FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Elonen- sprintti ja NORT-katsastus
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 75
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Föhr Tero VeVe 13.19 0.00.00 100.75
2 Anttonen Antti VaajTe 13.26 0.00.07 99.67
3 Tervo Tuomas RR 13.43 0.00.24 97.41
4 Portin Fredric PR 13.47 0.00.28 96.74
5 Fincke Simo-Pekka KR 13.49 0.00.30 96.31
6 Mäkelä Tuomo AngA 13.51 0.00.32 95.89
7 Lakanen Jani VaajTe 13.52 0.00.33 95.57
8 Parjanne Antti Lynx 13.53 0.00.34 95.26
9 Muukkonen Petteri VeVe 13.56 0.00.37 94.73
10 Lakanen Jonne VaajTe 13.57 0.00.38 94.42
11 Boström Mårten Lynx 13.58 0.00.39 94.11
11 Airila Hannu KR 13.58 0.00.39 94.11
13 Tranchand Frederic FRA 13.59 0.00.40 93.61
14 Pajunen Jere KR 14.01 0.00.42 93.19
15 Bäckman Johan SWE 14.04 0.00.45 92.67
16 Huovila Jarkko KR 14.07 0.00.48 92.15
17 Detkov Sergei Hiisi 14.11 0.00.52 91.52
17 Hall Andreas Femman 14.11 0.00.52 91.52
19 Stenlund Daniel PR 14.15 0.00.56 90.71
20 Saari Toni VaajTe 14.20 0.01.01 90.00
20 Sorvisto Juha VaajTe 14.20 0.01.01 90.00
22 Suna Jussi TuMe 14.22 0.01.03 89.41
23 Nurmonen Antti KR 14.24 0.01.05 89.01
24 Simosas Otto Orient 14.27 0.01.08 88.52
24 Heinaro Einari HS 14.27 0.01.08 88.52
26 Kymäläinen Severi TP 14.34 0.01.15 87.43
27 Väisänen Henrik Hiisi 14.35 0.01.16 87.15
28 Huikko Petteri VaajTe 14.37 0.01.18 86.76
28 Niemi Vili RR 14.37 0.01.18 86.76
30 Anjala Topi Koovee 14.40 0.01.21 86.10
31 Suonpää Lasse MSParma 14.43 0.01.24 85.62
31 Taanila Vesa IkNV 14.43 0.01.24 85.62
33 Jurvakainen Tuukka VaajTe 14.51 0.01.32 84.48
34 Suominen Miika RR 14.54 0.01.35 84.02
34 Koistinen Olli-Pekka Delta 14.54 0.01.35 84.02
36 Hämäläinen Sami MSParma 14.55 0.01.36 83.56
37 Penttinen Topi Orient 14.57 0.01.38 83.19
38 Heinonen Samuel VaajTe 15.04 0.01.45 82.37
39 Kautto Lasse VaajTe 15.05 0.01.46 82.10
40 Hernelahti Miika KR 15.13 0.01.54 81.20
41 Taivainen Olli-Markus PelPo 15.16 0.01.57 80.75
42 Morrison Ross RR 15.23 0.02.04 79.96
43 Heiska Samu LapVi 15.29 0.02.10 79.27
43 Taivainen Juho-Matti PelPo 15.29 0.02.10 79.27
45 Nurminen Ilkka HS 15.31 0.02.12 78.75
46 Mertanen Simo LappRi 15.46 0.02.27 77.33
47 Sychev Maxim Hiisi 15.47 0.02.28 77.08
48 Itävuo Pekka Koovee 16.00 0.02.41 75.86
49 Juopperi Sami-Petteri PelPo 16.02 0.02.43 75.53
50 Huhtinen Mikko TuS 16.05 0.02.46 75.13
51 Ernamo Jussi HS 16.21 0.03.02 73.74
52 Laine Jarkko TP 16.44 0.03.25 71.89
53 Seppänen Kari-Pekka RasKa 16.45 0.03.26 71.65
53 Uitto Ville RasKu 16.45 0.03.26 71.65
55 Laukkarinen Jesse RR 16.53 0.03.34 70.77
56 Saarinen Mikko KangSK 16.55 0.03.36 70.47
57 Saikko Ville LappRi 16.58 0.03.39 70.10
58 Pohjola Lauri S-JKL 17.10 0.03.51 69.12
59 Häkkinen Janne PelPo 17.18 0.03.59 68.43
60 Seppänen Jukka-Pekka Hiisi 17.27 0.04.08 67.69
61 Uusimäki Tommi PelPo 17.37 0.04.18 66.89
62 Avner Asaf Koovee 17.59 0.04.40 65.38
62 Annila Petri Koovee 17.59 0.04.40 65.38
64 Taussi Jussi LappRi 18.06 0.04.47 64.66
65 Kivelä Marko VetU 18.07 0.04.48 64.45
65 Silvasti Heikki MuuRa 18.07 0.04.48 64.45
67 Riley Wyatt USA 18.40 0.05.21 62.26
68 Sabo-Bar Guy Koovee 18.53 0.05.34 61.40
69 Kivelä Tuomo KangSK 19.16 0.05.57 60.04
70 Taanila Henri IkNV 19.27 0.06.08 59.33
71 Ylis-Junttila Vesa HlS 19.42 0.06.23 58.44
72 Tölli Marko S-JKL 19.50 0.06.31 57.91
73 Rantanen Vesa Koovee 21.02 0.07.43 54.48
74 Lamminsivu Harri S-JKL 22.23 0.09.04 51.07
75 Murashkin Nikolai Hiisi 22.24 0.09.05 50.91

