FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Uudenmaan Rastipäivät, 1. pvä
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mamia Tero Koovee 42.33 0.00.00 77.95
2 Itävuo Pekka Koovee 42.50 0.00.17 76.75
3 Kankaanpää Vesa OK77 43.58 0.01.25 74.11
4 Levijoki Sami Delta 46.34 0.04.01 69.34
5 Kettunen Pyry SäynSa 48.16 0.05.43 66.29
6 Packalen Totte Lynx 48.45 0.06.12 65.04
7 Huovila Miikka Delta 48.48 0.06.15 64.37
8 Sabel Ville Hiisi 50.56 0.08.23 61.10
9 Pirilä Mikko HIS 50.59 0.08.26 60.47
10 Kankkunen Matias OK77 52.33 0.10.00 58.11
11 Moisander Olli RaVi 52.51 0.10.18 57.22
12 Sankari Matias IHR 53.12 0.10.39 56.30
13 Valonen Samuli VaHa 54.43 0.12.10 54.20
14 Kuutti Veli-Pekka PertPe 58.41 0.16.08 50.04
15 Korppi Miika OH 59.03 0.16.30 49.23
16 Ruokolainen Mikko OK77 1.03.26 0.20.53 45.37
17 Kankare Mikko SomEsa 1.12.15 0.29.42 39.43
18 Nieminen Timo TikSu 1.17.40 0.35.07 36.30

Sarja H21B
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Naakka Tapani PiTa 39.00 0.00.00 47.20
2 Heikkonen Rami SuSi 43.13 0.04.13 41.89
3 Reinikainen Antti Lost 48.40 0.09.40 36.57
4 Lassila Jussi PiTa 50.02 0.11.02 34.96
5 Purhonen Juha PiTa 53.42 0.14.42 32.00
6 Kervinen Lasse JäPa 54.01 0.15.01 31.24
7 Hopearuoho Jan Lost 54.42 0.15.42 30.29
8 Valkonen Henri IHR 55.07 0.16.07 29.50
9 Lahtinen Ismo OJy 55.54 0.16.54 28.54
Karvonen Ville SomEsa HYL -

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koho Taneli RR 24.41 0.00.00
2 Nieminen Tommi TikSu 40.06 0.15.25

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kemppi Joni RR 35.16 0.00.00 68.54
2 Koivula Jeppe HS 37.28 0.02.12 62.58
3 Asikainen Timo Hiisi 42.28 0.07.12 53.50
4 Mäkelä Jussi PIF 43.09 0.07.53 50.97
5 Koskinen Juho HlS 44.42 0.09.26 47.58
6 Vallittu Juha JRV 51.25 0.16.09 39.96

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 30
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Morozov Alexey Yaroslav 36.35 0.00.00 68.32
2 Ikäheimonen Jari TuMe 37.37 0.01.02 66.10
3 Laitamäki Jari Delta 38.17 0.01.42 64.61
4 Suominen Manne Delta 38.23 0.01.48 64.10
5 Numminen Mika UrjU 38.39 0.02.04 63.33
6 Virtanen Antti HlS 38.42 0.02.07 62.91
7 Nieminen Jyrki LHR 40.33 0.03.58 59.72
8 Lehtimäki Harri RMH 40.35 0.04.00 59.36
9 Sibilev Sergei RaVa 41.23 0.04.48 57.90
10 Tähtinen Timo HS 41.25 0.04.50 57.54
11 Rönkä Tero PiTa 41.43 0.05.08 56.81
12 Isoherranen Sami OK77 42.10 0.05.35 55.90
13 Angelov Alexander Yaroslav 44.03 0.07.28 53.22
14 Sundqvist Jari LS-37 46.27 0.09.52 50.19
15 Taskila Sakari LeSi 46.51 0.10.16 49.48
16 Hölttä Sami HyRa 47.00 0.10.25 49.05
17 Pohjola Pasi Lynx 47.58 0.11.23 47.79
18 Ojala Ari-Pekka TurSa 48.36 0.12.01 46.90
19 Havento Jukka KaRa 48.50 0.12.15 46.42
20 Lahtinen Jukka Delta 49.05 0.12.30 45.92
21 Autio Rauno KaRa 51.02 0.14.27 43.91
22 Mustonen Ari HS 52.29 0.15.54 42.45
23 Ilonen Hannu SKVuoksi 53.44 0.17.09 41.22
24 Kivelä Tuomas Raus 54.14 0.17.39 40.60
25 Jalli Juha-Pekka LHR 59.37 0.23.02 36.72
26 Julkunen Tero LHR 1.02.37 0.26.02 34.75
27 Myllymäki Kristian RR 1.03.21 0.26.46 34.15
28 Turakainen Olli HS 1.05.48 0.29.13 32.68
29 Savela Pauli RR 1.08.45 0.32.10 31.09
Lehto Milko KarjUra HYL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 27
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Yliluikki Matti SuSi 31.13 0.00.00 67.29
2 Oksanen Teijo HS 34.12 0.02.59 61.07
3 Laasonen Mauri TP 35.30 0.04.17 58.49
4 Turpiainen Janne HyRa 37.03 0.05.50 55.71
5 Östergård Patric SV 38.18 0.07.05 53.58
6 Borgenström Jussi HyRa 38.21 0.07.08 53.19
7 Natunen Timo SaSu 38.26 0.07.13 52.76
8 Kauria Juha ORa 38.27 0.07.14 52.43
9 Siikaluoma Mika VeVe 38.42 0.07.29 51.77
10 Mättölä Ali EsSu 38.46 0.07.33 51.37
11 Jalonen Eero HlS 39.02 0.07.49 50.71
12 Eriksson Kim Orient 39.08 0.07.55 50.27
13 Valtonen Teppo HlT 40.23 0.09.10 48.41
14 Rolig Petri HauSi 41.30 0.10.17 46.82
15 Karjalainen Heikki Raus 43.31 0.12.18 44.37
16 Pyykönen Jouni EsAk 43.52 0.12.39 43.74
17 Virtanen Kalle HlS 44.40 0.13.27 42.69
18 Karling Harri Pihkan 45.36 0.14.23 41.55
19 Nurminen Juha HS 46.06 0.14.53 40.83
20 Ilmonen Matti IPR 47.35 0.16.22 39.31
21 Koistinen Pasi NaTe 48.41 0.17.28 38.17
22 Saranen Aki HS 50.07 0.18.54 36.84
23 Luhtanen Aki MSParma 51.43 0.20.30 35.46
24 Karttunen Markku Kermit 53.45 0.22.32 33.89
25 Lahtinen Jari IHR 55.33 0.24.20 32.58
26 Varmavuo Seppo RR 59.46 0.28.33 30.08
27 Huhtala Ismo YlKi 1.18.30 0.47.17 22.75

