FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Karhurastit
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Raitoharju Jenni RaLu 1.02.43 0.00.00
Laine-Itävuo Tuija TP EIL -

Sarja D21B
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ojansivu Marjo-Riitta SuSe 50.13 0.00.00
Isokallio Pauliina L-LL HYL -
Rajamäki Noora OH EIL -

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Luovula Pia SuosmSa 40.15 0.00.00 33.00
2 Hepokorpi Annika RasKa 48.47 0.08.32 26.21
3 Kallio Anna SiikSi 49.28 0.09.13 24.84
4 Toivola Katri SiikSi 1.00.13 0.19.58 19.58
5 Jokela Outi SuSe 1.06.34 0.26.19 16.96

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Routsi Anastasia Hiisi 53.36 0.00.00 44.54
2 Mäki-Laurila Anne PunKu 58.19 0.04.43 37.87
3 Rinne Tuuli Koovee 1.36.17 0.42.41 21.08

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salo Marjaana SiikSi 1.00.24 0.00.00 36.30
2 Lehmus Satu Hiisi 1.03.00 0.02.36 32.19
3 Nissinen Ulla UlvUra 1.07.09 0.06.45 27.75

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Linnainmaa Tiina KyRa 46.42 0.00.00 40.80
2 Kuusholma Tiina Hiisi 50.01 0.03.19 36.95
3 Kallio Kaisa SiikSi 50.50 0.04.08 35.24
4 Mäkelä Tiina RaTU 54.47 0.08.05 31.65
5 Kuittinen Soili TP 1.01.15 0.14.33 27.38
6 Ritakorpi Tiina KanSu 1.08.11 0.21.29 23.75
Tuumi-Ilomäki Liisa Hiisi EIL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pelto-Huikko Anne Hiisi 38.29 0.00.00 41.85
2 Valtonen Heli RaLu 50.03 0.11.34 30.57
3 Peltomäki Seija SiikSi 52.21 0.13.52 27.69
4 Aarikka-Ruuhiala Päivi Hiisi 1.14.12 0.35.43 18.45

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vaara Marjatta KanSu 42.41 0.00.00 42.69
2 Juura Maarit KanSu 43.16 0.00.35 40.85
3 Koskialho Elisabeth RaLu 45.08 0.02.27 37.95
4 Kajaala-Ylikoski Helena KanSu 46.51 0.04.10 35.40
5 Mäkitalo Liisa KauKa 57.58 0.15.17 27.66
Hannukainen Anne KanSu KES -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tarkiainen Sirpa SuSe 36.48 0.00.00 44.39
2 Lahtinen Marjatta Koovee 38.28 0.01.40 40.34
3 Siuko Anja SuSe 40.29 0.03.41 36.32
4 Soikkeli Orvokki JRV 49.37 0.12.49 27.98

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Verha Maija VaRa 33.20 0.00.00 45.14
2 Palomäki Eila SuSe 35.51 0.02.31 40.39
3 Helppolainen Anni EKU 40.42 0.07.22 34.20
4 Havia Tuula MaMa 44.09 0.10.49 30.24
5 Puro-Salomaa Pirkko EKU 57.43 0.24.23 22.16

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kallio Tuija RaTU 35.22 0.00.00
2 Erkkilä Aino SuosmSa 56.51 0.21.29

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sariluoto Jenny SuSe 48.37 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Linnainmaa Eeva KyRa 42.33 0.00.00 44.55
2 Mäkelä Essi L-LL 44.40 0.02.07 40.32
3 Mäkipää Anni-Kaisa Hiisi 44.48 0.02.15 38.08
4 Räisänen Mira SalRe 46.56 0.04.23 34.33

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jokela Emmi SuSe 25.31 0.00.00 53.84
2 Räisänen Noora SalRe 30.17 0.04.46 44.61
3 Pöyhönen Saina Hiisi 30.43 0.05.12 43.23
4 Sievi-Korte Sarianna Hiisi 33.19 0.07.48 39.17
5 Ruuhiala Sanni Hiisi 33.38 0.08.07 38.12
6 Isokallio Marjaana L-LL 44.21 0.18.50 28.40
7 Vasanen Maija L-LL 45.06 0.19.35 27.42
8 Mikkola Heidi KanSu 48.00 0.22.29 25.28
9 Mähönen Venla KanSu 49.14 0.23.43 24.18
Hirvikoski Aino SiikSi KES -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mikkola Liina RasKa 29.25 0.00.00
2 Lähteenmäki Iida KanSu 35.43 0.06.18
3 Lehtimäki Kia Hiisi 54.30 0.25.05
Kuuttinen Jannike NOK EIL -
Silvanto Heidi RasKa EIL -
Rantala Jenna MSParma EIL -

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Aho Susanna L-LL 26.41 0.00.00
2 Vehkala Eveliina SiikSi 27.04 0.00.23
3 Tuominen Heli KanSu 38.57 0.12.16
Lagerroos Milla UlvUra EIL -

