Lainema Matti MSParma 59.03 0.17.21 32.02
26 Kuokkanen Kari Pihkan 59.30 0.17.48 31.64
27 Kärkkäinen Eero EKP 59.42 0.18.00 31.40
28 Numminen Kimmo MeKo 1.00.39 0.18.57 30.77
29 Suonpää Pentti EsAk 1.01.54 0.20.12 30.01
30 Paasonen Seppo Pihkan 1.06.41 0.24.59 27.74
31 Koskinen Lennart EsSu 1.07.57 0.26.15 27.10
32 Aronen Osmo RasKa 1.08.37 0.26.55 26.71
33 Alfthan von Christian OK77 1.08.50 0.27.08 26.51
34 Backman Tauno RaVa 1.10.18 0.28.36 25.84
35 Karila Veijo Pihkan 1.11.47 0.30.05 25.19
36 Eglin Peter Bussola 1.12.42 0.31.00 24.76
37 Väyrynen Heikki EsSu 1.13.46 0.32.04 24.29
Pasonen Armo OK77 HYL -
Huovilainen Martti BIsku KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salminen Pertti HlS 43.36 0.00.00 45.02
2 Lehkonen Reijo MaMa 47.31 0.03.55 40.89
3 Lario Heikki RaVa 49.48 0.06.12 38.63
4 Heikkilä Mikko MaMa 50.09 0.06.33 37.96
5 Aho Mauri HPV 53.24 0.09.48 35.29
6 Pajuoja Reino EsSu 54.30 0.10.54 34.21
7 Paananen Aapo R-P 55.32 0.11.56 33.22
8 Pohjanpelto Pekka LS-37 58.14 0.14.38 31.35
9 Lahti Heikki LeSi 58.46 0.15.10 30.73
10 Laakso Mikko MU 59.52 0.16.16 29.84
11 Ijas Johannes KeU 1.00.19 0.16.43 29.29
12 Lyijynen Mauno PorvU 1.02.43 0.19.07 27.85
13 Vartiainen Kalevi EsSu 1.09.51 0.26.15 24.73
14 Kangasmaa Asko KeU 1.10.04 0.26.28 24.37
15 Kesti Vilho HPV 1.26.52 0.43.16 19.43
16 Kärki Viljo EsSu 1.31.17 0.47.41 18.28

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lätti Erkki LHR 47.04 0.00.00 28.59
2 Liski Eero LHR 1.04.28 0.17.24 20.09
3 Koivisto Johan TapTa 1.11.51 0.24.47 17.32
4 Kimpimäki Kauko XYZ 1.13.26 0.26.22 16.26
5 Partanen Antero RaVi 1.28.11 0.41.07 12.97

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Majoinen Arvo RaKaS 57.21 0.00.00 30.81
2 Knaapi Jouko SalVie 1.11.22 0.14.01 22.90
3 Sirviö Ervi OK77 1.33.37 0.36.16 16.04

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Post Rene Hiisi 1.21.06 0.00.00 61.08
2 Virkki Vili HlS 1.24.38 0.03.32 57.44
3 Valkonen Lauri IHR 1.26.26 0.05.20 55.17
4 Seppälä Otso RR 1.26.51 0.05.45 53.83
5 von Schoultz Marcus Orient 1.29.17 0.08.11 51.32
6 Pajunen Teemu Navi 1.30.22 0.09.16 49.68
7 Vuorinen Toni Lynx 2.05.52 0.44.46 34.93
8 Mannonen Matti SuVe 2.28.56 1.07.50 28.90
Valjakka Vili Navi HYL -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sainio Antti TVV 1.12.52 0.00.00 53.06
2 Vilen Christoffer SV 1.13.00 0.00.08 51.83
3 Ihalainen Jesse Navi 1.15.04 0.02.12 49.30
4 Väänänen Vili SV 1.27.20 0.14.28 41.42
5 Itkonen Otto TuS 1.35.05 0.22.13 37.18
6 Pietari Marko HyRa 2.05.21 0.52.29 27.54
7 Kerkola Riku SuSi 2.20.13 1.07.21 24.03
8 Hakulinen Teemu EsSu 2.30.44 1.17.52 21.80

