FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
SU Aluemestaruus 2012 pitkä matka
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 36
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Parjanne Antti Lynx 1.10.21 0.00.00 91.91
2 Mänkärlä Janne Lynx 1.12.24 0.02.03 88.92
3 Saramäki Niklas Lynx 1.13.36 0.03.15 87.09
4 Liukkonen Matti Rajamäen 1.15.19 0.04.58 84.74
5 Sorsa Perttu Delta 1.15.50 0.05.29 83.80
6 Heikka Janne Delta 1.15.54 0.05.33 83.36
7 Saarinen Jarkko Delta 1.17.12 0.06.51 81.60
8 Nurminen Ilkka Helsingi 1.18.08 0.07.47 80.27
9 Loukkalahti Marko Delta 1.18.13 0.07.52 79.83
10 Kleemola Lauri Lynx 1.20.53 0.10.32 76.85
11 Oksanen Tommi Helsingi 1.21.05 0.10.44 76.32
12 Luoma Ville Delta 1.21.44 0.11.23 75.38
13 Laine Tuomo Delta 1.21.58 0.11.37 74.82
14 Niemi Pyry Rajamäen 1.22.45 0.12.24 73.78
15 Lindberg Aapo Rajamäen 1.24.04 0.13.43 72.29
16 Mattila Aleksi Lynx 1.24.56 0.14.35 71.23
17 Räty Harri Delta 1.25.46 0.15.25 70.22
18 Airila Markus Keravan 1.26.14 0.15.53 69.51
19 Metsälä Tuomas Lynx 1.27.42 0.17.21 68.04
20 Juutilainen Ilkka Lynx 1.30.07 0.19.46 65.90
21 Tapola Lauri Rasti-Jy 1.31.43 0.21.22 64.45
22 Moisander Olli Rasti-Vi 1.32.23 0.22.02 63.69
23 Paasikoski Antti Rajamäen 1.32.30 0.22.09 63.31
24 Pajala Tommi Espoon S 1.34.31 0.24.10 61.66
25 Laakso Mikko Helsingi 1.35.35 0.25.14 60.69
26 Laisev Aleksei Keravan 1.42.13 0.31.52 56.48
27 Skinnari Juha Pihkanis 1.48.16 0.37.55 53.06
28 Lassila Jussi Pitäjänm 1.51.12 0.40.51 51.42
29 Salmi Antti Helsingi 1.59.03 0.48.42 47.79
30 Lahtinen Ismo Otanieme 2.20.01 1.09.40 40.44
31 Tolvanen Leo Pihkanis 2.24.43 1.14.22 38.93
32 Rehberger Markku Helsingi 2.56.58 1.46.37 31.68
Kujanpää Juuso Lynx KES -
Leskinen Aapo Lynx KES -
Ernamo Jussi Helsingi KES -
Pyymäki Leo Espoon S HYL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Packalen Totte Lynx 1.03.55 0.00.00 75.03
2 Sillanpää Sampo Hyvinkää 1.07.10 0.03.15 70.69
3 Niemi Tuomas Lynx 1.07.23 0.03.28 69.75
4 Laaksonen Markku Helsingi 1.08.15 0.04.20 68.16
5 Levijoki Sami Delta 1.08.58 0.05.03 66.76
6 Kemppi Joni Rajamäen 1.10.39 0.06.44 64.49
7 Nikkinen Jari Delta 1.10.59 0.07.04 63.51
8 Salonen Kari Helsingi 1.14.33 0.10.38 59.83
9 Kipinoinen Markku Lynx 1.14.58 0.11.03 58.86
10 Nurmilaukas Ville Leppävaa 1.16.10 0.12.15 57.30
11 Rantala Tommy Karkki-R 1.17.55 0.14.00 55.40
12 Autio Rauno Karkki-R 1.34.15 0.30.20 45.29
13 Johansson Tuomas Helsingi 1.37.51 0.33.56 43.13
14 Uusi-Simola Arto Mäntsälä 1.57.37 0.53.42 35.47
15 Niemi Aki Hyvinkää 2.01.38 0.57.43 33.91
Hämäläinen Petri Pihkanis KES -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 34
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Erkkilä Jukka Rajamäen 1.00.44 0.00.00 74.02
2 Tala Tuomas Delta 1.01.19 0.00.35 72.99
3 Boström Mikael Lynx 1.04.00 0.03.16 69.61
4 Pulli Antero Rajamäen 1.05.53 0.05.09 67.31
5 Kivilaakso Sami Lynx 1.06.15 0.05.31 66.63
6 Pohjasvuo Pasi Espoon S 1.06.35 0.05.51 65.99
7 Loukkalahti Mika Espoon S 1.07.48 0.07.04 64.50
8 Havento Jukka Karkki-R 1.09.42 0.08.58 62.45
9 Suominen Manne Delta 1.10.30 0.09.46 61.45
10 Malinen Mika Helsingi 1.10.48 0.10.04 60.90
11 Kivilaakso Janne Lynx 1.10.57 0.10.13 60.48
12 Liljeström Kimmo Helsingi 1.11.06 0.10.22 60.07
13 Larmala Juha-Pekka Espoon S 1.11.26 0.10.42 59.50
14 Tervakangas Tommi Espoon S 1.11.41 0.10.57 59.01
15 Tähtinen Timo Helsingi 1.12.02 0.11.18 58.44
16 Asklöf Tom Lynx 1.14.36 0.13.52 56.16
17 Pohjola Pasi Lynx 1.15.00 0.14.16 55.58
18 Haaramo Panu Espoon S 1.15.04 0.14.20 55.26
19 Palmen Henrik Espoon S 1.15.32 0.14.48 54.65
20 Tilli Juha Lynx 1.16.18 0.15.34 53.83
21 Rytkönen Veli-Matti Espoon S 1.18.15 0.17.31 52.23
22 Toivanen Samuli Delta 1.18.41 0.17.57 51.68
23 Hytönen Harri Delta 1.19.36 0.18.52 50.83
24 Lahtinen Jukka Delta 1.20.10 0.19.26 50.22
25 Nikkinen Jyrki Hyvinkää 1.22.43 0.21.59 48.42
26 Rantamäki Reko Helsingi 1.26.32 0.25.48 46.05
27 Hölttä Sami Hyvinkää 1.27.36 0.26.52 45.26
28 Sundström Sami Helsingi 1.41.26 0.40.42 38.88
29 Plit Herkko Lynx 1.47.56 0.47.12 36.35
30 Mustonen Ari Helsingi 1.52.43 0.51.59 34.63
31 Forma Pauli Delta 1.55.39 0.54.55 33.57
32 Savela Pauli Rajamäen 2.11.43 1.10.59 29.32
Pitkänen Jaakko Rajamäen KES -
Ericsson Mattias Lynx KES -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 46
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lindroos Jarmo Espoon S 1.03.25 0.00.00 69.11
2 Oksanen Teijo Helsingi 1.03.36 0.00.11 68.68
3 Jylhä Jouko Espoon S 1.04.05 0.00.40 67.94
4 Mättölä Ali Espoon S 1.05.25 0.02.00 66.33
5 Matilainen Kari Helsingi 1.06.58 0.03.33 64.58
6 Heiskanen Pasi Helsingi 1.08.26 0.05.01 62.98
7 Ojanen Tuomas Helsingi 1.10.16 0.06.51 61.13
8 Ylä-Oijala Pasi Keravan 1.10.29 0.07.04 60.73
9 Kälviäinen Sami Helsingi 1.10.37 0.07.12 60.41
10 Huttunen Matti Pihkanis 1.10.49 0.07.24 60.03
11 Kyhäräinen Jukka Helsingi 1.11.40 0.08.15 59.12
12 Kahiala Jari Pihkanis 1.11.56 0.08.31 58.70
13 Borgenström Jussi Hyvinkää 1.12.06 0.08.41 58.36
14 Turpiainen Janne Hyvinkää 1.14.21 0.10.56 56.39
15 Hakulinen Pekka Espoon S 1.15.25 0.12.00 55.40
16 Kuuluvainen Juha Espoon S 1.16.23 0.12.58 54.51
17 Kulmala Mika Rajamäen 1.16.51 0.13.26 53.99
18 Jaatinen Tapio Espoon S 1.19.06 0.15.41 52.27
19 Annala Tapio Helsingi 1.19.42 0.16.17 51.69
20 Heikkinen Jussi Espoon S 1.21.09 0.17.44 50.59
21 Niinimäki Risto Pihkanis 1.21.42 0.18.17 50.07
22 Launonen Jarmo Keravan 1.22.12 0.18.47 49.59
23 Karttunen Markku Kevytrak 1.22.23 0.18.58 49.30
24 Pietikäinen Timo Pihkanis 1.23.52 0.20.27 48.25
25 Saranen Aki Helsingi 1.25.20 0.21.55 47.25
26 Nietosjärvi Tommi Pihkanis 1.26.50 0.23.25 46.27
27 Karling Harri Pihkanis 1.27.47 0.24.22 45.60
28 Sorri Pertti Rastihau 1.28.48 0.25.23 44.91
29 Heikkilä Matti Mäntsälä 1.29.30 0.26.05 44.40
30 Karjalainen Heikki Raisu Lu 1.29.56 0.26.31 44.02
31 Ijas Markku Raisu Lu 1.30.24 0.26.59 43.63
32 Valtonen Jari Helsingi 1.30.52 0.27.27 43.25
33 Jutila Janne Espoon S 1.32.34 0.29.09 42.30
34 Ikäheimo Seppo Espoon S 1.33.35 0.30.10 41.68
35 Koskinen Ilkka Delta 1.34.05 0.30.40 41.31
36 Puolakanaho Mikko Hyvinkää 1.34.16 0.30.51 41.07
37 Rehn Pekka Lynx 1.35.21 0.31.56 40.45
38 Ruokonen Kim Pihkanis 1.37.54 0.34.29 39.25
39 Rantala Antti Pihkanis 1.38.31 0.35.06 38.85
40 Mikkola Sakari Helsingi 1.43.12 0.39.47 36.95
41 Rantanen Timo Keravan 1.50.30 0.47.05 34.38
42 Hakuli Kari Keravan 1.50.52 0.47.27 34.13
43 Jakobsson Harri Espoon S 1.59.28 0.56.03 31.55
44 Launis Kasperi Raisu Lu 2.05.46 1.02.21 29.85
45 Reiman Markku Järvenpä 2.29.29 1.26.04 25.02
Savilahti Petri Lynx KES -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 28
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heikkinen Jarmo Hyvinkää 1.01.08 0.00.00 63.19
2 Enroth Ari Rajamäen 1.02.44 0.01.36 61.24
3 Parviainen Ari Keravan 1.05.11 0.04.03 58.61
4 Parnetti Roy Hyvinkää 1.06.53 0.05.45 56.80
5 Kauppinen Tuomo Hyvinkää 1.07.13 0.06.05 56.20
6 Ahvonen Jyrki Helsingi 1.09.55 0.08.47 53.72
7 Vänttinen Harri Espoon S 1.10.32 0.09.24 52.95
8 Nykänen Asko Mäntsälä 1.10.51 0.09.43 52.41
9 Hänninen Jukka Delta 1.10.56 0.09.48 52.04
10 Paulin Arvo Delta 1.11.37 0.10.29 51.25
11 Autio Ossi Hyvinkää 1.13.03 0.11.55 49.95
12 Väisänen Juha Mäntsälä 1.14.41 0.13.33 48.57
13 Salmenkylä Veli Matti Helsingi 1.15.13 0.14.05 47.94
14 Hietaoja Jarkko Helsingi 1.16.09 0.15.01 47.07
15 Fogelholm Mikael Keravan 1.16.50 0.15.42 46.37
16 Lampinen Raino Helsingi 1.17.23 0.16.15 45.76
17 Ritakallio Timo Lynx 1.18.50 0.17.42 44.65
18 Reinikka Kenneth Hyvinkää 1.21.08 0.20.00 43.12
19 Puustinen Tuomo Pihkanis 1.22.04 0.20.56 42.37
20 Toppari Mauri Delta 1.23.41 0.22.33 41.29
21 Pajuoja Pekka Lynx 1.24.10 0.23.02 40.80
22 Vänttinen Klaus Delta 1.27.39 0.26.31 38.93
23 Veikkolainen Arsi Helsingi 1.28.18 0.27.10 38.40
24 Kiviniitty Jyrki Helsingi 1.28.58 0.27.50 37.87
25 Hyvönen Reijo Helsingi 1.31.03 0.29.55 36.77
26 Puputti Ilpo Delta 1.33.23 0.32.15 35.62
27 Nummela Arto Mäntsälä 1.40.34 0.39.26 32.87
28 Laakso Jarmo Helsingi 1.58.17 0.57.09 27.76

