FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Karhurastit
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Raitoharju Jenni RaLu 1.44.36 0.00.00

Sarja D21B
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ojansivu Marjo-Riitta SuSe 1.06.15 0.00.00
2 Isokallio Pauliina L-LL 1.19.56 0.13.41

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Luovula Pia SuosmSa 49.51 0.00.00 31.20
2 Kallio Anna SiikSi 53.50 0.03.59 27.45
3 Tiusanen Maria RaLu 54.15 0.04.24 25.80
4 Jokela Outi SuSe 1.28.48 0.38.57 14.89

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäki-Laurila Anne PunKu 1.14.49 0.00.00 45.34
2 Routsi Anastasia Hiisi 1.24.12 0.09.23 37.27
3 Rinne Tuuli Koovee 1.36.52 0.22.03 29.77

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lehmus Satu Hiisi 1.22.57 0.00.00 36.12
2 Nissinen Ulla UlvUra 1.25.41 0.02.44 32.34
3 Salo Marjaana SiikSi 1.27.30 0.04.33 29.11

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kuusholma Tiina Hiisi 1.10.50 0.00.00 40.50
2 Linnainmaa Tiina KyRa 1.16.31 0.05.41 36.36
3 Tuumi Maija Hiisi 1.18.42 0.07.52 34.26
4 Holmberg Marja-Riitta UlvUra 1.31.14 0.20.24 28.61
5 Kallio Kaisa SiikSi 1.33.21 0.22.31 27.04
Mäkelä Tiina RaTU HYL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pelto-Huikko Anne Hiisi 56.41 0.00.00 44.83
2 Valtonen Heli RaLu 1.18.00 0.21.19 30.95
3 Peltomäki Seija SiikSi 1.28.20 0.31.39 25.89
4 Toivonen Merja EE 1.39.23 0.42.42 21.73

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Juura Maarit KanSu 52.31 0.00.00 48.54
2 Saari Marita SuSe 54.36 0.02.05 45.29
3 Korpio Aulikki VaHa 56.41 0.04.10 42.28
4 Koskialho Elisabeth RaLu 1.16.00 0.23.29 30.52
Kajaala-Ylikoski Helena KanSu KES -
Vaara Marjatta KanSu KES -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tarkiainen Sirpa SuSe 56.02 0.00.00 46.41
2 Siuko Anja SuSe 58.16 0.02.14 41.28
3 Lahtinen Marjatta Koovee 1.00.36 0.04.34 36.48

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Verha Maija VaRa 40.36 0.00.00 45.19
2 Palomäki Eila SuSe 42.09 0.01.33 41.89
3 Havia Tuula MaMa 54.48 0.14.12 30.97
4 Helppolainen Anni EKU 56.38 0.16.02 28.75
5 Puro-Salomaa Pirkko EKU 1.18.26 0.37.50 19.88

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kallio Tuija RaTU 56.38 0.00.00 26.96
2 Erkkilä Aino SuosmSa 1.18.54 0.22.16 17.90
3 Kirkkala Aino SuosmSa 1.19.10 0.22.32 16.39

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Linnainmaa Eeva KyRa 50.25 0.00.00 45.39
2 Mäkipää Anni-Kaisa Hiisi 51.46 0.01.21 42.55
3 Räisänen Mira SalRe 55.45 0.05.20 37.97
4 Mäkelä Essi L-LL 1.10.42 0.20.17 28.73
5 Korpio Liisa 1.14.11 0.23.46 26.22

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jokela Emmi SuSe 33.17 0.00.00 53.21
2 Pöyhönen Saina Hiisi 37.10 0.03.53 46.63
3 Sievi-Korte Sarianna Hiisi 40.36 0.07.19 41.75
4 Räisänen Noora SalRe 42.19 0.09.02 39.16
5 Mähönen Venla KanSu 51.19 0.18.02 31.55
6 Isokallio Marjaana L-LL 52.48 0.19.31 29.95
7 Isolähteenmäki Nea L-LL 53.16 0.19.59 28.97
8 Ruuhiala Sanni Hiisi 1.05.21 0.32.04 23.04

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mikkola Liina RasKa 29.33 0.00.00
2 Lähteenmäki Iida KanSu 36.17 0.06.44
3 Rantala Jenna MSParma 45.38 0.16.05
4 Silvanto Heidi RasKa 46.16 0.16.43
5 Rantala Jasmiina RaLu 46.26 0.16.53
Kuuttinen Jannike NOK EIL -

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Aho Susanna L-LL 28.16 0.00.00
2 Vehkala Eveliina SiikSi 33.03 0.04.47
3 Tuominen Heli KanSu 39.05 0.10.49
4 Lagerroos Milla UlvUra 41.06 0.12.50
5 Lassila Anna RasKa 43.31 0.15.15

