FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Iittala O-meet Keskimatka
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 30
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tommila Juha Hiisi 37.45 0.00.00 88.96
2 Summanen Aapo VaajTe 39.57 0.02.12 83.56
3 Laine Jarkko TP 42.19 0.04.34 78.41
4 Laitinen Petteri KangSK 42.57 0.05.12 76.78
5 Brunell Filip Brahe 44.46 0.07.01 73.22
6 Väätäinen Olli Hiisi 45.39 0.07.54 71.36
7 Sabel Ville Hiisi 45.44 0.07.59 70.79
8 Kallio Kari Koovee 46.38 0.08.53 68.99
9 Karelo Jussi EsSu 46.58 0.09.13 68.07
10 Asikainen Saku Hiisi 47.01 0.09.16 67.57
11 Lindstedt Matti Brahe 47.04 0.09.19 67.07
12 Liuha Jarkko VeVe 48.07 0.10.22 65.19
13 Nurminen Jussi VaHa 48.59 0.11.14 63.62
14 Heinonen Jouni Koovee 50.10 0.12.25 61.72
15 Nissinen Jani Hiisi 50.23 0.12.38 61.06
16 Lemmetty Teemu OrPo 50.55 0.13.10 60.02
17 Tommila Teppo RasKa 54.33 0.16.48 55.65
18 Vaara Santeri KanSu 56.16 0.18.31 53.60
19 Heittola Tero KyRa 57.17 0.19.32 52.30
20 Takala Matti VaHa 58.01 0.20.16 51.29
21 Ylitalo Aki HauSi 59.34 0.21.49 49.61
22 Viiri Tapio 59.50 0.22.05 49.06
23 Lepistö Lasse HauSi 1.04.15 0.26.30 45.37
24 Riihimäki Mikko Koovee 1.06.53 0.29.08 43.28
Ylis-Junttila Vesa HlS HYL -
Salminen Joonas VaHa KES -
Tolonen Juha RR EIL -
Ikävalko Petri IkNV EIL -
Heikkilä Mikko S-JKL EIL -
Aaltonen Aleksi SuSe EIL -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Anuchkin Mikhail HlS 53.39 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Taubert Tuomas Koovee 39.27 0.00.00
2 Halonen Valtteri VaHa 1.07.43 0.28.16

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ketola Akseli Koovee 34.00 0.00.00 42.74
2 Rantala Joonas RiSu 34.18 0.00.18 41.73
3 Niinimäki Rasmus KyRa 35.50 0.01.50 39.34
4 Elovaara Juho HlS 36.00 0.02.00 38.55
5 Pitkänen Jonne TP 38.55 0.04.55 35.10
6 Leipijärvi Joona HlS 40.57 0.06.57 32.83
7 Kivikko Antti HlS 42.02 0.08.02 31.46
8 Sainio Tuomas KangSK 44.10 0.10.10 29.45
9 Aaltio Viktor VaHa 1.04.20 0.30.20 19.88
Nykänen Jere LamSä HYL -
Kommio Jere HlS HYL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Riikonen Jarno KangSK 53.47 0.00.00 45.36
2 Matula Antti RaN 1.02.55 0.09.08 37.32
3 Rantanen Vesa Koovee 1.07.18 0.13.31 33.53
4 Haikama Tapio HlT 1.16.53 0.23.06 28.16
5 Pitkänen Vesa PirHi 1.31.39 0.37.52 22.63
Lepistö Mikko HauSi EIL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pitkänen Marko JRV 34.21 0.00.00 63.07
2 Virtanen Antti HlS 38.12 0.03.51 55.86
3 Hiiri Ari HauSi 38.40 0.04.19 54.35
4 Aho Jarmo PäLuLu 40.14 0.05.53 51.42
5 Numminen Mika UrjU 40.29 0.06.08 50.30
6 Ojala Jari PirHi 43.45 0.09.24 45.81
7 Kärkkäinen Mikko LamSä 44.13 0.09.52 44.59
8 Mustajoki Sami TP 47.04 0.12.43 41.20
9 Julkunen Tero LHR 58.00 0.23.39 32.87
10 Venäläinen Toni VaHa 58.03 0.23.42 32.28
Puranen Jarkko Koovee HYL -
Heikkilä Tomi Koovee EIL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haanpää Tuomo TP 29.52 0.00.00 54.90
2 Koski Olli Koovee 34.05 0.04.13 47.59
3 Lahtinen Jari IHR 36.15 0.06.23 44.26
4 Ketola Juha Koovee 36.40 0.06.48 43.28
5 Pyykönen Jouni EsAk 40.05 0.10.13 39.15
6 Hokkanen Arto TarpSu 40.24 0.10.32 38.41
7 Viertola Kimmo Koovee 40.25 0.10.33 37.96
8 Taubert Tero Koovee 42.14 0.12.22 35.91
9 Malmlund Heikki Koovee 43.41 0.13.49 34.32
10 Valtonen Teppo HlT 43.59 0.14.07 33.69
11 Aaltonen Jukka HlS 50.42 0.20.50 28.88
12 Rantala Ilkka RiSu 51.03 0.21.11 28.33
13 Ahola Tuomo KangSK 59.44 0.29.52 23.92
14 Isokallio Pasi RaN 1.13.07 0.43.15 19.30
15 Reiman Markku JäPa 1.15.29 0.45.37 18.46

