FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
SM pitkä R1 karsinta
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21K1
Matka
Osallistujien määrä 50
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heinaro Einari HS 51.19 0.00.00 94.45
2 Muukkonen Petteri VeVe 51.26 0.00.07 93.95
3 Lakanen Jani VaajTe 51.43 0.00.24 93.15
4 Parjanne Antti Lynx 53.19 0.02.00 90.08
5 Patana Mikko IkNV 53.21 0.02.02 89.74
6 Tambasau Yury MSParma 54.28 0.03.09 87.63
7 Sild Timo Delta 55.16 0.03.57 86.09
8 Heinonen Samuel VaajTe 55.49 0.04.30 84.98
9 Heinmann Kristo KangSK 56.20 0.05.01 83.93
10 Penttinen Topi Orient 56.54 0.05.35 82.84
11 Salmenoja Samuli MSParma 57.51 0.06.32 81.22
12 Koistinen Olli-Pekka Delta 58.04 0.06.45 80.66
13 Oikarinen Lauri PelPo 58.12 0.06.53 80.22
14 Liukkonen Kalle Delta 59.13 0.07.54 78.59
15 Leskinen Aleksi Lynx 59.44 0.08.25 77.67
16 Sund Otto Femman 1.01.06 0.09.47 75.69
17 Huttunen Esa TuMe 1.01.14 0.09.55 75.28
18 Morrison Ross RR 1.02.20 0.11.01 73.71
19 Noponen Petri Delta 1.02.49 0.11.30 72.91
20 Korppi Miika OH 1.04.53 0.13.34 70.36
21 Luoma Ville Delta 1.05.24 0.14.05 69.58
22 Kymäläinen Severi TP 1.05.33 0.14.14 69.19
23 Nuuttila Lauri RasKu 1.06.36 0.15.17 67.88
24 Manninen Heikki AnttU 1.07.07 0.15.48 67.13
25 Sainio Santtu KangSK 1.08.12 0.16.53 65.85
26 Söyring Jani KS 1.08.49 0.17.30 65.04
27 Ståhl Markus SV 1.08.55 0.17.36 64.73
28 Niemi Pyry RR 1.09.24 0.18.05 64.07
29 Inkeri Eero VeVe 1.09.27 0.18.08 63.81
30 Hämäläinen Jani LS-37 1.10.18 0.18.59 62.83
31 Kivelä Tuomo KangSK 1.11.28 0.20.09 61.59
32 Truhponen Mikko SaPu 1.12.16 0.20.57 60.71
33 Kähäri Petteri TP 1.12.59 0.21.40 59.91
34 Uitto Ville RasKu 1.14.12 0.22.53 58.72
35 Lindeqvist Juuso PR 1.14.38 0.23.19 58.18
36 Ahvenainen Timo MU 1.14.45 0.23.26 57.90
37 Heiskanen Oskari KangSK 1.16.32 0.25.13 56.35
38 Nikander Aku Delta 1.17.29 0.26.10 55.47
39 Fröberg Robin PIF 1.17.30 0.26.11 55.27
40 Seppänen Jukka-Pekka Hiisi 1.18.08 0.26.49 54.63
41 Nurminen Jussi VaHa 1.19.49 0.28.30 53.29
42 Mäkinen Tapani MU 1.23.32 0.32.13 50.74
43 Ruokolainen Mikko OK77 1.37.16 0.45.57 43.43
44 Oikarinen Markku S-JKL 1.38.09 0.46.50 42.88
45 Raitoharju Matti RaLu 1.41.07 0.49.48 41.48
46 Tolvanen Leo Pihkan 1.45.33 0.54.14 39.60
47 Lassila Jussi PiTa 1.46.36 0.55.17 39.07
48 Hakala Henrikki LapVi 1.49.03 0.57.44 38.05
Fabritius Mikael Orient KES -
Laine Tuomo Delta HYL -

Sarja H21K2
Matka
Osallistujien määrä 45
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurmonen Antti KR 50.51 0.00.00 95.65
2 Föhr Tero VeVe 52.07 0.01.16 93.00
3 Parkkinen Jarno RR 53.20 0.02.29 90.57
4 Lakanen Jonne VaajTe 56.00 0.05.09 85.96
5 Liuha Jarkko VeVe 56.27 0.05.36 84.98
6 Stenlund Daniel PR 57.22 0.06.31 83.34
7 Sorsa Perttu Delta 57.27 0.06.36 82.93
8 Väisänen Henrik Hiisi 57.39 0.06.48 82.35
9 Hernelahti Miika KR 58.09 0.07.18 81.36
10 Hartvik Toni SV 59.34 0.08.43 79.14
11 Nakonechnyi Dmitry AngA 1.01.45 0.10.54 76.08
12 Kalve Henri PR 1.03.03 0.12.12 74.25
13 Mieskoski Kimmo RaLu 1.03.27 0.12.36 73.52
14 Lassila Ari-Pekka VetU 1.04.20 0.13.29 72.25
15 Virta Jani SV 1.05.29 0.14.38 70.73
16 Grishman Denis RasKu 1.06.01 0.15.10 69.91
17 Westerlund Juho Koovee 1.07.19 0.16.28 68.31
18 Mansner Victor SV 1.08.07 0.17.16 67.26
19 Valkama Sami PR 1.09.06 0.18.15 66.07
20 Hakkarainen Vesa IkNV 1.09.10 0.18.19 65.76
21 Juopperi Sami-Petteri PelPo 1.09.17 0.18.26 65.41
22 Lindstedt Matti Brahe 1.10.28 0.19.37 64.08
23 Donner Mikael OK77 1.10.38 0.19.47 63.69
24 Taivainen Juho-Matti PelPo 1.10.56 0.20.05 63.19
25 Uotila Juho Hiisi 1.12.09 0.21.18 61.89
26 Takala Matti VaHa 1.13.41 0.22.50 60.38
27 Fränti Juha RasKu 1.13.42 0.22.51 60.14
28 Kopra Tero OrPo 1.15.07 0.24.16 58.79
29 Ylitalo Aki HauSi 1.16.17 0.25.26 57.67
30 Suhonen Antto-Iiro KuoSu 1.17.14 0.26.23 56.75
31 Kronberg Patrick Femman 1.18.03 0.27.12 55.94
32 Rönkä Tero PiTa 1.20.56 0.30.05 53.74
33 Järvinen Seppo AR 1.21.56 0.31.05 52.88
34 Lavonen Tommi KS 1.24.34 0.33.43 51.04
35 Ahlqvist Lars-Johan Orient 1.25.03 0.34.12 50.56
36 Vainiomäki Markus SuSe 1.27.08 0.36.17 49.16
37 Lonka Veli-Matti KR 1.30.32 0.39.41 47.13
38 Kuutti Veli-Pekka PertPe 1.37.20 0.46.29 43.67
39 Kahila Lauri TP 1.42.52 0.52.01 41.16
40 Lojamo Teemu KS 1.48.43 0.57.52 38.79
Ernamo Jussi HS KES -
Pohjala Johannes Hiisi KES -
Rantala Jyri Koovee KES -
Räty Harri Delta KES -
Teittinen Panu KangSK KES -