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 30
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niemi Arto Rajamäen 57.19 0.00.00 64.05
2 Valkonen Timo Rajamäen 58.01 0.00.42 62.95
3 Salmi Veijo Rajamäen 59.58 0.02.39 60.58
4 Saramäki Jukka Lynx 1.00.02 0.02.43 60.20
5 Malinen Jouko Helsingi 1.00.53 0.03.34 59.05
6 Lehto Esa Helsingi 1.03.49 0.06.30 56.04
7 Liimatainen Heikki Riihimäe 1.05.04 0.07.45 54.67
8 Popov Oleg Pihkanis 1.10.11 0.12.52 50.41
9 Jumppanen Jarmo Pihkanis 1.11.20 0.14.01 49.33
10 Ojapalo Ilkka Rajamäen 1.13.13 0.15.54 47.80
11 Heinonen Veli-Matti Delta 1.13.17 0.15.58 47.50
12 Suvitaival Pekka Mäntsälä 1.14.03 0.16.44 46.75
13 Herranen Timo Rasti-Jy 1.18.49 0.21.30 43.68
14 Pigg Seppo Mäntsälä 1.20.24 0.23.05 42.59
15 Hulkkonen Heikki Pihkanis 1.23.20 0.26.01 40.86
16 Pettersson Staffan Lynx 1.24.03 0.26.44 40.29
17 Ahlqvist Hannu Raisu Lu 1.25.24 0.28.05 39.43
18 Toikkanen Jukka Porvoon 1.25.36 0.28.17 39.11
19 Glad Timo Rasti-Jy 1.28.59 0.31.40 37.41
20 Aalto Antti Riihimäe 1.32.23 0.35.04 35.83
21 Vainikka Jari Raisu Lu 1.35.27 0.38.08 34.48
22 Mäkisara Kai Pihkanis 1.35.34 0.38.15 34.24
23 Lahtinen Jouko Helsingi 1.39.18 0.41.59 32.76
24 Turunen Ismo Rajamäen 1.40.23 0.43.04 32.22
25 Kapanen Jarmo Riihimäe 1.44.32 0.47.13 30.76
26 Jumppanen Heimo Pihkanis 1.52.54 0.55.35 28.31
27 Saleva Mikko Tuusulan 2.00.53 1.03.34 26.28
Viitasalo Harri Riihimäe HYL -
Valonen Tapani Karkki-R KES -
Raiko Markku Hyvinkää KES -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 35
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saarinen Heikki Mäntsälä 56.55 0.00.00 60.29
2 Turku Vesa Helsingi 57.24 0.00.29 59.52
3 Savelainen Jouni Helsingi 58.37 0.01.42 58.02
4 Liljedahl Jorma Helsingi 1.01.57 0.05.02 54.66
5 Parkkonen Reima Pihkanis 1.02.22 0.05.27 54.05
6 Lassila Heikki Pitäjänm 1.02.47 0.05.52 53.45
7 Tolvanen Mauri Leppävaa 1.04.44 0.07.49 51.60
8 Tervo Vesa Rajamäen 1.06.10 0.09.15 50.26
9 Väätäinen Seppo Espoon S 1.06.40 0.09.45 49.65
10 Uljas Risto Rasti-Jy 1.07.55 0.11.00 48.52
11 Ruotsalainen Reino Keravan 1.08.59 0.12.04 47.55
12 Helkkula Simo Pitäjänm 1.09.46 0.12.51 46.80
13 Saukonoja Jouni Porvoon 1.10.13 0.13.18 46.28
14 Kurvinen Veijo Länsi-Uu 1.10.27 0.13.32 45.91
15 Vähänen Jukka Hyvinkää 1.12.12 0.15.17 44.59
16 Uusi-Simola Yrjö Mäntsälä 1.14.02 0.17.07 43.28
17 Nippala Juhani Rasti-Jy 1.16.33 0.19.38 41.66
18 Lindberg Pekka Leppävaa 1.16.58 0.20.03 41.24
19 Moisander Jouni Rasti-Vi 1.17.58 0.21.03 40.52
20 Tarvainen Juhani Pitäjänm 1.22.48 0.25.53 37.97
21 Laukka Ville Raisu Lu 1.24.01 0.27.06 37.24
22 Nykänen Pentti Rasti-Jy 1.24.36 0.27.41 36.80
23 Vuorio Olavi Järvenpä 1.25.42 0.28.47 36.15
24 Tolvanen Harri Pihkanis 1.26.07 0.29.12 35.80
25 Kangasaho Simo Delta 1.26.19 0.29.24 35.54
26 Hotti Reino Helsingi 1.26.58 0.30.03 35.10
27 Holappa Paavo Tuusulan 1.27.05 0.30.10 34.88
28 Niemi Ilkka Espoon S 1.27.15 0.30.20 34.64
29 Mäkilä Matti Rasti-Vi 1.33.27 0.36.32 32.18
30 Terävä Seppo XYZ 1.35.40 0.38.45 31.28
31 Heiskanen Risto Espoon S 1.43.46 0.46.51 28.69
32 Harju Hannu Espoon S 1.47.43 0.50.48 27.50
33 Kukkasjärvi Tapio Rajamäen 1.58.08 1.01.13 24.95
Nieminen Pertti Rajamäen HYL -
Kyckling Veli-Matti Helsingi KES -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 42
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Valtee Pertti Helsingi 58.16 0.00.00 52.01
2 Wessman Risto Delta 58.23 0.00.07 51.72
3 Laine Eero Delta 1.00.25 0.02.09 49.79
4 Mustranta Antti Helsingi 1.02.38 0.04.22 47.85
5 Pajala Tauno Espoon S 1.02.42 0.04.26 47.63
6 Valldén Kari Leppävaa 1.02.52 0.04.36 47.32
7 Hyvönen Eero Porvoon 1.03.28 0.05.12 46.70
8 Korpinen Seppo Rajamäen 1.03.40 0.05.24 46.38
9 Inkinen Paavo Rasti-Jy 1.04.01 0.05.45 45.95
10 Sirola Risto Keravan 1.04.20 0.06.04 45.56
11 Mäkilä Ilmari Espoon S 1.06.37 0.08.21 43.83
12 Liljeström Åge Helsingi 1.06.45 0.08.29 43.57
13 Sane Kari Helsingi 1.06.55 0.08.39 43.30
14 Erkiö Hannu Helsingi 1.07.08 0.08.52 42.99
15 Rönkkö Paavo Espoon S 1.07.12 0.08.56 42.79
16 Niinimäki Jukka Hyvinkää 1.07.45 0.09.29 42.28
17 Kuokkanen Seppo Pihkanis 1.07.56 0.09.40 42.00
18 Aunula Jukka Rasti-Jy 1.09.10 0.10.54 41.09
19 Reijula Tapio Mesikämm 1.09.44 0.11.28 40.60
20 Kivistö Erkki Pihkanis 1.09.50 0.11.34 40.38
21 Kytöjoki Juhani Rasti-Jy 1.11.00 0.12.44 39.56
22 Luoma Simo Pihkanis 1.11.30 0.13.14 39.13
23 Saarinen Olli Delta 1.12.30 0.14.14 38.44
24 Laine Juhani Delta 1.12.55 0.14.39 38.06
25 Mäkinen Matti Mesikämm 1.14.04 0.15.48 37.32
26 Isoherranen Seppo Helsingi 1.15.39 0.17.23 36.40
27 Eklund Rolf Helsingi 1.15.43 0.17.27 36.22
28 Kinnari Seppo Pihkanis 1.18.12 0.19.56 34.93
29 Tuliniemi Esko Pihkanis 1.20.20 0.22.04 33.86
30 Varjonen Antero Rajamäen 1.20.54 0.22.38 33.49
31 Bäckström Pentti Karkki-R 1.22.10 0.23.54 32.83
32 Kuhmonen Kalle Helsingi 1.23.35 0.25.19 32.15
33 Partanen Paavo Hyvinkää 1.24.38 0.26.22 31.62
34 Peitsala Osmo Helsingi 1.27.11 0.28.55 30.56
35 Rajamäki Jussi Helsingi 1.28.29 0.30.13 29.99
36 Salmela Markku Riihimäe 1.28.39 0.30.23 29.81
37 Peltonen Pekka Mäntsälä 1.32.32 0.34.16 28.44
38 Koivula Keijo Hyvinkää 1.35.46 0.37.30 27.36
39 Helin Jorma Rasti-Jy 1.37.40 0.39.24 26.72
40 Paasikallio Martti Järvenpä 1.45.15 0.46.59 24.69
Latvasto Erkki Helsingi HYL -
Reinikainen Pentti Rasti-Jy HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 37
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nikkinen Yrjö Hyvinkää 49.49 0.00.00 48.14
2 Tiira Pentti Lynx 50.28 0.00.39 47.32
3 Tolonen Kalle Mesikämm 50.32 0.00.43 47.06
4 Leino Reijo Hiidenki 51.24 0.01.35 46.08
5 Palomäki Mikko Hyvinkää 52.39 0.02.50 44.79
6 Vänttinen Seppo Espoon S 53.11 0.03.22 44.15
7 Österberg Reino Leppävaa 57.37 0.07.48 40.58
8 Karjalainen Jouko Helsingi 58.02 0.08.13 40.12
9 Aittamäki Pentti Pihkanis 59.04 0.09.15 39.25
10 Elomaa Pekka Espoon S 59.08 0.09.19 39.04
11 Kanerva Unto Rasti-Jy 1.00.00 0.10.11 38.31
12 Kettunen Seppo Rasti-Jy 1.00.06 0.10.17 38.08
13 Wastimo Reijo Pihkanis 1.00.16 0.10.27 37.80
14 Ovaskainen Jorma Helsingi 1.00.51 0.11.02 37.28
15 Punkero Toivo Hyvinkää 1.00.54 0.11.05 37.08
16 Setälä Toivo Järvenpä 1.03.22 0.13.33 35.48
17 Vilenius Markku Rasti-Jy 1.03.39 0.13.50 35.17
18 Kämäräinen Pentti Hiidenki 1.04.24 0.14.35 34.60
19 Perkinen Osmo Pihkanis 1.07.03 0.17.14 33.09
20 Åberg Karl-Erik Espoon S 1.07.11 0.17.22 32.87
21 Seppä Matti Helsingi 1.08.37 0.18.48 32.04
22 Juntunen Olli Helsingi 1.10.17 0.20.28 31.14
23 Paasonen Seppo Pihkanis 1.13.04 0.23.15 29.81
24 Raimovaara Erkki Helsingi 1.13.39 0.23.50 29.44
25 Grönroos Osmo Leppävaa 1.14.37 0.24.48 28.93
26 Lindeman Osmo Helsingi 1.16.34 0.26.45 28.06
27 Koponen Pentti Espoon S 1.16.37 0.26.48 27.91
28 Numminen Kimmo Mellunky 1.16.47 0.26.58 27.72
29 Mattila Pertti Helsingi 1.18.05 0.28.16 27.13
30 Väyrynen Heikki Espoon S 1.18.23 0.28.34 26.90
31 Karila Veijo Pihkanis 1.18.25 0.28.36 26.76
32 Kemppainen Eero Helsingi 1.19.44 0.29.55 26.19
33 Junttila Olavi Helsingi 1.21.04 0.31.15 25.64
34 Grundström Oiva Rasti-Jy 1.30.03 0.40.14 22.97
35 Syväterä Pekka Riihimäe 1.34.10 0.44.21 21.86
36 Ollikainen Eero Helsingi 1.42.45 0.52.56 19.94
Koskinen Lennart Espoon S KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jokinen Eino Hyvinkää 44.22 0.00.00 39.05
2 Ruokonen Keijo Helsingi 49.31 0.05.09 34.62
3 Pajuoja Reino Espoon S 50.07 0.05.45 33.83
4 Aho Mauri Helsingi 51.58 0.07.36 32.27
5 Hurme Heikki Helsingi 52.01 0.07.39 31.88
6 Vartiainen Kalevi Espoon S 1.00.18 0.15.56 27.20
7 Lahti Heikki Leppävaa 1.01.50 0.17.28 26.22
8 Jalava Reino Keravan 1.04.34 0.20.12 24.82
9 Kangasmaa Asko Keravan 1.05.45 0.21.23 24.09
10 Kärki Viljo Espoon S 1.09.15 0.24.53 22.61
11 Tarvainen Kalevi Helsingi 1.11.10 0.26.48 21.74
12 Kesti Vilho Helsingi 1.17.08 0.32.46 19.82
13 Pohtala Niilo Keravan 1.17.52 0.33.30 19.39
14 Ijas Johannes Keravan 1.34.35 0.50.13 15.77
Mäkinen Lasse Rastihau HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laurila Pertti Espoon S 40.49 0.00.00 31.40
2 Asikainen Ville XYZ 48.54 0.08.05 25.65
3 Vanhala Toivo Pihkanis 1.01.18 0.20.29 20.01
4 Luonteri Tapani XYZ 1.10.01 0.29.12 17.13
5 Koivisto Johan Tapanila 1.12.59 0.32.10 16.06
Partanen Antero Rasti-Vi KES -
Korpijaakko Pekka Espoon S KES -
Kimpimäki Kauko XYZ HYL -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vesanto Anssi Espoon S 1.08.09 0.00.00 68.78
2 Leskinen Antti-Pekka Lynx 1.08.22 0.00.13 66.85
3 Aaltio Aapo Rajamäen 1.12.44 0.04.35 61.23
4 Seppälä Otso Rajamäen 1.22.49 0.14.40 52.36
5 Kokkila Kalle Espoon S 1.26.33 0.18.24 48.74
Aaltonen Lassi Helsingi KES -
Hänninen Jarkko Delta KES -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kangas Veli Helsingi 50.41 0.00.00 74.02
2 Laugesaar Tonis Delta 52.24 0.01.43 70.70
3 Loukkalahti Otto Delta 54.15 0.03.34 67.43
4 Syrjäläinen Arttu Helsingi 55.10 0.04.29 65.46
5 Tupitsa Juuso Helsingi 56.32 0.05.51 63.04
6 Loukkalahti Vilho Delta 56.36 0.05.55 62.14
7 Saleva Eero Tuusulan 57.02 0.06.21 60.85
8 Roininen Lauri Helsingi 1.02.43 0.12.02 54.58
9 Lahtinen Atte Helsingi 1.13.09 0.22.28 46.16
10 Mäenpää Aleksi Tuusulan 1.14.34 0.23.53 44.65
11 Tuomaala Eero Tuusulan 1.15.22 0.24.41 43.56
12 Pietari Marko Hyvinkää 1.45.15 0.54.34 30.74
Koskinen Miika Rajamäen KES -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Raitanen Topi Tuusulan 43.07 0.00.00 62.67
2 Syrjäläinen Topi Helsingi 45.07 0.02.00 58.99
3 Suominen Eemeli Delta 45.56 0.02.49 57.06
4 Hanhijärvi Petrus Espoon A 47.35 0.04.28 54.23
5 Ikäheimo Ilmari Espoon S 48.31 0.05.24 52.35
6 Sarparanta Niklas Lynx 57.05 0.13.58 43.78
7 Kulagin Artur Helsingi 1.00.18 0.17.11 40.78
8 Nummela Arttu Mäntsälä 1.01.17 0.18.10 39.46
9 Hulkkonen Mikko Pihkanis 1.02.14 0.19.07 38.21
10 Niskanen Tuomo Mäntsälä 1.13.22 0.30.15 31.86
Lindroos Adiel Helsingi HYL -