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haapasalmi Eero EE 27.38 0.00.00 47.29
2 Parnetti Roy HyRa 30.22 0.02.44 42.45
3 Uotila Antti OrPo 31.18 0.03.40 40.62
4 Vesala Pekka PirHi 31.46 0.04.08 39.46
5 Pitkänen Juhani YlöjU 35.29 0.07.51 34.82
6 Ranta Jarmo SuSe 35.38 0.08.00 34.18
7 Heikkilä Jouni HauSi 37.38 0.10.00 31.89
8 Laitio Ari HyRa 38.35 0.10.57 30.64
9 Järvinen Jari HlT 38.51 0.11.13 29.97
10 Linna Ari HauSi 39.22 0.11.44 29.12
11 Syrjänen Jukka Koovee 45.05 0.17.27 25.04
12 Jalanto Esko KangSK 48.12 0.20.34 23.05
Harju Juha-Pekka TP EIL -
Toivonen Jari EE EIL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Paananen Erkki HauSi 30.29 0.00.00 51.98
2 Vehmaa Hannu Koovee 33.45 0.03.16 46.48
3 Jokinen Arto HlS 34.13 0.03.44 45.38
4 Koskinen Tuomo SuSe 34.39 0.04.10 44.36
5 Kinkki Seppo TaNMKY 35.23 0.04.54 42.99
6 Laakso Antero PunKu 37.51 0.07.22 39.77
7 Ahlqvist Hannu Raus 39.21 0.08.52 37.85
8 Lahti Juha HlS 39.45 0.09.16 37.07
9 Rajamäki Timo KyRa 40.04 0.09.35 36.38
10 Lepistö Heikki OrPo 42.39 0.12.10 33.81
11 Viitasalo Harri RiSu 42.42 0.12.13 33.40
12 Kallio Jarmo PäLuLu 42.55 0.12.26 32.86
13 Koski Harri TarpSu 49.00 0.18.31 28.46
14 Varkila Kari KS 1.10.35 0.40.06 19.53
Mäkiniemi Esko PunKu KES -
Aasla Hannu Koovee HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hillo Heikki VaHa 29.25 0.00.00 51.31
2 Kerkola Pekka TP 30.17 0.00.52 49.37
3 Lindstedt Tapio OrPo 31.37 0.02.12 46.84
4 Nurminen Ari VaHa 32.27 0.03.02 45.20
5 Salminen Esko SuSi 35.29 0.06.04 40.94
6 Huhta Tapani KangSK 39.32 0.10.07 36.39
7 Hovi Kari Lynx 40.38 0.11.13 35.05
8 Mourujärvi Kauno KuoSu 41.18 0.11.53 34.15
9 Niittymäki Asko TurSa 42.42 0.13.17 32.69
10 Koskinen Kaj VaHa 43.55 0.14.30 31.47
11 Virtanen Juhani LHR 44.29 0.15.04 30.75
12 Toivonen Heikki VaHa 44.32 0.15.07 30.40
13 Keränen Kauko UrjU 46.53 0.17.28 28.57
14 Kurikka Pekka UrjU 49.22 0.19.57 26.85
Huikkola Markku KangSK HYL -
Liukkala Pekka HauSi KES -
Olli Reijo VaHa KES -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hahto Matti OrPo 25.17 0.00.00 46.35
2 Kaarnijärvi Seppo OrPo 26.12 0.00.55 44.25
3 Savolainen Jukka LS-37 27.53 0.02.36 41.13
4 Ketamo Juhani SuSe 31.05 0.05.48 36.49
5 Rajamäki Matti KyRa 31.17 0.06.00 35.86
6 Laitinen Matti Mesik 32.39 0.07.22 33.97
7 Helminen Pentti JRV 33.33 0.08.16 32.69
8 Koskinen Kari SOC 33.36 0.08.19 32.26
9 Niemi Pentti HauSi 33.39 0.08.22 31.84
10 Sillanpää Pekka HauSi 34.38 0.09.21 30.58
11 Heinonen Heikki LHR 36.46 0.11.29 28.46
12 Henriksson Jouko HlS 41.49 0.16.32 24.72
13 Jylhä Keijo JRV 48.32 0.23.15 21.04
Korpela Kalevi TP EIL -
Salonen Pertti HauSi EIL -
Jalkanen Erkki VaHa KES -
Nikkari Paavo JäPa HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Juhonsalo Matti LHR 30.54 0.00.00 43.62
2 Törhönen Kauko KangSK 33.42 0.02.48 39.39
3 Salo Pentti LHR 33.52 0.02.58 38.60
4 Anjala Risto LS-37 34.31 0.03.37 37.29
5 Setälä Toivo JäPa 36.22 0.05.28 34.84
6 Heiskanen Kalevi HlS 37.08 0.06.14 33.57
7 Kopra Valto OrPo 38.28 0.07.34 31.88
8 Kuusisto Kalevi HlT 41.07 0.10.13 29.34
9 Virtanen Ilari HlS 42.25 0.11.31 27.96
10 Rantanen Erkki HlS 44.43 0.13.49 26.07
11 Viiri Jyrki 57.06 0.26.12 20.06
Sukki Martti LHR EIL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hakala Rauno EE 28.54 0.00.00 39.92
2 Laurila Kalervo KangSK 34.59 0.06.05 32.15
3 Salminen Pertti HlS 39.27 0.10.33 27.78
4 Nisula Alpo Eräp 39.30 0.10.36 27.02
5 Ruusunen Simo EE 41.41 0.12.47 24.91
6 Auriola Pentti HlS 44.20 0.15.26 22.77
7 Ylijoki Olli PunKu 49.47 0.20.53 19.70