Sarja H21K3
Matka
Osallistujien määrä 48
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Suna Jussi TuMe 53.06 0.00.00 92.95
2 Fagerudd Kim PR 53.22 0.00.16 92.19
3 Mänkärlä Janne Lynx 53.48 0.00.42 91.16
4 Myllärinen Jani Koovee 54.06 0.01.00 90.36
5 Anttonen Antti VaajTe 54.07 0.01.01 90.04
6 Ahonen Jere KangSK 54.43 0.01.37 88.76
7 Suonpää Lasse MSParma 55.41 0.02.35 86.94
8 Saari Petri VaajTe 55.54 0.02.48 86.32
9 Bäckman Johan SWE 56.19 0.03.13 85.40
10 Mjösund Asgeir MSParma 56.53 0.03.47 84.28
11 Sorvisto Juha VaajTe 57.23 0.04.17 83.27
12 Tervo Tuomas RR 58.10 0.05.04 81.87
13 Sild Lauri Delta 58.55 0.05.49 80.57
14 Sidorov Alexey AngA 59.44 0.06.38 79.20
15 Joensuu Ari-Pekka LapVi 1.02.18 0.09.12 75.68
16 Heikkilä Tero PR 1.02.48 0.09.42 74.83
17 Istolahti Jaakko YKV 1.03.17 0.10.11 74.01
18 Asikainen Saku Hiisi 1.03.44 0.10.38 73.24
19 Laaksonen Markku HS 1.04.53 0.11.47 71.70
20 Aaltonen Vesa Brahe 1.04.54 0.11.48 71.44
21 Reitti Mikko Orient 1.04.56 0.11.50 71.16
22 Nurmiainen Aaro LappRi 1.05.47 0.12.41 70.00
23 Mikkola Timo Hiisi 1.05.59 0.12.53 69.55
24 Laakkonen Leo TP 1.06.53 0.13.47 68.38
25 Tolonen Juha RR 1.07.10 0.14.04 67.86
26 Nissinen Jani Hiisi 1.07.12 0.14.06 67.59
27 Luoma Juha LapVi 1.08.36 0.15.30 65.98
28 Pohjola Lauri S-JKL 1.10.23 0.17.17 64.08
29 Ahokas Niila IitPy 1.11.06 0.18.00 63.22
30 Manninen Kalle AnttU 1.13.08 0.20.02 61.24
31 Hakala Antti LapVi 1.14.31 0.21.25 59.89
32 Sundblom Sören SV 1.16.20 0.23.14 58.26
33 Paasikoski Antti RR 1.17.22 0.24.16 57.28
34 Tapola Lauri Jyry 1.17.27 0.24.21 57.02
35 Bruguière André RaN 1.17.34 0.24.28 56.73
36 Sundelin Peter Femman 1.18.05 0.24.59 56.15
37 Tölli Marko S-JKL 1.18.08 0.25.02 55.91
38 Lassila Juha VetU 1.19.45 0.26.39 54.58
39 Peltomäki Kalle SiikSi 1.21.04 0.27.58 53.50
40 Åberg Janne HyRa 1.21.39 0.28.33 52.92
41 Järvinen Miika Koovee 1.22.43 0.29.37 52.05
42 Laakso Mikko HS 1.24.54 0.31.48 50.53
43 Matilainen Jarno LS-37 1.27.41 0.34.35 48.74
44 Turunen Markus RR 1.33.29 0.40.23 45.55
45 Ketonen Kleo Orient 1.35.38 0.42.32 44.36
Bäckström Robin Femman KES -
Mattila Tomi AngA KES -
Suonpää Olli MSParma KES -

Sarja H21K4
Matka
Osallistujien määrä 46
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Huovila Jarkko KR 50.10 0.00.00 94.00
2 Portin Fredric PR 50.30 0.00.20 93.06
3 Kodeda Stepan MSParma 51.20 0.01.10 91.25
4 Sirén Mikko AngA 52.46 0.02.36 88.47
5 Fincke Simo-Pekka KR 52.48 0.02.38 88.12
6 Kivelä Matti Delta 53.29 0.03.19 86.70
7 Heinonen Mikko KR 53.41 0.03.31 86.08
8 Bortnik Alexei AngA 54.28 0.04.18 84.55
9 Repo Ville VeVe 54.59 0.04.49 83.47
10 Rantala Kalle KR 56.18 0.06.08 81.24
11 Heiska Samu LapVi 56.33 0.06.23 80.61
12 Metsälä Juuso KR 57.19 0.07.09 79.25
13 Ketolainen Juha-Ville VeVe 57.28 0.07.18 78.77
14 Mäkinen Vesa AngA 58.15 0.08.05 77.44
15 Istolahti Tuomo YKV 58.25 0.08.15 76.95
16 Keskisaari Ville Lynx 58.58 0.08.48 75.97
17 Liukkonen Matti RR 59.34 0.09.24 74.94
18 Tani Jukka KS 59.37 0.09.27 74.61
19 Leskinen Aapo Lynx 59.59 0.09.49 73.90
20 Loukkalahti Marko Delta 1.00.54 0.10.44 72.53
21 Korpinen Olli-Jussi AnttU 1.01.01 0.10.51 72.13
22 Turpeinen Antti VaajTe 1.01.14 0.11.04 71.62
23 Vähänen Sami RR 1.01.46 0.11.36 70.74
24 Sorsa Lauri KangSK 1.02.21 0.12.11 69.83
25 Vartiamäki Teemu SV 1.04.52 0.14.42 66.88
26 Taanila Henri IkNV 1.05.58 0.15.48 65.52
27 Isokoski Markku PelPo 1.06.44 0.16.34 64.54
28 Annila Petri Koovee 1.07.10 0.17.00 63.89
29 Agafontsev Yuri SV 1.08.47 0.18.37 62.16
30 Kapiainen Tomi RaKaS 1.09.11 0.19.01 61.57
31 Ojapalo Joona RR 1.09.13 0.19.03 61.31
32 Kivelä Marko VetU 1.09.21 0.19.11 60.97
33 Sabo-Bar Guy Koovee 1.13.21 0.23.11 57.43
34 Saikko Ville LappRi 1.13.42 0.23.32 56.94
35 Viitamäki Mikko YKV 1.14.31 0.24.21 56.11
36 Sankari Matias IHR 1.14.49 0.24.39 55.67
37 Rajaniemi Juho TuS 1.15.00 0.24.50 55.33
38 Kokkila Ville EsSu 1.15.12 0.25.02 54.97
39 Hippi Samuel VaaSu 1.20.18 0.30.08 51.28
40 Kohvakka Ilkka KS 1.22.25 0.32.15 49.78
41 Autio Rauno KaRa 1.23.23 0.33.13 49.01
42 Söderström Peter Raseborg 1.25.15 0.35.05 47.75
43 Honkonen Atte Jyry 1.34.01 0.43.51 43.13
44 Ala-Louvesniemi Jarkko VaaSu 1.48.58 0.58.48 37.07
Kautto Lasse VaajTe KES -
Pukema Hannu-Pekka RR HYL -

Sarja H21K5
Matka
Osallistujien määrä 48
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Airila Hannu KR 51.51 0.00.00 97.30
2 Anjala Topi Koovee 51.54 0.00.03 96.90
3 Niemi Vili RR 53.49 0.01.58 93.15
4 Lindeqvist Markus PR 55.11 0.03.20 90.55
5 Väre Teemu PR 55.36 0.03.45 89.58
6 Hall Andreas Femman 55.37 0.03.46 89.27
7 Saramäki Niklas Lynx 57.09 0.05.18 86.59
8 Mattila Tuomas VeVe 57.59 0.06.08 85.07
9 Pajunen Jere KR 58.13 0.06.22 84.45
10 Laitinen Petteri KangSK 58.31 0.06.40 83.74
11 Mattila Aleksi Lynx 59.00 0.07.09 82.78
12 Saarinen Jarkko Delta 59.17 0.07.26 82.12
13 Mertanen Simo LappRi 59.26 0.07.35 81.64
14 Sipilä Mikko KangSK 59.34 0.07.43 81.19
15 Hyyryläinen Juha AnttU 1.00.04 0.08.13 80.24
16 Uusimäki Tommi PelPo 1.01.40 0.09.49 77.90
17 Joensuu Timo VaajTe 1.01.41 0.09.50 77.62
18 Heikka Janne Delta 1.01.54 0.10.03 77.08
19 Laine Jarkko TP 1.02.13 0.10.22 76.43
20 Mähönen Timo KR 1.02.17 0.10.26 76.09
21 Airila Markus KeU 1.03.14 0.11.23 74.70
22 Fröjdö Jonathan PR 1.04.50 0.12.59 72.60
23 Huikko Petteri VaajTe 1.04.55 0.13.04 72.26
24 Häkkinen Janne PelPo 1.05.28 0.13.37 71.41
25 Kivelä Mikko YKV 1.06.02 0.14.11 70.55
26 Tala Tuomas Delta 1.06.58 0.15.07 69.33
27 Kleemola Lauri Lynx 1.07.41 0.15.50 68.36
28 Heinonen Jouni Koovee 1.08.14 0.16.23 67.57
29 Bäckström Anders Femman 1.09.04 0.17.13 66.52
30 Väätäinen Olli Hiisi 1.10.04 0.18.13 65.34
31 Myllymäki Tero VetU 1.10.41 0.18.50 64.54
32 Brunell Filip Brahe 1.11.14 0.19.23 63.82
33 Moisander Olli RaVi 1.15.17 0.23.26 60.17
34 Lehto Milko KarjUra 1.16.23 0.24.32 59.10
35 Kauppi Mikael RaLu 1.17.11 0.25.20 58.27
36 Zemlyakov Alexey TuS 1.17.46 0.25.55 57.63
37 Raykov Alexander TuS 1.18.55 0.27.04 56.59
38 Kettunen Pyry SäynSa 1.20.01 0.28.10 55.61
39 Partanen Tapani HyRa 1.22.56 0.31.05 53.46
40 Savola Joonas VePo 1.23.49 0.31.58 52.70
41 Isokoski Erkki VePo 1.26.08 0.34.17 51.10
42 Heikkonen Rami SuSi 1.27.28 0.35.37 50.13
43 Löfroos Andreas Raseborg 1.29.48 0.37.57 48.65
44 Järvenpää Mika VePo 1.30.30 0.38.39 48.10
45 Väisänen Patrik KS 1.33.54 0.42.03 46.18
46 Peltola Tuomas MSParma 1.43.19 0.51.28 41.82
47 Lahti Aki IHR 2.02.29 1.10.38 35.14
Lindberg Aapo RR KES -