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Valkonen Pasi IHR 28.04 0.00.00 58.40
2 Virtanen Markku LamSä 28.33 0.00.29 57.05
3 Kuusinen Mikko HS 28.50 0.00.46 56.14
4 Ahonen Pekka TP 28.54 0.00.50 55.65
5 Kittilä Pekka HlS 28.58 0.00.54 55.17
6 Autio Ossi HyRa 29.28 0.01.24 53.89
7 Kallio Jukka TP 31.10 0.03.06 50.62
8 Virtala Arto LaJy 32.27 0.04.23 48.30
9 Pajuoja Pekka Lynx 34.04 0.06.00 45.71
10 Lampinen Raino HS 34.56 0.06.52 44.28
11 Joensuu Raimo HS 35.23 0.07.19 43.43
12 Vänttinen Harri EsSu 35.25 0.07.21 43.10
13 Virkki Antti HlS 35.34 0.07.30 42.63
14 Vesala Pekka PirHi 35.43 0.07.39 42.16
15 Stenbäck Peter AOK 36.55 0.08.51 40.51
16 Itkonen Pertti LapVe 38.09 0.10.05 38.94
17 Järvinen Jari HlT 38.18 0.10.14 38.52
18 Markku Jouni MulPa 38.55 0.10.51 37.64
19 Hänninen Jukka Delta 40.35 0.12.31 35.84
20 Ritakallio Timo Lynx 40.57 0.12.53 35.27
21 Lindqvist Petri KS 41.37 0.13.33 34.46
22 Ylikoski Kari TP 43.58 0.15.54 32.39
23 Hyvönen Reijo HS 49.22 0.21.18 28.64
24 Liikkanen Kalervo HlS 51.03 0.22.59 27.49
25 Meriläinen Esa HlS 1.01.52 0.33.48 22.52