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laurila Pertti EsSu 26.19 0.00.00 29.99
2 Paunuvuori Toivo SuSe 37.35 0.11.16 19.42
3 Luonteri Tapani 54.35 0.28.16 12.29

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Anttila Liisa Koovee 36.53 0.00.00 76.57
2 Kukkonen Saara RR 37.56 0.01.03 73.33
3 Liuha Riina AR 40.06 0.03.13 68.32
4 Joensuu-Partanen Jenni KangSK 41.36 0.04.43 64.83
5 Lauronen Sirkka-Liisa AR 41.57 0.05.04 63.28
6 Ritanotko Johanna TuMe 44.05 0.07.12 59.26
7 Harju Suvi TP 47.35 0.10.42 54.01
8 Sabel Jenni Hiisi 49.48 0.12.55 50.76
9 Laine Tuija HauSi 55.41 0.18.48 44.63
10 Taanila Maria KanSu 1.08.37 0.31.44 35.60
11 Hiekkalahti Heli MSParma 1.09.18 0.32.25 34.64
Lepistö Senni MSParma EIL -
Pietilä Johanna PR EIL -

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Erämaja Henna HlT 38.36 0.00.00
2 Erämaja Johanna HlT 43.52 0.05.16

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Huttunen Petra Koovee 41.01 0.00.00
2 Kerkkonen Anna JRV 47.32 0.06.31

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Roininen Essi HS 20.49 0.00.00 43.36
2 Prittinen Aino HlS 27.39 0.06.50 31.83
3 Tähtinen Tiina RaN 34.09 0.13.20 25.11
4 Heikkilä Milja HauSi 34.37 0.13.48 24.12
5 Malmlund Milla Koovee 36.33 0.15.44 22.22
6 Peltola Enni-Maria HlT 45.15 0.24.26 17.45
7 Paavola Sannimaari TY 1.07.11 0.46.22 11.42

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Löyttyjärvi Sara Jyry 41.27 0.00.00 40.23
2 Naskali Liisa KyRa 44.47 0.03.20 36.31
3 Keränen Sirpa S-JKL 46.34 0.05.07 34.02
4 Riipinen Johanna Navi 50.30 0.09.03 30.55
5 Leinonen Johanna Koovee 1.02.35 0.21.08 23.98
6 Haavisto Päivi KyRa 1.11.11 0.29.44 20.50
7 Liikola Marika PäijRa 1.25.57 0.44.30 16.49

