FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Majarastit, pitkä matka
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 32
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Turpeinen Antti VaajTe 1.13.54 0.00.00 75.31
2 Moisander Olli RaVi 1.21.54 0.08.00 67.62
3 Virkki Janne KeuKi 1.23.23 0.09.29 66.10
4 Moisio Petri SaPu 1.23.30 0.09.36 65.68
5 Hartman Janne VaajTe 1.24.23 0.10.29 64.68
6 Myllymäki Tero VetU 1.24.26 0.10.32 64.32
7 Sompi Jani JRV 1.24.37 0.10.43 63.86
8 Saavalainen Olli SiiRa 1.25.26 0.11.32 62.94
9 Hirvensalo Jorma SaPu 1.25.33 0.11.39 62.53
10 Sulkula Ilari S-JKL 1.27.53 0.13.59 60.57
11 Kivelä Raine SaPu 1.31.17 0.17.23 58.02
12 Sorri Jaakko KeuKi 1.32.38 0.18.44 56.88
13 Kivelä Marko VetU 1.33.17 0.19.23 56.20
14 Hyyryläinen Matti Hanka 1.35.25 0.21.31 54.66
15 Maukonen Timo RastiE4 1.35.34 0.21.40 54.29
16 Truhponen Mikko SaPu 1.37.07 0.23.13 53.15
17 Soininen Tuomas RasPi 1.37.29 0.23.35 52.67
18 Kulmala Teemu SaPu 1.40.26 0.26.32 50.85
19 Korhonen Timo Hanka 1.42.36 0.28.42 49.52
20 Kulmala Jaakko SaPu 1.46.49 0.32.55 47.31
21 Ovaska Vesa IPR 1.50.07 0.36.13 45.65
22 Alonen Matti S-JKL 1.50.43 0.36.49 45.16
23 Sulkula Anton S-JKL 1.51.10 0.37.16 44.73
24 Lauronen Jarkko LaihLu 1.54.21 0.40.27 43.25
25 Lamminsivu Harri S-JKL 1.55.00 0.41.06 42.77
26 Häkkinen Aapo SaPu 2.10.25 0.56.31 37.51
27 Peltonen Elias IPR 2.15.11 1.01.17 35.99
Siivonen Jere S-JKL KES -
Piispanen Mikko YlämPy KES -
Partanen Juho S-JKL KES -
Häkkinen Kalle S-JKL KES -
Hyyryläinen Mikko Hanka KES -

Sarja H21AL
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hongell Esa KoS 1.06.48 0.00.00
2 Törmälä Ville S-JKL 1.53.58 0.47.10
Kouvonen Henry KeuKi KES -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lepo Mikko S-JKL 56.14 0.00.00 63.67
2 Heino Samuli Hanka 1.02.47 0.06.33 55.32
3 Sorri Pietari PäijRa 1.05.49 0.09.35 51.14
4 Partanen Janne S-JKL 1.10.46 0.14.32 46.04
5 Varis Ari RastiE4 1.23.28 0.27.14 37.75
6 Voutilainen Arto MuuRa 1.32.30 0.36.16 32.90
Katajisto Teemu KanSu EIL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kaario Kimmo VaajTe 1.09.42 0.00.00 52.50
2 Niemi Tauno MP 1.11.33 0.01.51 49.87
3 Lehtonen Marko Hanka 1.12.30 0.02.48 47.95
4 Sivill Keijo RastiE4 1.13.50 0.04.08 45.85
5 Näpänkangas Mika S-JKL 1.15.01 0.05.19 43.90
6 Mattila Tapio S-JKL 1.24.03 0.14.21 38.10
7 Hakamäki Matti S-JKL 1.36.39 0.26.57 32.18

