FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Minkenin kansallinen
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 46
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Fagerudd Kim PR 32.05 0.00.00 84.33
2 Istolahti Tuomo YKV 33.20 0.01.15 80.88
3 Pajula Harri IkNV 35.52 0.03.47 74.90
4 Järn Staffan Brahe 35.56 0.03.51 74.49
5 Sundelin Peter Femman 36.24 0.04.19 73.27
6 Bäckström Anders Femman 36.39 0.04.34 72.51
7 Hall Mathias Femman 36.52 0.04.47 71.82
8 Tunis Staffan Femman 37.04 0.04.59 71.17
9 Iivari Antti RasKu 37.05 0.05.00 70.88
10 Hongell Timo KoS 38.17 0.06.12 68.40
11 Sivén Ville LapVi 39.22 0.07.17 66.28
12 Sågfors Joel Botnia 39.34 0.07.29 65.70
13 Holmback Joakim Femman 39.38 0.07.33 65.34
14 Kujala Aleksi Brahe 40.31 0.08.26 63.68
15 Istolahti Heikki YKV 40.39 0.08.34 63.23
16 Jern Jens Femman 40.50 0.08.45 62.71
17 Torrkulla Magnus Femman 40.57 0.08.52 62.30
18 Åbacka Tommy Botnia 40.59 0.08.54 62.01
19 Lehtimäki Harri RMH 41.47 0.09.42 60.59
20 Lövsund Johan Botnia 42.22 0.10.17 59.53
21 Autio Antti RasTiimi 42.33 0.10.28 59.05
22 Björklund Markus Botnia 42.43 0.10.38 58.59
23 Smeds Christoffer NOK 43.22 0.11.17 57.49
24 Kukkola Mikko KoS 43.45 0.11.40 56.77
25 Lindell Niklas Brahe 43.59 0.11.54 56.24
26 Hjerpe Thomas Femman 44.10 0.12.05 55.79
27 Glasberg Tomas Malax 44.11 0.12.06 55.55
28 Kalliokoski Toni HalTo 44.17 0.12.12 55.21
29 Ena Leif Brahe 45.00 0.12.55 54.11
30 Rantala Petteri KoS 46.01 0.13.56 52.71
31 Laakso Juha-Matti RasKu 46.23 0.14.18 52.08
32 Hjerpe Anders Femman 46.47 0.14.42 51.43
33 Granholm Christoffer Solf 47.04 0.14.59 50.92
34 Smeds Kenneth NOK 47.17 0.15.12 50.48
35 Vesterback Jonas Malax 47.35 0.15.30 49.96
36 Vesterback Lucas Malax 48.33 0.16.28 48.76
37 Jäppinen Eero AnttU 48.46 0.16.41 48.35
38 Björklund Anders Brahe 49.24 0.17.19 47.53
39 Hongell Tuomas KoS 49.29 0.17.24 47.26
40 Harju Jorma KoS 50.11 0.18.06 46.41
Wärnman Patrik Brahe HYL -
Aaltonen Vesa Brahe EIL -
Kronberg Patrick Femman HYL -
Rinta Mikko PoRa KES -
Torrkulla Michael Femman EIL -
Holm Christian Femman EIL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Grankull Kenneth Kronan 34.40 0.00.00 49.09
2 Nivukoski Juha LapVi 34.51 0.00.11 48.27
3 Hyyppä Tuomas KoS 37.30 0.02.50 44.33
4 Savolainen Tomi RasKe 39.06 0.04.26 42.01
5 Perus Jens NOK 39.50 0.05.10 40.75
6 Ylihärsilä Arto Alahki 42.07 0.07.27 38.07
7 Björklund Sebastian Falken 43.35 0.08.55 36.34
8 Hämäläinen Esa PunKu 43.38 0.08.58 35.85
9 Myllymäki Jyri VetU 45.08 0.10.28 34.22
10 Öhman Andreas Malax 47.26 0.12.46 32.15
11 Leppäniemi Jani VetU 48.21 0.13.41 31.13
12 Isomäki Tommi PieHi 53.43 0.19.03 27.66
13 Myllymäki Kari KoS 55.16 0.20.36 26.53
14 Jussinmäki Tero HalTo 1.16.26 0.41.46 18.92
Forsström André Botnia EIL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Torrkulla Jan Femman 34.45 0.00.00 43.88
2 Tanttinen Ilkka KoS 35.10 0.00.25 42.82
3 Ylihärsilä Juha Alahki 36.37 0.01.52 40.60
4 Ekola Juha Alahki 36.40 0.01.55 40.03
5 Johansson Peter Brahe 38.49 0.04.04 37.32
6 Leppäniemi Esa VetU 40.44 0.05.59 35.09
7 Nyman Patrik Brahe 42.29 0.07.44 33.20
7 Svenlin Sören Kronan 42.29 0.07.44 33.20
9 Laine Arttu KoS 42.44 0.07.59 32.11
10 Kaitola Harri RasKe 43.01 0.08.16 31.46
11 Perämäki Aki YKV 43.53 0.09.08 30.40
12 Lillhonga Robert GIF 45.14 0.10.29 29.08
13 Lervik Mikael Solf 1.05.38 0.30.53 19.75
Haglund Tommy Brahe EIL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Katajamäki Arto SuJu 38.03 0.00.00 45.50
2 Holmback Johan Malax 39.03 0.01.00 43.92
3 Grön Kaj Brahe 39.46 0.01.43 42.72
4 Kujala Tapio YKV 40.28 0.02.25 41.58
5 Wiklund Torbjörn Falken 40.37 0.02.34 41.02
6 Lassila Jan-Anders Falken 42.18 0.04.15 39.01
7 Hakala Eero Femman 45.09 0.07.06 36.19