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vainionpää Hanna HlS 34.55 0.00.00 53.65
2 Anttila Mervi RR 37.12 0.02.17 49.41
3 Nurminen Henna HS 37.45 0.02.50 47.76
4 Nieminen Tuula RasKu 45.59 0.11.04 38.45
5 Schüle Katja Koovee 46.39 0.11.44 37.14
6 Nissinen Ulla UlvUra 47.18 0.12.23 35.89
7 Niinimäki Hanna KyRa 57.34 0.22.39 28.88
8 Rantala Katja RiSu 1.10.01 0.35.06 23.24
Rintanen Mari KangSK EIL -
Haanpää Kati TP EIL -
Järvensivu Nina OrPo HYL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Eerola Riikka TP 36.50 0.00.00 55.65
2 Liukkonen Sirpa HlS 39.13 0.02.23 50.96
3 Paavola Sirkku KyRa 43.41 0.06.51 44.58
4 Huttunen Maiju Koovee 47.44 0.10.54 39.72
5 Järvinen Tuija HlT 56.18 0.19.28 32.77
6 Pitkänen Irma TP 58.59 0.22.09 30.41
Harju Ulla TP KES -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jokinen Irma TurSa 46.47 0.00.00 40.15
2 Westerlund Tiina Koovee 54.35 0.07.48 33.55
3 Soini Tarja TarpSu 56.55 0.10.08 31.35
4 Toivonen Merja EE 1.01.37 0.14.50 28.20
5 Lehto-Linna Arja HauSi 1.04.37 0.17.50 26.16
6 Summanen Marianne RR 1.10.25 0.23.38 23.34
7 Tammisalo Netta KangSK 1.15.45 0.28.58 21.07

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Illaru Sinikka Delta 31.58 0.00.00 55.79
2 Olli Tuija TarpSu 38.43 0.06.45 42.61
3 Ahlqvist Kristiina Raus 42.49 0.10.51 35.41

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurminen Arja VaHa 26.04 0.00.00 47.34
2 Lahtinen Marjatta Koovee 33.10 0.07.06 36.27
3 Kajava Ritva HlS 34.54 0.08.50 33.59
4 Mononen Ritva HlS 37.10 0.11.06 30.71
5 Venäläinen Kaija VaHa 52.19 0.26.15 21.23
Mäntytörmä Eila HlT KES -
Laakso-Lähteenmäki Mirja-Liisa HlT HYL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ahonen Ulla HlS 37.56 0.00.00

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ruisaho Eila EE 40.22 0.00.00

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lahti Kaija LeSi 40.10 0.00.00

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 29
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Aho Aaro VaHa 23.29 0.00.00
2 Julkunen Aaro LHR 25.15 0.01.46
3 Pitkänen Konsta TP 25.53 0.02.24
4 Puranen Konsta Koovee 26.44 0.03.15
5 Järviö Juuso HlS 27.09 0.03.40
6 Ahola Erik KangSK 27.15 0.03.46
7 Nurminen Jani VaHa 29.15 0.05.46
8 Ketola Lauri Koovee 29.41 0.06.12
9 Mustajoki Taavi TP 32.10 0.08.41
10 Hakala Petteri RaN 33.03 0.09.34
11 Eerola Teemu TP 33.23 0.09.54
12 Kemppi Mikko KangSK 33.28 0.09.59
13 Hiidenhovi Aleks LHR 33.31 0.10.02
14 Kommio Niko HlS 34.12 0.10.43
15 Ahola Mikko KangSK 38.05 0.14.36
16 Johansson Väinö Keihäs 40.01 0.16.32
17 Partanen Tommi RaN 40.36 0.17.07
18 Westerlund Otso Koovee 41.53 0.18.24
19 Saarnijoki Miska TP 42.24 0.18.55
20 Vesterinen Arttu TP 42.29 0.19.00
21 Korhonen Miikka TP 1.03.29 0.40.00
22 Malmlund Arttu Koovee 1.11.17 0.47.48
23 Konttila Eemi Koovee 1.13.04 0.49.35
Hakola Matti KangSK EIL -
Laakso Ville Keihäs EIL -
Aaltio Henrik VaHa HYL -
Anttila Juho HlS HYL -
Joutsensaari Jeremias KangSK HYL -
Lilja Juha TP HYL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Julkunen Akseli LHR 14.04 0.00.00
2 Oksanen Teemu IkNV 14.25 0.00.21
3 Pohja Eetu Koovee 15.24 0.01.20
4 Nykänen Tomi LamSä 16.54 0.02.50
5 Nurminen Eerik KangSK 19.29 0.05.25
6 Mustajoki Tiitus TP 20.12 0.06.08
7 Väliharju Joonas KangSK 20.30 0.06.26
8 Viilo Lasse TP 21.06 0.07.02
9 Kontio Kimmo KangSK 21.28 0.07.24
10 Keronen Leevi TP 21.42 0.07.38
11 Ketola Kristian Koovee 22.20 0.08.16
12 Piippo Emil KangSK 24.06 0.10.02
13 Oksa Antti-Jussi TarpSu 24.09 0.10.05
14 Valio Ville TP 27.07 0.13.03
15 Taubert Topias Koovee 29.47 0.15.43
16 Matinheikki Leo TP 30.48 0.16.44
17 Kärkkäinen Samuli LamSä 31.22 0.17.18
18 Mäkinen Juho LHR 32.31 0.18.27
19 Aho Ilmari VaHa 40.25 0.26.21
20 Schüle Joel Koovee 42.04 0.28.00
Halonen Severi VaHa HYL -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Syrjälä Niilo LHR 8.38 0.00.00
2 Ahola Topias KangSK 9.46 0.01.08
2 Salonen Seeti VaHa 9.46 0.01.08
4 Mustajoki Olli TP 9.48 0.01.10
5 Konttila Akseli Koovee 10.06 0.01.28
6 Nieminen Juho TP 10.09 0.01.31
7 Niinimäki Kasimir KyRa 11.33 0.02.55
8 Viilo Tommi TP 11.54 0.03.16
9 Roininen Aapo HS 13.14 0.04.36
10 Aaltio Eerik VaHa 13.21 0.04.43
11 Aumo Oskari Keihäs 20.33 0.11.55

