FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Tarmon kansallinen
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Parjanne Antti Lynx 1.01.48 0.00.00 87.21
2 Laakkonen Leo TP 1.02.28 0.00.40 85.63
3 Liukkonen Kalle Delta 1.07.34 0.05.46 78.57
4 Kiema Pasi OrPo 1.10.01 0.08.13 75.25
5 Lindberg Aapo RR 1.10.37 0.08.49 74.03
6 Keskisaari Ville Lynx 1.10.41 0.08.53 73.39
7 Nurminen Ilkka HS 1.10.49 0.09.01 72.68
8 Virta Jani SV 1.12.48 0.11.00 70.15
9 Ylitalo Aki HauSi 1.12.58 0.11.10 69.43
10 Laasanen Teemu MU 1.12.59 0.11.11 68.86
11 Mikkola Oskari HS 1.13.08 0.11.20 68.17
12 Väätäinen Turo EsSu 1.18.36 0.16.48 62.91
13 Packalen Totte Lynx 1.19.12 0.17.24 61.93
14 Mähönen Timo KR 1.19.40 0.17.52 61.06
15 Räty Harri Delta 1.20.08 0.18.20 60.20
16 Laaksonen Markku HS 1.24.04 0.22.16 56.90
17 Sainio Santtu KangSK 1.24.28 0.22.40 56.15
18 Bruguière André RaN 1.26.37 0.24.49 54.29
19 Ylis-Junttila Vesa HlS 1.28.30 0.26.42 52.68
20 Lehtonen Pasi HauSi 1.28.56 0.27.08 51.97
21 Kalapudas Antti AlatPi 1.38.05 0.36.17 46.71
Suna Jussi TuMe EIL -

Sarja H21AL
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Katajisto Jukka-Pekka RasKu 51.10 0.00.00 62.22
2 Pakkala Erno HyRa 53.58 0.02.48 54.56
3 Lassila Jussi PiTa 1.09.13 0.18.03 39.09

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vanne Samuli RR 37.57 0.00.00 33.00
2 Pohjalainen Harri LoJa 49.17 0.11.20 23.51
3 Rämänen Ari IlU 52.51 0.14.54 20.14

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Suuronen Marko MSParma 1.09.35 0.00.00 32.90
2 Laine Mikko HS 1.11.37 0.02.02 30.76
3 Rantanen Vesa Koovee 1.27.00 0.17.25 24.34
4 Westerholm Oskari OJy 2.18.10 1.08.35 14.70
Röytiö Jaakko PR HYL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Orava Esa RaVa 1.04.11 0.00.00 59.67
2 Numminen Mika UrjU 1.07.25 0.03.14 56.10
3 Hytönen Harri Delta 1.07.55 0.03.44 54.98
4 Kantola Mika LS-37 1.08.57 0.04.46 53.46
5 Salonen Tero HauSi 1.09.50 0.05.39 52.10
6 Tuomala Tuukka RaVa 1.13.35 0.09.24 48.79
7 Tähtinen Timo HS 1.14.26 0.10.15 47.59
8 Liljeström Kimmo HS 1.15.18 0.11.07 46.41
9 Rytkönen Veli-Matti EsSu 1.17.03 0.12.52 44.73
10 Sundqvist Jari LS-37 1.20.10 0.15.59 42.40
11 Autio Rauno KaRa 1.24.55 0.20.44 39.46
12 Virtanen Marko HS 1.40.31 0.36.20 32.86
13 Sundström Sami HS 1.51.25 0.47.14 29.22

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jaakkola Jari MaMa 51.28 0.00.00 68.63
2 Yliluikki Matti SuSi 52.27 0.00.59 66.67
3 Ray Tomas OK77 57.26 0.05.58 60.27
4 Äijälä Timo TP 58.35 0.07.07 58.49
5 Haajanen Leif Raseborg 1.01.08 0.09.40 55.47
6 Kyhäräinen Jukka HS 1.04.14 0.12.46 52.24
7 Lahtinen Jari IHR 1.11.47 0.20.19 46.25
8 Laasonen Mauri TP 1.13.53 0.22.25 44.46
9 Viertola Kimmo Koovee 1.14.01 0.22.33 43.90
10 Brink Anders PIF 1.19.06 0.27.38 40.64
11 Pyykönen Jouni EsAk 1.19.24 0.27.56 40.04
12 Jakobsson Harri EsSu 1.31.17 0.39.49 34.44
13 Toivonen Jukka LamSä 1.34.22 0.42.54 32.94
14 Mikkola Sakari HS 1.35.09 0.43.41 32.30
15 Järvinen Seppo SaPu 1.43.46 0.52.18 29.27
16 Reiman Markku JäPa 2.21.53 1.30.25 21.16