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ukkonen Jukka Navi 51.58 0.00.00 57.47
2 Gynther Kimmo IHR 58.29 0.06.31 49.53
3 Ilmonen Matti IPR 1.07.08 0.15.10 41.81
4 Järvinen Jari VaajTe 1.08.31 0.16.33 39.66
5 Mutka Jouni S-JKL 1.21.23 0.29.25 32.29
Hyttinen Tarmo RastiE4 KES -
Tuomala Jyrki S-JKL EIL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kärkkäinen Panu JRV 44.09 0.00.00 51.05
2 Peltoniemi Sauli KoS 48.18 0.04.09 45.96
3 Viinikainen Heikki HirvHe 48.33 0.04.24 45.03
4 Mehto Harri VaajTe 48.56 0.04.47 43.99
5 Martikainen Ari KeuKi 50.04 0.05.55 42.32
6 Vornanen Pekka SuoVa 54.04 0.09.55 38.56
7 Jurvakainen Jari S-JKL 58.38 0.14.29 34.98
8 Häkkinen Olli-Pekka SaPu 59.05 0.14.56 34.14
9 Ahonen Timo KeuKi 1.05.54 0.21.45 30.10
10 Salonen Hannu KonnU 1.06.35 0.22.26 29.28
Leppänen Hannu RastiE4 KES -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Poikolainen Leo RastiE4 44.02 0.00.00 45.64
2 Leppäsalmi Juhani KeuKi 51.02 0.07.00 38.40
3 Hämynen Timo ÄäSa 53.21 0.09.19 35.79
4 Siitonen Hannu RastiE4 55.39 0.11.37 33.41
5 Kurittu Lassi S-JKL 55.52 0.11.50 32.38
6 Raatikainen Seppo SaPu 57.00 0.12.58 30.85
7 Kokkinen Veijo SaPu 1.24.48 0.40.46 20.15
Valkonen Pekka Kalske EIL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Myllyaho Lasse KeuKi 43.59 0.00.00 47.74
2 Turpeinen Timo VaajTe 47.23 0.03.24 43.92
3 Järvenpää Voitto RastiE4 48.18 0.04.19 42.70
4 Lahti Jaakko S-JKL 48.31 0.04.32 42.13
5 Lakanen Ensio VaajTe 50.18 0.06.19 40.27
6 Pakarinen Jouko RastiE4 56.08 0.12.09 35.75
7 Hytönen Jorma RastiE4 58.35 0.14.36 33.94
8 Lehtiniemi Pekka SaSu 1.00.22 0.16.23 32.63
9 Voutilainen Ilkka SuoVa 1.02.00 0.18.01 31.47
10 Oinonen Veikko ViiSu 1.04.38 0.20.39 29.91
11 Pellinen Antero RastiE4 1.08.45 0.24.46 27.85
12 Sompi Eero JRV 1.10.18 0.26.19 26.97
13 Sihvonen Hannu Kalske 1.10.21 0.26.22 26.69
14 Äikäs Esko TikSu 1.12.03 0.28.04 25.80
15 Sjöholm Anders SV 1.16.13 0.32.14 24.14
16 Liukkonen Leo SaRa 1.21.52 0.37.53 22.25
Raatikainen Pekka RastiE4 HYL -
Loikkanen Hannes SaSu KES -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haaja Reijo VaHa 42.53 0.00.00 45.36
2 Ruuskanen Seppo KuoSu 44.23 0.01.30 43.32
3 Jokinen Esko LS-37 48.49 0.05.56 38.93
4 Kytöjoki Juhani Jyry 49.04 0.06.11 38.27
5 Tammela Seppo LaukU 51.36 0.08.43 35.96
6 Reinikainen Pentti Jyry 51.45 0.08.52 35.42
7 Kiltinen Juhani KeuKi 56.37 0.13.44 31.98
8 Kykkänen Herkko KaaRa 56.48 0.13.55 31.48
9 Kaivosaari Viljo RastiE4 1.00.18 0.17.25 29.28
10 Lehtonen Matti SaRa 1.05.48 0.22.55 26.49
11 Karjalainen Reijo S-JKL 1.08.03 0.25.10 25.29
12 Jakovlev Sulo SaRa 1.27.13 0.44.20 19.47
13 Kauranen Jukka IPR 1.45.40 1.02.47 15.86
Mattila Kalle PosPy HYL -
Partanen Paavo HyRa EIL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salo Jaakko SaPu 46.26 0.00.00 45.65
2 Salo Markku LS-37 46.46 0.00.20 44.87
3 Puttonen Kalevi IPR 49.10 0.02.44 42.25
4 Jokinen Antti S-JKL 51.07 0.04.41 40.22
5 Keskinen Matti TikSu 55.10 0.08.44 36.88
6 Mikkilä Mauno NivU 55.26 0.09.00 36.32
7 Näkkilä Matti RastiE4 56.46 0.10.20 35.10
8 Kvick Aimo IHR 57.34 0.11.08 34.24
9 Einonen Esa IHR 58.54 0.12.28 33.11
10 Valkonen Paavo Hanka 1.00.31 0.14.05 31.87
11 Klinga Esa LS-37 1.05.37 0.19.11 29.07
12 Riihonen Taisto KauKa 1.08.02 0.21.36 27.73
13 Rantala Eino SaPu 1.08.43 0.22.17 27.14
14 Oksanen Aaro SaPu 1.09.28 0.23.02 26.54
Reini Jaakko TikSu KES -
Kinnunen Paavo EE KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Häkkinen Tapani IPR 46.27 0.00.00 35.64
2 Hänninen Pentti MikVa 46.52 0.00.25 34.44
2 Tolonen Mauri SaRa 46.52 0.00.25 34.44
4 Moisio Paavo SaPu 54.08 0.07.41 28.29
5 Leppänen Kalle RastiE4 1.00.00 0.13.33 24.84
6 Suutari Veikko JoKu 1.01.29 0.15.02 23.56
7 Rikkinen Kalevi SaPu 1.10.08 0.23.41 20.07

