FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
SM-2013 keskimatkan (R1) esikisa ja AM-keskimatka
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 47
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Anttonen Antti VaajTe 31.02 0.00.00 93.63
2 Lakanen Jani VaajTe 32.38 0.01.36 88.73
3 Föhr Tero VeVe 32.43 0.01.41 88.19
4 Saari Toni VaajTe 33.44 0.02.42 85.24
5 Saari Petri VaajTe 34.35 0.03.33 82.85
6 Joensuu Timo VaajTe 35.42 0.04.40 79.97
7 Kahelin Jouni VaajTe 35.49 0.04.47 79.43
8 Heinonen Samuel VaajTe 35.51 0.04.49 79.07
9 Kujala Jouni Pohjant 36.51 0.05.49 76.65
10 Löfbacka Sami VetU 37.11 0.06.09 75.69
11 Oikarinen Lauri PelPo 37.19 0.06.17 75.15
12 Koistinen Olli-Pekka Delta 37.32 0.06.30 74.45
13 Ahonen Jere KangSK 38.02 0.07.00 73.20
14 Huikko Petteri VaajTe 38.13 0.07.11 72.58
15 Kettunen Heikki VaajTe 39.17 0.08.15 70.35
16 Karjalainen Teemu VaajTe 39.20 0.08.18 70.01
17 Häkkinen Janne PelPo 39.27 0.08.25 69.54
18 Hongell Timo KoS 39.28 0.08.26 69.26
19 Tölli Marko S-JKL 39.35 0.08.33 68.80
20 Lepo Mikko S-JKL 39.38 0.08.36 68.45
21 Pohjola Lauri S-JKL 39.39 0.08.37 68.17
22 Tuomaala Mikko OuHu 40.38 0.09.36 66.27
23 Sivill Timo VaajTe 41.02 0.10.00 65.38
24 Sompi Jani JRV 41.22 0.10.20 64.61
25 Kärkkäinen Matti VaajTe 41.43 0.10.41 63.82
26 Kivelä Marko VetU 42.03 0.11.01 63.07
27 Truhponen Mikko SaPu 43.16 0.12.14 61.07
28 Lemmetty Teemu OrPo 43.37 0.12.35 60.34
29 Hongell Esa KoS 43.59 0.12.57 59.61
30 Kulmala Jaakko SaPu 46.19 0.15.17 56.39
31 Partanen Tapani HyRa 48.29 0.17.27 53.66
32 Ovaska Vesa IPR 48.58 0.17.56 52.92
33 Hyyryläinen Mikko Hanka 49.11 0.18.09 52.48
34 Alonen Matti S-JKL 54.08 0.23.06 47.50
35 Aaltonen Aleksi SuSe 54.19 0.23.17 47.15
35 Tuovinen Aleksi KuoSu 54.19 0.23.17 47.15
37 Lamminsivu Harri S-JKL 57.39 0.26.37 44.07
38 Oikarinen Markku S-JKL 59.08 0.28.06 42.80
39 Ketola Mikko SaPu 59.26 0.28.24 42.41
40 Silvasti Heikki MuuRa 1.01.49 0.30.47 40.61
41 Nieminen Timo TikSu 1.08.40 0.37.38 36.41
42 Nieminen Tommi TikSu 1.32.32 1.01.30 26.91
Hämäläinen Ari JRV KES -
Savolainen Eetu SiiRa EIL -
Valkonen Lauri IHR EIL -
Valkonen Henri IHR KES -
Bacys Modestas OSK Saka EIL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurminen Joonas JRV 38.15 0.00.00 56.79
2 Riikonen Jarno KangSK 43.01 0.04.46 46.71
3 Voutilainen Arto MuuRa 48.32 0.10.17 38.05
Vallittu Juha JRV EIL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hartman Janne VaajTe 27.25 0.00.00 54.44
2 Holm Jari ViiSu 29.12 0.01.47 50.26
3 Moisio Petri SaPu 29.32 0.02.07 48.85
4 Kajarinne Petri KeuKi 30.28 0.03.03 46.54
5 Sipponen Juha JRV 32.50 0.05.25 42.43
6 Mattila Tapio S-JKL 33.34 0.06.09 40.76
7 Tuovinen Timo KuoSu 33.44 0.06.19 39.82
8 Lehtonen Marko Hanka 36.18 0.08.53 36.32
9 Alamäki Arto KeuKi 43.24 0.15.59 29.81
10 Kohvakka Hannu Kalske 44.53 0.17.28 28.27