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heinämäki Mikko TP 53.41 0.00.00 66.20
2 Vestola Heikki RaVa 57.42 0.04.01 60.93
3 Markki Tapio EsSu 1.01.00 0.07.19 57.01
4 Virtanen Markku LamSä 1.02.16 0.08.35 55.24
5 Kittilä Pekka HlS 1.03.46 0.10.05 53.34
6 Parnetti Roy HyRa 1.03.49 0.10.08 52.70
7 Harju Juha-Pekka TP 1.04.53 0.11.12 51.25
8 Lietzen Jukka SuSi 1.05.55 0.12.14 49.87
9 Virkki Antti HlS 1.07.18 0.13.37 48.28
10 Vesala Pekka PirHi 1.14.46 0.21.05 42.95
11 Heikkilä Jouni HauSi 1.23.07 0.29.26 38.17
12 Linna Ari HauSi 1.27.16 0.33.35 35.92
13 Meriläinen Esa HlS 1.27.41 0.34.00 35.32
14 Liukkonen Jari IHR 1.36.27 0.42.46 31.71
15 Syrjänen Jukka Koovee 1.40.50 0.47.09 29.96

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lehto Esa HS 55.54 0.00.00 60.59
2 Niemi Arto RR 56.46 0.00.52 59.16
3 Paananen Erkki HauSi 58.29 0.02.35 56.94
4 Malinen Jouko HS 58.57 0.03.03 56.01
5 Aherto Jorma LS-37 1.03.37 0.07.43 51.46
6 Lehto Jarmo VeVe 1.06.30 0.10.36 48.81
7 Jokinen Arto HlS 1.09.21 0.13.27 46.39
8 Hulkkonen Heikki Pihkan 1.09.26 0.13.32 45.93
9 Mäkiniemi Esko PunKu 1.13.28 0.17.34 43.03
10 Palttala Pekka TurSa 1.14.49 0.18.55 41.87
11 Laaksonen Lasse SuSi 1.16.26 0.20.32 40.62
12 Pellinen Jari AngA 1.19.15 0.23.21 38.82
13 Keskinen Markku HlS 1.22.03 0.26.09 37.15
14 Viitasalo Harri RiSu 1.29.23 0.33.29 33.78
15 Herranen Timo Jyry 1.30.38 0.34.44 33.01
16 Saarinen Teuvo Koovee 1.33.16 0.37.22 31.77
17 Papinsaari Kari KangSK 1.37.45 0.41.51 30.03
18 Ahlqvist Hannu Raus 1.45.53 0.49.59 27.45
Lepistö Heikki OrPo KES -
Rantio Jukka-Pekka HauSi EIL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 33
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Liljedahl Jorma HPV 43.06 0.00.00 56.86
2 Parkkonen Reima Pihkan 45.40 0.02.34 53.41
3 Väätäinen Seppo EsSu 47.57 0.04.51 50.62
4 Määttä Asko KS 48.01 0.04.55 50.30
5 Niittymäki Asko TurSa 49.46 0.06.40 48.29
6 Ruotsalainen Reino KeU 50.51 0.07.45 47.03
7 Mäki Jouko TY 51.01 0.07.55 46.64
8 Vähänen Jukka HyRa 52.38 0.09.32 44.99
9 Kurikka Pekka UrjU 54.30 0.11.24 43.23
10 Huikkola Markku KangSK 54.44 0.11.38 42.83
11 Tolvanen Mauri LeSi 56.42 0.13.36 41.13
12 Lassila Heikki PiTa 57.10 0.14.04 40.59
13 Olli Reijo VaHa 58.18 0.15.12 39.60
14 Turku Vesa HS 58.46 0.15.40 39.08
15 Lindberg Pekka LeSi 58.48 0.15.42 38.86
16 Lindstedt Tapio OrPo 59.20 0.16.14 38.31
17 Hotti Reino HS 59.32 0.16.26 37.98
18 Mäntytörmä Jorma Keihäs 1.00.32 0.17.26 37.16
19 Nurminen Ari VaHa 1.00.36 0.17.30 36.92
20 Kurkinen Unto HlS 1.00.54 0.17.48 36.54
21 Andelin Jouko LaTa 1.01.20 0.18.14 36.09
22 Nykänen Pentti Jyry 1.03.01 0.19.55 34.94
23 Laukka Ville Raus 1.03.15 0.20.09 34.62
24 Roivas Matti UrjU 1.03.26 0.20.20 34.34
25 Leino Tapio HS 1.04.45 0.21.39 33.45
26 Koskinen Kaj VaHa 1.05.25 0.22.19 32.93
27 Rasmus Reijo TarpSu 1.06.09 0.23.03 32.39