Sarja D21K1
Matka
Osallistujien määrä 44
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kinni Saila TP 45.48 0.00.00 95.39
2 Sundberg Karoliina Lynx 47.59 0.02.11 90.73
3 Kauppi Minna AR 48.55 0.03.07 88.68
4 Anttonen Sari KeuKi 50.47 0.04.59 85.12
5 Väänänen Mari KR 51.17 0.05.29 84.00
6 Leskinen Anne-Mari Lynx 51.25 0.05.37 83.48
7 Kuuselo Riina TP 51.40 0.05.52 82.78
8 Kaskinen Mira RasKa 51.54 0.06.06 82.12
9 Rudnaya Anastasia MSParma 51.56 0.06.08 81.77
10 Patana Jenny Delta 52.14 0.06.26 81.01
11 Vinogradova Natalia AngA 52.26 0.06.38 80.41
12 Liuha Riina AR 53.26 0.07.38 78.62
13 Mjösund Katja MSParma 55.20 0.09.32 75.65
14 Norrgrann Saara PR 57.46 0.11.58 72.20
15 Feer Isabelle KangSK 57.49 0.12.01 71.87
16 Lylynperä Kaisa TuS 58.51 0.13.03 70.35
17 Lindholm Sara Raseborg 59.17 0.13.29 69.58
18 Marila Anna-Sofia TP 1.01.45 0.15.57 66.55
19 Laine Hanna KR 1.03.47 0.17.59 64.19
19 Taini Mia Koovee 1.03.47 0.17.59 64.19
21 Väre Tiina SomEsa 1.03.56 0.18.08 63.56
22 Paunonen Tuuli Koovee 1.04.49 0.19.01 62.46
23 Hartvik Heli PR 1.04.57 0.19.09 62.10
24 Vierikko Annamari HS 1.05.39 0.19.51 61.21
25 Boström Matleena RR 1.06.48 0.21.00 59.92
26 Uotila Erika Koovee 1.07.27 0.21.39 59.12
27 Sundelin Ann-Sofie Botnia 1.07.53 0.22.05 58.52
28 Istolahti Tiia MSParma 1.07.59 0.22.11 58.21
29 Joona Krista PelPo 1.08.39 0.22.51 57.42
30 Tuosa Johanna LappRi 1.10.14 0.24.26 55.91
31 Pensas Johanna LapVi 1.12.56 0.27.08 53.63
32 Mikkola Jenni Hiisi 1.13.40 0.27.52 52.89
33 Kangasaho Essi Delta 1.13.59 0.28.11 52.46
34 Lindholm Vivian OK77 1.14.42 0.28.54 51.75
35 Stenlund Hilla PR 1.15.26 0.29.38 51.05
36 Saarinen Minna Koovee 1.15.27 0.29.39 50.83
37 Ruhanen Hanna HS 1.18.06 0.32.18 48.91
38 Laakso Sanna Hiisi 1.22.47 0.36.59 45.96
39 Liukkonen Sara RR 1.27.30 0.41.42 43.31
40 Antell Saara KeU 1.34.09 0.48.21 40.09
41 Flöjt Asta KEV 1.36.57 0.51.09 38.77
42 Hiekkalahti Heli MSParma 1.39.31 0.53.43 37.62
43 Nyholm Tanja KaRa 1.43.16 0.57.28 36.11
44 Leriche Clotilde TP 2.27.41 1.41.53 25.14

Sarja D21K2
Matka
Osallistujien määrä 43
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haajanen Sofia Pohjant 46.49 0.00.00 93.81
2 Heikkonen Anni RasKa 48.59 0.02.10 89.34
3 Harju Venla TP 50.31 0.03.42 86.32
4 Wennman Heini Pohjant 50.34 0.03.45 85.92
5 Uotila Ulrika Koovee 50.44 0.03.55 85.33
6 Åkerman Anu HS 50.54 0.04.05 84.74
7 Väisänen Mari KR 51.14 0.04.25 83.88
8 Niittynen Miia Koovee 51.31 0.04.42 83.12
9 Anttila Liisa Koovee 53.20 0.06.31 79.99
10 Liikanen Marjo RR 53.23 0.06.34 79.62
11 Virta Elli RasKa 54.46 0.07.57 77.33
12 Papinsaari Heini KangSK 55.23 0.08.34 76.18
13 Andelin Sanna LaTa 55.49 0.09.00 75.31
14 Fagerudd Salla PR 56.39 0.09.50 73.93
15 Tervo Susanna MSParma 58.32 0.11.43 71.28
16 Kiuru Veera RaKaS 1.01.17 0.14.28 67.82
17 Kilpeläinen Elina VeVe 1.02.43 0.15.54 66.02
18 Fränti Kati RasKu 1.02.49 0.16.00 65.67
19 Nurmela Sari VeVe 1.03.07 0.16.18 65.11
20 Lönnberg Frida PIF 1.03.19 0.16.30 64.66
21 Molotkova Margarita RasKu 1.04.18 0.17.29 63.42
22 Luoma Katja KS 1.05.22 0.18.33 62.15
23 Sivén Hanna ÄhtU 1.05.36 0.18.47 61.69
24 Sandell Eva-Lina Kronan 1.05.44 0.18.55 61.32
25 Khismatullina Veronika LaTa 1.05.49 0.19.00 61.01
26 Alexandersson Dina PIF 1.06.51 0.20.02 59.83
27 Lindeman Inkeri AngA 1.07.35 0.20.46 58.95
28 Reponen Henna PR 1.08.02 0.21.13 58.33
29 Vääränen Sari KS 1.08.42 0.21.53 57.53
30 Ketola Mervi EsSu 1.08.44 0.21.55 57.28
31 Suomalainen Sari LeSi 1.10.03 0.23.14 55.98
32 Heittola Satu RasKu 1.12.57 0.26.08 53.54
33 Ruokolainen Miina OK77 1.13.32 0.26.43 52.90
34 Truhponen Minna SaPu 1.13.59 0.27.10 52.37
35 Mäkelä Joosefiina AngA 1.15.05 0.28.16 51.39
36 Cobo Caballero Alicia Pohjant 1.17.02 0.30.13 49.89
37 Jakovleva Maria SV 1.18.46 0.31.57 48.59
38 Salminen Henna HS 1.18.51 0.32.02 48.34
39 Peltonen Reetta EsSu 1.20.32 0.33.43 47.13
40 Voytova Alexandra RasKu 1.24.21 0.37.32 44.81
41 Lax Sara KangSK 1.35.09 0.48.20 39.56
42 Helander Hanna YKV 1.41.10 0.54.21 37.05
Kuusipohja Johansson Leena LS-37 KES -

