FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Suunto Games, 1 päivä
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21E
Matka
Osallistujien määrä 29
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ryapolov Roman Mora 31.15 0.00.00 88.75
2 Virta Jani SV 32.08 0.00.53 85.85
3 Liuha Jarkko VeVe 32.10 0.00.55 85.30
4 Peltola Juha MSParma 32.16 0.01.01 84.58
5 Tölkkö Tommi MSParma 32.41 0.01.26 83.04
6 Heinonen Mikko KR 33.19 0.02.04 81.02
7 Heikkilä Tero PR 33.24 0.02.09 80.37
8 Pihl Peeter MSParma 33.25 0.02.10 79.89
9 Leskinen Aleksi Lynx 33.44 0.02.29 78.70
10 Liukkonen Matti RR 34.00 0.02.45 77.64
11 Patana Mikko IkNV 34.09 0.02.54 76.87
12 Noponen Petri Delta 34.13 0.02.58 76.28
13 Brickhill-Jones David RasKu 34.20 0.03.05 75.59
14 Tahvonen Matti PR 34.22 0.03.07 75.08
15 Hyvönen Pekka AngA 34.24 0.03.09 74.58
16 Tambasau Yury MSParma 34.27 0.03.12 74.04
17 Launiainen Samuli KR 34.29 0.03.14 73.54
18 Fabritius Mikael Orient 34.42 0.03.27 72.65
19 Leskinen Aapo Lynx 35.00 0.03.45 71.60
20 Ketolainen Juha-Ville VeVe 35.49 0.04.34 69.56
21 Hartvik Toni SV 35.53 0.04.38 69.01
22 Sabel Ville Hiisi 36.07 0.04.52 68.16
23 Salmenoja Samuli MSParma 36.19 0.05.04 67.37
24 Keskisaari Ville Lynx 36.22 0.05.07 66.87
25 Mänkärlä Janne Lynx 36.33 0.05.18 66.13
26 Rantala Kalle KR 37.59 0.06.44 63.24
27 Juopperi Sami-Petteri PelPo 38.35 0.07.20 61.87
28 Isokoski Markku PelPo 39.07 0.07.52 60.65
29 Koskikallio Aleksi MSParma 47.07 0.15.52 50.04

Sarja H21A1
Matka
Osallistujien määrä 47
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Teittinen Panu KangSK 33.49 0.00.00 76.95
2 Popov Artem EsSu 34.53 0.01.04 74.35
3 Mäkinen Tapani MU 35.02 0.01.13 73.79
4 Vartiamäki Teemu SV 36.31 0.02.42 70.56
5 Blomster Daniel SV 36.36 0.02.47 70.17
6 Kokkila Ville EsSu 36.38 0.02.49 69.87
7 Belov Alexander EsSu 37.51 0.04.02 67.40
8 Kaukonen Markus EsSu 38.06 0.04.17 66.74
9 Neliubin Aleksandr EsSu 38.09 0.04.20 66.43
10 Uusimäki Tommi PelPo 38.11 0.04.22 66.15
11 Ylijoki Saku EsSu 38.25 0.04.36 65.52
12 Zemlyakov Alexey TuS 38.48 0.04.59 64.66
13 Kapiainen Tomi RaKaS 38.58 0.05.09 64.16
14 Gabitov Rinat EsSu 39.16 0.05.27 63.46
15 Lahtinen Terho EsSu 39.21 0.05.32 63.11
16 Liuko Janne SV 39.25 0.05.36 62.78
17 Saarela Ville KoS 39.39 0.05.50 62.20
18 Lindqvist Ola Lynx 39.42 0.05.53 61.91
19 Laaksonen Petri TuS 39.53 0.06.04 61.41
20 Sainio Santtu KangSK 40.24 0.06.35 60.42
21 Haaramo Panu EsSu 40.38 0.06.49 59.86
22 Heiskanen Oskari KangSK 40.51 0.07.02 59.34
23 Kleemola Lauri Lynx 40.58 0.07.09 58.96
24 Töyrylä Mikko VeVe 41.12 0.07.23 58.42
25 Chegarovskiy Mikhail SV 41.26 0.07.37 57.89
26 Larmala Juha-Pekka EsSu 41.39 0.07.50 57.38
27 Malygin Alexander TuS 42.10 0.08.21 56.48
28 Korppi Miika OH 42.21 0.08.32 56.03
29 Valonen Samuli VaHa 43.18 0.09.29 54.61
30 Tervo Jaakko PelPo 44.33 0.10.44 52.88
31 Juutilainen Ilkka Lynx 45.02 0.11.13 52.13
32 Nazarov Roman Hellas 46.24 0.12.35 50.41
33 Routsi Vesa-Matti RasKa 46.42 0.12.53 49.90
34 Bergeron Eddie SVO 48.07 0.14.18 48.26
35 Dandens Atis EsSu 48.56 0.15.07 47.28
36 Jakobsson Tapio RasKa 49.11 0.15.22 46.87
36 Shein Alexander Kuzmolov 49.11 0.15.22 46.87
38 Frey Alexander SUI 49.48 0.15.59 45.95
39 Jaatinen Tapio EsSu 51.22 0.17.33 44.38
40 Pajala Tommi EsSu 51.39 0.17.50 43.97
41 Lahtinen Ismo OJy 57.54 0.24.05 39.08
42 Tolvanen Leo Pihkan 57.59 0.24.10 38.88
43 Mäkinen Lauri MU 58.53 0.25.04 38.14
44 Paju Erno KaRa 1.00.29 0.26.40 36.99
Pyymäki Leo EsSu KES -
Väätäinen Turo EsSu KES -
Marochkin Vladislav EsSu HYL -

Sarja H21A2
Matka
Osallistujien määrä 50
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laine Tuomo Delta 31.15 0.00.00 83.96
2 Laine Jaakko Delta 32.06 0.00.51 81.49
3 Tala Tuomas Delta 32.58 0.01.43 79.10
4 Lapila Pekka MSParma 33.10 0.01.55 78.38
5 Åkerman Anders SWE 33.18 0.02.03 77.83
6 Pajula Kimmo TuMe 33.30 0.02.15 77.12
7 Mehtälä Erkka Delta 33.35 0.02.20 76.69
8 Luoma Ville Delta 33.42 0.02.27 76.19
9 Linnainmaa Lauri Koovee 33.43 0.02.28 75.91
10 Liukkonen Kalle Delta 33.58 0.02.43 75.12
11 Saarinen Jarkko Delta 34.46 0.03.31 73.16
12 Viljakainen Olli AnttU 35.19 0.04.04 71.79
13 Koistinen Olli-Pekka Delta 35.38 0.04.23 70.93
14 Paukkunen Petri MSParma 35.41 0.04.26 70.60
15 Salo Olli AngA 35.45 0.04.30 70.25
15 Huovila Miikka Delta 35.45 0.04.30 70.25
17 Forsell Daniel Raseborg 36.28 0.05.13 68.42
18 Hämäläinen Jani LS-37 36.31 0.05.16 68.11
19 Söderström Peter Raseborg 37.11 0.05.56 66.67
20 Laavainen Mikko MSParma 37.14 0.05.59 66.37
21 Leppänen Kristian LS-37 37.28 0.06.13 65.74
22 Pinola Jukka YlivKu 37.43 0.06.28 65.09
23 Muikku Anssi AnttU 37.47 0.06.32 64.76
23 Haajanen Erik Raseborg 37.47 0.06.32 64.76
25 Järvinen Miika Koovee 38.03 0.06.48 63.89
26 Forsström Ville Raseborg 38.11 0.06.56 63.45
27 Ilmarinen Pyry Delta 38.16 0.07.01 63.11
28 Kauppi Ville LS-37 39.19 0.08.04 61.22
29 Välikorpi Jari RasKu 39.23 0.08.08 60.91
30 Haajanen Leif Raseborg 39.31 0.08.16 60.50
31 Salo Mikael Orient 39.37 0.08.22 60.15
32 Niskanen Teemu LS-37 40.10 0.08.55 59.12
33 Kääriäinen Tomi Dresden 40.31 0.09.16 58.41
34 Rantala Jyri Koovee 40.54 0.09.39 57.67
35 Suominen Petteri MSParma 41.21 0.10.06 56.85
36 Löfroos Andreas Raseborg 41.48 0.10.33 56.04
37 Ilmarinen Markus Delta 42.20 0.11.05 55.15
38 Koskinen Jussi KR 42.55 0.11.40 54.21
39 Wieland Kundisch Dresden 43.04 0.11.49 53.84
40 Kuutti Veli-Pekka PertPe 44.02 0.12.47 52.47
41 Matilainen Juha LS-37 44.32 0.13.17 51.70
42 Hirvonen Kimmo LS-37 44.53 0.13.38 51.12
43 Mikkola Jyrki KanSu 45.15 0.14.00 50.53
44 Vainiomäki Markus SuSe 45.49 0.14.34 49.73
45 Salervo Mikko OK77 46.18 0.15.03 49.03
46 von Frenckell Robert Raseborg 48.30 0.17.15 46.64
47 Funk Lukas Säuliamt 51.15 0.20.00 43.99
48 Gerber Andreas Säuliamt 54.57 0.23.42 40.88
49 Rosenblad Kalle MSParma 56.10 0.24.55 39.85
Lehtinen Juuso LS-37 HYL -

