FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
S-JKL 100 v. suunnistus
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 26
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kautto Lasse VaajTe 37.11 0.00.00 82.10
2 Oikarinen Lauri PelPo 37.46 0.00.35 80.30
3 Sivill Timo VaajTe 38.09 0.00.58 78.97
4 Kahelin Jouni VaajTe 39.15 0.02.04 76.25
5 Saavalainen Olli SiiRa 41.22 0.04.11 71.87
6 Rautanen Mika TuuSe 41.29 0.04.18 71.19
7 Kettunen Heikki VaajTe 41.44 0.04.33 70.29
8 Pietiläinen Juha RastiE4 43.13 0.06.02 67.41
9 Kivelä Marko VetU 43.31 0.06.20 66.49
10 Häkkinen Janne PelPo 45.29 0.08.18 63.18
11 Manninen Heikki AnttU 45.55 0.08.44 62.15
12 Manninen Kalle AnttU 46.07 0.08.56 61.45
13 Pikkarainen Toni HyRa 48.14 0.11.03 58.34
14 Sivill Keijo RastiE4 48.52 0.11.41 57.17
15 Sankari Matias IHR 49.39 0.12.28 55.87
16 Silvasti Heikki MuuRa 52.30 0.15.19 52.46
17 Takala Matti VaHa 52.53 0.15.42 51.70
18 Snellman Tomas RaLu 53.22 0.16.11 50.86
19 Kalliokoski Toni HalTo 53.47 0.16.36 50.10
20 Salminen Joonas VaHa 54.20 0.17.09 49.22
21 Nousiainen Antti KR 57.20 0.20.09 46.30
22 Hyyryläinen Mikko Hanka 1.03.47 0.26.36 41.31
23 Truhponen Mikko SaPu 1.04.05 0.26.54 40.80
Hartman Janne VaajTe KES -
Mauriala Jarmo Koovee EIL -
Maukonen Timo RastiE4 EIL -

Sarja H21B
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jussila Sami PetPe 46.08 0.00.00

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laininen Heikki SiiRa 39.17 0.00.00
2 Nalli Marko ViPa 1.02.21 0.23.04

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Liuha Jari VaajTe 37.51 0.00.00 57.18
2 Kuronen Tommi JRV 38.01 0.00.10 56.08
3 Karelo Henrik JRV 38.06 0.00.15 55.10
4 Sorri Pietari PäijRa 38.55 0.01.04 53.11
5 Karvonen Ossi KS 40.29 0.02.38 50.25
6 Mikkola Jarno Pohjant 40.31 0.02.40 49.41
7 Kiintola Jarno KS 45.00 0.07.09 43.77
8 Katajisto Teemu KanSu 48.07 0.10.16 40.26
9 Vesisenaho Mikko LipTa 49.14 0.11.23 38.68
10 Ronkainen Teemu JRV 56.37 0.18.46 33.07
Voutilainen Arto MuuRa HYL -
Häkkinen Juha ViPa EIL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pitkänen Marko JRV 30.38 0.00.00 56.59
2 Holm Jari ViiSu 38.46 0.08.08 43.97
3 Salonen Mika KS 42.15 0.11.37 39.66
4 Lehtonen Marko Hanka 43.12 0.12.34 38.12
5 Mönttinen Sami RastiE4 43.58 0.13.20 36.80
6 Puranen Jarkko Koovee 47.26 0.16.48 33.50
7 Sipponen Juha JRV 52.44 0.22.06 29.59
8 Kivelä Tuomas Raus 53.57 0.23.19 28.38
9 Kelosuo Simo SKVuoksi 1.00.37 0.29.59 24.78
10 Poikonen Risto EsAk 1.02.22 0.31.44 23.63
Kaario Kimmo VaajTe EIL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koskinen Juha VaajTe 36.49 0.00.00 43.86
2 Iitti Jukka RastiE4 49.50 0.13.01 31.59
3 Tonteri Heikki Navi 50.57 0.14.08 30.11
4 Backman Kari IinYr 52.20 0.15.31 28.54
5 Varmavuo Seppo RR 1.05.41 0.28.52 22.12
6 Lukasczyk Christian OLGZ 1.11.43 0.34.54 19.70
Korhonen Ilkka KuoSu HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kärkkäinen Panu JRV 32.31 0.00.00 59.90
2 Niemi Kari-Veli LappRi 34.12 0.01.41 56.45
3 Ylönen Juhani RastiE4 34.25 0.01.54 55.59
4 Valkonen Pasi IHR 35.00 0.02.29 54.17
5 Martikainen Ari KeuKi 35.56 0.03.25 52.29
6 Oikarinen Jarmo TP 36.55 0.04.24 50.43
7 Häkkinen Olli-Pekka SaPu 38.00 0.05.29 48.54
8 Saksanen Pauli PunKu 38.32 0.06.01 47.42
9 Hirvensalo Jorma SaPu 41.53 0.09.22 43.22
10 Puustinen Tuomo Pihkan 42.48 0.10.17 41.89
11 Liukkonen Jari IHR 43.09 0.10.38 41.15
12 Tamminen Erkki SuJu 45.02 0.12.31 39.05
13 Heikkinen Juha Pihkan 45.36 0.13.05 38.19
14 Peltonen Timo SonPa 46.55 0.14.24 36.75
15 Turunen Juha ViPa 47.18 0.14.47 36.09
16 Salonen Hannu KonnU 48.21 0.15.50 34.95
17 Leppänen Hannu RastiE4 51.36 0.19.05 32.42
18 Koivumäki Jukka SiikSi 51.44 0.19.13 32.00