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tuominen Mari KanSu 16.58 0.00.00
2 Kohonen Kerttu RaLu 17.00 0.00.02
3 Isokallio Helmi L-LL 19.05 0.02.07
4 Jutila Pinja RasKa 20.10 0.03.12
5 Silvennoinen Iida RasKa 22.13 0.05.15
6 Jutila Iisa RasKa 26.49 0.09.51
7 Valtonen Elli EKU 29.30 0.12.32
Törmälä Helena L-LL HYL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Itkonen Anna KyRa 19.31 0.00.00
2 Valtonen Milla EKU 21.27 0.01.56
3 Tenho Sanni L-LL 23.10 0.03.39
Tiittanen Maija UlvUra EIL -

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ojala Aino UlvUra 13.52 0.00.00
2 Vehkala Katariina SiikSi 15.38 0.01.46
3 Imberg Venla RasKa 16.52 0.03.00
4 Lahti Iida RasKa 18.32 0.04.40
5 Mäkinen Elviira RasKa 19.53 0.06.01
6 Tuhkanen Suvi UlvUra 19.57 0.06.05

Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mieskoski Kimmo RaLu 48.33 0.00.00 66.38
2 Saari Tatu SuSe 49.24 0.00.51 64.01
3 Mauriala Jarmo Koovee 58.49 0.10.16 52.74
4 Peltomäki Kalle SiikSi 1.05.05 0.16.32 46.73
5 Valto Jesse RaTU 1.07.18 0.18.45 44.29
6 Mikkola Jyrki KanSu 1.08.27 0.19.54 42.67
7 Nurminen Ville-Veikko SuosmSa 1.08.53 0.20.20 41.52
8 Salo Riku SiikSi 1.10.38 0.22.05 39.64
9 Raitoharju Matti RaLu 1.20.28 0.31.55 34.04
Itävuo Pekka Koovee EIL -
Ståhl Markus SV EIL -

Sarja H21B
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tuomi Jouko AskU 55.51 0.00.00
2 Kuusisto Tatu MSParma 1.05.30 0.09.39

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
Kallio Samuli SiikSi KES -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rintala Veli-Matti MSParma 44.17 0.00.00 54.40
2 Siivonen Rami RaLu 46.07 0.01.50 49.63
3 Lehtonen Eero UlvUra 53.27 0.09.10 40.57
Hannukainen Jussi KanSu KES -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haikonen Jyrki UlvUra 42.02 0.00.00 51.09
2 Ojala Marko UlvUra 43.46 0.01.44 46.62
3 Asikainen Timo Hiisi 43.58 0.01.56 43.96
4 Lassila Petri HlS 1.02.19 0.20.17 29.29

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tarkkanen Matti UlvUra 51.17 0.00.00 47.78
2 Luhtanen Aki MSParma 56.32 0.05.15 41.18
3 Kuusholma Ari Hiisi 1.04.56 0.13.39 33.96
4 Tuomi Pertti AskU 1.14.15 0.22.58 28.05
Suominen Jukka LaJy EIL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Routsi Jyrki Hiisi 37.20 0.00.00 43.54
2 Mäkitalo Mikko KauKa 55.37 0.18.17 27.03
3 Mäkilä Reijo KanSu 1.09.11 0.31.51 19.97

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jokinen Matti TuVi 45.01 0.00.00 53.37
2 Nummi Esko PunKu 52.01 0.07.00 45.49
3 Rajamäki Timo KyRa 52.53 0.07.52 44.07
4 Laakso Antero PunKu 54.44 0.09.43 41.92
5 Hirvelä Reijo PunKu 54.51 0.09.50 41.17
6 Salo Taisto SiikSi 55.01 0.10.00 40.39
7 Kartaslammi Ari KyRa 57.21 0.12.20 38.12
8 Mäkiniemi Esko PunKu 58.40 0.13.39 36.65
9 Halla-Aho Timo AlajA 58.52 0.13.51 35.92
Hannukainen Raimo KanSu HYL -
Rintala Hannu Hiisi HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Keltamäki Seppo JoKu 36.05 0.00.00 50.48
2 Rautanen Pauli JäPa 38.13 0.02.08 46.77
3 Virtanen Jorma Hiisi 44.46 0.08.41 39.16
4 Siuko Hannu SuSe 47.55 0.11.50 35.88
5 Nurminen Markku SuosmSa 48.13 0.12.08 34.94
6 Ylikoski Erkki KanSu 48.45 0.12.40 33.86
7 Turpeinen Timo VaajTe 49.57 0.13.52 32.36
8 Hakanen Kai ValSu 51.54 0.15.49 30.49
9 Keskimäki Seppo NaWi 58.17 0.22.12 26.56
Kares Olli Hiisi EIL -
Laine Jaakko HS EIL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ansamaa Reino RaN 32.22 0.00.00 47.21
2 Rajamäki Matti KyRa 36.48 0.04.26 40.83
3 Verha Koitto VaRa 36.53 0.04.31 40.05
4 Jääskeläinen Esko Hiisi 37.00 0.04.38 39.24
5 Ketamo Juhani SuSe 38.03 0.05.41 37.48
6 Kärkkäinen Antero RaLu 38.06 0.05.44 36.77
7 Havia Pertti MaMa 38.22 0.06.00 35.85
8 Elonen Matti RaLu 44.34 0.12.12 30.29
9 Hieta Lauri KanSu 54.25 0.22.03 24.34
Järvenpää Heikki ParkU EIL -
Talvisilta Tapio ViRuS EIL -
Hämäläinen Seppo KanSu HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Eilu Kalevi RaLu 33.43 0.00.00 48.07
2 Nurmi Pekka RaLu 36.40 0.02.57 43.37
3 Jokinen Tauno SuosmSa 39.53 0.06.10 39.11
4 Rintala Pentti Hiisi 44.17 0.10.34 34.54
5 Kuusisto Seppo RaLu 48.47 0.15.04 30.73
6 Juntunen Olli HS 50.19 0.16.36 29.19
7 Valtonen Teuvo Hiisi 52.24 0.18.41 27.45
8 Siitonen Voitto OH 1.04.34 0.30.51 21.81
9 Leppänen Hannu RaTU 1.17.58 0.44.15 17.67