8 Ronkainen Timo KoS 47.30 0.09.27 34.05
9 Forsman Kristian Brahe 48.16 0.10.13 33.18
10 Kujala Tuomo PieHi 49.13 0.11.10 32.21
11 Strandvall Mats Kronan 50.05 0.12.02 31.33
12 Kattelus Matti LapVi 50.26 0.12.23 30.79
13 Snickars Christer Solf 51.16 0.13.13 29.97
14 Byggningsbacka Johan Brahe 53.22 0.15.19 28.49
15 Melin Martin Falken 55.14 0.17.11 27.23
16 Nyrhinen Timo YKV 1.04.55 0.26.52 22.92
Kandolin Ismo KortJV HYL -
Jylhä Taisto LohtVe EIL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lillandt Stefan Kristina 30.01 0.00.00 50.95
2 Stenlund Dan Brahe 32.35 0.02.34 46.58
3 Löfroth Tommy Malax 33.00 0.02.59 45.65
4 Jylhä Seppo KäTa 33.38 0.03.37 44.45
5 Mattila Timo KPV 34.53 0.04.52 42.52
6 Bäck Mikael Femman 36.18 0.06.17 40.55
7 Hietala Petri LohtVe 36.44 0.06.43 39.76
8 Stubb Stefan Falken 37.43 0.07.42 38.42
9 Högholm Kenneth Femman 37.54 0.07.53 37.93
10 Nygård Peter Femman 38.54 0.08.53 36.66
11 Strandberg Stefan Femman 39.05 0.09.04 36.19
12 Sund Bo-Göran NOK 42.54 0.12.53 32.71
13 Eklund Mikael Brahe 44.07 0.14.06 31.54
14 Palomäki Eero Femman 44.34 0.14.33 30.97
15 Kvist Mikael Femman 45.54 0.15.53 29.82
16 Ruotsalainen Keijo OYUS 47.10 0.17.09 28.78
17 Rantala Pekka KoS 47.28 0.17.27 28.35
18 Mäki-Kamppi Kari RasKu 51.47 0.21.46 25.77
19 Aurén Dan Botnia 53.35 0.23.34 24.69
20 Storvall Stefan Kronan 53.52 0.23.51 24.34
Koivumäki Kari KoS HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 27
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nissilä Jorma KoS 26.27 0.00.00 52.91
2 Ena Henrik Falken 30.23 0.03.56 45.78
3 Pajukangas Tauno KPV 30.29 0.04.02 45.35
4 Nyystilä Jukka LaihLu 31.13 0.04.46 44.02
5 Rintamäki Seppo RaJu 31.59 0.05.32 42.70
6 Tunis Bengt Femman 32.33 0.06.06 41.70
7 Jylhä Kauko KäTa 32.44 0.06.17 41.21
8 Henriksson Fjalar Falken 32.49 0.06.22 40.85
9 Nurisalo Seppo KoS 33.04 0.06.37 40.29
10 Grannabba Johan Terjärv 34.02 0.07.35 38.90
11 Kronholm Peter Brahe 34.08 0.07.41 38.54
12 Rantala Aulis KoS 34.32 0.08.05 37.85
13 Nylund Sven-Olof Botnia 34.40 0.08.13 37.46
14 Kupila Heikki PieHi 36.50 0.10.23 35.03
15 Hattar Allan Falken 38.35 0.12.08 33.22
16 Joki Sauli VetU 39.36 0.13.09 32.16
17 Lillsjö Bengt Malax 42.02 0.15.35 30.10
18 Syrjälä Tapio LaihLu 43.43 0.17.16 28.74
19 Lindell Kaj Brahe 44.01 0.17.34 28.36
20 Enegren Jan Solf 44.56 0.18.29 27.59
21 Örn Johnny Femman 46.46 0.20.19 26.33
22 Jern Yngve Femman 50.22 0.23.55 24.28
23 Kronberg Håkan Femman 53.47 0.27.20 22.58
24 Wikman Thomas Brahe 54.20 0.27.53 22.20
25 Björkstrand Rune Femman 54.34 0.28.07 21.95
Hautala Arto VaaSu KES -
Nyman Leif Femman EIL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Björklund Håkan Falken 26.51 0.00.00 49.76
2 Rauma Håkan Botnia 27.00 0.00.09 49.18
3 Nynäs Henning Brahe 28.11 0.01.20 46.81
4 Lövsund Bengt Botnia 28.27 0.01.36 46.08
5 Svedström Mats NOK 28.55 0.02.04 45.05
6 Eno Kaarlo TeuRi 29.28 0.02.37 43.93
7 Hongell Harri KoS 32.07 0.05.16 40.04
8 Nygård Eelis VetU 33.05 0.06.14 38.62
9 Koivukangas Erkki KäTa 34.48 0.07.57 36.47
10 Hartvik Seppo Malax 34.56 0.08.05 36.10
11 Sundelin Rolf-Erik GIF 35.29 0.08.38 35.30
12 Williamsson Bo-Göran VaaSu 35.32 0.08.41 35.02
13 Nylund Henrik Falken 37.08 0.10.17 33.28
14 Slotte Harald Botnia 37.25 0.10.34 32.81
15 Slotte Erik Kronan 40.13 0.13.22 30.32
16 Kujanpää Heikki AlajA 41.15 0.14.24 29.35
17 Harju Alf Brahe 41.40 0.14.49 28.86
18 Eklund Sven NOK 43.22 0.16.31 27.54
19 Norrgrann Karl Gustav NOK 44.03 0.17.12 26.92
20 Hertsbacka Karl-Gustav NOK 44.34 0.17.43 26.42
21 Aaltonen Jukka Brahe 44.47 0.17.56 26.11
22 Grannabba Gustav Botnia 45.31 0.18.40 25.50
23 Harald Hilding Falken 46.03 0.19.12 25.02
24 Strandberg Richard Malax 46.25 0.19.34 24.65
25 Hourula Matti Reima 48.11 0.21.20 23.57

