FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
SM yö H21 karsinta
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21K1
Matka
Osallistujien määrä 40
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heinaro Einari HS 45.01 0.00.00 95.19
2 Lakanen Jani VaajTe 45.52 0.00.51 93.07
3 Parjanne Antti Lynx 46.48 0.01.47 90.86
4 Mertanen Simo LappRi 48.32 0.03.31 87.28
5 Hall Andreas Femman 48.35 0.03.34 86.85
6 Fabritius Mikael Orient 49.20 0.04.19 85.19
7 Alppi Antti IkNV 50.10 0.05.09 83.45
8 Saramäki Niklas Lynx 50.19 0.05.18 82.87
9 Mattila Tuomas VeVe 50.24 0.05.23 82.41
10 Heinonen Mikko KR 50.35 0.05.34 81.79
11 Laitinen Petteri KangSK 51.24 0.06.23 80.17
12 Lassila Ari-Pekka VetU 51.57 0.06.56 79.00
13 Seppänen Jukka-Pekka Hiisi 52.37 0.07.36 77.69
14 Huttunen Esa TuMe 53.02 0.08.01 76.76
15 Liuha Jarkko VeVe 53.32 0.08.31 75.74
16 Nuuttila Lauri RasKu 54.10 0.09.09 74.55
17 Myllymäki Tero VetU 54.41 0.09.40 73.54
18 Kujala Rainer Lynx 55.58 0.10.57 71.56
19 Hartvik Toni SV 56.41 0.11.40 70.37
20 Iivari Antti RasKu 57.06 0.12.05 69.57
21 Itävuo Pekka Koovee 57.23 0.12.22 68.93
22 Töyrylä Matti VeVe 58.45 0.13.44 67.05
23 Annila Petri Koovee 59.17 0.14.16 66.17
24 Juopperi Sami-Petteri PelPo 59.30 0.14.29 65.65
25 Tölli Marko S-JKL 1.00.22 0.15.21 64.44
26 Mikkola Timo Hiisi 1.00.27 0.15.26 64.07
27 Heinonen Jouni Koovee 1.01.17 0.16.16 62.93
28 Söyring Jani KS 1.03.17 0.18.16 60.68
29 Kiiskinen Petri RasPi 1.03.23 0.18.22 60.33
30 Lassila Juha VetU 1.04.01 0.19.00 59.47
31 Fröjdö Jonathan PR 1.04.25 0.19.24 58.85
32 Ylitalo Aki HauSi 1.05.08 0.20.07 57.95
33 Vainiomäki Markus SuSe 1.05.48 0.20.47 57.11
34 Jäppinen Eero AnttU 1.07.22 0.22.21 55.54
35 Vaara Santeri KanSu 1.09.58 0.24.57 53.24
36 Heinonen Markku KeU 1.26.21 0.41.20 42.95
Laakso Mikko HS HYL -
Suonpää Lasse MSParma KES -
Koskelainen Marko IitPy KES -
Heiska Samu LapVi KES -

Sarja H21K2
Matka
Osallistujien määrä 38
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Huovila Jarkko KR 47.34 0.00.00 91.95
2 Oikarinen Lauri PelPo 47.48 0.00.14 91.13
3 Sirén Mikko AngA 47.59 0.00.25 90.41
4 Väisänen Henrik Hiisi 48.02 0.00.28 89.95
5 Laine Tuomo Delta 49.14 0.01.40 87.40
6 Westerlund Juho Koovee 49.19 0.01.45 86.89
7 Fincke Simo-Pekka KR 49.22 0.01.48 86.44
8 Isokoski Markku PelPo 49.31 0.01.57 85.82
9 Leskinen Aapo Lynx 49.46 0.02.12 85.03
10 Ahonen Jere KangSK 49.49 0.02.15 84.59
11 Sorvisto Juha VaajTe 49.56 0.02.22 84.04
12 Sund Otto Femman 49.58 0.02.24 83.63
13 Penttinen Topi Orient 50.28 0.02.54 82.45
14 Teittinen Panu KangSK 51.11 0.03.37 80.95
15 Hyvönen Pekka AngA 51.42 0.04.08 79.80
16 Mamia Tero Koovee 52.34 0.05.00 78.14
17 Tolonen Juha RR 52.49 0.05.15 77.44
18 Ahvenainen Timo MU 53.35 0.06.01 76.00
19 Rantala Kalle KR 53.41 0.06.07 75.53
20 Kapiainen Tomi RaKaS 54.25 0.06.51 74.18
21 Sabel Ville Hiisi 55.25 0.07.51 72.53
22 Manninen Kalle AnttU 56.36 0.09.02 70.70
23 Ahokas Niila IitPy 57.57 0.10.23 68.74
24 Sompi Jani JRV 59.21 0.11.47 66.82
25 Maajärvi Matti LappRi 1.00.09 0.12.35 65.64
26 Kuutti Veli-Pekka PertPe 1.00.43 0.13.09 64.73
27 Haikonen Mikko TP 1.02.33 0.14.59 62.55
28 Lojamo Teemu KS 1.06.38 0.19.04 58.45
29 Laine Jarkko TP 1.06.54 0.19.20 57.96
30 Väisänen Patrik KS 1.07.10 0.19.36 57.46
31 Suhonen Antto-Iiro KuoSu 1.08.16 0.20.42 56.28
32 Huovila Miikka Delta 1.09.51 0.22.17 54.75
33 Lavonen Tommi KS 1.13.02 0.25.28 52.12
34 Sorsa Lauri KangSK 1.17.12 0.29.38 49.08
35 Mikkonen Timo HyRa 1.18.09 0.30.35 48.25
36 Hurri Antti VeVe 1.21.42 0.34.08 45.94
Metsälä Tuomas Lynx KES -
Aaltonen Vesa Brahe KES -