Sarja H21AL
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vahala Jani MaMa 33.21 0.00.00 54.20
2 Koponen Ville Lynx 33.32 0.00.11 52.75
3 Lassila Jussi PiTa 37.07 0.03.46 46.61
4 Leskinen Jussi MSParma 37.09 0.03.48 45.53
5 Purhonen Juha PiTa 43.25 0.10.04 38.06
6 Pekkala Jouni EsSu 44.04 0.10.43 36.62
7 Reeni Esko RiSu 48.37 0.15.16 32.40
8 Ojapalo Joona RR 56.14 0.22.53 27.32

Sarja H21B
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Breilin Oskar AR 30.38 0.00.00

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ikonen Lari LS-37 59.07 0.00.00 31.84
2 Bogopolskiy Gennadiy UZAO 1.06.23 0.07.16 26.23
3 Syväterä Sami RiSu 1.16.58 0.17.51 20.79

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Packalen Totte Lynx 35.04 0.00.00 56.01
2 Gavrilov Evgeny Omega 35.10 0.00.06 55.43
3 Ritasalo Teemu EsAk 36.27 0.01.23 53.07
4 Kalinin Oleg Omega 37.47 0.02.43 50.81
5 Beitnes Amund OK77 40.08 0.05.04 47.47
6 Frisk Björn SWE 41.38 0.06.34 45.40
7 Eglin Michael Bussola 42.27 0.07.23 44.18
8 Kipinoinen Markku Lynx 42.52 0.07.48 43.41
9 Lehtola Juha MSParma 43.03 0.07.59 42.88
10 Wigelius Miikka MaMa 43.49 0.08.45 41.80
11 Aumo Janne Lynx 44.07 0.09.03 41.18
12 Mykkänen Jarkko HlS 45.39 0.10.35 39.47
13 Lyytikäinen Mika PR 46.57 0.11.53 38.07
14 Maronen Mikke Lynx 47.24 0.12.20 37.39
15 Rybakov Andrey Omega 50.15 0.15.11 34.98
16 Paloheimo Toni EsSu 53.53 0.18.49 32.35
17 Gantenbein Martin Rymenzbu 54.16 0.19.12 31.85
18 Resch Lars Adler 54.38 0.19.34 31.36
19 Yashchenko Sergey Omega 56.58 0.21.54 29.82
20 Hellstedt Tony RaHa 1.09.19 0.34.15 24.30
21 Slotte Martin Kronan 1.13.46 0.38.42 22.63