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 34
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lehto Esa HS 28.15 0.00.00 61.37
2 Karamo Jouko HS 29.31 0.01.16 58.47
3 Tikkanen Matti LamSä 31.16 0.03.01 54.94
4 Ojapalo Ilkka RR 31.26 0.03.11 54.40
5 Malinen Jouko HS 32.11 0.03.56 52.89
6 Salmi Veijo RR 32.48 0.04.33 51.65
7 Kiiskinen Arto TP 33.06 0.04.51 50.95
8 Heikkilä Ari HlS 33.18 0.05.03 50.40
9 Rooni Rein Hiisi 33.20 0.05.05 50.12
10 Orkola Antti LS-37 34.22 0.06.07 48.38
11 Rustari Mauri ViRuS 34.27 0.06.12 48.03
12 Palttala Pekka TurSa 34.48 0.06.33 47.33
13 Kinkki Seppo TaNMKYU 35.38 0.07.23 46.00
14 Valkonen Timo RR 35.42 0.07.27 45.69
15 Laukka John RaVa 36.19 0.08.04 44.70
16 Nyberg Henry Orient 36.45 0.08.30 43.96
17 Ruohoniemi Aimo EsAk 39.02 0.10.47 41.18
18 Naakka Tapio PiTa 39.06 0.10.51 40.91
18 Aherto Jorma LS-37 39.06 0.10.51 40.91
20 Hirvelä Reijo PunKu 41.16 0.13.01 38.38
21 Nurminen Jouko TP 42.00 0.13.45 37.52
22 Antell Kai KeU 42.58 0.14.43 36.50
23 Mäkiniemi Esko PunKu 43.00 0.14.45 36.28
24 Vainio Jarmo HlS 43.18 0.15.03 35.85
25 Kottonen Hannu Lynx 44.07 0.15.52 35.01
26 Miettinen Heikki HyRa 46.04 0.17.49 33.36
27 Lähteenmäki Hannu HlT 46.57 0.18.42 32.56
28 Pekonen Jouko HTH 47.13 0.18.58 32.21
29 Ahlqvist Hannu Raus 47.32 0.19.17 31.83
30 Raiko Markku HyRa 54.27 0.26.12 27.64
31 Kurki Timo EsSu 1.03.08 0.34.53 23.71
Ojala Osmo HS HYL -
Laakso Antero PunKu KES -
Krook Seppo RR KES -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 49
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saarinen Heikki MU 26.34 0.00.00 58.91
2 Tolvanen Mauri LeSi 27.38 0.01.04 56.46
3 Savelainen Jouni HS 28.10 0.01.36 55.21
4 Nieminen Pertti RR 29.21 0.02.47 52.82
5 Ovaska Ari EE 29.59 0.03.25 51.54
6 Tervo Vesa RR 30.09 0.03.35 51.10
7 Lassila Heikki PiTa 30.13 0.03.39 50.82
8 Mäkelä Martti SOC 30.51 0.04.17 49.62
9 Hillo Heikki VaHa 32.21 0.05.47 47.17
10 Kerkola Pekka TP 32.22 0.05.48 46.99
11 Turku Vesa HS 32.34 0.06.00 46.55
12 Savonen Esko HlS 32.40 0.06.06 46.26
13 Väätäinen Seppo EsSu 32.55 0.06.21 45.76
14 Määttä Asko KS 33.04 0.06.30 45.41
15 Vähänen Jukka HyRa 34.42 0.08.08 43.13
16 Sompi Eero JRV 34.57 0.08.23 42.68
17 Niittymäki Asko TurSa 35.04 0.08.30 42.40
18 Uljas Risto Jyry 37.12 0.10.38 39.83
19 Helkkula Simo PiTa 37.29 0.10.55 39.40
20 Tarvainen Juhani PiTa 37.44 0.11.10 39.01
21 Railimo Matti SOC 38.31 0.11.57 38.09
22 Saviaho Aarno HyRa 38.32 0.11.58 37.95
23 Nippala Juhani Jyry 38.55 0.12.21 37.45
24 Hirsimäki Raimo JäPa 38.57 0.12.23 37.29
25 Salminen Esko SuSi 39.16 0.12.42 36.87
26 Hyvönen Markku RasPi 39.25 0.12.51 36.60
27 Turunen Erkki SuSe 39.35 0.13.01 36.32
28 Kurvinen Veijo L-US 39.40 0.13.06 36.12
29 Lahtonen Tapio TP 40.10 0.13.36 35.55
30 Leinonen Markku KuoSu 40.40 0.14.06 35.00
31 Virtanen Juhani LHR 40.45 0.14.11 34.80
32 Moisander Jouni RaVi 42.34 0.16.00 33.20
33 Holappa Paavo TVV 43.15 0.16.41 32.57
34 Koskinen Kaj VaHa 43.26 0.16.52 32.32
35 Kuparinen Jorma HS 43.37 0.17.03 32.07
36 Roivas Matti UrjU 44.29 0.17.55 31.33
37 Hotti Reino HS 44.31 0.17.57 31.20
38 Nykänen Pentti Jyry 44.38 0.18.04 31.01
39 Onnela Veli-Matti RaVa 45.33 0.18.59 30.28
40 Pöntinen Jorma Navi 45.44 0.19.10 30.05
41 Niemi Ilkka EsSu 46.07 0.19.33 29.69
42 Parviainen Martti XYZ 46.26 0.19.52 29.39
43 Terävä Seppo XYZ 46.56 0.20.22 28.97
44 Laukka Ville Raus 47.09 0.20.35 28.73
45 Koskinen Timo VaHa 53.22 0.26.48 25.29
46 Laine Jaakko HS 55.00 0.28.26 24.45
47 Pammo Kalervo VaHa 55.49 0.29.15 24.01
48 Paikkala Jarmo Jyry 59.47 0.33.13 22.33
49 Kurkinen Unto HlS 1.01.21 0.34.47 21.68