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hanhijärvi Petrus EsAk 44.11 0.00.00 49.77
2 Liikkanen Olli RaVa 46.22 0.02.11 46.77
3 Vuopio Heikki PelPo 49.59 0.05.48 42.79
4 Salmenkylä Anton HS 50.15 0.06.04 41.97
5 Rantala Joonas RiSu 51.53 0.07.42 40.07
6 Rehn Dennis Raseborg 52.17 0.08.06 39.19
7 Sihvonen Anton Navi 53.03 0.08.52 38.06
8 Malmi Joona HS 56.51 0.12.40 34.99
9 Niskanen Tuomo MU 57.40 0.13.29 33.97
10 Lehto Linus KarjUra 58.22 0.14.11 33.05
11 Halen Leevi EsSu 1.23.54 0.39.43 22.63
Lehto Juho RiSu HYL -

Sarja H15
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sorsa Aleksi Pihkan 40.16 0.00.00 46.97
2 Pernu Lari EsSu 43.40 0.03.24 42.59
3 Rauhala Juha EsSu 44.53 0.04.37 40.73
4 Larmala Niko EsSu 50.28 0.10.12 35.60
5 Pietikäinen Aleksi Pihkan 51.32 0.11.16 34.25
6 Kerkola Nico SuSi 54.35 0.14.19 31.76
7 Louhi Johannes HS 56.08 0.15.52 30.32
8 Jumppanen Oskari HyRa 1.01.43 0.21.27 27.07
9 Rahkola Mikko OH 1.24.44 0.44.28 19.35
Niemi Kasperi HS KES -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hakuli Tommi KeU 24.59 0.00.00
2 Otsamo Veeti HS 25.15 0.00.16
3 Koikkalainen Severi Pihkan 25.24 0.00.25
4 Lahtinen Vesa Delta 25.55 0.00.56
5 Tiljander Ville HyRa 26.46 0.01.47
6 Visuri Ilari OK77 28.03 0.03.04
7 Westerlund Linus Raseborg 30.40 0.05.41
8 Toivanen Elmeri Delta 30.42 0.05.43
9 Hirvonen Joni AR 33.36 0.08.37
10 Palmen Alvar EsSu 37.16 0.12.17
11 Zernant Kaarel-Hendri Ilves 37.43 0.12.44
12 Korja Aatu Delta 1.05.21 0.40.22

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Niemi Topias HS 21.59 0.00.00
2 Seppälä Pyry RR 31.01 0.09.02
3 Heinaro Lauri EsSu 32.12 0.10.13
4 Rööm Andres Ilves 33.58 0.11.59
5 Aarna Krister SRD 43.02 0.21.03
6 Savolainen Esa Pihkan 1.00.51 0.38.52
7 Latva-Käyrä Santeri HyRa 1.12.39 0.50.40

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tala Miika HS 13.11 0.00.00
2 Viskari Juuso Delta 13.25 0.00.14
3 Mårtenson Valter OK77 15.16 0.02.05
4 Vesilind Kaarel SRD 15.22 0.02.11
5 Talja Eljas OK77 16.04 0.02.53
6 Jern Linus OK77 16.10 0.02.59
7 Malmberg Henri HS 16.49 0.03.38
8 Haltia Ilari RR 17.05 0.03.54
9 Mannonen Ville HS 17.18 0.04.07
10 Asklöf Henrik Lynx 17.34 0.04.23
11 Donner Jonny OK77 17.38 0.04.27
12 Toivanen Eemeli Delta 17.43 0.04.32
13 Kerkola Teemu SuSi 18.09 0.04.58
14 Hiiro Artturi RR 19.11 0.06.00
15 Tervakangas Mikko EsSu 20.19 0.07.08
16 Pais Markus Harald WEST 20.31 0.07.20
17 Rautio Mikael EsSu 21.55 0.08.44
18 Heinonen Paavo HS 22.23 0.09.12
19 Viinikainen Vilppu EsSu 23.59 0.10.48
20 Saranen Daniel HS 24.17 0.11.06
21 Salonen Aapo HS 24.20 0.11.09
22 Glad Olli Jyry 34.49 0.21.38
Hursti Toivo EsSu HYL -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Autio Wertti HyRa 19.56 0.00.00
2 Annala Teemu HS 20.12 0.00.16
3 Liljeström Tommi HS 23.17 0.03.21
4 Häkli Pauli Lynx 27.02 0.07.06