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 40
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Boström Mikael Lynx 28.48 0.00.00 70.63
2 Vuorenpää Asmo LaJy 30.05 0.01.17 67.36
3 Ryyppö Jarkko RaVa 30.50 0.02.02 65.46
4 Orava Esa RaVa 31.32 0.02.44 63.76
5 Pavilainen Alexei HlS 31.44 0.02.56 63.12
6 Sukselainen Simo Lynx 36.54 0.08.06 54.07
7 Autio Rauno KaRa 37.46 0.08.58 52.62
8 Isoherranen Sami OK77 38.01 0.09.13 52.07
9 Saastamoinen Pasi AngA 38.31 0.09.43 51.19
10 Lehtonen Tero SuSi 39.13 0.10.25 50.07
11 Lahtinen Jukka Delta 39.45 0.10.57 49.21
12 Angelov Alexander Yaroslav 40.04 0.11.16 48.62
13 Kivilaakso Janne Lynx 40.11 0.11.23 48.29
14 Talvitie Mikko KeU 40.27 0.11.39 47.77
15 Aaltonen Tero Lynx 40.41 0.11.53 47.31
16 Tilli Juha Lynx 40.59 0.12.11 46.77
17 Päivärinta Saku TuNMKY 41.30 0.12.42 46.00
18 Kerkola Mika SuSi 41.45 0.12.57 45.54
19 Virtanen Kimmo AngA 41.55 0.13.07 45.17
20 Skopinsky Sergey Omega 42.37 0.13.49 44.24
21 Määttänen Pekka EsSu 42.38 0.13.50 44.04
22 Klinga Ville LS-37 43.48 0.15.00 42.69
23 Jokela Jukka NivU 45.06 0.16.18 41.29
24 Tähtinen Vesa PäijRa 45.12 0.16.24 41.02
25 Simovaara Jyrki EsAk 45.34 0.16.46 40.52
26 Morozov Alexey Yaroslav 45.58 0.17.10 40.00
27 Havento Jukka KaRa 45.59 0.17.11 39.81
28 Tiukkanen Jarmo Jyry 47.09 0.18.21 38.66
29 Isoherranen Matti EsSu 48.24 0.19.36 37.50
30 Nikkinen Jyrki HyRa 48.29 0.19.41 37.28
31 Metso Kim RaHa 50.11 0.21.23 35.86
32 Rantanen Marko HU-46 51.05 0.22.17 35.07
33 Koskenvuo Leo EsSu 51.27 0.22.39 34.67
34 Fiskars Stefan Raseborg 52.13 0.23.25 34.01
34 Varonen Teemu LeSi 52.13 0.23.25 34.01
36 Forma Pauli Delta 55.07 0.26.19 31.94
37 Weiss Robert OK77 55.53 0.27.05 31.36
38 Raitola Mika Lynx 1.34.45 1.05.57 18.41
Pohjola Pasi Lynx HYL -
Taskila Sakari LeSi KES -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 37
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Yliluikki Matti SuSi 33.08 0.00.00 67.51
2 Lindroos Jarmo EsSu 33.53 0.00.45 65.74
3 Mättölä Ali EsSu 36.50 0.03.42 60.23
4 Hirvensalo Kari PR 37.36 0.04.28 58.75
5 Pesola Sakari RasKe 37.49 0.04.41 58.17
6 Björkqvist Niklas HlS 38.14 0.05.06 57.29
7 Afonyushkin Alexander Ramensko 38.58 0.05.50 55.97
8 Karjala Jarmo Delta 39.34 0.06.26 54.89
8 Koponen Visa PertPe 39.34 0.06.26 54.89
10 Kahiala Jari Pihkan 39.35 0.06.27 54.39
11 Virta Marko TuS 39.42 0.06.34 54.00
12 Heinilä Hannu RaVa 40.11 0.07.03 53.12
13 Gehriger Peter biel.see 42.20 0.09.12 50.20
14 Pulli Tuomo LappRi 44.25 0.11.17 47.64
15 Pietikäinen Timo Pihkan 44.47 0.11.39 47.04
16 Huttunen Matti Pihkan 44.56 0.11.48 46.67
17 Väänänen Urpo KR 45.24 0.12.16 45.99
18 Tikkanen Petri LamSä 45.48 0.12.40 45.38
19 Kuuluvainen Juha EsSu 45.55 0.12.47 45.06
20 Lindahl Anders AOK 46.07 0.12.59 44.67
21 Lainema Tommi Raus 46.44 0.13.36 43.88
22 Luhtanen Aki MSParma 47.29 0.14.21 42.99
23 Helander Rami SuVe 47.59 0.14.51 42.35
24 Gaskevich Sergey Dream Te 49.41 0.16.33 40.71
25 Karjalainen Heikki Raus 49.48 0.16.40 40.43
26 Itkonen Arto TuS 49.54 0.16.46 40.16
27 Minkkinen Ismo RR 50.35 0.17.27 39.43
28 Väisänen Jari KR 51.32 0.18.24 38.52
29 Rantala Antti Pihkan 52.58 0.19.50 37.31
30 Hakuli Kari KeU 59.45 0.26.37 32.91
31 Halén Marco EsSu 1.03.18 0.30.10 30.92
32 Hanhijärvi Antti EsAk 1.07.44 0.34.36 28.76
33 Rutz Peter Stäfa 1.07.50 0.34.42 28.58
34 Nietosjärvi Tommi Pihkan 1.08.00 0.34.52 28.37
35 Jakobsson Harri EsSu 1.08.07 0.34.59 28.19
Kähäri Petteri TP HYL -
Kantanen Olli OK77 KES -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 28
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Markki Tapio EsSu 35.06 0.00.00 61.83
2 Hämäläinen Markku RaVa 36.13 0.01.07 59.59
3 Heikkinen Jarmo HyRa 36.31 0.01.25 58.77
4 Virtanen Markku LamSä 36.34 0.01.28 58.36
5 Asikainen Timo Hiisi 37.02 0.01.56 57.30
6 Enroth Ari RR 37.27 0.02.21 56.34
7 Laiho Hannu RaVa 38.00 0.02.54 55.21
8 Valkonen Pasi IHR 38.46 0.03.40 53.81
9 Vestola Heikki RaVa 39.09 0.04.03 52.97
10 Väisänen Juha MU 39.29 0.04.23 52.22
11 Fedorov Nikolay Dream Te 39.39 0.04.33 51.69
12 Frilander Heikki SV 39.58 0.04.52 50.98
13 Parnetti Roy HyRa 40.55 0.05.49 49.50
14 Stenbäck Peter AOK 41.47 0.06.41 48.19
15 Ala-Hukkala Juha RaJu 41.52 0.06.46 47.81
16 Kuoppala Reijo NaTe 41.57 0.06.51 47.42
17 Autio Ossi HyRa 43.41 0.08.35 45.27
18 Vänttinen Harri EsSu 43.55 0.08.49 44.75
19 Vapaniemi Jukka-Pekka IkNV 46.05 0.10.59 42.38
20 Paganus Ari AngA 46.32 0.11.26 41.72
21 Rantala Timo KPV 46.33 0.11.27 41.44
22 Toppari Mauri Delta 46.38 0.11.32 41.11
23 Laine Markku MU 47.37 0.12.31 40.01
24 Mäntynen Ari KyS 48.39 0.13.33 38.91
25 Ritakallio Timo Lynx 51.42 0.16.36 36.38
26 Honkimaa Ari EsSu 58.44 0.23.38 31.82
27 Niinimäki Jorma Lynx 1.21.51 0.46.45 22.68
Laitila Markku TP HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 39
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tikkanen Tapio LamSä 33.38 0.00.00 57.13
2 Müller Willi Bussola 36.09 0.02.31 52.94
2 Töyrylä Teuvo VeVe 36.09 0.02.31 52.94
4 Korppi Heikki OH 36.33 0.02.55 51.95
5 Varkila Jorma LamSä 37.50 0.04.12 49.99
6 Valkonen Timo RR 39.00 0.05.22 48.30
7 Pellinen Jari AngA 39.25 0.05.47 47.59
8 Turpeinen Seppo KontU 40.41 0.07.03 45.93
9 Ståhl Sune SV 40.43 0.07.05 45.70
10 Meriheinä Ulf SV 41.49 0.08.11 44.32
11 Saramäki Jukka Lynx 41.57 0.08.19 44.00
12 Yli-Kaatiala Jorma KuortKu 42.18 0.08.40 43.45
13 Rooni Rein Hiisi 42.20 0.08.42 43.24
14 Popov Oleg Pihkan 42.33 0.08.55 42.84
15 Yli-Kaatiala Ari LapVi 42.40 0.09.02 42.55
16 Lång Jan MSParma 42.54 0.09.16 42.14
17 Parkkinen Kauko RR 44.10 0.10.32 40.76
18 Toikkanen Jukka PorvU 44.36 0.10.58 40.19
19 Roselius Tom AOK 45.14 0.11.36 39.46
20 Antell Kai KeU 45.30 0.11.52 39.06
21 Ölander Ralf PIF 45.35 0.11.57 38.83
22 Ojapalo Ilkka RR 49.54 0.16.16 35.32
23 Vainikka Jari Raus 51.51 0.18.13 33.84
24 Kundisch Diethard Dresden 52.20 0.18.42 33.38
25 Kauppi Hannu AR 52.24 0.18.46 33.20
26 Nyström Jan-Eric AOK 52.39 0.19.01 32.89
27 Leppälä Martti HlS 54.31 0.20.53 31.63
28 Kottonen Hannu Lynx 54.32 0.20.54 31.48
29 Lindeman Jorma R-P 55.52 0.22.14 30.59
30 Raiko Markku HyRa 57.36 0.23.58 29.54
31 Talja Keijo OK77 58.38 0.25.00 28.89
32 Koistinen Kari Navi 58.49 0.25.11 28.67
33 Viitasalo Harri RiSu 59.07 0.25.29 28.40
34 Kurki Timo EsSu 1.00.14 0.26.36 27.75
35 Tahvanainen Veikko EsSu 1.00.46 0.27.08 27.38
36 Nieminen Hannu JRV 1.01.24 0.27.46 26.97
37 Simola Pertti EsSu 1.05.41 0.32.03 25.10
38 Ruokamo Eero ONMKY 1.09.35 0.35.57 23.58
39 Leskinen Pekka Lynx 1.30.26 0.56.48 18.06

