FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Kronanin kansallinen
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hongell Timo KoS 40.44 0.00.00 58.37
2 Kukkola Mikko KoS 41.33 0.00.49 56.44
3 Isokoski Teppo YlivKu 42.16 0.01.32 54.72
4 Moisio Petri SaPu 42.43 0.01.59 53.38
5 Ena Leif Brahe 44.23 0.03.39 50.65
6 Kujala Aleksi Brahe 45.11 0.04.27 49.03
7 Lövsund Johan Botnia 45.55 0.05.11 47.54
8 Kalliokoski Toni HalTo 48.58 0.08.14 43.92
9 Lindfors Jan Falken 50.30 0.09.46 41.94
10 Peltoniemi Tomi PieHi 52.26 0.11.42 39.78
11 Lindfors Kari Falken 1.08.36 0.27.52 29.93
11 Skog Patrik Terjärv 1.08.36 0.27.52 29.93
Löfbacka Sami VetU EIL -

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Skog Mattias Terjärv 27.13 0.00.00

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kalliokoski Jari HalTo 41.07 0.00.00 45.90
2 Hyyppä Tuomas KoS 43.14 0.02.07 40.38
3 Leppäniemi Jani VetU 49.31 0.08.24 32.40

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Viitasaari Tommi KoS 41.23 0.00.00 48.60
2 Joensuu Tommy Brahe 43.29 0.02.06 45.27
3 Jukkola Jari LohtVe 44.29 0.03.06 43.28
4 Johansson Peter Brahe 45.39 0.04.16 41.23
5 Lillhonga Robert GIF 49.09 0.07.46 37.42
6 Nyman Patrik Brahe 49.31 0.08.08 36.27
7 Åman Thomas Botnia 50.27 0.09.04 34.74
8 Leppäniemi Esa VetU 53.50 0.12.27 31.76

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jylhä Taisto LohtVe 33.43 0.00.00 48.03
2 Grön Kaj Brahe 35.27 0.01.44 45.00
3 Byggningsbacka Johan Brahe 37.20 0.03.37 42.08
4 Virkkala Harri KoS 38.08 0.04.25 40.56
5 Katajamäki Arto SuJu 40.32 0.06.49 37.56
6 Lehtinen Tapio PieHi 40.44 0.07.01 36.78
7 Holm Mikael Minken 43.10 0.09.27 34.14
8 Ahlsved Mikael Terjärv 44.09 0.10.26 32.83
9 Wiklund Torbjörn Falken 47.56 0.14.13 29.73
10 Melin Martin Falken 49.38 0.15.55 28.22
Ronkainen Timo KoS KES -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tuomisto Juha VaaSu 34.47 0.00.00 51.98
2 Löfroth Tommy Malax 34.57 0.00.10 50.44
3 Ahola Arvo RasKu 35.27 0.00.40 48.46
4 Stenlund Dan Brahe 36.27 0.01.40 45.89
5 Helander Rolf OuHu 36.37 0.01.50 44.44
6 Högholm Kenneth Femman 37.35 0.02.48 42.10
7 Mattila Timo KPV 45.20 0.10.33 33.90

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pajukangas Tauno KPV 31.43 0.00.00 51.10
2 Airaksinen Risto ONMKY 32.01 0.00.18 49.93
3 Nissilä Jorma KoS 32.35 0.00.52 48.38
4 Ena Henrik Falken 32.59 0.01.16 47.12
5 Hattar Allan Falken 36.44 0.05.01 41.71
6 Kronholm Peter Brahe 37.47 0.06.04 39.97
7 Dahlvik Frey Terjärv 38.22 0.06.39 38.78
8 Hongell Jouni KoS 39.01 0.07.18 37.57
9 Nylund Sven-Olof Botnia 39.32 0.07.49 36.52
10 Joki Sauli VetU 42.37 0.10.54 33.36
11 Nurisalo Seppo KoS 42.47 0.11.04 32.71
12 Saarela Esa KoS 44.06 0.12.23 31.24
Grannabba Johan Terjärv EIL -
Nyman Leif Femman EIL -
Rantala Aulis KoS EIL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Björklund Håkan Falken 26.38 0.00.00 48.11
2 Koivukangas Erkki KäTa 30.34 0.03.56 41.29
3 Hourula Matti Reima 31.02 0.04.24 40.05
4 Törmälä Samuli YlivKu 32.36 0.05.58 37.53
5 Lakkala Ossi SalRe 32.59 0.06.21 36.51
6 Nynäs Henning Brahe 33.25 0.06.47 35.47
7 Österbacka Bo Minken 33.42 0.07.04 34.60
8 Hongell Harri KoS 34.17 0.07.39 33.45
9 Finnilä Mauri VetU 34.58 0.08.20 32.24
10 Lassila Vesa M VetU 37.53 0.11.15 29.25
11 Kohvakka Erkki HaukivKi 38.50 0.12.12 28.04
Grannabba Gustav Botnia EIL -
Nylund Henrik Falken EIL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kattilakoski Matti KPV 23.40 0.00.00 40.53
2 Mäkinen Juhani SalRe 26.14 0.02.34 35.65
3 Torrkulla Roy Minken 28.07 0.04.27 32.41
4 Haldin Torvald Femman 29.18 0.05.38 30.28
5 Berger Torolf Falken 32.12 0.08.32 26.81
6 Östman Lars-Erik Brahe 34.01 0.10.21 24.67
7 Ojajärvi Reijo KPV 54.34 0.30.54 14.94
Kätkä Vesa Reima EIL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hietalahti Aapo HalTo 28.35 0.00.00 31.52
2 Staffans Per-Erik Vörå 28.37 0.00.02 30.80
3 Gunell Kurt Falken 29.28 0.00.53 29.26
4 Gädda Håkan Femman 30.53 0.02.18 27.29
5 Sandvik Klas Terjärv 35.10 0.06.35 23.42
6 Korva Pauli KoS 35.27 0.06.52 22.69
7 Känsäkoski Pentti KPV 36.12 0.07.37 21.68
8 Holm Lars-Gunnar Botnia 39.24 0.10.49 19.43