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 43
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Wessman Risto Delta 29.15 0.00.00 52.40
2 Hörkkö Jaakko MSParma 30.20 0.01.05 50.34
3 Valtee Pertti HS 31.09 0.01.54 48.85
4 Pajala Tauno EsSu 31.30 0.02.15 48.13
5 Rusko Heikki VaajTe 31.48 0.02.33 47.51
6 Paldanius Jorma TuS 32.10 0.02.55 46.79
7 Savolainen Jukka LS-37 33.08 0.03.53 45.26
8 Kivistö Erkki Pihkan 33.10 0.03.55 45.05
9 Halkosaari Severi HimU 33.12 0.03.57 44.84
10 Hyvönen Eero PorvU 33.32 0.04.17 44.23
11 Rönkkö Paavo EsSu 34.06 0.04.51 43.34
12 Torvikoski Jouko JäPa 34.13 0.04.58 43.03
13 Hongisto Heimo LoJa 34.56 0.05.41 41.99
14 Korpinen Seppo RR 35.13 0.05.58 41.50
15 Isoherranen Seppo HS 36.00 0.06.45 40.44
16 Rapakko Timo SuSi 36.47 0.07.32 39.43
17 Virtanen Markku EsAk 37.16 0.08.01 38.78
18 Inkinen Paavo Jyry 37.17 0.08.02 38.61
19 Penttinen Juha Mesik 37.25 0.08.10 38.33
20 Reijula Tapio Mesik 37.45 0.08.30 37.84
21 Jarva Risto OrPo 38.15 0.09.00 37.21
22 Laine Juhani Delta 39.44 0.10.29 35.68
23 Partanen Paavo HyRa 39.47 0.10.32 35.50
24 Salonen Pertti HauSi 40.08 0.10.53 35.05
25 Tikkanen Jouko RaVa 40.28 0.11.13 34.63
26 Jokinen Esko LS-37 41.05 0.11.50 33.97
27 Turunen Kauko LS-37 41.07 0.11.52 33.81
28 Kervinen Unto JäPa 41.13 0.11.58 33.60
29 Kuosa Harri LoJa 42.16 0.13.01 32.63
30 Varonen Arto LeSi 42.40 0.13.25 32.20
31 Koskinen Kari SOC 43.19 0.14.04 31.59
32 Koivula Keijo HyRa 43.24 0.14.09 31.40
33 Heinonen Heikki LHR 44.21 0.15.06 30.61
34 Mustranta Antti HS 46.48 0.17.33 28.89
35 Niemi Pentti HauSi 47.13 0.17.58 28.52
36 Valta Matti JRV 49.46 0.20.31 26.95
37 Henriksson Jouko HlS 50.29 0.21.14 26.46
38 Ekholm Hans AOK 50.37 0.21.22 26.28
39 Helin Jorma Jyry 59.09 0.29.54 22.39
40 Karri Kari JäPa 1.01.18 0.32.03 21.52
41 Nurmela Jukka UrjU 1.04.19 0.35.04 20.42
42 Räisänen Jouko HTH 1.09.07 0.39.52 18.93
Laine Eero Delta KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 42
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Junttila Olavi HS 25.37 0.00.00 51.58
2 Salo Markku LS-37 26.29 0.00.52 49.71
3 Nikkinen Yrjö HyRa 27.22 0.01.45 47.93
4 Vänttinen Seppo EsSu 29.31 0.03.54 44.28
5 Setälä Toivo JäPa 30.52 0.05.15 42.18
6 Hakio Risto HS 30.54 0.05.17 41.98
7 Salmela Kosti PihtTu 31.17 0.05.40 41.31
8 Karppinen Pentti HU-46 31.39 0.06.02 40.68
9 Suonpää Pentti EsAk 31.55 0.06.18 40.19
10 Erkkilä Olavi HlS 31.57 0.06.20 40.00
11 Kettunen Seppo Jyry 32.54 0.07.17 38.69
12 Lappalainen Matti EsAk 32.56 0.07.19 38.51
13 Kämäräinen Pentti HiKi 33.15 0.07.38 38.00
14 Hovikorpi Aarno HlS 33.24 0.07.47 37.68
15 Heikinheimo Matti HS 33.45 0.08.08 37.15
16 Österberg Reino LeSi 33.56 0.08.19 36.80
17 Juhonsalo Matti LHR 34.01 0.08.24 36.57
18 Saario Seppo MSParma 34.26 0.08.49 35.99
19 Kanerva Unto Jyry 34.39 0.09.02 35.62
20 Sukki Martti LHR 35.04 0.09.27 35.06
21 Kuokkanen Kari Pihkan 35.22 0.09.45 34.63
22 Kuutti Jorma PertPe 35.23 0.09.46 34.48
23 Anjala Risto LS-37 35.47 0.10.10 33.95
24 Elomaa Pekka EsSu 37.34 0.11.57 32.21
25 Karjalainen Jouko HS 37.37 0.12.00 32.04
26 Klinga Esa LS-37 37.56 0.12.19 31.65
27 Nurmo Heikki PunKu 38.51 0.13.14 30.78
28 Sulander Heikki KangKi 40.36 0.14.59 29.33
29 Virtanen Ilari HlS 41.54 0.16.17 28.31
30 Grönroos Osmo LeSi 42.09 0.16.32 28.02
31 Luukko Jukka LS-37 43.11 0.17.34 27.24
32 Paasonen Seppo Pihkan 43.41 0.18.04 26.82
33 Kuusisto Kalevi HlT 45.50 0.20.13 25.45
34 Mattila Pertti HS 46.32 0.20.55 24.97
35 Lindeman Osmo HS 48.17 0.22.40 23.96
36 Alfthan von Christian OK77 49.48 0.24.11 23.14
37 Salo Pentti LHR 51.44 0.26.07 22.18
38 Väyrynen Heikki EsSu 52.22 0.26.45 21.82
39 Juntunen Olli HS 55.03 0.29.26 20.67
40 Karila Veijo Pihkan 1.00.01 0.34.24 18.88
Heiskanen Kalevi HlS KES -
Mikkola Antti UrjU KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 27
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lehkonen Reijo MaMa 27.28 0.00.00 45.96
2 Mikkonen Arvo TarpSu 29.12 0.01.44 42.99
3 Hakala Rauno EE 30.26 0.02.58 41.01
4 Ruokonen Keijo HS 31.16 0.03.48 39.68
5 Brax Asko TP 32.14 0.04.46 38.26
6 Jokinen Eino HyRa 32.42 0.05.14 37.49
7 Pajuoja Reino EsSu 32.44 0.05.16 37.23
8 Aho Mauri HPV 33.46 0.06.18 35.88
9 Heikkilä Mikko MaMa 34.46 0.07.18 34.64
10 Hurme Heikki HPV 35.20 0.07.52 33.88
11 Loukkalahti Pekka KangSK 35.54 0.08.26 33.14
12 Markku Kalevi RaKaS 37.07 0.09.39 31.86
13 Auriola Pentti HlS 38.54 0.11.26 30.21
14 Ruusunen Simo EE 40.09 0.12.41 29.09
15 Rikkinen Kalevi SaPu 42.09 0.14.41 27.53
16 Helariutta Eero RasKa 42.54 0.15.26 26.88
17 Saarentalo Matti EsSu 44.52 0.17.24 25.54
18 Salminen Pertti HlS 45.30 0.18.02 25.03
19 Ijas Johannes KeU 45.58 0.18.30 24.61
20 Hirvikorpi Raimo HiKi 52.01 0.24.33 21.61
21 Jalava Reino KeU 53.38 0.26.10 20.82
Vartiainen Kalevi EsSu HYL -
Aarela Kari EsAk HYL -
Ranta Esko LS-37 KES -
Koskinen Olavi HlT KES -
Kasi Servo KeU KES -
Avikainen Heino LS-37 KES -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salmi Jorma NaTe 22.51 0.00.00 31.82
2 Laurila Pertti EsSu 22.58 0.00.07 31.18
3 Rantala Mauri KangSK 26.09 0.03.18 26.97
4 Asikainen Ville XYZ 30.01 0.07.10 23.13
5 Vanhala Toivo Pihkan 31.49 0.08.58 21.48
6 Korpijaakko Pekka EsSu 33.32 0.10.41 20.06
7 Partanen Antero RaVi 38.56 0.16.05 16.99
8 Kimpimäki Kauko XYZ 40.35 0.17.44 16.03
9 Riihelä Pauli LS-37 45.26 0.22.35 14.08
10 Koivisto Johan TapTa 49.21 0.26.30 12.74
11 Saksman Kyösti Mesik 1.14.22 0.51.31 8.31