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rahm Väinö RastiE4 33.07 0.00.00
2 Enqvist Eino JRV 52.40 0.19.33
Hytönen Hannu IisVi EIL -
Riihelä Pauli LS-37 EIL -
Ruotsalainen Väinö SaRa EIL -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Peltonen Topias IPR 1.15.12 0.00.00
2 Hyttinen Lauri RastiE4 1.17.04 0.01.52

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Anttonen Ari KeuKi 1.35.33 0.00.00

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sulkula Paulus S-JKL 39.10 0.00.00 44.76
2 Sormunen Roope RastiE4 44.51 0.05.41 37.13
3 Ilmonen Aleksi IPR 46.44 0.07.34 33.76
4 Tuomala Miro S-JKL 47.13 0.08.03 31.56

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kaario Otto S-JKL 25.56 0.00.00
2 Tuomala Mitri S-JKL 28.49 0.02.53
3 Varis Henry RastiE4 31.29 0.05.33
4 Hyttinen Jaakko RastiE4 36.50 0.10.54
5 Lakanen Juho PerhKi 38.13 0.12.17
6 Kirjavainen Elias S-JKL 40.56 0.15.00
7 Inkilä Reetu KeuKi 51.54 0.25.58

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Silvennoinen Oskari KR 22.04 0.00.00
2 Mutka Aleksi S-JKL 24.36 0.02.32
3 Kyrönlahti Tomi ViPa 26.39 0.04.35
4 Lakanen Eetu PerhKi 27.50 0.05.46
5 Lappalainen Joona Hanka 28.58 0.06.54
6 Kaario Arttu S-JKL 34.31 0.12.27

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Varis Lenny RastiE4 33.28 0.00.00

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Manni Aapo SaPu 15.33 0.00.00
2 Sorri Sisu S-JKL 17.42 0.02.09
3 Paalanen Valtteri IPR 23.02 0.07.29
4 Heino Paavo Hanka 23.54 0.08.21
5 Lahtinen Oskari KeuKi 26.11 0.10.38
6 Sippo Matias Kalske 26.35 0.11.02
7 Lahikainen Aaro S-JKL 27.15 0.11.42
8 Liuha Otto IPR 27.48 0.12.15
9 Lahtinen Olavi KeuKi 28.23 0.12.50
10 Liuha Matias IPR 34.47 0.19.14
Pimiä Lauri SaPu EIL -

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kurittu Kaisa Kalske 1.16.05 0.00.00 62.60
2 Sivill Saana S-JKL 1.20.10 0.04.05 58.14
3 Siivonen Hanna-Mari S-JKL 1.22.08 0.06.03 55.50
4 Moisander Suvi Lynx 1.23.01 0.06.56 53.68
5 Pohja Pauliina OrPo 1.35.38 0.19.33 45.53
6 Ritvanen Hanna IPR 1.45.04 0.28.59 40.47
7 Lehtiniemi Iisa SaSu 2.04.15 0.48.10 33.40
Kivelä Mervi PerhKi KES -