Sarja H15
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hietaoja Atte Helsingi 30.08 0.00.00 60.65
2 Tulonen Benjamin Delta 30.52 0.00.44 58.69
3 Heikkilä Ollipekka Lynx 31.35 0.01.27 56.84
4 Sorsa Aleksi Pihkanis 33.30 0.03.22 53.11
5 Pernu Lari Espoon S 37.33 0.07.25 46.95
6 Puputti Tuomas Delta 39.27 0.09.19 44.28
7 Louhi Johannes Helsingi 43.42 0.13.34 39.61
8 Kivinen Vinsci Hyvinkää 45.16 0.15.08 37.88
9 Salmenkylä Anton Helsingi 47.57 0.17.49 35.42
10 Koskenmäki Erno Porvoon 49.18 0.19.10 34.13
11 Linjama Aapo Espoon S 49.38 0.19.30 33.57
12 Rauhala Juha Espoon S 49.41 0.19.33 33.21
13 Jumppanen Oskari Hyvinkää 50.18 0.20.10 32.49
14 Ursin Antti Lynx 53.01 0.22.53 30.52
15 Niemi Kasperi Helsingi 57.08 0.27.00 28.04
16 Pietikäinen Aleksi Pihkanis 1.04.05 0.33.57 24.74
17 Vehmas Miika Espoon S 1.04.57 0.34.49 24.17
Larmala Niko Espoon S KES -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Heikkilä Tuomas Mäntsälä 21.23 0.00.00
2 Lampinen Aaro Mäntsälä 23.41 0.02.18
3 Koikkalainen Severi Pihkanis 24.38 0.03.15
4 Hakuli Tommi Keravan 25.01 0.03.38
5 Tiljander Ville Hyvinkää 26.56 0.05.33
6 Lahtinen Vesa Delta 27.51 0.06.28
7 Lehtoranta Teemu Tuusulan 28.07 0.06.44
8 Mustonen Teemu Helsingi 32.18 0.10.55
9 Reijonen Kasperi Porvoon 33.28 0.12.05
10 Mäki-Petäys Matias Espoon A 33.33 0.12.10
11 Laajaniemi Lauri Rajamäen 38.35 0.17.12