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Moisio Paavo SaPu 18.51 0.00.00 33.35
2 Patana Tapio VetU 20.47 0.01.56 28.74
3 Barkar Alf Falken 23.13 0.04.22 24.37
4 Leppävuori Jaakko VetU 24.55 0.06.04 21.45

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Backman Arne Falken 31.46 0.00.00
Ojajärvi Kalevi KuortKu EIL -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haga André Botnia 53.18 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Harald Joachim Falken 40.45 0.00.00 43.23
2 Vertanen Jonas Botnia 44.23 0.03.38 37.70
3 Huuha Aleksi OuHu 47.27 0.06.42 33.41
Melin Christoffer Falken HYL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Snickars Caj Solf 35.58 0.00.00 31.64
2 Lammi Aleksi LapVi 38.14 0.02.16 29.02
3 Sankelo Hermanni KortJV 45.28 0.09.30 23.78
4 Hyvönen Johannes Solf 46.03 0.10.05 22.86
5 Storvall Anton Kronan 55.37 0.19.39 18.42
6 Granlund Walter Minken 1.02.10 0.26.12 16.02
7 Boholm Mattias Kronan 1.03.27 0.27.29 15.25
Sågfors Arne Botnia EIL -
Mattila Markus KPV EIL -
Johansson Axel Brahe EIL -
Harald Wilhelm Minken EIL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pajukangas Mikko KPV 14.48 0.00.00
2 Stubb Hannes Falken 14.52 0.00.04
3 Koivumäki Lauri KoS 15.48 0.01.00
4 Hansén Linus Botnia 16.22 0.01.34
5 Granlund Jonas Minken 20.16 0.05.28
6 Lillhonga Leander GIF 21.49 0.07.01
7 Ena Kasper Falken 30.15 0.15.27
8 Lakanen Juho PerhKi 34.43 0.19.55
Rönnqvist André Botnia HYL -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Nurmi Miika VaaSu 13.36 0.00.00
2 Poutanen Mikko KoS 18.20 0.04.44
3 Åman Joel Botnia 23.16 0.09.40

Sarja H12A
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Jussinmäki Akseli HalTo 14.29 0.00.00
2 Johansson Emil Brahe 15.34 0.01.05
3 Stenbacka Oscar VaaSu 15.58 0.01.29
4 Koivumäki Olli KoS 18.28 0.03.59
5 Lakanen Eetu PerhKi 18.39 0.04.10
6 Sankelo Antton KortJV 20.07 0.05.38
7 Wärnman Isak Falken 20.39 0.06.10
8 Forsell Mickel Botnia 20.49 0.06.20
9 Niska Valtteri LapVi 21.25 0.06.56
10 Enlund Lukas Femman 23.45 0.09.16
11 Kronqvist Emil KoS 31.59 0.17.30
12 Lindgren Joona KortJV 40.07 0.25.38
West Andreas Falken HYL -
Lillhonga Kevin GIF EIL -

Sarja H12B
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ena Alexander Falken 16.48 0.00.00
2 Westerlund Robert Falken 24.16 0.07.28

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Smeds Jakob Femman 7.49 0.00.00
2 Jussinmäki Pietari HalTo 9.25 0.01.36
3 Hansén Lucas Botnia 9.55 0.02.06
4 Forsell Gustav Botnia 10.14 0.02.25
5 Westerlund Jimmy Falken 11.15 0.03.26
6 Rajaniemi Miika SalRe 12.51 0.05.02
7 Höglund Josef Falken 16.10 0.08.21
8 Brock Gavin KoS 19.57 0.12.08
9 Strandvall Evert Minken 21.07 0.13.18

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Åstrand Ulla-Maria Botnia 40.55 0.00.00 52.57
2 Varjonen Essi VaaSu 41.21 0.00.26 50.90
3 Penttilä Marja KoS 41.27 0.00.32 49.67
4 Högland Ida Brahe 44.58 0.04.03 44.76
5 Kivelä Mervi PerhKi 45.10 0.04.15 43.54
6 Simpanen Hanna-Mari HalTo 45.26 0.04.31 42.27
7 Furunäs Ida Femman 50.18 0.09.23 37.26
8 Lindfors Lina Falken 1.00.33 0.19.38 30.19
Nurmi Kirsi VaaSu EIL -
Fränti Eeva-Maria YKV EIL -

