FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Aluemestaruus pitkämatka
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Uusivirta Risto RasTiimi 1.20.22 0.00.00 65.19
2 Kukkola Mikko KoS 1.20.49 0.00.27 63.61
3 Viitasaari Tommi KoS 1.23.43 0.03.21 60.23
4 Peltoniemi Vesa KPV 1.26.14 0.05.52 57.34
5 Rantala Paavo KoS 1.28.52 0.08.30 54.53
6 Autio Antti RasTiimi 1.31.05 0.10.43 52.13
7 Kalliokoski Toni HalTo 1.38.07 0.17.45 47.39
8 Pulkkinen Aki KoS 1.48.35 0.28.13 41.92
Rantala Petteri KoS KES -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Taarna Terho KoS 1.08.53 0.00.00 45.28
2 Kalliokoski Jari HalTo 1.09.34 0.00.41 43.87
3 Hyyppä Tuomas KoS 1.10.32 0.01.39 42.32
4 Juola Osmo KaJu 1.13.57 0.05.04 39.46
5 Isomäki Tommi PieHi 1.18.33 0.09.40 36.30
6 Harju Jorma KoS 1.19.21 0.10.28 35.09
7 Lindholm Antti PerhKi 1.41.21 0.32.28 26.82
Arovainio Petteri RasTiimi HYL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Junnikkala Kalle KaJu 57.24 0.00.00 45.76
2 Tanttinen Ilkka KoS 59.43 0.02.19 42.66
3 Jokela Harri NivU 1.07.14 0.09.50 36.72
4 Kupsala Esko KannUra 1.08.06 0.10.42 35.10
5 Koirikivi Vesa RasTiimi 1.12.36 0.15.12 31.84
6 Kurikkala Olli-Pekka KaJu 1.15.16 0.17.52 29.66

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Virkkala Harri KoS 1.03.30 0.00.00 33.23
2 Kattilakoski Jarmo KoS 1.08.53 0.05.23 29.87
3 Lakanen Olavi PerhKi 1.10.51 0.07.21 28.29
4 Posio Risto KannUra 1.15.34 0.12.04 25.83
5 Kivelä Jari PerhKi 1.19.23 0.15.53 23.92
Koskela Ilkka PerhKi HYL -
Ronkainen Timo KoS KES -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lerssi Juha KPV 58.28 0.00.00 53.05
2 Polso Jukka KoS 1.02.29 0.04.01 48.71
3 Kalliokoski Arto PerhKi 1.06.56 0.08.28 44.60
4 Koivumäki Kari KoS 1.07.54 0.09.26 43.11
5 Jylhä Seppo KäTa 1.08.08 0.09.40 42.11
6 Hietala Petri LohtVe 1.12.14 0.13.46 38.91
7 Rantala Timo KPV 1.13.23 0.14.55 37.51
8 Mattila Timo KPV 1.13.25 0.14.57 36.70
Saarenpää Matti SievSi KES -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nissilä Jorma KoS 49.12 0.00.00 58.69
2 Saarela Esa KoS 1.01.14 0.12.02 46.45
3 Konttila Sauli KannUra 1.02.19 0.13.07 44.94
4 Pajukangas Tauno KPV 1.05.00 0.15.48 42.42
5 Nurisalo Seppo KoS 1.09.31 0.20.19 39.04
6 Koirikivi Jorma RasTiimi 1.11.15 0.22.03 37.49
7 Rantala Aulis KoS 1.12.15 0.23.03 36.37
8 Jylhä Kauko KäTa 1.13.25 0.24.13 35.20
9 Hongell Jouni KoS 1.13.36 0.24.24 34.52
10 Vesisenaho Markku SievSi 1.15.01 0.25.49 33.29
11 Korpijärvi Asko KannUra 1.17.53 0.28.41 31.51

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koivukangas Erkki KäTa 52.49 0.00.00 47.76
2 Hongell Harri KoS 55.36 0.02.47 44.40
3 Malm Lauri Reima 1.02.04 0.09.15 38.90
4 Myllymäki Ari KPV 1.07.10 0.14.21 35.14
5 Joensuu Martti NivU 1.09.14 0.16.25 33.31
6 Hourula Matti Reima 1.18.24 0.25.35 28.73
Törmälä Samuli YlivKu HYL -
Jylkkä Markku YlivKu HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Juola Eero KoS 51.17 0.00.00 43.33
2 Kattilakoski Matti KPV 53.51 0.02.34 40.23
3 Pajukangas Heikki KPV 55.46 0.04.29 37.85
4 Kätkä Vesa Reima 58.22 0.07.05 35.21
5 Tanttinen Tapani KoS 1.02.23 0.11.06 32.06
6 Kujala Asko KoS 1.04.12 0.12.55 30.28
7 Niskanen Erkki SievSi 1.21.44 0.30.27 23.11

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mikkilä Mauno NivU 46.39 0.00.00 31.42
2 Kumara Pentti SievSi 49.16 0.02.37 29.11
3 Koskenkorva Lauri NivU 49.44 0.03.05 28.21
4 Korva Pauli KoS 51.38 0.04.59 26.56
5 Hietalahti Aapo HalTo 52.40 0.06.01 25.45
6 Känsäkoski Pentti KPV 56.46 0.10.07 23.06
7 Jokela Vesa NivU 56.55 0.10.16 22.44
Koskenkorva Vilho NivU KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Puusaari Kalevi KaJu 1.04.47 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Viitasaari Toni-Antti KoS 1.02.47 0.00.00 44.03
2 Koirikivi Anssi RasTiimi 1.06.56 0.04.09 39.23
3 Erkkilä Eemeli KaJu 1.35.17 0.32.30 26.11
4 Lerssi Henri KPV 1.49.43 0.46.56 21.41

