FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Huiman rastit, sprintti
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kujala Jouni Pohjant 13.50 0.00.00 70.60
2 Rahko Sampo Pohjant 13.57 0.00.07 68.84
3 Kotamäki Iivo IkNV 14.31 0.00.41 65.03
4 Hongell Timo KoS 14.32 0.00.42 63.84
5 Kotaniemi Juha KoskRi 14.54 0.01.04 61.18
6 Helander Iisak Pohjant 14.56 0.01.06 59.95
7 Ketonen Miikka SalRe 15.26 0.01.36 56.95
8 Isokoski Teppo YlivKu 16.07 0.02.17 53.53
9 Kähtävä Tero KaJu 17.01 0.03.11 49.74
10 Huusko Samuli LaiVe 18.25 0.04.35 45.08

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Heinikoski Kauko KoskRi 14.47 0.00.00
2 Karppinen Mikko Pohjant 15.52 0.01.05
3 Juola Osmo KaJu 15.53 0.01.06

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Haapasalo Harri Pohjant 15.11 0.00.00 44.69
2 Junnikkala Kalle KaJu 15.13 0.00.02 42.37
3 Viippola Ilpo OuTa 15.23 0.00.12 39.70
4 Sillanpää Tommi Pohjant 18.47 0.03.36 30.71

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Jylhä Taisto LohtVe 16.06 0.00.00 41.10
2 Backman Kari IinYr 16.22 0.00.16 39.22
3 Korteniemi Ari PelPo 16.54 0.00.48 36.81
4 Neuvonen Jussi OuTa 17.40 0.01.34 34.09
5 Härkönen Antti PudU 19.29 0.03.23 29.89
6 Juntunen Reijo IinYr 20.06 0.04.00 27.98

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rankinen Juho SiSe 17.14 0.00.00 37.58
2 Piispanen Reima SalRe 17.32 0.00.18 35.56
3 Hietala Petri LohtVe 18.26 0.01.12 32.50
4 Jussila Raimo HaapavU 18.41 0.01.27 30.77
5 Karppinen Jouko LaiVe 19.12 0.01.58 28.67

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Vilminko Pauli SiSe 15.34 0.00.00 39.39
2 Grekelä Antti HaHe 17.57 0.02.23 33.14
3 Paaso Jouko PeRa 19.28 0.03.54 29.61
4 Pihlajaniemi Pekka SalRe 20.56 0.05.22 26.66
5 Argillander Erkki VaKa 21.24 0.05.50 25.22
Ahokoivu Hemmo Pohjant HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lakkala Ossi SalRe 15.07 0.00.00 40.50
2 Lakanen Ensio VaajTe 15.09 0.00.02 39.40
3 Karstunen Hannu YlivKu 16.09 0.01.02 36.02
4 Hurskainen Pentti OulRe 16.46 0.01.39 33.78
5 Toropainen Pauli ONMKY 17.17 0.02.10 31.88
6 Malm Lauri Reima 17.19 0.02.12 30.94
7 Hourula Matti Reima 19.52 0.04.45 26.20

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Oja Jorma HimU 13.22 0.00.00 33.87
2 Lukkarinen Olavi Pohjant 13.31 0.00.09 32.66
3 Kaipala Rauno Pohjant 13.37 0.00.15 31.59
4 Heinikoski Kalevi KoskRi 14.32 0.01.10 28.81
5 Ervasti Onni PeRa 16.13 0.02.51 25.13
6 Pelkonen Alpo OSVA 16.26 0.03.04 24.11
Myllymaa Kauko OulRe HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ekström Marcus KauWi 13.10 0.00.00 40.25
2 Alalahti Jaakko ONMKY 13.38 0.00.28 37.41
3 Kittilä Olavi SalRe 13.41 0.00.31 35.83
4 Nikula Reino OuTa 14.18 0.01.08 32.89
5 Pelkonen Toivo YlikNM 15.04 0.01.54 29.90

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Heikkilä Heikki PudU 20.29 0.00.00 14.75
2 Pyky Esko KiimU 24.16 0.03.47 11.51
3 Hanhela Pentti KiimU 25.42 0.05.13 9.99

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rajavaara Juhani PudU 17.15 0.00.00

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rahko Juho LaiVe 16.08 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Viitasaari Toni-Antti KoS 14.11 0.00.00 46.02
2 Hiitola Olli OTaru 14.44 0.00.33 40.98
3 Huuha Aleksi OuHu 15.14 0.01.03 36.42

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pernu Jere Pohjant 12.38 0.00.00 36.97
2 Härkönen Taneli PudU 13.26 0.00.48 34.02
3 Jokikokko Arttu PudU 14.08 0.01.30 31.63
4 Härkönen Aleksi PudU 14.21 0.01.43 30.45
5 Miettunen Sami Iisu 15.10 0.02.32 28.15
6 Moilanen Lasse PudU 15.50 0.03.12 26.34
7 Erkkilä Aapo SalRe 15.53 0.03.15 25.62
8 Inget Juha-Matti PudU 16.04 0.03.26 24.71