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Helle Markku SaPu 31.23 0.00.00 54.18
2 Aasla Hannu Koovee 35.51 0.04.28 46.64
3 Valkonen Pekka Kalske 38.44 0.07.21 42.44
4 Jumppanen Jarmo Pihkan 39.12 0.07.49 41.21
5 Nopanen Ismo VeVe 39.13 0.07.50 40.47
6 Konttila Sauli KannUra 41.38 0.10.15 37.44
7 Ahlqvist Hannu Raus 47.18 0.15.55 32.35
8 Väätäinen Hannu ViPa 48.18 0.16.55 31.10
9 Niemistö Juha ViPa 50.38 0.19.15 29.11
10 Rautavuoma Tapani VaRa 51.30 0.20.07 28.07
Siitonen Hannu RastiE4 EIL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sompi Eero JRV 34.18 0.00.00 42.71
2 Rantapuska Seppo PetPe 34.58 0.00.40 41.27
3 Salonen Kauko ViPa 35.48 0.01.30 39.69
4 Lehtiniemi Pekka SaSu 35.52 0.01.34 39.01
5 Pusa Raimo ViRuS 42.09 0.07.51 32.67
6 Hytönen Jorma RastiE4 42.54 0.08.36 31.59
7 Hyvönen Markku RasPi 44.07 0.09.49 30.22
8 Pakarinen Jouko RastiE4 45.03 0.10.45 29.11
9 Äikäs Esko TikSu 45.29 0.11.11 28.34
10 Sjöberg Rolf HiKi 1.04.06 0.29.48 19.77
Raatikainen Pekka RastiE4 HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ruuskanen Seppo KuoSu 31.40 0.00.00 41.54
2 Sorri Seppo PihtTu 37.43 0.06.03 34.47
3 Rönkkö Paavo EsSu 39.21 0.07.41 32.66
4 Helminen Pentti JRV 39.48 0.08.08 31.90
5 Partanen Paavo HyRa 39.49 0.08.09 31.51
6 Rantakangas Erkki AlajA 39.51 0.08.11 31.10
7 Saarinen Mikko KeuKi 42.28 0.10.48 28.83
8 Tammela Seppo LaukU 42.38 0.10.58 28.36
9 Häkkinen Risto ViPa 44.51 0.13.11 26.62
10 Mattila Kalle PosPy 47.35 0.15.55 24.77
11 Ihanainen Olavi SaPu 49.56 0.18.16 23.30
12 Kaivosaari Viljo RastiE4 57.27 0.25.47 19.99
13 Jylhä Keijo JRV 59.22 0.27.42 19.09
14 Mönttinen Erkki ViPa 1.26.42 0.55.02 12.90