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 45
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tervo Vesa RR 36.03 0.00.00 59.04
2 Helkkula Simo PiTa 37.25 0.01.22 56.69
3 Turunen Erkki SuSe 40.33 0.04.30 52.13
4 Lassila Heikki PiTa 40.46 0.04.43 51.67
5 Jauhiainen Pentti SV 42.22 0.06.19 49.55
6 Peippo Tapio SKVuoksi 43.27 0.07.24 48.15
7 Sani Mikko HU-46 43.41 0.07.38 47.73
8 Hämäläinen Timo RaVa 45.00 0.08.57 46.17
9 Parkkonen Reima Pihkan 45.06 0.09.03 45.90
10 Väli-Klemelä Seppo PR 45.35 0.09.32 45.26
11 Rantapuska Seppo PetPe 45.42 0.09.39 44.98
12 Väätäinen Seppo EsSu 45.51 0.09.48 44.68
13 Uljas Risto Jyry 46.45 0.10.42 43.66
14 Nippala Juhani Jyry 48.05 0.12.02 42.30
15 Kämpe Leif Raseborg 48.13 0.12.10 42.03
16 Hintukainen Keijo TuS 49.12 0.13.09 41.05
17 Hirsimäki Raimo JäPa 49.16 0.13.13 40.84
18 Tamminen Pentti PertPe 49.30 0.13.27 40.50
19 Tolvanen Harri Pihkan 50.26 0.14.23 39.61
20 Lempinen Heikki Raseborg 50.39 0.14.36 39.30
21 Vuorio Olavi JäPa 51.35 0.15.32 38.45
22 Nykänen Pentti Jyry 52.42 0.16.39 37.49
23 Kattilakoski Juhani KeU 52.45 0.16.42 37.32
24 Tolvanen Mauri LeSi 52.48 0.16.45 37.15
25 Peltonen Erkki EsSu 53.06 0.17.03 36.80
26 Savonen Esko HlS 53.42 0.17.39 36.26
27 Alilonttinen Martti MSParma 53.43 0.17.40 36.11
28 Venho Kari MaMa 1.00.09 0.24.06 32.13
29 Pammo Kalervo Vaha 1.00.12 0.24.09 31.98
30 Tarvainen Juhani PiTa 1.00.36 0.24.33 31.65
31 Widen Anders Säuliamt 1.00.45 0.24.42 31.45
32 Niemi Ilkka EsSu 1.00.56 0.24.53 31.24
33 Nordqvist Raimo EsAk 1.01.00 0.24.57 31.08
34 Laine Harri KauKa 1.01.38 0.25.35 30.65
35 Hernelahti Olavi Delta 1.01.43 0.25.40 30.49
36 Hovi Kari Lynx 1.02.43 0.26.40 29.89
37 Holappa Paavo TVV 1.03.51 0.27.48 29.24
38 Penttinen Heikki LS-37 1.03.52 0.27.49 29.12
39 Paikkala Jarmo Jyry 1.09.23 0.33.20 26.70
40 Heiskanen Risto EsSu 1.10.06 0.34.03 26.32
41 Terävä Seppo XYZ 1.10.14 0.34.11 26.17
42 Espo Matti KS 1.11.53 0.35.50 25.47
43 Järvinen Tapani RasKa 1.24.27 0.48.24 21.59
44 Vuorinen Ossi HlT 1.31.24 0.55.21 19.87
Kurvinen Veijo L-US HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 45
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kanste Pekka Raseborg 31.00 0.00.00 53.42
2 Inkinen Paavo Jyry 31.15 0.00.15 52.81
3 Harju Timo VeVe 32.30 0.01.30 50.61
4 Peltola Timo MSParma 33.07 0.02.07 49.49
5 Jarva Risto OrPo 34.38 0.03.38 47.16
6 Reijula Tapio Mesik 34.41 0.03.41 46.93
7 Kyyrönen Heikki KS 34.46 0.03.46 46.66
8 Rapakko Timo SuSi 35.06 0.04.06 46.05
9 Korpinen Seppo RR 35.28 0.04.28 45.42
10 Rautarae Veikko HirvHe 35.36 0.04.36 45.09
11 Paldanius Jorma TuS 35.46 0.04.46 44.72
12 Loukonen Veikko PiKe 36.27 0.05.27 43.73
13 Laine Eero Delta 36.43 0.05.43 43.26
14 Hyvönen Eero PorvU 36.44 0.05.44 43.08
15 Herttuainen Vesa RaKaS 36.54 0.05.54 42.74
16 Koivunen Ossi EsAk 37.52 0.06.52 41.50
17 Kesti Tapani KuortKu 38.35 0.07.35 40.58
18 Kallio Kari SuSi 38.41 0.07.41 40.33
19 Tammisaari Pentti HirvHe 39.44 0.08.44 39.12
20 Pitkänen Heikki JRV 40.35 0.09.35 38.16
21 Grönroos Timo MSParma 41.58 0.10.58 36.77
22 Rönkkö Paavo EsSu 42.15 0.11.15 36.39
23 Löyttyjärvi Kari Jyry 42.42 0.11.42 35.87
24 Penttinen Juha Mesik 42.44 0.11.44 35.71
25 Visa Rauno SuSi 42.50 0.11.50 35.50
26 Torvikoski Jouko JäPa 42.59 0.11.59 35.24
27 Honkonen Antti LaTa 44.31 0.13.31 33.90
28 Laine Erkki AngA 45.29 0.14.29 33.06
29 Mäkinen Matti Mesik 45.35 0.14.35 32.86
30 Hedenström Rauno MaMa 46.47 0.15.47 31.90
31 Pajala Tauno EsSu 46.56 0.15.56 31.67
32 Kätkä Vesa Reima 47.41 0.16.41 31.06
33 Helin Jorma Jyry 48.15 0.17.15 30.58
34 Varjonen Antero RR 49.00 0.18.00 29.99
35 Paasikallio Martti JäPa 50.55 0.19.55 28.75
36 Vannas Hannu MSParma 51.50 0.20.50 28.14
37 Ihalainen Pauli SuVe 51.52 0.20.52 28.01
38 Niinimäki Jukka HyRa 52.37 0.21.37 27.50
39 Kuosa Harri LoJa 53.20 0.22.20 27.03
40 Ekholm Hans AOK 53.53 0.22.53 26.65
41 Bäckström Pentti KaRa 57.10 0.26.10 25.02
42 Tikkanen Jouko RaVa 1.00.38 0.29.38 23.49
Heinonen Jouko LS-37 KES -
Ritasalo Matti VaRa KES -
Toivonen Klaus OH KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 37
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jokinen Juhani MaMa 29.05 0.00.00 51.71
2 Tiira Pentti Lynx 32.08 0.03.03 46.61
3 Palomäki Mikko HyRa 32.13 0.03.08 46.29
4 Nikkinen Yrjö HyRa 32.52 0.03.47 45.19
5 Pelkonen Toivo YlikNM 34.03 0.04.58 43.43
6 Kanerva Unto Jyry 34.11 0.05.06 43.08
7 Elomaa Pekka EsSu 34.18 0.05.13 42.75
8 Wastimo Reijo Pihkan 34.31 0.05.26 42.30
9 Kettunen Seppo Jyry 34.46 0.05.41 41.82
10 Suonpää Pentti EsAk 34.56 0.05.51 41.44
11 Laitinen Raimo HiKi 35.04 0.05.59 41.10
12 Österberg Reino LeSi 35.14 0.06.09 40.73
13 Pohjola Eino Mesik 35.53 0.06.48 39.82
14 Rönn Ralf AOK 37.09 0.08.04 38.29
15 Vänttinen Seppo EsSu 37.15 0.08.10 38.02
16 Leino Reijo HiKi 37.39 0.08.34 37.45
17 Salmi Tarmo JoKu 38.28 0.09.23 36.49
18 Aittamäki Pentti Pihkan 39.05 0.10.00 35.75
18 Grönroos Osmo LeSi 39.05 0.10.00 35.75
20 Perkinen Osmo Pihkan 39.06 0.10.01 35.42
21 Erkkilä Olavi HlS 40.43 0.11.38 33.86
22 Kärkkäinen Eero EKP 41.29 0.12.24 33.08
23 Karnaattu Mauri KS 41.33 0.12.28 32.88
24 Alfthan von Christian OK77 46.48 0.17.43 29.06
25 Saario Seppo MSParma 47.17 0.18.12 28.63
26 Virtanen Ilari HlS 47.49 0.18.44 28.18
27 Lainema Matti MSParma 49.20 0.20.15 27.18
28 Syväterä Pekka RiSu 49.33 0.20.28 26.94
29 Backman Tauno RaVa 51.03 0.21.58 26.02
30 Eglin Peter Bussola 51.55 0.22.50 25.47
31 Punkero Toivo HyRa 53.37 0.24.32 24.54
32 Väyrynen Heikki EsSu 57.07 0.28.02 22.93
33 Aronen Osmo RasKa 1.03.30 0.34.25 20.53
34 Saarinen Ossi A Mesik 1.32.36 1.03.31 14.01
Pasonen Armo OK77 HYL -
Karila Veijo Pihkan HYL -
Koskinen Lennart EsSu KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lehkonen Reijo MaMa 28.17 0.00.00 46.33
2 Salminen Pertti HlS 28.19 0.00.02 45.91
3 Heikkilä Mikko MaMa 31.35 0.03.18 40.83
4 Aho Mauri HPV 34.47 0.06.30 36.78
5 Lario Heikki RaVa 35.55 0.07.38 35.33
6 Pajuoja Reino EsSu 37.03 0.08.46 33.97
7 Tamminen Heikki MaMa 37.07 0.08.50 33.63
8 Suokas Kyösti HU-46 38.14 0.09.57 32.38
9 Lahti Heikki LeSi 39.50 0.11.33 30.82
10 Kangasmaa Asko KeU 40.39 0.12.22 29.94
11 Laakso Mikko MU 40.41 0.12.24 29.67
12 Paananen Aapo R-P 40.57 0.12.40 29.22
13 Joonas Risto MaMa 42.06 0.13.49 28.18
14 Vartiainen Kalevi EsSu 42.39 0.14.22 27.57
15 Lyijynen Mauno PorvU 45.09 0.16.52 25.81
16 Ijas Johannes KeU 47.54 0.19.37 24.12
17 Kärki Viljo EsSu 48.09 0.19.52 23.78
18 Kesti Vilho HPV 52.54 0.24.37 21.45
19 Aarela Kari EsAk 1.35.36 1.07.19 11.76
Saarentalo Matti EsSu KES -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Liski Eero LHR 29.03 0.00.00 29.22
2 Lätti Erkki LHR 31.10 0.02.07 26.56
3 Vanhala Toivo Pihkan 38.35 0.09.32 20.90
4 Kimpimäki Kauko XYZ 47.19 0.18.16 16.60
5 Koivisto Johan TapTa 50.27 0.21.24 15.14
6 Kipinoinen Pertti AuVa 1.02.38 0.33.35 11.86
7 Partanen Antero RaVi 1.15.43 0.46.40 9.53