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Noponen Pekka S-JKL 30.45 0.00.00 57.14
2 Haanpää Tuomo TP 31.37 0.00.52 54.93
3 Heikkilä Ossi S-JKL 31.43 0.00.58 54.12
4 Koskinen Juha VaajTe 32.48 0.02.03 51.71
5 Ilmonen Matti IPR 35.59 0.05.14 46.57
6 Järvinen Jari VaajTe 36.38 0.05.53 45.19
7 Tuomala Jyrki S-JKL 39.17 0.08.32 41.63
8 Härkönen Antti PudU 44.58 0.14.13 35.92
9 Mäki Jukka Kalske 45.29 0.14.44 35.06
10 Kellokumpu Seppo KaSu 46.19 0.15.34 33.99
11 Ruokonen Jussi KeuKi 46.54 0.16.09 33.14
12 Jokinen Jussi Eräp 56.40 0.25.55 27.07
13 Reiman Markku JäPa 1.08.32 0.37.47 22.09
Kulmala Mika RR HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hirvensalo Jorma SaPu 30.12 0.00.00 59.79
2 Kärkkäinen Panu JRV 32.16 0.02.04 55.44
3 Valkonen Pasi IHR 32.42 0.02.30 54.18
4 Paukku Ismo ViPa 33.44 0.03.32 52.02
5 Martikainen Ari KeuKi 33.54 0.03.42 51.27
6 Korhonen Timo Hanka 34.17 0.04.05 50.20
7 Jylhä Seppo KäTa 34.29 0.04.17 49.42
8 Koponen Pekka LohiRa 35.39 0.05.27 47.33
9 Uotila Antti OrPo 37.27 0.07.15 44.60
10 Jurvakainen Jari S-JKL 38.11 0.07.59 43.30
11 Oikarinen Jarmo TP 38.22 0.08.10 42.65
12 Turunen Juha ViPa 40.35 0.10.23 39.90
13 Salonen Hannu KonnU 43.08 0.12.56 37.15
14 Koivumäki Jukka SiikSi 44.38 0.14.26 35.52
15 Liukkonen Jari IHR 47.17 0.17.05 33.18
16 Kalliokoski Arto PerhKi 48.13 0.18.01 32.18
17 Lehtola Juha SaPu 59.52 0.29.40 25.64
Lerssi Juha KPV EIL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Helle Markku SaPu 33.22 0.00.00 52.52
2 Nieminen Tapio JRV 33.26 0.00.04 51.95
3 Tolonen Juha Hanka 34.25 0.01.03 50.02
4 Raatikainen Seppo SaPu 36.36 0.03.14 46.61
5 Kantanen Kari ViiSu 36.53 0.03.31 45.83
6 Kurittu Lassi S-JKL 37.13 0.03.51 45.01
7 Huttunen Kalle KuoSu 39.17 0.05.55 42.25
8 Högnäs Tore Brahe 41.55 0.08.33 39.22
9 Koistinen Kari Navi 42.10 0.08.48 38.62
10 Peltonen Heikki IPR 42.18 0.08.56 38.14
11 Lepistö Heikki OrPo 43.58 0.10.36 36.34
12 Jylhä Kauko KäTa 44.41 0.11.19 35.41
13 Toikkanen Jukka PorvU 45.22 0.12.00 34.54
14 Matilainen Jorma S-JKL 46.31 0.13.09 33.35
15 Väätäinen Hannu ViPa 48.52 0.15.30 31.43
16 Kokkinen Veijo 57.27 0.24.05 26.47
17 Ahlqvist Hannu Raus 58.48 0.25.26 25.59
Hämynen Timo ÄäSa KES -
Liimatainen Ilpo SaPu EIL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lahti Jaakko S-JKL 30.41 0.00.00 47.58
2 Virtanen Matti ViPa 31.23 0.00.42 45.94
3 Mäkelä Martti SOC 31.25 0.00.44 45.31
4 Tarvonen Keijo Kalske 31.47 0.01.06 44.21
5 Myllyaho Lasse KeuKi 33.38 0.02.57 41.24
6 Äikäs Esko TikSu 35.35 0.04.54 38.46
7 Hirsimäki Raimo JäPa 35.51 0.05.10 37.67
8 Sompi Eero JRV 39.11 0.08.30 34.00
9 Oinonen Veikko ViiSu 39.15 0.08.34 33.47
10 Lehtiniemi Pekka SaSu 41.24 0.10.43 31.30
11 Salonen Kauko ViPa 51.47 0.21.06 24.67
12 Koskinen Toimi IHR 52.52 0.22.11 23.82
Immanen Pertti OrPo HYL -
Liukkonen Leo SaRa EIL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ruuskanen Seppo KuoSu 32.29 0.00.00 43.30
2 Ottelin Pekka JRV 33.57 0.01.28 41.11
3 Karppinen Eino SäynSa 34.30 0.02.01 40.13
4 Korhonen Pauli SäynSa 34.54 0.02.25 39.35
5 Krats Matti S-JKL 35.14 0.02.45 38.66
6 Hahto Matti OrPo 36.10 0.03.41 37.36
7 Korpinen Seppo RR 36.28 0.03.59 36.75
8 Sorri Seppo PihtTu 36.49 0.04.20 36.09
9 Häkkinen Risto ViPa 37.20 0.04.51 35.30
10 Kytöjoki Juhani Jyry 37.42 0.05.13 34.66
11 Lehtonen Matti SaRa 42.46 0.10.17 30.29
12 Saarinen Mikko KeuKi 44.09 0.11.40 29.09
13 Partanen Risto HyRa 48.45 0.16.16 26.12
14 Jakovlev Sulo SaRa 51.19 0.18.50 24.60
15 Mönttinen Erkki ViPa 59.52 0.27.23 20.90
16 Kauranen Jukka IPR 1.08.59 0.36.30 17.98
17 Talvisilta Tapio ViRuS 1.09.39 0.37.10 17.64
Mali Pentti LohiRa HYL -
Ihanainen Olavi SaPu HYL -
Tammela Seppo LaukU KES -
Penttinen Juha Mesik EIL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salmela Kosti PihtTu 25.51 0.00.00 43.85
2 Salo Jaakko SaPu 26.38 0.00.47 42.13
3 Oksanen Aaro SaPu 28.15 0.02.24 39.32
4 Keskinen Matti TikSu 28.45 0.02.54 38.24
5 Nieminen Mauno ViiSu 30.12 0.04.21 36.03
6 Reini Jaakko TikSu 30.19 0.04.28 35.52
7 Saarinen Pentti SaRa 30.31 0.04.40 34.91
8 Tolmunen Tauno RastiE4 30.39 0.04.48 34.39
9 Salo Markku LS-37 31.51 0.06.00 32.74
10 Kopra Valto OrPo 33.56 0.08.05 30.40
11 Mikkilä Mauno NivU 36.32 0.10.41 27.92
12 Puttonen Kalevi IPR 37.36 0.11.45 26.83
13 Hämäläinen Tauno ViPa 40.20 0.14.29 24.73
14 Valkonen Paavo Hanka 48.31 0.22.40 20.32
Näkkilä Matti RastiE4 HYL -
Rantala Eino SaPu KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koppelomäki Mikko EE 19.03 0.00.00 37.39
2 Hänninen Pentti MikVa 20.14 0.01.11 34.62
3 Moisio Paavo SaPu 22.51 0.03.48 30.14
4 Suutari Veikko JoKu 23.54 0.04.51 28.32
5 Salminen Pertti UurU 26.16 0.07.13 25.31
6 Häkkinen Tapani IPR 27.09 0.08.06 24.05
7 Halonen Valto KuoSu 29.35 0.10.32 21.67
8 Tolonen Mauri SaRa 37.27 0.18.24 16.80
9 Kiskonen Kauko IPR 42.40 0.23.37 14.47
10 Kiuru Aulis JRV 44.56 0.25.53 13.48