28 Sihvola Eero Kajo 1.06.24 0.23.18 32.09
29 Terävä Seppo XYZ 1.08.32 0.25.26 30.92
30 Harju Hannu EsSu 1.15.45 0.32.39 27.81
Ovaska Ari EE HYL -
Hovi Kari Lynx HYL -
Pitkänen Seppo Keihäs EIL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Inkinen Paavo Jyry 48.42 0.00.00 47.39
2 Liljeström Åge HS 49.10 0.00.28 46.57
3 Erkiö Hannu HS 53.39 0.04.57 42.34
4 Reinikainen Pentti Jyry 56.03 0.07.21 40.20
5 Kivistö Erkki Pihkan 59.15 0.10.33 37.72
6 Nikkari Paavo JäPa 1.00.50 0.12.08 36.44
7 Pitkänen Heikki JRV 1.01.54 0.13.12 35.52
8 Mäkinen Jaakko AngA 1.02.54 0.14.12 34.66
9 Salonen Pertti HauSi 1.03.06 0.14.24 34.27
10 Niemi Pentti HauSi 1.03.52 0.15.10 33.57
11 Kuosa Harri LoJa 1.04.19 0.15.37 33.05
12 Railo Matti LS-37 1.09.02 0.20.20 30.53
13 Jalkanen Erkki VaHa 1.09.52 0.21.10 29.90
14 Koskinen Kari SOC 1.11.36 0.22.54 28.93
15 Henriksson Jouko HlS 1.12.21 0.23.39 28.37
16 Rajamäki Jussi HS 1.13.33 0.24.51 27.66
17 Mäkinen Matti Mesik 1.13.56 0.25.14 27.27
18 Niinimäki Jukka HyRa 1.19.47 0.31.05 25.04
19 Tiura Tapio HS 1.27.20 0.38.38 22.67
Eklund Rolf HS KES -
Nurmela Jukka UrjU EIL -
Heinonen Heikki LHR EIL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 26
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tolonen Kalle Mesik 45.21 0.00.00 44.65
2 Hovikorpi Aarno HlS 45.55 0.00.34 43.81
3 Elomaa Pekka EsSu 47.56 0.02.35 41.69
4 Erkkilä Olavi HlS 48.58 0.03.37 40.54
5 Karjalainen Jouko HS 50.30 0.05.09 39.05
6 Törhönen Kauko KangSK 50.57 0.05.36 38.45
7 Rönn Ralf AOK 53.15 0.07.54 36.54
8 Martikainen Erkki LS-37 53.31 0.08.10 36.11
9 Setälä Toivo JäPa 53.40 0.08.19 35.76
10 Rantala Heikki EE 55.37 0.10.16 34.27
11 Lainema Matti MSParma 55.40 0.10.19 34.00
12 Karnaattu Mauri KS 56.55 0.11.34 33.02
13 Punkero Toivo Hyra 58.38 0.13.17 31.83
14 Merimäki Eero Keihäs 1.00.21 0.15.00 30.71
15 Saario Seppo MSParma 1.03.38 0.18.17 28.91
16 Etholen Börje HS 1.04.15 0.18.54 28.43
17 Koskinen Lennart EsSu 1.05.48 0.20.27 27.56
18 Heinonen Olavi KaRa 1.10.28 0.25.07 25.55
19 Mikkola Antti UrjU 1.11.24 0.26.03 25.03
20 Anjala Risto LS-37 1.12.05 0.26.44 24.61
21 Heiskanen Kalevi HlS 1.22.40 0.37.19 21.30
22 Ollikainen Eero HS 1.24.59 0.39.38 20.56
Kuutti Jorma PertPe HYL -
Kopra Valto OrPo KES -
Klinga Esa LS-37 EIL -
Juhonsalo Matti LHR EIL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lario Heikki RaVa 58.08 0.00.00 35.79
2 Lahti Heikki LeSi 58.48 0.00.40 34.50
3 Hakala Rauno EE 1.00.35 0.02.27 32.62
4 Pohjanpelto Pekka LS-37 1.01.47 0.03.39 31.15
5 Ranta Esko LS-37 1.02.11 0.04.03 30.11
6 Auriola Pentti HlS 1.04.48 0.06.40 28.09
7 Hurme Heikki HPV 1.07.25 0.09.17 26.23
Avikainen Heino LS-37 EIL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Liski Eero LHR 29.04 0.00.00 28.74
2 Asikainen Ville XYZ 29.47 0.00.43 26.65
3 Luonteri Tapani XYZ 38.38 0.09.34 19.46
4 Kimpimäki Kauko XYZ 46.45 0.17.41 15.19