Sarja D21K3
Matka
Osallistujien määrä 40
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Gunell Yvonne PIF 48.32 0.00.00 94.82
2 Dambe Inga PR 50.32 0.02.00 90.72
3 Rantanen Merja JRV 50.55 0.02.23 89.69
4 Sianoja Maija MSParma 51.45 0.03.13 87.90
5 Sareila Outi MSParma 55.25 0.06.53 81.77
6 Portin Laura MSParma 55.29 0.06.57 81.35
7 Murtola Elisa VeVe 55.31 0.06.59 80.98
8 Joensuu Laura Pohjant 56.47 0.08.15 78.86
9 Autio Päivi Hiisi 57.49 0.09.17 77.15
10 Parjanne Laura Delta 58.54 0.10.22 75.43
11 Saarimäki Heini AngA 59.21 0.10.49 74.56
12 Kalliomaa Riikka VeVe 59.40 0.11.08 73.87
13 Mäkinen Pinja AngA 1.00.59 0.12.27 71.98
14 Nurmela Maiju RaKaS 1.01.53 0.13.21 70.65
15 Kyrölä Sonja TP 1.01.55 0.13.23 70.33
16 Ojapalo Anna Lynx 1.04.35 0.16.03 67.15
17 Hyyryläinen Laura AnttU 1.04.43 0.16.11 66.74
18 Noponen Heli Delta 1.05.06 0.16.34 66.07
19 Laakso Niina Delta 1.05.19 0.16.47 65.58
20 Ahonen Laura KangSK 1.09.22 0.20.50 61.50
21 Fincke Matleena AngA 1.10.29 0.21.57 60.27
22 Kiiski Johanna HS 1.10.32 0.22.00 59.98
23 Raitanen Hanna RR 1.10.51 0.22.19 59.46
24 Ojala Annukka KEV 1.10.52 0.22.20 59.20
25 Rodionova Katja RasKu 1.11.34 0.23.02 58.37
26 Höglund Henna KR 1.12.28 0.23.56 57.40
27 Joensuu-Partanen Jenni KangSK 1.12.54 0.24.22 56.82
28 Skogvik Ida-Marie Kronan 1.13.56 0.25.24 55.78
29 Männikkö Niina RR 1.15.08 0.26.36 54.66
30 Tervo Johanna RR 1.16.05 0.27.33 53.74
31 Malinen Saara KaSu 1.20.19 0.31.47 50.69
32 Schutskoff Mari KangSK 1.24.34 0.36.02 47.93
33 Liuha Elina SuSe 1.25.34 0.37.02 47.16
34 Evele-Peltoniemi Inese EsSu 1.27.08 0.38.36 46.11
35 Laurinen Mari HyRa 1.34.06 0.45.34 42.51
36 Kurppa Fanny AngA 1.36.51 0.48.19 41.12
37 Taimisto Niina RaN 1.38.49 0.50.17 40.12
38 Raitoharju Jenni RaLu 1.40.47 0.52.15 39.17
Hytönen Outi KangSK HYL -
Mattila Milla HS KES -

Sarja H20K1
Matka
Osallistujien määrä 29
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Huhtinen Mikko TuS 40.43 0.00.00 88.61
2 Simosas Otto Orient 42.34 0.01.51 84.31
3 Aaltio Aapo RR 43.14 0.02.31 82.56
4 Nieminen Janne PR 43.20 0.02.37 81.92
5 Suominen Miika RR 44.38 0.03.55 79.10
6 Jurvakainen Tuukka VaajTe 45.18 0.04.35 77.51
7 Reponen Tommi PR 46.33 0.05.50 75.02
8 Anttolainen Aleksi LS-37 46.42 0.05.59 74.36
9 Nenonen Lauri SKVuoksi 46.43 0.06.00 73.92
10 Virekunnas Heikki TP 46.44 0.06.01 73.48
11 Vesanto Anssi EsSu 46.54 0.06.11 72.81
12 Hasu Topi Orient 47.40 0.06.57 71.23
13 Närvä Tomi Delta 47.50 0.07.07 70.58
14 Knuuttila Mikko IkNV 49.01 0.08.18 68.48
15 Uusivirta Risto RasTiimi 49.07 0.08.24 67.95
15 Koskinen Roope Hiisi 49.07 0.08.24 67.95
17 Rantala Antti KangSK 49.36 0.08.53 66.51
18 Kukkonen Janne RasPi 49.45 0.09.02 65.92
19 Blomster Fredrik Orient 52.35 0.11.52 62.00
20 Koskela Tomi AngA 53.33 0.12.50 60.52
21 Elo Markku LaJy 54.11 0.13.28 59.45
22 Ahti Niklas EsSu 54.33 0.13.50 58.70
23 Hirvi Joonas RaKaS 58.12 0.17.29 54.69
24 Lammi Pekka HS 1.02.32 0.21.49 50.59
25 Pajunen Teemu Navi 1.03.17 0.22.34 49.68
26 Mänty Sami HirvHe 1.06.30 0.25.47 46.99
27 Niinimäki Joonas Lynx 1.08.12 0.27.29 45.53
28 Koskiaho Aleksi VeVe 1.11.59 0.31.16 42.87
29 Holmijoki Janne PR 1.12.10 0.31.27 42.50

Sarja H20K2
Matka
Osallistujien määrä 33
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Leskinen Antti-Pekka Lynx 43.32 0.00.00 85.14
2 Saari Toni VaajTe 43.35 0.00.03 84.65
3 Sainio Santeri KangSK 44.09 0.00.37 83.17
4 Hämäläinen Sami MSParma 44.59 0.01.27 81.24
5 Henriksson Tobias PIF 45.13 0.01.41 80.44
6 Laukkarinen Jesse RR 45.40 0.02.08 79.26
7 Seppälä Otso RR 46.38 0.03.06 77.25
8 Oksanen Tommi HS 46.57 0.03.25 76.36
9 Matikainen Juho KS 47.00 0.03.28 75.91
10 Uitto Jussi RasKu 48.04 0.04.32 73.86
11 Arvola Miika Koovee 48.39 0.05.07 72.62
12 Sågfors Joel Botnia 49.43 0.06.11 70.71
13 Stenberg Tuomo MSParma 49.46 0.06.14 70.29
14 Kössi Santeri LapVi 50.24 0.06.52 69.06
15 Valkonen Lauri IHR 50.43 0.07.11 68.29
16 Tuovinen Aleksi KuoSu 50.49 0.07.17 67.81
17 Honkimaa Antti EsSu 51.10 0.07.38 67.01
18 Lehtinen Niko AR 52.05 0.08.33 65.50
19 von Schoultz Marcus Orient 52.21 0.08.49 64.83
20 Lund Matias Femman 54.12 0.10.40 62.30
21 Salminen Joonas VaHa 56.38 0.13.06 59.31
22 Hirvonen Olli-Petteri RaVa 57.18 0.13.46 58.32
23 Sipponen Jere PR 58.34 0.15.02 56.76
24 Kontoniemi Henri TP 59.13 0.15.41 55.85
25 Hänninen Jarkko Delta 1.01.03 0.17.31 53.88
26 Tanskanen Lassi KangSK 1.01.23 0.17.51 53.31
27 Haajanen Erik Raseborg 1.01.54 0.18.22 52.58
28 Heikkinen Janne HS 1.02.00 0.18.28 52.22
29 Wickholm Roy Raseborg 1.02.22 0.18.50 51.63
30 Avner Asaf Koovee 1.06.25 0.22.53 48.22
31 Kahila Eero TP 1.06.30 0.22.58 47.90
32 Aaltonen Lassi HS 1.08.18 0.24.46 46.38
33 Huhtanen Pyry Koovee 1.11.52 0.28.20 43.84