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hanhijärvi Paulus EsAk 12.15 0.00.00
2 Hiiro Aleksanteri RR 12.33 0.00.18
3 Sorsa Antti Pihkan 12.36 0.00.21
4 Laakso Ilari RR 13.30 0.01.15
5 Maronen Matias Lynx 13.45 0.01.30
6 Koskinen Olli Delta 14.41 0.02.26
7 Haapala Oskar RR 15.14 0.02.59
8 Boström Kristian Lynx 15.26 0.03.11
9 Hamppu Anton HS 16.24 0.04.09
10 Toivanen Rasmus Delta 16.32 0.04.17
11 Yashchenko Igor Omega 17.38 0.05.23
12 Roininen Aapo HS 19.24 0.07.09
13 Kuusivaara Joonas EsAk 20.24 0.08.09
14 Pekkala Juho KeU 23.58 0.11.43
15 Sojakka Markus HS 23.59 0.11.44
16 Leiniö Juho Pihkan 24.20 0.12.05
17 Tähtinen Miska PäijRa 26.51 0.14.36

Sarja H9RR
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ruuskanen Tuomas MU 13.27 0.00.00
2 Peltola Arttu Lynx 13.32 0.00.05
3 Pekkala Tuukka EsSu 14.07 0.00.40
4 Mbembela Karim Lynx 14.16 0.00.49
5 Koskenvuo Aku EsSu 15.37 0.02.10
6 Donner Jesper OK77 18.35 0.05.08
7 Maronen Markus Lynx 20.14 0.06.47
8 Malmberg Vilho HS 20.42 0.07.15
9 Rautio Daniel EsSu 23.32 0.10.05
10 Koponen Rasmus Lynx 24.25 0.10.58
11 Peltola Eemil Lynx 25.13 0.11.46
12 Forma Akseli KarjUra 25.15 0.11.48
13 Hiiro Krister RR 26.17 0.12.50
14 Leiniö Iikka Pihkan 26.35 0.13.08
15 Määttänen Markus EsSu 29.04 0.15.37
16 Nuottajärvi Veeti SV 30.24 0.16.57
17 Hursti Juho EsSu 32.27 0.19.00
18 Koponen Matias Lynx 37.25 0.23.58
19 Pekkala Miikka EsSu 45.05 0.31.38

Sarja D21E
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 König-Salmi Vroni PR 1.04.06 0.00.00 82.47
2 Anttila Liisa Koovee 1.05.32 0.01.26 80.06
3 Leskinen Anne-Mari Lynx 1.06.14 0.02.08 78.62
4 Feer Isabelle KangSK 1.06.47 0.02.41 77.38
5 Virta Elli RasKa 1.08.09 0.04.03 75.25
6 Liuha Riina AR 1.08.49 0.04.43 73.94
7 Väisänen Mari KR 1.11.43 0.07.37 70.40
8 Autio Päivi Hiisi 1.12.50 0.08.44 68.77
9 Ryapolova Evgeniya Mora 1.13.44 0.09.38 67.40
10 Sell Raisa OK77 1.16.25 0.12.19 64.51
11 Lindholm Sara Raseborg 1.16.32 0.12.26 63.89
12 Temjakova Nina PR 1.16.39 0.12.33 63.28
13 Porkka Paula Delta 1.20.15 0.16.09 59.95
14 Hartvik Heli PR 1.21.35 0.17.29 58.48
15 Valledor Annabell Cataluny 1.25.49 0.21.43 55.13
16 Grönholm Tiia SV 1.26.57 0.22.51 53.96
17 Evele-Peltoniemi Inese EsSu 1.28.05 0.23.59 52.82
18 Molotkova Margarita RasKu 1.28.51 0.24.45 51.91
19 Müller Regula Bussola 1.30.17 0.26.11 50.65
Malinen Saara KaSu KES -
Parjanne Laura Delta KES -