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tuominen Mari KanSu 16.43 0.00.00
2 Kohonen Kerttu RaLu 17.04 0.00.21
3 Silvennoinen Iida RasKa 20.48 0.04.05
4 Jutila Iisa RasKa 21.04 0.04.21
5 Jutila Pinja RasKa 21.20 0.04.37
6 Isokallio Helmi L-LL 21.24 0.04.41
7 Törmälä Helena L-LL 25.26 0.08.43
Valtonen Elli EKU EIL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Itkonen Anna KyRa 20.20 0.00.00
2 Valtonen Milla EKU 21.07 0.00.47
3 Tenho Sanni L-LL 34.41 0.14.21

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ojala Aino UlvUra 12.26 0.00.00
2 Imberg Venla RasKa 16.42 0.04.16
3 Siivonen Alina RaLu 17.42 0.05.16
4 Lahti Iida RasKa 19.19 0.06.53
5 Mäkinen Elviira RasKa 19.41 0.07.15
6 Vehkala Katariina SiikSi 20.44 0.08.18
7 Tuhkanen Suvi UlvUra 26.43 0.14.17

Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mieskoski Kimmo RaLu 1.17.30 0.00.00 70.62
2 Sipilä Mikko KangSK 1.19.29 0.01.59 67.57
3 Saari Tatu SuSe 1.24.43 0.07.13 62.18
4 Hakkarainen Vesa IkNV 1.24.53 0.07.23 60.85
5 Mauriala Jarmo Koovee 1.36.07 0.18.37 52.67
6 Salo Riku SiikSi 1.36.49 0.19.19 51.23
7 Nurminen Ville-Veikko SuosmSa 1.37.34 0.20.04 49.79
8 Valto Jesse RaTU 1.51.08 0.33.38 42.79
9 Raitoharju Matti RaLu 2.14.15 0.56.45 34.65
Ståhl Markus SV EIL -
Itävuo Pekka Koovee EIL -

Sarja H21B
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kuusisto Tatu MSParma 1.13.31 0.00.00
2 Virtaniemi Saku Palo-88 1.28.07 0.14.36

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rintala Veli-Matti MSParma 1.14.16 0.00.00 49.71
2 Siivonen Rami RaLu 1.30.00 0.15.44 37.94
3 Lehtonen Eero UlvUra 1.30.50 0.16.34 34.55

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Asikainen Timo Hiisi 1.08.09 0.00.00 54.83
2 Ojala Marko UlvUra 1.21.07 0.12.58 43.76
3 Haikonen Jyrki UlvUra 1.21.26 0.13.17 41.29
4 Lassila Petri HlS 1.54.05 0.45.56 27.84

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäkipää Kalevi UlvUra 1.04.43 0.00.00 53.12
2 Tarkkanen Matti UlvUra 1.09.47 0.05.04 47.78
3 Luhtanen Aki MSParma 1.29.18 0.24.35 36.19
4 Kuusholma Ari Hiisi 1.29.27 0.24.44 34.97
5 Huhtala Ismo YlKi 2.00.28 0.55.45 25.11
Tuomi Pertti AskU KES -
Suominen Jukka LaJy EIL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Routsi Jyrki Hiisi 1.03.26 0.00.00 44.36
2 Laurila Tapio KanSu 1.23.55 0.20.29 32.27
3 Ahto Pekka Palo-88 1.26.05 0.22.39 30.23
4 Toivonen Jari EE 1.29.25 0.25.59 27.93
5 Mäkilä Reijo KanSu 1.44.26 0.41.00 22.90

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jokinen Matti TuVi 56.59 0.00.00 42.89
2 Nummi Esko PunKu 1.00.55 0.03.56 38.62
3 Kartaslammi Ari KyRa 1.09.42 0.12.43 32.44
4 Rintala Hannu Hiisi 1.28.32 0.31.33 24.50
5 Katajisto Jukka KanSu 1.30.32 0.33.33 22.95