Sarja H18K1
Matka
Osallistujien määrä 42
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kannus Kristian KangSK 35.09 0.00.00 83.04
2 Viholainen Eeli S-JKL 36.29 0.01.20 79.71
3 Kirmula Miika AngA 38.19 0.03.10 75.62
4 Savolainen Eetu SiiRa 39.39 0.04.30 72.81
5 Halme Jussi-Elmeri TP 39.51 0.04.42 72.17
6 Vanhanen Konsta Pohjant 40.02 0.04.53 71.57
7 Loukkalahti Otto Delta 40.12 0.05.03 71.01
8 Kronberg Christian Femman 40.23 0.05.14 70.43
9 Meriläinen Ari HlS 41.48 0.06.39 67.78
10 Ternola Teemu KangSK 41.59 0.06.50 67.23
11 Valtonen Luukas HS 42.53 0.07.44 65.57
12 Hasu Simo Orient 43.07 0.07.58 64.97
13 Portin Niclas Brahe 43.53 0.08.44 63.59
14 Kulmala Teemu SaPu 44.14 0.09.05 62.85
15 Räsänen Markus KuoSu 44.22 0.09.13 62.42
16 Mäkelä Atte HlS 44.30 0.09.21 61.99
17 Huhtinen Olli TuS 44.33 0.09.24 61.68
18 Vilen Christoffer SV 45.36 0.10.27 60.03
19 Uusitalo Jyri PelPo 45.51 0.10.42 59.47
19 Sulkula Ilari S-JKL 45.51 0.10.42 59.47
21 Tuomala Misa S-JKL 47.02 0.11.53 57.52
22 Åman Jonathan Botnia 47.08 0.11.59 57.17
23 Hakulinen Niko VeVe 47.15 0.12.06 56.80
24 Tupitsa Juuso HS 47.26 0.12.17 56.36
25 Kuukka Elias TP 47.52 0.12.43 55.62
26 Annila Henri Koovee 47.53 0.12.44 55.38
27 Salervo Mikko OK77 48.11 0.13.02 54.81
28 Leirimaa Tatu RaVa 48.33 0.13.24 54.18
29 Viberg Pauli TuS 48.47 0.13.38 53.70
30 Nissinen Niko Pohjant 49.52 0.14.43 52.32
31 Senttula Tuukka S-JKL 50.21 0.15.12 51.61
32 Viitasaari Toni-Antti KoS 50.39 0.15.30 51.09
33 Parkkinen Ville Pohjant 51.52 0.16.43 49.69
34 Lahtinen Atte HS 53.23 0.18.14 48.07
35 Väänänen Vili SV 54.11 0.19.02 47.17
36 Seppänen Kari-Pekka RasKa 57.02 0.21.53 44.62
37 Haapakoski Heikki RasKa 57.43 0.22.34 43.91
38 Taubert Tuomas Koovee 59.08 0.23.59 42.68
39 Lintula Väinö TP 1.02.20 0.27.11 40.32
40 Visuri Kerkko OK77 1.11.28 0.36.19 35.01
41 Lindholm Oscar OK77 1.12.29 0.37.20 34.38
42 Hirvonen Lassi RaVa 1.12.45 0.37.36 34.10

Sarja H17K1
Matka
Osallistujien määrä 46
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Silvennoinen Santeri KR 31.34 0.00.00 76.82
2 Niemi Aleksi TP 33.17 0.01.43 72.62
3 Sundman Edvard Delta 33.28 0.01.54 71.98
4 Talvinen Arto MSParma 34.22 0.02.48 69.86
5 Kangas Veli HS 35.33 0.03.59 67.31
6 Syrjäläinen Arttu HS 35.57 0.04.23 66.33
7 Sulkula Anton S-JKL 36.08 0.04.34 65.77
8 Takanen Lari VeVe 36.30 0.04.56 64.89
9 Roininen Lauri HS 37.04 0.05.30 63.68
10 Karppinen Aleksi LaiVe 37.07 0.05.33 63.38
11 Saleva Eero TVV 37.33 0.05.59 62.43
12 Lampinen Ville HS 38.33 0.06.59 60.60
13 Similä Henri SKVuoksi 38.45 0.07.11 60.08
14 Salomaa Antti-Ville Navi 38.51 0.07.17 59.72
15 Paloposki Pyry-Santeri HlS 38.59 0.07.25 59.31
16 Huostila Anssi LamSä 39.03 0.07.29 59.00
17 Rissanen Lari-Antti SonPa 40.29 0.08.55 56.71
18 Koskinen Miika RR 40.45 0.09.11 56.14
19 Lahti Lasse-Pekka KangSK 42.20 0.10.46 53.85
20 Niiranen Arto KR 42.35 0.11.01 53.34
21 Huotari Lauri LS-37 42.45 0.11.11 52.95
22 Loukkalahti Vilho Delta 44.10 0.12.36 51.06
23 Pöyhönen Petja RasKa 44.47 0.13.13 50.18
24 Melin Christoffer Falken 45.09 0.13.35 49.59
25 Harald Joachim Falken 45.41 0.14.07 48.84
26 Linna Matti OuHu 46.03 0.14.29 48.27
27 Pantsar Jere PelPo 46.28 0.14.54 47.67
28 Leino Akseli RR 46.39 0.15.05 47.31
29 Mäenpää Aleksi TVV 46.47 0.15.13 47.00
30 Holmberg Eetu UlvUra 46.58 0.15.24 46.64
30 Sundelin Ville UlvUra 46.58 0.15.24 46.64
32 Häkkinen Aapo SaPu 47.04 0.15.30 46.20
33 Malinen Olli TVV 47.17 0.15.43 45.82
34 Saari Aki RasKa 47.18 0.15.44 45.63
35 Lyytikäinen Osku SKVuoksi 47.53 0.16.19 44.91
36 Juhala Riku Hiisi 48.35 0.17.01 44.09
37 Lönnroth Aapo SuSi 48.57 0.17.23 43.60
38 Hyytiäinen Henry KR 50.05 0.18.31 42.45
39 Juva Joni AngA 50.50 0.19.16 41.66
40 Solonen Joni LS-37 51.37 0.20.03 40.87
40 Hakala Joakim Femman 51.37 0.20.03 40.87
42 Heikkilä Ville KangSK 52.11 0.20.37 40.12
43 Huuha Aleksi OuHu 53.54 0.22.20 38.69
44 Lehto Elias KarjUra 53.55 0.22.21 38.53
45 Itkonen Otto TuS 58.12 0.26.38 35.56
46 Heikkinen Lassi HS 1.02.12 0.30.38 33.14