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 34
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kauppi Minna AR 14.32 0.00.00 99.44
2 Rantanen Merja JRV 15.02 0.00.30 95.69
3 Kinni Saila TP 15.31 0.00.59 92.29
4 Wennman Heini Pohjant 15.41 0.01.09 90.89
5 Hytönen Outi KangSK 15.42 0.01.10 90.38
6 Harju Venla TP 15.47 0.01.15 89.48
7 Feer Isabelle KangSK 15.53 0.01.21 88.51
8 Närhi Anna Delta 15.59 0.01.27 87.54
9 Kaskinen Mira RasKa 16.10 0.01.38 86.14
10 Sundberg Karoliina Lynx 16.18 0.01.46 85.03
11 Fincke Anni-Maija TP 16.22 0.01.50 84.29
12 Teini Marika Pohjant 16.40 0.02.08 82.38
13 Niittynen Miia Koovee 16.41 0.02.09 81.90
14 Uotila Ulrika Koovee 16.46 0.02.14 81.10
15 Väänänen Mari KR 16.57 0.02.25 79.84
16 Anttonen Sari KeuKi 17.12 0.02.40 78.29
17 Haajanen Sofia Pohjant 17.27 0.02.55 76.80
18 Reponen Milka KeuKi 18.12 0.03.40 73.27
19 Taanila Marjo Koovee 18.16 0.03.44 72.64
20 Tervo Susanna MSParma 18.29 0.03.57 71.44
21 Kymäläinen Sanni TP 18.46 0.04.14 70.01
22 Kirvesmies Tytti LS-37 18.51 0.04.19 69.35
22 Paunonen Tuuli Koovee 18.51 0.04.19 69.35
24 Raitanen Hanna RR 19.14 0.04.42 67.28
25 Uotila Erika Koovee 20.19 0.05.47 63.37
26 Harju Suvi TP 21.08 0.06.36 60.61
27 Uhotoinen Anu Delta 22.11 0.07.39 57.45
28 Truhponen Minna SaPu 22.16 0.07.44 56.94
29 Boström Matleena RR 22.49 0.08.17 55.28
30 Kuusipohja Johansson Leena LS-37 22.54 0.08.22 54.79
31 Laakso Sanna Hiisi 24.17 0.09.45 51.40
32 Vahvelainen Saana TP 24.20 0.09.48 51.02
33 Laksila Satu RastiE4 29.57 0.15.25 41.23
Lähteenmäki Salla RastiE4 HYL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Varis Ari RastiE4 16.26 0.00.00 42.68
2 Mattila Mikael ViRuS 16.52 0.00.26 38.47
3 Voutilainen Arto MuuRa 17.45 0.01.19 33.59