Sarja H21K3
Matka
Osallistujien määrä 35
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Portin Fredric PR 43.53 0.00.00 93.28
2 Kautto Lasse VaajTe 45.01 0.01.08 90.53
3 Myllärinen Jani Koovee 45.10 0.01.17 89.83
4 Suna Jussi TuMe 45.56 0.02.03 87.94
5 Sorsa Perttu Delta 46.42 0.02.49 86.11
6 Parkkinen Jarno RR 46.57 0.03.04 85.26
7 Metsälä Juuso KR 48.54 0.05.01 81.49
8 Stenlund Daniel PR 48.55 0.05.02 81.10
9 Detkov Sergei Hiisi 50.33 0.06.40 78.12
10 Turpeinen Antti VaajTe 50.37 0.06.44 77.66
11 Huikko Petteri VaajTe 50.56 0.07.03 76.82
12 Morrison Ross RR 51.42 0.07.49 75.33
13 Joensuu Timo VaajTe 52.05 0.08.12 74.43
14 Bäckström Robin Femman 52.45 0.08.52 73.15
15 Pohjala Johannes Hiisi 52.57 0.09.04 72.53
16 Lehtola Samu KangSK 53.29 0.09.36 71.47
17 Mieskoski Kimmo RaLu 53.46 0.09.53 70.76
18 Istolahti Jaakko YKV 54.39 0.10.46 69.28
19 Luoma Juha LapVi 54.51 0.10.58 68.70
20 Kalve Henri PR 56.43 0.12.50 66.12
21 Töyrylä Mikko VeVe 57.48 0.13.55 64.57
22 Luoma Ville Delta 58.41 0.14.48 63.29
23 Ahlqvist Lars-Johan Orient 58.42 0.14.49 62.97
24 Hongell Timo KoS 59.07 0.15.14 62.22
25 Valkama Sami PR 1.00.08 0.16.15 60.86
26 Saikko Ville LappRi 1.00.10 0.16.17 60.53
27 Lindberg Aapo RR 1.00.44 0.16.51 59.67
28 Paasikoski Antti RR 1.02.49 0.18.56 57.40
29 Heiskanen Oskari KangSK 1.04.39 0.20.46 55.50
30 Sankari Matias IHR 1.05.07 0.21.14 54.82
31 Kokkila Ville EsSu 1.09.57 0.26.04 50.77
32 Löfroos Andreas Raseborg 1.13.01 0.29.08 48.39
33 Kähtävä Tero KaJu 1.26.18 0.42.25 40.74
Kopra Tero OrPo HYL -
Liukkonen Kalle Delta KES -

Sarja H21K4
Matka
Osallistujien määrä 36
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tervo Tuomas RR 46.55 0.00.00 93.68
2 Nurmonen Antti KR 47.35 0.00.40 91.98
3 Pihl Peeter MSParma 48.35 0.01.40 89.69
4 Niemi Vili RR 48.56 0.02.01 88.67
5 Väre Teemu PR 49.07 0.02.12 87.95
6 Sild Timo Delta 49.51 0.02.56 86.28
7 Heinonen Samuel VaajTe 51.28 0.04.33 83.21
8 Mänkärlä Janne Lynx 53.07 0.06.12 80.27
9 Hyyryläinen Juha AnttU 53.22 0.06.27 79.54
10 Liukkonen Matti RR 53.23 0.06.28 79.16
11 Rahko Sampo Pohjant 53.34 0.06.39 78.54
12 Tani Jukka KS 54.05 0.07.10 77.44
13 Mansner Victor SV 54.15 0.07.20 76.85
14 Korpinen Olli-Jussi AnttU 54.17 0.07.22 76.46
15 Summanen Eetu RR 54.33 0.07.38 75.74
15 Kainu Markus VetU 54.33 0.07.38 75.74
17 Istolahti Tuomo YKV 55.06 0.08.11 74.30
18 Mattila Aleksi Lynx 55.11 0.08.16 73.85
19 Mäkinen Tapani MU 55.54 0.08.59 72.56
20 Poutiainen Harri TuMe 55.58 0.09.03 72.14
21 Sainio Santtu KangSK 56.23 0.09.28 71.27
22 Taussi Jussi LappRi 58.15 0.11.20 68.67
23 Ylijoki Saku EsSu 58.37 0.11.42 67.91
24 Brunell Filip Brahe 59.07 0.12.12 67.02
25 Pukema Hannu-Pekka RR 59.46 0.12.51 65.98
26 Virta Jani SV 1.00.34 0.13.39 64.79
27 Sundelin Peter Femman 1.01.25 0.14.30 63.59
28 Bruguière André RaN 1.01.41 0.14.46 63.01
29 Ketonen Kleo Orient 1.04.36 0.17.41 59.87
30 Isokoski Teppo YlivKu 1.07.01 0.20.06 57.43
31 Blomster Daniel SV 1.07.39 0.20.44 56.62
32 Pellinen Teppo JoKu 1.08.11 0.21.16 55.90
33 Turunen Markus RR 1.09.19 0.22.24 54.71
34 Nousiainen Antti KR 1.23.08 0.36.13 45.39
Kivelä Mikko YKV KES -
Inkeri Eero VeVe KES -