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Juola Eero KoS 29.42 0.00.00 41.55
2 Haldin Torvald Femman 30.48 0.01.06 39.77
3 Sundqvist Stig Botnia 33.08 0.03.26 36.69
4 Backman Sven-Olof Falken 33.26 0.03.44 36.08
5 Berger Torolf Falken 34.02 0.04.20 35.17
6 Taipalus Esko RasKe 35.51 0.06.09 33.13
7 Pajukangas Heikki KPV 36.36 0.06.54 32.20
8 Riska Per-Erik Botnia 36.39 0.06.57 31.91
9 Lågland Henry VaaSu 36.49 0.07.07 31.51
10 Kujala Asko KoS 37.54 0.08.12 30.36
11 Byskata Henry Femman 40.01 0.10.19 28.53
12 Saarimäki Jorma VaaSu 41.08 0.11.26 27.53
13 Östman Lars-Erik Brahe 42.49 0.13.07 26.23
14 Pensas Mauri Malax 43.34 0.13.52 25.57
15 Lähdekorpi Mauri Femman 43.59 0.14.17 25.11
16 Enlund Rolf Botnia 45.03 0.15.21 24.31
17 Teppo Jaakko KoS 47.15 0.17.33 22.98
18 Kamila Pentti LaihLu 48.58 0.19.16 21.99
19 Forsén Kaj Terjärv 56.20 0.26.38 18.95
20 Orava Kyösti KoS 1.00.29 0.30.47 17.50
21 Talvisilta Tapio ViRuS 1.03.28 0.33.46 16.53