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tala Miika Helsingi 20.29 0.00.00
2 Lampinen Juuso Helsingi 21.45 0.01.16
3 Niemi Topias Helsingi 23.22 0.02.53
4 Seppälä Pyry Rajamäen 25.06 0.04.37
5 Mäntylä Konsta Lynx 25.28 0.04.59
6 Otsamo Veeti Helsingi 26.41 0.06.12
7 Rehn Ville Lynx 28.17 0.07.48
8 Hölttä Santeri Hyvinkää 34.44 0.14.15
9 Ylönen Arttu Hyvinkää 40.19 0.19.50
10 Mattila Verneri Helsingi 41.50 0.21.21
11 Lehikoinen Elias Espoon S 42.21 0.21.52
12 Saarinen Akseli Rajamäen 49.55 0.29.26
13 Munck Sakari Espoon S 58.12 0.37.43
14 Savolainen Esa Pihkanis 1.26.36 1.06.07
Laakso Asser Rajamäen HYL -
Angerpuro Aaro Helsingi HYL -
Saarinen Topi Keravan KES -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Roine Leevi Delta 16.35 0.00.00
2 Rautio Mikael Espoon S 20.34 0.03.59
3 Toivanen Eemeli Delta 21.53 0.05.18
4 Asklöf Henrik Lynx 22.04 0.05.29
5 Viskari Juuso Delta 22.42 0.06.07
5 Syrjäläinen Lauri Helsingi 22.42 0.06.07
7 Koskinen Joni Rajamäen 23.21 0.06.46
8 Tervakangas Mikko Espoon S 24.09 0.07.34
9 Salonen Aapo Helsingi 24.53 0.08.18
10 Malmberg Henri Helsingi 26.03 0.09.28
11 Äikäs Matias Delta 27.15 0.10.40
12 Heinonen Paavo Helsingi 28.42 0.12.07
13 Vaenerberg Niko Mäntsälä 29.30 0.12.55
14 Salmenkylä Johannes Helsingi 31.07 0.14.32
15 Kinnunen Valtteri Mäntsälä 34.39 0.18.04
16 Seppälä Santeri Tuusulan 38.38 0.22.03
17 Mannonen Ville Helsingi 42.11 0.25.36
18 Ignatius Aapo Helsingi 49.05 0.32.30
19 Lamberg Benjamin Keravan 55.21 0.38.46
Väisänen Leevi Helsingi HYL -
Raitola Sami Lynx HYL -