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kivelä Jussi VeVe 38.06 0.00.00 60.09
2 Peltonen Topias IPR 40.17 0.02.11 55.12
3 Lehtinen Niko AR 41.52 0.03.46 51.40
4 Hänninen Jarkko Delta 43.54 0.05.48 47.45
5 Viitamäki Marko YKV 48.03 0.09.57 41.93
6 Stolze Markus TP 49.46 0.11.40 39.10

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koskinen Miika RR 32.22 0.00.00 50.64
2 Vilen Christoffer SV 37.31 0.05.09 42.05
3 Mäenpää Aleksi TVV 40.31 0.08.09 37.42
4 Väänänen Vili SV 45.20 0.12.58 32.09
5 Kylmälä Markus-Mikko MU 46.13 0.13.51 30.14

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Suominen Eemeli Delta 24.04 0.00.00 54.36
2 Piirisild Janek OK Võru 25.18 0.01.14 51.36
3 Eerola Teemu TP 26.06 0.02.02 49.44
4 Kommio Jere HlS 26.47 0.02.43 47.85
5 Julkunen Aaro LHR 26.54 0.02.50 47.31
6 Tynys Joona KS 27.11 0.03.07 46.49
7 Jalli Eero LHR 27.33 0.03.29 45.54
8 Tulonen Benjamin Delta 27.40 0.03.36 45.03
9 Lehto Linus KarjUra 28.33 0.04.29 43.32
10 Saukkonen Samuli Pihkan 31.00 0.06.56 39.61
11 Niskanen Tuomo MU 31.05 0.07.01 39.22
12 Toivonen Juuso LamSä 32.23 0.08.19 37.37
13 Ilmonen Aleksi IPR 33.04 0.09.00 36.33
14 Elovaara Juho HlS 34.14 0.10.10 34.83
15 Oripelto Viljo Keihäs 34.16 0.10.12 34.54
16 Leipijärvi Joona HlS 35.01 0.10.57 33.54
17 Linjama Aapo EsSu 36.16 0.12.12 32.14
18 Pietikäinen Aleksi Pihkan 38.02 0.13.58 30.41
19 Kivikko Antti HlS 38.29 0.14.25 29.82
20 Louhi Johannes HS 44.02 0.19.58 25.86
21 Hyvönen Waltteri Delta 45.18 0.21.14 24.94
22 Virtanen Juho HlS 51.41 0.27.37 21.69
23 Simola Paavo LHR 51.45 0.27.41 21.49

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lahtinen Vesa Delta 20.10 0.00.00
2 Puranen Konsta Koovee 21.16 0.01.06
3 Järviö Juuso HlS 21.20 0.01.10
4 Koikkalainen Severi Pihkan 21.31 0.01.21
5 Kommio Niko HlS 22.02 0.01.52
6 Pylvänäinen Samu KS 22.25 0.02.15
7 Tiljander Ville HyRa 23.12 0.03.02
8 Mustonen Teemu HS 23.20 0.03.10
9 Saukkonen Eemeli Pihkan 28.51 0.08.41
10 Härkönen Tommi KaSu 33.44 0.13.34

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Natunen Samuli SaSu 17.23 0.00.00
2 Seppälä Pyry RR 19.35 0.02.12
3 Lilja Juha TP 19.49 0.02.26
4 Rantala Justus RiSu 22.15 0.04.52
5 Latva-Käyrä Santeri HyRa 43.17 0.25.54
Savolainen Esa Pihkan KES -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Viskari Juuso Delta 8.31 0.00.00
2 Julkunen Akseli LHR 8.33 0.00.02
3 Mattila Pyry KS 9.21 0.00.50
4 Malmberg Henri HS 9.50 0.01.19
5 Saranen Daniel HS 11.14 0.02.43
6 Rautio Mikael EsSu 11.29 0.02.58
7 Vaenerberg Niko MU 11.44 0.03.13
8 Nykänen Tomi LamSä 11.46 0.03.15
9 Lindqvist Arttu KS 12.13 0.03.42
10 Hursti Toivo EsSu 13.32 0.05.01
11 Meriläinen Eetu HlS 13.39 0.05.08
12 Rokka Matias LHR 15.33 0.07.02
13 Mannonen Ville HS 15.40 0.07.09
14 Kankaanpää Eemi Lynx 17.09 0.08.38
15 Autio Wertti HyRa 17.11 0.08.40
16 Mäkinen Juho LHR 19.30 0.10.59
17 Tervakangas Mikko EsSu 26.55 0.18.24

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rosenblad Kristian MU 10.40 0.00.00
2 Stenbäck Juhani AskU 22.07 0.11.27
Oksanen Veini HyRa HYL -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lautamäki Matias HlS 7.24 0.00.00
2 Laitamäki Wille Delta 8.41 0.01.17
3 Aumo Oskari Keihäs 8.45 0.01.21
4 Hassinen Santtu HyRa 10.50 0.03.26
5 Saarela Benjamin LHR 11.28 0.04.04
6 Haapala Oskar RR 11.55 0.04.31
7 Vuorensyrjä Eetu HlS 12.18 0.04.54
8 Koskinen Paavo HlS 13.55 0.06.31
9 Mäkelä Elias Lynx 16.01 0.08.37