Sarja H16K1
Matka
Osallistujien määrä 56
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ahola Topias Navi 27.25 0.00.00 70.59
2 Raitanen Topi TVV 28.37 0.01.12 67.45
3 Kuukka Anton TP 31.04 0.03.39 61.96
4 Schroderus Samuli Pohjant 31.15 0.03.50 61.42
5 Rantala Valtteri RaVa 31.58 0.04.33 59.88
6 Willman Hermanni RasKa 32.06 0.04.41 59.47
7 Sopo Aleksi KuoSu 32.39 0.05.14 58.31
8 Lehto Linus KarjUra 33.07 0.05.42 57.32
9 Salopelto Atso SKVuoksi 33.21 0.05.56 56.77
10 Hanhijärvi Petrus EsAk 33.35 0.06.10 56.21
11 Lindroth Joona AR 34.08 0.06.43 55.15
12 Jern Jonas Femman 34.24 0.06.59 54.57
13 Linnaila Casper Orient 34.32 0.07.07 54.21
14 Saikko Antti LappRi 34.40 0.07.15 53.85
15 Rehn Dennis Raseborg 35.03 0.07.38 53.11
16 Rissanen Jiri-Pekka SonPa 35.13 0.07.48 52.71
17 Minkkinen Tomi RR 35.22 0.07.57 52.33
18 Suominen Eemeli Delta 35.30 0.08.05 51.99
19 Niemi Mikael RaLu 35.56 0.08.31 51.22
20 Ruohola Aaro MSParma 35.59 0.08.34 51.00
21 Kivelä Joonatan PerhKi 36.28 0.09.03 50.18
22 Pietikäinen Sauli KS 36.36 0.09.11 49.85
23 Alanko Valtteri SV 37.02 0.09.37 49.12
24 Visuri Kare OK77 37.16 0.09.51 48.67
25 Lindberg Mikko SomEsa 38.04 0.10.39 47.51
26 Koirikivi Anssi RasTiimi 38.08 0.10.43 47.29
27 Vuopio Heikki PelPo 38.13 0.10.48 47.05
28 Kommio Jere HlS 38.26 0.11.01 46.65
29 Ikäheimo Ilmari EsSu 38.58 0.11.33 45.87
30 Schroderus Santeri Pohjant 39.59 0.12.34 44.58
31 Sormunen Vili RastiE4 40.07 0.12.42 44.30
32 Bergman Markku OH 40.39 0.13.14 43.58
33 Snickars Caj Solf 40.40 0.13.15 43.44
34 Koivumäki Jarkko RasKa 40.53 0.13.28 43.08
35 Salo Niklas Orient 41.18 0.13.53 42.52
36 Hindsberg Christoffer SV 41.38 0.14.13 42.05
37 Jurvakainen Atte S-JKL 42.11 0.14.46 41.38
38 Svedberg Rickard SV 42.33 0.15.08 40.89
39 Niskanen Tuomo MU 43.03 0.15.38 40.30
40 Nummela Arttu MU 44.08 0.16.43 39.19
41 Irtola Miika KS 44.52 0.17.27 38.43
42 Leipijärvi Joona HlS 45.06 0.17.41 38.11
43 Ahola Joonas Navi 46.34 0.19.09 36.80
44 Sarparanta Niklas Lynx 47.12 0.19.47 36.19
45 Rantala Joonas RiSu 48.47 0.21.22 34.91
46 Ervasti Samuli KEV 49.11 0.21.46 34.52
47 Sainio Tuomas KangSK 50.38 0.23.13 33.43
48 Miettunen Sami Iisu 51.04 0.23.39 33.04
49 Aikio Severi KEV 51.54 0.24.29 32.41
50 Sågfors Arne Botnia 54.25 0.27.00 30.81
51 Hulkkonen Mikko Pihkan 55.57 0.28.32 29.87
52 Kulagin Artur HS 56.24 0.28.59 29.54
53 Kalliokoski Jooseppi RasTiimi 1.02.05 0.34.40 26.75
54 Rajala Matti KS 1.08.27 0.41.02 24.19
55 Nissinen Joni Pohjant 1.12.14 0.44.49 22.85
56 Jaarinen Timi VeVe 1.14.05 0.46.40 22.21

Sarja H15K1
Matka
Osallistujien määrä 31
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ojanaho Olli OH 22.50 0.00.00 64.32
2 Toivonen Eevert KangSK 25.03 0.02.13 58.33
3 Heikkilä Ollipekka Lynx 27.43 0.04.53 52.45
4 Jalli Eero LHR 28.34 0.05.44 50.64
5 Ternola Panu KangSK 29.27 0.06.37 48.87
6 Pernu Lari EsSu 29.32 0.06.42 48.48
7 Tynys Joona KS 29.48 0.06.58 47.80
8 Salmenkylä Anton HS 30.52 0.08.02 45.91
9 Liikkanen Olli RaVa 31.07 0.08.17 45.31
10 Tervala Miska RaVa 31.51 0.09.01 44.03
11 Saukkonen Samuli Pihkan 33.18 0.10.28 41.90
12 Ilmonen Aleksi IPR 33.36 0.10.46 41.30
13 Valkamo Severi Koovee 33.38 0.10.48 41.04
14 Sormunen Roope RastiE4 33.57 0.11.07 40.44
15 Björnman Robert KyS 34.22 0.11.32 39.74
16 Pietikäinen Aleksi Pihkan 35.04 0.12.14 38.74
17 Korpi Juho LänRa 35.30 0.12.40 38.06
18 Lammi Aleksi LapVi 35.51 0.13.01 37.48
19 Jumppanen Oskari HyRa 36.50 0.14.00 36.28
20 Louhi Johannes HS 37.18 0.14.28 35.63
21 Arola Matias PR 37.45 0.14.55 35.01
22 Niemi Kasperi HS 38.22 0.15.32 34.26
23 Rahkola Mikko OH 38.43 0.15.53 33.76
24 Vehmas Miika EsSu 38.51 0.16.01 33.45
25 Pernu Jere Pohjant 38.59 0.16.09 33.15
26 Mustonen Vili TP 39.07 0.16.17 32.85
27 Lavikainen Lauri KyS 40.02 0.17.12 31.91
28 Pasanen Henri SV 40.51 0.18.01 31.10
29 Kivikko Antti HlS 41.57 0.19.07 30.11
30 Holopainen Mauri S-2000 50.19 0.27.29 24.95
Penttilä Eero HlS HYL -

Sarja H15K2
Matka
Osallistujien määrä 30
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lönnström Emil Orient 24.24 0.00.00 59.00
2 Tulonen Benjamin Delta 25.27 0.01.03 56.27
3 Hietaoja Atte HS 25.57 0.01.33 54.90
4 Ylipulli Eero VaaSu 26.30 0.02.06 53.48
5 Sulkula Paulus S-JKL 26.45 0.02.21 52.70
6 Heinonen Eero MSParma 27.29 0.03.05 51.03
7 Skog Jaakko Koovee 27.51 0.03.27 50.09
8 Puputti Tuomas Delta 28.12 0.03.48 49.20
9 Härkönen Aleksi PudU 29.51 0.05.27 46.23
10 Huila Joona Hiisi 29.57 0.05.33 45.83
11 Sorsa Aleksi Pihkan 30.00 0.05.36 45.50
12 Hällström af Fabian OK77 30.06 0.05.42 45.11
13 Mustonen Pyry TP 30.31 0.06.07 44.25
14 Herttua Matti LapVi 30.54 0.06.30 43.46
15 Syrjäläinen Topi HS 31.44 0.07.20 42.08
16 Lindahl Jesper AOK 32.18 0.07.54 41.11
17 Järvinen Ossi TP 33.24 0.09.00 39.53
18 Kerkola Nico SuSi 34.20 0.09.56 38.24
19 Härkönen Taneli PudU 34.57 0.10.33 37.36
20 Pitkänen Jonne TP 35.20 0.10.56 36.74
21 Toivonen Juuso LamSä 35.57 0.11.33 35.90
22 Rauhala Juha EsSu 36.29 0.12.05 35.17
23 Lindroos André Raseborg 37.01 0.12.37 34.47
24 Ketola Akseli Koovee 37.25 0.13.01 33.90
25 Ray Jonathan OK77 38.09 0.13.45 33.05
26 Larmala Niko EsSu 38.10 0.13.46 32.84
27 Elovaara Juho HlS 38.55 0.14.31 32.02
28 Ursin Antti Lynx 42.50 0.18.26 28.92
29 Sihvonen Anton Navi 43.03 0.18.39 28.60
30 Huostila Tommi LamSä 43.57 0.19.33 27.84

Sarja D20K1
Matka
Osallistujien määrä 31
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Närhi Anna Delta 35.49 0.00.00 89.20
2 Haikonen Henna-Riikka AnttU 37.51 0.02.02 83.98
3 Silvennoinen Emma PR 39.01 0.03.12 81.06
4 Kivelä Sanni AngA 39.07 0.03.18 80.45
5 Honkanen Miitu KuoSu 39.39 0.03.50 78.96
6 Pajunen Jenna Navi 40.24 0.04.35 77.10
7 Mähönen Emmi TP 41.17 0.05.28 75.07
8 Kurppa Pinja AngA 41.56 0.06.07 73.52
9 Westerlund Ina OK77 42.14 0.06.25 72.62
10 Laitinen Anna RaLu 43.07 0.07.18 70.76
11 Rantanen Reeta MSParma 43.11 0.07.22 70.28
12 Peltomäki Elli RasKa 43.29 0.07.40 69.43
13 Koskinen Salla TuS 43.38 0.07.49 68.83
14 Harju Suvi TP 43.53 0.08.04 68.07
15 Virjula Laura Navi 45.05 0.09.16 65.90
16 Jakobsson Laura RasKa 47.30 0.11.41 62.21
17 Laakkonen Susanna MSParma 47.36 0.11.47 61.75
18 Raitanen Alisa TVV 48.49 0.13.00 59.88
19 Saarenpää Iiris KangSK 49.02 0.13.13 59.29
20 Tani Leena KS 50.43 0.14.54 57.01
21 Jurvakainen Vuokko S-JKL 51.36 0.15.47 55.72
22 Espo Carita KS 51.41 0.15.52 55.32
23 Moilanen Anna KaSu 51.54 0.16.05 54.79
24 Saarimäki Milla AngA 52.51 0.17.02 53.50
25 Hakulinen Jenni VeVe 54.49 0.19.00 51.29
26 Ylikylä Sanna RasKa 56.37 0.20.48 49.38
27 Hasu Eveliina KS 57.11 0.21.22 48.61
28 Ilmoni Rafaela OK77 58.19 0.22.30 47.39
29 Venesmäki Johanna RaLu 1.04.24 0.28.35 42.66
30 Hakala Emma OK77 1.06.13 0.30.24 41.25
31 Jakobsson Laura EsSu 1.15.16 0.39.27 36.08