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rahm Väinö RastiE4 27.03 0.00.00 13.20
2 Hytönen Hannu IisVi 36.36 0.09.33 9.27
3 Enqvist Eino JRV 36.49 0.09.46 8.73
4 Katajamäki Erkki PetPet 38.49 0.11.46 7.82
Riihelä Pauli LS-37 EIL -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tuomala Misa S-JKL 26.05 0.00.00 61.02
2 Sulkula Ilari S-JKL 28.22 0.02.17 54.00
3 Sulkula Anton S-JKL 30.08 0.04.03 48.86
4 Kulmala Teemu SaPu 32.17 0.06.12 43.75
5 Häkkinen Kalle S-JKL 57.14 0.31.09 23.64
Lerssi Henri KPV EIL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tuomala Miro S-JKL 23.02 0.00.00 56.81
2 Saikko Antti LappRi 23.38 0.00.36 54.73
3 Koirikivi Anssi RasTiimi 25.52 0.02.50 49.42
4 Härkönen Aleksi PudU 26.55 0.03.53 46.93
5 Ilmonen Aleksi IPR 27.02 0.04.00 46.17
6 Sormunen Roope RastiE4 27.08 0.04.06 45.44
7 Jurvakainen Atte S-JKL 28.34 0.05.32 42.63
8 Sulkula Paulus S-JKL 29.49 0.06.47 40.34
9 Kalliokoski Jooseppi RasTiimi 31.11 0.08.09 38.09
10 Hannunen Otto S-JKL 32.20 0.09.18 36.27
11 Mörsky Matti KeuKi 35.00 0.11.58 33.07
12 Härkönen Taneli PudU 35.44 0.12.42 31.97
13 Alamäki Oskari KeuKi 49.21 0.26.19 22.84
14 Hartman Teemu S-JKL 53.42 0.30.40 20.71