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kielinen Erkki KortJV 39.19 0.00.00 34.10
2 Sandgren Lars NOK 41.25 0.02.06 32.02
3 Gunell Kurt Falken 41.53 0.02.34 31.32
4 Fränti Eero KoS 42.07 0.02.48 30.81
5 Sandvik Klas Terjärv 43.16 0.03.57 29.66
6 Viitala Matias LaVi 44.26 0.05.07 28.55
7 Koski Matti J NOK 45.37 0.06.18 27.50
8 Kvist Samuel Femman 46.56 0.07.37 26.42
9 Känsäkoski Pentti KPV 47.03 0.07.44 26.05
10 Staffans Per-Erik Vörå 48.06 0.08.47 25.18
11 Korva Pauli KoS 48.56 0.09.37 24.46
12 Siltala Raimo KauWi 50.05 0.10.46 23.61
13 Öhman Henrik Malax 51.52 0.12.33 22.52
14 Gädda Håkan Femman 54.46 0.15.27 21.07
Holm Lars-Gunnar Botnia HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salmi Aimo VaaSu 32.46 0.00.00 30.89
2 Sabel Per-Erik Femman 32.53 0.00.07 29.86
3 Sund Åke NOK 34.54 0.02.08 27.27
4 Ingmar Sandberg Femman 35.26 0.02.40 26.00
5 Hjerpe Lars Femman 36.00 0.03.14 24.74
6 Storm Sven-Olof Femman 41.29 0.08.43 20.74