Sarja D20K2
Matka
Osallistujien määrä 31
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurmi Kirsi VaaSu 41.53 0.00.00 84.42
2 Höstman Victoria Femman 41.58 0.00.05 83.83
3 Rahko Saana-Maria Pohjant 42.54 0.01.01 81.59
4 Kirvesmies Tytti LS-37 43.24 0.01.31 80.25
5 Maijala Meri LapVe 43.25 0.01.32 79.81
6 Teini Emilia RaLu 43.49 0.01.56 78.68
7 Kuusela Tuija RasKa 44.24 0.02.31 77.25
8 Hulkkonen Johanna Pihkan 44.34 0.02.41 76.56
9 Varjonen Essi VaaSu 45.50 0.03.57 74.06
10 Viberg Tuulia MSParma 48.28 0.06.35 69.67
11 Ylikylä Suvi RasKa 48.55 0.07.02 68.67
12 Liukkonen Sonja Delta 49.39 0.07.46 67.30
13 Annila Silja RaLu 50.00 0.08.07 66.47
14 Hirvonen Eveliina PR 50.19 0.08.26 65.70
15 Järveläinen Julia Femman 51.04 0.09.11 64.39
16 Minkkinen Sanna RR 51.26 0.09.33 63.59
17 Lehtinen Ilona HS 52.56 0.11.03 61.45
18 Lahtinen Katja HS 53.56 0.12.03 59.99
19 Fiskars Mikaela Raseborg 54.48 0.12.55 58.71
20 Helle Annukka EsAk 55.06 0.13.13 58.07
21 Kirk Sophie TP 56.29 0.14.36 56.34
22 Valkonen Outi Kalske 56.35 0.14.42 55.93
23 Ojala Jenna VeVe 57.17 0.15.24 54.93
24 Diaz Emmi HlS 57.28 0.15.35 54.45
25 Penttilä Mari HlS 59.10 0.17.17 52.59
26 Mattila Heidi RaLu 1.03.08 0.21.15 49.00
27 Vahvelainen Salla TP 1.15.44 0.33.51 40.62
28 Nykänen Sanna AR 1.19.43 0.37.50 38.37
29 Wiksten Henrika Orient 1.26.03 0.44.10 35.34
30 Moilanen Kaisu KaSu 1.26.34 0.44.41 34.92
Grahn Elina NOK KES -

Sarja D18K1
Matka
Osallistujien määrä 38
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäkinen Elisa MU 38.22 0.00.00 82.26
2 Suominen Marika RR 40.28 0.02.06 77.67
3 Minkkinen Sirkku RR 40.53 0.02.31 76.57
4 Gustafsson Jannina TVV 41.07 0.02.45 75.82
5 Nurmi Ella VaaSu 41.49 0.03.27 74.25
6 Sågfors Emilia Botnia 41.56 0.03.34 73.73
7 Valkonen Oona Kalske 42.09 0.03.47 73.05
8 Karvonen Sara Lynx 42.34 0.04.12 72.04
9 Skog Henna Koovee 43.00 0.04.38 71.01
10 Suutari Mirka KS 45.08 0.06.46 67.37
11 Suhonen Anniina KuoSu 45.50 0.07.28 66.06
12 Hyvärinen Emilia RaVa 46.07 0.07.45 65.38
13 Mänki Aino-Maria AngA 46.21 0.07.59 64.78
14 Laakkio Emma AngA 47.20 0.08.58 63.16
15 Haavisto Emmi TuS 47.21 0.08.59 62.87
16 Kymäläinen Sanni TP 47.42 0.09.20 62.14
17 von Frenckell Johanna Raseborg 47.51 0.09.29 61.68
18 Mänttäri Emilia KuoSu 48.49 0.10.27 60.19
19 Lammi Elina HS 49.22 0.11.00 59.26
20 Maijala Milla LapVe 51.36 0.13.14 56.45
21 Turunen Maaret RR 51.41 0.13.19 56.11
22 Nylund Elin Femman 52.39 0.14.17 54.84
23 Räisänen Mira SalRe 53.09 0.14.47 54.08
24 Toivanen Pinja RaN 54.09 0.15.47 52.85
25 Toivanen Minttu RaN 55.58 0.17.36 50.90
26 Kujansuu Ida MSParma 55.59 0.17.37 50.66
27 Laukkarinen Jenna TVV 57.01 0.18.39 49.52
28 Kössi Anniina KortJV 59.48 0.21.26 47.00
29 Heinjoki Katja HS 1.00.17 0.21.55 46.41
30 Jalanto Essi KangSK 1.02.18 0.23.56 44.70
31 Borgman Mikaela SV 1.03.15 0.24.53 43.83
32 Närhi Minna JRV 1.03.24 0.25.02 43.52
33 Santamäki Iina KangSK 1.04.15 0.25.53 42.75
34 Lonka Maiju SKVuoksi 1.09.46 0.31.24 39.18
35 Turpiainen Milla HyRa 1.18.01 0.39.39 34.88
36 Nummela Iida MU 1.18.12 0.39.50 34.63
37 Väyrynen Anni KyS 1.18.37 0.40.15 34.28
Hanhijärvi Marjukka EsAk HYL -

Sarja D17K1
Matka
Osallistujien määrä 36
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hulkkonen Niina Pihkan 34.36 0.00.00 74.39
2 Heittola Suvi RasKu 35.09 0.00.33 72.91
3 Hakala Essi MSParma 39.35 0.04.59 64.46
4 Reiman Anni AngA 39.45 0.05.09 63.92
5 Heikkilä Venla MU 40.16 0.05.40 62.82
6 Otsamo Pihla HS 41.12 0.06.36 61.13
7 Rantanen Emilia MSParma 42.16 0.07.40 59.33
8 Väyrynen Aino KyS 42.17 0.07.41 59.04
9 Neuvonen Laura TuS 42.26 0.07.50 58.57
10 Uusitalo Amanda Koovee 43.19 0.08.43 57.12
11 Lohikainen Milla RaVa 44.29 0.09.53 55.38
12 Rautasalo Essi KR 44.43 0.10.07 54.84
13 Emaldynova Lilia AngA 46.31 0.11.55 52.48
14 Espo Maria KS 46.34 0.11.58 52.19
15 Sinisalo Laura MU 46.51 0.12.15 51.64
15 Haapakoski Tiina RasKa 46.51 0.12.15 51.64
17 Lehto Jenna LapVi 48.12 0.13.36 49.74
18 Hämäläinen Roosa KoS 48.17 0.13.41 49.42
19 Kurri Noora SaRa 48.19 0.13.43 49.16
20 Boxström Agneta SV 51.21 0.16.45 46.04
21 Kunelius Tiia KS 52.16 0.17.40 45.02
22 Sandroos Lotta RasKa 52.51 0.18.15 44.32
23 Sandelin Caroline NOK 52.59 0.18.23 44.00
24 Rantakylä Hanna-Maija HlS 54.21 0.19.45 42.69
25 Simonen Anniina KR 54.24 0.19.48 42.44
26 Niemi Hanna AR 54.42 0.20.06 42.01
27 Ray Jenny OK77 55.57 0.21.21 40.87
28 Kontoniemi Maria TP 58.22 0.23.46 38.99
29 Pulkkinen Tiia Navi 1.00.08 0.25.32 37.66
30 Valkonen Viivi Kalske 1.01.48 0.27.12 36.47
31 Itkonen Siiri LapVe 1.02.39 0.28.03 35.80
32 Hietanen Pinja KS 1.03.23 0.28.47 35.21
33 Ojala Janita VeVe 1.10.38 0.36.02 31.44
34 Bäck Josefina Raseborg 1.14.33 0.39.57 29.64
35 Jylhä Henna KoS 1.31.08 0.56.32 24.13
Moser Tanja TP KES -