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Murtola Elisa VeVe 1.07.18 0.00.00 74.83
2 Pekkala Sini EsSu 1.09.53 0.02.35 71.50
3 Töyrylä Salla VeVe 1.16.25 0.09.07 64.86
4 Kangasaho Essi Delta 1.17.02 0.09.44 63.83
5 Anjala Anna-Kaisa KR 1.17.32 0.10.14 62.90
6 Laakso Niina Delta 1.20.14 0.12.56 60.29
7 Mykkänen Terhi KangSK 1.21.08 0.13.50 59.13
8 Sinkkonen Tuula Rasti88 1.22.54 0.15.36 57.39
9 Peltonen Reetta EsSu 1.26.01 0.18.43 54.85
10 Sundbäck Jasmin SV 1.30.35 0.23.17 51.65
11 Saetalu Daisi MSParma 1.34.15 0.26.57 49.22
12 Rantoja Kaija Jyry 1.34.22 0.27.04 48.73
13 Kuusipohja Johansson Leena LS-37 1.41.05 0.33.47 45.10
14 Ali-Rekola Anne TVV 1.43.35 0.36.17 43.63
15 Laakso Sanna Hiisi 1.43.55 0.36.37 43.11
16 Ruotsalainen Hanna-Mari EsSu 1.45.56 0.38.38 41.91
17 Juvonen Saara RaKaS 1.52.25 0.45.07 39.14
18 Mäkilä Sohvi LS-37 1.56.03 0.48.45 37.57
19 Senn Anina Stäfa 1.57.54 0.50.36 36.65
Nieminen Outi RR HYL -

Sarja D21AL
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ojapalo Anna Lynx 45.06 0.00.00 65.38
2 Kangasaho Hanna Lynx 48.10 0.03.04 60.68
3 Weckman Sanna VeVe 51.06 0.06.00 56.69
4 Linjama Leena EsSu 52.10 0.07.04 55.03
5 Niittymäki Johanna HlS 53.55 0.08.49 52.76
6 Lindeqvist Matleena PR 55.29 0.10.23 50.80
7 Tikhonova Zoya Omega 57.30 0.12.24 48.57
8 Junnikkala Linda KaJu 59.43 0.14.37 46.33
9 Eglin Irene Bussola 1.00.02 0.14.56 45.65
10 Autio Mari YlKi 1.02.30 0.17.24 43.43
11 Koistinen Marjo EsSu 1.03.57 0.18.51 42.04
12 Nuottajärvi Sanna SV 1.04.14 0.19.08 41.45
13 Boxström Agneta SV 1.07.28 0.22.22 39.08
14 Antell Saara KeU 1.21.47 0.36.41 31.92
15 Gantenbein Rahel Rymenzbu 1.24.22 0.39.16 30.63
16 Väli-Klemelä Maiju KaRa 1.25.11 0.40.05 30.03
Noponen Heli Delta KES -
Nefedova Irina EsSu KES -

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laine Matilda Delta 49.22 0.00.00 30.32
2 Peltola Katriina MSParma 50.26 0.01.04 28.20
3 Laakso Kati Hiisi 54.13 0.04.51 24.85
4 zernant marje 2.21.27 1.32.05 9.00

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laukkanen Marja KS 1.02.27 0.00.00 68.28
2 Kyckling Katja HyRa 1.03.13 0.00.46 66.68
3 Wartiainen Piritta KS 1.04.38 0.02.11 64.45
4 Louhisola Meri Lynx 1.05.38 0.03.11 62.72
5 Kemppi Johanna RR 1.08.51 0.06.24 59.08
6 Partanen Paula HyRa 1.10.51 0.08.24 56.71
7 Männikkö Niina RR 1.22.13 0.19.46 48.28
8 Löyttyjärvi Sara Jyry 1.24.57 0.22.30 46.14
9 Sidensnöre Tiina Jyry 1.25.13 0.22.46 45.42
10 Leskinen Noora Jyry 1.26.13 0.23.46 44.32
11 Nyholm Tanja KaRa 1.36.11 0.33.44 39.22
12 Kheldert Elena Omega 1.41.11 0.38.44 36.79
13 Carlsson Sanna EsAk 1.48.40 0.46.13 33.81
Isoniemi Tiina Jyry KES -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Boström Kirsi Lynx 54.29 0.00.00 66.18
2 Koivuniemi Kirsi LS-37 57.19 0.02.50 62.35
3 Ketola Mervi EsSu 1.00.29 0.06.00 58.56
4 Anttila Mervi RR 1.02.47 0.08.18 55.91
5 Valkonen Sanna TuS 1.06.29 0.12.00 52.32
6 Isoherranen Kirsi Lynx 1.08.17 0.13.48 50.47
7 Hirvonen Leena AR 1.10.12 0.15.43 48.64
8 Louhi Katri TuS 1.10.20 0.15.51 48.10
9 Torp-Donner Heidi OK77 1.13.41 0.19.12 45.48
10 Senn Marianne Stäfa 1.16.23 0.21.54 43.46
11 Guseff Virpi HirvHe 1.19.31 0.25.02 41.34
12 Rimminen Nelli EsSu 1.20.08 0.25.39 40.63
13 Pikkarainen Anu EsAk 1.20.10 0.25.41 40.21
14 Skopinskaya Anastasia Omega 1.21.07 0.26.38 39.35
15 Kahanpää Hanna EsSu 1.28.49 0.34.20 35.58
16 Oja Iina Pihkan 1.30.25 0.35.56 34.60
17 Yashchenko Maria Omega 1.32.10 0.37.41 33.60
18 Hakuli Mia KeU 2.22.24 1.27.55 21.52