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mård Leo Kristina 32.16 0.00.00 18.25
2 Löfroth Thor Kronan 41.06 0.08.50 13.61
3 Österholm Harry Brahe 45.49 0.13.33 11.57
4 Backman Arne Falken 59.38 0.27.22 8.39

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nygård Mats Femman 20.41 0.00.00
2 Wiklund Johan Falken 21.40 0.00.59
3 Särs Kåre Solf 26.32 0.05.51

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lund Matias Femman 43.56 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kronberg Christian Femman 31.33 0.00.00 53.72
2 Åman Jonathan Botnia 37.40 0.06.07 43.65
3 Hakala Joakim Femman 38.36 0.07.03 41.28
4 Harald Joachim Falken 41.13 0.09.40 37.42
5 Nygård Andre Femman 57.36 0.26.03 25.90
6 Vertanen Jonas Botnia 1.08.17 0.36.44 21.10

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Björkgård Jonas KoS 28.21 0.00.00 34.73
2 Snickars Caj Solf 29.43 0.01.22 32.78
3 Hakala Matias LapVi 31.04 0.02.43 31.02
4 Hyvönen Johannes Solf 34.58 0.06.37 27.26
5 Boholm Mattias Kronan 36.43 0.08.22 25.67
6 Granlund Walter Minken 37.08 0.08.47 25.10
7 Johansson Axel Brahe 38.51 0.10.30 23.72
8 Harald Wilhelm Minken 39.13 0.10.52 23.23
9 Mattila Markus KPV 39.49 0.11.28 22.61
10 Laine Valtteri KoS 43.26 0.15.05 20.49
11 Fagersund Jimmy Brahe 43.59 0.15.38 19.99
12 Storvall Anton Kronan 48.31 0.20.10 17.90
13 Sågfors Arne Botnia 49.34 0.21.13 17.31
14 Mandell Mikael Femman 50.52 0.22.31 16.66
Hietala Joonas LohtVe HYL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Stubb Hannes Falken 18.53 0.00.00
2 Holmback Hannes Femman 19.19 0.00.26
3 Pajukangas Mikko KPV 20.26 0.01.33
4 Hansén Linus Botnia 20.28 0.01.35
5 Granlund Lucas Minken 25.21 0.06.28
6 Sundqvist Dennis Minken 26.03 0.07.10
7 Lillhonga Leander GIF 26.48 0.07.55
8 Svarvar Anton NOK 37.16 0.18.23
Granlund Jonas Minken HYL -
Sundqvist Benjamin Minken EIL -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Aurén Axel Botnia 33.13 0.00.00
2 Lervik Hugo Solf 48.49 0.15.36
Åman Joel Botnia EIL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Jussinmäki Akseli HalTo 12.05 0.00.00
2 Wärnman Isak Falken 13.46 0.01.41
3 Lillhonga Kevin GIF 14.47 0.02.42
4 Lund Jonatan Femman 14.54 0.02.49
5 Kuuttinen Patrik NOK 15.41 0.03.36
6 Johansson Emil Brahe 15.52 0.03.47
7 Forsell Mickel Botnia 15.55 0.03.50
8 Enlund Lukas Femman 17.31 0.05.26
9 Kullman Hannes Falken 19.16 0.07.11
10 Mylläri Lucas NOK 20.28 0.08.23
11 Udell Robin Solf 20.32 0.08.27
12 Friman Lasse Solf 21.26 0.09.21
13 Gripenberg Otto Brahe 22.20 0.10.15
14 Särs Waldemar Solf 24.59 0.12.54
Talonpoika Tuomas VaaSu EIL -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Venetjoki Väinö HimU 17.25 0.00.00
2 Koivumäki Olli KoS 19.34 0.02.09

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Forsell Gustav Botnia 11.59 0.00.00
2 Strandvall Evert Minken 14.40 0.02.41
3 Jansson Emil Falken 14.53 0.02.54
4 Brock Gavin KoS 14.56 0.02.57
5 Finskas Lucas Femman 15.09 0.03.10
6 Häggman Aaron Femman 15.10 0.03.11
6 Smeds Jakob Femman 15.10 0.03.11
8 Holmback Emil Malax 15.46 0.03.47
9 Ekola Juuso Alahki 16.14 0.04.15
10 Hansén Lucas Botnia 16.51 0.04.52
11 Ylihärsilä Ville Alahki 17.08 0.05.09
12 Ylihärsilä Roni Alahki 17.33 0.05.34
13 Ylihärsilä Aatu Alahki 20.56 0.08.57
14 Särs Benjamin Solf 32.10 0.20.11
15 Ylihärsilä Riku Alahki 37.52 0.25.53
Lervik Hannes Solf EIL -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Fagerudd Salla PR 37.48 0.00.00 75.33
2 Bäck Sabina Femman 38.25 0.00.37 73.38
3 Sundelin Ann-Sofie Botnia 43.27 0.05.39 64.22
4 Fränti Kati RasKu 44.14 0.06.26 62.44
5 Järveläinen Julia Femman 46.28 0.08.40 58.83
6 Smeds Mia NOK 48.57 0.11.09 55.26
7 Tunis Pernilla Femman 51.01 0.13.13 52.46
8 Haga Antonia Botnia 53.10 0.15.22 49.81
9 Furunäs Ida Femman 53.23 0.15.35 49.07
10 Hämäläinen Roosa KoS 54.35 0.16.47 47.47
11 Glasberg Annelie NOK 59.21 0.21.33 43.18
12 Mattila Anni KPV 1.01.01 0.23.13 41.53
13 Smeds Heidi NOK 1.01.32 0.23.44 40.72
14 Helander Hanna YKV 1.02.23 0.24.35 39.71
15 Aurén-Bäck Isabel Botnia 1.05.21 0.27.33 37.47
16 Turtola Satu KoS 1.18.57 0.41.09 30.65
Peltoniemi Susanna KortJV EIL -
Novikova Olga Femman EIL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Finskas Susanna Femman 36.10 0.00.00 55.02
2 Åstrand Ulla-Maria Botnia 38.14 0.02.04 51.18
3 Ena Linda Falken 38.25 0.02.15 50.07
4 Forsström Heidi Botnia 39.08 0.02.58 48.30
5 Orjala Elina KoS 39.31 0.03.21 47.00
6 Nynäs Kati Botnia 39.54 0.03.44 45.71
7 Lervik Therese Solf 41.56 0.05.46 42.71
8 Grankull Jaana Kronan 44.31 0.08.21 39.48
9 Backman Yvonne Falken 45.23 0.09.13 38.00
10 Ahlqvist Camilla Kronan 48.19 0.12.09 35.00
Häggman Johanna Malax EIL -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Wasström Lotta Solf 31.29 0.00.00 37.01
2 Sandberg Isa Femman 37.30 0.06.01 29.91
3 Johansson Malin Brahe 47.39 0.16.10 22.62
4 Åman Veronica Botnia 47.50 0.16.21 21.62
5 Torrkulla Päivi Femman 1.05.02 0.33.33 15.23
Wärnman Ingela Falken EIL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Katajamäki Tuija KauWi 31.15 0.00.00 44.10
2 Strandberg Annika Femman 39.32 0.08.17 34.20
3 Elvström Ann-christine Falken 39.59 0.08.44 33.17
4 Erkkilä Marja RaJu 40.51 0.09.36 31.84
5 Mylläri Britt-Marie NOK 42.51 0.11.36 29.75
6 Snickars Virpi Solf 45.13 0.13.58 27.62
7 Sund Maria NOK 1.01.52 0.30.37 19.77
8 Friman Rose-Maj Solf 1.02.48 0.31.33 19.06
9 Strandvall Lilian Kronan 1.09.45 0.38.30 16.79

