FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Rinkelirastit 2 päivä
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Märkälä Janne TP 1.01.29 0.00.00 73.03
2 Tani Jukka KS 1.04.29 0.03.00 68.83
3 Poutiainen Harri TuMe 1.07.26 0.05.57 65.05
4 Pellinen Teppo JoKu 1.12.57 0.11.28 59.42
5 Sihvola Eerik KS 1.13.28 0.11.59 58.30
6 Hirvikallio Petri LuuRa 1.13.52 0.12.23 57.28
7 Kansonen Jari JoKu 1.18.08 0.16.39 53.49
8 Ovaska Vesa IPR 1.24.09 0.22.40 49.05
9 Kansonen Janne JoKu 1.25.29 0.24.00 47.68
10 Pokela Jukka LuuRa 1.29.55 0.28.26 44.75
11 Koski Juha Kajo 1.32.51 0.31.22 42.78
12 Nousiainen Antti KR 1.38.48 0.37.19 39.68
Pulli Veli-Matti RaVa HYL -
Väisänen Patrik KS KES -

Sarja H21AL
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Isoaho Lauri JoKu 1.16.12 0.00.00 30.07
2 Koskelainen Marko IitPy 1.16.32 0.00.20 27.69
3 Markku Juho RaKaS 1.33.59 0.17.47 20.72

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Väisänen Tero ORa 44.38 0.00.00 31.98
2 Raitanen Rauno KanSu 50.32 0.05.54 26.13
3 Kiuru Vesa RaKaS 56.10 0.11.32 21.60

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tuviala Vesa KS 57.09 0.00.00
2 Kortelainen Pasi RaKaS 1.29.52 0.32.43

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Poikonen Pasi JoKu 1.05.35 0.00.00
2 Neuvonen Janne LuuRa 1.28.56 0.23.21

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mattinen Reijo JoKu 53.27 0.00.00 55.61
2 Takaoja Vesa ORa 55.29 0.02.02 52.84
3 Tielinen Vesa LuuRa 55.38 0.02.11 51.97
4 Björkqvist Niklas HlS 1.01.33 0.08.06 46.32
5 Väyrynen Timo KyS 1.01.56 0.08.29 45.38
6 Mattila Riku KS 1.02.15 0.08.48 44.49
7 Ranki Jussi SKVuoksi 1.04.26 0.10.59 42.36
8 Kalenius Jyrki SKVuoksi 1.07.18 0.13.51 39.95
9 Sippu Visa InkTe 1.09.20 0.15.53 38.19
10 Haajanen Ari JäPa 1.17.11 0.23.44 33.78
11 Minkkinen Ismo RR 1.19.08 0.25.41 32.44
12 Valjakka Tapio Navi 1.19.50 0.26.23 31.65

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Markku Jouni MulPa 1.01.05 0.00.00 35.06
2 Pettinen Risto MulPa 1.28.10 0.27.05 22.47
3 Ojala Sauli VeVe 1.30.20 0.29.15 20.15

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kovanen Veikko SKVuoksi 51.39 0.00.00 50.08
2 Ukkonen Leo TP 55.41 0.04.02 45.06
3 Hurri Seppo Navi 1.17.10 0.25.31 31.51
4 Koskelainen Ilkka IitPy 1.21.18 0.29.39 28.96
5 Mänttäri Jakke InkTe 1.28.28 0.36.49 25.73
6 Talja Keijo OK77 1.53.26 1.01.47 19.38

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pellinen Veikko JoKu 48.11 0.00.00 44.88
2 Tani Ossi KS 49.02 0.00.51 43.00
3 Pokela Erkki LuuRa 51.33 0.03.22 39.86
4 Ollikainen Seppo JuvU 1.02.04 0.13.53 32.23
5 Välimäki Pertti LS-37 1.07.11 0.19.00 28.97
6 Martikainen Sakari KS 1.12.28 0.24.17 26.11
7 Terävä Seppo XYZ 1.30.09 0.41.58 20.39

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Valtonen Pekka JoKu 45.50 0.00.00 33.69
2 Hakala Pekka KS 46.21 0.00.31 32.07
3 Piispa Esko Navi 50.41 0.04.51 28.18
4 Reiman Hannu KS 54.42 0.08.52 25.06
5 Harkov Sergei RaKaS 1.18.49 0.32.59 16.65

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karnaattu Mauri KS 35.27 0.00.00 33.74
2 Haikonen Eino AnttU 36.34 0.01.07 31.48
3 Luukkonen Matti JoKu 39.53 0.04.26 27.74
4 Sorola Matti MulPa 40.55 0.05.28 25.94
5 Salo Eero InkTe 42.15 0.06.48 24.06

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hänninen Pentti MikVa 29.34 0.00.00 36.60
2 Leino Aulis RaKaS 30.40 0.01.06 33.96
3 Kakkola Eero JoKu 34.18 0.04.44 29.18
4 Mikkola Heimo RaKaS 40.21 0.10.47 23.80
5 Syrjänen Jukka KyS 46.00 0.16.26 19.99

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Makkonen Ilkka KR 43.03 0.00.00 24.84
2 Suvanto Tauno KS 45.22 0.02.19 22.39
3 Räty Kalevi KS 52.40 0.09.37 18.27
Hasu Veikko KS KES -

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Fincke Tauno VeVe 56.58 0.00.00

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hakkarainen Markus RaKaS 1.17.43 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koivu Ilkka VeVe 1.19.09 0.00.00

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Irtola Miika KS 38.49 0.00.00 49.22
2 Lampinen Aaro MU 51.13 0.12.24 34.50
3 Rajala Matti KS 53.46 0.14.57 30.20

