FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Huiman rastit, keskimatka
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kotamäki Iivo IkNV 30.03 0.00.00 70.58
2 Rahko Sampo Pohjant 30.05 0.00.02 69.54
3 Kujala Jouni Pohjant 30.14 0.00.11 68.24
4 Hongell Timo KoS 31.44 0.01.41 64.10
5 Mäkäräinen Jouni Pohjant 32.14 0.02.11 62.21
6 Ketonen Miikka SalRe 32.57 0.02.54 59.98
7 Helander Iisak Pohjant 33.21 0.03.18 58.40
8 Isokoski Teppo YlivKu 33.24 0.03.21 57.44
9 Kotaniemi Juha KoskRi 33.39 0.03.36 56.16
10 Savola Joonas VePo 37.07 0.07.04 50.13
11 Kähtävä Tero KaJu 44.43 0.14.40 40.96
12 Huusko Samuli LaiVe 1.04.30 0.34.27 27.95

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karppinen Mikko Pohjant 34.37 0.00.00
2 Heinikoski Kauko KoskRi 36.59 0.02.22
3 Peisa Panu SalRe 38.35 0.03.58
4 Juola Osmo KaJu 38.38 0.04.01

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Junnikkala Kalle KaJu 30.39 0.00.00 44.31
2 Haapasalo Harri Pohjant 30.50 0.00.11 42.72
3 Viippola Ilpo OuTa 31.04 0.00.25 41.09
4 Westerholm Lasse VePo 32.37 0.01.58 37.89
5 Kuusikko Marko SalRe 37.22 0.06.43 31.98
6 Sillanpää Tommi Pohjant 40.26 0.09.47 28.55

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jylhä Taisto LohtVe 33.06 0.00.00 44.24
2 Backman Kari IinYr 38.33 0.05.27 37.03
3 Korteniemi Ari PelPo 39.50 0.06.44 34.92
4 Neuvonen Jussi OuTa 42.39 0.09.33 31.76
5 Juntunen Reijo IinYr 42.46 0.09.40 30.81
6 Härkönen Antti PudU 43.27 0.10.21 29.49
7 Pennanen Ilpo VaKa 1.15.39 0.42.33 16.45

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jussila Raimo HaapavU 35.44 0.00.00 37.89
2 Hietala Petri LohtVe 36.30 0.00.46 36.48
3 Rantapelkonen Tuomo ONMKY 36.56 0.01.12 35.44
4 Piispanen Reima SalRe 39.12 0.03.28 32.82
5 Rankinen Juho SiSe 44.59 0.09.15 28.09
6 Ruotsalainen Keijo OYUS 48.15 0.12.31 25.72
7 Ruotsala Aarne KittU 51.24 0.15.40 23.71
8 Karppinen Jouko LaiVe 53.39 0.17.55 22.29
9 Salo Kari SiSe 59.35 0.23.51 19.70
10 Kurula Juhani Pohjant 1.16.18 0.40.34 15.08

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vilminko Pauli SiSe 34.29 0.00.00 41.75
2 Högnäs Tore Brahe 36.31 0.02.02 38.44
3 Grekelä Antti HaHe 42.34 0.08.05 32.13
4 Ahokoivu Hemmo Pohjant 44.10 0.09.41 30.15
5 Paaso Jouko PeRa 45.38 0.11.09 28.40
6 Pihlajaniemi Pekka SalRe 49.37 0.15.08 25.39
7 Argillander Erkki VaKa 51.29 0.17.00 23.77

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hurskainen Pentti OulRe 34.07 0.00.00 42.28
2 Lakanen Ensio VaajTe 35.11 0.01.04 39.97
3 Sevon Niilo SalRe 35.25 0.01.18 38.69
4 Toropainen Pauli ONMKY 37.22 0.03.15 35.70
5 Hourula Matti Reima 38.10 0.04.03 34.01
6 Malm Lauri Reima 41.53 0.07.46 30.13
7 Keränen Heino SalRe 58.23 0.24.16 21.00