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Löytynoja Elina NivU 34.04 0.00.00 32.34
2 Varis Mari RastiE4 39.23 0.05.19 26.58
3 Inkilä Anni KeuKi 1.44.26 1.10.22 9.49
Laksila Satu RastiE4 EIL -
Onali-Ovaska Anna IPR KES -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karisalmi Terhi Eräp 1.00.46 0.00.00 42.32
2 Kaario Katja S-JKL 1.03.27 0.02.41 39.32
3 Kestilä Eija S-JKL 1.11.36 0.10.50 33.76
4 Sivill Mari RastiE4 1.31.47 0.31.01 25.50
5 Heino Anna-Mari Hanka 1.36.15 0.35.29 23.51
Paalanen Satu IPR KES -
Jämsén Miia MuuRa EIL -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hartman Paula S-JKL 1.02.29 0.00.00 46.05
2 Sippo Leena Kalske 1.12.32 0.10.03 37.69
3 Oksanen Anu SaPu 1.13.02 0.10.33 35.46
4 Tupitsa Sari RastiE4 1.13.39 0.11.10 33.21

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Silvennoinen Tarja KR 54.15 0.00.00 55.19
2 Leppäsalmi Päivi KeuKi 57.23 0.03.08 50.61
3 Peltonen Heljä KS 1.03.21 0.09.06 44.43
4 Lepo Tarja S-JKL 1.06.24 0.12.09 41.04
5 Mankkinen Minna-Liisa S-JKL 1.07.32 0.13.17 39.02
6 Häkkinen Sari SaPu 2.07.23 1.13.08 19.98

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kankaanranta Marja S-JKL 1.04.25 0.00.00 37.52
2 Kärkkäinen Tarja JRV 1.10.28 0.06.03 33.01
3 Tolvanen Marita MuuRa 1.22.33 0.18.08 27.08
4 Hautala Jaana SaSu 1.34.18 0.29.53 22.75
5 Kananen Tuula JRV 1.44.49 0.40.24 19.60

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laukkanen Kirsti HlT 1.36.43 0.00.00
Loikkanen Merja SaSu HYL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ketola Sirkka SaPu 50.28 0.00.00 42.91
2 Lakanen Sirpa Delta 52.36 0.02.08 39.11
3 Ikonen Sinikka SaPu 1.01.37 0.11.09 31.63
4 Reinikainen Pirjo Jyry 1.28.20 0.37.52 20.84

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Liuha Tuulikki S-JKL 1.22.40 0.00.00
Mikkilä Ritva NivU KES -
Rantala Tarja SaPu KES -

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
Koivunen Saara S-JKL KES -

Sarja D85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nieminen Sole JRV 49.54 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jurvakainen Vuokko S-JKL 1.09.07 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Valkonen Oona Kalske 55.07 0.00.00 53.66
2 Valkonen Viivi Kalske 1.05.14 0.10.07 41.94
3 Ilmonen Jenni IPR 1.16.00 0.20.53 33.08
Hämäläinen Iida SaRa EIL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyttinen Inkeri RastiE4 1.08.01 0.00.00

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kovanen Maiju ViPa 30.11 0.00.00
2 Peltonen Elsa IPR 34.44 0.04.33
3 Kauppinen Johanna SaPu 56.01 0.25.50
Myöhänen Hilma IPR KES -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Silvennoinen Siiri KR 22.28 0.00.00
2 Voutilainen Viivi MuuRa 29.14 0.06.46
3 Kovanen Anu ViPa 55.29 0.33.01

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Nieminen Asta S-JKL 27.37 0.00.00
2 Inkilä Sanni KeuKi 1.14.28 0.46.51
Sivill Hilla S-JKL KES -

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Leppäsalmi Sara KeuKi 13.31 0.00.00
2 Tuomala Miina-Maria S-JKL 13.41 0.00.10
3 Rasimus Siiri S-JKL 15.24 0.01.53
4 Kestilä Anna S-JKL 16.53 0.03.22
5 Voutilainen Lotta MuuRa 17.23 0.03.52
6 Hartman Sanni S-JKL 17.37 0.04.06
7 Sivill Neea S-JKL 18.55 0.05.24
8 Hänninen Saana ViPa 21.32 0.08.01
9 Hartman Henna S-JKL 23.39 0.10.08
10 Lepo Veera S-JKL 24.03 0.10.32
11 Lakanen Inka PerhKi 24.19 0.10.48
12 Kaario Saara S-JKL 32.57 0.19.26
13 Moisio Aino SaPu 34.04 0.20.33
14 Kestilä Ella S-JKL 42.52 0.29.21
Westerberg Monique ViPa EIL -
Inkilä Maija KeuKi EIL -