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Biskop Erika Falken 30.00 0.00.00 31.39
2 Stenbacka Malin VaaSu 30.35 0.00.35 29.64
3 Puusaari-Rajaniemi Anu SalRe 33.36 0.03.36 25.93
4 Syrjälä Johanna KoS 37.47 0.07.47 22.12
5 Virkkala Marjut KoS 48.39 0.18.39 16.46

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nynäs Kati Botnia 46.02 0.00.00 43.22
2 Ena Linda Falken 46.07 0.00.05 39.91
3 Haukilahti Eliisa VetU 59.42 0.13.40 28.33

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Johansson Malin Brahe 44.47 0.00.00 33.38
2 Åman Veronica Botnia 46.29 0.01.42 30.55
3 Riska-Lassila Mikaela Falken 47.49 0.03.02 28.13
4 Wärnman Ingela Falken 49.28 0.04.41 25.69

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tilvis Aija KaJu 34.45 0.00.00 31.39
2 Granlund Elisabeth Minken 51.47 0.17.02 20.01
3 Snickars Virpi Solf 51.50 0.17.05 18.94
4 Friman Rose-Maj Solf 1.12.24 0.37.39 12.81
Blomqvist Ann-Catrine Minken EIL -
Lassila Päivi RasTiimi EIL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ekdahl Pirkko NivU 26.17 0.00.00 43.14
2 Kankaanpää Tarja KauWi 27.02 0.00.45 40.68
3 Nurmi Maritta VaaSu 29.27 0.03.10 36.19
4 Mattila Airi KPV 30.01 0.03.44 34.37
5 Laitala Marja-Liisa NivU 31.18 0.05.01 31.88
6 Tuomisto Anna-Leena VaaSu 41.58 0.15.41 22.96

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Berger Gunhild Falken 26.58 0.00.00
2 Harald Mirja Falken 36.49 0.09.51

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Fred Bodil Femman 20.14 0.00.00 36.96
2 Nylund Marlene Falken 25.41 0.05.27 27.66
3 Finnilä Katariina VetU 26.23 0.06.09 25.51
4 Lassila Eija VetU 31.43 0.11.29 20.04

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Forsman Brita Falken 23.02 0.00.00
2 Syrjälä Pirkko PieHi 37.50 0.14.48

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lassila Gunvor Falken 23.31 0.00.00
Hjerpe Ann-Britt Falken EIL -

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sundvik Pernilla Brahe 1.02.30 0.00.00
Grannabba Hanna Terjärv EIL -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sågfors Emilia Botnia 28.11 0.00.00 62.11
2 Nurmi Ella VaaSu 33.21 0.05.10 48.55
3 Jylhä Henna KoS 38.23 0.10.12 38.77
Virkkala Henna KoS EIL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Enlund Alexandra Femman 23.15 0.00.00 42.63
2 Strandvall Alexandra Kronan 24.42 0.01.27 39.53
3 Storvall Fanny Kronan 26.08 0.02.53 36.79
4 Wärnman Jessica Falken 29.45 0.06.30 31.82
5 Åman Mathilda Botnia 31.54 0.08.39 29.21
6 Myrskog Ellen Kronan 31.56 0.08.41 28.71
7 Furubacka Evelina Botnia 34.13 0.10.58 26.36
8 Rönnqvist Fanny Botnia 36.15 0.13.00 24.47
9 Ek Rebecca Minken 38.40 0.15.25 22.56
10 Ahola Veera VaaSu 39.32 0.16.17 21.69
11 Backman Janina Kronan 54.11 0.30.56 15.55
Blomqvist Victoria Minken EIL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Smeds Matilda Femman 20.20 0.00.00
2 Halla-aho Emma HimU 22.06 0.01.46

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Myrskog Linnea Kronan 11.27 0.00.00
2 Tuomisto Satu VaaSu 12.02 0.00.35
3 Tuomisto Anu VaaSu 13.20 0.01.53
4 Haukilahti Iida VetU 15.17 0.03.50
5 Strandvall Amanda Minken 15.23 0.03.56
6 Stenbacka Emma VaaSu 18.42 0.07.15
7 Friman Anna Solf 20.50 0.09.23
8 Westerlund Sofia Falken 24.15 0.12.48

Sarja D12A
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Furubacka Lovisa Botnia 20.28 0.00.00
2 Hansén Amanda Botnia 22.07 0.01.39

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Vertanen Jennie Botnia 8.13 0.00.00
2 Granlund Linnea Minken 9.14 0.01.01
3 Jussinmäki Tuulia HalTo 10.55 0.02.42
4 Myrskog Rosa Kronan 11.01 0.02.48
5 Viitasaari Liina KoS 11.14 0.03.01
6 Ahlqvist Anna Kronan 16.00 0.07.47
7 Brock Emma KoS 24.04 0.15.51