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Majoinen Arvo RaKaS 46.28 0.00.00 28.13
2 Knaapi Jouko SalVie 46.53 0.00.25 26.49
3 Sirviö Ervi OK77 59.05 0.12.37 19.91
4 Aspinjaakko Olavi PuolRy 1.07.25 0.20.57 16.48

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Valkonen Lauri IHR 35.53 0.00.00 62.15
2 Virkki Vili HlS 37.49 0.01.56 58.09
3 Seppälä Otso RR 38.48 0.02.55 55.75
4 von Schoultz Marcus Orient 39.15 0.03.22 54.26
5 Post Rene Hiisi 39.35 0.03.42 52.96
6 Mikander Max Orient 41.50 0.05.57 49.31
7 Niinimäki Joonas Lynx 42.35 0.06.42 47.66
8 Valjakka Vili Navi 43.56 0.08.03 45.43
9 Pajunen Teemu Navi 47.17 0.11.24 41.51
10 Vuorinen Toni Lynx 49.53 0.14.00 38.67
11 Mannonen Matti SuVe 58.49 0.22.56 32.23

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ihalainen Jesse Navi 38.59 0.00.00 46.76
2 Itkonen Otto TuS 40.13 0.01.14 43.62
3 Kerkola Riku SuSi 50.08 0.11.09 33.63
4 Väänänen Vili SV 56.07 0.17.08 28.83
5 Pietari Marko HyRa 57.33 0.18.34 26.92

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vuopio Heikki PelPo 27.57 0.00.00 45.35
2 Salmenkylä Anton HS 29.22 0.01.25 42.44
3 Hanhijärvi Petrus EsAk 31.52 0.03.55 38.45
4 Niskanen Tuomo MU 34.57 0.07.00 34.45
5 Rehn Dennis Raseborg 35.34 0.07.37 33.26
6 Rantala Joonas RiSu 41.18 0.13.21 28.13
7 Kulagin Artur HS 48.37 0.20.40 23.46
8 Halen Leevi EsSu 1.07.21 0.39.24 16.62
Sihvonen Anton Navi HYL -
Hyvönen Waltteri Delta HYL -

Sarja H15
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rauhala Juha EsSu 24.59 0.00.00 45.14
2 Sorsa Aleksi Pihkan 26.38 0.01.39 41.55
3 Niemi Kasperi HS 29.04 0.04.05 37.34
4 Pietikäinen Aleksi Pihkan 30.38 0.05.39 34.74
5 Pernu Lari EsSu 30.40 0.05.41 34.02
6 Kerkola Nico SuSi 32.47 0.07.48 31.17
7 Louhi Johannes HS 48.11 0.23.12 20.77
8 Varonen Matias LeSi 49.41 0.24.42 19.72
9 Vehmas Miika EsSu 54.24 0.29.25 17.62

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koikkalainen Severi Pihkan 21.01 0.00.00
2 Lahtinen Vesa Delta 21.20 0.00.19
3 Hakuli Tommi KeU 22.20 0.01.19
4 Otsamo Veeti HS 23.48 0.02.47
5 Westerlund Linus Raseborg 23.51 0.02.50
6 Visuri Ilari OK77 23.55 0.02.54
7 Hirvonen Joni AR 23.58 0.02.57
8 Tiljander Ville HyRa 26.22 0.05.21
9 Zernant Kaarel-Hendri Ilves 33.51 0.12.50

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Niemi Topias HS 19.04 0.00.00
2 Seppälä Pyry RR 22.17 0.03.13
3 Rööm Andres Ilves 22.32 0.03.28
4 Aarna Krister SRD 22.47 0.03.43
5 Savolainen Esa Pihkan 31.47 0.12.43
6 Latva-Käyrä Santeri HyRa 36.30 0.17.26

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tala Miika HS 12.35 0.00.00
2 Mannonen Ville HS 13.53 0.01.18
3 Talja Eljas OK77 14.39 0.02.04
4 Viskari Juuso Delta 14.41 0.02.06
5 Saranen Daniel HS 15.34 0.02.59
6 Asklöf Henrik Lynx 16.54 0.04.19
7 Hiiro Artturi RR 17.02 0.04.27
8 Pais Markus Harald WEST 17.43 0.05.08
9 Donner Jonny OK77 17.50 0.05.15
10 Malmberg Henri HS 18.49 0.06.14
11 Tervakangas Mikko EsSu 19.27 0.06.52
12 Rautio Mikael EsSu 19.49 0.07.14
13 Vesilind Kaarel SRD 21.09 0.08.34
14 Jern Linus OK77 23.10 0.10.35
15 Kerkola Teemu SuSi 25.17 0.12.42
16 Roininen Alexander HS 25.40 0.13.05
17 Salmenkylä Johannes HS 30.56 0.18.21
18 Salmenkylä Emil HS 59.26 0.46.51