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Sipiläinen Konsta S-JKL 20.14 0.00.00
2 Varis Henry RastiE4 21.45 0.01.31
3 Kirjavainen Elias S-JKL 23.58 0.03.44
4 Hämynen Jussu S-JKL 31.22 0.11.08
5 Hyttinen Jaakko RastiE4 53.28 0.33.14
6 Keurulainen Aksu RastiE4 59.25 0.39.11
Tuomala Mitri S-JKL EIL -
Jokikokko Oskari PudU EIL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lepo Vertti S-JKL 9.43 0.00.00
2 Lappalainen Joona Hanka 13.58 0.04.15
3 Varkoi Juho Kalske 15.18 0.05.35
4 Väisänen Leevi HS 16.23 0.06.40
5 Vaismaa Lassi S-JKL 19.29 0.09.46
6 Raivio Sampo-Tapio S-JKL 21.42 0.11.59
Lerssi Mitri KPV EIL -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Peltola Samuli KeuKi 13.47 0.00.00
2 Varis Lenny RastiE4 17.08 0.03.21
3 Järvinen Mikael KeuKi 31.27 0.17.40

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Sorri Sisu S-JKL 14.42 0.00.00
2 Kirjavainen Santeri S-JKL 16.38 0.01.56
3 Klemettinen Simo S-JKL 21.19 0.06.37
4 Nieminen Eero S-JKL 26.05 0.11.23

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Virta Elli RasKa 32.09 0.00.00 76.03
2 Anttila Liisa Koovee 33.00 0.00.51 73.33
3 Reponen Milka KeuKi 35.47 0.03.38 66.95
4 Sorri Erja AR 36.29 0.04.20 64.99
5 Mörsky Sonja KeuKi 36.38 0.04.29 64.06
6 Ahonen Laura KangSK 37.46 0.05.37 61.49
7 Uhotoinen Anu Delta 39.41 0.07.32 57.90
8 Kurittu Kaisa Kalske 41.07 0.08.58 55.29
9 Tallila Tiia Wing OK 43.22 0.11.13 51.86
10 Sivill Saana S-JKL 44.41 0.12.32 49.78
11 Savolainen Paula SiiRa 49.07 0.16.58 44.79
12 Ihanainen Eija SaPu 53.06 0.20.57 40.97
13 Alvoittu Elina ViPa 56.47 0.24.38 37.88
14 Lehtiniemi Iisa SaSu 57.28 0.25.19 37.01
15 Kastikainen-Kivelä Katri ViPa 1.12.32 0.40.23 28.98
Grigaite Evelina OSK Saka EIL -
Vuorinen Aini SaPu HYL -

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ketola Jaana HS 1.04.05 0.00.00
Spirig Regina Olrefio EIL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Päivinen Sonja KaSu 39.16 0.00.00 46.81
2 Karjalainen Päivi S-JKL 42.48 0.03.32 41.87
3 Lakanen Reetta VeVe 43.16 0.04.00 40.36
4 Löfbacka Sanna KPV 48.07 0.08.51 35.33
5 Salonen Kirsi AR 49.21 0.10.05 33.52
6 Vaismaa Taina S-JKL 54.45 0.15.29 29.37
7 Jämsén Miia MuuRa 1.09.21 0.30.05 22.53

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haanpää Kati TP 32.17 0.00.00 52.14
2 Mäki Nina JRV 33.51 0.01.34 48.66
3 Haapamäki Jatta Eräp 35.08 0.02.51 45.85
4 Hartman Paula S-JKL 36.13 0.03.56 43.49
5 Oksanen Anu SaPu 36.33 0.04.16 42.10
6 Kettumäki Kati Hanka 40.51 0.08.34 36.79
7 Lampinen Maarit KeuKi 41.39 0.09.22 35.22
8 Kahelin Anne S-JKL 45.59 0.13.42 31.11

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lepo Tarja S-JKL 28.25 0.00.00 30.49
2 Lahtinen Ulla S-JKL 32.25 0.04.00 25.39
3 Mankkinen Minna-Liisa S-JKL 34.48 0.06.23 22.41
4 Kosamo Maire PudU 51.00 0.22.35 14.44