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Virkki Vili HlS 1.06.39 0.00.00 63.00
2 Heikkinen Janne HS 1.07.38 0.00.59 58.98
3 Virekunnas Heikki TP 1.18.02 0.11.23 48.43
4 Lammi Pekka HS 1.28.58 0.22.19 40.12
Sipponen Jere PR EIL -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heikkinen Lassi HS 1.51.58 0.00.00

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Toivonen Juuso LamSä 50.33 0.00.00
2 Aaltio Viktor VaHa 1.05.15 0.14.42

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tiljander Ville HyRa 19.50 0.00.00
2 Hakala Petteri RaN 24.15 0.04.25
3 Vihelä Aleksi HlS 26.40 0.06.50
Remahl Ville LS-37 EIL -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Oksa Antti-Jussi TarpSu 29.09 0.00.00
2 Aaltio Henrik VaHa 38.39 0.09.30

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Jalonen Jussi HlS 16.13 0.00.00
2 Meriläinen Eetu HlS 17.58 0.01.45
3 Salonen Seeti VaHa 19.28 0.03.15
4 Orava Veikka RaVa 22.45 0.06.32
5 Soininen Juho KyRa 27.34 0.11.21
6 Pulkkinen Samuli KyRa 30.44 0.14.31

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Saarela Benjamin LHR 24.45 0.00.00

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Aaltio Eerik VaHa 16.09 0.00.00
2 Ruuskanen Tuomas MU 17.00 0.00.51
3 Liljeström Tommi HS 17.09 0.01.00
4 Vihelä Mikael HlS 18.17 0.02.08
5 Ristimäki Väinö Keihäs 18.32 0.02.23
6 Rantala Valtteri Keihäs 20.03 0.03.54
7 Lehtimäki Oskari RMH 20.50 0.04.41
8 Saarela Thomas LHR 21.12 0.05.03
9 Leiniö Juho Pihkan 21.20 0.05.11
10 Ruoranen Aleksi HlT 21.41 0.05.32
11 Nuottajärvi Veeti SV 25.11 0.09.02
12 Vuorensyrjä Eetu HlS 27.49 0.11.40
13 Leiniö Iikka Pihkan 28.23 0.12.14
14 Vuorensyrjä Aksu HlS 34.00 0.17.51
15 Koskinen Paavo HlS 38.59 0.22.50