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lång Gun-Viol MSParma 39.13 0.00.00 36.59
2 Vikström Annika Brahe 43.23 0.04.10 31.42
3 Mattila Airi KPV 44.12 0.04.59 29.21
4 Ylipelkola Eeva-Liisa KortJV 50.31 0.11.18 24.14

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tunis Berit Femman 39.11 0.00.00 23.93
2 Berger Gunhild Falken 44.39 0.05.28 19.95
3 Finnäs Gun Brahe 1.03.26 0.24.15 13.30
4 Harald Mirja Falken 1.08.16 0.29.05 11.68

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Björklund Gunilla Falken 32.17 0.00.00 46.77
2 Lähdekorpi Kaija Femman 35.19 0.03.02 39.54
3 Nylund Marlene Falken 46.49 0.14.32 27.41
Fred Bodil Femman EIL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Palomäki Eila SuSe 30.30 0.00.00 40.02
2 Forsman Brita Falken 34.10 0.03.40 34.65
3 Sandgren Ann-Mari NOK 35.06 0.04.36 32.69
4 Thomen Kristina Brahe 40.28 0.09.58 27.45
5 Syrjälä Pirkko PieHi 46.57 0.16.27 22.88
6 Backman Mona Falken 55.06 0.24.36 18.83

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hjerpe Ann-Britt Falken 34.14 0.00.00 21.30
2 Carlson-Wikström Ann-May Solf 39.45 0.05.31 17.43
3 Snellman Gunnel Brahe 41.33 0.07.19 15.80
4 Lassila Gunvor Falken 1.10.44 0.36.30 8.76

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Finne Rosmarie Solf 21.15 0.00.00
2 Syrjälä Johanna KoS 29.00 0.07.45
3 Udell Tina Solf 39.41 0.18.26