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kollanen Teresa RasKu 51.26 0.00.00 65.72
2 Remahl Virpi LS-37 53.14 0.01.48 62.90
3 Tonder Marja AlatPi 55.29 0.04.03 59.78
4 Kerkola Tiina SuSi 57.48 0.06.22 56.84
5 Westberg-Arrakoski Annika OK77 1.01.02 0.09.36 53.31
6 Ljungqvist-Sarparant Nina Lynx 1.03.07 0.11.41 51.05
7 Kalenius Regina KarjUra 1.11.20 0.19.54 44.72
8 Afonyushkina Elena Ramensko 1.14.12 0.22.46 42.57
9 Salmi Kirsti RR 1.16.04 0.24.38 41.11
10 Koistinen Taina NaTe 1.18.39 0.27.13 39.35
11 Ikonen Eeva-Kaisa EsSu 1.21.09 0.29.43 37.75
12 Paalanen Anne RR 1.26.39 0.35.13 34.99
13 Pyymäki Pirjo EsSu 1.27.11 0.35.45 34.41
14 Sorsa Anne Pihkan 1.27.18 0.35.52 34.00
15 Richter Sabine Dresden 1.27.36 0.36.10 33.52
Hämäläinen Minna Pihkan KES -
Rahkola Erja OH KES -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kottonen Annariitta Lynx 57.17 0.00.00 64.51
2 Pelto-Huikko Anne Hiisi 59.18 0.02.01 61.65
3 Linko Rita EsSu 1.03.49 0.06.32 56.67
4 Kokkila Marita EsSu 1.07.24 0.10.07 53.07
5 Antikainen-Pauna Heli PIF 1.09.08 0.11.51 51.16
6 Töyrylä Marja KyS 1.13.30 0.16.13 47.59
7 Lappeteläinen Raija HyRa 1.14.16 0.16.59 46.56
8 Mäkelä Anja RiSu 1.15.26 0.18.09 45.32
9 Rantala Maj-Lis KPV 1.17.37 0.20.20 43.53
10 Vestola Arja NaTe 1.18.04 0.20.47 42.77
11 Uusitalo Suvi-Päivikki IHR 1.23.22 0.26.05 39.58
12 Meriheinä Maire SV 1.25.19 0.28.02 38.21
13 Markki Outi EsSu 1.26.03 0.28.46 37.42
14 Malinen Paula KaSu 1.35.40 0.38.23 33.25
Eisanen Tea MaMa HYL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Illaru Sinikka Delta 1.01.16 0.00.00 58.75
2 Raiko Erja HyRa 1.03.29 0.02.13 56.22
3 Leskinen Tiina Lynx 1.06.00 0.04.44 53.62
4 Laaksonen Anita TarpSu 1.07.21 0.06.05 52.10
5 Moilanen Kirsti MaMa 1.07.51 0.06.35 51.28
6 Soanjärvi Tuija Lynx 1.10.11 0.08.55 49.15
7 Karlström Siv OK77 1.12.05 0.10.49 47.44
8 Koskialho Elisabeth RaLu 1.14.33 0.13.17 45.46
9 Müller Irene Bussola 1.14.52 0.13.36 44.87