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Åkerman Anu HS 54.55 0.00.00 85.86
2 Uotila Ulrika Koovee 55.00 0.00.05 84.45
3 Virta Elli RasKa 59.15 0.04.20 77.20
4 Liikanen Marjo RR 59.22 0.04.27 75.85
5 Papinsaari Heini KangSK 1.00.04 0.05.09 73.79
6 Anttila Liisa Koovee 1.00.49 0.05.54 71.72
7 Parjanne Laura Delta 1.01.59 0.07.04 69.23
8 Heikkonen Anni RasKa 1.04.07 0.09.12 65.82
9 Uotila Erika Koovee 1.06.54 0.11.59 62.03
10 Paavilainen Sanna AnttU 1.17.59 0.23.04 52.30
11 Nyholm Tanja KaRa 1.30.07 0.35.12 44.48
Andelin Sanna LaTa EIL -

Sarja D21AL
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Meriheinä Sabrina SV 47.48 0.00.00 57.44
2 Saarinen Mari Koovee 48.37 0.00.49 55.53
3 Kiiski Johanna HS 49.38 0.01.50 53.47
4 Kauppila Terhi HS 54.46 0.06.58 47.62
5 Räty Elina Delta 56.46 0.08.58 45.14
6 Laakso Sanna Hiisi 57.12 0.09.24 44.00
7 Röytiö Henna PR 58.03 0.10.15 42.56
8 Åkermarck-Mähönen Ramona HS 1.06.07 0.18.19 36.68
9 Mäenanttila Virpi SahKu 1.17.15 0.29.27 30.80
10 Lundén Kati MaMa 1.19.27 0.31.39 29.37
Meriläinen Minna HlS EIL -
Lehtonen Kirsi HauSi EIL -

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laakso Kati Hiisi 49.28 0.00.00

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nuottajärvi Sanna SV 55.35 0.00.00 45.21
2 Löyttyjärvi Sara Jyry 1.06.06 0.10.31 36.59
3 Haavisto Mia HyRa 1.06.35 0.11.00 34.91
4 Leinonen Johanna Koovee 1.20.21 0.24.46 27.76
5 Merimäki Marianne Keihäs 1.40.00 0.44.25 21.36

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Paronen Anniina HlS 51.12 0.00.00 56.16
2 Vainionpää Hanna HlS 55.27 0.04.15 50.30
3 Anttila Mervi RR 1.02.07 0.10.55 43.51
4 Mäki Nonna-Nina TY 1.16.38 0.25.26 34.14
5 Brink Maria PIF 1.23.11 0.31.59 30.42
6 Haakana Heli EsSu 1.37.52 0.46.40 24.97
Sundqvist Sari LS-37 EIL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Varpula Marjut EsSu 40.41 0.00.00 69.76
2 Vierikko Annamari HS 43.48 0.03.07 63.58
3 Orava Päivi RaVa 43.59 0.03.18 62.10
4 Rihko-Struckmann Liisa GER 48.45 0.08.04 54.94
5 Harju Ulla TP 50.00 0.09.19 52.50
6 Kymäläinen Maritta TP 50.29 0.09.48 50.94
7 Remahl Virpi LS-37 53.04 0.12.23 47.46
8 Antikainen Marja-Leena TuS 55.42 0.15.01 44.26
9 Mellin Ulla SuSi 1.00.02 0.19.21 40.18
Sipponen Eija PR EIL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Virekunnas Päivi TP 47.00 0.00.00 57.24
2 Lusa Sirpa TP 48.21 0.01.21 55.00
3 Montonen Outi IHR 49.07 0.02.07 53.51
4 Annila Päivi TP 50.10 0.03.10 51.77
5 Lahtinen Terttu IHR 50.25 0.03.25 50.90
6 Laasonen Kirsi TP 50.39 0.03.39 50.05
7 Lallo Tuula JoKu 51.35 0.04.35 48.55
8 Jokinen Irma TurSa 54.12 0.07.12 45.63
9 Laurila Saija KangSK 56.09 0.09.09 43.49
10 Rämänen Pirjo IlU 57.10 0.10.10 42.17
11 Saarikoski Päivi Pihkan 1.01.46 0.14.46 38.53
12 Haajanen Ulrika Raseborg 1.03.01 0.16.01 37.27
13 Töyrylä Marja KyS 1.08.02 0.21.02 34.07
14 Lehto-Linna Arja HauSi 1.43.41 0.56.41 22.06