Sarja D16K1
Matka
Osallistujien määrä 43
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haataja Anna OH 28.36 0.00.00 70.62
2 Pajula Salla LapVi 30.24 0.01.48 66.20
3 Jokela Emmi SuSe 30.34 0.01.58 65.60
4 Rajamäki Netta KangSK 31.41 0.03.05 63.06
5 Juvakka Vilma SKVuoksi 32.14 0.03.38 61.76
6 Julkunen Sonja TP 32.19 0.03.43 61.38
7 Sassi-Päkkilä Liisa Pohjant 33.26 0.04.50 59.11
8 Viilo Johanna TP 33.30 0.04.54 58.78
9 Väisänen Essi SKVuoksi 34.13 0.05.37 57.34
10 Saarijärvi Salla TP 34.26 0.05.50 56.77
11 Kirvesmies Lotta LS-37 34.29 0.05.53 56.48
12 Hasu Outi Orient 34.31 0.05.55 56.21
13 Schoultz von Katja OK77 34.49 0.06.13 55.52
14 Manderbacka Hanne VaaSu 35.35 0.06.59 54.12
15 Reunanen Anna-Reetta TP 35.37 0.07.01 53.87
16 Matilainen Helena HS 35.38 0.07.02 53.64
17 Kiri Hanna VeVe 36.23 0.07.47 52.34
18 Jussila Jutta TP 36.28 0.07.52 52.02
19 Aho Petra Navi 36.32 0.07.56 51.73
20 Hyyrynen Noora KS 36.43 0.08.07 51.27
21 Santamäki Emmi KangSK 37.22 0.08.46 50.19
22 Pöyhönen Saina Hiisi 38.13 0.09.37 48.88
23 Rehn Nelli Lynx 39.08 0.10.32 47.56
24 Strandvall Alexandra Kronan 39.20 0.10.44 47.13
25 Korhonen Julia RaKaS 39.21 0.10.45 46.93
26 Räisänen Noora SalRe 39.44 0.11.08 46.29
27 Ukskoski Karoliina PerhKi 40.09 0.11.33 45.63
28 Sievi-Korte Sarianna Hiisi 40.36 0.12.00 44.95
29 Anttila Tiina SuSi 40.40 0.12.04 44.70
30 Kokkinen Jemina JRV 41.11 0.12.35 43.96
31 Tolonen Mirabella RR 41.12 0.12.36 43.77
32 Lövdal Elin Femman 41.53 0.13.17 42.88
33 Tarvainen Heini Navi 42.08 0.13.32 42.46
34 Marttinen Sanni Navi 43.02 0.14.26 41.40
35 Mäntylä Tanja RasKe 43.46 0.15.10 40.54
36 Hyttinen Inkeri RastiE4 44.22 0.15.46 39.83
37 Kamppuri Elli-Noora TP 48.10 0.19.34 36.54
38 Kivistö Tuulia SV 50.22 0.21.46 34.80
39 Summanen Aino HS 51.38 0.23.02 33.81
40 Järvinen Jonna KangSK 54.20 0.25.44 31.99
41 Välimaa Kristiina VaaSu 54.46 0.26.10 31.61
42 Suutari Saana VeVe 55.46 0.27.10 30.91
43 Niemi Heta AR 1.05.04 0.36.28 26.38

Sarja D15K1
Matka
Osallistujien määrä 56
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Enlund Alexandra Femman 26.52 0.00.00 66.02
2 Koskinen Noora Hiisi 27.26 0.00.34 64.48
3 Rahkola Ella-Noora OH 27.35 0.00.43 63.95
4 Metsola Roosa KyS 28.26 0.01.34 61.87
5 Puikkonen Janika S-JKL 29.26 0.02.34 59.60
6 Haltia Riikka RR 29.36 0.02.44 59.10
7 Taubert Iiris Koovee 30.14 0.03.22 57.71
8 Alatalo Sanni TP 30.18 0.03.26 57.42
9 Jalava Enni VaRa 31.40 0.04.48 54.79
10 Ståhlberg Emilia EsSu 31.41 0.04.49 54.61
11 Lahtinen Krista HS 32.26 0.05.34 53.19
12 Holmberg Laura RasKa 32.28 0.05.36 52.99
13 Myrskog Ellen Kronan 32.44 0.05.52 52.41
14 Rajala Milla LapVi 32.58 0.06.06 51.89
15 Pulkkinen Iita Navi 34.05 0.07.13 50.05
16 Kinnala Venla TuS 34.09 0.07.17 49.81
17 Nygård Marikki KuoSu 34.55 0.08.03 48.58
18 Näsi Aurora Pohjant 35.07 0.08.15 48.17
18 Yliluikki Henna SuSi 35.07 0.08.15 48.17
20 Virtanen Anna HlS 35.44 0.08.52 47.06
21 Näsi Juliaana Pohjant 35.55 0.09.03 46.69
22 Brink Johanna PIF 36.05 0.09.13 46.34
23 Åman Mathilda Botnia 36.11 0.09.19 46.08
24 Pakkanen Reetta VeVe 37.26 0.10.34 44.41
25 Rönnqvist Fanny Botnia 37.50 0.10.58 43.81
26 Antikainen Inna TuS 37.53 0.11.01 43.63
27 Fingerroos Camilla PR 38.03 0.11.11 43.31
28 Martikainen Karoliina SV 38.11 0.11.19 43.03
29 Donner Isabel OK77 38.17 0.11.25 42.79
30 Muhonen Emma VaaSu 38.19 0.11.27 42.63
31 Jerkku Laura TuS 38.29 0.11.37 42.32
32 Valtonen Anni MSParma 38.47 0.11.55 41.87
33 Leinonen Miisa-Maria KyS 39.08 0.12.16 41.37
34 Kivilaakso Anni Lynx 39.13 0.12.21 41.16
35 Hirvonen Kia-Lotta RaVa 39.18 0.12.26 40.95
36 Pöllänen Elsi HS 39.36 0.12.44 40.51
37 Prittinen Aino HlS 39.52 0.13.00 40.12
38 Hyvärinen Roosa RaVa 41.43 0.14.51 38.23
39 Furubacka Evelina Botnia 42.02 0.15.10 37.82
40 Mellberg Sonja VaaSu 42.11 0.15.19 37.57
41 Toivanen Hilla RaN 42.28 0.15.36 37.21
42 Vehomäki Varpu ORa 42.40 0.15.48 36.92
43 Aaltonen Katariina HS 43.54 0.17.02 35.77
44 Ekström Hanne-Line MSParma 43.57 0.17.05 35.62
45 Malinen Anni TVV 44.04 0.17.12 35.42
46 Kaartinen Selja AngA 44.13 0.17.21 35.19
47 Pohjonen Anri IkNV 44.47 0.17.55 34.64
48 Laurikkala Nella Koovee 45.55 0.19.03 33.68
49 Heiskanen Iida HS 46.12 0.19.20 33.36
50 Stenbäck Josefine AOK 46.57 0.20.05 32.73
51 Himanka Jenna LapVi 47.22 0.20.30 32.34
52 Heikkilä Milja HauSi 51.49 0.24.57 29.47
53 Arrakoski Sophia OK77 52.12 0.25.20 29.16
54 Paavola Sannimaari TY 53.52 0.27.00 28.17
55 Korteniemi Veera PelPo 55.18 0.28.26 27.35
56 Turpiainen Henna HyRa 1.01.39 0.34.47 24.45