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hongisto Keijo LoJa 54.24 0.00.00 49.48
2 Siuko Hannu SuSe 56.51 0.02.27 46.70
3 Rautanen Pauli JäPa 56.52 0.02.28 46.04
4 Virtanen Jorma Hiisi 1.00.49 0.06.25 42.44
5 Nurminen Markku SuosmSa 1.01.21 0.06.57 41.48
6 Vainiomäki Kauko SuSe 1.02.11 0.07.47 40.33
7 Koskinen Kaj VaHa 1.02.22 0.07.58 39.62
8 Hakanen Kai ValSu 1.16.53 0.22.29 31.67
9 Turpeinen Timo VaajTe 1.17.51 0.23.27 30.80
10 Laine Jaakko HS 1.28.02 0.33.38 26.82
Kares Olli Hiisi KES -
Ylikoski Erkki KanSu HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hämäläinen Seppo KanSu 48.28 0.00.00 49.10
2 Ansamaa Reino RaN 52.38 0.04.10 44.72
3 Jarva Risto OrPo 53.32 0.05.04 43.50
4 Elonen Matti RaLu 54.54 0.06.26 41.95
5 Rajamäki Matti KyRa 55.36 0.07.08 40.96
6 Jääskeläinen Esko Hiisi 58.36 0.10.08 38.43
7 Backman Sven-Olof Falken 59.30 0.11.02 37.42
8 Ketamo Juhani SuSe 1.01.05 0.12.37 36.03
9 Hongisto Heimo LoJa 1.05.14 0.16.46 33.35
10 Verha Koitto VaRa 1.06.56 0.18.28 32.12
11 Rintala Paavo Palo-88 1.10.55 0.22.27 29.96
12 Nissi Raimo MaMa 1.10.57 0.22.29 29.58
13 Viljanen Keijo LoJa 1.12.52 0.24.24 28.46
Jokinen Ismo NaWi HYL -
Havia Pertti MaMa HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurmi Pekka RaLu 53.58 0.00.00 44.62
2 Eilu Kalevi RaLu 54.05 0.00.07 43.78
3 Kuusisto Seppo RaLu 57.31 0.03.33 40.47
4 Rintala Pentti Hiisi 59.23 0.05.25 38.52
5 Jokinen Tauno SuosmSa 1.02.22 0.08.24 36.03
6 Valtonen Teuvo Hiisi 1.07.44 0.13.46 32.59
7 Rosenqvist Onni SuosmSa 1.15.03 0.21.05 28.87
8 Juntunen Olli HS 1.16.01 0.22.03 27.98
9 Siitonen Voitto OH 1.35.38 0.41.40 21.82
Leppänen Hannu RaTU HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koskinen Jukka Hiisi 54.50 0.00.00 31.73
2 Mikola Oiva Hiisi 1.01.19 0.06.29 26.95
3 Ylijoki Olli PunKu 1.10.19 0.15.29 22.27
4 Erkkilä Raimo SuosmSa 1.13.56 0.19.06 20.00

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantala Mauri KangSK 48.44 0.00.00 29.05
2 Laurila Pertti EsSu 50.43 0.01.59 26.52
3 Paunuvuori Toivo SuSe 59.32 0.10.48 21.40
4 Pyökäri Antero RaPi 1.12.20 0.23.36 16.64

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salomaa Ensio EKU 1.13.25 0.00.00

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hirvikoski Eero SiikSi 1.10.53 0.00.00
2 Salo Joonas SiikSi 1.12.49 0.01.56

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Holmberg Eetu UlvUra 1.02.49 0.00.00 48.46
2 Sundelin Ville UlvUra 1.05.53 0.03.04 44.48
3 Lahti Lasse-Pekka KangSK 1.07.43 0.04.54 41.59
Holmberg Ville UlvUra HYL -
Leppimäki Ilari Hiisi KES -
Jokela Ville SuSe EIL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Huila Joona Hiisi 41.05 0.00.00 36.61
2 Lahdenmäki Ville UlvUra 47.03 0.05.58 31.01
3 Salonen Severi UlvUra 54.33 0.13.28 25.92
4 Leppimäki Jukka Hiisi 1.00.33 0.19.28 22.61
Nissinen Ville UlvUra KES -
Heinonen Kalle UlvUra EIL -
Nissi Riku MaMa HYL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tuominen Juho KanSu 29.49 0.00.00
2 Varjus Roope UlvUra 33.50 0.04.01
3 Huhtala Tatu RasKa 33.52 0.04.03
4 Satama Joni KanSu 36.27 0.06.38
Lohikoski Roope RasKa HYL -
Jutila Konsta RasKa HYL -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Isolähteenmäki Atte L-LL 28.08 0.00.00
2 Kaihtela Juuso RaLu 30.45 0.02.37
3 Haikonen Aaro UlvUra 35.37 0.07.29
4 Ruuhiala Roope Hiisi 36.59 0.08.51
5 Vähtäri Niilo RasKa 55.00 0.26.52

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Huhtala Otso RasKa 13.29 0.00.00
2 Lehtimäki Janne Hiisi 14.28 0.00.59
3 Jutila Pietu RasKa 17.17 0.03.48
4 Salo Jonathan RasKa 21.49 0.08.20
5 Teini Taneli RaLu 24.52 0.11.23
6 Mäkinen Elmeri RasKa 27.31 0.14.02
7 Willman Pyry RasKa 35.17 0.21.48
Imberg Viljami RasKa EIL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ojala Juho UlvUra 14.11 0.00.00
2 Vähtäri Olli RasKa 16.51 0.02.40

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lahdenmäki Veeti UlvUra 11.39 0.00.00
2 Lahti Valtteri RasKa 12.17 0.00.38
3 Willman Iivari RasKa 15.26 0.03.47
4 Silvennoinen Kim RasKa 17.44 0.06.05
5 Teini Viljami RaLu 19.42 0.08.03
6 Kohonen Erkki RaLu 23.37 0.11.58
7 Siivonen Antti RaLu 39.42 0.28.03
Lähteenmäki Juho KanSu EIL -

Sarja H8RR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lehtonen Elias UlvUra 14.51 0.00.00
2 Willman Kasperi RasKa 16.52 0.02.01
3 Horelli Felix KoKV 18.04 0.03.13
4 Haikonen Ilmo UlvUra 20.12 0.05.21