Sarja H11TR
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koskenmäki Ilari Porvoon 17.34 0.00.00
2 Autio Wertti Hyvinkää 18.06 0.00.32
3 Puupponen Lauri Espoon S 19.20 0.01.46
4 Koivunen Janne Mäntsälä 19.34 0.02.00
5 Haltia Ilari Rajamäen 21.15 0.03.41
6 Reijonen Oskari Porvoon 23.01 0.05.27
7 Hursti Otso Espoon S 23.19 0.05.45
8 Annala Teemu Helsingi 24.52 0.07.18
9 Rosenblad Kristian Mäntsälä 37.01 0.19.27
Saarinen Tapio Keravan HYL -
Angerpuro Iivo Helsingi HYL -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 47
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kemppi Topias Rajamäen 13.46 0.00.00
2 Sorsa Antti Pihkanis 13.50 0.00.04
3 Boström Kristian Lynx 14.22 0.00.36
4 Ruuskanen Tuomas Mäntsälä 15.05 0.01.19
5 Rantanen Matias Keravan 15.09 0.01.23
6 Pajuoja Otso Espoon S 15.35 0.01.49
7 Roininen Henri Järvenpä 15.42 0.01.56
8 Koskinen Olli Delta 16.14 0.02.28
9 Koskenvuo Aku Espoon S 16.17 0.02.31
10 Hanhijärvi Paulus Espoon A 17.02 0.03.16
11 Paavola Eetu Keravan 17.53 0.04.07
12 Uusi-Simola Eemeli Mäntsälä 17.59 0.04.13
13 Mbembela Karim Lynx 18.03 0.04.17
14 Rautio Daniel Espoon S 18.20 0.04.34
15 Laakso Ilari Rajamäen 18.26 0.04.40
16 Haapala Oskar Rajamäen 18.56 0.05.10
17 Vesterinen Veeti Hyvinkää 19.11 0.05.25
18 Tervakangas Juuso Espoon S 19.30 0.05.44
19 Koponen Matias Lynx 19.32 0.05.46
20 Raasakka Jussi Espoon S 19.35 0.05.49
21 Pekkala Tuukka Espoon S 19.46 0.06.00
22 Maronen Matias Lynx 20.15 0.06.29
22 Määttälä Mikko Espoon S 20.15 0.06.29
24 Fritzen Florian Karjaan 20.25 0.06.39
25 Pelkonen Elias Mäntsälä 20.27 0.06.41
26 Roininen Aapo Helsingi 20.42 0.06.56
27 Liljeström Tommi Helsingi 21.27 0.07.41
28 Forma Akseli Karjaan 22.28 0.08.42
29 Väisänen Lenni Helsingi 23.00 0.09.14
30 Forma Olli Karjaan 24.35 0.10.49
31 Laatu Antti Helsingi 25.40 0.11.54
32 Hursti Juho Espoon S 25.44 0.11.58
33 Hassinen Santtu Hyvinkää 26.39 0.12.53
34 Koivula Emil Helsingi 26.50 0.13.04
35 Leiniö Juho Pihkanis 27.20 0.13.34
36 Maronen Markus Lynx 27.22 0.13.36
37 Malmberg Vilho Helsingi 27.25 0.13.39
38 Ojala Akseli Espoon S 29.01 0.15.15
39 Koponen Rasmus Lynx 30.12 0.16.26
40 Pelkonen Oula Mäntsälä 30.35 0.16.49
41 Kivilaakso Juho Lynx 30.57 0.17.11
42 Asklöf Viktor Lynx 31.20 0.17.34
43 Lindroos Axel Helsingi 31.28 0.17.42
44 Pitkänen Nikanor Rajamäen 32.34 0.18.48
45 Seppälä Sakari Tuusulan 35.19 0.21.33
46 Pekkala Miikka Espoon S 39.06 0.25.20
47 Puupponen Simo Espoon S 45.34 0.31.48