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koskinen Jukka Hiisi 38.06 0.00.00 33.11
2 Collin Matti Hiisi 38.48 0.00.42 31.97
3 Jokinen Teuvo Hiisi 39.29 0.01.23 30.88
4 Mikola Oiva Hiisi 40.41 0.02.35 29.46
5 Ylijoki Olli PunKu 48.16 0.10.10 24.39
6 Lammensalo Jaakko Hiisi 48.43 0.10.37 23.74
7 Erkkilä Raimo SuosmSa 50.20 0.12.14 22.56
8 Brax Asko TP 51.38 0.13.32 21.58
9 Huhtala Olavi Hiisi 54.30 0.16.24 20.06
Teräsmaa Markku KangSK HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantala Mauri KangSK 34.25 0.00.00 24.10
2 Laurila Pertti EsSu 37.04 0.02.39 20.70
3 Pyökäri Antero RaPi 1.14.42 0.40.17 9.44

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salomaa Ensio EKU 1.06.36 0.00.00

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salo Joonas SiikSi 45.42 0.00.00
2 Hirvikoski Eero SiikSi 47.18 0.01.36

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Juhala Riku Hiisi 39.57 0.00.00 42.46
2 Sundelin Ville UlvUra 41.57 0.02.00 37.41
3 Jokela Ville SuSe 1.19.49 0.39.52 18.07

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Huila Joona Hiisi 36.16 0.00.00 35.16
2 Nissinen Ville UlvUra 38.16 0.02.00 32.49
3 Salonen Severi UlvUra 38.50 0.02.34 31.19
4 Heinonen Kalle UlvUra 40.28 0.04.12 29.14
5 Leppimäki Jukka Hiisi 45.10 0.08.54 25.41
6 Tarkkanen Miika UlvUra 46.31 0.10.15 23.98
Lahdenmäki Ville UlvUra HYL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tuominen Juho KanSu 27.46 0.00.00
2 Lohikoski Roope RasKa 28.18 0.00.32
3 Satama Joni KanSu 30.28 0.02.42
4 Jutila Konsta RasKa 32.11 0.04.25
5 Varjus Roope UlvUra 42.48 0.15.02
6 Huhtala Tatu RasKa 43.40 0.15.54

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ruuhiala Roope Hiisi 23.45 0.00.00
2 Kaihtela Juuso RaLu 25.24 0.01.39
3 Isolähteenmäki Atte L-LL 28.19 0.04.34
4 Haikonen Aaro UlvUra 50.35 0.26.50
Vähtäri Niilo RasKa EIL -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Jutila Pietu RasKa 15.39 0.00.00
2 Lehtimäki Janne Hiisi 16.35 0.00.56
3 Salo Jonathan RasKa 22.46 0.07.07
4 Mäkinen Elmeri RasKa 23.55 0.08.16
5 Teini Taneli RaLu 24.49 0.09.10
Willman Pyry RasKa HYL -
Huhtala Otso RasKa HYL -
Imberg Viljami RasKa EIL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ojala Juho UlvUra 15.38 0.00.00

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Willman Iivari RasKa 12.20 0.00.00
2 Lähteenmäki Juho KanSu 13.09 0.00.49
3 Lahti Valtteri RasKa 14.38 0.02.18
4 Silvennoinen Kim RasKa 22.51 0.10.31
5 Teini Viljami RaLu 24.14 0.11.54
6 Kohonen Erkki RaLu 25.33 0.13.13
Ilomäki Eemeli Hiisi EIL -
Lahdenmäki Veeti UlvUra EIL -

Sarja H8RR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Horelli Felix KoKV 17.29 0.00.00
2 Lehtonen Elias UlvUra 19.07 0.01.38
3 Haikonen Ilmo UlvUra 20.27 0.02.58
4 Willman Kasperi RasKa 20.50 0.03.21