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Autio Wertti HyRa 16.37 0.00.00
2 Annala Teemu HS 18.23 0.01.46
3 Häkli Pauli Lynx 21.02 0.04.25
4 Saastamoinen Atte AngA 21.27 0.04.50
5 Liljeström Tommi HS 21.31 0.04.54

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hiiro Aleksanteri RR 10.57 0.00.00
2 Koskinen Olli Delta 12.14 0.01.17
3 Hanhijärvi Paulus EsAk 12.44 0.01.47
4 Hamppu Anton HS 13.00 0.02.03
5 Sorsa Antti Pihkan 13.11 0.02.14
6 Laakso Ilari RR 13.21 0.02.24
7 Roininen Aapo HS 14.25 0.03.28
8 Maronen Matias Lynx 14.42 0.03.45
9 Sojakka Markus HS 15.37 0.04.40
10 Yashchenko Igor Omega 15.43 0.04.46
11 Saario Hugo Lynx 26.05 0.15.08
12 Haapala Oskar RR 26.31 0.15.34
13 Tähtinen Miska PäijRa 35.23 0.24.26

Sarja H9RR
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Peltola Arttu Lynx 10.34 0.00.00
2 Koskenvuo Aku EsSu 11.11 0.00.37
3 Mbembela Karim Lynx 13.00 0.02.26
4 Ruuskanen Tuomas MU 13.09 0.02.35
5 Koponen Matias Lynx 13.35 0.03.01
6 Rautio Daniel EsSu 15.05 0.04.31
7 Donner Jesper OK77 15.50 0.05.16
8 Peltola Eemil Lynx 16.00 0.05.26
9 Pekkala Tuukka EsSu 16.22 0.05.48
10 Pikkarainen Pyry LS-37 17.13 0.06.39
11 Laavainen Aamos MSParma 17.15 0.06.41
12 Pekkala Miikka EsSu 20.10 0.09.36
13 Maronen Markus Lynx 20.26 0.09.52
14 Malmberg Vilho HS 22.23 0.11.49
15 Forma Akseli KarjUra 22.58 0.12.24
16 Hiiro Krister RR 25.54 0.15.20
17 Porthin Rasmus Lynx 29.20 0.18.46
18 Saastamoinen Eetu AngA 33.16 0.22.42
19 Määttänen Markus EsSu 35.17 0.24.43
20 Nuottajärvi Veeti SV 45.26 0.34.52
21 Koponen Rasmus Lynx 50.14 0.39.40

Sarja D21E
Matka
Osallistujien määrä 26
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Virta Elli RasKa 31.59 0.00.00 85.57
2 Nurmela Anu RasKa 32.34 0.00.35 83.54
3 Anttila Liisa Koovee 32.37 0.00.38 82.91
4 Leskinen Anne-Mari Lynx 32.55 0.00.56 81.65
5 Juga Emma Lynx 34.16 0.02.17 77.95
6 Mikkola Marika KR 34.50 0.02.51 76.22
7 Tahvonen Satu PR 34.56 0.02.57 75.53
8 Dambe Signe PR 34.57 0.02.58 75.02
9 Väisänen Mari KR 35.07 0.03.08 74.20
10 Feer Isabelle KangSK 35.37 0.03.38 72.69
11 Malinen Saara KaSu 36.12 0.04.13 71.07
12 König-Salmi Vroni PR 36.16 0.04.17 70.49
13 Sell Raisa OK77 36.28 0.04.29 69.65
14 Autio Päivi Hiisi 36.34 0.04.35 69.01
15 Ryapolova Evgeniya Mora 36.53 0.04.54 67.97
16 Lindholm Sara Raseborg 37.19 0.05.20 66.74
17 Temjakova Nina PR 37.41 0.05.42 65.66
18 Höglund Henna KR 39.37 0.07.38 62.04
19 Stenlund Hilla PR 40.47 0.08.48 59.86
20 Grönholm Tiia SV 41.04 0.09.05 59.05
21 Uhotoinen Anu Delta 41.33 0.09.34 57.97
22 Uotila Erika Koovee 42.42 0.10.43 56.02
23 Evele-Peltoniemi Inese EsSu 45.54 0.13.55 51.76
24 Müller Regula Bussola 50.04 0.18.05 47.12
25 Liuha Riina AR 52.25 0.20.26 44.70
26 Valledor Annabell Cataluny 53.28 0.21.29 43.51

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Murtola Elisa VeVe 33.17 0.00.00 69.72
2 Pekkala Sini EsSu 33.26 0.00.09 68.86
3 Töyrylä Salla VeVe 35.26 0.02.09 64.45
4 Anjala Anna-Kaisa KR 35.59 0.02.42 62.96
5 Sundbäck Jasmin SV 37.01 0.03.44 60.71
6 Mikkola Jenni Hiisi 37.31 0.04.14 59.41
7 Niittymäki Johanna HlS 38.00 0.04.43 58.17
8 Orkola Saana Delta 40.20 0.07.03 54.35
9 Peltonen Reetta EsSu 40.23 0.07.06 53.83
10 Kuusipohja Johansson Leena LS-37 41.50 0.08.33 51.53
11 Mykkänen Terhi KangSK 44.56 0.11.39 47.57
12 Laakso Sanna Hiisi 45.16 0.11.59 46.81
13 Koskinen Hanna-Riikka HyRa 48.09 0.14.52 43.63
14 Juvonen Saara RaKaS 48.10 0.14.53 43.23
15 Ali-Rekola Anne TVV 48.27 0.15.10 42.60
16 Nyholm Tanja KaRa 53.01 0.19.44 38.59
17 Mäkilä Sohvi LS-37 54.11 0.20.54 37.42
18 Senn Anina Stäfa 57.50 0.24.33 34.74
19 Saetalu Daisi MSParma 1.01.15 0.27.58 32.50
Ruotsalainen Hanna-Mari EsSu HYL -

Sarja D21AL
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ojapalo Anna Lynx 26.30 0.00.00 60.49
2 Noponen Heli Delta 27.25 0.00.55 58.05
3 Linjama Leena EsSu 27.49 0.01.19 56.80
4 Tahvanainen Venla EsSu 27.59 0.01.29 56.05
5 Kangasaho Hanna Lynx 28.15 0.01.45 55.12
6 Autti Marja-Liisa EsSu 29.53 0.03.23 51.72
7 Boxström Agneta SV 32.37 0.06.07 47.04
8 Junnikkala Linda KaJu 33.27 0.06.57 45.52
9 Autio Mari YlKi 33.44 0.07.14 44.80
10 Lötjönen Milla RasKa 33.48 0.07.18 44.37
11 Koistinen Marjo EsSu 34.02 0.07.32 43.73
12 Nuottajärvi Sanna SV 34.18 0.07.48 43.06
13 Tikhonova Zoya Omega 34.54 0.08.24 41.99
14 Antell Saara KeU 34.59 0.08.29 41.56
15 Lindeqvist Matleena PR 35.21 0.08.51 40.81
16 Klemelä Aliisa LHR 35.41 0.09.11 40.11
17 Eglin Irene Bussola 37.22 0.10.52 37.99
18 Jakobsson Laura EsSu 39.05 0.12.35 36.03
19 Nefedova Irina EsSu 41.23 0.14.53 33.75
20 Hemmilä Annika KyS 1.00.58 0.34.28 22.72
21 Gantenbein Rahel Rymenzbu 1.09.58 0.43.28 19.64
Väli-Klemelä Maiju KaRa HYL -