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Leskinen Anne-Mari Lynx 1.09.26 0.00.00 86.88
2 Patana Jenny Delta 1.10.02 0.00.36 85.60
3 Parjanne Laura Delta 1.11.56 0.02.30 82.82
4 Liikanen Marjo Rajamäen 1.12.17 0.02.51 81.89
5 Mattila Milla Helsingi 1.16.33 0.07.07 76.84
6 Kangasaho Essi Delta 1.17.03 0.07.37 75.85
7 Hulkkonen Johanna Pihkanis 1.18.35 0.09.09 73.89
8 Liukkonen Sonja Delta 1.19.32 0.10.06 72.53
9 Ikäheimonen Taru Lynx 1.20.15 0.10.49 71.41
10 Kiiski Johanna Helsingi 1.22.12 0.12.46 69.26
11 Simola Jenni Espoon S 1.22.22 0.12.56 68.66
12 Moisander Suvi Lynx 1.23.12 0.13.46 67.52
13 Räty Elina Delta 1.28.35 0.19.09 62.99
14 Salminen Henna Helsingi 1.34.58 0.25.32 58.36
15 Juga Laura Keravan 1.35.17 0.25.51 57.77
16 Evele-Peltoniemi Inese Espoon S 1.41.21 0.31.55 53.94
17 Castrén Jenni Rasti-Jy 1.41.45 0.32.19 53.36
18 Vaara Inga-Maria Delta 1.44.07 0.34.41 51.78
19 Antell Saara Keravan 1.55.47 0.46.21 46.24
20 Nieminen Outi Rajamäen 2.03.32 0.54.06 43.04
21 Auvinen Tuija Delta 2.08.55 0.59.29 40.95
Nefedova Irina Espoon S KES -
Liljeström Heidi Helsingi KES -
Meriläinen Eija Lynx KES -
Juga Emma Lynx KES -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pekkala Sini Espoon S 1.01.52 0.00.00 77.38
2 Kulmala Päivi Rajamäen 1.03.20 0.01.28 74.88
3 Laapas Kaisa Rajamäen 1.03.59 0.02.07 73.42
4 Kyckling Katja Hyvinkää 1.04.52 0.03.00 71.73
5 Porkka Paula Delta 1.06.03 0.04.11 69.77
6 Kemppi Johanna Rajamäen 1.08.06 0.06.14 67.01
7 Luoma Lila Rajamäen 1.09.29 0.07.37 65.03
8 Kangasaho Hanna Lynx 1.11.27 0.09.35 62.61
9 Tervakangas Sanna Espoon S 1.13.19 0.11.27 60.40
10 Uusi-Simola Heli Mäntsälä 1.16.23 0.14.31 57.39
11 Mahlamäki Saara Espoon S 1.16.47 0.14.55 56.51
12 Isoniemi Tiina Rasti-Jy 1.23.11 0.21.19 51.62
13 Friman Kaisa Hyvinkää 1.24.38 0.22.46 50.20
14 Sillanpää Hanna Hyvinkää 1.41.36 0.39.44 41.38
15 Nyholm Tanja Karkki-R 1.41.59 0.40.07 40.78
Sten Kajsa Pihkanis KES -
Sane Mari Helsingi KES -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Boström Kirsi Lynx 54.55 0.00.00 76.44
2 Ketola Mervi Espoon S 1.00.58 0.06.03 68.39
3 Asklöf Johanna Lynx 1.01.11 0.06.16 67.68
4 Roininen Anu Järvenpä 1.01.12 0.06.17 67.19
5 Vesterinen Kirsi Hyvinkää 1.04.59 0.10.04 62.84
6 Francke Astra Espoon S 1.05.27 0.10.32 61.95
7 Erola Larissa Helsingi 1.07.38 0.12.43 59.53
8 Isoherranen Kirsi Lynx 1.09.22 0.14.27 57.63
9 Palmen Virpi Espoon S 1.09.28 0.14.33 57.14
10 Tilli Virpi Lynx 1.11.50 0.16.55 54.85
11 Autio Tanja Karkki-R 1.12.06 0.17.11 54.26
12 Rantamäki Karin Helsingi 1.15.21 0.20.26 51.54
13 Tiitola Annamari Lynx 1.18.12 0.23.17 49.29
14 Koistinen Marjo Espoon S 1.24.21 0.29.26 45.36
15 Sumanen Laura Hyvinkää 1.25.26 0.30.31 44.45
16 Oja Iina Pihkanis 1.25.38 0.30.43 44.01
17 Asikainen Nina Keravan 1.31.47 0.36.52 40.75
18 Hakuli Mia Keravan 1.41.25 0.46.30 36.60
19 Tupitsa Nina Helsingi 1.47.53 0.52.58 34.14
20 Lehmussaari-Rehn Heli Lynx 2.16.49 1.21.54 26.71
Tervo-Rantakokko Tiina Helsingi KES -
Annala Sirpa Helsingi KES -
Ericsson Heli Lynx KES -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Varpula Marjut Espoon S 1.04.23 0.00.00 69.83
2 Lankinen Pauliina Helsingi 1.05.18 0.00.55 68.12
3 Salmenkylä Tuulikki Helsingi 1.09.42 0.05.19 63.13
4 Matilainen Mirja Helsingi 1.11.20 0.06.57 61.00
5 Ljungqvist-Sarparant Nina Lynx 1.11.35 0.07.12 60.12
6 Sorsa Anne Pihkanis 1.12.33 0.08.10 58.65
7 Otsamo Riikka Helsingi 1.13.08 0.08.45 57.53
8 Tuumi-Niemi Leena-Riitta Helsingi 1.14.58 0.10.35 55.48
9 Hämäläinen Minna Pihkanis 1.17.49 0.13.26 52.83
10 Ikonen Eeva-Kaisa Espoon S 1.24.33 0.20.10 48.05
11 Salmi Kirsti Rajamäen 1.26.52 0.22.29 46.21
12 Pyymäki Pirjo Espoon S 1.45.05 0.40.42 37.74
13 Hänninen Raija Delta 1.49.32 0.45.09 35.77
14 Paalanen Anne Rajamäen 1.51.06 0.46.43 34.83
15 Mbembela Tuula Lynx 2.17.03 1.12.40 27.89