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Boholm Lina Kronan 31.56 0.00.00 49.45
2 Ylipelkola Essi KortJV 36.03 0.04.07 42.86
3 Stenlund Elisabeth Brahe 36.52 0.04.56 40.99
4 Kattilakoski Aino KoS 39.12 0.07.16 37.69
5 Storvall Emma Kronan 40.31 0.08.35 35.63
6 Grannabba Hanna Terjärv 43.59 0.12.03 32.05
7 Sundvik Pernilla Brahe 53.55 0.21.59 25.52
8 Gunell Nina Falken 1.00.02 0.28.06 22.36
Wiklund Nina Falken EIL -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sandelin Caroline NOK 33.27 0.00.00 52.24
2 Lehto Jenna LapVi 34.19 0.00.52 47.10
3 Nylund Elin Femman 37.32 0.04.05 39.57

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Myrskog Ellen Kronan 29.02 0.00.00 44.25
2 Enlund Alexandra Femman 32.46 0.03.44 38.56
3 Blomqvist Victoria Minken 34.37 0.05.35 35.88
4 Wärnman Jessica Falken 34.45 0.05.43 35.12
5 Ek Rebecca Minken 37.43 0.08.41 31.79
6 Åman Mathilda Botnia 42.58 0.13.56 27.41
7 Strandvall Alexandra Kronan 48.16 0.19.14 23.96
8 Furubacka Evelina Botnia 53.58 0.24.56 21.03
9 Rönnqvist Fanny Botnia 1.05.13 0.36.11 17.07
Välimaa Kristiina VaaSu KES -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Snickars Ida Solf 30.40 0.00.00
2 Torrkulla Julia Femman 32.47 0.02.07
Kuuttinen Heidi NOK EIL -
Kuuttinen Jannike NOK HYL -
Smeds Matilda Femman HYL -

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Myrskog Linnea Kronan 22.17 0.00.00
2 Strandvall Amanda Minken 29.53 0.07.36
3 Viklund Hanna Brahe 30.46 0.08.29
4 Wiklund Sandra Femman 32.34 0.10.17
5 Hakala Jonna Femman 40.19 0.18.02
6 Friman Anna Solf 42.13 0.19.56
Mandell Mira Femman KES -
Hakala Anna-Kaisa LapVi EIL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Halonen Linnéa NOK 13.10 0.00.00
2 Hästö Julia Femman 17.38 0.04.28
3 Stark Alexandra Solf 17.40 0.04.30
4 Hietala Jenna LohtVe 17.47 0.04.37
5 Knip Patricia Femman 17.57 0.04.47
6 Holmback Hilma Femman 20.17 0.07.07
7 Hansén Amanda Botnia 20.51 0.07.41
8 Furubacka Lovisa Botnia 21.50 0.08.40
9 Holmback Emma Malax 23.40 0.10.30
Snickars Fia Solf EIL -

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Katajamäki Henna-Riina KauWi 17.12 0.00.00
2 Välimaa Eveliina VaaSu 18.30 0.01.18
3 Laine Roosa KoS 18.55 0.01.43
4 Venetjoki Venla HimU 23.35 0.06.23
5 Björklund Louise Falken 24.43 0.07.31
6 Torrkulla Matilda Femman 25.17 0.08.05

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ivars Malin Femman 13.45 0.00.00
2 Granlund Linnea Minken 14.20 0.00.35
3 Myrskog Rosa Kronan 15.12 0.01.27
4 Sundqvist Josephine Minken 16.00 0.02.15
5 Hahn Olivia Solf 16.34 0.02.49
6 Lammi Tara KauWi 16.58 0.03.13
7 Tuohimaa Ines Solf 17.51 0.04.06
7 Haglund Emma Solf 17.51 0.04.06
9 Blomqvist Lisette Minken 18.25 0.04.40
10 Hyyppä Milja KoS 18.42 0.04.57
11 Stenvall Frida Solf 19.33 0.05.48
12 Torrkulla Henna Femman 19.41 0.05.56
13 Nygård Anna Femman 20.24 0.06.39
14 Vertanen Jennie Botnia 21.16 0.07.31
15 Snickars Sara Solf 22.34 0.08.49
16 Brock Emma KoS 22.53 0.09.08
17 Björklund Cecilia Falken 24.16 0.10.31
18 Ahlqvist Anna Kronan 27.16 0.13.31
19 Björklund Sandra Falken 29.39 0.15.54
20 Hyyppä Liina KoS 39.04 0.25.19
Hästö Louisa Femman EIL -