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pätäri Valtteri KS 18.21 0.00.00
2 Pätäri Viljami KS 19.09 0.00.48
3 Väyrynen Antti KyS 23.05 0.04.44
4 Vähätalo Verner RR 27.43 0.09.22
Juvakka Väinö LappRi HYL -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pasi Antti KyS 16.33 0.00.00
2 Koivisto Daniel KyS 18.17 0.01.44
3 Munck Sakari EsSu 36.40 0.20.07

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mattila Pyry KS 20.45 0.00.00
2 Vaismaa Pyry PäLuLu 29.10 0.08.25
3 Koivisto Mikael KyS 33.45 0.13.00
4 Nykänen Tomi LamSä 34.56 0.14.11
5 Talja Eljas OK77 35.20 0.14.35
6 Kärnä Jesse JoKu 58.07 0.37.22
7 Mänttäri Eero JoKu 1.04.14 0.43.29
Mänttäri Eino JoKu KES -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hirvikallio Aatu LuuRa 22.14 0.00.00
2 Riikonen Justus SKVuoksi 1.29.29 1.07.15
Heikkilä Veikka JäPa HYL -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Vähätalo Viktor RR 28.37 0.00.00
2 Mäkelä Topias Lynx 29.42 0.01.05
3 Ruoti Eeli VeVe 31.45 0.03.08
4 Mäkelä Elias Lynx 33.06 0.04.29
5 Pussi Elmeri SKVuoksi 34.58 0.06.21
6 Kuusio Samu RaKas 35.58 0.07.21
7 Toivari Väinö LappRi 36.56 0.08.19
8 Piiroinen Teemu RaKaS 37.44 0.09.07
9 Kärnä Leevi JoKu 1.10.07 0.41.30

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kiuru Veera RaKaS 58.58 0.00.00 61.96
2 Pulli Tessa RaVa 1.01.01 0.02.03 58.38
3 Kärki Kukka-Maaria ORa 1.02.44 0.03.46 55.33
4 Kilpeläinen Elina VeVe 1.04.15 0.05.17 52.60
5 Juvonen Matleena RaKaS 1.05.05 0.06.07 50.52
6 Repo Minttu-Maija ORa 1.12.48 0.13.50 43.91
7 Seppä Marjaana LuuRa 1.20.00 0.21.02 38.82

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Aarniosalo Piia Navi 33.36 0.00.00 30.25
2 Rajala Maria KS 34.10 0.00.34 27.52
3 Hakuli Mia KeU 48.57 0.15.21 17.65

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäkelä Mira Lynx 49.51 0.00.00
2 Friari Päivi SKVuoksi 1.32.23 0.42.32

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hedman Kirsi Navi 45.21 0.00.00
2 Siltanen-Ström Teija VeVe 48.00 0.02.39

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Turunen Sisko Navi 41.38 0.00.00 45.99
2 Lankinen Hanna HS 55.03 0.13.25 33.04
3 Mänttäri Liisa RaKaS 1.12.04 0.30.26 23.91
4 Saajanen Sari JoKu 1.55.19 1.13.41 14.11

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kuisma Tuula JoKu 53.34 0.00.00
2 Lallo Tuula JoKu 56.02 0.02.28

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Murskaja Elsa INUS 1.02.27 0.00.00
2 Harkova Elvira 1.27.50 0.25.23

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ryytty Raija SKVuoksi 43.03 0.00.00 31.36
2 Talka Riitta RaKaS 54.33 0.11.30 23.51
3 Mineeva Ljudmila INUS 1.19.01 0.35.58 15.38
Aarniosalo Anneli Navi KES -

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saalasti Vappu RaKaS 1.08.44 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Suutari Säde KS 39.57 0.00.00 56.70
2 Niinisalo Jenna VeVe 42.40 0.02.43 49.11
3 Tani Leena KS 44.40 0.04.43 43.11

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Väyrynen Aino KyS 43.19 0.00.00 45.80
2 Ojala Janita VeVe 56.46 0.13.27 32.33
3 Väyrynen Anni KyS 59.45 0.16.26 28.22

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lampinen Kiia MU 55.43 0.00.00 37.92
2 Ahvonen Emilia JoKu 1.01.50 0.06.07 31.60
3 Kivistö Tuulia SV 1.07.34 0.11.51 26.58

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ruokonen Sara LappRi 30.04 0.00.00
2 Kaipia Riina LappRi 30.51 0.00.47
3 Ruoti Roosa VeVe 33.42 0.03.38

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lampinen Aino MU 23.54 0.00.00
2 Vesikko Venla JoKu 24.46 0.00.52
3 Ryytty Mari SKVuoksi 25.50 0.01.56
4 Ahvonen Karoliina JoKu 28.43 0.04.49
5 Jäkälä Jenni SKVuoksi 30.24 0.06.30

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mattila Elisa KS 17.22 0.00.00
2 Ruoti Miina VeVe 20.11 0.02.49
3 Hakuli Hanna KeU 26.35 0.09.13
4 Harjula Tanja KS 30.00 0.12.38

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kiuru Emma RaKaS 26.23 0.00.00
2 Tynninen Jenna LappRi 29.14 0.02.51
3 Vähätalo Sonja RR 31.51 0.05.28
4 Vesikko Pihla JoKu 35.39 0.09.16
5 Ruokonen Milla LappRi 39.17 0.12.54
6 Toivari Viivi LappRi 43.02 0.16.39

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Jäkälä Hanne SKVuoksi 23.21 0.00.00
2 Juvakka Aino LappRi 25.13 0.01.52
3 Heijari Eevi VeVe 27.57 0.04.36
4 Neuvonen Venla LuuRa 34.02 0.10.41
5 Tynninen Tia-Mari LappRi 34.17 0.10.56
6 Pussi Vilhelmiina SKVuoksi 1.05.38 0.42.17