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kottonen Annariitta Lynx 46.53 0.00.00 65.60
2 Kokkila Marita Espoon S 56.14 0.09.21 54.01
3 Sarkki Sirkka Keravan 56.57 0.10.04 52.65
4 Juga Liisa Keravan 1.00.00 0.13.07 49.34
5 Saarikoski Päivi Pihkanis 1.01.05 0.14.12 47.83
6 Salmenkylä-Mattila Leena Helsingi 1.05.42 0.18.49 43.89
7 Linjama Mirja Espoon S 1.06.21 0.19.28 42.88
8 Nordberg Liisa Helsingi 1.06.42 0.19.49 42.07
9 Aho Mervi Helsingi 1.12.17 0.25.24 38.29
10 Ojajärvi Seija Helsingi 1.15.57 0.29.04 35.94
11 Saarinen Anna 1.51.11 1.04.18 24.20
Linko Rita Espoon S KES -
Ritakallio Maarit Lynx KES -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kukkasjärvi Elina Rajamäen 49.55 0.00.00 63.85
2 Valonen Eila Karkki-R 55.19 0.05.24 56.83
3 Ahlqvist Kristiina Raisu Lu 59.17 0.09.22 52.30
4 Jumppanen Helena Pihkanis 1.02.14 0.12.19 49.12
5 Illaru Sinikka Delta 1.07.04 0.17.09 44.93
6 Karvonen Iris Leppävaa 1.10.11 0.20.16 42.32
7 Raiko Erja Hyvinkää 1.11.41 0.21.46 40.82
8 Kangasaho Sirpa Delta 1.12.00 0.22.05 40.04
9 Liimatainen Raili Riihimäe 1.12.48 0.22.53 39.00
10 Niemi Päivi Rajamäen 1.14.43 0.24.48 37.42
11 Ojapalo Anneli Rajamäen 1.33.38 0.43.43 29.40
Mäki-Simola Elina Espoon S KES -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laine Irmeli Delta 48.58 0.00.00 55.66
2 Kämäräinen Paula Hiidenki 51.36 0.02.38 52.29
3 Kurvinen Ulla Länsi-Uu 52.50 0.03.52 50.56
4 Hämäläinen Riitta Helsingi 53.08 0.04.10 49.76
5 Koivula Åsa Helsingi 54.38 0.05.40 47.89
6 Turku Kaija Helsingi 54.56 0.05.58 47.13
7 Hämäläinen Anneli Helsingi 55.41 0.06.43 46.01
8 Savelainen Marketta Helsingi 56.46 0.07.48 44.65
9 Suomalainen Marja Länsi-Uu 58.42 0.09.44 42.72
10 Strang Heidi Hyvinkää 59.34 0.10.36 41.64
11 Honkavaara Paula Delta 1.01.52 0.12.54 39.65
12 Bergström Anneli Espoon S 1.02.27 0.13.29 38.84
13 Malmsten Beatrice Lynx 1.02.31 0.13.33 38.37
14 Vähänen Pia Hyvinkää 1.21.50 0.32.52 28.98
15 Kanerva Marja Raisu Lu 1.52.45 1.03.47 20.79
Reinikainen Pirjo Rasti-Jy KES -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karvinen Tuulikki Helsingi 42.34 0.00.00 50.50
2 Reeni Eva Riihimäe 52.57 0.10.23 40.13
3 Mikkonen Ritva Espoon S 58.18 0.15.44 36.02
4 Torp Tytti Helsingi 1.00.51 0.18.17 34.10
5 Latvasto Pirkko Helsingi 1.04.43 0.22.09 31.68
6 Syväterä Hillevi Riihimäe 1.05.32 0.22.58 30.91
7 Talvitie Ulla Keravan 1.07.16 0.24.42 29.74
8 Ohramaa Tuula Rasti-Jy 1.11.09 0.28.35 27.77
9 Tiira Anja Lynx 1.11.27 0.28.53 27.31
10 Kaaranen Marketta Keravan 1.19.19 0.36.45 24.29
11 Lindsten Ulla Lynx 1.33.45 0.51.11 20.28
Etholen Rose-Marie Helsingi HYL -
Salmela Juulia Riihimäe KES -
Isoherranen Kaarina Helsingi KES -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jakoaho Ritva Hyvinkää 54.29 0.00.00 38.37
2 Havukorpi Airi Delta 1.01.05 0.06.36 32.94
3 Norva Leena Karkki-R 1.07.33 0.13.04 28.62
4 Lindeman Gunnel Helsingi 1.07.59 0.13.30 27.29
5 Koponen Riitta Espoon S 1.23.44 0.29.15 21.22

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pekkarinen Eila Keravan 58.14 0.00.00 40.91
2 Vehmanen Marjatta Keravan 1.06.56 0.08.42 34.52
3 Raunemaa PIrkko Helsingi 1.29.05 0.30.51 25.14
4 Holopainen Kaarina Keravan 1.44.30 0.46.16 20.75
5 Lahti Kaija Leppävaa 2.03.58 1.05.44 16.91
6 Jalava Aune Keravan 2.12.54 1.14.40 15.24

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Minkkinen Sanna Rajamäen 1.18.52 0.00.00
2 Jakobsson Laura Espoon S 1.43.34 0.24.42
Kärkkäinen Karoliina Mäntsälä KES -
Raitanen Alisa Tuusulan KES -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Minkkinen Sirkku Rajamäen 54.40 0.00.00 75.32
2 Karvonen Sara Lynx 56.23 0.01.43 71.81
3 Suominen Marika Rajamäen 56.26 0.01.46 70.53
4 Heikkilä Venla Mäntsälä 1.00.58 0.06.18 64.16
5 Hulkkonen Niina Pihkanis 1.01.17 0.06.37 62.71
6 Matilainen Helena Helsingi 1.05.08 0.10.28 57.95
7 Turunen Maaret Rajamäen 1.17.13 0.22.33 47.99
8 Heinjoki Katja Helsingi 1.17.34 0.22.54 46.89
9 Nummela Iida Mäntsälä 1.25.09 0.30.29 41.91
10 Sinisalo Laura Mäntsälä 1.30.48 0.36.08 38.54

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rehn Nelli Lynx 51.05 0.00.00 48.07
2 Juppo Mona Helsingi 53.39 0.02.34 44.06
3 Koivunen Nea Mäntsälä 1.03.59 0.12.54 35.50
4 Lampinen Kiia Mäntsälä 1.08.57 0.17.52 31.61
5 Raasakka Maija Espoon S 1.12.15 0.21.10 28.89