Sarja H9RR
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kemppi Topias RR 8.12 0.00.00
2 Koho Miika RR 11.18 0.03.06
3 Ahoniemi Rasmus HyRa 11.42 0.03.30
4 Ristimäki Väinö Keihäs 11.55 0.03.43
5 Rantala Valtteri Keihäs 11.56 0.03.44
6 Malmberg Vilho HS 12.01 0.03.49
7 Lehtimäki Oskari RMH 13.04 0.04.52
8 Rokka Tuomas LHR 13.30 0.05.18
9 Mäkinen Niko LHR 13.46 0.05.34
10 Saarela Thomas LHR 14.10 0.05.58
11 Koivula Emil HS 14.35 0.06.23
12 Rautio Daniel EsSu 14.40 0.06.28
13 Kopra Jami HlS 14.48 0.06.36
14 Leinamo Tuomas Keihäs 14.57 0.06.45
15 Mäkelä Topias Lynx 15.23 0.07.11
16 Stenbäck Markus AskU 16.25 0.08.13
17 Vuorensyrjä Aksu HlS 17.13 0.09.01
18 Himilä Atte Delta 17.44 0.09.32
19 Laitinen Eetu HlS 22.40 0.14.28
20 Lassila Topi RiSu 24.20 0.16.08
21 Kankaanpää Miika Lynx 35.31 0.27.19

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Anttonen Sari KeuKi 34.13 0.00.00 72.60
2 Joensuu-Partanen Jenni KangSK 37.58 0.03.45 64.62
3 Liljeström Heidi HS 39.08 0.04.55 61.90
4 Ylitalo Kira KärKV 44.14 0.10.01 54.06
5 Tonder Marja AlatPi 45.09 0.10.56 52.27
6 Moisander Suvi Lynx 46.17 0.12.04 50.32
7 Antell Saara KeU 50.35 0.16.22 45.43
8 Lahtinen Sonja HS 51.33 0.17.20 43.97
9 Karhunen Anni HS 51.57 0.17.44 43.04
10 Peltonen Iida IPR 53.32 0.19.19 41.19
11 Karvonen Tiina SomEsa 56.30 0.22.17 38.47
12 Nyholm Tanja KaRa 1.00.16 0.26.03 35.55
13 Laakso Sanna Hiisi 1.05.58 0.31.45 32.01

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hämälistö Sanna SuSi 23.17 0.00.00 34.40
2 Mäkelä Mira Lynx 24.51 0.01.34 31.02
3 Hassinen Heidi RaJu 26.01 0.02.44 28.48
4 Laine Matilda Delta 26.29 0.03.12 26.84
5 Erämaja Johanna HlT 30.25 0.07.08 22.38

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sane Mari HS 35.47 0.00.00 63.19
2 Tahvanainen Anu LS-37 37.00 0.01.13 59.80
3 Kemppi Johanna RR 38.01 0.02.14 56.93
4 Örn Outi KärKV 41.09 0.05.22 51.42
5 Laurinen Mari HyRa 45.32 0.09.45 45.40
6 Luurila Mervi HlT 54.36 0.18.49 36.98
7 Lahtinen Sanna LS-37 58.06 0.22.19 33.92
Männikkö Niina RR HYL -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vainionpää Hanna HlS 30.09 0.00.00 63.73
2 Koivuniemi Kirsi LS-37 32.35 0.02.26 58.45
3 Anttila Mervi RR 36.38 0.06.29 51.53
4 Haanpää Kati TP 36.55 0.06.46 50.67
5 Rantamäki Karin HS 37.14 0.07.05 49.79
6 Tiitola Annamari Lynx 38.36 0.08.27 47.58
7 Tilli Virpi Lynx 38.59 0.08.50 46.68
8 Isoherranen Kirsi Lynx 39.07 0.08.58 46.09
9 Turakainen Irene HS 41.13 0.11.04 43.33
10 Österberg Monika OK77 43.54 0.13.45 40.29
11 Sundqvist Sari LS-37 45.15 0.15.06 38.72
12 Hagman Terése AOK 46.44 0.16.35 37.13
13 Rokka Susanna LHR 47.14 0.17.05 36.37
14 Simola Tarja LHR 51.22 0.21.13 33.12
15 Kahanpää Hanna EsSu 51.37 0.21.28 32.63
16 Rosenblad Raila MU 54.04 0.23.55 30.84
17 Hanhijärvi Leena EsAk 1.00.45 0.30.36 27.16
18 Oksanen Anne HyRa 1.13.46 0.43.37 22.14