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Keskinen Matti TikSu 31.25 0.00.00 41.03
2 Reini Jaakko TikSu 34.24 0.02.59 36.85
3 Hämäläinen Tauno ViPa 36.20 0.04.55 34.29
4 Kvick Aimo IHR 37.33 0.06.08 32.61
5 Näkkilä Matti RastiE4 38.13 0.06.48 31.48
6 Oksanen Aaro SaPu 39.21 0.07.56 30.03
7 Puttonen Kalevi IPR 40.04 0.08.39 28.95
8 Punkero Toivo HyRa 43.10 0.11.45 26.38
9 Salmela Kosti PihtTu 46.14 0.14.49 24.16
10 Valkonen Paavo Hanka 49.11 0.17.46 22.28
Tolmunen Tauno RastiE4 EIL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nisula Alpo Eräp 34.20 0.00.00 35.75
2 Moisio Paavo SaPu 37.14 0.02.54 31.98
3 Hietaharju Antti ÄhtU 39.46 0.05.26 29.01
4 Häkkinen Tapani IPR 43.58 0.09.38 25.40
5 Leppänen Kalle RastiE4 54.40 0.20.20 19.76
Kiskonen Kauko IPR KES -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ilonen Tauno TY 29.03 0.00.00 23.58
2 Issakainen Paavo SaSu 32.14 0.03.11 20.19
3 Rahm Väinö RastiE4 32.32 0.03.29 18.95
4 Kotamäki Erkki PetPe 46.54 0.17.51 12.42

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Valkonen Lauri IHR 36.47 0.00.00
Peltonen Topias IPR EIL -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kulmala Teemu SaPu 38.07 0.00.00
2 Häkkinen Aapo SaPu 42.13 0.04.06
Sippo Markus Kalske EIL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saikko Antti LappRi 31.36 0.00.00 34.13
2 Hartman Teemu S-JKL 33.36 0.02.00 30.49
3 Jurvakainen Atte S-JKL 42.04 0.10.28 23.07
4 Hannunen Otto S-JKL 1.06.41 0.35.05 13.75
Sippo Mikael Kalske EIL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lakanen Juho PerhKi 20.43 0.00.00
2 Laakso Lasse S-JKL 21.41 0.00.58
3 Niemi Oskari LappRi 24.24 0.03.41
4 Sipiläinen Konsta S-JKL 28.49 0.08.06
5 Kelosuo Eero SKVuoksi 29.08 0.08.25
6 Hämynen Jussu S-JKL 33.27 0.12.44
7 Syvänen Sami S-JKL 40.55 0.20.12
8 Salonen Eetu KS 48.01 0.27.18

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Silvennoinen Oskari KR 12.30 0.00.00
2 Laakso Topi S-JKL 14.43 0.02.13
3 Väliharju Joonas KangSK 17.37 0.05.07
4 Vaismaa Lassi S-JKL 20.07 0.07.37
5 Vesisenaho Kuisma S-JKL 21.04 0.08.34
6 Rolig Otto S-JKL 24.15 0.11.45
7 Lakanen Eetu PerhKi 27.40 0.15.10
Korhonen Eero S-JKL HYL -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ronkainen Aarni JRV 12.55 0.00.00
2 Rolig Antti S-JKL 13.13 0.00.18
3 Sippo Matias Kalske 15.06 0.02.11
4 Klemettinen Simo S-JKL 17.47 0.04.52
5 Sorri Sisu S-JKL 18.00 0.05.05
6 Ronkainen Elias JRV 18.34 0.05.39
7 Kelosuo Taavi SKVuoksi 18.38 0.05.43
8 Aho Miska Kalske 21.10 0.08.15
9 Lahtinen Olavi KeuKi 22.53 0.09.58
10 Heinonen Veikko Kalske 24.22 0.11.27
11 Manni Aapo SaPu 25.17 0.12.22
12 Nieminen Eero S-JKL 26.02 0.13.07
13 Kahelin Janne S-JKL 30.58 0.18.03
14 Lahtinen Oskari KeuKi 32.39 0.19.44
15 Lahtinen Johannes KeuKi 36.41 0.23.46

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niittynen Miia Koovee 37.30 0.00.00 77.14
2 Taini Mia Koovee 38.21 0.00.51 74.18
3 Lakanen Laura Pohjant 41.41 0.04.11 67.09
4 Honkanen Miitu KuoSu 41.42 0.04.12 65.90
5 Heittola Satu RasKu 41.50 0.04.20 64.54
6 Laakkonen Elina Brahe 42.35 0.05.05 62.27
7 Simpanen Hanna-Mari HalTo 46.45 0.09.15 55.69
8 Meriläinen Eija Lynx 47.24 0.09.54 53.91
9 Kautto Niina AUS 53.42 0.16.12 46.69
10 Lehtiniemi Iisa SaSu 1.07.04 0.29.34 36.66
Lähteenmäki Salla RastiE4 EIL -