Sarja D15
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haltia Riikka Rajamäen 31.58 0.00.00 59.30
2 Ståhlberg Emilia Espoon S 34.27 0.02.29 54.11
3 Pöllänen Elsi Helsingi 37.05 0.05.07 49.42
4 Kuronen Anna Helsingi 41.38 0.09.40 43.26
5 Kivilaakso Anni Lynx 42.38 0.10.40 41.50
6 Aaltonen Katariina Helsingi 43.54 0.11.56 39.58
7 Heiskanen Iida Helsingi 47.56 0.15.58 35.59
8 Hölttä Laura Hyvinkää 1.25.10 0.53.12 19.66
9 Turpiainen Henna Hyvinkää 1.26.45 0.54.47 18.94
10 Granados Escartin Elva Espoon S 1.30.28 0.58.30 17.81

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hanhijärvi Leenukka Espoon A 26.23 0.00.00
2 Roininen Essi Helsingi 27.32 0.01.09
3 Nummela Liinu Mäntsälä 27.52 0.01.29
4 Plit Heidi Lynx 28.55 0.02.32
5 Norrbacka Sanni Hyvinkää 29.39 0.03.16
6 Mahlamäki Ella Espoon S 30.24 0.04.01
7 Korhonen Saara Tuusulan 32.23 0.06.00
8 Matilainen Annika Helsingi 32.36 0.06.13
9 Suominen Sohvi Delta 34.27 0.08.04
10 Mäkinen Riikka Mäntsälä 35.07 0.08.44
11 Saalo Hanna-Mari Mäntsälä 36.45 0.10.22
12 Friman Ronja Hyvinkää 38.27 0.12.04
13 Keinänen Aino Lynx 45.39 0.19.16
14 Kylmälä Laura Mäntsälä 51.13 0.24.50
15 Kollanen Petra Lynx 51.36 0.25.13
Paganus Isabella Lynx KES -
Lindroos Ada Helsingi HYL -

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Heikkilä Tuuli Lynx 23.52 0.00.00
2 Lampinen Aino Mäntsälä 25.38 0.01.46
3 Koskinen Pinja Rajamäen 29.35 0.05.43
4 Tulonen Jenna Delta 30.52 0.07.00
5 Mäkinen Maija Keravan 32.18 0.08.26
6 Uusi-Simola Laura Mäntsälä 34.03 0.10.11
7 Mustonen Heidi Helsingi 36.45 0.12.53
8 Lappi Jenni Espoon S 39.00 0.15.08
9 Roine Veera Delta 39.48 0.15.56
10 Mattila Venla Helsingi 41.02 0.17.10
11 Pelkonen Roosa Mäntsälä 43.05 0.19.13
12 Tilli Henriikka Lynx 53.26 0.29.34
13 Kivilaakso Emma Lynx 59.20 0.35.28

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Saalo Saara Mäntsälä 21.36 0.00.00
2 Saalo Siiri Mäntsälä 34.28 0.12.52
3 Haapala Ida Rajamäen 34.39 0.13.03
4 Hakuli Hanna Keravan 36.45 0.15.09
5 Ståhlberg Elisa Espoon S 37.41 0.16.05
6 Miettinen Sanni Delta 38.44 0.17.08
7 Turakainen Venla Helsingi 40.17 0.18.41
8 Palmen Aino Espoon S 41.38 0.20.02
9 Gustafsson Sara Delta 43.46 0.22.10
10 Mäntylä Anni Helsingi 53.20 0.31.44
11 Keinänen Elina Lynx 55.41 0.34.05
12 Vesterinen Viivi Hyvinkää 1.12.05 0.50.29
Munck Nana Espoon S KES -
Heinaro Ellen Helsingi KES -
Suntioinen Elli Delta KES -

Sarja D11TR
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Laakso Reeta Rajamäen 19.54 0.00.00
2 Kangasaho Aino Helsingi 22.10 0.02.16
3 Tilli Pauliina Lynx 23.53 0.03.59
4 Kulmala Alisa Rajamäen 23.55 0.04.01
5 Kärkkäinen Milla Mäntsälä 30.30 0.10.36
6 Malinen Hanna Tuusulan 30.40 0.10.46
7 Plit Henriette Lynx 32.38 0.12.44
Lahdenperä Melina Rajamäen HYL -

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 43
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tala Emilia Helsingi 13.40 0.00.00
2 Salonen Elli Helsingi 13.50 0.00.10
3 Hilo Hanne Lynx 14.00 0.00.20
4 Kytäjä Nea Delta 14.04 0.00.24
5 Mustonen Oona Helsingi 14.39 0.00.59
6 Norrbacka Salla Hyvinkää 15.26 0.01.46
7 Kytäjä Nora Delta 15.30 0.01.50
8 Heikkilä Suvi Lynx 15.41 0.02.01
9 Fritzen Isolde Karjaan 15.43 0.02.03
10 Raasakka Liisa Espoon S 15.54 0.02.14
11 Asklöf Aino Lynx 16.10 0.02.30
12 Tiljander Venla Hyvinkää 18.18 0.04.38
13 Lukkari Aino Rajamäen 19.35 0.05.55
14 Savilahti Anna Helsingi 20.26 0.06.46
15 Lindroth Siiri Delta 20.31 0.06.51
16 Tala Juulia Helsingi 20.49 0.07.09
17 Väisänen Doris Helsingi 20.52 0.07.12
18 Munck Saana Espoon S 21.09 0.07.29
19 Mäntylä Kaisa Helsingi 21.16 0.07.36
20 Sorvari Vilma Delta 21.41 0.08.01
21 Lappi Essi Espoon S 22.14 0.08.34
22 Turakainen Veera Helsingi 22.51 0.09.11
23 Korhonen Minea Mäntsälä 22.56 0.09.16
24 Viskari Siiri Delta 23.08 0.09.28
25 Annala Sonja Helsingi 23.15 0.09.35
26 Muurinen Roosa Helsingi 23.40 0.10.00
27 Sallila Katarina Helsingi 23.48 0.10.08
28 Ketolainen Vilja Pihkanis 23.55 0.10.15
29 Loukkalahti Saima Delta 24.06 0.10.26
30 Kemppi Silva Rajamäen 24.30 0.10.50
31 Sipilä Jenni Hyvinkää 24.43 0.11.03
32 Karling Fia Pihkanis 28.14 0.14.34
33 Janhunen Jenni Mäntsälä 29.17 0.15.37
34 Rantanen Emilia Keravan 30.01 0.16.21
35 Ericsson Ella Lynx 31.22 0.17.42
36 Rautio Ulrika Espoon S 32.35 0.18.55
37 Keinänen Hanna Lynx 32.53 0.19.13
38 Isoherranen Salla Lynx 34.56 0.21.16
39 Muurinen Aada Helsingi 36.22 0.22.42
40 Seitavuopio Anna Helsingi 42.48 0.29.08
41 Lukkari Outi Rajamäen 47.56 0.34.16
42 Mbembela Kia Lynx 49.12 0.35.32
43 Rantakokko Merianna Helsingi 1.01.31 0.47.51