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heinikoski Kalevi KoskRi 33.25 0.00.00 33.27
2 Myllymaa Kauko OulRe 33.51 0.00.26 32.14
3 Oja Jorma HimU 34.40 0.01.15 30.69
4 Lukkarinen Olavi Pohjant 35.50 0.02.25 29.03
5 Pelkonen Alpo OSVA 36.53 0.03.28 27.56
6 Kaipala Rauno Pohjant 38.42 0.05.17 25.65
7 Ervasti Onni PeRa 41.27 0.08.02 23.37
8 Luukkonen Taisto PudU 44.18 0.10.53 21.33

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kittilä Olavi SalRe 29.45 0.00.00 37.21
2 Alalahti Jaakko ONMKY 32.07 0.02.22 33.60
3 Jokikuona Toivo RasTiimi 32.34 0.02.49 32.29
4 Torvikoski Reijo RasTiimi 33.52 0.04.07 30.23
5 Nikula Reino OuTa 33.54 0.04.09 29.39
6 Jokela Vesa NivU 34.29 0.04.44 28.09
7 Kumara Pentti SievSi 36.23 0.06.38 25.86

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heikkilä Heikki PudU 52.26 0.00.00 13.54
2 Pyky Esko KiimU 52.43 0.00.17 12.45
3 Hanhela Pentti KiimU 56.47 0.04.21 10.62

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rajavaara Juhani PudU 23.54 0.00.00

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ranta-Eskola Veikko SalRe 50.55 0.00.00

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rahko Juho LaiVe 38.05 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hiitola Olli OTaru 35.51 0.00.00 36.84
2 Huuha Aleksi OuHu 41.38 0.05.47 29.35
3 Kurula Johannes Pohjant 58.13 0.22.22 19.28

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Härkönen Aleksi PudU 31.40 0.00.00 36.14
2 Pernu Jere Pohjant 32.22 0.00.42 34.77
3 Miettunen Sami Iisu 39.28 0.07.48 28.03
4 Moilanen Lasse PudU 41.58 0.10.18 25.90
5 Linna Pekka OuHu 48.52 0.17.12 21.86
6 Inget Juha-Matti PudU 50.48 0.19.08 20.65
7 Jokikokko Arttu PudU 55.54 0.24.14 18.42
Härkönen Taneli PudU HYL -
Hietala Joonas LohtVe HYL -
Erkkilä Aapo SalRe KES -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Jumeri Veeti OuHu 30.52 0.00.00
2 Jokikokko Oskari PudU 33.03 0.02.11

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Viippola Aapo OuTa 15.29 0.00.00
2 Härkönen Sami OuTa 29.38 0.14.09
Holappa Tomi YlikNM HYL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Jussinmäki Akseli HalTo 8.22 0.00.00
2 Laurila Santeri SalRe 13.45 0.05.23
3 Erkkilä Elias SalRe 17.14 0.08.52

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ukkola Samuli OSVA 9.53 0.00.00
2 Westerholm Thomas VePo 12.02 0.02.09
Tuomikoski Tuomas VePo HYL -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ukkola Sakari OSVA 8.11 0.00.00
2 Rajaniemi Miika SalRe 11.10 0.02.59
3 Sillanpää Topi Pohjant 16.16 0.08.05

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rahko Saana-Maria Pohjant 34.29 0.00.00 66.67
2 Rajaniemi Katja OTaru 36.21 0.01.52 62.30
3 Mansikkaviita Riikka JalJa 38.37 0.04.08 57.75
4 Laitinen Maria YlikNM 40.16 0.05.47 54.52
5 Hongell Mia-Riitta KoS 40.21 0.05.52 53.56
6 Junnikkala Linda KaJu 42.12 0.07.43 50.39
7 Silventoinen Ulla Pohjant 43.14 0.08.45 48.39
8 Kosola Elli Pohjant 43.41 0.09.12 47.10
9 Karppinen Kukka-Maaria LaiVe 44.22 0.09.53 45.60
10 Rahko Jenni LaiVe 49.08 0.14.39 40.47
11 Cobo Caballero Alicia Pohjant 49.35 0.15.06 39.41

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kiuttu Marjut IinYr 36.09 0.00.00
2 Keränen Katja SalRe 1.16.09 0.40.00