Sarja H9RR
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Schüle Oliver Koovee 13.24 0.00.00
2 Pitkänen Iiro PirHi 14.05 0.00.41
3 Kärkkäinen Hannes LamSä 14.15 0.00.51
4 Ristimäki Väinö Keihäs 14.23 0.00.59
5 Isokallio Lauri RaN 14.24 0.01.00
6 Syrjälä Elmeri LHR 14.36 0.01.12
7 Kupiainen Tuukka Koovee 15.06 0.01.42
8 Laitinen Eetu HlS 15.46 0.02.22
9 Rantala Valtteri Keihäs 15.59 0.02.35
10 Ruoranen Aleksi HlT 16.36 0.03.12
11 Kopra Jami HlS 16.40 0.03.16
12 Mäkinen Niko LHR 17.34 0.04.10
13 Konttila Milo Koovee 18.03 0.04.39
14 Saarela Thomas LHR 19.37 0.06.13
15 Ojala Kalle PirHi 19.55 0.06.31
16 Karelo Luukas EsSu 20.29 0.07.05
17 Aaltonen Algoth Keihäs 21.12 0.07.48
18 Ojala Aleksi PirHi 22.53 0.09.29
19 Aho Rauli VaHa 23.03 0.09.39
20 Könnömäki Jere Keihäs 23.25 0.10.01
21 Rautio Iiro Koovee 24.18 0.10.54
22 Leinamo Tuomas Keihäs 27.53 0.14.29
23 Kupiainen Topias Koovee 30.57 0.17.33