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Taulavuori Tero AlatPi 13.26 0.00.00 47.31
2 Maasilta Tommi RaVa 13.50 0.00.24 43.65
3 Ruuska Vesa KangSK 13.52 0.00.26 41.25
4 Näpänkangas Mika S-JKL 14.31 0.01.05 37.21

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Heikkilä Ossi S-JKL 12.35 0.00.00 55.90
2 Juvakka Pekka S-JKL 12.49 0.00.14 52.14
3 Koskinen Juha VaajTe 13.52 0.01.17 45.66
4 Mutka Jouni S-JKL 15.43 0.03.08 38.04

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ritakallio Timo Lynx 15.21 0.00.00 40.80
2 Senttula Asko S-JKL 16.02 0.00.41 37.11
3 Jurvakainen Jari S-JKL 17.48 0.02.27 31.66
4 Vahvelainen Jari TP 18.27 0.03.06 28.85

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Matilainen Jorma S-JKL 13.41 0.00.00 25.50
2 Peltonen Heikki IPR 14.15 0.00.34 22.65
3 Väätäinen Hannu ViPa 15.56 0.02.15 18.61

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Salonen Kauko ViPa 13.05 0.00.00 44.58
2 Pusa Raimo ViRuS 14.07 0.01.02 40.43
3 Pietilä Pekka KangSK 14.38 0.01.33 38.15
4 Siitonen Erkki ViRuS 14.45 0.01.40 37.00
5 Jyväsjärvi Tapio Eräp 15.14 0.02.09 35.01
6 Terävä Seppo XYZ 17.58 0.04.53 28.98
7 Paikkala Jarmo Jyry 19.20 0.06.15 26.29
8 Vainio Markku T. Koovee 20.06 0.07.01 24.66

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lehtonen Matti SaRa 13.17 0.00.00 30.00
2 Sorri Seppo PihtTu 14.20 0.01.03 26.41
3 Lampi Eero PäijRa 16.34 0.03.17 21.65
4 Korpela Kalevi TP 17.47 0.04.30 19.04

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Salmela Kosti PihtTu 13.05 0.00.00 45.69
2 Puttonen Kalevi IPR 15.04 0.01.59 38.82
2 Luukko Jukka LS-37 15.04 0.01.59 38.82
4 Häkkinen Tapani IPR 15.39 0.02.34 35.74
5 Kämäräinen Pentti HiKi 16.08 0.03.03 33.88
6 Sulander Heikki KangKi 17.14 0.04.09 30.97
7 Rantala Heikki EE 19.28 0.06.23 26.76
8 Salo Markku LS-37 26.42 0.13.37 19.03

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Uitto Jussi RasKu 16.38 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Parkkinen Ville Pohjant 10.47 0.00.00 67.62
2 Senttula Tuukka S-JKL 11.02 0.00.15 64.67
3 Vanhanen Konsta Pohjant 11.27 0.00.40 60.95
4 Nissinen Niko Pohjant 11.38 0.00.51 58.65
5 Kulmala Teemu SaPu 13.03 0.02.16 51.09
6 Häkkinen Aapo SaPu 14.23 0.03.36 45.26
7 Häkkinen Kalle S-JKL 15.25 0.04.38 41.22
8 Dmitriev Konstantin Eräp 34.21 0.23.34 18.04

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Taulavuori Arttu AlatPi 14.07 0.00.00 38.85
2 Jurvakainen Atte S-JKL 14.51 0.00.44 35.82
3 Tervala Miska RaVa 15.03 0.00.56 34.25
4 Hannunen Otto S-JKL 15.36 0.01.29 31.99
5 Saarela Joni KemU 16.53 0.02.46 28.58
6 Holopainen Mauri S-2000 18.06 0.03.59 25.75