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kivelä Joonatan PerhKi 33.17 0.00.00 44.73
2 Kalliokoski Jooseppi RasTiimi 39.39 0.06.22 36.42
3 Björkgård Jonas KoS 46.11 0.12.54 30.30
4 Mattila Markus KPV 47.38 0.14.21 28.44
5 Rauma Antti KPV 52.01 0.18.44 25.18
Koivumäki Lauri KoS KES -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pajukangas Mikko KPV 22.32 0.00.00
2 Nivala Kari YlivKu 25.48 0.03.16
3 Lakanen Juho PerhKi 36.10 0.13.38

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Poutanen Mikko KoS 20.14 0.00.00
2 Rantala Peetu KoS 20.31 0.00.17
3 Tiitto Kalle RasTiimi 26.04 0.05.50
4 Hyvönen Robert RasTiimi 27.30 0.07.16
Koirikivi Riku RasTiimi HYL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Venetjoki Väinö HimU 19.03 0.00.00
2 Kanala Miika HalTo 21.46 0.02.43
3 Lakanen Eetu PerhKi 22.57 0.03.54
4 Koskela Eetu HalTo 26.00 0.06.57
5 Koivumäki Olli KoS 26.35 0.07.32
6 Lerssi Mitri KPV 31.56 0.12.53

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Taipale Aapo VetU 15.27 0.00.00
2 Kanala Aatu HalTo 18.50 0.03.23
3 Yrttikoski Joel VetU 24.20 0.08.53
4 Tikkakoski Tuukka VetU 31.13 0.15.46
5 Koirikivi Aleksi RasTiimi 33.37 0.18.10

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koirikivi Tommi RasTiimi 17.42 0.00.00
2 Nykänen Juuso VetU 18.35 0.00.53
3 Yrttikoski Juho VetU 19.31 0.01.49
4 Peltola Lauri KPV 21.17 0.03.35
5 Biskop Robert KoS 24.08 0.06.26
6 Mäkelä Onni VetU 25.51 0.08.09

Sarja H8RR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rannila Oskari VetU 22.08 0.00.00
2 Yrttikoski Julius VetU 23.51 0.01.43
3 Jussinmäki Pietari HalTo 26.34 0.04.26
4 Jussinmäki Iisakki HalTo 30.21 0.08.13

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Autio Henna RasTiimi 1.05.16 0.00.00 60.05
2 Koskela Tiina HalTo 1.07.03 0.01.47 56.70
3 Simpanen Hanna-Mari HalTo 1.07.34 0.02.18 54.52
4 Kivelä Mervi PerhKi 1.20.12 0.14.56 44.47
5 Junnikkala Linda KaJu 1.22.33 0.17.17 41.78
6 Aho Anu PerhKi 1.36.08 0.30.52 34.65

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Halla-aho Johanna HimU 1.08.56 0.00.00
2 Orjala Elina KoS 1.15.47 0.06.51

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kurikkala Sirkku KaJu 50.44 0.00.00 26.57
2 Hyvönen Jaana RasTiimi 58.20 0.07.36 21.38
3 Peltoniemi Anne KPV 1.12.39 0.21.55 15.77

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lassila Päivi RasTiimi 47.18 0.00.00 35.29
2 Tilvis Aija KaJu 48.33 0.01.15 32.66
3 Harju Sari PerhKi 1.17.39 0.30.21 19.35
Virkkala Marjut KoS KES -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kujala Terttu HalTo 46.24 0.00.00 38.27
2 Rantala Maj-Lis KPV 47.45 0.01.21 34.40
3 Mattila Airi KPV 1.16.22 0.29.58 19.76

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Stoor Anne KoS 36.12 0.00.00
2 Yliniemi Kaisa NivU 49.17 0.13.05

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saarela Ruska KoS 38.05 0.00.00 50.58
2 Jylhä Henna KoS 43.37 0.05.32 42.50
3 Nivala Jenna-Maria YlivKu 51.36 0.13.31 34.53
4 Kaustinen Emilia HimU 54.27 0.16.22 31.39
5 Virkkala Henna KoS 1.07.14 0.29.09 24.35

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kaustinen Erika HimU 38.14 0.00.00 22.51
2 Peltola Saana KPV 41.20 0.03.06 19.26
3 Saarela Venla KoS 59.50 0.21.36 12.22

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kurikkala Eeva KaJu 27.09 0.00.00

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hietala Jenna LohtVe 22.51 0.00.00
2 Biskop Greta KoS 28.40 0.05.49

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Yrttikoski Julia VetU 34.50 0.00.00
2 Siironen Ella KoS 37.33 0.02.43

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kurikkala Anna KaJu 14.11 0.00.00
2 Koskela Iina HalTo 16.17 0.02.06
3 Huntus Veera KPV 18.12 0.04.01
4 Viitasaari Liina KoS 21.42 0.07.31
5 Hyvönen Riina RasTiimi 21.44 0.07.33
6 Rannila Venla VetU 21.56 0.07.45
7 Hyyppä Milja KoS 22.21 0.08.10
8 Jussinmäki Tuulia HalTo 32.00 0.17.49

Sarja D8RR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lakanen Inka PerhKi 23.32 0.00.00
2 Kattilakoski Ida KoS 28.42 0.05.10
3 Aho Miia PerhKi 31.47 0.08.15
4 Hyyppä Liina KoS 45.37 0.22.05
5 Brock Emma KoS 48.11 0.24.39