10 Turunen Päivi-Kaarina SuSe 1.15.15 0.13.59 44.24
11 Frimodig Pirkko Navi 1.16.39 0.15.23 43.04
12 Ojapalo Anneli RR 1.22.51 0.21.35 39.46
13 Väli-Klemelä Marja-Leena Delta 1.25.06 0.23.50 38.06
14 Hintukainen Terttu TuS 1.28.03 0.26.47 36.45
15 Klemelä Marja-Leena LHR 1.38.43 0.37.27 32.21
16 Bäck Hannele Raseborg 1.45.38 0.44.22 29.81
Mäki-Simola Elina EsSu KES -
Lonka Hennariikka KR HYL -
Lehto Ulla KyS HYL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kajava Ritva HlS 56.39 0.00.00 52.45
2 Savonen Leena HlS 57.23 0.00.44 51.18
3 Patronen Lea EsAk 59.24 0.02.45 48.87
4 Mononen Ritva HlS 1.00.43 0.04.04 47.24
5 Kurvinen Ulla L-US 1.01.25 0.04.46 46.14
6 Ritasalo Maaria VaRa 1.02.28 0.05.49 44.82
7 Kämäräinen Helena LS-37 1.02.40 0.06.01 44.13
8 Laitinen Hellevi EsAk 1.04.02 0.07.23 42.65
9 Kanste Helena Raseborg 1.04.56 0.08.17 41.53
10 Laine Irmeli Delta 1.06.22 0.09.43 40.12
11 Bergström Anneli EsSu 1.08.30 0.11.51 38.37
12 Taitto Annikka SKVuoksi 1.18.42 0.22.03 32.96
13 Rinne-Tamminen Pirkko TuVi 1.44.16 0.47.37 24.55
Lipasti Hilkka EsSu KES -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Peltola Kati MSParma 48.51 0.00.00 52.90
2 Laaksonen Raili SuSi 52.55 0.04.04 48.35
3 Hernelahti Rita Delta 54.54 0.06.03 46.13
4 Åsten Salme Raseborg 56.29 0.07.38 44.38
5 Reeni Eva RiSu 56.38 0.07.47 43.81
6 Ohramaa Tuula Jyry 57.08 0.08.17 42.97
7 Pitkänen Eila JRV 59.45 0.10.54 40.66
8 Tiira Anja Lynx 1.03.04 0.14.13 38.11
9 Tulokas Tuula SuSi 1.03.30 0.14.39 37.44
10 Syväterä Hillevi RiSu 1.05.06 0.16.15 36.12
11 Wikström Sonja OK77 1.05.46 0.16.55 35.37
12 Tanska Eeva EsSu 1.14.44 0.25.53 30.78
13 Lindsten Ulla Lynx 1.30.44 0.41.53 25.06
14 Vuorinen Kirsti HlT 1.39.55 0.51.04 22.50
15 Eglin Annemarie Bussola 1.52.24 1.03.33 19.77
Ojamaa Marja-Liisa SalVie KES -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tahvanainen Pirkko HU-46 47.56 0.00.00 42.56
2 Mattila Anneli Iisu 49.53 0.01.57 37.83
3 Havukorpi Airi Delta 1.11.13 0.23.17 24.35