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laine Matilda Delta 28.32 0.00.00 33.00
2 Laakso Kati Hiisi 37.18 0.08.46 24.49
3 Peltola Katriina MSParma 43.57 0.15.25 20.14
4 Vainiomäki Mirka SuSe 46.24 0.17.52 18.47
5 Vesilind Kristina SRD 1.00.12 0.31.40 13.76
zernant marje KES -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kyckling Katja HyRa 34.26 0.00.00 73.49
2 Louhisola Meri Lynx 39.15 0.04.49 63.73
3 Laukkanen Marja KS 41.07 0.06.41 60.13
4 Mahlamäki Saara EsSu 44.32 0.10.06 54.86
5 Wartiainen Piritta KS 44.43 0.10.17 53.98
6 Rantamäki Pernilla Raseborg 45.05 0.10.39 52.89
7 Aumo Jeannette Orient 45.06 0.10.40 52.23
8 Partanen Paula HyRa 45.48 0.11.22 50.79
9 Löyttyjärvi Sara Jyry 48.01 0.13.35 47.84
10 Sidensnöre Tiina Jyry 51.04 0.16.38 44.41
11 Vaano Kristiina OK77 52.07 0.17.41 42.95
12 Sillanpää Hanna HyRa 56.14 0.21.48 39.29
13 Kheldert Elena Omega 57.11 0.22.45 38.13
14 Kleemola Katri PertPe 59.34 0.25.08 36.11

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Boström Kirsi Lynx 37.13 0.00.00 65.41
2 Koivuniemi Kirsi LS-37 39.55 0.02.42 60.45
3 Francke Astra EsSu 40.16 0.03.03 59.39
4 Valkonen Sanna TuS 43.57 0.06.44 53.92
5 Vesterinen Kirsi HyRa 43.58 0.06.45 53.41
6 Lehto Salla Lynx 47.07 0.09.54 49.39
7 Isoherranen Kirsi Lynx 47.19 0.10.06 48.72
8 Louhi Katri TuS 47.32 0.10.19 48.05
9 Guseff Virpi HirvHe 48.01 0.10.48 47.12
10 Skopinskaya Anastasia Omega 48.25 0.11.12 46.29
11 Torp-Donner Heidi OK77 51.24 0.14.11 43.18
12 Hirvonen Leena AR 51.29 0.14.16 42.69
13 Kahanpää Hanna EsSu 57.01 0.19.48 38.17
14 Oja Iina Pihkan 59.35 0.22.22 36.17
15 Rimminen Nelli EsSu 1.00.11 0.22.58 35.45
16 Senn Marianne Stäfa 1.05.09 0.27.56 32.42
17 Yashchenko Maria Omega 1.22.10 0.44.57 25.44
18 Hakuli Mia KeU 1.40.06 1.02.53 20.67

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Orava Päivi RaVa 34.39 0.00.00 68.25
2 Kollanen Teresa RasKu 35.45 0.01.06 65.68
3 Westberg-Arrakoski Annika OK77 37.47 0.03.08 61.70
4 Remahl Virpi LS-37 38.26 0.03.47 60.21
5 Kerkola Tiina SuSi 40.02 0.05.23 57.38
6 Kalenius Regina KarjUra 42.11 0.07.32 54.06
7 Ljungqvist-Sarparant Nina Lynx 46.26 0.11.47 48.75
8 von Frenckell Catarina Raseborg 47.45 0.13.06 47.05
9 Tonder Marja AlatPi 48.04 0.13.25 46.39
10 Sorsa Anne Pihkan 51.11 0.16.32 43.23
11 Ikonen Eeva-Kaisa EsSu 55.09 0.20.30 39.82
12 Mannonen Anu AngA 55.26 0.20.47 39.31
13 Mäkelä Margareta AOK 55.42 0.21.03 38.82
14 Afonyushkina Elena Ramensko 57.43 0.23.04 37.17
15 Koistinen Taina NaTe 59.40 0.25.01 35.67
16 Pääkkönen Tarja KarjUra 1.07.47 0.33.08 31.15
17 Hämäläinen Minna Pihkan 1.08.34 0.33.55 30.55
18 Paalanen Anne RR 1.27.24 0.52.45 23.77
19 Mbembela Tuula Lynx 1.28.59 0.54.20 23.16
20 Richter Sabine Dresden 1.30.06 0.55.27 22.69
21 Pyymäki Pirjo EsSu 1.33.04 0.58.25 21.78
Hyvönen Paula Delta KES -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kottonen Annariitta Lynx 35.19 0.00.00 65.03
2 Antikainen-Pauna Heli PIF 38.20 0.03.01 59.41
3 Pelto-Huikko Anne Hiisi 40.52 0.05.33 55.26
4 Einonen Päivi LS-37 41.23 0.06.04 54.11
5 Ritakallio Maarit Lynx 42.45 0.07.26 51.93
6 Eisanen Tea MaMa 43.44 0.08.25 50.32
7 Linko Rita EsSu 45.30 0.10.11 47.95
8 Lallo Tuula JoKu 45.42 0.10.23 47.32
9 Meriheinä Maire SV 46.35 0.11.16 46.01
10 Linjama Mirja EsSu 47.56 0.12.37 44.32
11 Malinen Paula KaSu 54.39 0.19.20 38.52
12 Aho Mervi HPV 56.46 0.21.27 36.75
13 Rantala Maj-Lis KPV 56.54 0.21.35 36.32
14 Haajanen Ulrika Raseborg 59.36 0.24.17 34.36
15 Kokkila Marita EsSu 59.48 0.24.29 33.92
16 Markki Outi EsSu 1.05.17 0.29.58 30.78
17 Saarhelo Kirsi Lynx 1.11.24 0.36.05 27.88
18 Vartia Jaana RR 1.12.53 0.37.34 27.05
19 Töyrylä Marja KyS 1.18.21 0.43.02 24.91

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lonka Hennariikka KR 36.42 0.00.00 59.98
2 Leskinen Tiina Lynx 38.57 0.02.15 56.07
3 Moilanen Kirsti MaMa 39.06 0.02.24 55.41
4 Soanjärvi Tuija Lynx 40.07 0.03.25 53.57
5 Raiko Erja HyRa 44.29 0.07.47 47.92
6 Penttinen Riikka LS-37 47.35 0.10.53 44.44
6 Laaksonen Anita TarpSu 47.35 0.10.53 44.44
8 Hakkarainen Maria-Leena IHR 47.45 0.11.03 43.55
9 Illaru Sinikka Delta 48.42 0.12.00 42.35
10 Müller Irene Bussola 50.43 0.14.01 40.32
11 Väli-Klemelä Marja-Leena Delta 54.47 0.18.05 37.01
12 Turunen Päivi-Kaarina SuSe 55.47 0.19.05 36.03
13 Hintukainen Terttu TuS 56.32 0.19.50 35.25
14 Lehto Ulla KyS 57.17 0.20.35 34.48
15 Mäki-Simola Elina EsSu 58.39 0.21.57 33.38
16 Koskialho Elisabeth RaLu 1.02.48 0.26.06 30.90
17 Ojapalo Anneli RR 1.04.04 0.27.22 30.02
18 Frimodig Pirkko Navi 1.04.36 0.27.54 29.50
19 Klemelä Marja-Leena LHR 1.04.49 0.28.07 29.14
20 Toivonen Kaisu OH 1.22.38 0.45.56 22.64