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Korpio Aulikki VaHa 39.58 0.00.00 52.67
2 Lehto Ulla KyS 42.13 0.02.15 48.36
3 Niemi Päivi RR 48.01 0.08.03 41.21
4 Ahlqvist Kristiina Raus 48.06 0.08.08 39.82
5 Papinsaari Sirpa KangSK 1.03.16 0.23.18 29.28
6 Olli Tuija TarpSu 1.03.24 0.23.26 28.22

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Savonen Leena HlS 39.04 0.00.00 50.79
2 Hämäläinen Riitta HS 40.00 0.00.56 48.67
3 Kajava Ritva HlS 40.10 0.01.06 47.55
4 Turku Kaija HS 41.54 0.02.50 44.69
5 Salonen Marja-Liisa HauSi 43.36 0.04.32 42.10
6 Lankia Hilkka TP 45.27 0.06.23 39.56
7 Malkki Sisko SaSu 46.55 0.07.51 37.53
8 Mononen Ritva HlS 48.23 0.09.19 35.63
9 Vähänen Pia HyRa 58.29 0.19.25 28.84

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pitkänen Eila JRV 39.00 0.00.00 42.42
2 Etholen Rose-Marie HS 41.24 0.02.24 37.96
3 Torp Tytti HS 52.01 0.13.01 28.62
4 Kuutti Kirsti PertPe 55.45 0.16.45 25.22

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Isosomppi Terttu VaHa 55.04 0.00.00 34.75
2 Jalkanen Marke VaHa 56.28 0.01.24 32.19
3 Raatikka Marja HS 1.00.45 0.05.41 28.35
4 Ollikainen Helvi HS 1.03.07 0.08.03 25.77

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pekkarinen Eila KeU 46.04 0.00.00
2 Lahti Kaija LeSi 48.08 0.02.04
Markki Raakel EsSu EIL -

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kirk Sophie TP 53.18 0.00.00 66.55
2 Harju Suvi TP 58.36 0.05.18 58.26
3 Ylikylä Suvi RasKa 1.01.26 0.08.08 53.41
4 Ylikylä Sanna RasKa 1.04.07 0.10.49 49.10
5 Jakobsson Laura EsSu 1.06.20 0.13.02 45.45

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Yliluikki Henna SuSi 33.49 0.00.00
2 Brink Johanna PIF 41.48 0.07.59

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hakomäki Emmi TP 24.01 0.00.00
2 Lehtinen Jenna HauSi 32.17 0.08.16
3 Keskitalo Laura HauSi 53.54 0.29.53

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Roine Veera Delta 25.38 0.00.00
2 Avelin Melina HlS 26.25 0.00.47
3 Mäkinen Maija KeU 30.11 0.04.33
4 Pohjalainen Anni LoJa 32.56 0.07.18
5 Metsälä Emma HlS 37.41 0.12.03
Kivikko Jenni HlS HYL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lehtinen Meiju HauSi 17.29 0.00.00
2 Ristimäki Aino Keihäs 18.42 0.01.13
3 Sundqvist Ida LS-37 21.35 0.04.06
4 Yliluikki Hilda SuSi 22.22 0.04.53
5 Haikama Outi HlS 22.54 0.05.25
6 Metsälä Essi HlS 24.19 0.06.50
7 Mäenpää Maija Keihäs 24.36 0.07.07
8 Kopra Anna HlS 25.34 0.08.05
9 Penttilä Anne HlS 26.48 0.09.19

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Salminen Vilja RiSu 24.50 0.00.00
2 Pohjalainen Emmi LoJa 26.17 0.01.27
3 Mäntylä Anni HS 31.56 0.07.06

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tennilä Oona HauSi 17.16 0.00.00
2 Virtanen Sanna Keihäs 18.46 0.01.30
3 Laitamäki Liina HlT 19.23 0.02.07
4 Leppänen Netta Keihäs 19.56 0.02.40
5 Niemi Iida Keihäs 20.03 0.02.47
6 Haikama Inka HlS 22.24 0.05.08
7 Markoff Silja Keihäs 23.37 0.06.21
8 Heikkilä Anna HauSi 25.21 0.08.05
9 Laine Ruusu HS 26.23 0.09.07