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Turtinen Satu YlikNM 41.19 0.00.00 27.22
2 Torvinen Sirpa OH 42.00 0.00.41 24.77
3 Kotaniemi Sari KoskRi 54.12 0.12.53 17.64

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laurila Sari SalRe 37.34 0.00.00 26.40
2 Koukkari Kirsti VaKa 47.17 0.09.43 19.93
3 Sillanpää Elina Pohjant 49.34 0.12.00 18.01
4 Puusaari-Rajaniemi Anu SalRe 56.03 0.18.29 15.04

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hokajärvi Raili Pohjant 40.55 0.00.00 39.27
2 Viitanen Kirsi OH 42.29 0.01.34 35.93
3 Kosamo Maire PudU 56.18 0.15.23 25.69
4 Ukskoski Marianne PerhKi 58.15 0.17.20 23.45

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laitala Marja-Liisa NivU 37.27 0.00.00 24.80
2 Ekdahl Pirkko NivU 37.32 0.00.05 23.51
3 Kosola Marja Pohjant 40.41 0.03.14 20.54
4 Keränen Leila OuTa 44.09 0.06.42 17.88

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jussinniemi Seija SiSe 39.35 0.00.00 30.26
2 Kuusela Vappu VaKa 44.10 0.04.35 25.08
3 Karjalainen Seija LaiVe 58.57 0.19.22 17.27

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Halme Ritva KiimU 39.01 0.00.00 38.39
2 Rajaniemi Anneli OTaru 40.17 0.01.16 36.07
3 Lakanen Sirpa Delta 40.32 0.01.31 34.73
4 Putkonen Lea Pohjant 42.24 0.03.23 32.15
5 Yliniemi Kaisa NivU 46.35 0.07.34 28.29
6 Pelkonen Maija OSVA 1.00.55 0.21.54 20.90

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nikula Irma OuTa 52.58 0.00.00

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hankonen Anna-Liisa Iisu 50.50 0.00.00

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heikkilä Liisa PudU 42.13 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kosola Eveliina Pohjant 49.17 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jylhä Henna KoS 41.03 0.00.00

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ukskoski Karoliina PerhKi 30.54 0.00.00 47.15
2 Näsi Juliaana Pohjant 32.36 0.01.42 43.58
3 Isolahti Anna-Kaisa Pohjant 37.27 0.06.33 36.96
4 Korteniemi Veera PelPo 41.47 0.10.53 32.26
5 Partanen Veera HaapavU 45.59 0.15.05 28.52
6 Jurvakainen Ella KiimU 53.56 0.23.02 23.64
Näsi Aurora Pohjant HYL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Niva Sara LaiVe 18.07 0.00.00
2 Stenius Veera LaiVe 18.44 0.00.37
3 Hiltunen Anna YlikNM 19.34 0.01.27
4 Jaakola Emma-Noora PudU 21.21 0.03.14
5 Juntunen Johanna IinYr 21.26 0.03.19
6 Koivunen Sini YlikNM 22.38 0.04.31
7 Harju Moona PudU 23.32 0.05.25
8 Huhtela Oona PudU 24.26 0.06.19
9 Uusitalo Annika YlikNM 26.02 0.07.55

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Miettunen Helena Iisu 27.01 0.00.00
2 Holappa Sini YlikNM 29.14 0.02.13
3 Kemppainen Janna YlikNM 29.44 0.02.43
4 Tikkala Julia YlikNM 31.15 0.04.14

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Sankelo Lotta Pohjant 13.42 0.00.00
2 Erkkilä Emmi SalRe 18.01 0.04.19
Hietala Jenna LohtVe HYL -
Linna Aino-Maria OuHu HYL -

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Niva Heini LaiVe 12.14 0.00.00
2 Härkönen Laura OuTa 13.45 0.01.31
3 Salonpää Johanna OuHu 16.37 0.04.23
4 Jumeri Ella OuHu 26.29 0.14.15

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Haapasalo Wilma Pohjant 10.20 0.00.00
2 Tikkala Jasmin YlikNM 11.13 0.00.53
3 Laurila Elina SalRe 13.26 0.03.06
4 Jumeri Hilla OuHu 16.44 0.06.24