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kaario Otto S-JKL 10.40 0.00.00
2 Varis Henry RastiE4 12.09 0.01.29
3 Saarela Antti KemU 12.20 0.01.40
4 Sipiläinen Konsta S-JKL 12.38 0.01.58
5 Malmberg Markus JRV 13.54 0.03.14

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kaario Arttu S-JKL 12.44 0.00.00
2 Nurminen Eerik KangSK 13.04 0.00.20
3 Peltola Samuli KeuKi 13.39 0.00.55
4 Ronkainen Aarni JRV 15.17 0.02.33
5 Paalanen Arttu IPR 15.54 0.03.10
6 Mutka Aleksi S-JKL 17.02 0.04.18
7 Väliharju Joonas KangSK 17.16 0.04.32
8 Kivelä Valtteri KangSK 17.38 0.04.54
9 Kivelä Eemeli KangSK 19.29 0.06.45
10 Varis Lenny RastiE4 22.38 0.09.54
11 Wahlberg Kaarlo JRV 29.30 0.16.46
12 Raivio Sampo-Tapio S-JKL 31.17 0.18.33

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lakanen Reetta VeVe 14.51 0.00.00 53.26
2 Sivill Saana S-JKL 15.21 0.00.30 49.60
3 Kaario Katja S-JKL 16.22 0.01.31 44.70
4 Paalanen Satu IPR 18.08 0.03.17 38.71
5 Jämsén Miia MuuRa 31.53 0.17.02 21.09

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Dahlman Maarit RaVa 16.41 0.00.00
2 Nurminen Henna HS 23.43 0.07.02

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ritakallio Maarit Lynx 13.55 0.00.00
2 Raatikainen Päivi LohiRa 15.28 0.01.33

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Niemi Tuire TP 15.10 0.00.00 52.63
2 Laukkanen Kirsti HlT 15.58 0.00.48 46.24
3 Pajunen Arja OrPo 17.49 0.02.39 38.08

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kämäräinen Paula HiKi 15.46 0.00.00
2 Dahlman Kaija RaVa 16.55 0.01.09

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sulander Mirja-Liisa EE 21.51 0.00.00

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ruusunen Marja-Liisa EE 18.41 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ylikylä Suvi RasKa 15.43 0.00.00
2 Jurvakainen Vuokko S-JKL 16.22 0.00.39

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Puikkonen Janika S-JKL 12.45 0.00.00 21.63
2 Sipiläinen Pinja S-JKL 13.31 0.00.46 19.38
3 Hannunen OIga S-JKL 14.32 0.01.47 17.08
4 Raivio Venla-Lyydia S-JKL 15.52 0.03.07 14.77

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Klemettinen Veera S-JKL 10.51 0.00.00
2 Viholainen Elisa S-JKL 12.01 0.01.10
3 Kovanen Maiju ViPa 12.16 0.01.25
4 Peltonen Elsa IPR 17.55 0.07.04
5 Kauppinen Johanna SaPu 18.56 0.08.05

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Nurminen Inka JRV 13.29 0.00.00
2 Voutilainen Viivi MuuRa 13.55 0.00.26
3 Kokkinen Ella JRV 14.52 0.01.23
4 Klemettinen Kaisa S-JKL 15.07 0.01.38
5 Näpänkangas Elsa S-JKL 15.47 0.02.18
6 Nurminen Kaarina KangSK 15.59 0.02.30
7 Kovanen Anu ViPa 16.32 0.03.03
8 Helsingius Iida JRV 17.35 0.04.06
9 Taulavuori Venla AlatPi 18.31 0.05.02
10 Kuusniemi Aino JRV 21.23 0.07.54
11 Marjanen Alva JRV 23.39 0.10.10
12 Kuusniemi Lotta JRV 26.23 0.12.54
13 Siltari Noora AlatPi 27.38 0.14.09
14 Leppäsalmi Sara KeuKi 27.59 0.14.30
15 Marjanen Venla JRV 32.28 0.18.59
16 Voutilainen Lotta MuuRa 33.34 0.20.05
Pitkänen Hilla JRV HYL -