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Jumeri Veeti OuHu 8.42 0.00.00
2 Jokikokko Oskari PudU 9.52 0.01.10

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Viippola Aapo OuTa 7.55 0.00.00
2 Härkönen Sami OuTa 10.09 0.02.14
3 Holappa Tomi YlikNM 11.19 0.03.24

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Jussinmäki Akseli HalTo 6.14 0.00.00
2 Erkkilä Elias SalRe 8.21 0.02.07
3 Laurila Santeri SalRe 9.12 0.02.58

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ukkola Samuli OSVA 6.11 0.00.00

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ukkola Sakari OSVA 4.45 0.00.00
2 Sillanpää Topi Pohjant 7.15 0.02.30

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rahko Saana-Maria Pohjant 15.15 0.00.00 65.22
2 Rajaniemi Katja OTaru 15.43 0.00.28 62.10
3 Hongell Mia-Riitta KoS 16.02 0.00.47 59.71
4 Cobo Caballero Alicia Pohjant 16.21 0.01.06 57.41
5 Karppinen Kukka-Maaria LaiVe 18.06 0.02.51 50.83
6 Silventoinen Ulla Pohjant 18.22 0.03.07 49.07
7 Junnikkala Linda KaJu 18.43 0.03.28 47.16
8 Laitinen Maria YlikNM 20.05 0.04.50 43.02
9 Rahko Jenni LaiVe 20.16 0.05.01 41.71

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kiuttu Marjut IinYr 12.45 0.00.00

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Torvinen Sirpa OH 17.23 0.00.00 27.80
2 Turtinen Satu YlikNM 18.25 0.01.02 24.27
3 Kotaniemi Sari KoskRi 19.09 0.01.46 21.45

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Laurila Sari SalRe 19.18 0.00.00
1 Sillanpää Elina Pohjant 19.18 0.00.00

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Viitanen Kirsi OH 16.30 0.00.00 45.25
2 Hokajärvi Raili Pohjant 16.53 0.00.23 40.91
3 Kosamo Maire PudU 22.41 0.06.11 27.98

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Laitala Marja-Liisa NivU 14.38 0.00.00
2 Ekdahl Pirkko NivU 15.25 0.00.47

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Jussinniemi Seija SiSe 14.31 0.00.00
2 Karjalainen Seija LaiVe 17.35 0.03.04

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Halme Ritva KiimU 14.51 0.00.00 37.58
2 Yliniemi Kaisa NivU 19.19 0.04.28 27.81
3 Rajaniemi Anneli OTaru 19.51 0.05.00 26.01
4 Pelkonen Maija OSVA 20.56 0.06.05 23.66
Lakanen Sirpa Delta HYL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Nikula Irma OuTa 27.18 0.00.00

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
Hankonen Anna-Liisa Iisu HYL -

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Heikkilä Liisa PudU 36.48 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Jylhä Henna KoS 19.54 0.00.00

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Näsi Aurora Pohjant 11.48 0.00.00 40.19
2 Isolahti Anna-Kaisa Pohjant 13.08 0.01.20 35.02
3 Korteniemi Veera PelPo 13.24 0.01.36 33.26
4 Näsi Juliaana Pohjant 13.57 0.02.09 30.93
5 Partanen Veera HaapavU 18.47 0.06.59 22.22
6 Jurvakainen Ella KiimU 22.04 0.10.16 18.27

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Niva Sara LaiVe 8.44 0.00.00
2 Jaakola Emma-Noora PudU 10.10 0.01.26
3 Hiltunen Anna YlikNM 10.23 0.01.39
4 Stenius Veera LaiVe 10.41 0.01.57
5 Huhtela Oona PudU 10.43 0.01.59
6 Juntunen Johanna IinYr 11.03 0.02.19
7 Harju Moona PudU 11.07 0.02.23
8 Uusitalo Annika YlikNM 13.07 0.04.23

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Holappa Sini YlikNM 9.28 0.00.00
2 Tikkala Julia YlikNM 10.34 0.01.06
3 Kemppainen Janna YlikNM 10.38 0.01.10
4 Miettunen Helena Iisu 21.09 0.11.41

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hietala Jenna LohtVe 8.55 0.00.00
2 Sankelo Lotta Pohjant 9.09 0.00.14
3 Linna Aino-Maria OuHu 9.44 0.00.49
4 Erkkilä Emmi SalRe 9.49 0.00.54

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Niva Heini LaiVe 8.17 0.00.00
2 Jumeri Ella OuHu 9.11 0.00.54
3 Härkönen Laura OuTa 10.13 0.01.56
Lehtola Hilla OuHu HYL -
Salonpää Johanna OuHu HYL -

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tikkala Jasmin YlikNM 5.29 0.00.00
2 Haapasalo Wilma Pohjant 5.40 0.00.11
3 Laurila Elina SalRe 7.33 0.02.04
4 Jumeri Hilla OuHu 8.20 0.02.51