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rautanen Eeva TuuSe 38.10 0.00.00 32.02
2 Laksila Satu RastiE4 43.18 0.05.08 26.11
3 Kastikainen-Kivelä Katri ViPa 1.12.10 0.34.00 14.39

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niittymäki Katri Koovee 41.03 0.00.00 57.07
2 Isoniemi Tiina Jyry 41.21 0.00.18 52.41
3 Jämsén Miia MuuRa 51.24 0.10.21 38.74

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäki Nina JRV 43.30 0.00.00 53.46
2 Sippo Leena Kalske 55.01 0.11.31 40.16
3 Klemetti Tarja LipTa 1.07.33 0.24.03 30.98
4 Aho Tuija LievKi 1.16.07 0.32.37 25.97

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Turunen Sisko Navi 35.09 0.00.00 51.53
2 Valkonen-Korhonen Minna KuoSu 52.16 0.17.07 32.05
3 Laitinen Tiina KuoSu 1.02.04 0.26.55 24.80
Suhonen Sirpa KuoSu EIL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Oikarinen Sirkka TP 36.18 0.00.00 55.59
2 Kärkkäinen Tarja JRV 51.54 0.15.36 35.97
3 Ojajärvi Seija HS 55.02 0.18.44 31.17

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ahlqvist Kristiina Raus 35.43 0.00.00 44.71
2 Laukkanen Kirsti HlT 37.13 0.01.30 39.69
3 Hyvönen Eija RasPi 57.47 0.22.04 23.49

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ketola Sirkka SaPu 34.44 0.00.00
2 Hyvärinen Vappu SaPu 36.48 0.02.04

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Oksanen Irja SaPu 46.52 0.00.00

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäkinen Helena IlU 52.59 0.00.00

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nieminen Sole JRV 41.57 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Turunen Marjut SKVuoksi 42.22 0.00.00 27.68
2 Hasu Eveliina KS 44.30 0.02.08 24.38
3 Häkkinen Elli SaPu 56.49 0.14.27 17.54

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hietanen Pinja KS 45.00 0.00.00

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyyrynen Noora KS 32.51 0.00.00 43.12
2 Jaatinen Milja HaHe 37.20 0.04.29 36.52
3 Backman Saana HaHe 38.55 0.06.04 33.67
4 Hannunen OIga S-JKL 52.13 0.19.22 24.08
5 Rinne Sara KuortKu 54.44 0.21.53 22.00
Vaismaa Silva S-JKL EIL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Sippo Emma Kalske 30.14 0.00.00
2 Heinonen Hilma Kalske 34.26 0.04.12
3 Kilpeläinen Pihla S-JKL 36.36 0.06.22
Itkonen Nanu S-JKL EIL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Silvennoinen Siiri KR 13.44 0.00.00
2 Lilja Kati S-JKL 16.19 0.02.35
3 Voutilainen Viivi MuuRa 17.24 0.03.40
4 Nieminen Asta S-JKL 26.20 0.12.36
5 Kilpeläinen Paju S-JKL 32.45 0.19.01
6 Pitkänen Hilla JRV 34.31 0.20.47

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kokkinen Ella JRV 18.29 0.00.00
2 Aho Marika Kalske 24.48 0.06.19
3 Holm Peppiina ViiSu 37.09 0.18.40
Sivill Hilla S-JKL EIL -
Hartman Henna S-JKL HYL -

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kilpeläinen Pinja S-JKL 13.05 0.00.00
2 Sorri Sara S-JKL 14.33 0.01.28
3 Rasimus Siiri S-JKL 14.44 0.01.39
4 Varmavuo Emma RR 15.45 0.02.40
5 Syvänen Noomi S-JKL 17.46 0.04.41
6 Häkkinen Pihla Koovee 19.31 0.06.26
7 Sivill Neea S-JKL 19.48 0.06.43
8 Voutilainen Lotta MuuRa 22.39 0.09.34
9 Hartman Sanni S-JKL 23.27 0.10.22
10 Kaario Saara S-JKL 24.24 0.11.19
11 Lilja Liisa S-JKL 25.56 0.12.51
12 Konstari Elena JRV 26.07 0.13.02
13 Lakanen Inka PerhKi 27.39 0.14.34
14 Rolig Liina S-JKL 30.37 0.17.32