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pekkarinen Eila KeU 53.31 0.00.00 47.43
2 Lahti Kaija LeSi 1.13.02 0.19.31 32.15
3 Holopainen Kaarina KeU 1.29.02 0.35.31 24.23

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Markki Raakel EsSu 1.36.31 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Fiskars Mikaela Raseborg 1.16.14 0.00.00 57.66
2 Ylikylä Suvi RasKa 1.19.33 0.03.19 53.19
3 Helle Annukka EsAk 1.21.47 0.05.33 49.72
4 Jakobsson Laura EsSu 1.44.22 0.28.08 37.38
5 Jauhiainen Terhi RaHa 2.01.09 0.44.55 30.84

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hanhijärvi Marjukka EsAk 1.12.33 0.00.00 51.79
2 Espo Maria KS 1.16.40 0.04.07 47.17
3 Jylänki Pinja Delta 1.22.42 0.10.09 42.03
4 Bäck Josefina Raseborg 1.25.53 0.13.20 38.83
5 Rantakylä Hanna-Maija HlS 1.31.59 0.19.26 34.72

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Matilainen Helena HS 41.26 0.00.00 38.56
2 Schoultz von Katja OK77 43.18 0.01.52 35.05
3 Kulo Anna SuSe 1.24.46 0.43.20 16.96
4 Rinne Sara KuortKu 1.35.20 0.53.54 14.24

Sarja D15
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kuronen Anna HS 32.53 0.00.00 43.68
2 Rahkola Ella-Noora OH 34.52 0.01.59 40.16
3 Matilainen Annika HS 44.59 0.12.06 30.33
4 Stenbäck Josefine AOK 46.53 0.14.00 28.34
5 Haltia Riikka RR 52.59 0.20.06 24.40
6 Mörsky Sara RaHa 1.20.41 0.47.48 15.58
Yli-Kaatiala Iiris KuortKu HYL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Roininen Essi HS 37.44 0.00.00
2 Kalinina Nika Omega 38.21 0.00.37
3 Korhonen Saara TVV 45.11 0.07.27
4 Ridanpää Iina EsSu 48.20 0.10.36
5 Weiss Michaela OK77 51.40 0.13.56
6 Vesilind Liina SRD 55.35 0.17.51

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Heikkilä Tuuli Lynx 23.32 0.00.00
2 Hanhijärvi Leenukka EsAk 24.05 0.00.33
3 Mäkinen Maija KeU 32.42 0.09.10
4 Tähtinen Tessa PäijRa 44.43 0.21.11
5 Kuusivaara Roosa EsAk 51.15 0.27.43
6 Perälä Sanni KeU 56.08 0.32.36
Korhonen Emmi TVV HYL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Turakainen Venla HS 17.26 0.00.00
2 Senn Siana Stäfa 18.56 0.01.30
3 Paloheimo Oona EsSu 18.58 0.01.32
4 Määttänen Maria EsSu 21.13 0.03.47
5 Aumo Isabella Orient 22.03 0.04.37
6 Arrakoski Wilma OK77 22.18 0.04.52
7 Calderara Pia Lynx 24.20 0.06.54

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Heinaro Taru EsSu 17.04 0.00.00
2 Espo Elina KS 18.55 0.01.51
3 Kulmala Alisa RR 19.43 0.02.39
4 Haapala Ida RR 25.26 0.08.22
5 Pelkonen Emmi Lynx 27.30 0.10.26
6 Keskisarja Essi HS 28.44 0.11.40

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Aumo Sabina Orient 13.24 0.00.00
2 Seppälä Kaisla RR 14.50 0.01.26
3 Mårtenson Lydia OK77 15.14 0.01.50
4 Tiljander Venla HyRa 15.26 0.02.02
5 Simola Aino IitPy 15.44 0.02.20
6 Savilahti Anna HS 18.11 0.04.47
7 Sorvari Vilma Delta 19.31 0.06.07
8 Varonen Netta LeSi 27.26 0.14.02

Sarja D9RR
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tala Juulia HS 13.18 0.00.00
2 Salonen Elli HS 14.10 0.00.52
3 Heikkilä Suvi Lynx 15.43 0.02.25
4 Tala Emilia HS 17.04 0.03.46
5 Viinikainen Vilja EsSu 17.31 0.04.13
6 Hanhijärvi Maijukka EsAk 18.12 0.04.54
7 Calderara Anna Lynx 19.39 0.06.21
8 Sallila Katarina HS 20.13 0.06.55
9 Varonen Tinja LeSi 20.22 0.07.04
10 Pelkonen Iisa Lynx 20.55 0.07.37
11 Turakainen Veera HS 21.48 0.08.30
12 Viskari Siiri Delta 21.54 0.08.36
13 Rantala Ella HS 22.41 0.09.23
14 Annala Sonja HS 22.45 0.09.27
15 Isoherranen Salla Lynx 23.23 0.10.05
16 Kemppi Silva RR 29.06 0.15.48
17 Pavilainen Ekaterina Lynx 32.19 0.19.01
18 Mbembela Kia Lynx 33.09 0.19.51
19 Room Birgit Ilves 36.17 0.22.59
20 Rautio Ulrika EsSu 38.07 0.24.49