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 31
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Haanpää Anni TP 25.32 0.00.00
2 Rintanen Heini KangSK 27.37 0.02.05
3 Pajula Annika KangSK 27.46 0.02.14
4 Nurminen Jutta VaHa 28.08 0.02.36
5 Kurth Sara TP 28.29 0.02.57
6 Skog Ella Koovee 29.22 0.03.50
7 Annala Vilma KangSK 29.30 0.03.58
8 Paavola Tiina KyRa 30.39 0.05.07
9 Hakomäki Emmi TP 32.57 0.07.25
10 Lehtinen Jenna HauSi 33.11 0.07.39
11 Kallio Sofia Keihäs 33.14 0.07.42
12 Piippo Eveliina KangSK 33.35 0.08.03
13 Vainionpää Anu HlS 33.56 0.08.24
14 Kontkanen Ronja KangSK 34.47 0.09.15
15 Riipinen Venla Navi 35.28 0.09.56
16 Elovaara Jenny HlS 35.54 0.10.22
17 Aumo Katariina Keihäs 36.05 0.10.33
18 Järvensivu Silja OrPo 36.12 0.10.40
19 Pitkänen Salla TP 36.37 0.11.05
20 Valio Milla TP 40.55 0.15.23
21 Suojanen Susanna Koovee 41.22 0.15.50
22 Halonen Anniina VaHa 41.44 0.16.12
23 Salmia Tuuli TarpSu 42.19 0.16.47
24 Avelin Melina HlS 43.19 0.17.47
25 Simola Reea PirHi 47.21 0.21.49
26 Kallio Fanni Keihäs 52.34 0.27.02
27 Keskitalo Laura HauSi 57.17 0.31.45
28 Niinimäki Sofia KyRa 1.00.06 0.34.34
29 Kivikko Jenni HlS 1.05.22 0.39.50
30 Metsälä Emma HlS 1.11.30 0.45.58
Kokko Mimmu TarpSu HYL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kukonlehto Hilda KangSK 16.21 0.00.00
2 Eerola Lotta TP 17.42 0.01.21
3 Yli-Hietanen Saara TP 18.33 0.02.12
4 Prittinen Sanni HlS 21.16 0.04.55
5 Annala Venla KangSK 21.38 0.05.17
6 Virtanen Heta HlS 21.59 0.05.38
7 Kopra Anna HlS 22.49 0.06.28
8 Välkki Lotta Koovee 25.21 0.09.00
9 Mäenpää Maija Keihäs 25.27 0.09.06
10 Metsälä Essi HlS 26.53 0.10.32
11 Ristimäki Aino Keihäs 27.20 0.10.59
12 Haikama Outi HlS 27.33 0.11.12
13 Haavisto Veera KyRa 27.49 0.11.28
14 Kuusinen Sanni HlS 28.09 0.11.48
15 Haanpää Kaisa TP 29.19 0.12.58
16 Lehtinen Meiju HauSi 31.27 0.15.06
17 Tiitola Tuuli KangSK 37.03 0.20.42
18 Sainio Linda KangSK 37.31 0.21.10
19 Simola Rosa PirHi 40.44 0.24.23
20 Kurth Suvi TP 41.54 0.25.33
21 Penttilä Anne HlS 42.23 0.26.02

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Salmia Tessa TarpSu 10.03 0.00.00
2 Nurminen Kaarina KangSK 10.39 0.00.36
3 Kytäjä Nea Delta 11.16 0.01.13
4 Leinamo Sonja Keihäs 12.02 0.01.59
5 Tennilä Oona HauSi 12.56 0.02.53
6 Kuoppala Elli TarpSu 13.35 0.03.32
7 Laitamäki Liina HlT 13.53 0.03.50
8 Niemi Iida Keihäs 15.27 0.05.24
9 Joensivu Inka VaHa 15.28 0.05.25
10 Mustajoki Villa TP 16.11 0.06.08
11 Heikkilä Anna HauSi 17.10 0.07.07
12 Filppula Ella VaHa 17.48 0.07.45
13 Ketola Reetta Koovee 18.40 0.08.37
14 Laukkanen Laura TarpSu 25.18 0.15.15
15 Pöytäkivi Kia VaHa 29.58 0.19.55

Sarja D9RR
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kukonlehto Fanny KangSK 11.55 0.00.00
2 Yli-Hietanen Silja TP 12.23 0.00.28
3 Kontio Katri KangSK 12.57 0.01.02
4 Julkunen Siiri LHR 14.20 0.02.25
5 Virtanen Sanna Keihäs 14.31 0.02.36
6 Kytäjä Nora Delta 14.42 0.02.47
7 Olkkonen Veera KangSK 15.32 0.03.37
8 Simola Rita PirHi 15.38 0.03.43
9 Nieminen Saana TP 16.39 0.04.44
10 Kontkanen Ida KangSK 16.42 0.04.47
11 Haikama Inka HlS 17.11 0.05.16
12 Kuusinen Saana HlS 17.22 0.05.27
13 Virtanen Reeta HlS 18.50 0.06.55
14 Leppänen Netta Keihäs 19.12 0.07.17
15 Varjola Lotta Koovee 19.45 0.07.50
16 Ristimäki Vieno Keihäs 20.08 0.08.13
17 Aaltonen Serafina Keihäs 21.47 0.09.52
18 Pajula Siiri KangSK 22.18 0.10.23
19 Markoff Silja Keihäs 23.42 0.11.47
20 Valio Salla TP 25.18 0.13.23
21 Matinheikki Liisa TP 27.15 0.15.20
22 Kontio Kirsi KangSK 48.19 0.36.24
Laakso Elmiina Keihäs EIL -