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Liukkonen Sirpa HlS 29.50 0.00.00 66.10
2 Kekäläinen Kaija HS 36.40 0.06.50 53.16
3 Eerola Riikka TP 39.02 0.09.12 49.35
4 Myllys Leena HS 39.20 0.09.30 48.40
5 Kauria Pirjo ORa 40.52 0.11.02 46.02
6 Mellin Ulla SuSi 41.47 0.11.57 44.47
7 Otsamo Riikka HS 42.36 0.12.46 43.08
8 Hämäläinen Minna Pihkan 43.03 0.13.13 42.10
9 Järvinen Tuija HlT 45.02 0.15.12 39.74
10 Salmi Kirsti RR 48.19 0.18.29 36.57
11 Peltonen Heljä KS 48.58 0.19.08 35.62
12 Paalanen Anne RR 59.02 0.29.12 29.16
13 Hänninen Raija Delta 1.00.58 0.31.08 27.86
Hyvönen Paula Delta HYL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pelto-Huikko Anne Hiisi 30.57 0.00.00 64.25
2 Kihlström Kirsi Hanka 32.06 0.01.09 61.40
3 Virekunnas Päivi TP 35.22 0.04.25 55.23
4 Laasonen Kirsi TP 37.30 0.06.33 51.62
5 Kokkila Marita EsSu 37.41 0.06.44 50.90
6 Jokinen Irma TurSa 38.22 0.07.25 49.54
7 Eisanen Tea MaMa 38.56 0.07.59 48.37
8 Uusitalo Suvi-Päivikki IHR 39.15 0.08.18 47.53
9 Hautala Päivi RaJu 39.43 0.08.46 46.53
10 Lallo Tuula JoKu 39.47 0.08.50 46.01
11 Linjama Mirja EsSu 40.45 0.09.48 44.49
12 Kerkola Maija TP 43.58 0.13.01 40.84
13 Lahtinen Terttu IHR 52.04 0.21.07 34.15
14 Juhola Tuula HyRa 53.03 0.22.06 33.18
15 Aho Mervi HPV 1.00.01 0.29.04 29.04
16 Savolainen Raija TP 1.02.10 0.31.13 27.75
Ojajärvi Seija HS KES -
Kuisma Tuula SomEsa HYL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Raiko Erja HyRa 30.51 0.00.00 59.00
2 Illaru Sinikka Delta 34.20 0.03.29 52.55
3 Soanjärvi Tuija Lynx 36.34 0.05.43 48.90
4 Ahlqvist Kristiina Raus 37.27 0.06.36 47.32
5 Kangasaho Sirpa Delta 38.05 0.07.14 46.11
6 Virtanen Marjo Hiisi 38.15 0.07.24 45.49
7 Korpio Aulikki VaHa 38.17 0.07.26 45.03
8 Niemi Päivi RR 38.53 0.08.02 43.92
9 Turunen Päivi-Kaarina SuSe 40.22 0.09.31 41.91
10 Karlström Siv OK77 40.41 0.09.50 41.19
11 Itkonen Taina LapVe 40.46 0.09.55 40.71
12 Laaksonen Anita TarpSu 45.26 0.14.35 36.18
13 Miettinen Anneli HyRa 45.55 0.15.04 35.45
14 Ojapalo Anneli RR 46.17 0.15.26 34.82
15 Kiiskinen Gunnevi TP 48.53 0.18.02 32.64
16 Laukkanen Kirsti HlT 57.55 0.27.04 27.27
17 Hyvönen Eija RasPi 57.58 0.27.07 26.97
18 Ahonkivi Irma RasKa 1.20.05 0.49.14 19.32

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hämäläinen Riitta HS 20.53 0.00.00 55.10
2 Kurvinen Ulla L-US 23.12 0.02.19 49.23
3 Hämäläinen Anneli HS 23.32 0.02.39 48.17
4 Turku Kaija HS 24.40 0.03.47 45.60
5 Dahlman Kaija RaVa 24.49 0.03.56 44.98
6 Savelainen Marketta HS 25.19 0.04.26 43.75
7 Pöntinen Tuula Navi 25.30 0.04.37 43.10
8 Kämäräinen Paula HiKi 26.58 0.06.05 40.43
9 Juvonen Marja RaKaS 28.58 0.08.05 37.34
10 Karvonen Pirjo SuSi 29.02 0.08.09 36.96
11 Ahonen Päivi KaRa 30.36 0.09.43 34.79
12 Nurminen Eija TP 32.41 0.11.48 32.30
13 Bergström Anneli EsSu 33.27 0.12.34 31.31
14 Salonen Marja-Liisa HauSi 36.30 0.15.37 28.45
15 Laine Irmeli Delta 37.12 0.16.19 27.69
16 Vähänen Pia HyRa 37.42 0.16.49 27.09
17 Metsämäki Leena TuS 38.44 0.17.51 26.14
18 Kanerva Marja Raus 50.48 0.29.55 19.76
19 Laakso-Lähteenmäki Mirja-Liisa HlT 52.43 0.31.50 18.88
Malmsten Beatrice Lynx HYL -
Davidsson Aira Mesik HYL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karvinen Tuulikki HS 24.30 0.00.00 50.34
2 Sulander Mirja-Liisa EE 24.49 0.00.19 49.08
3 Isoherranen Kaarina HS 26.46 0.02.16 44.93
4 Paatero Leena EsSu 28.56 0.04.26 41.03
5 Ahonen Ulla HlS 29.49 0.05.19 39.30
6 Tanska Eeva EsSu 31.47 0.07.17 36.38
7 Koskinen Marja-Terttu VaHa 32.04 0.07.34 35.58
8 Lehto Marja-Liisa KarjUra 33.47 0.09.17 33.32
9 Etholen Rose-Marie HS 34.36 0.10.06 32.08
10 Lindsten Ulla Lynx 35.39 0.11.09 30.71
11 Ohramaa Tuula Jyry 36.24 0.11.54 29.65
12 Väisänen Aune RR 37.52 0.13.22 28.09
13 Kuutti Kirsti PertPe 38.23 0.13.53 27.31

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tahvanainen Pirkko HU-46 23.42 0.00.00 44.64
2 Ruusunen Marja-Liisa EE 24.03 0.00.21 43.25
3 Vauhkonen Marjatta EE 28.52 0.05.10 35.43
4 Tähtinen Anu PäijRa 33.10 0.09.28 30.30
5 Lindeman Gunnel HS 35.30 0.11.48 27.81
6 Jakoaho Ritva HyRa 37.15 0.13.33 26.03
7 Raatikka Marja HS 37.21 0.13.39 25.49
8 Norva Leena KaRa 38.25 0.14.43 24.32
9 Brax Leena TP 47.28 0.23.46 19.32
Havukorpi Airi Delta KES -