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kihlström Kirsi Hanka 23.59 0.00.00 54.61
2 Oikarinen Sirkka TP 25.53 0.01.54 49.34
3 Tolvanen Marita MuuRa 29.44 0.05.45 41.85
4 Raatikainen Päivi LohiRa 31.11 0.07.12 38.85
5 Kärkkäinen Tarja JRV 31.54 0.07.55 36.95
6 Uotila Terhi OrPo 39.09 0.15.10 29.27
7 Tarvonen Sirpa Kalske 56.01 0.32.02 19.87

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ahlqvist Kristiina Raus 33.15 0.00.00
2 Väänänen Pirkko NilsNu 40.55 0.07.40

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ketola Sirkka SaPu 24.04 0.00.00 46.32
2 Ikonen Sinikka SaPu 27.45 0.03.41 38.16
3 Hyvärinen Vappu SaPu 28.21 0.04.17 35.39
4 Valkonen Pirjo Hanka 30.19 0.06.15 31.26

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mikkilä Ritva NivU 42.14 0.00.00 16.55
2 Oksanen Irja SaPu 42.29 0.00.15 15.22
3 Rantala Tarja SaPu 46.33 0.04.19 12.76

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nuoranne Hanna KeuKi 26.26 0.00.00 21.31
2 Nieminen Sole JRV 29.08 0.02.42 18.37
3 Koivunen Saara S-JKL 31.52 0.05.26 15.91
Palomäki Raija KeuKi HYL -

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jurvakainen Vuokko S-JKL 57.27 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kurri Noora SaRa 34.24 0.00.00
2 Kantanen Milla ViiSu 57.44 0.23.20

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyttinen Inkeri RastiE4 29.40 0.00.00 32.86
2 Sipiläinen Pinja S-JKL 31.21 0.01.41 29.93
3 Kokkinen Jemina JRV 34.45 0.05.05 25.95
4 Hannunen OIga S-JKL 36.36 0.06.56 23.64
5 Raivio Venla-Lyydia S-JKL 42.42 0.13.02 19.40

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Haanpää Anni TP 17.46 0.00.00
2 Klemettinen Veera S-JKL 17.56 0.00.10
3 Viholainen Elisa S-JKL 20.41 0.02.55
4 Vaismaa Silva S-JKL 24.34 0.06.48
5 Sulkula Evita S-JKL 26.34 0.08.48
6 Kovanen Maiju ViPa 26.47 0.09.01
7 Peltonen Elsa IPR 29.47 0.12.01
8 Kirvesmies Annika KuoSu 33.25 0.15.39
9 Kauppinen Johanna SaPu 34.10 0.16.24
10 Varkoi Aino Kalske 34.26 0.16.40
11 Kalliokoski Loviisa PerhKi 38.18 0.20.32
12 Katainen Katri KeuKi 51.57 0.34.11
13 Mäkinen Minna KeuKi 58.44 0.40.58

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kovanen Anu ViPa 11.47 0.00.00
2 Haanpää Kaisa TP 12.21 0.00.34
3 Voutilainen Viivi MuuRa 13.52 0.02.05
4 Näpänkangas Elsa S-JKL 13.57 0.02.10
5 Klemettinen Kaisa S-JKL 14.29 0.02.42
6 Kokkinen Ella JRV 17.20 0.05.33
7 Näpänkangas Aino S-JKL 18.29 0.06.42
Spirig Stina Olrefio HYL -

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Leppäsalmi Sara KeuKi 11.33 0.00.00
2 Rasimus Siiri S-JKL 12.28 0.00.55
3 Tuomala Miina-Maria S-JKL 14.57 0.03.24
4 Keurulainen Siiri RastiE4 14.59 0.03.26
5 Sivill Neea S-JKL 15.45 0.04.12
6 Hartman Sanni S-JKL 18.21 0.06.48
7 Karjalainen Venla-Linnea S-JKL 19.33 0.08.00
8 Hartman Henna S-JKL 19.40 0.08.07
9 Lepo Veera S-JKL 21.34 0.10.01
10 Voutilainen Lotta MuuRa 22.34 0.11.01
11 Järvinen Maria KeuKi 25.28 0.13.55
12 Sorri Sara S-JKL 44.55 0.33.22

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Jokinen Johanna Eräp 14.59 0.00.00
2 Heinänen Sanni SaPu 16.56 0.01.57
3 Kulmala Alisa RR 17.57 0.02.58
4 Lehtonen Ellanoora SaPu 22.40 0.07.41
5 Nieminen Asta S-JKL 31.00 0.16.01
6 Sivill Hilla S-JKL 40.15 0.25.16
Holm Peppiina ViiSu HYL -