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laitinen Hellevi EsAk 37.34 0.00.00 53.83
2 Savonen Leena HlS 40.12 0.02.38 49.62
3 Ritasalo Maaria VaRa 40.35 0.03.01 48.47
4 Kanste Helena Raseborg 40.50 0.03.16 47.50
5 Kajava Ritva HlS 41.59 0.04.25 45.54
6 Mononen Ritva HlS 42.58 0.05.24 43.86
7 Bergström Anneli EsSu 46.45 0.09.11 39.72
8 Kurvinen Ulla L-US 55.30 0.17.56 32.96
9 Patronen Lea EsAk 57.56 0.20.22 31.10
10 Lipasti Hilkka EsSu 1.02.37 0.25.03 28.33
11 Kanerva Marja Raus 1.20.15 0.42.41 21.76
Kämäräinen Helena LS-37 KES -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Reeni Eva RiSu 34.11 0.00.00 50.70
2 Peltola Kati MSParma 34.46 0.00.35 49.38
3 Åsten Salme Raseborg 35.20 0.01.09 48.13
4 Ojamaa Marja-Liisa SalVie 36.04 0.01.53 46.70
5 Laaksonen Raili SuSi 39.12 0.05.01 42.55
6 Tulokas Tuula SuSi 39.29 0.05.18 41.84
7 Tanska Eeva EsSu 40.31 0.06.20 40.37
8 Wikström Sonja OK77 42.03 0.07.52 38.51
9 Pitkänen Eila JRV 42.29 0.08.18 37.73
10 Ohramaa Tuula Jyry 45.09 0.10.58 35.15
11 Tiira Anja Lynx 45.47 0.11.36 34.30
12 Sundberg Liisa Lynx 47.06 0.12.55 33.00
13 Kuutti Kirsti PertPe 51.56 0.17.45 29.62
14 Syväterä Hillevi RiSu 52.32 0.18.21 28.97
15 Lindsten Ulla Lynx 57.56 0.23.45 25.99
16 Eglin Annemarie Bussola 1.09.46 0.35.35 21.35
17 Vuorinen Kirsti HlT 1.11.26 0.37.15 20.62

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tahvanainen Pirkko HU-46 32.50 0.00.00 42.82
2 Mattila Anneli Iisu 34.42 0.01.52 39.00
3 Jakoaho Ritva HyRa 43.00 0.10.10 30.24
4 Havukorpi Airi Delta 47.05 0.14.15 26.50
5 Virtanen Raija HlS 1.12.17 0.39.27 16.53

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pekkarinen Eila KeU 32.01 0.00.00
2 Lahti Kaija LeSi 48.17 0.16.16

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Markki Raakel EsSu 1.44.51 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hirvonen Eveliina PR 36.34 0.00.00 64.35
2 Ylikylä Suvi RasKa 41.12 0.04.38 55.89
3 Ilmoni Rafaela OK77 42.36 0.06.02 52.87
4 Fiskars Mikaela Raseborg 46.01 0.09.27 47.85
5 Helle Annukka EsAk 49.55 0.13.21 43.10
6 Jauhiainen Terhi RaHa 53.20 0.16.46 39.40
7 Witick Ronja RaHa 1.13.42 0.37.08 27.82
8 Virolainen Veera RaHa 1.16.56 0.40.22 26.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantakylä Hanna-Maija HlS 48.28 0.00.00 51.72
2 Jylänki Pinja Delta 50.33 0.02.05 47.73
3 Espo Maria KS 1.05.04 0.16.36 35.64
4 Hanhijärvi Marjukka EsAk 1.06.28 0.18.00 33.47
Sinisalo Laura MU KES -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Matilainen Helena HS 25.50 0.00.00 39.90
2 Schoultz von Katja OK77 28.50 0.03.00 33.96
3 Kulo Anna SuSe 33.39 0.07.49 27.57
4 Rinne Sara KuortKu 49.58 0.24.08 17.53

Sarja D15
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kuronen Anna HS 23.32 0.00.00 42.22
2 Stenbäck Josefine AOK 23.57 0.00.25 40.59
3 Haltia Riikka RR 26.56 0.03.24 35.31
4 Matilainen Annika HS 27.23 0.03.51 33.95
5 Yliluikki Henna SuSi 28.46 0.05.14 31.58
6 Mörsky Sara RaHa 33.54 0.10.22 26.17
7 Yli-Kaatiala Iiris KuortKu 35.12 0.11.40 24.60
8 Salmenkylä Tellu HS 1.15.55 0.52.23 11.12

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Roininen Essi HS 25.48 0.00.00
2 Ridanpää Iina EsSu 30.30 0.04.42
3 Kalinina Nika Omega 30.35 0.04.47
4 Vesilind Liina SRD 32.25 0.06.37
5 Weiss Michaela OK77 37.05 0.11.17
6 Korhonen Saara TVV 51.38 0.25.50

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Heikkilä Tuuli Lynx 17.24 0.00.00
2 Donner Janina OK77 21.06 0.03.42
3 Mäkinen Maija KeU 21.33 0.04.09
4 Hanhijärvi Leenukka EsAk 21.42 0.04.18
5 Kaukonen Ella EsSu 23.03 0.05.39
6 Korhonen Emmi TVV 25.42 0.08.18
7 Tähtinen Tessa PäijRa 32.29 0.15.05

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Turakainen Venla HS 15.53 0.00.00
2 Määttänen Maria EsSu 16.59 0.01.06
3 Senn Siana Stäfa 17.45 0.01.52
4 Paloheimo Oona EsSu 20.21 0.04.28
5 Arrakoski Wilma OK77 21.05 0.05.12
6 Heinaro Ellen HS 22.31 0.06.38
7 Westerlund Wilma Raseborg 43.10 0.27.17

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mäntylä Anni HS 20.54 0.00.00
2 Kulmala Alisa RR 22.53 0.01.59
3 Espo Elina KS 24.01 0.03.07
4 Haapala Ida RR 31.20 0.10.26
5 Keskisarja Essi HS 37.23 0.16.29

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Aumo Sabina Orient 13.12 0.00.00
2 Seppälä Kaisla RR 14.47 0.01.35
3 Tiljander Venla HyRa 15.09 0.01.57
4 Mäntylä Kaisa HS 16.34 0.03.22
5 Savilahti Anna HS 16.42 0.03.30
6 Varonen Netta LeSi 17.28 0.04.16
7 Sorvari Vilma Delta 17.55 0.04.43
8 Autio Emilia Delta 18.14 0.05.02

Sarja D9RR
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tala Juulia HS 14.52 0.00.00
2 Tala Emilia HS 15.19 0.00.27
3 Heikkilä Suvi Lynx 16.40 0.01.48
4 Turakainen Veera HS 17.51 0.02.59
5 Calderara Anna Lynx 18.32 0.03.40
6 Isoherranen Salla Lynx 18.56 0.04.04
7 Rantala Ella HS 20.57 0.06.05
8 Hanhijärvi Maijukka EsAk 21.53 0.07.01
9 Varonen Tinja LeSi 22.39 0.07.47
10 Rautio Ulrika EsSu 24.51 0.09.59
11 Annala Sonja HS 25.27 0.10.35
12 Viskari Siiri Delta 27.39 0.12.47
13 Sallila Katarina HS 28.50 0.13.58
14 Pavilainen Ekaterina Lynx 31.49 0.16.57
15 Mbembela Kia Lynx 36.48 0.21.56
16 Rõõm Birgit Ilves 42.03 0.27.11