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lahti Kaija LeSi 31.02 0.00.00

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rintanen Eila Mesik 31.30 0.00.00 40.38
2 Jalava Aune KeU 44.37 0.13.07 26.37
3 Nieminen Sole JRV 56.46 0.25.16 19.04

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rooni Triinu Hiisi 31.10 0.00.00 39.59
2 Rantakylä Hanna-Maija HIS 38.58 0.07.48 30.08
3 Itkonen Siiri LapVe 41.19 0.10.09 26.88
Mäenpää Johanna Keihäs KES -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haltia Riikka RR 19.07 0.00.00 44.46
2 Malinen Anni TVV 20.31 0.01.24 40.65
3 Rolig Jessika HauSi 24.12 0.05.05 33.80
4 Virtanen Anna HlS 25.29 0.06.22 31.48
5 Stenbäck Josefine AOK 28.10 0.09.03 27.91
6 Yliluikki Henna SuSi 30.00 0.10.53 25.68
7 Varmavuo Iida RR 30.22 0.11.15 24.84
8 Turpiainen Henna HyRa 34.40 0.15.33 21.30
9 Valli Laura RiSu 41.11 0.22.04 17.54

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Haanpää Anni TP 18.22 0.00.00
2 Saalo Hanna-Mari MU 21.46 0.03.24
3 Mäkinen Riikka MU 22.03 0.03.41
4 Ojapalo Isabell RiSu 22.38 0.04.16
5 Kylmälä Laura MU 24.40 0.06.18
6 Pyymäki Elsa KS 26.33 0.08.11
7 Vainionpää Anu HlS 26.46 0.08.24
8 Itkonen Nanu S-JKL 32.07 0.13.45
9 Nurmi Angela RiSu 50.58 0.32.36

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pylvänäinen Henna KS 15.39 0.00.00
2 Tulonen Jenna Delta 19.01 0.03.22
3 Koskinen Pinja RR 20.02 0.04.23
4 Himilä Julia Delta 21.19 0.05.40
5 Avelin Melina HlS 22.42 0.07.03
6 Mustonen Heidi HS 22.44 0.07.05
7 Metsälä Emma HlS 22.45 0.07.06
8 Kivikko Jenni HlS 24.55 0.09.16
9 Elovaara Jenny HlS 27.03 0.11.24
10 Simola Anna LHR 31.08 0.15.29
11 Tilli Henriikka Lynx 36.35 0.20.56
Ojapalo Camilla RiSu HYL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mattila Elisa KS 8.19 0.00.00
2 Saalo Siiri MU 11.05 0.02.46
3 Yli-Hietanen Saara TP 11.23 0.03.04
4 Sundqvist Ida LS-37 12.05 0.03.46
5 Haanpää Kaisa TP 12.46 0.04.27
6 Turakainen Venla HS 13.11 0.04.52
7 Virtanen Heta HlS 13.17 0.04.58
8 Ristimäki Aino Keihäs 13.34 0.05.15
9 Kopra Anna HlS 13.56 0.05.37
10 Metsälä Essi HlS 14.48 0.06.29
11 Mustonen Oona HS 16.59 0.08.40
12 Rusetskaya Daria HS 18.22 0.10.03
13 Mäenpää Maija Keihäs 18.40 0.10.21
14 Yliluikki Hilda SuSi 22.10 0.13.51
15 Saalo Saara MU 26.08 0.17.49

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Gustafsson Sara Delta 11.26 0.00.00
2 Laitamäki Sonja Delta 12.48 0.01.22
3 Haapala Ida RR 13.16 0.01.50
4 Karjalainen Mikaela PäijRa 14.02 0.02.36
5 Suntioinen Elli Delta 15.31 0.04.05
6 Malinen Hanna TVV 15.32 0.04.06
7 Tilli Pauliina Lynx 15.40 0.04.14
8 Pirinen Inkalilja KeU 16.15 0.04.49
9 Leinamo Reetta Keihäs 20.38 0.09.12

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kytäjä Nea Delta 8.49 0.00.00
2 Korpisaari Seela RiSu 9.27 0.00.38
3 Korpisaari Kaisli RiSu 11.54 0.03.05
4 Lassila Anna RiSu 12.27 0.03.38
5 Tulonen Anna Delta 12.57 0.04.08
6 Joensivu Inka VaHa 13.27 0.04.38
7 Karling Fia Pihkan 13.39 0.04.50
8 Viskari Siiri Delta 14.31 0.05.42
9 Leinamo Sonja Keihäs 16.17 0.07.28
10 Varmavuo Emma RR 22.26 0.13.37

Sarja D9RR
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Yli-Hietanen Silja TP 10.14 0.00.00
2 Heikkilä Suvi Lynx 10.25 0.00.11
3 Leppänen Netta Keihäs 11.21 0.01.07
4 Julkunen Siiri LHR 11.57 0.01.43
5 Virtanen Reeta HlS 14.51 0.04.37
6 Lindroth Siiri Delta 16.12 0.05.58
7 Isoherranen Salla Lynx 16.14 0.06.00
8 Turakainen Veera HS 16.21 0.06.07
9 Kemppi Silva RR 17.39 0.07.25
10 Ristimäki Vieno Keihäs 18.06 0.07.52
11 Kytäjä Nora Delta 20.40 0.10.26
12 Åberg Nea HyRa 25.09 0.14.55